Opinie o L'Occitane Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy L'Occitane Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w L'Occitane Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów kosmetycznych i toaletowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o L'Occitane Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Stawki

Stawki są mniej więcej takie: Umowa o pracę ok 1650 zł/ mc Umowa zlecenie ok 13 zł/h Kierownik ok 2300 zł/mc Łatwo policzyć, że najbardziej opłaca się na umowę zlecenie pracować.

TWOJA STARA
@Anna

Że dodatkami pozapłacowymi "pracownik" nie zapłaci rachunków. Jak sama nazwa wskazuje dodatek to dodatek, a nie wynagrodzenie za wykonaną pracę. Każda firma dystrybucyjna ma gifty w postaci towaru, jest to oczywista oczywistość, tak jak oczekiwanie klientów względem konsultantów, że znają towar od podszewki. Powyższa odpowiedź jest wręcz śmieszna, mam nadzieję że nie pisał jej żaden przełożony żadnych pracowników w żadnej firmie.

Paula Nowy wpis

Myślałam, że tu poznam aktualne zarobki, bo w ogłoszeniach oczywiście ich nie piszą a tutaj jedyne co to z rok temu sugerowaliście, że coś gorzej się przelewało. Jeśli prowadza teraz nabory to co mają konkretnie do zaoferowania?

Stawki

@Stawki

Zarobki, o których wspomniałeś, owszem, mogą się wydawać nieco zaniżone. Ale musimy pamiętać, że wynagrodzenie zawsze stanowi indywidualną kwestię. A może pracodawca, jakim jest L'Occitane ma do zaoferowania swoim pracownikom jakieś atrakcyjne dodatki pozapłacowe? Co nam powiesz właśnie na ten temat?

TWOJA STARA Nowy wpis
@Anna

Czy pracownicy w L'Occitane Polska Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

Najlepsza praca jaką dotąd miałam, pod względem stanowiska sprzedawcy. Super zespół w sklepie, firma otwarta i progresywna, w razie problemu można liczyć na pomoc z każdej strony bo pracownicy położeni na wyższych stanowiskach są zawsze gotowi do pomocy. Grafik można łatwo pogodzić ze studiami jeśli się takowe ma. Premie i regularne prezenty w postaci kosmetyków od firmy. Traktowanie pracownika jak człowieka a nie robota stworzonego tylko i wyłącznie do pracy. Jestem bardzo zadowolona, szkoda tylko że brak UOP.

Lejla
@pracownik

No umowy o pracę to nigdy nie ma. Przez tyle lat się to akurat nie zmieniło.

Edyta
@pracownik

Nawet ze studiami dziennymi da się pogodzić pracę :) ?

Ada
@Edyta

Tak, są bardzo elastyczni. Ja miałam super kierowniczkę i nie robiła nigdy żadnych problemów. Często zmieniały mi się plany i zawsze szła mi na rękę. Całe studia sobie tam dorabiałam. Bardzo fajna atmosfera ale kasa taka sobie. Tak jak w większości sieciówek, jedynie praca dużo łatwiejsza niż w jakiejś np. odzieżowce czy gastro, gdzie trzeba jak myszka się uwijać. Do dzisiaj mam kontakt z kilkoma dziewczynami, a jak jestem w Złotych to wpadam się przywitać, bo teraz kierowniczką jest dziewczyna, którą pracowała za moich czasów jako konsultantka.

@Edyta

Ja również nigdy nie miałam problemów z grafikiem a studiowałam dziennie :)

Edyta

To fajna sprawa :) Przy takim dorabianiu sobie wychodzi praca na pół etatu czy ile mniej więcej?

Ala
@pracownik

Brak umowy o pracę to największy problem. Od tylu lat tylko i wyłącznie zlecenie. Żadna stabilność.

Oban Nowy wpis
@Ala

Nic sie nie zmienia w tej kwestii. Z zarobkami bardzo przeciętnie. Na chwile albo zeby dorobić. Raczej nie na stałe.

logo firmy Fizjoterapeuta- Praca w szpitalu
logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
Hanna

i co do dziś nie ma co na uop tutaj nawet liczyć? bo ogólnie widzę, że opinie są dobre ale zlecenie trochę martwi jeśli o stabilność chodzi... często obecnie dochodzi do zwolnień z dnia na dzień czy pod tym względem idzie się jakoś dogadać?

xx
@Hanna

Pierwsze słyszę o zwolnieniach z dnia na dzień. Takie rzeczy raczej nie tu, chyba że się odwali coś naprawdę specjalnego i godnego zwolnienia. A w kwestii UOP to raczej tak ale po dłuższym stażu pracy typu rok lub półtora, ale jak tu większość pracujących to studenci to pytanie czy się to opłaca dla nich skoro na zleceniu mają całą stawkę na ręke :) takie info przynajmniej ja posiadam z mojego doświadczenia.

Lena
@xx

No właśnie, bo zatrudniają tylko studentów i chcą dawać tylko umowę zlecenie. Ciezko o uop. To firma co większość pracowników to do 30 lat.

