Testronic Labs

Opinie o Testronic Labs

Były LabTech
@IT Technician

Byłem, widziałem, popracowałem, uciekłem. Wcześniej to było zarządzane inaczej, nie było lekko, ale jak szedłeś do managera to on cie traktował jak człowieka, współziomka, nadstawiał (usunięte przez administratora) za Ciebie. a ty o wygenerowanym przez siebie smrodzie dowiadywałeś się zupełnie przypadkiem. Człowiek nie był najłatwiejszy w współpracy, ale jak ty dawałeś to on dawał ci nie mniej, a jak poprosiłeś o coś "więcej" to dostawałeś to w ciągu kilku dni (środowisko pracy, szkolenia, dzien bez konieczności pracowania, nie kojarze abym nie dostał czegoś o co poprosiłem). Pamietam jak raz powiedziałem, że chce iść na jakiś tam egzamin IT to człowiek wieczorami i nocami przesiadywał ze mną na Teams'ie i tłumaczył co i jak. Doczenilem dopiero po tym jak przestalem miec z nim do czynienia to zobaczyłem jaką człowiek wartość stanowił. Jak kiedyś nasze drogi sie skrzyżują to to ja w ciemno zgadzam sie pracować pod jego skrzydłami.

Malwa Nowy wpis

Parę dni temu pojawiła się oferta dla specjalisty ds. HR. Szukam pracy w tym zakresie po Ursynowie dlatego wstępnie planuje aplikować. wspominaliście wcześniej o dość częstych rotacjach na dziale. sytuacja może jest już opanowana? Zespół się zmienił?

Kandydatka Nowy wpis

Dzień dobry. już widziałam, że ktoś pytało o stanowisko juniorskie ale w kontekście pracy w HR. Co natomiast z testerami? Akurat jak czytam teraz ofertę dla LQA Game Testera to widzę ze wymagają doświadczenia z testowana gier. Czy na stanowiska juniorskie też biorą?

hhh Nowy wpis

Ludzie piszący, że umowę o pracę dostaje się na podstawie ocen i produktywności trochę się mylą, ponieważ na jednym projekcie dosłownie wychodziłam z siebie, zgłaszając 20 bugów dziennie (gra miała tylko 4 godziny gameplayu), nie miałam nigdy problemu z pisaniem raportów, wręcz przeciwnie. I jakie oceny miałam za ten projekt? 3/3/3 Natomiast mój kolega, który spał codziennie przed kompem, ale RAZ zrobił coś w exelu dla leada miał oceny 4/4/4 lub wyżej nawet. Więc jeśli chcecie mieć umowę o pracę, musicie posiadać umiejętności wykraczające poza wasze stanowisko, ale nie możecie oczekiwać, że ktokolwiek wam o tym powie, lub tym bardziej, że ktokolwiek was tego nauczy.

Godhead Nowy wpis
@hhh

No kobiety dostają szybciej umowy i pną się po drabinkach niezależnie od wyników, wystarczy że lead to mężczyzna. Nie trzeba być sherlockiem by do tego dojść. Ja przez 6 miesięcy miałem najlepsze wyniki z teamu (25-35 błędów miesięcznie), a i tak umowy nie zobaczyłem, bo zastępca leada, który wystawiał oceny mnie nie lubił xd

