Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A.

Opinie o Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A.

Sebo były prac.

W tej firmie nawet związkowcy i osoby z RN z ucha strzelają do wiadomo kogo! Ludzi ma się za nic. Odeszło już kilkadziesiąt osób, pracy nie ma tonie ten okręt! Rada nadzorcza jest tylko z nazwy. ech jak polityka Idzie do biznesu to tak się dzieje!

Karol

Widać jak (usunięte przez administratora) ma krótką ławkę na pseudo prezia powołuje typowego lewaka! A to taki ważny zakład grupy PGZ! Ponadto powołanie to typowy nepotyzm poprzez partnerkę pseudo prezia która zna niejakiego Figla oczywiście z (usunięte przez administratora) Jarek, Adam panie Chwałek a miało być inaczej niż w po.

Macie jakieś doświadczenia z pracą w firmie Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A.? Jakie są oferowane przez nich warunki? Czy warto brać udział w przyszłych procesach rekrutacyjnych?

3200 na rękę ;-)

Realista

Niestety nie opłaca się startować w rekrutacji gdyż nie wróżę Ci większych sukcesów w tej firmie jeśli nie masz koneksji. Dodatkowo ta firma chyli się ku rychłemu upadkowi m.in. zostały pomniejszone premie aby ludzie dostali jakie kolwiek podwyżki, już jest problem z płaceniem premii pracownikom także odpowiedź sobie sam

@Realista

Możliwe że to przejściowe problemy? A skoro o koneksjach mowa to dotyczą one tylko awansów? Zatrudniają ludzi bez znajomości w ogóle?

Technolog

Niezłe rodeo tam macie :-) Ja pracuje w podobnym zakładzie, ale aż tak ... to tam nie jest ...

Honorata
@Technolog

Ale co jest nie tak, że opisujesz to jako ,,rodeo”?

Kluivert
@Honorata

Hmm.Troche nie w czasie i nie w temacie ale może ad to co się dzieje na produkcji ,,, katastrofa ,,, No i swoją drogą kiedy nowe F-35 z WCBKT będą dostępne hahaha ...

Kluivert
@Kluivert

Żartując, a może ? Ta firma to taki relikt (usunięte przez administratora) że myślę iż należy jej się wsparcie na ochronę dziedzictwa kulturowego. Prezes powinien wystąpić o dotacje na kultywowanie tradycji i zabezpieczenie aktywów historycznych i kulturowych jakie tam są zgromadzone.

Wanda
@Kluivert

Nie w czasie to stwierdzenie, że wspomniane rodeo się zakończyło? A skoro takie porady dla Prezesa masz to w sumie jest tu szansa na jakieś indywidualne konsultacje? Może faktycznie się przydadzą z tego co piszesz. ;)

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Specjalista ds. zakupów?
Gargamel

Weż idż do doktora. Masz chyba nieudane życie seksualne!

Agnes

Ile tu złej energii, Firmę reprezentuja osoby, które produkują same toksyny , osoby niezdolne do kreowania dobrej i produktywnej aury. Są to bardzo smutne i wycofane z życia osoby, pełne kompleksów. Nie prezentują silnych i mocnych jdenostek stabilnych psychicznie i emocjonalnie .Osoby, których nie stać na odwagę moralną, aby odejść ze środowiska bardzo płytkiego i bagnistego. Wszyscy pływają w tej samej rzece obłudy i konfliktu bez konkretnych pomysłów na lepsze. Zatem struktura jest tu bardzo słaba i daleko jej do wszelkich dobrych celów i ich realizacji. Dla zbłąkanych dusz WCBKT,którym życzyć zrozumienia poniższego przesłania :-) Zaobserwuj - co wywołuje u Ciebie niepożądane wmocje. Zapytaj siebie - czy chcesz nadal dawać na to przyzwolenie Jeśli nie - postaraj się zidentyfikować źródła tych sytuacji Odsuń od siebie czynniki, które naruszają Twoje granice i przestrzeń osobistą Postaraj się stworzyć dystans lub usunąć ze swojego życia toksyczną osobę/ środowisko. Powiem tak, każdy kto odchodzi z WCBKT - odzyskuje równowagę i energię życiową - SZCZĘŚCIE! To znacznie więcej niż premia i toksyczność i zacofany system funkcjonowania na czele z Kadrą Zarządzającą, która powinna siedzieć na ławeczce w parku z drugim dziadkiem leśnym z branży bliźniaczej ;) a z energią ida nowe wyzwania i rozwój i satysfakcja pracownika w pozytywnym środowisku pracy.

