Opinie o Pronar Sp. z o.o. w Narew

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Pronar Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Pronar Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn dla rolnictwa i leśnictwa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pronar Sp. z o.o. w Narew

Urlop

Cały rok nie byłem na urlopie zbierałem dni by sobie wybrać na jesieni teraz jak chce iść na urlop to mówią pisz bezpłatny a jak napiszesz normalny to kadry patrzą kto chodzi na urlopy i L4 . Mam jeszcze kilkanaście dni z tamtego roku żeby zaraz nie było pretensji że urlop nie wybrany

@lala

Domek w Narwi póki co jest gratis. Firma, która go stawiała nie brała innych mniejszych zleceń bo trafiła się ,,gruba ryba,,. Domek stoi a firmy już nie ma. Zbankrutowała. Ktoś zapomniał zapłacić za usługę. Ot każdemu może się zdarzyć.

Robert1000

Witam czemu za częli od ludzi fizycznych oszczędności powini kazać dla biura samochody służbowe po zostawiać na placu a nie jeżdżą pojedynczo do pracy nie dość że w samochodach znajdują się foteliki dziecięce i zabawki i wykorzystują samochody służbowe na wakacyjne wyjazdy .

haha
@Robert1000

ale dupsko piecze co? Bylo sie trzeba uczyć to też byś mógł teraz kupony odcinać a nie za najniższą krajową o chlebie z wodą ledwo ciągnąć :)

Natan
@haha

Sądzę że Ciebie też wyślą na bezpłatne i nic twoje "wykształcenie " nie pomoże.W 2012 roku wszyscy pracownicy po kilka dni miesięczniei musieli brać urlopy .

Dawno temu
@Robert1000

Jak brałem służbówkę aby podjechać se do Hajnówki na otwarcie sklepu bo były promocje to u tego pseudo wędkarz kieliszki latały a chlew w aucie nie miłosierny dobrze że choć ryby wypakował. Ale swego czasu jak wracał do roboty wcześniej było wesele w rodzinie to zapomniał ochlejtus balonów odczepić i z tymi ozdobami przybył pod Pronar. Ale tak jak trzeba było autem gdzieś wyskoczyć to nie było żadnego problemu aby pożyczył. Służbowe auta są bardzo potrzebne oby było ich więcej.

Problemy pronaru są związane z brakiem umiejętnego zarządzania i planowania oraz wybujałym ego starego. Zamiast stawiać nowe biurowce i hale (nie od dziś jest kryzys i "wojna" na Ukrainie) trzeba było zabezpieczyć kasę na nadchodzący czas i po to by utrzymać tych, którzy to ciągną (tak jak zrobił ś.p. Gołębiewski). Tutaj ważniejszy jest budynek a czy będzie miał kto tam pracować to już mało istotne. Gdzie logika? Czas spojrzeć na to obiektywnie.

Czarna
@.

Bo jak się wzięło unijną kasę na budynki to niestety trzeba się wywiązać Podejrzewam że przez 5 lat musi wytrwać tą firma bo w przeciwnym razie wszystko trzeba zwracać łącznie z karą.

Aro
@Czarna

5 lat firma wytrzyma ale łączna ilość pracowników z 3000 osób zmaleje na 300osób

handel

Czy to prawda, że szukają handlowców ? na jakie wynagrodzenie można liczyć?

@handel

Pronar zatrudnia nowych handlowców na 1/2 etatu wymagania z kosmosu sprzedaży sprzedać dużo tego złomu bez gwarancji nie ma osób wystarczalności ilości do serwisowania(usunięte przez administratora)

z ciekawości
@Piotr

z ciekawości pooglądałem na internecie filmiki rolników eksploatujących maszyny produkcji firmy z Narwi o zgrozo co to ma być? to dramat! - kosiarki, przyczepy, bielarki, a najlepsze to jak od przyczepy odpadło koło, które nie było wcale pospawane (felga z tarczą), gdzie jest kontrola tych wyrobów rodem z chin. Może przyczepiajcie tabliczkę znamionową made in china, to przynajmniej scedujecie winę na chińczyków a i ten trwający do nieskończoności okres rozpatrywania reklamacji będzie merytorycznie uzasadniony. Teraz nie dziwi mnie wcale, że firma ma takie problemy.

Firma Pronar Sp. z o.o. szukała nowego pracownika na stanowisko Elektryk - pomiarowiec. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?

Siemiatycze

Rozwiniesz wątek? Jak wygląda aktualnie sytuacja w Siemiatyczach?

Siemiatycze
@Siemiatycze

Roboty tyle co kot napłakał i w dalszym ciągu trwa proceder 'zwalniania ludzi' za porozumieniem stron, plac zastawiony mniejszymi jak i dużymi maszynami no mówiąc krótko jakby wszystko zamarzło.