Godhead

Pracowałem jako QA Tester na umowę zlecenie przez półtorej roku (parę razy brakowało mi dosłownie 0.2 czy 0.3 oceny do umowy o pracę ale nie kolegowałem się z leadem ani nie próbowałem z nim uzyskać żadnych relacji więc się nie dziwie w sumie). Praca testera jest oceniana na postawie jakości, wydajności i współpracy. Wydajność można uzyskać zgłaszając sporą ilość błędów, zazwyczaj bazowanej na wynikach całego team'u w danym miesiącu (czyli jeżeli wszyscy zapierdzielają to ty też musisz i na odwrót, ja zawsze celowałem by być w pierwszej trójce osób z największą liczbą zgłoszonych błędów). Jakość to głównie raporty, jeden błąd na 30 raportów i masz pół oceny w dół, czyli na max 5 dostajesz 4.5. Jeden błąd to może być brak paru przecinków czy stylistyka bądź źle użyte słowo, mimo że było ono prawidłowe to ktoś kto ciebie poprawia może mieć inny styl pisania raportów przez co musisz raporty pisać pod danego "poprawiacza" a nie według wzoru). Współpraca to głównie tworzenie pozytywnej atmosfery i pomaganie innym testerom, pod warunkiem że jest to widoczne przez lead'a np. na kanale głównym (no jak pomagasz przez prywatne wiadomości to głupio robić screenshoty i wysyłać leadowi za każdym razem). Chyba nie muszę mówić, że bez podlizywania nie ma co liczyć na wyższą ocene niż 3.0 czy 3.5. Ten system oceniania jest tak patologiczny, że z jednej strony żeby uzyskać bardzo niską ocenę(by zostać wywalonym) to trzeba się naprawdę postarać i nie chodzić do pracy albo być toksycznym, z drugiej strony by uzyskać wysoką ocenę(i umowę o prace) to trzeba robić ponad normę(300%) i ciągnąć cały team w dół oraz po prostu być lubianym przez lead'a. Rekrutacja i HR to tragedia, wszystko trzeba się dowiadywać na własną ręke. Jest to praca polegająca na projektach, więc będąc na umowie zlecenie jak się takowy zakończy to jesteś bezrobotny na parę miesięcy, no chyba że masz fart i akurat jest wolne miejsce na innym projekcie, co się zdarza rzadko. Polecam pracę, jeżeli nie płacisz rachunków albo jako pracę na wakację. Najlepsze podejście to mieć wywalone i robić normę albo lekko poniżej normy, będą wam tyle samo płacić i was nie zwolnią. Pracowałem głównie zdalnie więc pracowałem jakieś 8 dni w miesiącu bo resztę dni po prostu logowałem się do kompa i odznaczałem obecność bo i tak robiłem normę, gorzej stacjonarnie bo musiałem wychodzić co dwie godziny do żabki albo co "chill room'u" by nie umrzeć z nudów.

@Godhead

Cześc, no właśnie szukają teraz takiego testera z językiem hiszpańskim i myślałam nad aplikacją, ale chętnie dowiem się więcej o tej rekrutacji. Jest info, że jest stacjonarna, ale sama oferta jest opublikowana po angielsku. Czy cała rekrutacja jest w tym języku i cv z portfolio wysłać też po angielsku?

Strasznie dlugi, prawie miesiac zajelo przejscie z rozmow do umowy. Rozmowy byly dwie, rozne i przeczyly sobie, z tym co mowili o pracy. Rozmowa po angielsku tylko. Aplikowalem na jendo, a robic bede co innego ;/

Typowe pytania jak na kazdej rozmowie, przedstaw sie, pogadaj, nic nadzwyczajnego