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

figofago

Z produkcji więcej jest odejść, głównie finansowych.

Krystyna
@figofago

To ile tam mają na tej produkcji? :O

@Krystyna

To zależy od tego jakie masz plecy oraz czy dobrze donosisz . 3500-4500 brutto to max na tą firmę jak ktoś ma więcej to wystarczy popatrzeć wyżej

Pilot_pirX

Dobre pytanie !!! Kto na nie odpowie HR ? czy sam CEO?

gargamel
@Realista

Stare-nowe wróciło, pfrzytyłkasy wzmocniły swoją pozycje. Ogon pod tyłkiem.

Czy Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. ma ściśle ustalone godziny pracy?

gamoń

Zaczynasz 7...8 i pracujesz 8h.

Rafał
@gamoń

A czy zdarzają się nadgodziny?

gamoń
@Rafał

Były pod koniec roku. W najbliższym czasie się nie zanosi. Jest(usunięte przez administratora)!!!

Aleksander
@gamoń

W jakim sensie, chodzi o zarobki? Wyczytałem, że w grę wchodzą sumy 3,5 - 4000 zł? A podwyżki są lub będą w najbliższym czasie, przecież ceny rosną to i wynagrodzenia nie powinny pozostawać w tyle?

Honorata
@gamoń

A ile płacą za nadgodziny? Stawka podstawowa czy więcej?