Rysiek
@Siemiatycze

Można powiedzieć ze to koniec, bedzie koniec ery Siemiatyckiego zakladu produkcją wygasa z dnia na dzień, spawacze 2 tygodnie roboty i koniec, nikt niechce tego scenariusza,

Leśny zwierz

Firma która zwalnia ludzi a w tv, gazetach pokazują ze się rozbudowują i będą zatrudnia ludzi. Jeden wielki dramat, (usunięte przez administratora) i śmietnik. Kierownictwo ma wybujałe ego i brak jakiegokolwiek pojęcia o czymkolwiek.

Janek
@Leśny zwierz

Tego bajzlu firmą nie nazwiesz.Miejmy nadzieję że to się rozsypie i będzie spokój.Gorszego cyrku w życiu nie widziałem.Każdemu odradzam ten zakład nawet najgorszemu wrogowi.

Pa ko
@Janek

Jednak prawda są ruchy z prawnikami żeby ogłosić upadłość do sądu gospodarczego w Białymstoku

Leśny zwierzu
@Leśny zwierz

Jak myślisz leśny zwierzu, kto zawinił? Idąc tokiem rozumowania kadry zarządzającej - wystarczy zwolnić kilku niewinnych i wszystko wróci w stare, socjalistyczne, planowane centralnie tory. Wygląda, że pociąg z "kapustą" jednak nie dojechał. Podobno rząd ma dopłacać - jak w socjalizmie do nie rentownych przedsiębiorstw. Trzeba tylko zagłosować na Jarka. Ale jak zagłosować wbrew wielopokoleniowej tradycji- im gorzej - tym lepiej, kiedy w Narwi większość wspiera lewą nogę i partię obywatelską?

andrzej
@Leśny zwierzu

Jeśli się nie orientujesz a to zauważyłem to rząd (czytaj pozostali podatnicy ) nie dopłacą do nie rentownych przedsiębiorstw jeśli nie ma zapowiedzi zwolnień grupowych . A tak właśnie jest że nie ma grupowych zwolnień więc nikt nie dołoży ani żaden ubezpieczyciel ani żaden Zus lub inna jednostka chroniąca zwykłych ludzi pracy . Tu o ile rozumiem działanie kadr jest (bo jednak z myśleniem nie ma to nic wspólnego ) oczekiwaniem na chorobowe powyżej miesiąca gdzie wypłatę płaci ZUS okres miesiąca i dnia chroni pracownika i pracodawcę przed opłatami za chorobowe. Temu dziś widziałem tylu Pronarowców u lekarza w kolejce. Zapewne jest tak że właściciele nie wiedzą co i jak działa bo skąd bogaty (czytaj Elon Musk który za noc zwolnił 30 proc. ludzi a potem zobaczył ze nie tych co umieją zarabiać i po 3 miesiącach przywrócił bo reszta nie umiała tego co tamci) ma wiedzieć jak przeżyć z dnia na dzień. Tylko szkoda że tak prężna , wyposażona w technologię oraz sprzęt nas miarę NASA ... firma .. pracodawca roku najlepszy biznesmen ubiegłego roku. i po roku (usunięte przez administratora) . (usunięte przez administratora) i leży nie daje rady słabeusz wypierdek rynku rolnego . Tak to wina kancelarii rady ministrów że on nie umie . Wziąć pieniędzy,. które dają za freee. przy grupwym na 1500 osób .

Buj
@andrzej

To kiedy otwarcie nowej hali?

John Wick

Zacznę może od tego, że potwierdzę "przymusowe" zwolnienia za porozumieniem stron. Firma stosuje szantaż w stosunku do pracowników. Ludzie, nauczcie się i czytajcie jakie macie prawa. Broń Boże nie podpisujcie wypowiedzenia za porozumieniem stron. Tracicie wszystko, a mydlą wam oczy, że zostaniecie w pierwszej kolejności przyjęci jak lokomotywa zwana pronaren znowu ruszy. Ruszy, a może i nie ruszy. Zapewne zostanie na tej opuszczonej stacji z wiecznym opóźnieniem. Poza tym należą się odprawy. Do roku czasu stażu pracy odprawa za 1 miesiąc. 2-8 lat pracy 2 miesiące odprawy. Powyżej 8 lat pracy 3 miesiące odprawy. Ludzie poznajcie swoje prawa bo jest jeszcze jedna kwestia. Podpisanie przez was wypowiedzenia umowy za porozumieniem stron nie liczy się do liczby zwolnień w miesiącu. A jak wiadomo powyżej 30 zwolnień w miesiącu kwalifikuje się jako zwolnienia grupowe i pracodawca musi wypłacać odszkodowania. Rozmawiajcie, I formujcie się, nie badźcie skłóceni ze sobą bo to jest tylko woda na młyn dla firmy. Oczywiście mamy trudną sytuację na rynku i zapewne firma podjęłaby kroki o redukcji etatów ale z głową, uczciwie, a przede wszystkim z szacunkiem dla ludzi. Bo to tak naprawdę ludzie zbudowali tę firmę. Maszynista na tej lokomotywie miał tylko pomysł. No i tak na koniec Panie maszynisto tego pociągu. Czy na prawdę nie dociera do Pana to, że Pana kadra zarządzająca dolewa Panu wody do kotła zamiast dorzucać węgla? Lokomotywa nie chce jechać bo i jak, a pasażerowie są coraz bardziej sflustrowani i informujecie ich że pociąg dalej nie pojedzie i muszą wysiąść w szczerym polu bez perspektyw na dalszą podróż. No kto jak kto ale zacznij Pan, Panie maszynisto robić to z głową i zacznij Pan wyrzucać z pociągu pasażerów jadących na gapę a nie tych, którzy kupili bilet.

