Ghelamco Poland

Opinie o Ghelamco Poland

Doris Nowy wpis

Hej. ;) pokazała mi się oferta dla recepcjonistki. Doświadczenia z wcześniejszej pracy na tym stanowisku nie trzeba mieć, ja je jednak posiadam. Czy to wpływa od razu na ewentualne zarobki? wiecie jakie są stawki godzinowe?

O kurza twarz! Mocne słowa. Z jakimi więc sytuacjami mógłbym się zetknąć w tej firmie, jakie zachowania są podstawą Twojej oceny?

Zadowolony pracownik

Raczej wszystko zależy od własnego podejścia. Należy być zadowolonym wtedy wszystko idzie po Twojej myśli. Nie wierz w te złe opinie, bo pisane są przez tych słabszych, którym widocznie tu nie idzie. Ci lepsi dostają awanse, a przeciętniaki tylko narzekają. Tak już jest. Jestem najlepszym przykładem - od zera do bohatera. Na 41 piętrze jest super, przede wszystkim widoki i kawa. Zarząd też jest super:)

Tatiana Nowy wpis
@Zadowolony pracownik

O tych widokach i kawie opinie już widziałam parę miesięcy temu. widok pewnie zależny od pory roku a co z kawa? Wciąż ta sama? Co do tych słabości jeszcze, które przypisujesz tym którzy nie dali rady, to są jakieś konkretne szkolenia, żeby dało rade się jakoś podciągnąć?

Wiki Nowy wpis
@Tatiana

Komedia. Kawa i widoki. I wieżowce. To wszystko

Były pracownik Nowy wpis

Widzę że każdy negatywny komentarz jakich tutaj była cała masa jest usuwany a na ich miejsce są piękne wpisy od rzekomych zadowolonych pracowników. Jak w TvPiS tylko prawda was wyzwoli. Ta firma jest beznadziejna pod każdym względem a pracują w niej „zadowoleni ludzie” którzy potrafią dla niej „zarabiać” przekraczając wszelkie granice. PS Ciekawe kiedy zniknie ten komentarz.

Czy Ghelamco Poland oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Czy po rozmowie w Ghelamco Poland rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
Łukasz

Dali ogłoszenie dla stażysty w dziale prawnym (młodszego prawnika) na zlecenie w pełnym wymiarze czasu. Piszą, że to na kilka miesięcy i że płacą. Tylko, ile i czy przewidują późniejsze zatrudnienie?

@Łukasz

Jak nie przedłużą to i tak warto, choćby dla samych widoków i pysznej kawy:)))

Pęczak

Jakiś wysyp dobrych opinii, więc chyba hr wziął się za ich dodawanie ewentualnie ktoś kto nie pracował gdzieś indziej. Wystarczy pogadać z ludźmi na korytarzu, gdzie 90 procent osób narzeka na organizację. Pracuję tu dlatego, że płynie pensja, a ja mam czas dla siebie, ale ile można

@Pęczak

Planuję zatrudnić się w Ghelamco i bardzo mnie to interesuje. Czy możesz napisać więcej na ten temat? 90% osób narzeka na organizację? organizację czego? 90% z ilu osób? Z tego co wiem, to w Ghelamco pracuje kilkaset osób. Z iloma osobami rozmawiałeś? "Zasięgnąłem języka" na temat Ghelamco i opinie są raczej pozytywne. Oczywiście w każdej firmie zawsze znajda się osoby niezadowolone, ale informacja o 90% narzekających wydaje się całkowicie nierealna.

Tanajno
@Nowy

Zapraszam, zobaczysz. Ghelamco warto mieć w CV, natomiast zobaczysz na miejscu. Ciężko tu opisać coś więcej. Nie jest to najgorsza robota na świecie, nie jest też nawet straszna, ale albo będziesz przymykać na różne rzeczy, o których nie chcę pisać, albo odejdziesz po 2 latach albo będziesz jednym z narzekających

@Tanajno

Marudzą tylko ci, co nie mają odwagi odejść i znaleźć cudownego pracodawcy. Wszystkim nie da się dogodzić. Z L41 widać ile miejsc pracy czeka na ciebie, idź i nie marudź. Mi się podoba.

@pracownik 6 lat

Czy wiesz że odpowiadasz na post sprzed roku? Ale fakt z L41 są piękne widoki:))) No i oczywiście pyszna kawa:)))

@Zadowolony pracownik

:) nie ma znaczenia, rok w tej firmie mija tak szybko jakby to było wczoraj. Dzieje się i jest OK.