Zofia
@gamoń

A jeśli by były to są jakoś fajnie płatne? Fajnie byłoby sobie dorobić

goguś
@Aleksander

Wynagrodzenia spadają, czary ale prawda! NWO

Obiektywny

Zacznę od plusów. Firma o bardzo ciekawej branży, jeśli kogoś interesują zagadnienia techniczne. Wypłaty zawsze były na czas i warunki w sferze socjalnej były dobre. Ale jak to zawsze bywa w polskich firmach, to co z wierzchu wydaje się piękne wewnątrz jest zgniłe i zarobaczone. Ta firma to przykład jak złe zarządzanie i kolesiostwo zniszczy wszystko co ma odrobinę sensu. Ryba zawsze psuje się od głowy, a psuć się zaczęła odkąd prezesem został taki łysy Pan, który podpisywał wszystko co mu pod nos podsunięto. Lekką ręką wydawał kasę na bzdury i za jego czasów biuro rozrosło się do ogromnych rozmiarów. Na to wszystko miał zarobić warsztat ( emeryci i kilku młodych ludzi) z trzykrotnie mniejszą liczba ludzi niż w biurze. Drugi w kolejce jest Pan dyrektor który niczym "król Artur w Camelocie" chciał zaprowadzić "nowy ład". Za jego czasów normą się stało podsuwanie pisemek pracownikom którzy nie chcieli robić nadgodzin bo i tak wiedzieli że naobiecywane będzie dużo a mało z tych obietnic będzie miało pokrycie w faktach. Braki poprawnej dokumentacji , braki magazynowe i obietnice że za rok będzie lepiej miały być motywacją do pracy w nadgodzinach. Koniec końców i tak ludzie zostawali by ratować budżet firmy a dyrektor terroryzował ich ciągłymi nalotami z pytaniem kiedy?kiedy?? kiedy gotowe bo on i udziałowcy już chcą się podzielić premiami. Zamiast zadbać by dokumentacja dotarła na czas i materiały zostały sprowadzone to wolał gnębić ludzi bo na pewno opóźnienia są przez to ze nic nie robią. Jak już towar jakimś cudem dotarł na magazyn to kontrola odbiera go dwa dni co by to nie było. Jak już odebrała to z magazynu musiał go odebrać technolog wydziałowy( taki łysy Pan w zielonym fartuchu). Jak już technolog wydziałowy wreszcie się zajął swoimi obowiązkami i wydawaniem towaru to się okazało że mu część materiału zginęła. I tak by coś zrobić pracownik musiał sam pilnować by wszystko dostać bo kolesie nie mają czasu zapewnić materiałów niezbędnych do wykonania pracy. Pan kierownik produkcji pieszczotliwie nazwany przez starszych pracowników "Oszustem" bo obieca wszystko pracownikowi by już sobie poszedł i nie zawracał mu czasu. Facet ewidentnie odcina już kupony i czeka na emeryturę i ma totalnie olewczy stosunek do wszystkiego. Szkoda mi tylko jego zastępcy bo to bardzo uczynny, kulturalny i słowny człowiek. Cieszący się szacunkiem, wszędzie gdzie nie pójdzie to wszystko załatwi. Jedyny promyk słońca pośród chmur. Brygadziści idealnie skrojeni pod swoich ignoranckich przełożonych. Jeden to pierdoła życiowa z mottem " No co ja mogę". Cichutki w gabinetach ale z dużą buzią do podwładnych jeśli sobie na to pozwolą. Gość nie można powiedzieć zna się na robocie, ale odporny na zmiany. Mało ambitny i przez to że nie wspiera swoich ludzi totalnie pozbawiony jakiegokolwiek szacunku ze strony załogi. Drugi to człowiek o dwóch twarzach i wiecznych brakach kadrowych. Przy pracownikach luzak i jak to on ma wywalone na robotę. W gabinetach ambitny bulterier i gość sprawiający wrażenie zaangażowanego w pracę. Zawsze płacze że ma za mało ludzi a że dyrektor ma do niego słabość to zawsze są transfery z sąsiedniej brygady. Podobnie jak w pierwszym przypadku nie zaszkodzi Ci ale pomóc nie pomoże. Jest jeszcze jedna perełka brygadzista elektroników. Totalny cham i prostak, wulgarny do wszystkich, nawet przełożonych. Nawet dzień dobry od niego nie usłyszysz no chyba że coś akurat potrzebuje. Całymi dniami nic nie robi poza wytrząsaniem się na swoich podwładnych i szukaniem powodów by polecieć do kierownika albo dyrektora i narobić krzyku o nic. Jego żona jest kierownikiem w dziale odzieżowym i podobnie jak mąż obyciem nie grzeszy. Pracownicy dla niej to bydło i złodzieje. Zawsze znajdzie powód by czegoś nie wydać a jak ktoś się poskarży to wypycha obowiązki na kierowników albo brygadzistów. Zdecydowanie bardzo nie miła Pani. Na warsztacie panuje bałagan. Walające się kartony, wystające śmieci z koszy a co za tym idzie wstrętny zapach to norma. Nic nie ma swojego miejsca oraz zawalone są ciągi komunikacyjne. Spawalnia co ulewę zalana i pozbawiona ogrzewania. Spawacze dogrzewają się nagrzewnicami ale na próżno bo dyrektor w ramach oszczędności prądu wyłącza ogrzewanie. W zakładzie dzieje się coraz gorzej. Prezes się ewakuował bo firma w kiepskiej kondycji. Na premie trzeba czekać coraz dłużej. Podwyżek ludzie już od jakichś 3 lat nie widzą. W zakładzie dominują ludzie w wieku przed emerytalnym. Co roku ktoś odchodzi na emeryturę a młodzi z braku perspektyw uciekają drzwiami i oknami. Związki zawodowe zamiast walczyć o to by zmienić ten trend to trzymają sztamę z nowym prezesem i szukają kasy w premiach ludzi z produkcji. Maszyn jest coraz więcej do zrobienia za te same pieniądze a nawet i mniejsze. 13 pensja okrojona została o połowę, za chwilę premia kwartalna zostanie okrojona. Wszystko przy aprobacie związków zawodowych.

stefan
@Obiektywny

Czasy się zmieniają a niektórzy jak widać "ciągle w komisjach". Związki zawodowe potrzebne jak świętemu "torba"

@Obiektywny

Zmienił się Prezes to może będzie lepiej. Jeszcze powinna zostać wymieniona główna księgowa . Strach wejść do pokoju widząc jej non stop niezadowolona minę, ale niestety tak jest jak dziewczę dostało robotę po znajomości. Brak kompetencji a przede wszystkim szacunku do ludzi.Malo kto z biura ma pracę z przeprowadzonej rekrutacji, większość po znajomości a biedna produkcja zapyla na nich. Nic się nie zmieni, może upadnie ten bałagan i większość nieudaczników będzie musiało poszukać sobie roboty.