pirat

Absolutny (usunięte przez administratora) Głodowe pensje, niezdrowe warunki pracy, brak jakiegokolwiek poszanowania dla zdrowia fizycznego i psychicznego pracownika, obłuda, kolesiostwo i nepotyzm. W skrócie, (usunięte przez administratora) Bardzo słabo zarządzana firma o niskim potencjale na rozwój. Zatrudnia zdecydowania zbyt wiele osób, co wiąże się z niskimi placami i nagłymi zwolnieniami w momentach lekkich załamań gieldowych. Totalne (usunięte przez administratora) Przy czym, pełna jest zakochanych w sobie zakompleksionych narcyzów, którzy zdobyli stołki po znajomości, i kontynuują ten zwyczaj. Naprawdę zabawne jest tu to co uchodzi za "development". Jeśli "spodobałes" się leadowi i zakumplowales się z nim, to prędzej czy później zwali na Ciebie swoje obowiązki twierdząc, że to Twój "rozwój", bo na awans musisz sobie "zasłużyć". Oczywiście nie spodziewaj się żadnego dodatku z racji wykonywania pracy ponad kwalifikacje/job speki. Jeśli odmówisz to cóż, twoja strata, ktoś inny dostanie awans... "kiedyś". Bo to też nie jest pewne. Spodziewaj się zatem osób na stanowisku testera, które zachowują się jakby pozjadaly wszystkie rozumy i właściwie to one zarządzały projektem. Brak wzajemnego szacunku jest tu pochwalany. A propos, takie podatne na manipulacje osoby często przez leadów zachęcane są do łączenia się w kliki "tych lepszych", i donoszenia na osoby uważane za "te gorsze" (zazwyczaj są to osoby, które charakterologicznie nie podpasowaly leadowi). Obgadywanie pracowników jest tu więc codziennością. Żeby było śmieszniej, pracownicy poddawani są ocenom w skali szkolnej, od których zależy również pensja, więc jeśli jakiś lead Cię nie lubi, możesz być pewny że wyciągnie coś prywatnego, żeby obniżyć ocenę. Uważaj więc na zbytnie spoufalanie się. Takie toksyczne sytuacje, gdy zostaną zgłoszone, są jednak zamiatane pod dywan, gdyż jak już wspomniałem, kolesiostwo i jeszcze raz kolesiostwo, jest tu codziennościa. NIGDY nie wyciągnięto żadnej odpowiedzialności wobec leada, który nadużył swojej roli. Wystarczy, że managerek zabierze go sobie na rozmowke w cztery oczy i sprawa załatwiona. Kończy się tym, że zgłaszający problem jest persona non grata. Jeśli chodzi o warunki, to jestem przerażony, jak młodym ludziom moze być tam dobrze. Być może dla większości z nich jest to pierwsza w życiu praca (a znam przypadki, które twierdzą że Testronic uratował im życie, niesamowity syndrom sztokholmski) i nie zdają sobie sprawy że praca może być wygodna i bezpieczna. Tymczasem próby zwrócenia uwagi na stan biurowca zbywane są pełnym politowania uśmiechem i wzruszeniem ramion. Klaustrofobiczne biurka 50x50cm, na których zmieścić musisz 3 konsole, 2 monitory, i 2 PC, zero przestrzeni dla siebie. Najtańsze możliwe krzesła obrotowe, od których bolą plecy już po godzinie siedzenia, rozlatują się po kilku dniach użytkowania a z wymianą nikt nigdy się nie spieszy. Niewykończone OS-y, surowy cement (piękny jest), klimatyzacja działająca punktowo - pod nawiewem Arktyka, tuż obok Sahara. Nieustanna inwigilacja - na okrągło pracownik traktowany jest jak potencjalny (usunięte przez administratora) skanowanie przy wychodzeniu. Konieczność zdejmowania butów do skanu to kuriozum. Nie można wnosić telefonu na teren biura, a więc jeśli czekasz na ważny telefon, cóż, twój problem. Przy czym brak tu konsekwencji, bo taki manager czy jego zastępca może sobie wnosić prywatny telefon i pykać w jakieś gatche czy inne giereczki, a potem ma czelność powiedzieć Ci w twarz, że nie pracujesz, podczas gdy flaki sobie wyprówasz odwalając za niego jego robotę bo w końcu jesteś na "developmencie". Najbardziej mnie bawi copium, którym zakrztusiło się spore grono tu pracujących. Nierówne, pogardliwe traktowanie i w ogóle nędzna atmosfera jest spoko, bo klienci są zachwyceni. Co z tego, że u siebie w USA czy Francji właśnie przegrywają sprawy o harassment i misconduct właśnie za to, co tutaj spokojnie robi sobie testronic. W Polsce można Cię traktować jak zero. Przecież praca w giereczkach, powinieneś być wdzieczny. Niestety, ale żal mi wszystkich porządnych ludzi którzy smutnym zrządzeniem losu zatrudnili się w Testro. Proszę, obudźcie się.

@pirat

Co to dla ciebie znaczą niskie zarobki? Możesz przybliżyć i np. podać widełki? To biuro w takim razie trochę spartańskie warunki:p Nie ma szansy na prace zdalna lub hybrydowa? Jakie doświadczenie miałeś, gdy cię przyjmowali? Tak obiektywnie, pomijając już te minusy, można się tu czegoś nauczyć i rozwinąć?

Możesz nauczyć się absolutnych podstaw testowania, poznać bazy danych, z których korzysta klient i tyle. Właściwie za mało by dostać się gdziekolwiek indziej gdzie nie jesteś placeholderem. Zarobki 3-3.5 na uop.

3500 zł na rękę? Podkreślacie ze się człowiek nie rozwinie? Mimo wszystko praca zdaje się być prosta? Mało wysilająca? Zastanawiam się czy byłaby ok na tymczasowy przestój. Ciekawe jak na Pracodawcę na CV patrzą już w innych firmach?

A na stanowisku Digital Packaging Technician ktoś pracował? oferta od ponad tygodnia już jest dostępna. Myślę czy by nie spróbować, tylko czy może mi ktoś opowiedzieć o samej pracy cos więcej? jak przykładowy dzień z niej może teraz wyglądać?

Amanda

Niby pisali już wcześniej o niższych stawkach ale jak tak sobie myślę, to raczej trudno zacząć od kokosów jaki junior? Nawiązuje do tej oferty do księgowości. Jak współpraca pomiędzy innymi działami wygląda, jaka towarzyszy jej atmosfera? zastanawiam się na ile można się zintegrować i poczuć się częścią zespołu.