John Wick
@John Wick

Dodam jeszcze do mojego powyższego wpisu, że mimo tego jaka jest sytuacja życzę Panu, Panie maszynisto nieograniczonej ilości węgla, dobrych palaczy na tej lokomotywie, wspaniałych pasażerów, aby pociąg ten przemierzał wszystkie torowiska świata i zatrzymywał się na stacjach, ale tylko na krótką chwilę, aby lokomotywa mogła chociaż na chwilkę " złapać mały oddech" i ruszyć w dalszą drogę.

Prawda jak oliwa
@John Wick

Zgodzę sie na że, zaufał szef nieodpowoednim osobom. Ludziom egoistom bez pojęcia dbajacym wylacznie o wlasne interesy. Panietam jak zaczelo sie od radyklanej zmiany w DOP, potem w Handlu u Marcina i niestety nie przynioslo to zamierzonego efektu. Zatrudnienie na miejsce Roberta czlowieka bez pojecia oraz podjęcie nieprzemyślanego kroku w handlu, dalo pierwsze negatywne efekty. Jasne na rynku sytuacja fatalna, ale kierowanie sie własnym interesem przez kadry zarzadzajace jak kierownik kadr, to zaczątek problemów. Było na rynku walczyc wysoką jakoscia, ktorej nie ma , profesjonalną obsługą posprzedażową oraz zmianą polityki handlowej. Szef dalej nie rozumie, że nie trzyma się cwaniaków i kierowników bez doświadczenia dbających wyłącznie o własny interes a w szczegolnosci kadry wyższego szczebla. Najpierw slucha sie i obserwuje jak dziala konkurencja, potem robi się zmiany na górze a na końcu na dole. A tutaj odwrotnie. A przecież szef już się przejechał na własnym bratanku. Ciężko będzie się pozbierać. Zawsze jest co wyprzedawać, ale czy nie szkoda tej całej włożonej pracy. Ale karma wraca i karze tych zachlannych i egostycznych zadufanych ludzi.

Kolejarz

Niestety. Maszynista wykoleił pociąg a przyczynil sie do tego pomocnik maszynisty bo nie smarował dobrze,.......

Czarna
@John Wick

A po wyżej 20 lat jaka odprawa?

Przymusowe
@John Wick

Tak jest, że dają przymusowe zwolnienia się z pracy bo jak nie to czymś straszą tyko czym ? Jeśli wykonywałeś swoje obowiązki to czym mogą zastraszyć . ???? Ja wiem brakiem wypłaty !!! Jeden z drugim nie dostaną wypłaty tylko Ludzie ze szklanego domku. Może wtedy przyjdzie opamiętanie i umiejętności pracy w kryzysie finansowym (dla niektórych handlowców zapewne nie znane bo za młodzi) . Ale jak widzę zwalniają również ludzi z doświadczeniem to dobrze, bo oni mogą znaleźć pracę u konkurencji i wykorzystując wiedzę i umiejętności dokonać cudu gospodarczego podnosząc, małą , nie doświadczoną firmę na szczyty w jakich znajdował się Pronar. To jednak był lider na rynku a łatwo dzieli się sernikiem (bo tortu już nie ma tylko sernik został) . Czy wystarczy miejsc pracy w regionie dla tych którzy odchodzą, rząd PRL U wspiera tylko rolników a inne branże są w pożałowaniu , budowlanka piszczy przez płatności bo ceny z sufitu kredyt 2 procent dla bogatych. Reasumując popieram opinię JOHNA, że grupowe było by lepsze dla pracownika tylko że Pronar nie ma takich pieniędzy w naturze bo musiał by 10 przyczep sprzedać na 30 handlowców . Moja koleżanka dostała propozycję odejścia z pracy w Banku ale za 12 miesięczne wynagrodzenie. Teraz jest z tego tytułu zadowolona i nie (usunięte przez administratora) na swoją byłą firmę ,.

