Opinie o DPD Polska w Katowice 3 Maja 40

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie DPD Polska. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie DPD Polska o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DPD Polska w Katowice 3 Maja 40

danuta

Ja nie o DPD jako pracodawcy, ale kurierze z Oddz. Katowice . Od rana czekałam na przesyłkę wydaną kurierowi o godź. 07:36:54. Ok 15-tej telefonicznie pod numerem 225775555 uzyskałam informację, że kurierzy pracują do godź.21-ej i przesyłkę otrzymam. O 20:45 ponownie zadzwoniłam pod numer jw i dowiedziałam się, że przesyłka trafiła do sortowni ponieważ, \"kurier nie zastał mnie w domu\". Wierutne KŁAMSTWO!!! Firma dziadowska i tyle.

dość

Drodzy klienci firm kurierskich, rozumiem was ze chcecie jak najtaniej wysyłać przesyłki i wysyłacie je przez brokerów, ale robiąc to ucinacie gałąź na której siedzicie, ponieważ niższa cena oznacza to że kurier ma coraz mniejsze wynagrodzenie, a co za tym idzie usługa będzie coraz gorsza. Po podpisaniu przez firmy kurierskie umów z brokerami już kilka razy obniżono stawkę dla kuriera (kurier sam prowadzi działalność i robi wszystkie opłaty skarbowe, ZUS, paliwo i itd.), a co za tym idzie, przez to wielu doświadczonych kurierów rozwiązało swoje umowy, po prostu nie stać ich było na dalsze prowadzenie tej działalności, na ich miejsce przyszli nowi nie doświadczeni, nie znający terenu i procedur, więc nie oczekujcie od kuriera wszystkiego. Piszecie tutaj ze kurier jest taki czy owaki, macie tylko pretensje do kurierów i tu się mylicie pretensje miejcie do kierownictwa i zarządu firmy, jak sama nazwa wskazuje\"firma kurierska\" to przede wszystkim kurierzy a nie kierownicy, dyrektorzy, handlowcy czy logistycy właśnie na nich idą największe pieniądze nikt nie ponosi odpowiedzialności za złe umowy z brokerami a płacą za to tylko kurierzy, wszelkie oszczędności zaczynają się i kończą w kieszeni kuriera, więc przy następnym poście pomyślcie życzliwiej o kurierze. Może klienci zbojkotują decyzje zarządów firm kurierskich i pomożecie kurierom należycie wykonywać swoje obowiązki proszę wysyłacie maile do firm każdą ilość z pytaniami o wszystko nie mogę tu napisać dlaczego, ale chyba większość się domyśla. Dodam jeszcze że ostatnio na bananach widziałem naklejkę Fair play, wiecie co to znaczy? niestety takiej naklejki nigdy nie będzie na firmach kurierskich pozdrawiam wszystkich Klientów i kurierów - nie dajcie się okradać przez firmy dla których pracujecie

xxx

Tragedia. Oddział DPD w Mysłowicach żal komentować. Kurierzy sa traktowani okropnie za tak marne pieniądze. Wyzysk wyzysk i jeszcze raz wyzysk. Koordynator ma chyba problem psychiczny dlatego odbija sobie wszystko na kurierach. Paczki umawiane są na późne godziny (nawet 17-19). Koordynator powinien wydać przepis aby kurier woził ze soba namiot i najlepiej koczował przed danym budynkiem aż łaskawie klient przyjedzie. Za wszystko jest [usunięte przez administratora]. A ludzie tam pracuja tylko dlatego, bo muszą za coś żyć. Wszystko trzeba samemu opłacić. Jeszcze wykonywać prace na magazynie tak jakby kurier nie miał co robić. DPD najlepiej by chciało żeby Kurier zamieszkał na hali i pracował jako wolontariusz. A te osoby z biur to jacyś nie myślący. OGÓŁEM ZŁO ZŁO ZŁO. A duza w tym wina klientów. Zamawiaja paczki na wieczór nie wiedząc że Kurier DPD pracuje od 6 rano i zanim znajdzie, ułoży i zapakuje paczki to troche mija. Potem musi dojechać na dany rejon. Potem poskaka po pietrach i o takiej 16 ma już czasem dość. Kurier też ma żonę, tez ma dzieci. Też chciałby o 19 byc w domu. Klient tego nie rozumie. On płaci i wymaga. Brak empatii. Co do podpisywanych umów. Kurier odpowiada za każdy błąd. Zamiast rozwozic paczki i jechać z punktu do punktu musi pracować za przedstawicieli firm telekomunikacyjnych ktorzy wymagaja ksero tego i tamtego. a to jeszcze to i tamto. ŻENADA. Kurier traci ino czas.