@Amanda

Juniorzy w HR rotują się co pół roku a jak chcesz coś załatwić to trzeba iść osobiście, bo na maile i na teamsach nie odpiszą, a telefonu do HR... nie ma. Lepiej poszukaj gdzie indziej.

Zmęczony pracownik

Poza(usunięte przez administratora) o której mówi każdy niżej, z czym absolutnie się zgadzam, dodam jeszcze że te absolutne (usunięte przez administratora)nie są w stanie OD ROKU wypłacić osobom na WFH ''''''zwrotu'''''' za prąd i internet. Pomijając fakt że i tak jest śmiesznie niski bo około 25 PLN miesięcznie, to firma stwierdziła że przejdą na >tryb kwartalny... Tak cudownie przeszli że już czwarty kwartał zalegają, a tłumaczyli się że oooo zapłacimy przy permowych pensjach grudniowych, potem przeszło na pensje tempów, pensje permów w styczniu, miały być dzisiaj przy pensjach tempów... A tu co? (usunięte przez administratora) bo smoothbrainy nie są w stanie od roku się tym zająć.

Michał Bujak

Zacząłem pracę w dziale Administracji 3.01.2021 zakończyłem pracę 2.04.2023. Dział Administracji był stosunkowo mały tj. 3 osoby. Przez cały okres trwania umowy pracowało mi się świetnie. Managerka działu była najlepszą szefową jaką miałem w życiu, komunikatywna, empatyczna, kompromisowa, bardzo inteligentna. Prace wykonywałem całkowicie samodzielnie, nikt mi nie patrzył na ręce, miałem pełen luz i spokój. Inicjatywy, które proponowałem były odbierane pozytywnie i na większość otrzymałem zgodę do realizacji. Bardzo miło wspominam pracę z dziewczynami, mimo tego, że pod koniec trwania umowy atmosfera w firmie została delikatnie mówiąc zniszczona. Moje zaangażowanie spadało, firma sama w sobie jako Testronic to jeden wielki organizacyjny cyrk - niestety, a szkoda bo pracuje w niej wielu wartościowych ludzi, którzy z biegiem czasu, widząc zachodzące zmiany na gorsze, zaczęli rezygnować z pracy. Największym problemem dla mnie była współpraca z ''testerami'' niestety większość nie grzeszy inteligencja ani kulturą osobistą. Chamskie odzywki, roszczeniowość, niestety większość jest emocjonalnie niedojrzała i niegotowa na podejmowanie pracy wśród dorosłych ludzi. Do tego spora część nie wie co to higiena osobista przez co większość OpenSpace'ów niestety zwyczajnie śmierdzi. Durne żarty, nie wykonywanie poleceń, notoryczne palenie papierosów przed wejściem do budynku mimo zakazu. Czasem miałem wrażenie, że Ci ludzie nie przechodzili żadnej rekrutacji, tylko dostali ulotkę gdzieś przy wejściu do metra z zaproszeniem do pracy. Bardzo dużo niekompetentnych pracowników, między innymi w dziale IT co krzywdziło tych którzy się starali i wykonywali swoją pracę. Między innymi po rozpoczęciu pracy otrzymałem od działu IT laptopa, który nie był skonfigurowany, nie działał oraz nie miałem dostępu do wszystkich miejsc na swojej karcie. Mimo licznych ponagleń ze strony mojej szefowej, na pełną konfiguracje komputera oraz uzyskanie dostępów czekałem prawie 3 miesiące.... Mimo wszystko prace wspominam bardzo dobrze, dział HR, dział finansów w szczególności FTV w którym parę miesięcy dorabiałem w weekendy. Poznałem tam bardzo dużo fajnych ludzi, ale niestety nieprzemyślane zmiany wprowadzane przez zarząd, brak jakiejkolwiek komunikacji itp doprowadziły do tego, że praca tam była już uciążliwa i ciężko byłoby się zmotywować do pracy na takim samym lub wyższym poziomie niż na początku. Ogólnie, nie mogę polecić firmy, na tym etapie w obecnej sytuacji rozsądniejszym rozwiązaniem jest pójście do konkurencji, która jest stabilniejsza na rynku i zwyczajnie oferuje więcej. Tutaj tak naprawdę nie wiadomo co będzie jutro i na co tym razem wpadnie genialny zarząd.

Shewashere
@Michał Bujak

Pro tip: oficjalnie to dział Administracji zarządzał dostępami do drzwi, ale "najwspanialsza szefowa" unikała tego obowiązku od lat, i koniec końców musiało klikać to IT. Także podziękuj szefowej :D

Ona
@Shewashere

Coś mi się nie zgadza ws. tych kart. Kiedyś wystarczyło jak wysłałam ticketa do IT i grzecznie czekać. Jak było pilne to wystarczył email z prośbą o tempo i to wystarczało. Chyba zajmował się tym bezposrednio sam IT Manager. Dlaczego teraz jest z tym problem?

