Mochtoys Sp. Jawna A. Moch K. Moch

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Mochtoys Sp. Jawna

Pracownik firmy - Firma

27.04.2023 08:04

Czym zajmuje się Państwa firma?

Mochtoys Sp. Jawnaikona wywiad

Jesteśmy polskim producentem zabawek z oddziałami znajdującymi się w trzech lokalizacjach. Zatrudniamy ponad 180 pracowników, a nasze zaplecze stanowi 13000 m3 powierzchni produkcyjno-magazynowej oraz magazyn wyrobów gotowych o pojemności 12000 palet. Z blisko 350 ton surowca przerabianych każdego miesiąca produkujemy zabawki dystrybuowane do ponad 30 krajów, co daje sumę ponad 3,5 miliona sztuk sprzedawanych każdego roku.

Jak wyglądały początki firmy?

Mochtoys Sp. Jawnaikona wywiad

Początki działalności sięgają lat 90-tych, kiedy to Artur Moch założył firmę. Zaczynając od jednego produktu, sukcesywnie poszerzał dostępny asortyment. W 1999 roku powstała pierwsza fabryka, natomiast już w roku 2004 wdrożyliśmy technologię zadruków IML, które po dziś dzień cieszą nasze oczy zdobiąc znaczną część asortymentu. Krok po kroku, rozwijał się park maszynowy oraz zaplecze technologiczne, a oferta z roku na rok wzbogacana była o produktowych ulubieńców, których - pomimo upływu lat - nadal można znaleźć na sklepowych półkach.

Gdzie konsument może znaleźć Państwa produkty?

Mochtoys Sp. Jawnaikona wywiad

Jesteśmy jednym z największych producentów w tej części Europy, a naszą najmocniejszą stroną bez wątpienia jest asortyment outdoorowy – domki ogrodowe i zjeżdżalnie. Nasze produkty można znaleźć na półkach takich sieci handlowych jak Kaufland, Carrefour, czy Auchan. Marka Mochtoys jest obecna w sklepach nie tylko na terenie kraju, ale i w wielu innych państwach europejskich.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Mochtoys Sp. Jawnaikona wywiad

Firma obejmuje trzy centralnie zarządzane lokalizacje, na które składają się działy: rozwoju produktów, montażu, technologii, kadr i księgowości oraz produkcji.  Wyróżniamy także dział: magazynowy, zakupów i handlowy. Jesteśmy niezależni od zagranicznych źródeł, ponieważ cała produkcja odbywa się wewnętrznie, przy wykorzystaniu surowców oraz komponentów pozyskiwanych od lokalnych dostawców.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Mochtoys Sp. Jawnaikona wywiad

Stale stawiamy na rozwój firmy poprzez rozbudowę działów biurowych, produkcyjnych oraz magazynowych – prowadzimy aktywną rekrutację na poszczególne stanowiska.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie? Kto odpowiada za rekrutację?

Mochtoys Sp. Jawnaikona wywiad

Nadesłane CV, po wstępnej selekcji, trafiają do osoby odpowiedzialnej za umawianie rozmów kwalifikacyjnych, które w znakomitej większości przeprowadzane są osobiście przez dyrektora operacyjnego. To właśnie on najlepiej zna aktualne zapotrzebowanie na określone stanowiska oraz jest w stanie rzetelnie ocenić predyspozycje kandydata podczas rozmowy, dzięki czemu dokonywane wybory rekrutacyjne niejednokrotnie przekładają się na wieloletnią współpracę.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Mochtoys Sp. Jawnaikona wywiad

Pierwszym krokiem na etapie wdrożenia nowego pracownika jest szkolenie BHP, stanowiące nieodłączny element tego procesu. Następnie wykwalifikowany pracownik z wieloletnim doświadczeniem w danym dziale przeprowadza instruktaż stanowiskowy oraz zwraca uwagę na najważniejsze aspekty wykonywania powierzonych obowiązków. Na każdym etapie wdrożenia nowy pracownik może liczyć na wsparcie współpracowników oraz kierownika działu.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Mochtoys Sp. Jawnaikona wywiad

Prowadzimy różnorodne szkolenia wewnątrz firmy, mające na celu stałe poszerzanie kompetencji zespołu. Organizowane są także szkolenia zewnętrzne, związane ze specyfiką pracy poszczególnych działów. Podczas spotkań kwartalnych dokonujemy podsumowania przeprowadzonych działań, analizujemy procesy i wyciągamy wnioski na podstawie poczynionych obserwacji. Każdy z pracowników ma także możliwość zgłoszenia indywidualnych spostrzeżeń oraz propozycji w zakresie usprawnienia działań.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Mochtoys Sp. Jawna A. Moch K. Moch?