@Przymusowe

Nie tylko wypłaty ,ale i naruszeniem regulaminu czy tym że mają dowody że coś ukradłeś ????????. Tylko że ty jesteś czysty ,ale nie chcesz iść do sądu bo to strata czasu i pieniędzy . Których jest brak bo nie płacą tyle ile powinni ,albo pod pretekstem urywają premie . Chociaż w ostatnim czasie z tego co wiem wogule zabrali bo faktury z czegoś muszą zapłacić . Firma jest przecież zadłużona chyba wszędzie gdzie się da ,a z czegoś trzeba sobie wypłacić wynagrodzenie ????????więc czemu nie po zwalniać ludzi . Polityka tej firmy jest głupia ,zresztą jak i kierownicy . Nie wierzę żeby coś się poprawiło w tej firmie jeśli kadra kierownicza nie zostanie kompletnie wymieniona .

Zwolnienia

W tym momencie dalej ludzie są zwalniani i to się chyba nie zmieni..

4 dni BRAWO

Pronar dogonił firmy z Norwegii w temacie czterodniowego czasu pracy w tygodniu. Brawo, o taki rozwój chodziło oby tak dalej. Tylko czy ludziom, którzy świadczą pracę taki stan rzeczy pasuje, a przecież to nie zmartwienie dyrekcji oni na kiełbasę i chleb mają z resztą robią to wszystko dla pracowników i znów BRAWO.

Sarmata

To jest tragedia. Zmuszają ludzi do wypisywania bezpłatnych urlopów! Jeśli nie zrobisz tego 4x w miesiącu to zgłaszają do kadr. My, zwykli pracownicy „ ratujemy firmę”.Fikasz? Znikasz….. Gdzie są najmądrzejszy tego (usunięte przez administratora)?…….

Janusz
@Sarmata

o jakich liczbach mówimy ile ludzi zostało zwolnionych w taki czy inny sposób dotyczy to tylko Narwii czy innych zakładów też ??

@Janusz

W Siemiatyczach też zwalniają, najlepiej jak by ludzie godzili się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Kierownik Igor zaprasza do siebie i informuje aby sobie szukać pracy. Większość sie nie zgadza na rozwiązanie umów w ten sposób. Wprowadzili jeszcze 4 dni urlopu bezpłatnego dla pracowników abyśmy byli solidarni z firmą ,trzeba ciąć koszty. Atmosfera fatalna,każdy na każdego wilkiem.

Reklamacje usuwają opinie

Andrzej i spółka znowu usuwa opinie. Piszmy prawdę co na tym dziale się wyprawia, może w końcu dojdzie gdzie trzeba co to za cyrk na reklamacjach. (usunięte przez administratora), strach, (usunięte przez administratora) przemoc psychiczna - tak ten dział można scharakteryzować.

Prawnik
@Reklamacje usuwają opinie

A gdzie skargą do zarządu, kadr czy PIP. Po co.marudzicie skoro nic nie robicie. Cały Pronar o tym słyszy i nic się nie dzieje. Gdzie wasz przełożony. Czy on również należy do tej machiny dyspotóŵ i psychopatów. Ktonprzyjmuje domoracy niezrównoważony osoby. Może czas w kadrach na prawdziwa weryfikację Panie kierowniku kadr o ile można Pana tak nazwać. Sieje się ta wieść po całym Białym z Samaszem na czele. Czy Pan Prezes naprawdę nie wie co się dzieje w jego firmie. Piszecie o policji pronarowskiej czyli rozumiem dzialu kontrolującego wewnętrzne procesy i on nie widzi nieprawidłowości. Czy w waszej firmie jest jakikolwiek dział w którym są pozytywne opinie. Pracuje w Inspekcjinorqcybi jakoś zgłoszeń nie ma. Taki mobbing, presja psychiczna czy tylko wysłane z palca przekazy. Czy Ci, którzy są pokrzywdzeni mogą złożyć donosy na piśmie w formie anonimu. Glosno o Pronar I o tym co się w nim dzieje, ale jakoś nic nie wpływa. Gwarantuje, że jeżeli wpłynąć wiarygodne przykłady przemocy psychcznej czy mobbingu, każda sprawa zostanie przebadana i żadne działania przedstawicieli firmy zmierzające do zatajenia prawdy nie będą miały miejsca. Pracuje od niedawna ale moim celem jest wykrywanie oraz przeciwdzialnie (usunięte przez administratora) pracy i wszelkich form korupcji a wiem, że takowe występowały. Obiecujemy anonimowośc . Pozdrawiam. PIP

Gucio
@Prawnik

Ale wypociny Pronar jest poukładany z PIP obojętnie co opiszesz żeby przedmiotem kontroli był by np. (usunięte przez administratora)czy poniżanie pracownika przez kierownictwo z góry odpowiem będzie nie potwierdzone przez PIP . Dlaczego nikt nie ma (usunięte przez administratora)porobić filmiki lub nagrania zachowania się kierowników jak święty Piotr.