@Ona

A osobiście masz z tym teraz jakiś problem, że tak piszesz? Ciekawi mnie także czy jakieś inne po drodze występowały? To ten dział z jakich jeszcze stanowisk się składa skoro sugerujesz, że ktoś inny może teraz się tym zajmować? Są może asystenci?

Ona

Ej no, ja się tylko odniosłam do tego co pamiętam. Ja tylko napisałam jak było kiedy byłam w TL. Może jestem w błędzie, ale na serio dla mnie kwestie door control zamykały się ticketem do IT. Jednak z tego co widzę to jednak prawda, że z IT trudo się rozmawia...

cze, czy ja dobrze po ofertach widzę ze gier nie można tu testować sobie zdalnie? Są na necie dwie oferty wystawione na takim portalu i tylko stacjonarkę tam opisują, a to mi nie leży niestety, bo ze stolicy nie jestem. : ( dacie przy tym znać jak praca teraz przy tym wygląda i czy dużo tracę? Warto byłoby się przenieść? I ile się teraz zarobi?

Właśnie trafiłam na aktualną ofertę na stanowisko OTT Manual Tester. Dlaczego dają tu umowę o prace, ale dorywczą? To jest taki rodzaj umowy o pracę, umowę zlecenie? I jak dorywcza umowa, to jaki okres obejmuje? Piszą, że potem jest opcja na UoP na czas nieokreślony. Czyli po jakim czasie można ją uzyskać?

Od jesieni zeszłego roku rozdawanie umów o pracę jest wstrzymane, bo firma sobie nie radzi finansowo, więc raczej normalne zlecenie, zero hours contract.

Cześć, jak do dziś stoicie z tymi wspomnianymi finansami? Z miesiąc minął a nikt nie pisze solidnych konkretów, przy takich doniesieniach jednak by się przydały. Faktycznie nie ma już umów o prace? wszyscy do teraz normalnie przyjmują się na zlecenie?

A cos więcej? ja nie w temacie a chciałam właśnie sprawdzić bo w tym dziale obecnie się dzieje. W moim przypadku chodzi o testowanie we Włoszech. Te koreańskie opcje kuszą, lecz znajomości języka jak na razie brak… swoją drogą te stanowiska będą lepiej opłacane?

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Testronic Labs?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Andrzej

15.09.2023 03:09

Andrzejikona wywiad

Chciałbym opowiedzieć o mojej kilkumiesięcznej pracy w tej firmie.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Andrzejikona wywiad

Wsparcie użytkownika. Odpisywałem na wiadomości w 3 językach, sprawdzałem problemy techniczne graczy w grze Angry Birds i rozwiązywałem je w miarę moich możliwości.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Andrzejikona wywiad

Pracowałem zdalnie, nie było z tym żadnego problemu.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Andrzejikona wywiad

Według firmy nie osiągałem odpowiedniego pułapu w poziomie jakości odpowiedzi. Kiedy udawało mi się odpowiednio odpowiadać, to mówiono mi, że liczba moich kontaktów na godzinę była zbyt niska. Zawsze było jakieś zastrzeżenie do mojej pracy. Niestety nikt nie chciał mi dokładnie wyjaśnić i pokazać, gdzie popełniam błędy i w jaki sposób moja praca jest rozliczana i oceniana.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Andrzejikona wywiad

Moja stawka to było 42 zł brutto na godzinę. Na tym stanowisku średnie wynagrodzenie to około 7000 brutto miesięcznie.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

8 miesięcy

Andrzejikona wywiad

Jako dodatkowy zarobek tak. Firma daje umowę zlecenie, dzięki czemu można dorobić sobie do stałej pensji. Jeśli ktoś pracuje zdalnie i chce mieć drugą pracę zdalną, to jest to świetna możliwość.

Andrzejikona wywiad

Nie było żadnych. Firma zatrudnia nowe osoby tylko na czas, kiedy jest jakiś większy ruch w zgłoszeniach. Kiedy nie potrzebuje pracowników, zwalnia z dnia na dzień.

