Opinie o Pfeifer & Langen Polska S.A. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Pfeifer & Langen Polska S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Pfeifer & Langen Polska S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł cukrowniczy - produkcja cukru

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pfeifer & Langen Polska S.A. w Poznań

Anka

Piszę pod pseudonimem. Procuje od pewnego czasu ok 2 lat. Opiszę co się dzieje ale nie z punktu widzenia "pracodawca" lecz stosunków miedzy pracownikami. Otóż cukrownia to wielki (usunięte przez administratora) dla zdradzających i przypadkowego seksu. Nie radzę kobietom podejmować tam pracy - zwłaszcza w Dziale Surowcowym i na pakowalni. Faceci sa namolni (zwlaszcza kierowcy wożący cukrówy). Pełno tu propozycji wprost dotyczacej seksu! Do obrzydzenia!!! Nigdy nie spotkalam takiej firmy gdzie tan nisko poważa sie kobiety! Od kierownictwa, po najniższy pion pracowników - wkoło sami "ruchacze". Przepraszam za zwroty, ale inaczej tego nazwać nie potrafię. ODRADZAM PRACĘ W CUKROWNI.

Jędrzej
@Anka

Moja żona też dostawała takie propozycje - jeden dostał ode mnie w kalafę i dali sobie luz.

River

Ta firma jest antyludzka i antyrodzinna

lukas romek atomek chromek
@kkkk

No chałupa do wykończenia a tu nie ma z czego brać. Trzeba wciskać tym rolnikom, a tu się już góry gotówki się nie zarobi j tak jak na górach wysłodków w święta

Czy widzieliście nowe ogłoszenie o pracę Pfeifer & Langen Polska S.A. na stanowisko Automatyk? Pojawiło się 26 sierpnia na Pracuj.pl. Planujecie na nie aplikować?

Iwona

Pracuję juz tu kilka lat. Chciałabym się podzielić moją opinią. W Środzie i okolicach jest pelno ofert pracy wiec Cukrowni nie polecam!!!!!!- Mam 16 lat stażu pracy... W tym w innej firmie. Tutaj dowiaduję się że że muszę tu pracować 10 lat łacznie żeby mieć prawo do urlopu w wymiarze 26dni???? Co za bzdura!!!! Panie w Hr udają głupie że nie wiedzą czy tak jest.Muszą prawnika zapytać a robią to już od 7 miesięcy i dalej nic. (usunięte przez administratora)którw spijają kawkę i (usunięte przez administratora) o makijarzystkach i ktora jakie ma pazurki.... Az niedobrze się robi. Jeszcze trochę i idę do sądu pracy bo już się nazbierało tyle uropu, że hej. Długo byłam cierpliwa

bar
@Anka

To prawda! Poza tym marna płaca...

Krysia
@Anka

Oburzające - zgłosić można, ale trzeba mieć dowody i poniżające sprawy w sądzie-lepiej odejść z takiej byle jakiej firmy w psi zdu...Jak ja.

A może Be
@Anka

Pracowałam na wadze kilka lat temu. Kierowcy z firm wożący cukrówy przesiadywali u nas chyba dlatego, że baby ich tak nauczyły kawę u nas pić, a czekać musieli długo. Nikt nie pomyślał o lokum dla nich.(usunięte przez administratora) Było kilku fajnych i normalnych facetów. Paru... Koleżanki niezbyt uczynne. Pamiętam że nowe pracownice traktuje się jak intruzów i nie szkoli należycie. Ktoś z kierownictwa (nie powiem kto) jarał nawet u nas a wadze blanty w godzinach pracy. Zatrudnij się. Będziesz zachwycona.

Bramowy
@Anka

O tak tak ściany cukrowni nie jedno widziały troszkę rodzin by się posypało gdyby umiały mówić

Jak
@Anka

Tak, znam temat kierowców, piszesz prawdę. Wstyd mi za tuch ludzi, sam wożę buraki i oglądam tych samcow w akcji. Zenada.

Atrakcyjna Wagowa

Jak

Nikomu tam nie dałaś?

Pipol
@Anka

A klata to prawie biurowy Grzywie (usunięte przez administratora)Wchodzi T Sz niema to komuś musi

@Jak

Dałam...podać nazwisko?

@Anka

A podaj bom ciekawy.... A znasz Olę?

Mat
@Anka

Wystarczy aby nagrać na wideo lub dyktafon takie zachowanie i zgłosić to jako molestowanie w pracy. Dostaniesz od typa odszkodowanie a typ dyscyplinarkę. Nie wolno się bać zgłaszać takich rzeczy.

@Mat

A szefostwo jest na tyle spoko że zrobiłoby z taką rzeczą porządek?

Haja
@Atrakcyjna Wagowa

Żony nie czytają...????

Haja
@Jak

Kreeeetttyn?

Jędrzej Nowy wpis

Gigi Nowy wpis

Czy doświadczenie kandydata jakkolwiek wpływa na oferowana podstawę podczas zatrudnienia jako Specjalista ds. jakości? standardowo piszą, że trzeba mieć te dwa lata doświadczenia aby się zakwalifikować, zastanawiam się czy jeśli mam więcej to dałoby rade coś więcej wynegocjować?

Jeśli siebie szanujesz to nawet nie zaczynaj. Yanka wykończyli

Olo

W serwisie sami fachowcy wysokich lotow.. A w biurze najwyzszych..tak wysokich lotow ze nie widziano ich nigdy przy maszynach.