Ewelina Nowy wpis

Jakiś czas temu firma szukała magazyniera. Czy aktualnie jest zapotrzebowanie na takie osoby? Pytam bo mąż pracuje, ale daleko dojeżdżać do zakładu. Tutaj miałby bliżej. Da też ktoś znać jak jest tutaj z urlopami? Płatne są?

Nowy wpis

@Ewelina

Witam, obecnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowisko magazyniera. Pozdrawiam

Zainteresowany Nowy wpis

Witam mam pytanie czy ktoś mógłby podzielić się opinią na temat pracy jako operator/ustawiacz wtryskarek? Jak wygląda czas pracy i ogólnie atmosfera w firmie?

Justa

Witam, czy w firmie istnieje możliwość praca w domu przy składaniu zabawek?

Izabela
@Justa

A to jeszcze ktoś oferuje takie prace chałupnicze? Była tutaj taka opcja kiedykolwiek? Nawet nie wiedziałam, a ciekawe, czy to jest praktykowane jeszcze. A jak nie taka praca zdalna to może jakaś administracyjna?

Aplikowałeś na stanowisko Ustawiacz wtryskarek oferowane przez firmę Mochtoys Sp. Jawna A. Moch K. Moch? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?

Zauważyłem że pojawiły się oferty pracy do Mochtoys rzekomo 4400 brutto + premia , (usunięte przez administratora)

Leszek

Super że dodałeś tak obszerny wpis na temat pracy w Mochtoys, to na pewno pomoże potencjalnym kandydatom! Widzę że wymieniłeś sporo minusów pracy w tej firmie, może dla równowagi dodasz jeszcze co Twoim zdaniem działało tu jak należy? :) Czekam na Twoją odpowiedź!

Czy w Mochtoys Sp. Jawna A. Moch K. Moch występują paczki/bony świąteczne?

Tylko przed świętami Bożego Narodzenia, nazywa to się premia roczna wysyłana przelewem na konto, pracownicy z wieloletnim doświadczeniem a osoba która pracuje rok mogą liczyć na taką sama premie w wysokości 300 do 400 zł, w biurze lub na stanowisku kierowniczym premie mogą być nieco większe.

Dominika
@Marek

Jeśli chodzi o temat premii, to w Mochtoysie występuje tylko ta wspomniana premia roczna, czy również można liczyć na premie miesięczne lub kwartalne uzależnione od np. wyników pracy i wyrabiania norm? Jak wygląda miesięczne wynagrodzenie w firmie?

Dominika

Zainteresowała mnie kwestia tych wypłat. Czy mogłabyś napisać ile oferowano Ci na rozmowie kwalifikacyjnej w Mochtoysie? A jak wyglądała pensja w późniejszym czasie? Różnica była jakaś duża?

aa

cześć, jak z pracą w mochtoys? płaca akordowa czy normalna pensja? warto przychodzić do pracy?

Święty ????????

Firma pod względem zarobków i atmosfery jak najbardziej wporzadku ???? pani "Jolanta" kierowniczka zyskuje przy blizszszym poznaniu i okazuje się że nie taki diabeł straszny jak go malują . Pan Mariusz dyrektor naprawdę ludzki człowiek jeżeli ktoś podejdzie do niego szczerze i ucwie zawsze znajdzie jakieś pozytywne rozwiązanie sytuacji a pieniążki są zawsze na czas... co w dzisiejszych czasach jest jedną wielką niewiadomą... Wystarczy mieć chęci, robić swoje nie oglądając się na innych a wszyscy będą zadowoleni ze współpracy ???????? wiadomo na (usunięte przez administratora) nigdzie człowieka nie posadzą.. trzeba (usunięte przez administratora) ,:)

Młody
@Święty ????????

Zgadza się, Pani Jola jest bardzo sympatyczna i pomocna. Jestem już byłym pracownikiem, ale akurat kierowniczkę montowni miło wspominam. Wiadomo pracować trzeba jak wszędzie, za nic pieniędzy nie dają. Niestety widocznie nażekają te osoby które uważają że za brak zaangażowania będą chwalone. Jeśli chodzi o współpracę to zawsze i wszędzie znajdzie się ktoś, komu coś nie pasuje. Pozdrawiam :-)

Izabela
@Święty ????????