Andrzejikona wywiad

Osoba, która mnie szkoliła, w moim odczuciu, w ogóle nie wiedziała, co robi. Dodatkowo była niemiła. W firmie było tylko jedno szkolenie przygotowujące do pracy w danym dziale. Firma nie ma wytyczonych kierunków szkoleń i rozwoju pracowników. Po jakimś czasie chciałem zacząć pracę w innym dziale, ponieważ wiedziałem, że jest tam dużo pracy, ale nie dostałem takiej możliwości.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Andrzejikona wywiad

Atmosfera była trudna. Cieszę się, że pracowałem zdalnie i nie musiałem przebywać w biurze z osobami, które donosiły na innych pracowników.

Andrzejikona wywiad

Początkowo wszystko się zgadzało. Po podniesieniu minimalnej stawki krajowej, miałem dostać 42 brutto. Dostałem jednak umowę z minimalną stawką. Firma tłumaczyła to tym, że są to tylko chwilowe problemy związane z tym, że w dziale HR brakuje osób i nie ma kto przygotować dla mnie dokumentów. Nie podpisałem tej umowy i dzięki swojej determinacji dostałem umowę ze zgodną stawką.

Andrzejikona wywiad

Raczej nie mam nic do przekazania, ponieważ wiem, że w tej firmie nikt nie zwraca uwagi na skargi pracowników dotyczące działania systemów, a także działania i organizacji pracy.

Lolka

Ktoś z obecnych tutaj miał pozytywne doświadczenia związane z rekrutacją? Bo trochę się naczytałam ostatnich wpisów, i no słabo to wygląda.. ale nadal chciałabym tu aplikować na stanowisko HR Business Partner. Miał ktoś z nim styczność? Sporo tu przydatnych info na temat różnych stanowisk, a o tym niestety cisza. Wymagają trzy lata doświadczenia, a ile za nie oferują? :) Co z nadgodzinami, pracą w trybie hybrydowym?

Zupełny brak szacunku do kandydata. Obiecywanie szybkiego feedbacku, który przychodzi po prawie dwóch miesiącach i jest automatyczną wygenerowaną wiadomością.

@874

Dzień dobry. Bardzo nam przykro, że doszło do takiej sytuacji. Staramy się wracać z informacją zwrotną do kandydatów/ek w obiecanym terminie. Jeśli jest Pan/i zainteresowany/a dodatkową informacją, zapraszam do kontaktu z osobą z zespołu rekrutacji odpowiedzialną za projekt lub wysłanie maila na adres: careers_pl@testroniclabs.com abyśmy mogli skontaktować się bezpośrednio. Pozdrawiamy - zespół rekrutacji.

@874

Totalne olewanie kandydatów w procesie rekrutacji. Organizują sesję zoom'ową na godzinę 14ą w Polsce, przy tym, że zdają sobie sprawę, że pracujesz, to jeszcze zganiają na zoom'a jak (usunięte przez administratora) Nie odpowiadają na maile czy odpowiadają z dużym opóźnieniem, nie odwołując się do kluczowych pytań.

candidate
@874

Niestety zgadzam się z tym w 100%. Rozmowa z rekruterem trwała ponad godzinę, przy czym to głównie rekruter mówił (co generalnie powinno być na plus, bo zakładam, że chciał przedstawić firmę) i właściwie, nie zadał żadnych sensownych pytań, żeby ocenić moje kompetencje. Powiedział na koniec, że rozmowa przebiegła pozytywnie i postara się wrócić z informacją zwrotną w ciągu kilku dni. Oczywiście tak się nie stało. Maile, czy wysłane na LI wiadomości ignorował. Wrócił z "informacją zwrotną" automatycznie wygenerowaną po ponad miesiącu. W mailu stało, że "while your qualifications and experience impressed us, we had to make a difficult choice". I mean, what qualifications & experience, skoro rekruter w żaden sposób ich nie zweryfikował??? No więc doświadczenie kandydata okropne. Ale nie ma tego złego. Przeczytanie już po rozmowie opinii na goworku (które zwykle traktuję z przymróżeniem oka) utwierdziło mnie w tym, że dobrze było zakończyć proces w tym momencie i nie marnować więcej czasu. To, jak traktujecie kandydatów odzwierciedla jak traktujecie pracowników... Polecam odrobinę refleksji.