Krzych
@Obiektywny

W tej pożal się firmie związki zawodowe nie są po to by dbać o interesy pracowników produkcji, tylko od brania składek. (usunięte przez administratora)

RK

Jak to prezes z swoją świtą .. Jest w delegacji ... haha

Ex worker
@Obiektywny

Jest kilka zasadniczych kwestii odnośnie tej firmy, o których jako były pracownik mogę powiedzieć. 1. Model Dwór i Służba, która zarabia na Dwór - tj Pracownicy produkcji stanowią około 1/3 kadry firmy a z ich pracy jest opłacany cały ' Dwór tj osoby z tzw biurowca tj 2/3 pracowników ? Gdzie tak jest obecnie ? To model stricte z (usunięte przez administratora) ? Gdzie trzeba było wszystkie "ciotki, wujki, wnuki" itd umieścić na dobrze płatnych stołkach 2. Dziwne powiązania dlaczego na Dwór przyjmowany jest szereg osób, które za grube pensje nic kompletnie nie robią ale biorą swoje pensje a ponoć jak wróżki ćwierkały i ptaszki śpiewały dzięki ponoć ich powinowactwom są zamówienia za grube mln PLN dla produkcji i temu tylko siedzą na dworze a ich jedyne zadania to picie kawy 3. Kolejna kwestia. Firma nijak ma się do konkurencji. Dwór ubzdurał sobie, że dzięki luzesom podbiją świat a realnie nic z tego nie wyjdzie. Firma od wielu lat jest w stagnacji nie ma żadnego rozwoju, nie ma jakichkolwiek nowych przełomowych konstrukcji są tylko luzesy, które w dobie mikro ilości zamówień wojskowych na statki powietrzne tak naprawdę są tylko kroplówką, która tą firmę utrzymuje przy życiu a nie są jakimkolwiek czynnikiem rozwoju. Robienie po kilka kilkanaście luzesów i innych NOSP-ów na rok to tylko kroplówka i brak rozwoju zwiększenia zatrudnienia budowy nowych obiektów produkcyjnych itd. 4. Sprawa czwarta. Nie pracuje już tam ale niekiedy słucham co tam się dzieje i powiem tak. Gdyby nie PGZ tej firmy by już nie było. 4.

Czy pracownicy Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Hehe

Zgadza się Weki i słoiki bardzo dumne i majestatyczne hehehe

Realista

Z samego początku praca w tej firmie była dziwna . Każdy jakoś tak dziwnie zachęcał abyś dał z siebie 100% za wszelką cenę obiecując super podwyżki ,premie i godne zarobki. Rzeczywistość jednak już po pierwszym roku okazała się inna . Jak już ktoś tu wcześniej napisał ludzie utopia cię tu w łyżce wody . Podsuwanie papierów że musisz to musisz tamto naprawdę nie motywują do pracy w tej firmie ( choć tak uważa Dyrektor Produkcji a kierownik ze strachem i obłędem w oczach wykonuje jego polecenia obawiając się o swoją ciepłą posadkę) takie działania jednak przynoszą odwrotny skutek i ludzie wykwalifikowani odchodzą . Te super podwyżki czy premię to fikcja bo dostają je tylko (usunięte przez administratora) kierownika albo takie typowe cykory co nocują w zakładzie w obawie że firma ich zwolni. W rezultacie pracujesz z typowymi hipokryta mi i uszami kierownika ,którzy za cień szansy zarobienia choćby 1zl więcej od ciebie sprzedadzą cię bez większych problemów. Firma typowo nastawiona aby nic nie dać a wyeksploatować cię na 100%. Związki zawodowe a są ich dwie partie zamiast walczyć o pracowników pobierają kasę i tylko obsadzają się w coraz to lepsze stanowiska .Naprawdę kpina . W rezultacie młody i tylko młody pracownik bez doświadczenia tutaj je zyska i nie przez szkolenia a od pracowników starszej daty ,którzy naprawdę ze swoimi umiejętnościami naprawdę w innych firmach zarabiali by godnie a nie tak jak tu 3.5- 4tys brutto . Co do ogólnego rozrachunki to narobisz się i nie zarobisz za to za Twoją pracę wynagrodzenie wezmą (usunięte przez administratora) albo takie życiowe nieudaczniki ,które istnieją tu tylko dzięki koneksjom bo w zewnętrznej firmie mogli by tylko zamiatać ulice .Urządzenia stare nieudolnie złożone jak i naprawiane . Tylko dzięki temu że Wojsko Polskie musi brać od WC urządzenia (oczywiście dzięki koneksjom)to ta pseudo firma jeszcze istnieje . Zero składu i ładu . Części zamawiane z mega opóźnieniem potem musisz to nadrabiać bo ktoś dał (usunięte przez administratora) . Nikogo to nie interesuje że sprawę zawaliło biuro ,logistyka, konstruktorzy czy magazyn .Zawsze winny jest robol i ma mu się wyrywać robotę z gardła jak to kiedyś ktoś tam określił . Ogólnie jeśli planujesz pracować na produkcji musisz się liczyć z tym,że jeśli nie jesteś po znajomości czy rodzinie będziesz traktowany jak człowiek gorszego sortu cytując panią z działu utrzymania czystości bydło choć sama wraz mężem który jest elektronikiem nie przedstawia jakichkolwiek zasad dobrego wręcz dostatecznego wychowania czy ogłady. Pójdziesz do kadr to usłyszysz że to nie są godziny urzędowania i przeszkadzasz im w kawie i patrzą na ciebie jak na wroga . Były tu dwie Panie kadrowe które były miłe i naprawdę uczynne i super wykonywały swoją pracę to szybko zostały usunięte bo były za kompetentne do tej pracy i stawiały zagrożenie dla głównej kadrowej . Przestrzegam przed podjęciem pracy w tej firmie zarobki mierne , zero szkoleń , stary park maszynowy , ogromny stres , firma od lat komuny się nie rozwija tylko stoi w miejscu o czym świadczą ich urządzenia , brak jakiego kolejek rozwoju po prostu utopia . Firma istnieje tylko dzięki starym pracownikom, którzy zaraz odejdą na emeryturę albo są podpadnięci za alkohol i można nimi manipulować i po prostu nie odmówią . Utopia i jeszcze raz utopia