krzysztof
@Gucio

niektórzy mają. i użyją ich w odpowiednim czasie

FB

Och! Widzisz Wacek jaki swiat mały. Twoj kolega juz mi Ciebie przedstawił. Jak mi przykro, że nie pożegnałeś się na dobranoc. No cóż, wiem miałeś trudny dzień. Ciężko przyjmowaac na klatę zarzuty szczególnie, kiedy są słuszne i nie ma sie jak wykręcić. Oj ciężko. No nic jutro ja śpię do 10 i pracuję kiedy chcę a ty musisz raniutko wstać o 6.00 i pomykać do (usunięte przez administratora) Mam nadzieję, że się wypachnileś ładnie na jutro, bo jak nie to możesz stracić premię a Ty możesz tego nie przeżyć. Pamietaj bo może byc jutro ostre(usunięte przez administratora)Pa do jutra.;)

Wypowiedzenie

Co zrobicie ludziska jak przyjdą z kard z aneksem do umowy gdzie naniesiona jest informacja o zmianie wymiaru etatu? Podpisujecie?

Jula
@Wypowiedzenie

Nie.

@Jula

"Nie każdy pracownik przychylnie podchodzi jednak do powyższego sposobu zmniejszenia etatu pracy. Jeżeli więc przełożony spodziewa się komplikacji, może skorzystać z drugiego sposobu na obniżenie etatu – czyli wypowiedzenia zmieniającego. Jak sama nazwa wskazuje, operuje ono na rozwiązaniu dotychczas obowiązującej umowy i narzuceniu pracownikowi nowych warunków zatrudnienia. Co więcej, przełożony w żaden sposób nie musi wcześniej konsultować z pracownikiem wprowadzanych zmian. Podwładny zaś może zdecydować się na przyjęcie nowej wersji umowy lub ją odrzucić. W drugim przypadku jest to jednak tożsame z pożegnaniem się ze stanowiskiem pracy." Pakujcie się już. Nic nie ugracie. Zrobią z Wami co chcą. W sumie był czas na szukanie nowej pracy, ale woleliście czekać aż stanie się cud nad Narwią. To dziś jest ten dzień. Radujcie się! Cuda, cuda ogłaszają!

Wypowiedzenie
@.

No dobra a jeżeli nie podpiszemy też wypowiedzenia zmieniającego bo zapewne musi być to zawarte pomiędzy pracownikiem a pracodawcą to co wtedy?

@Wypowiedzenie

Umowa taka ulega rozwiązaniu z upływem ustawowego okresu wypowiedzenia. Okres wypowiedzenia zależny jest od tego czy masz umowę na czas nieokreślony czy określony i od stażu w danej firmie.

@.

Co do odpraw: Odprawa się należy ponieważ zmniejszenie etatu nie jest z winy pracownika a argumentem przemawiającym za wypłaceniem odprawy jest fakt, że takie działanie znacząco obniży wynagrodzenie. Nie należy się odprawa w przypadku gdy zaproponują zmniejszenie etatu z jednoczesnym zachowaniem aktualnych zarobków i zadaniom zgodnym z kwalifikacjami pracownika

Zaczęło się
@.

Czyli jednak prawda. Zapowiadają się duże zmiany. Zwolnienia, zmiana wymiaru czasu pracy a czy coß jeszcze wiadomo o kadrze kierowniczej po dzisiejszej naradzie. Również zwolnienia czy tylko ci produkcyjni i inni podstawowowi, ze tak sie wyrażę.

Gdzieś kiedyś w krainie Narnii
@Zaczęło się

W Narewce powinni wyzbyć się trzech najważniejszych nierobów, którzy doprowadzili po części tego co się teraz dzieje!! I zewnetrzny audyt!!

Konstruktorzy z nad Narwi
@Gdzieś kiedyś w krainie Narnii

Pronar to jest firma Nieporozumienie, kupiłem raz i więcej już tam niczego nie kupie! A kupowałem wycinak szczekowy do Kiszonki, wyginal się w wszystkie strony sprawy puszczaly źle wyprofilowane noże. Zabrali wycinak do naprawy gwarancyjnej, naprawili go równo miesiąc (żałosne) a najgorsze jest to że nic nie poprawili konstrukcyjnie tylko wymienili górną szczękę która po tygodniu pracy wyglądała tak samo jak pierwsza. Stwierdziłem że nie ma sensu wysyłać go ponownie na naprawe do Pronaru bo i tak nic nie zrobią chociaż im podpowoadalem co mają zrobić ale inzynierki z pronaru nie potrafią słuchać. Zdecydowałem się na naprawę w własnym zakresie i po swojemu, maszyna pracuje do dziś bez zarzutu.

Niestety 99% (usunięte przez administratora) i nieudaczników w firmie na Narwią ma immunitet. Kogo więc zwolnić? Wygląda, że Zarząd- bo doprowadził do takiej sytuacji?

