Opinie o ZG Janina w Libiąż Grunwaldzka 37

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy ZG Janina. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w ZG Janina o rekrutacji.

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZG Janina w Libiąż Grunwaldzka 37

Załogo

Witam Wiadomo już coś na temat kart żywnościowych będą czy nie? Już 2 tygodnie mija od wystosowania pisma?

@Załogo

Nie licz na to, że to się zmieni. Tyle lat nie wprowadzili. Ktoś musiał nieźle posmarować. Chyba, że będą karty tylko do stokrotki.

Bart
@wodnik

Od nowego roku 10%podwyżki wypłat a co do kartek to niestety zostają ale jest szansa że kartkę rozbiją na pół.

@Załogo

Nie liczcie na karty żywnościowe. Nie po to taki "Jan" otworzył sklep w Brzeszczach. Tak to by zaraz upadł.

Smutas

Związki powinny zawalczyć o lepszy dodatek nocny. Od wielu lat jest ta sama śmieszna kwota kilku złotych a człowiek zaburza sobie tymi nocami cały rytm dnia żołądek itp.

Ty baranie
@Smutas

Dodatek nocny jest obliczany obligatoryjnie, jest to procent najnoższej krajowej i związki nie mają na to wpływu. Doucz sie

Pioter

Czy u was też kalifaktorzy czyli kumple związkowców z wydobywczych oddziałów przychodzą w weekendy i siedzą sobie na powierzchni a później biorą wybitki? Czy tylko na Sobieskim i Brzeszczach?

Ło panie
@Pioter

No a gdzie kalifkatorzy nie mają dobrze? Na Sobieskim jednego nawet zrobili kierownikiem magazynu Chłop od razu jest ratownikiem i kumplem dyrektora i melduje wszystko do jedynych związków w tauronie normalnie prawa ręka prezesa.

Ryl

I od tego właśnie są związkowcy na tych kopalniach. Od załatwiania swoim ciepłych posadek i kombinatorstwa. Nikt z tym nic nie robi bo jak gdzieś to zgłosisz to sprawa ucicha. Ręką rękę myje.

Czerwony kapturek
@Pioter

Też. nawet stołówkę sprzątają, trawkę koszą, płytki kładą itp. wszystko jawnie śmiejąc się ludziom prosto w twarz.

Slawek

wkoncu ile tej kasy dostaniemy w grudniu ?

Yoo
@Slawek

5000 na 20 grudnia

Górnik

Ile pracowales na dole? Ja mowie ze wogule a prezes do mnie,pojdziesz do sugu 2 tam zarobisz i nauczysz sie pracy w trybie przyspieszonym. Flachy nie mialem bo nie wiedzialem???? a szkoda bo dostalem stawke 22zl/h a pewnie z flacha wiecej by bylo tak mi chlopaki mowili. Szkoda ze janina jest zaniedbana bo praca po 2 tygodniach sie podoba

Palisz? To uwazaj bo kara jest ktora podpisales. Nie pracowales na kopalni to wiecej pytan nie mam. Wyjdzie na dole co potrafisz

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
Leszno
qwdas

Zapadają decyzje w sprawie nowej nazwy spółki, która jest właścicielem kopalń ZG Sobieski, ZG Janina i ZG Brzeszcze. Nowa nazwa ma być powrotem do historycznej nazwy Południowy Koncern Węglowy S.A. który utworzony 25 stycznia 2005. Dziś, 23.11.2023 ma być oficjalnie ogłoszona nowa nazwa spółki.

Posiłki profilaktyczne nie są opodatkowane.Lepiej sobie sprawdźcie kto jest w zarządzie Sug(KRS).

Zzz

Tauron też będzie miał barborke 1 grudnia ? Jsw I pgg mają

elektromonter

Mam nadzieję , że nowa władza usadzi ich znowu na swoim miejscu w szeregu haha . Zaczną od nowa załogę poznawać , bo inaczej nic nie wywalczą ,nawet dla siebie.

jp

Jawne powinny być również kwoty funduszu dodatkowego, który dostają pracownicy. Oj wtedy dopiero będzie ogień, gdyby wyszło na jaw ile dostają ludzie "z rana" a ile reszta zmian.