Stan
@Realista

Jako student WAT mogę powiedzieć tylko tyle, że ta firma na WAT jest znana. Zastanawia mnie czemu ta firma jeszcze nie opuściła terenu WAT, w sytuacji gdy uczelnia potrzebuje nowych budynków. WCBKT zajmuje dużą przestrzeń WAT bez żadnego sensownego uzasadnienia. Z powodzeniem produkcję tych swoich zasilaczy mogliby prowadzić na innym terenie w Warszawie a tak tutaj niepotrzebnie zajmują przestrzeń, która przydałby się na potrzebę rozbudowy WAT. Ciekawe co Państwo piszecie o sytuacji finansowej pracowników tej spółki. Przy specyficznej produkcji wojskowej są tak niskie zarobki ? 50 pracowników produkcyjnych na 100 pracowników biurowych ? Tj. prawie jeden technolog i księgowa oraz kadrowa na jednego pracownika produkcji ? Jeśli tak jest to gratuluję, zarządzanie pierwsza klasa, jak z filmów przedstawiających PRL.

Czy jest możliwość pracy w Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. na część etatu?

Ja Wam napiszę swoje. Pierwszy raz jestem na tym portalu i jestem zdziwiony tymi negatywnymi komentarzami o WCBKT. Firma działa lata, Nie jesteśmy jakimś koncernem, zatrudniamy może 150 osób więc nie ma co oczekiwać po nas wytworzenia F-35. Praca jest o,k pieniądze z uwzględnieniem premii i dodatków też są całkiem dobre, więc skąd te narzekania ?

zorro

Na produkcji pracuje ok. 50 osób na ponad 100 biurokratów za ok.3000+premie;-(. Podwyżki nie było od ok.3 lat .Zabrali owoce, Jest coraz gorzej!!! Ostatnio firma poszła na wojnę ze związkami( produkcyjnymi) Są jeszcze "reżimowe"! BHP to porażka!!!

Wanda
@zorro

Czemu owoce zostały zabrane? Jest szansa, że wrócą? Jak w ogóle wygląda kwestia takich dodatków pozapłacowych dla pracowników? Na coś jeszcze można liczyć w WCBKT? Chciałabym też dopytać o wspomnianą premię. Ile ona wynosi i jakie są warunki jej przyznawania?

@Wanda

Premie kwartalne; 15+15+20+25% i roczna ok. mies, pensji. Jeszcze karty ok.300zł/kwartał.Premie regulaminowe, bez większych wpadek i zwolnień-dostajesz. Duże różnice góra/dół!

Stefan

Rodzinna firma za pieniądze podatników, wieje komuną ,PRL-em i "układami"

@Stefan

O nic się nie zmieniło w tym ulu????. Każdy orze jak moze???????? Ja najbardziej zawiodłem się na ludziach, utopią w łyżce wody jak będzie trzeba.