@pracownik 6 lat

Jak przekonałeś rodziców żeby pracować w Ghelamco? ? Czy to jest zgodne z kodeksem pracy żeby w tym wieku pracować? ?

Aneta
@pracownik 6 lat

Aha, czyli twoim zdaniem nie ma co narzekać. Ale przyznam że twoje podejście trochę mi się nie podoba, twoje rady to takie coś w stylu zmień pracę weź kredyt. A co takiego tam fajnego w sumie jest? :P

Stary Ksiegowy
@Pęczak

Ciesz się że jesteś pracownikiem. Jak byś był podwykonawcą płynęła by ci tylko łza z oka a nie kasa.

@Pęczak

Standard. Organizacja może być beznadziejna. Firma i tak da sobie radę. Rękoma i portfelem podwykonawców. Można iść na piwo. Jak inżynierowie nie dadzą rady to prawnicy nadrobią.

Jak zwykle poza krawędzią

@Pęczak

Standard. zakrzywianie rzeczywistości ale cel zawsze osiągnięty

Kolo
@Tanajno

Ile się zarabia jak się łączy kompetencje HR i PR? ????

Aneta

Hej, piszę w sprawie oferty UX / UI designer, ile ma szanse zarobić teraz junior z dwuletnim doświadczeniem? Zwolniłam się z ostatniej firmy po dwóch latach i chciałam spytać, jak to tutaj wygląda, może to będzie dobra alternatywa.

Ghelamco to specyficzna firma. Owszem, projekty są prestiżowe, benefity i dodatki różnorodne i, przynajmniej za moich czasów, pensja zawsze na czas. Natomiast prawdą jest też to, co ktoś napisał wcześniej dotyczące sposobu traktowania ludzi. Faktycznie, nawet na kierowniczym stanowisku masz niewiele do powiedzenia, tzn. możesz wyrazić swoje zdanie, ale jeśli się nie spodoba to spory minus i już tracisz jako pracownik. Decydują dyrektorzy, nie zważając na zdanie zespołu. Narzucają terminy, dodatkową pracę a sami biorą urlop. Brak porozumienia między działami już na najwyższych szczeblach. Zgadzam się także z traktowaniem przez Belgów (może tylko "tych") jako tanią siłę roboczą. Wiem jak pracuje się z Holendrami, Chińczykami, Niemcami, Francuzami, Anglikami i tu było najgorzej pod tym względem. Nierzadko takie podejście przekłada się na podejście managerów, którzy nie potrafią pracować z ludźmi, a co dopiero nimi zarządzać i o nich zadbać. To jest praca na chwilę, bo można złapać doświadczenie w takiej organizacji, ale ani nie pozwala na rozwój, samodzielność ani spokój i miłą atmosferę. Tu się przychodzi tylko do pracy i nikomu wcale nie zależy aby tą pracę lubić. Tu nie szuka się pracowników jako indywidualnych ludzi, którzy mają swoje pasje i zainteresowania, tylko ludzi do roboty, którzy lepiej aby nie mówili nic o sobie bo nikogo to nie interesuje. Takie książkowe korpo.

@były pracownik

Myślę że nie doceniłeś całkowicie pracy tutaj. Może nie ma już owoców i masaży ale nadal mamy piękne widoki i pyszną kawę:) Trzeba do podchodzić do życia pozytywnie i delektować się tymi widokami:) Ps. A pensja zawsze jest na czas!

Do sedna
@Zadowolony pracownik

Tak bo do pracy przychodzi się żeby popatrzeć przez okno i napic się kawy, tylko do takich firm wysyłam cv Haha

@Zadowolony pracownik

racja, wiadomo wszędzie można narzekać i szukać dziury w całości, ale wg mnie Ghelamco to dobry pracodawca. Biznes wiadomo, ale atmosferę można stworzyć super. Pracują świetni ludzie, bardzo doświadczeni. Jest OK.

Pan X
@Do sedna

Piękne ????

Najlepsza praca jaką miałam. Wszystko było ok. Człowiek czuł się doceniony. Może miałam szczęście i trafiłam pod dobre skrzydła. Nie wiem jak było gdzieś indziej. Pozostał żal że dłużej nie mogłam tam pracować Ale wirus popsuł plany wielu osobom. Sercem z GH zawsze! Serdecznie pozdrawiam wszystkich z którymi pracowałam.