Smakosz

A ja powiem tak co to ma znaczyć że wszyscy dmuchamy na dole na szybie masowe kontrole a związek S beda sobie legalnie chlać na cechowni w czasie pracy zakładu informuje ze zgłaszam to do pip i na policje. Prywatna kopalnia zwiącholow.

@Smakosz

To jest nieprawdopodobne, na wejściu na zakład kontrola ,po wyjściu kontrola to jakie picie na cechowni to niemożliwe to się nie mieści w głowie

Niesprawiedliwość

Panowie dochodzą mnie słuchy, że jednak nie wszystkich karzą tak samo za bycie pod wpływem % Na oddziale wydobywczym widać da się coś załatwić. TAK NIE MOZE BYĆ!!

Górniczek

Ktoś wie o kwocie jednorazówki w grudniu? Czy były już rozmowy i czy wiadomo jaka kwota?

Yoo
@Górniczek

Różnie się słyszy. Ale między 5000 a 7000 brutto podobno...

On

A ludzi na dole brak ale jak wiedzą jakie zarobki to wolą siedzieć cicho u góry,ja na wydobywczym z 3 świętami 6 tys po 15 latach a na innych ok 10 tys

Banda

Dziś mało kto pamięta bony żywnościowe, tzw. flapsy. Samo ich rozdysponowanie wśród pracowników kopalń, było co miesiąc wielką operacją logistyczną i wymagało pracy ogromnej masy ludzi. Dzięki naszym działaniom, wzorem innych spółek węglowych, zawarliśmy porozumienie z Zarządem JSW S.A. w sprawie elektronicznych kart na posiłki profilaktyczne” – poinformowali w poniedziałek, 13 listopada, przedstawiciele reprezentatywnych organizacji związkowych z JSW. Jak widać na Janinie dalej średniowiecze i układy

wodnik

Wy sobie możecie pogadać. TW wywiązuje się z posiłków profilaktycznych w postaci kartek. To im nic nie zrobisz. A co wam nie pasuje w kartkach. Chyba, że masz najbliższy sklep 10 kilometrów od mieszkania.

On

Panowie panie po 1 kartki albo zyski z kartek mają osoby lub rodziny nie powiem kogo dowiedzcie się a zobaczycie

wodnik

Co wam nie pasuje w tych kartkach? Rozumiem jak ktoś ma sklep 10 kilometrów od domu. Rozumiem to jest wygodne kupisz masło w sklepie jak zapomniałeś.

Ryl

To nawet na szkoleniach mówili kiedyś że gdyby nie nowy szyb to Janina idzie do likwidacji

Do ryla

To już końcówka górnictwa pgg zasypane Tauron wydobycie zasypane porty nad morzem zasypane elektrownię zasypane węglem a górnictwo już płacze że nie ma na wypłaty a do tego xim ciepła

Pewniak
@Do ryla

Mamy koncesje na długie lata fedrowania których nikt nie może zmienić, także przyjmować się i spokojnie dorobić do emerytury..

Były
@Pewniak

Ciekawe.Jakie zapewnienia o długim okresie fedrowania?Po złożeniu deklaracji do 2049 roku odnośnie wygaszania wydobycia zapomnieli tylko to zaklepać w Brukseli.Janina i tak padnie bo na dzień dzisiejszy wszyscy z p.s odwrócili się (usunięte przez administratora). .Do samej przeróbki trzeba zainwestować kilkaset milionów bo niedługo się rozsypie...Nie wiem jak na dole ale chyba też tam jest nieciekawie.

Prezes

Gościu to zwykły(usunięte przez administratora) Ciekawe czy to jakiś związkowiec, czy jeszcze inny wynalazek który lobbuje za fotowoltaiką. Zanim odejdziemy od wegla musimy mieć elektrownie na inne paliwo, dopóki się to nie stanie to sektor węglowy jest bezpieczny. A ty trollu ciekawe skąd bedzies brał prąd? Z fotowoltaiki? Z wiatraków? Takie głupoty to można pociskać mieszkając w Hiszpanii albo innej części świata gdzie to jest bardziej wydajne. Już nikt nie słucha twojego skomlenia.