Krystian

@stefan dlaczego wieje komuną?

Żeby utrzymać się w dobrej firmie trzeba się z pewnością starać ale warto tu pracować!

Franciszek

Marne zarobki? Skoro tak je, oceniasz, to mógłbyś napisać, jak się one kształtują? Przede wszystkim chciałbym dowiedzieć się, czy poza pensją podstawową można liczyć na ewentualne świadczenia dodatkowe? Premie, nagrody, bonusy? Napisz, proszę, czy coś takiego występuje w firmie Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne.

A największe nieroby, cicho siedzą i trzymają się kurczowo ciepłych posad. Przykro, że nie ma wartościowych ludzi. Kiedy skończy się zatrudnianie znajomych, gdzie prawdziwa rekrutacja.

Julia

Uważasz, że obecni pracownicy nie spełniają swoich obowiązków? Twoja wypowiedź jest bardzo ogólna. Może powiesz nam coś więcej o atmosferze panującej w firmie. Napisałeś, że firma nie zatrudnia wartościowych ludzi, a z Twojej wypowiedzi wynika, że pracowałeś w firmie. Czy to był powód Twojego odejścia?

@Julia

Atmosfera = Im wyżej tym większa walka a stołki, podrzucanie świń jeden drugiemu, i inne tego typu sytuacje wraz z oczywistą wazliną dla kilkuosobowej elity :-) Produkcja = Bajki o potędze WCBKT i pensje na poziomie mniejszym od kierowcy w ZTM

Najgorzej że produkują od lat to samo, co zrobią jak ministerstwo odetnie pieniądze. Pgz powinien zamknąć ten bałagan i wszystkich wyrzucić na rynek pracy niech szukają roboty bez znajomości. Bardzo zawiodłem się na ludziach, nie ma przyjaźni, nie masz korzyści masz człowieka głęboko w......

Julia

A na jakim stanowisku pracujesz w Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A., możesz powiedzieć? Nie napisałeś nic na ten temat. Naprawdę ta praca nie ma dla Ciebie żadnych zalet?

W jakim dziale pracowałeś ? / pracujesz ?

Julia

@Ja We wcześniejszym wpisie wspominałaś o niskim wynagrodzeniu w WCBKT. Bardzo mnie ciekawi, ile ono wynosi? Czekam na odpowiedź.

X

Potwierdzam opinie. Wyjątkowo zła atmosfera. Ktoś powinien zrobić z tym porządek. Brak kompetencji zawodowych u kadry kierowniczej. Szkoda gadać. Wiać stąd jak najdalej.

@X

Ja też się z tym zgadzam. A jaki jest powód ? Nieuctwo kadry kierowniczej. Prezes i jego przydupasy/przydupas ki nie mają pojęcia o co biega w tym co robi firma. Przyszli z nadania PiS-u za setki tysięcy i biorą kasę udając że coś robią. Marketing jeździ po całym świecie i wie z góry że nic nie sprzeda bo każde urządzenie jest gorsze i kilka razy droższe od tej samej klasy urządzeń konkurencji, no i robią sobie wycieczki, tu Dubaj, tu Monachium, no i co oczywiste nic z tego nie ma. Jest pewna grupa "konstruktorów" nic nowego nie są w stanie zrobić a chodzą dumni jak paw co to nie robią i co to nie potrafią, a wgrucie rzeczy na wolnym rynku tylko do zamiatania by się nadawali. Jest też grupa super specjalistów w Logistycei w min czymś ala Finanse no i pewno za ciężkie pieniądze no i w dużej części to dzieci reżimowe, tak samo jak większość lepszych stanowisk obsadzonych przez dzieci dawnych oficjeli z WSI lub innych aparatczyków z PRL w tym jakiś reżimowych generałów, prezesów, i innych złodziei. Firma jest żenująca. Składam już podania już do innych firm i uciekam z niej. Odradzam każdemu. Omijać to pseuda firme z daleka, chyba że masz wuja posła lub dziadka z WSI itp.