T

Czemu odeszłaś z komercji?

Karol W.

Tylko prawda, cała prawda, jedyna prawdziwie prawdziwa prawda )) tylko prawda nas wyzwoli

Koleś

Sercem z HR a nie GH chyba )))))

komentarz

}}}}}

Karol W.

Nie ma żadnej. Cel uświęca środki

Koleś

Cel jest jeden i uświęca środki $$$$$$$$$

Łukasz

Beznadziejna firma

Adrian
@Łukasz

Czemu tak piszesz? Spotkało cie coś złego, czy warunki zatrudnienia ci zupełnie nie odpowiadały? Warto dodać trochę szczegółów żebym wiedział, czy aplikować, czy nie.

@Łukasz

Bo? Napisz coś więcej a nie 2 słowa... Skąd się wzięła taka opinia? Jesteś zawiedziony zarobkami czy co?

zzz
@Adrian

Zatrudnij sie to sie dowiesz

@zzz

Co to jest za gadanie? Pisze to dzieciak czy dorosły człowiek? Miałeś czas na pisanie bezsensownego komentarza to mogłeś naskrobać kulturalną odpowiedź. Gościu grzecznie pytał.

Robi
@Adrian

Warunki są takie że nie każdemu odpowiadają. Na przeczekanie ok.

Stary Ksiegowy
@Łukasz

To jest firma która buduje najwyższe budynki w Warszawie w najlepszych lokalizacjach. Popatrz ile płacą podatków w Polsce ..! Dobrej zabawy

ekspracownik

Na rozmowach rekrutacyjnych umniejszają obowiązki. Po zatrudnieniu okazuje się, że jesteś o stanowisko wyżej w szczeblach firmy. Jak będziecie negocjować warunki umowy, to pamiętajcie, że będziecie wykonywać dwa razy więcej niż Wam opowiadają.

@ekspracownik

Bzdura, nie spotkałem się z czymś takim. Mi pracuje się bardzo dobrze, obowiązki można negocjować w trakcie pracy. Nie ma żadnej presji, trzeba robić swoje.

@pracownik 6 lat

Fakt, wszystko jest na luzie, bez spiny jak w innych korporacjach, a i pakiet benefitów jest ogromny. No i te widoki i kawa... Moja rada: trzeba być pozytywnie nastawionym, a nie negatywnie to wszystko idzie gładko i da się dogadać z każdym. A jak wrócą masaże i owocowe środy to na pewno posypie się tu milion pozytywnych komentarzy!

Adrian
@Zadowolony pracownik

Widać, że ty masz pozytywne podejście. Nie słyszałem nigdy, żeby masaż był wliczany do benefitów. Zainteresowałeś mnie. Napiszesz o co dokładnie z tym chodzi???

ekspracownik
@pracownik 6 lat

to też zależy od przełożonego. Jak ja poszedłem do mojego przełożonego po podwyżkę, bo na rozmowie rekrutacyjnej mówił, że będę miał mniej obowiązków niż się okazało w rzeczywistości, to zapytał mnie o dwie rzeczy: 1. ile mam lat doświadczenia w branży 2. ile mam teraz wynagrodzenia Po moich odpowiedziach na te dwa pytania odpowiedział mi "to ci wystarczy" i obrócił się w stronę monitora.

Ada
@Adrian

Były masaże raz w miesiącu. Przychodziła pani która sadza na fotelu i masuje Cię przez ubranie 20 minut. Dla mnie średnia przyjemność

@Ada

„de gustibus non est disputandum” - dla jednego średnia a dla wielu innych bardzo duża przyjemność. Osobiście nie spotkałem się z opinią, że masaże komuś się nie podobają. Słyszałem tylko pozytywne opinie na ten temat. I nie pamietam dokładnie, ale wydaje mi się, że masaże były dostępne częściej.

@ekspracownik

Prawda u mnie było identycznie

TPP- instal
@ekspracownik

Standard. Firny budowlane wykonują dwa razy więcej niż mają w kontrakcie a dostają dwa razy mniej zapłaty niż się należy

Zofia
@TPP- instal

Jak to? Dostają mniej niż w umowie mają wpisane? Czy nie ma stawki w umowie? Dlaczego tak obcinają połowę?