Inteligentny

A ja zadam takie pytanie bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Mianowicie gdzie w układzie zbiorowym lub umowie o prace jest napisane, że weekendy są obowiązkowe? Przejrzałem sobie zapisy mojej umowy z przed kilkunastu lat i tam jest zapis, że pracownik winien się stawić w wymiarze czasu pracy 37,5 h tygodniowo, czyli nie jest trudno policzyć, że są to czarne dni w tygodniu w liczbie pięciu. Natomiast praca w godzinach nadliczbowych jest DOBROWOLNA (czyli weekendy lub też inne święta państwowe lub kościelne). Więc ja się pytam dlaczego kierownicy zastraszają przenosinami na grp3 jeśli nie przyjdzie ktoś w weekend? To jest jawne łamanie podstawowych praw pracowniczych i zapisów z umowy o pracę, to podchodzi pod paragraf. Druga sprawa kolejny zapis z tejże umowy. Chodzi mi o zapis o wynagrodzeniu i premii. Otóż pisze tam, że pracownikowi za przepracowany miesiąc należy się wynagrodzenie oraz PREMIA za wykonaną prace w godzinach zapisanych w umowie. Czyli w skrócie, jeśli w danym miesiącu jest dajmy na to średnio 20-21 dni roboczych i jestem w każdy dzień w pracy, należy mi się CAŁA premia. Więc teraz moje pytanie brzmi, na jakiej podstawie kierownicy różnych oddziałów zabierają pieniądze pracownikom, którym ONE SIĘ NALEŻĄ i dają ,,swoim''?. To jest (usunięte przez administratora)pracowników z ich pieniędzy które powinni dostać i to podchodzi pod prawo karne i sprawa nadaje się do prokuratury. Nie mówie tutaj o funduszach czy jakichś tam premiach dodatkowych, tylko mowa tutaj o premiach obligatoryjnych, które wielu pracownikom są zabierane na rzecz innych. Rozmawiałem z prawnikiem i wiecie co? Gdyby toi zgłosić to kopalnia płaci niemałe odszkodowania, mało tego jest możliwość pozwu cywilnego w kierunku danej osoby, która (usunięte przez administratora)pracownika z należnych mu pieniędzy. Wtedy tenże osobnik płaci odszkodowanie z własnych pieniędzy, czyli tak jakby dostajecie podwójne odszkodowanie. Pewnie ten wpis zostanie usunięty, ale chciałem wam tylko zobrazować jak jesteście dymani w kakao. Żeby była jasność to nie tyczy się tylko kopalni, ale też innych zakładów i każdego pracodawcy. Jedyna różnica jest wtedy, gdy w umowie o pracy jest zapis, że przykładowo w jednym miesiącu trzeba przepracować obowiązkowo 2 soboty, to wtedy nie ma tematu bo gdybyśmy się nie stawili, wtedy my możemy zostać wyrzuceni z pracy naruszając podstawowe obowiązki pracownicze i nawet pracodawca może nam wręczyć rozwiązanie umowy w trybie natychmiastowym (dyscyplinarka). Dużo zdrowia wam życze i wytrwałości, a naszej szanownej władzy życze żeby szanowali swoich podwładnych i zamiast straszyć, to zmotywować inaczej do przyjścia w weekend.

@Inteligentny

Na tym zakładzie na każdym kroku jest łamany kodeks pracy przecież

On

Związki S ..... Hahah przestań oni mają ciebie obronić,wycieczka tak ale pracownicy nie ja pracuję b15 lat nie widziałem żadnych dużych nzwiazkow aby coś dla ludzi zrobili

Uf
@On

Dopóty będą związki dopóki ludzie się z nich nie wypisza. Taka prawda.

@Inteligentny

16 lat pracuje i nigdy nie moglem dostac wybitki za sobotę i teraz znowu za sobote mi odmówiono,

Żeby 5 bez świąt nie zarobić na tej kopalni sorry to jest zakład górniczy bo kopalnią nie można tego nazwać.Najniższa krajowa zbliża się do nas.