Proponuję Ci @X analfabeto, żebyś jak najszybciej po prostu zrezygnował sam i nie czekał na oferty innych firm - zrobisz nam Wszystkim przysługę. Chociaż wątpię żeby ktokolwiek zatrudnił kogoś takiego, kto nie potrafi posługiwać się językiem polskim. Może co najwyżej znajdziesz pracę przy sprzątaniu, ale nawet tam trzeba wykazać się jakimś minimum w wypowiedzi na rozmowie kwalifikacyjnej, którego Ty nie spełniasz. Łatwo oskarżać i wypowiadać takie kwestie chowając się za pseudonimem @X. Skoro pracujesz w WCBKT to może "wyjdź na środek" i miej odwagę to powiedzieć, co Ci szkodzi, przecież i tak szukasz pracy? Wykaż się odwagą a nie hejtem. Stać Cię na to? Wątpię. Ja pracuję w tej firmie jakiś czas i nic co napisałeś nie jest prawdą. Po prostu jak to w każdej firmie nie jest idealnie, bo takiej firmy nie ma, ale nie jest tu tak źle jak to przedstawiłeś. Reasumując, żałosne to jest to co napisałeś. Proponuję Ci żebyś zamiast składać podania do innych firm złożył podanie o jakieś specjalistyczne leczenie i ewentualnie szkolenie z poprawnej polszczyzny.

A po co tyle agresji i obrażanie drugiego człowieka. Jeżeli jest Pan lub Pani zadowolony/na to trzeba dać dobry przykład i samemu się ujawnić. Ludzie boją się oficjalnie cokolwiek powiedzieć. Co jest nie prawda co tamta osoba napisała? Ile osób zostało w firmie zatrudnionych droga rekrutacji zewnętrznej? Ile osób pracuje niepotrzebnych? Co konstruktorzy zrobili przez ostatnie 10 lat. Czy nie jest prawdą, że zostały w księgowości pozatrudnianer koleżanki kierownika księgowości tylko po to żeby zaszły w ciążę? I co najlepsze po okresie próbnym dostały umowy na czas nieokreślony, co nie jest praktykowane w tej firmie. Brawo dla szefowej księgowości. Każdy się boi krytykować dopóki pracuje. A po to są takie portale internetowe, gdzie można wyrazić swoje zdanie bez używania przykrych słów. Wszystkim pracującym w tej firmie życzę powodzenia i wytrwałości. Sztucznie się uśmiechać ie i róbcie swoje. Chyba, że macie jaja to zostawcie ten bałagan i szukajcie szczęścia gdzie indziej. JA tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony. Macie szczęście, że władza się nie zmieniła to macie 4 lata spokoju na ciepłych posadkach. JA też się nie ujawnie :)

Może bardziej szczegółowo Pan napisze co jest nieprawdą w powyższych wpisach

Man

Kolega był taki odważny w pisaniu co prawda a co kłamstwo ad (usunięte przez administratora) w WCBKT a tu tak przycichł No i co ? Brak argumentów aby ratować dobre imię burdeliku w którym się pracuje

I co zwolniłeś się?

@Sympatyczna

A Ty / zwolniłaś/ zwolniłeś się ?

@X

Znam tam taką której nie pasuje ze jest kobieta wolałaby być facetem Hmm To Ty ?

@Sympatyczna

Nie mam powodu się zwalniać, pracuje bo jestem zadowolona z pracy i przede wszystkim super zarobków.

Aleks
@Sympatyczna

Witam, Mam pytanie co do tych zarobków. Na jakim stanowisku pracujesz ? Czy orientujesz się może czy w PIT-RADWAR jest tak samo ? Płaca, którą opisałaś no hmm. nie jest szczególnie porywająca dla osób wykształconych i mieszkających w Warszawie. Czy u Was pracownicy dostają podwyżki w miarę stażu pracy ? Pytam się dlatego, że szukam opinii na temat zarobków w zakładach zbrojeniowych zlokalizowanych w Warszawie. Otrzymałem do jednego zaproszenie na rozmowę na stanowisko techniczne, a jak wiadomo kwestia oczekiwanego wynagrodzenia będzie na pewno poruszona. Z tego wynika moje pytanie.

Sympatyczna

Człowieku co to za język. Administrator powinien cała twoja wypowiedz usunąć. Po prostu (usunięte przez administratora) zero sensu tej wypowiedzi, czysty bełkot. Czy pracujesz w WCBKT? Jeśli tak to po co, zwolnij się czym prędzej.