Ktos
@xxx

siemka .jak tam jest m ce ?rozpoczynam prace . Chodzi mi o szkolenie ile trwa ? itd

...

Układy, układy i układy, powinna Warszawka wpaść i zrobić porządek z tymi smiesznymi liderami, w oddziale balagan przyjecia, zwolniena z dnia na dzien i tak w kółko, żedana padnie ta stacja, analizujac poprzedni rok widac ze cos jest nie tak ilosc przesylek spada, sa zniszczone, kurierzy traktowani jak szmaty, a jak ktos tylko na chwile dostanie sie wyzej to juz uwaza sie za niewiadomo kogo, jesli tak wyglada ta praca to ja dziekuje ze taka firme kurierska, nigdy nie skorzystam z waszych uslug, odradze znajomym. Firma ktora tak tarktuje pracownikow dlugo nie pociagnie.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w DPD Polska spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Asystent projektu
CP Consulting Engineering Services

OGÓLNIE RZECZ BIORĄC DPD W MYSŁOWICACH TO JEST NIEPOROZUMIENIE W CYWILIZOWANYM ŚWIECIE PRACY JAKO CAŁOŚCI POCZĄWSZY OD KURIERÓW A KOŃCZĄC NA MAGAZYNIE PRZY ULICY BRZEZIŃSKIEJ 59 . ZNAM KOLESIA KTÓRY ZŁAMAŁ PALCE LEWEJ STOPY I MUSIAŁ [usunięte przez administratora] Z GIPSEM PO MAGAZYNIE ZEBY MIEĆ NA CHLEB BO BYŁ PRZECIEŻ NA ZLECENIU . CO DO KIEROWNICTWA MAGAZYNU KRÓTKO , [usunięte przez administratora]

niestety dpd to jedna wielka porazka jestem kurierem od 3 lat i uwazam ze zmienia sie wszystko na gorsze stopy obcinaja za byle jaka bzdure ( brak pieczatki na deliverze to znowu chore wymysly znudzonych od braku roboty kierownikow-czek b.k , e.sz itd juz nie mowiac o braku zainteresowania a.c.) znam osobiscie ludzi co pracuja juz 7-8 lat i jest juz ich coraz mniej -poprostu zbieraja sie na odwage i odchodza wielki apel do kierownictwa dajcie wiecej za stopy bo zaniedlugo sami bedziecie musieli wsiasc do tych swoich kia i [usunięte przez administratora] na czwarte pietro z paczka p.s ludzie ktorzy chca zaczac prace w dpd to wybijcie sobie to z glowy badzcie madrzejsi niz 170 obecnych glupkow

ble ble ble

a powiedz mi koleżanko ile Ty zarabiasz siedząc na swoich przysłowiowych 4 literach? 3,4 czy 5 tys.?

dpdktw

No niestety lipa lipa lipa z tym ze nie starcza mi na rate to bym nie przesadzal starcza na rate zus podatek i reszte rat ktore mam miesieczne koszta to 2000zl (moje wydatki) zarobek na czysto to ok 1900 zl,bylo by wiecej ale mam male auto.No fakt umowa to jakas k... porazka same kary,nota za to nota za tamto sramto itd,i te nieszczesne umowy z tp poprostu zenada,komunikacja nie jest taka najgorsza,a co do umawiania paczek przez tracing no to racja h...jak nic umawiaja paczki po 17,po 18 nie pytajac o to kuriera

współpracownik

Niestety takie są fakty.Tu podzielam opinię kolegi i aż dziw bierze że tak mało jest wypowiedzi na ten temat.Dziwi też fakt że gdyby firmy współpracowały bezpośrednio z przewoźnikami'byliby obsługiwani równie dobrze a może i lepiej niż przez firmy kurierskie i zdecydowanie taniej by ich to wynosiło bo płacąc za pełne auto towaru płacili by za dostawę(km)a tak płacą nie małe pieniądze za każdą przesyłkę z osobna i bogacą nieuczciwych wyzyskiwaczy na których i tak pracuje kurier.[usunięte przez administratora] I TOTALNY BRAK SZACUNKU DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA.Nawiasem mówiąc autorzy exspresu reporterów mieli by kawał dobrej roboty Pozdrawiam kurierów i klientów D.P.D.