@Zaczęło się

Nic nie wiem o temacie zebrania. Domyślam się, że lecą też wyższe stołki. Jeden z "wysokich" w hurtowni paliw pożegnał się ze swoim stanowiskiem mimo iż mentalnie pasował do polityki firmy. Także i w oddziałach produkcyjnych również pozbędą się balastu. Znając życie najdotkliwiej oberwie się tym najniżej. Ci wyżej dostaną sowite pieniądze za dobrowolne odejście. Te roszady nie mają na celu poprawienia kondycji firmy, to tylko zagrywka. Kasa na zwolnienia popłynie szerokim strumieniem (rzecz jasna tylko "zasłużonym"). No, może kto bardziej ogarnięty to pójdzie do prawnika po poradę jak nie dać się upodlić do końca i też coś wyszarpie z pańskiego stołu. Kto obudził się z ręką w nocniku niech przetrze oczy i chociaż będąc na wylocie pokaże, że ma honor i zawalczy o swoje prawa. Bo tak, macie prawa do odpraw i mądre zagranie po propozycji zmniejszenia etatu wam je zagwarantuje.

Audyt procesu
@Gdzieś kiedyś w krainie Narnii

Tutaj potrzeba przeprowadzic niezalezny audyt produkcji wlacznie z dzialem KJ.. Tylko powinna to wykonac jednostka niezalezna i zweryfikowac reklamacje oraz wykonac audyt procesu w toku. Troche kosztuje i czasochlonne, bo u mnie w firmie sie taki odbyli rozwiazal 70% problemu. Ale to kosztuje. Wszedl auditor niezaleźny na produkcję i reklamacje i przez miesiąc wyszloby szybko z wora. Dyscyplinarnie pogonili by połowë produkcji i KJ. Nie trzeba szukać powodow do zwolnienia bo same by sie znalazly. A teraz patrzcie wszyscy, jak mądrzy zaczna pisać i obalać. Mądrzy powinni wyciągnąć wnioski z tego co napisalam.

Powtarzasz się audycie!
@Audyt procesu

Powtarzasz się audycie. Żaden audyt tu nad Narwią nie pomoże. Są tutaj potrzebne cięcia chirurgiczne na najwyższym szczeblu a nie żaden audyt. Każden jeden wie kogo (usunięte przez administratora) niczyć. Ale nikt tego nie zrobi. Za audyt trzeba jeszcze grubo zapłacić a jeśli nie będzie widać różnicy to po co przepłacać?

klijent
@Konstruktorzy z nad Narwi

Takiego (usunięte przez administratora) nie widziałem mam maszynę ponad rok walczymy o naprawę DOP do zwolnienia cały oraz KJ bez dwóch zdań zapomniałem o Konstruktorach kasę biorą za przeniesieniu od konkurencji całych maszyn i to weryfikowalem od innych producentów urządzeń. Nigdy więcej ZŁOMU typu PRONAR.

@klijent

Stary. Na nich działają wyłącznie media społecznościowe. Albo (usunięte przez administratora).....głupoty a jak fakt umieszczaj film na (usunięte przez administratora) Pobijesz rekord oglądalności. Kiedyś wszystko szło załatwić w DOP a teraz żeby dealer nie miał nic do gadania. Jakichś frajerów najprzyjmowali bez pojęcia, którzy jak mantra powtarzają Twoja wina. Dziwisz się, że pada firma pod kontem obsługi jak zmiany, że Specjsltstow na tlumokow..zamienili. Co ten Pronar wyprawia to świat nie widział. Mydśla, że jsk gościa w fajerach zatrudnili co plecie bez pojęcia jak jeg niedorobieniii podwładni i w zmowie z działem kontroli są bo podobno ich kierownik tego jest ns usługach produkcji, to czego oczekujesz. Film media i nic więcej. Opisz wszystko a zobaczysz efekt. Tylko nie usuwsj bo Cie przekupua za wszelja xene. Jestes wlascicielem maszyny i kozesz wszystko mówić i prezentować. Czekamy. .

FB

Witam Pana Gala Anonima. Można prosić o doprecyzowanie, kogo szanowny Gal ma na myśli??? Proszę bez krempacji. To wolne media. Czy boimy się. ponieważ nie jesteśmy pewni. Z tej strony Andrzej a z kim mam przyjemność, bo że anonim to już wiem.. Zapraszam do dyskusji. Czy coś szanownego Pana zabolało. Czy to o Panu napisałem prawdę. Bo jakoś nie bardzo kojażę o kogo chodzi Rakuuu ??? To pański kolega ???Śmiało trochę więcej odwagi Brahuuu :) :)

Płotko czegoś nie rozumiesz!

Możesz płotko o czymś nie wiedzieć, więc nie wyciągaj pochopnych wniosków.

Narew

Siemiatycze idą pod młotek. Docelowo ma zostać wszystko co w Narwi ale też z cięciami etatów. Sami się nie zwalniajcie, nie dostaniecie odpraw.

Czy jest może jakaś grupa dla pracowników Pronaru? Np.na fejsie. Powymieniać się informacjami,napewno są łamane prawa pracownika. A w poniedzialek ma być zebranie i chcą zredukować etaty na 3/4. Bo duża część pracowników nie przyjęła propozycji "rozwiązania umowy za porozumieniem stron".