Co to ma.być

Gdzie są związki? Po tylu "podwyzkach" oczywiście nie widać tego na przelewach. Robią z nami co chcą za (usunięte przez administratora) Na innych zakładach potrafią załatwić normalne podwyżki, a u nas? 3+3 i w dodatku brutto co na rękę wychodzi 2000. Śmiech n sali. Co to jest przy innych 10+10 jak w JSW? Ja się wypisuje!!!! Mam gdzieś takie związki.

@Co to ma.być

Związkowcy w tej firmie siedzą na ciepłych posadkach za najwyższa pensje ze swojego stanowiska, bo takie sobie przepisy załatwili. A ty płacz i tyraj na nich. Socjale stoją w miejscu od lat, juz wiecej kosztuje pewnie utrzymanie obslugi dzialu socjalnego niz to ile gornicy dostaja naleznych kwot, wpłaty po podwyżkach jakby stały w miejscu. Inne branże już dawno dogoniły gornictwo z pensjami więc kto teraz przyjdzie tutaj pracować? Tylko jakieś nieuki przez co same się kopalnie pozamykają z braku prawdziwych pracowników.

Jak to uzdrowić

Panowie sprawa prosta Ścianowcy i Przodkowcy 7 tyś netto plus bony GZL obsługa ślusarze elektrycy 6 Tyś netto plus bony pozostałe oddziały 5 tyś netto plus bony Co miesiąc w ramach kontraktu niezależnie od dni roboczych jedynie bony rozliczane za przepracowane dni Brak 14,Barbórki węgla premia za przekroczenie planu jedynie Co wy na to ?

Górnik
@Jak to uzdrowić

Jak już uzdrawiasz to węgiel do elektrowni dalej po 300zł za tonę? Czy w normalnych pieniądzach? Przy takich zarobkach padnie cały sektor, będzie marzł dzyndzelek bez prądu. Rób rewolucję jak będą reaktory, bo na tą chwilę brakuje argumentów nad zamykaniem kopalń.

Eko

Jakby kopalnie byly nierentowne to już dawno by je zamknęli. Płacz i skomlenie ekologów słychać z daleka od lat. Ci sami jeżdżą samochodami na prąd i nie myślą skąd on sie bierze. Nie mówiąc już o innych składnikach z telefonów, telewizorów czy aut. Wszystko wydobyte gdzieś (usunięte przez administratora)w Chinach albo Afryce, ale to nie u nas więc już tak nie boli że truje sie gdzie indziej, prawda?

mądry górnik
@Górnik

a dlaczego nie odbierają węgla naszego elektrownie taurona mózgu ? bo maja już tańszy z zagranicy , cena orzecho kostki z połowę mniejszą zawartością popiołu i kalorycznością 23-24 mj czyli podobna do Janiny za 760 zł Tona odbiór w Mysłowicach.Możesz Tuptać nogami płakać i tak nic nie zmieni biznesu tańszy wygrywa droższy upada.

mądry górnik

Tu Cie mam Handluje tym węglem ii uwierz mi wiele osób popierdzieliło kupowanie talonów czy z kopalni drogiego węgla Ps Też pracuje na Janinie Z tym że mam własny biznes i nie musze robić święta by dobić do 5 koła bo 10 koła mam na czysto po sprzedaniu wanny tego węgla .

robak

orientuje sie ktos gdzie sie zmienia kase na tradycyjne bony barbórkowe

dudu

jak to jest że bony na mikołaja dla dzieci od 10lat są w tej samej kwocie? przecież social zależy od przeciętnego wynagrodzenia. Gdzie znikaja pozostale pieniadze?