Czy jest możliwość pracy w L'Occitane na część etatu?

Oma

Nie ma ludzi do pracy w sklepach. Myślę, że jak najbardziej tak.

Aleksandra

Kiedys tam pracowałam. Nie wiem czy jest tak nadal czy się coś zmieniło. Pensja była bardzo niska, taka na prawdę jedna z niższych. Pieniądze jak na Warszawę śmieszne. Zawsze była dość duża rotacja, większość studentów i umowy zlecenie. Nowe kampanie, nauka składów, duzy fokus na obsługe klienta, codzienne inwentaryzacje, duże dostawy, sprawdzanie parametrów, sprzedaży itd, rozliczanie z pracy każdej osoby. Były też testy które robił kierownik regionalny na salonie i testy telefoniczne. Sporo tego było jak za takie wynagrodzenie. Produkty wcale nie takie świetne jak za te pieniądze. Generalnie praca nie była jakaś zła i bardzo ciężka bo miło wspominam. Uważam jednak, że da się znaleźć lepszą.

Iks

Na jaką pensję netto może liczyć Konsultant ds Urody?

Lena

@Marta a ile osób pracuje obecnie w tej firmie?

Figiel
@Lena

A jakie to ma znaczenie dla opinii o pracodawcy?

@Lora a czy w firmie istnieje możliwość awansu? W pracach jako sprzedawca często największym motorowerem jest możliwość awansu w strukturach firmy. Im większe doświadczenie, tym w teorii powinni być to bardziej możliwe. Jak to wygląda w L'Occitane?

Lora
@Marta

Wielu kierowników zaczynało jako sprzedawcy .Możliwości są jeśli się starasz i dobrze wykonujesz swoją robotę .Firma stawia na awanse wewnętrzne :)

@Lora

Nieprawda, że wystarczy się starać, jak sklep nie potrzebuje kierownika, to i tak nie dostaniesz awansu, możesz pracować jako konsultantka 5 lat. A jak potrzebują pilnie, a nie ma nikogo z dłuższym stażem, to wezmą i kogoś, kto pracuje kilka miesięcy

Jak szefostwo w L'Occitane? Spoko traktują ludzi?

Milka

Jak wszędzie, zalezy na kogo trafisz, natomiast trzeba uważać na regionalne, bo to falszywe kobiety.

Kiero

Wg mnie bardzo ok, pracuję ponad 5 lat, szefowa cały czas ta sama i głównie dla niej dalej tam jestem. Kasa taka sobie ale pieniądze, to nie wszystko. We wcześniejszej pracy miałam bardzo dużo stresów, a tutaj zawsze przychodzę z uśmiechem. Chyba, że jest zmiana witryn czy dostawa, to mniej się cieszę ale ogólnie nie narzekam ;) Myślę, że najlepiej samemu sprawdzić, bo co człowiek, to będzie inna opinia.

Milka

Jeśli ktoś lubi wciskać ludziom kit, że to są naturalne kosmetyki, to polecam. Jeśli ktoś lubi oszukiwać klientów, że kosmetyki nie są testowane na zwierzętach, to również polecam. Jeśli ktoś lubi, kiedy nie szanuje się jego czasu wolnego, to też polecam (nieważne, że masz już plany, że masz lekarza, musisz przyjść do pracy). Ta firma z to śmiech na sali, umawiasz się na 3/4 etatu, a po miesiącu się okazuje, że nie ma godzin i pracujesz tylko 40 h w miesiącu, bo coś tam (uroki umowy zlecenie). Poza tym zaczęłam wątpić w świeżość tych kosmetyków jak usłyszałam, że mam umyć pompkę od szamponu, który się otworzył, czyli automatycznie nie był to już produkt pełnowartościowy, ale co tam, trzeba sprzedać. Wyciągnąć, wymyć, wsadzić z powrotem, wystawić w normalnej cenie. Na boga, tam się bakterie dostają, a firma niby taka prestiżowa.

honey

POLECAM !!!!!!! Jeśli posiadasz chęci do pracy -zostaniesz doceniony ! Dwie Panie regionalne❤️

Maciej
@honey

Fajnie, że wypowiedziałaś się w tym wątku o pracodawcy, gdyż dawno nikt tego nie robił. Z Twojej wypowiedzi wynika, że jesteś zadowolona z zatrudnienia. Czy docenianie przez pracodawcę, o którym wspominasz wiąże się z premiami lub innymi bonusami? Napisz, proszę kilka słów na ten temat. L'Occitane jest dystrybutorem naturalnych kosmetyków i posiada sieć salonów w całej Polsce, a także sklep online. Pojawiła się oferta rekrutacyjna na stanowisko konsultant do spraw urody w różnych lokalizacjach. Czy kogoś zainteresuje ta propozycja?

@Maciej

Ta oferta to to samo co przedstawiciel handlowy regionalny. Masz swoich klientów, robisz target i można zarobić. Dla osób lubiących pracę z ludźmi. Polecam

Maciej
@Kasia

Znasz może podstawowe warunki zatrudnienia, które oferuje pracodawca na tym stanowisku? Rozumiem, że większa część wynagrodzenia zależna jest od tego ile produktów uda nam się sprzedać w ciągu miesiąca, jednak chciałbym wiedzieć, jak wygląda podstawa. Mam nadzieję, że zechcesz odpowiedzieć.