Były Senior QA Project Lead

Widzę ze mało ludzi z wyższego szczebla się tutaj wypowiada wiec wypowiem się tak żeby przedstawić absolutny brak profesjonalizmu, poszanowania i contingency planów ze strony firmy. Krótka wersja: jezeli młodą osobą szukającą kieszonkowego - próbuj. W każdym innym wypadku stanowczo odradzam podejmowano pracy w tej firmie. Moja kariera w testronicku zakończyła się po 6 latach absolutnego wypruwania flaków żeby dostać się do pozycji na której zakończyłem współpracę. Firma jest nieprzygotowana na swoje własne procesy i niesamowicie duża ilość rzeczy zamiata pod dywan, licząc na to ze nikt z bardzo młodej kadry nie będzie chciał się sadzić o skandaliczne sytuacje które maja tutaj miejsce. Błędy kadr są oburzające. Miałem na projekcie 2 braci, firma wypłaciła obydwie ich pensje jednemu bratu bo pani z HR pomyliła dane. Mój PIT poszedł do osoby o takim samym nazwisku przez 2 lata ciurkiem z tego samego powodu. Tego typu sytuacje są zamiatane pod dywan a niedoświadczonym pracownikom sa mydlane oczy. Jeżeli chcesz awansować to musisz dać z siebie 400% i na każdej pozycji odpowiadać za obowiązki osoby wyżej. Proces developmentu i szkoleń pracowników po prostu nie istnieje jaki ze jest prowadzony przez osoby bez najmniejszego doświadczeni w tej dziedzinie. Zarząd ma problem z jakimkolwiek negatywnym feedbackiem, niezależnie od tego jak konstruktywny nie jest. Moj awans został wstrzymany tylko dlatego ze podczas przerwy ośmieliłem się porozmawiać z dziewczyna z administracji o tym ze nasz software na ktorym sa prowadzone szkolenie pozostawia wiele do życzenia. O finansach nawet nie chce mi się rozpisywać bo praca, jednocześnie nie będąc fizyka kwantową, nie kest w najmniejszym stopniu adekwatna do zarobkow pod wzgledem ogromu pracy jaki pojawia się na wyższych stanowiskach. Firma nie oferuje tez żadnych korzystnych szkoleń ani certyfikatów poza internetowym kursem ISTQB na entry level dla bardzo wybranych jednostek i scrum dla PMow (opcje zapisu pojawiają soe może raz na 2 lata i maja ograniczona ilość miejsc). Szkolenia nie są warte podpisania lojalki która zobowiązuje do zapłaty ponad 1tys. PLN w przypadku wypowiedzenia w okresowe krótszym niż rok po ukończeniu szkolenia (większość podejść do tych kursów kosztuje 600PLN). Firma nie ma poszanowania do wymogów ani problemów pracowników, przymusza do wybranych przez firmę godzin pracy (bez uwzględnienia dostępności w przypadku ludzi na umówię o prace), nie oferuje żadnych ciekawych benefitów poza multisportem i Lux Medem (potrącane z pensji). (usunięte przez administratora), (usunięte przez administratora) fałszywe obietnice - cały pakiet jest tutaj dostępny. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że firma na tyle dobrze manipuluje informacjami i pracownikami ze większość z tych rzeczy dostrzega się dopiero po odejściu. Im wyżej jesteś i wiecej wieś/widzisz, tym bardziej jesteś wciągnięty w te spirale absurdu i zaczynasz sam podtrzymywać te tragiczne procedury. GoWork nie pozwala na opisanie wszystkich rzeczy które możnaby tutaj wypisać wiec zakończę na temacie braku kompetencji. Zarząd nie ma pojęcia jak powinno się… zarządzać ludźmi. Lidzie którzy maja wysokie stołki w firmie, sami byli koedys testerami. Pozycje które maja otrzymali dzięki latom spędzonym w firmie, ale nie byli na te pozycje w najmniejszym stopniu przygotowani. Firma liczy klientów za przepracowane godziny wiec nie skupia się na umiejętnościach zatrudnionych pracowników tylko na ich dostępności. Jedynym wymogiem zatrudnienia na entry level jest podstawowy angielski (umiejetność opisania obrazka), a i z tym jest bardzo kulawo. Najczęściej na projektach jest 1-2 osoby które rzeczywiście rozumieją procesy i maja odpowiednie umiejętności a pozostałe 10 to ludzie których zadaniem jest wypełnianie pustego miejsca. Prowadzi to często do irytacji klientów z którymi pracują zespoły, a cała wona jest zwalają na leadow (kierowników projektu). Kwestie takie jak problemy z higiena, brak jakichkolwiek standardów ubioru (ludzie przychodzą do firmy ubrani w śmierdzące piżamy, jedzą czipsy wysypane na stanowiska itp) były już tutaj poruszane nie raz wiec nie będę się o tym rozpisywał. Stanowczo odradzam jakakolwiek współpracę z ta firma, w szczególności teraz gdybfirma nabrała kredytów myśląc ze wesprą ja inwestorzy co się nie wydarzyło. Cięcia budżetowe sa z każdej strony, nikt nie może się czuć pewnie na swojej pozycji. Sam CEO firmy złożył wypowiedział umowę po 2,5 roku pracy, a to chyba o czymś świadczy. W firmie pracuje już tyko garstka ludzi którzy rzeczywiście reprezentują jakikolwiek poziom, a z tego co wiem to o oni planują się zwolnić.