Sympatyczna

Jak się pracuje z ludźmi w WCBKT? Jak to z ludźmi z jednymi lepiej z drugimi gorzej. Większość ludzi w firmie to naprawdę całkiem normalni, sympatyczni ludzie z którymi dobrze się współpracuje. To ze ludzie zatrudniani są pi znajomościach i mało jest osób zatrudnionych w drodze normalnej rekrutacji to oczywiście prawda. Ale tak było w tej firmie od początku świata za wszystkich poprzednich prezesów tez. Ktoś pisał o tym ze są tzw. (usunięte przez administratora) prezesa i wchodzą mu w wiadoma cześć ciała, i to się nawet zgadza, ale tak było zawsze, przy innych prezesach tez (powtarzam sie????). Nie jest to jakas duża grupa, najbardziej jeden przoduje, Ci co pracują wiedza o kim pisze. Obecny prezes jest naprawdę spoko, wreszcie normalny gość, do którego można wejść i porozmawiać jak z człowiekiem. A nawet to on jest za dobry, za miękki, powinien czasami walnąc ręka w stół i ostrzej niektórych potraktować. Co do zarobków nie są takie niskie jak tu niektórzy pisali. Zarabiam 5900,00 brutto plus premia kwartalna ok 2000,00 do tego na kwartał karty: kultura i sport 150,00, restauracja 150,00. Na święta zawsze kasa na kartę, w zależności od dochodów całej rodziny ale może być ok 600,00-800,00. Do tego premia za zysk z poprzedniego roku od nawet 5000,00-8000,00. No i karta signal (zdrowotna) wreszcie nie musze stać w kolejce do lekarza. Cała masę badań robię za free. Z pensji potrącają jakas niewielka kwotę. Wiec wydaje mi się ze nie jest tak zle. Najgorzej ze niektórzy tak narzekają na pensje w WCBKT ze gdzie indziej to zarobiliby więcej ale jakos nie zmieniają pracy tylko siedzą latami. Moi drodzy nikt was na sile nie trzyma, nikt wam nie przystawił pistoletu do głowy, ruszajcie w świat, rynek czeka na was, mamy teraz rynek pracownika, normalnie będą bić się o was pracodawcy????Na początek tyle.

wcbkt

Moja opinia jako pracownika, który tam przepracował wiele lat. Żal że coś takiego się dzieje. Biuro obecnie sterowane przez garstkę gówniarzy z tytułem magistra. Prezesi, zarządy wybierane politycznie, ich stanowiska to stanowiska z nadania politycznego z tego powodu nie mają jakiejkolwiek wiedzy co w Biurze się dzieje i czym Biuro się zajmuje. Na konferencjach itd. udają że wiedzą a wszyscy smają ubaw po pachy jak dowiadują się co oni tam mówią. Ludzie robią to co im każą ale każdy wie że to biuro idzie do odchłani, wystarczy że raz MON nie da kroplówki na produkcje w postaci zamówień na eks ruskie produkty które są tam robione to firma może stać się bankrutem, przez brak jakichkolwiek nowych produktów i upolitycznienie wszystkich stołków od kierownika w górę. Tam nie ma już obecnie mądrych ludzi tylko łebki które dzięki koneksjom politycznym są tam kierownikami dyrektorami prezesami

Franciszek

@Pracownik Jedyne wpisy, które zostały usunięte to te, które naruszały regulamin forum. Zapoznaj się z nim, aby uniknąć takich sytuacji. Z tego co zrozumiałem, to na atmosferę w Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne nie narzekasz. A jakie konkretnie są warunki zatrudnienia? Jaka umowa, pakiet socjalny? Jeżeli nie będzie to problemem, to napisz proszę.

Biuro działa jak za PRL, ale praca też wygląda jak za PRL. Kariery bez kontaktów nie zrobisz. Nauczyć nic się nie nauczysz, ale jak chcesz to do emerytury za jakieś tam pieniądze dojedziesz, bylebyś siedział po cichu i nie był zbyt mądry, to nie firma dla mądrych ludzi, chyba że masz kontakty i chcesz karierę robić. Ludzie w porządku, wypłaty słabe ale robota stała i lekka a premie też niekiedy dają.

Pracownik1

Zgadzam sie , lenie tylko o premie sie wyklocaja, kazdy zwala robote na nastepnego. Zatrudnienie rodziny i znajomych sa nadal na topie.

@Pracownik1

A co się dziwisz jak ten presio od aptekarza macierewicza nie wiem czym się różni AC od DC

@anonymous

Nie dziwie się . (usunięte przez administratora) jaki jest woła o pomstę do niebios

Zostaw merytoryczną opinię o Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 3 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A.