@Lora dziękuje za odpowiedź. To bardzo dobra wiadomość dla wielu osób, która lubi tę branże i możliwość awansu to bardzo motywujący czynnik do zatrudnienia się w L'Occitane i sumiennej pracy. Jak długo (mniej więcej) może trwać taka droga rozwoju w firmie? Pewnie nie ma na to zasady?

Kiero
@Marta

Ja pracuję 3 lata i jestem kierownikiem. Zaczynałam jako konsultantka i po jakimś 1,5 roku zostałam awansowana na asystenta, a później po 6 msc na kierownika. Bardzo lubię L'Occi, a zwłaszcza atmosferę jaka panuje w firmie. Odnośnie finansów zgodzę się, że można znaleźć coś lepiej płatnego ale nikt nikogo na siłę nie trzyma. Rotacja jest jak wszędzie w handlu. To co mnie najbardziej martwi to brak odpowiedzialności u młodych osób (nie chce tutaj generalizować) ale to coraz częstsze przypadki. Te komentarze to w większości jakieś bzdury sfrustrowanych lalek, które spodziewały się, że nie będą musiały myśleć, a rano wpadnie ekipa sprzątająca żeby zamieść podłogę. Wszystkie kierowniczki to awanse wewnętrzne i dziewczyny pracują po kilka lat. Najlepiej pójśc do któregoś ze sklepów i pogadać.

Lora

Nie zgadzam się z @Bimaniq. Pracowałam długi czas w firmie i zawsze kiedy musiałam z jakiś przyczyn dłużej zostać lub przyjść wcześniej miałam za to zapłacone albo mogłam sobie ten czas odebrać(wyjść wczesniej lub przyjść poźniej).Często dostaje się produkty do testowania.Jest też dużo konkursów dla pracowników w których mozna wygrać produkty ze sklepu.Wymagania są owszem ale to marka luksusowa więc i obsługa musi być na pzoiomie.Prawdą jest ,że trzeba przyjmowac dostawy i robić inwentaryzację ale gdzie w sklepie tego nei trzeba robić?Uwżam ,że praca w tej marce jest o wiele lepsza niż w innych sklepach :)

@Bimaniq i to są jedyne minusy Twojej pracy w L'Occitane? Możesz napisać coś więcej w takim razie o samym zatrudnieniu - o umowie i stawkach? Więcej konkretnych informacji jest potrzebna, aby móc w pełni ocenić sens zatrudnienia w firmie.

Bimaniq

Żenada, trzeba przyjść wcześniej żeby umyć podłogę i nikt za to nie płaci. A jak ci klient przyjdzie pięć minut przed zamknięciem, to musisz nad nim skakać, mimo że płacą ci tylko do godziny zamknięcia sklepu. Już dawno ktoś ich powinien zgłosić do PIP

allahabar

Bardzo ciekawa opinia wyżej, czy miałaś może okazję pracować w takim salonie?

Alice
@allahabar

Ja miałam okazję pracować i zgadzam się z każdym zdaniem Oli. I to wciskanie kitu jakie to te produkty są naturalne, ściema na maksa!

Ola

Bardzo nieprofesjonalna firma. Zgodzę się z opiniami wyżej, ze zawsze wszystko jest Twoją winą, nie interesuje nikogo co masz do powiedzenia. Stawka studencka, a wymagają zaangażowania jakby się nie miało życia poza tą firmą. Czyli chora, czy nie, przychodzisz do pracy, bo zespół jest za mały, żeby ktoś mógł Cię zastąpić. kity wciskane klientom - standard, najgorzej jak klient spojrzy na skład kosmetyków, a ty sie tłumaczysz, ze to wcale nie takie zle, ze krem jest napchany silikonami. Obowiązki - od sprzątania sklepu, przyjmowania dostaw ( dźwiganie kartonów, obklejanie etykietami), oczywiście w międzyczasie obsluga klienta, dwa razy w miesiącu liczenie inwentaryzacji, zmiana witryn plus wszystko co tylko biuro sobie wymyśli. W sklepach ciagle zdarzają się kradzieże, czego nie da się dopilnować , będąc samemu w sklepie. Na początku wydaje sie super, ale kolejne miesiące bez premii nie mortwują do pracy. Atmosfera się robi coraz bardziej napięta, samemu zauważa się coraz więcej kombinatorstwa. Nie polecam

xmiak

@apo uwzam ze to jest wlasnie dowod na to ze mozna w tej firmie liczyc na stabilne zatrudnienie prawda?

Zostaw merytoryczną opinię o L'Occitane Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w L'Occitane Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy L'Occitane Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w L'Occitane Polska Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy L'Occitane Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w L'Occitane Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

L'Occitane Polska Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 93 ocen.
  • Poleczki 35
    02-822 Warszawa

L'Occitane Polska Sp. z o.o.