@pracownik

Do nas te wątpliwe przyjemności nie dotarły niestety. Może za niskie progi

@pracownik 6 lat

A czym się zajmujesz? Pewnie płatnościami że jest ci dobrze jak robisz swoje

Podwykonawca
@ekspracownik

Standard. Wzór widzę ten sam. Dwa razy więcej obowiązków kasy mniej. To samo robią z firmami które dla nich pracują.

Podwykonawca

Angażują małe i średnie firmy bo inne Korpo nie dały by sobie robić tego co wyprawiają z tymi mniejszymi. Mają super prawników i super umowy. Nie ma opcji na płatności w czasie. Jak chcą nie zapłacić to zawsze coś wymyślą. Protokoły to zachcianki inżynierów traktują jako nagrodę. Nie ma z kim rozmawiać bo za wysokie progi a na budowach ci mówią że nic nie mogą bo góra rządzi.

Ogólnie firma jest OK. Ma oczywiście słabe punkty, ale przeważają te dobre.

Maja

Z tymi minusami i plusami nawiązujesz do niedawnej opinii czy masz jakieś swoje do doprecyzowania?

Aga

Ile otrzymujesz zapłaty za ten pozytywny komentarz?

Podwykonawca K.P

A jakie są te dobre? Wysokie budynki i patrzenie z góry na świat?

Ghelamco Poland prowadzi rekrutacje w miejscowości Warszawa. Czy ktoś z pracowników może powiedzieć, czy warto tutaj pracować i czego spodziewać się na stracie w temacie warunków zatrudnienia?

Aga

Sama sobie odpowiedziałaś w ostatnim pytaniu ???? czego spodziewać się NA STRACIE - odp : straty

@Aga

Cała ta firna to tylko strata

Podwykonawca K.P

Ta Firma to jedna wielka katastrofa. Nie można niczego ustalić z żadnym z inżynierów ani kierowników bo się kłócą sami miedzy soba i bojąc się odpowiedzialności robią winnych z wykonawców. Nie widziałem takiego chaosu na żadnej budowie. Płatności w terminie może mają tylko zaprzyjaźnione firmy bo my nigdy nie dostaliśmy pieniędzy na czas i zawsze okrojony każdy przerób.

Wykidajlo

Hej, Pracowałem w Ghelamco ładnych parę lat w dziale technicznym i moja opinia jest ogólnie pozytywna. Poniżej moje subiektywne plusy i minusy. + Wysoka kultura korporacyjna + OK pakiet benefitów + niezłe zarobki, (piszę z perspektywy sprzed 2-3 lat, choć ostatnio słyszałem, że Ghelamco przestało już przewyższać stawki rynkowe) + możliwość pracy przy ciekawych i prestiżowych projektach - Spire, HUB, Unit - naprawdę fajne tematy, na których można się wiele nauczyć + niezależność w prowadzeniu swoich tematów (choć też wiem, że zależy to od zespołu i PMa) + genialni ludzie i imprezy (pozdrowienia dla ekipy z Bellony). To subiektywnie, nie każdy jest taką formą aktywności zainteresowany :) - Słabe godziny pracy - 43 h/tydz w biurze technicznym i 48 h/tydz na budowie - chodź w budownictwie, wiadomo bywa gorzej - brak płatnych nadgodzin (można odbierać, ale to też zależy od kierownika) - dużo podwykonawców z ”nadania”, którzy czują się pewniej od Ciebie i de facto (usunięte przez administratora) możesz im zrobić bo są poustawiani na górze - ”Góra”, która narzuca często nierealne terminy/cele/budżety. Ale tak to już chyba niestety działa w tej branży

Zuzanna
@Wykidajlo

wymienisz cos z pakietu benefitow, co dokladnie dostaje pracownik ? rozumiem ze pewnie multisport, opieka medyczna, cos wiecej ?

Czy Ghelamco Poland organizuje staże dla studentów?

antek

Tak, jak jesteś studentem i masz znajomego na wysokim stanowisku w firmie

Magda

Czy w ghelamco jest możliwość pracy zdalnej albo chociaż hybrydowej?

@Magda

Chcesz się zatrudniać? Też jestem ciekawa, bardzo by mi pasowała praca zdalna :)

Zosia

2 lata bez premii i podwyżek, nie polecam.

@Zosia

Czym to jest spowodowane? Starałaś się o to? Czasami trzeba zawalczyć o swoje, upomnieć się. Nikt ot tak Ci premii nie da.

Zostaw merytoryczną opinię o Ghelamco Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w Ghelamco Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Ghelamco Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ghelamco Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 3 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ghelamco Poland