Shewashere
@Były Senior QA Project Lead

Niestety, dobrze podsumowane jak to ogółem było. Z HR akurat dużą częścią problemu było to, że tak ich jak IT czy Finansów za mało na ilość pracy jaką dostali - a góra próbowała zawsze wepchnąć kolejne kraje tym kilku osobom do obsługi, bo co to tam kolejne 300 rozliczeń na przykład. What the hell bro...

Po kilku miesiacach pracy w tej firmie moge smialo napisac, ze sa naprawde komiczni. Pracowalem w wielu miejscach, kilku krajach i jednak ta firma wbila sie na nr.1 jesli chodzi o cyrki jakie w firmie widzialem. Sama rekrutacja zajmuje miesiac moze wiecej. Wszyscy wiecznie sa tam zajeci, ale jednak by kawe zrobic, czy na kilka przerw na papierosa isc, to bez problemu maja czas. HRy to nie wiem, czy tam w ogole dzialaja im, bo przez ten krotki czas chyba 7 miesiecy mojej pracy tam, bylo dosc sporo problemow. Takie jak umowy o prace nie na czas i o podejrzanej tresci, gdzie stawka jest mniejsza niz powinna. Czy tez nie na czas wyplacane pieniadze za nadgodziny. Jesli myslicie o pracy ponad wymiar swojej umowy, to dajcie sobie spokoj. Do tego jak HRy mi napisaly, ze nagle zgloszenia braku obecnosci w pracy, to nie ich robota. To myslalem, ze padne smiechem. Zasoby Ludzkie Sa od tego by zglaszac tego typu rzeczy, co robilem w kazdej innej normalnej firmie. Sama praca? spoko, lekka prosta, kopiuj wklej, dopisz cos i tyle. Z domu na wlasnym PC, zdalny pulpit co muli strasznie nawet majac 100mb/s internet. Poczatek pracy i treningi to ogolnie zart jest zbyt wiele sie nie dowiecie. Inni pracownicy byli ogolnie spoko. Jak traficie na taka jedna co na wasze pytanie bedzie odpowiadac pytaniem i ogolnie by cos dowiedziec sie od tej "senior agentki" to nie dajcie jej tak ze soba gadac. Od razu wyjasnijcie sprawe, bo inaczej praca bedzie nie przyjemna dla was. Nie oczekujcie cudow, praca na zlecenie, nic nie dziala jak nalezy, jak was nie polubia, to znajdzie sie szybko kilka powodow by sie przyczepic i was wylac i to w trybie natychmiastowym. I tu na koniec, cos czego w zyciu jeszcze nie widzialem. Podczas rozmowy koncowej, firma od tak odlaczyla dostep do pulpitu, przez co nie szlo nawet normalnie jej przeprowadzic i juz. W zyciu nie widzialem takiego pokazu chamstwa i niekompetencji jak w tym momecie.

Tester FTV

Pracowałem w tej firmie kilka lat temu jak jeszcze dział FTV mieścił się w Józefosławiu. Stawki głodowe na Umowie Zlecenie, w okresie zimowym brakowało pracy i było się odsyłanym na przymusowy niepłatny urlop. Praca trochę monotomna ale była blisko (dojazd rowerem w kilkanaście minut), stołówka w Technicolorze była 10/10, tania i dobre jedzenie i załoga była w porządku (za wyjątkiem ochroniarza). Skanowanie karty na wejściu i wyjściu z parku + obowiązkowe, dodatkowe skanowanie wykrywaczem metalu w sytuacji wyjścia z terenu biura. Dobra praca dla studenta i na dorobienie. Zero benefitów. Niestety czasowy brak zleceń i głodowe stawki sprawiły, że znalazłem nową (lepszą) pracę.

Czy pracownicy Testronic Labs mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

koma

Nie

Zostaw merytoryczną opinię o Testronic Labs - Warszawa

• Jak się pracuje w Testronic Labs?

Zobacz opinie na temat firmy Testronic Labs tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 37.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Testronic Labs?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 2 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Testronic Labs?

Kandydaci do pracy w Testronic Labs napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Testronic Labs