odPodszewki

TRAGICZNIE traktowani KURIERZY przez Zarząd DPD! Kompletny brak stabilizacji w firmie, podstawiane umowy do podpisania KURIEROM o pracę to istna gilotyna: kary, kary..., bez jakichkolwjek osłon dla Kurierów, którzy tak naprawdę są motorem firmy. Z dnia na dzień kurierzy otrzymują informację o np. cięciu zarobków o dosłownie 2/3 zarobku!!! KURERZY I i II stref pracują za śmieszne pieniądze. Po odliczeniu kosztów i braniu pod uwagę iż praca w tej firmie to jazda samochodem po 12 i więcej godzin dziennie (podkreślam, że Firma DPD nie ponosi żadnych kosztów z zatrudnieniem Kurierów. Zatrudniani jako podwykonawcy mają obowiązek miec swoje auto i to nie byle jakie! . Tu są spore wymogi. Sami się ubezpieczac. Pełni nadziei Kurierzy prgnący utrzymac swoje rodziny kupują auta na raty. Oklejanie reklamą ( zresztą nie tanie) samochodów ponoszą Kurierzy, wymagana firmowa odzież na koszt Kurierów, koszty eksploatacyjne aut- Kurierzy....itd. Słowem po odliczeniu kosztów okazuję się ,że niema na spłacenie rat nie mówiąc na życie. ISTNY DRAMAT W KATOWICACH!!! No, ale pod bramą firmy przecież w dobie bezrobocia stoi chmara następnych naiwniaków! Brak kompetencji konsultantek umawiających - nie znających się na odległościach które pokonują codziennie kurierzy, umawiają klientów praktycznie w jednym czasie gdzie odległości znajdują się czasem od siebie w granicach np.10km! Wg dyrekcji DPD zawsze winien jest KURIER!- jeżeli nawet tak nie jest ;patrz na pkt.1(można przecież zawsze walonąc mu karę za nie posłuszeństwo) Ostatnio pod zastraszeniem zwolnień zmuszano żony Kurierów by podpisywały obok mężów ich umowy- chodziło o zgodę na ewentualne zajęcie prawne przez FIRME DPD wspólnoty majątkowej. Telefony do ważniejszych osób w firmie praktycznie nie osiągalne (dot. to również Warszawy gdzie mieści się główna siedziba)- przecież lepiej by nie było do kogo sie pożalic. To co dzieje się w Katowicach nadaje sie dla "Sprawy dla reporterów" Tylko czy Kurierzy którzy omamieni w dniu podejmowania pracy biorą na siebie niejednokrotnie zobowiązania bankowe będę chcieli i umieli się bronic? Zastanawiające jest też to czy dyrekcja DPD Katowice nie wykorzysta tego faktu o którym tu piszę czyli zobowiązania bankowe na zakup aut przeciwko poszczególnym kurierom? Jest to bowiem bardzo prawdopodobne - miało to bowiem już miejsce w jednym z przypadków . Tak więc rozumiem klientów którzy czekając na paczkę złoszczą się na nie przyjeżdżającego kuriera, jednak powinni pamiętac ,że każdy medal ma dwie strony. Prawdą jest też stara prawda, że uśmiech i życzliwośc rodzi uśmiech i życzliwośc, a wrogośc rodzi wrogośc. Dużo więc zależy też od samych klientów nie tylko od zdeterminowanych kurierów DPD Katowice i nie tylko Katowice.

Zostaw merytoryczną opinię o DPD Polska - Katowice

• Jak się pracuje w DPD Polska?

Zobacz opinie na temat firmy DPD Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DPD Polska?

DPD Polska