AkcjaReakcja

W tej firmie to normalne, że osoba bez doświadczenia na danym stanowisku obejmuje ster i później wychodzi co wychodzi a wszystko byłoby lepiej żeby dawać angaże tym, którzy są już mocno zaznajomieni z produkcją robią kilka lat i wykazują dobrą postawę to samo i tyczy się logistyki jak mówisz siedzi jakaś babka co nigdy nawet osobówką nie jechała ale udaje, że wie ile auto spali itp. takich powinni od razu gonić.

@lala

Panowie narzekacie jak stare baby. W Siemiatyczach jest bardzo dobrze. ,,Pracownik roku,, postawił 3 palarnie. Trochę przeciekają ale nie ma co wybrzydzać. Kostka przy złomie zapadła się po naprawie przy pierwszym deszczu. Jest znowu co robić.Duża krawędziarka (usunięte przez administratora) 10 stopni na trzech metrach. Z jednej strony kąt 90 a z drugiej 80. Mała piła ściąga 2 mm w lewo na 100 mm. Żeby uciąć kąt 45 stopni proponuję nastawić 47,5 . Lasery mają program na 9 min. i muszą wyrobić się w 8 godzin. Wiertarkę Cegielskiego można naprawić w ciągu jednej zmiany itp,itd. Lepiej być nie może.

Gdzieś kiedyś w krainie Narnii

Gospodarzem ceremonii był Dyrektor Rady Właścicieli firmy PRONAR – Sergiusz Martyniuk wraz z Kierownikiem ds. Personalnych Krzysztofem Lewczukiem. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 12:00, przywitaniem Pana Krzysztofa Lewczuka....,....mmCześć i chwała, fanfary i orkiestra, no i w całej hajnowsi syreny trąbiły, bo ważniejszych Lewczuk niż wybuchu wojny żart z tym że Lewczuk itp..

Marcelski

Halo Narew tu Siemiatycze, jak tam u was? Słyszeliśmy, że system pracy uległ zmianie?

Sarmata

Czyzby przymusowy bezpłatny ? Przestój? 2 dni w tygodniu wolne ?

Roman pzw
@Sarmata

Takie ikfo sie pojawilo od poczty pantoflowej bo żaden cwaniak z góry nie zawitał na hali pełnej ludzi i nie poinformował co może czekać ludzi od poniedziałku.

@Roman pzw

Raczej urlopu bezpłatnego napewno nie będą dawać bo są jeszcze tacy, którzy mają płatne więc musieliby wypompować się z wypoczynkowego. Nas słuchy doszły, że będzie praca wykonywana 3 z każdego tygodnia. Myśleliśmy, że u was będzie szybciej wiadomo o co chodzi jak to bywa bliżej zarządu.

Yeti
@Marcelski

Trzeba uważać którymś wieczorem montowali podsłuchy lub kamery.

Marcelski

Oj to może się nieźle dziać i coś mi się wydaje, że może dojść do mocny napięć wewnątrz firmy bo obiło się nam o uszy, że chcą wprowadzić system pracy 3\8 etatu czyli jakieś ~15 godzin tygodniowo a to wszystko po to żeby ludzie sami rzucali wypowiedzeniami tylko druga sprawa - oni żeby to wprowadzić potrzebują też zgody pracowników.

tango_down

Równia pochyła, kolejne zmiany, niedorzeczne, irracjonalne byle przywrócić sprzedaż. mam nadzieję, że Pan Sergiusz to przeczyta( albo ktoś mu pokaże) 1. Handlowiec nie siedzi w biurze - handlowiec jest w terenie. Są handlowcy którzy nosa nie wychylają poza biuro,targi i.. 2. zamiast zwalniać ludzi zacznijmy od aut służbowych, ktoś to liczy,wylicza ? zwalniasz 3 osoby z doświadczeniem over 10 lat i chęcią do pracy a handlowiec ze stażem pół roku podjeżdża do ronda w Zabłudowie jak bolid Formuły 1. 3. lepiej jeden handlowiec z językiem niż dwóch bez języka a są rynki, że jest jeszcze lepiej. 4.wszystko ruszy po 15/10 5.. za mało młodych ludzi i to powinien być punkt numer 1 w sumie. młodzi, chętni, ambitni. Pronar jest w skorupie starych dziadów których Pan Panie Sergiuszu wychował w tym dobrobycie. Otwórzmy sie na świeżą krew. Świeżych managerów, ludzi z wizją. Ludzi 30-40 letnich, dających impuls, oddech .Koniec z leśnymi dziadami, kombinatorami.