Widzę, że ogólnie pozytywnie oceniasz pracę w firmie Mochtoys, napisałeś, że zarówno zarobki jak i atmosfera są naprawdę okej. A czy mógłbyś właśnie powiedzieć coś więcej odnośnie tego, ile się tam zarabia w zależności od stanowiska?

Święty
@Izabela

Na produkcji masz 4400 podstawy ???? możliwość dodatków itd ogólnie idzie godnie wyżyć ????

Hcuic

Pracowałem tam kilka miesięcy jakis czas temu, polecam prace na produkcji, zależnie na której zmianie ale ogolnie ludzie są mili, kierownictwo różnie ale nie jest źle.(usunięte przez administratora) Idzie tam zarobić jeśli jest sie sumienna osoba, ale nie powiem trzeba tam pracowac a nie siedzieć i zarabiać.

Jaro

jak wygląda socjal w Mochtoys? są bony typu "wczasy pod gruszą " czy na święta?

Młody
@Jaro

Mają kartę Multisportu, ubezpieczenie grupowe i jest premia świąteczna.

Od środy są nowe wytyczne premiera. Może być obok siebie tylko 2 osoby. Jestem ciekaw jak to będzie na montowni. (usunięte przez administratora)

M.M

Wiadomo jaka jest obecnie sytuacja z koronawirusem, że większość instytucji jest zamykana czy też miejsc pracy. Jestem ciekaw kiedy w tej firmie pójdą po rozum do głowy że pracuje tu dość dużo osób i może dojść do zarażenia. No ale tutaj najważniejsze są pieniądze a ludzi mają gdzieś.

To, że ludzie sami psują sobie atmosferę to nie jest wina firmy. Ja polecam pracę!!

Artur

Co masz na myśli pisząc, że kamery w firmie służą do gnębienia pracowników? Rozwiń proszę swoją wypowiedź.

Miriam
@Adam

Proszę napisz co więcej. Na jakim dziale pracujesz, jak długo, jakie widełki płacowe. Dziękuję.

Artur
@Miriam

Zamierzasz podjąć pracę w Mochtoys? A może miałeś/miałaś już okazję spotkać się z rekruterem/rekruterką i mógłbyś/mogłabyś przybliżyć przebieg tej rozmowy? Dzięki.

Janek

Bardzo dobrze oceniana firma pod każdym względem, więc jeśli komuś nie odpowiada praca w firmie niech ją zmieni ,a nie wypisuje bzdury.

Miriam
@Janek

Janek na jakim dziale pracujesz? Napisz proszę coś więcej bo planuje tam znaleźć jakieś zajęcie.

M.M

Praca jak praca całkiem ok.(usunięte przez administratora)

Aleksandra

@@@mała, czy jesteś obecnie pracownikiem firmy? Jeśli tak to czy możesz powiedzieć nam coś na temat warunków pracy w tym miejscu? Jaka atmosfera panuję w firmie? Pytam zarówno o relacje między pracownikami jak i kierownictwem? Twoje pytanie jest czysto teoretyczne? Jeśli tak mogę zasugerować jedynie byś zapoznała się z regulaminem pracy w firmie. Regulamin ten ustala organizację i porządek w procesie pracy oraz związane z tym prawa i obowiązki - zarówno pracodawcy jak i pracowników. Jak wszędzie i w tym przypadku są odstępstwa ponieważ w uzasadnionych przypadkach może dojść do kontroli pracowniczych szafek. Przykładem może być na przykład podejrzenie kradzieży.

@@mała
@Aleksandra

Nie było powodu do otwierania szafek.na maila prowadzące dostały zdjęcia niektórych szafek z prośbą o sprzątanie) )

Aleksandra

Postaraj się proszę nie powielać swoich wpisów. Na forum mogą wypowiadać się także osoby, które planują podjąć zatrudnienie w firmie i warto o tym pamiętać. Czy możesz w sposób nieco bardziej merytoryczny odnieść się do warunków płacy, jakie panują w firmie Mochtoys? Czy ilość obowiązków była/jest proporcjonalna do otrzymywanego wynagrodzenia?

@@mała

A jak myślicie? Czy ma pracodawca prawo otwierać szafki pracowników? I robić z tego zdjęcia? ?)))))

Zostaw merytoryczną opinię o Mochtoys Sp. Jawna A. Moch K. Moch - Otwock

• Jak się pracuje w Mochtoys Sp. Jawna A. Moch K. Moch?

Zobacz opinie na temat firmy Mochtoys Sp. Jawna A. Moch K. Moch tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mochtoys Sp. Jawna A. Moch K. Moch?

Mochtoys Sp. Jawna A. Moch K. Moch