IQ
@dudu

Zapytaj związkowców, którzy w jednym rzędzie idą z dyrektorem co za tym idzie z prezesem . Pracuję tutaj prawie 20 lat i zawsze bony na mikołaja i dzień dziecka były w tej samej kwocie . Najlepszy jest zapis na wniosku o dofinansowanie na paczkę . CZY ZARABIASZ PAN/PANI POWYŻEJ 1250 PLN BRUTTO NA OSOBĘ czy PONIŻEJ ?? Niech ktoś zlikwiduje ten głupi zapis . Pracownik dołowy zarabia około 120 tyś brutto bez świąt w ciągu roku . Musiałby mieć z żoną powyżej sześcioro dzieci , aby zarabiał mniej na osobę jak 1250 PLN miesięcznie . Jeżeli już ma te siedmioro dzieci , żona nie pracuje czyli zarabia bez świat miesięcznie mniej niż 1250 PLN na osobę , to w tym momencie wkraczają wszechmogące związki jak to one się zowią wszem i wobec , że są REPREZENTATYWNE , nie mówię tutaj o tych małych co mało kradną ale mimo to na równi z tymi dużymi układają się z dyrektorem , no i te REPREZENTATYWNE związki załatwiły lata temu taki oto bonus , że ojciec , który zarabia mniej na członka rodziny niż 1250 , otrzymuje paczkę dla swoich pociech UWAGA .......o 5 PLN bogatszą w słodycze niż ten , który zarabia więcej . FENOMENALNE , nieprawdaż . Mało tego , od kilku lat , bodajże od trzech ( tak,chyba od czasu jak mieliśmy wolne środy ze względu na celowe wygaszanie gospodarki czyli od 2020 roku ) , ci gangsterzy w z żółtego budynku przed bramą tak załatwili , że te skromne nie WALORYZOWANE od lat paczki na dzień dziecka, są wydawane razem z paczkami mikołajkowymi . Niezła patologia haha , jak wam nie wstyd dziady z żółtego budynku ???

Czako
@IQ

Związki? Związki to były 30lat temu, teraz jedyne co potrafią to dogadywać się z dyrektorem i wszędzie wkładać swoich. Nie potrafią zorganizować żadnych premii i żadnych socjali, bo sami tym rządzą. Dyrektory na każdej z tych kopalń to marionetki związków. To wszystko nadaje się do CBA. Mam nadzieję, że kiedyś ktoś dyrektorom i związkowcom się weźmie za stołki. Chcesz pracować w lepszym dziale? Musisz iść do odpowiednich związków chcesz być ratownikiem? Musisz lizać 4litery w związkach, chcesz się wogole dostać do pracy, to musisz mieć znajomego związkowca. Patologia w twj firmie sięgneła zenitu, dlatego kopalnie tak wyglądają bo nie pracują tutaj fachowcy tylko kumple związkowców i dyrektorow pracowniczych!!!

Dostaliście transze pieniędzy?

On

Panowie co z tego jak wypłaty mamy jakie mamy, przecież na nie jednym oddziale zaraz będą jak minimalna

Do ryla

Tauron wydobycie nie ma co zrobić z węglem elektrownię nie odbierają tłumaczą się że prąd z OZE wepycha prąd z węgla tak samo się dzieje z pgg PGE nie odbiera węgla bo wiatraki zastępują węgiel mój znajomy zwolnił się z kopalni i poszedł montować turbiny 15 tys na miesiąc i zadowolony a jak tak będzie postępowało OZE to jest po kopalniach do 2030 roku i żadna umowa nie będzie potrzebna bo nie będzie odbiorców na węgiel zimy ciepłe (usunięte przez administratora)

Kuba

Z informacji które są wynika że , 2031 to końcowy okres górnictwa w Polsce , konieczny do uzyskania pieniędzy z Unii Europejskiej

Pewniak

Można się przyjmować na kopalnie bo i tak każdy jeszcze dorobi do emerytury, nie ma co słuchać tych nieudaczników których nie przyjęli na kopalnie :) jest koncesja która pozwala nam fedrować do 2048r

Zostaw merytoryczną opinię o ZG Janina - Libiąż

• Jak się pracuje w ZG Janina?

Zobacz opinie na temat firmy ZG Janina tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1172.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZG Janina?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1088, z czego 272 to opinie pozytywne, 125 to opinie negatywne, a 691 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZG Janina?

Kandydaci do pracy w ZG Janina napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZG Janina
3.6/5 Na podstawie 2723 ocen.

ZG Janina