@tango_down

Zastanawiałeś się co piszesz. Uważasz, że mlodzi ludzie rozwiążą problem. Nie istotny wiek- liczą się chęci, doświadczenie, wyksztalcenie i zdolności a w dzisiejszych czasach młodym tego brakuje. Najchętniej daj z siebie jak najmniej i to dużo, dużo kasy na imprezki a ja dam ci figę. Również mam nadzieję, że Pan Martyniuk to przeczytasz bo chyba Ci starzy od Ciebie wymagają co bardzo Ci przeszkadza.

XD
@tango_down

Hurr dur wywalają ludzi z ponad 10-letnim doświadczeniem - - > potrzebni są młodzi ludzie, świeża krew! Zdecyduj się - potrzebni doświadczeni, czy młodzi? Bo to w parze nie idzie.

Nic z tych rzeczy
@tango_down

Stary nie czyta i ma to dalego gdzieś, ma popleczników do robienia tzw. czystki a te persony gonią wszystkich którzy im czym kolwiek zawinili. (usunięte przez administratora) W tym przypadku i obecnie panujących zasadach to tak mniej więcej wygląda. Wystarczy byle pretekst i nie liczy się żaden staż dyrektor Raczkowski był tego świetnym przykładem oczywiście wiele było takich skazańców. Ale cóż Stańczyk tańczy, psy szczekają a karawana wlecze się dalej.

Życzliwy

Możecie mi nie wierzyć ,ale w Pronar ( szczególnie w Narwi ) kierownictwo jest nie normalne . Moja znajomą zwolnili za to że pokazała dowody na koleżankę która wiecznie grała na tel pomimo że jest zakaz używania ????????. Dosłownie większość czasu spędzała na gierkach ,a kierownik zwolnił moja znajomą bo zrobiła zdjęcie tel. ???? Wpisując w rozwiązaniu umowy ze to ona rozmawiała i robiła zdjęcia . A na zebraniu podkreślał nie raz że trzeba pozbyć się trutni ???? i gdzie tu logika ????????. Dobrych pracowników zwalniają , drutni zostawiają ,a potem narzekają że w firmie źle się dzieje .

Kadry
@Życzliwy

Mnie zwolnili a jako powód podali, że mam konflikt ze współpracownikami. Co ciekawsze otrzymałem na imieniny prezent podpisany przez, wszystkich pracownikow, że chcą zebym ich dalej prowadził i bÿł z nimi na dobre i złe. . Nie odwoływałem się od decyzji, chociaż mój prawnik mnie do tego namawiał i nawet wysłał pismo o przywrócenie do pracy, aie nie ciągnąłem dalej sprawy w sądzie, ponieważ miałem szacunek do swoich pracowników i nie chciałem ich ciągać po sądach, chociaż dysponowałem mega argumentami i zapewne zostałbym na jakiś czas przywrócony do pracy. Cóż, wśród tych, którzy życzyli mi powodzenia, zdrowia i mówili, że szanują mnie jako przełożonego, znaleźli się i tacy, którzy sprzedali mnie jak Judasz.. Dawno tutaj nie zaglądałem, ale słyszałem, że coś złego dzieje się w moim byłym dziale. Nie ma szczegółów a ja nie pytam nikogo, ale widzę, że ogólnie w firmie kiepsko. Sporo piszą o jakości, więc i w tym obszarze niwiele się zmieniło i doszly mnie sluchy, ze jestem autorem wielu negatywnych wpisów. Dla mnie to przeszlośc i pisanie tak czy inaczej o firmie niewiele zmieni w tym, co sie obecnie dzieje w firmie a i na rynku w branży jest krucho co potęguje tylko źle nastroje. Szkoda tylko, że ludzie tracą pracę, szczegolnie, kiedy w tych rejonach jest ciężko pozyskać dobrze płatną pracę a nie oszukujmy się Pronar nie placi najgorzej. Na koniec dodam tylko tyle, że mam żal nie tyle do dwóch byłych moich pracowników, ale wielki żal do kierownika kadr, który wiedział, że mam troje małych dzieci i wówczas niepracujacą żonę i mam duży kredyt i obiecał mi, że gdyby cokolwiek się szykowało ze zmianami kadrowymi w moim dzisle o czym zresztą wiedziałem, to mieliśmy to załatwić w cywilizowany sposób a nie z fałszem i obłudą. No cóż, widać taka forma obowiązuje w firmie i nikt tego nie zmieni. Tak było za Stanisława i tak jest teraz a to świadczy o tym, że chyba kierownik kadr nie do końca jest za to odpowiedzialny. Mam nadzieję, że firma kiedyś zrozumie swój błąd w postaci złego traktowania zwalnianych pracowników I to, jaką krzywdę wyrządza im oraz ich rodzinom i kiedyś zmieni swoje metody na bardziej humanitarne. Pozdrowienia i zmian na lepsze.

Zostaw merytoryczną opinię o Pronar Sp. z o.o. - Narew

• Jak się pracuje w Pronar Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Pronar Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 292.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pronar Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 202, z czego 16 to opinie pozytywne, 110 to opinie negatywne, a 76 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Pronar Sp. z o.o.