Paula
@Olo

A cos więcej o tym biurze? nie jestem pewna teraz które stanowiska masz konkretnie na myśli, bo raczej nie każdy przy maszynie musi robić? Zwykła administracja tez jest prowadzona? ciekawa jestem atmosfery na dziale, tam w ogóle występują rotacje?

Olo

Tam jest wiedz i zapał.. Specjalistą być w cukrowni to jest fucha!

Ola
@Paula

Jak masz rodzinkę to wcale nie występują

Kalina
@Ola

Czyli jednak są? A gdzie tych ofert szukać, bo sama bym zerknęła tak dla porównania? Z jakich działów zatem się składa i w jaki sposób przeprowadzane są rekrutacje? Trudno jest się dostać?

Zigzag

Nie warto aplikować. Prędzej czy później wszyscy odchodzą. Nawet wieloletni, doświadczeni pracownicy odchodzą. Fatalny zarząd i kadry nie widzą problemu.

Beata
@Zigzag

A co u automatyków teraz na dzień dzisiejszy się dzieje, że tak piszesz? Pytam, bo widzę, że wyżej na temat biura ludzie zeszli. O jakości coś wiecie? wiem, że speca od niej szukają, na inne stanowiska w sumie tez są oferty, lecz to z niej właśnie mam doświadczenie. ile teraz zarobię i przy jakiej atmosferze?

co masz na myśli poprzez te konkretna wiedzę? I przede wszystkim w jaki sposób można się nią w zasadzie wykazać? Już na samej rozmowie? Jakie pytania padają zazwyczaj?

Janko
@Zigzag

Jak sie cenisz to w tym przybydku nie bedziesz robil no chyba, masz rodzinke.... Nie polecam tej firmy ze wzgledu na atmosfere i system 4bryg.

Iwona Nowy wpis

Czy zdarzają się nadgodziny w Pfeifer & Langen Polska S.A.?

Jakie nadgodziny? Nadliczbowe dni do odbioru bo ich za dużo ludzie kosztują.Najgorsza firma w Środzie.

HA HA

Na fabryce nadgodziny są normą z braku obsady na 4 zmiany. Wszystkie nadgodziny są przeznaczone do odbioru wolnego. Gdy firma potrzebuje pracownika to pracuj po 12 godzin, gdy już jest po kampanii to odpoczywaj i gap się w sufit.

Gabriela
@HA HA

Czy można sobie te nadgodziny kumulować i wybrać w dowolnym okresie? Jak dużo nadgodzin się zdarza w Pfeifer & Langenw w ciągu miesiąca i czy jest jakiś określony czas na ich odbiór? Rozumiem, że nie ma opcji by zamienić je na dodatkową gotówkę?

Nadgodzin
@HA HA

Co ty (usunięte przez administratora) nadgodziny są wypłacane

@Nadgodzin

co do tych nadgodzin temat od dwóch lat w żaden sposób się nie zmienił? ich liczba jest stała czy to jednak zależne od różnych czynników? jakich?

Whh
@Nadgodzin

Pracuje 5 lat i nadgodziny nigdy nie byly wyplacane tylko jakies smieszne odswiecanie

@Whh

Odswiecanie? Nie wiem czy dobrze czytam ten wyraz ale co to znaczy? I tak na oko przez tych piec lat kariery to jak często się one zdarzały? Dawało rade wyrobić na spokojnie bez nich?

Irek Nowy wpis

Odświętne o to mu chodziło. Dostajesz dzień wolny za nadgodziny

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Pfeifer & Langen Polska S.A. kandydat na stanowisko Doradca Surowcowy ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
Leszno

Ajra

Tzn że za błąd wyrzucają? Jest rotacja duża? Bo nie wiem czy aplikować......

@Ajra

O jakich błędach mowa, o którym dziale pisaliście? Jestem tu z wczorajsza oferta dla programisty SAP ABAP ale nie wiem na ile to dotyczy teraz tego obszaru. Jakby nie patrzeć to dość odpowiedzialna praca, ciekawe jak teraz za nią płacą?

Mońka

A taki informatyk SAP ile zarobi? Jest oferta. widzę po komentarzach, że niektórzy wskazują brutto inni netto, dla ułatwienia nie obrażę się na zobrazowanie obydwu opcji.

Z czego wynika takie właśnie podejście i podkreślanie ze nikt nikogo nie trzyma? Pracodawca nie próbuje zatrzymać u siebie osób zatrudnionych? Z jakich przyczyn, jeśli faktycznie nie? Cały czas znajdują się mimo wszystko chętni? Nie ma braków?

General von Klinkerhoffen

A bierzesz pod uwagę, jaka jest " jakość" tych którzy zostają, lub przychodzą? Tutaj nigdy nie nastąpią większe zmiany na lepsze. Większość operatorów godzi się z tym, że utrzymanie ruchu nie ogarnia i pracują na maszynach, które nie są w pełni sprawne ( klapka od dozownika na sznurku, fruwające przekładki nie wiem juz ile lat, przepychanie pełnych palet brechami i tak dalej i tak dalej...). Szef w znacznym stopniu zadowolony, bo słupki się zgadzają, ale pojęcia on nie ma jakim kosztem. I tak, jak każdy szef ( a trochę już ich było) na początku swojej kariery zapewnia zmiany, interesuje się problemami pracowników, a później martwi się już tylko o siebie.

Mech
@General von Klinkerhoffen

Jak to utrzymanie ruchu nie daje rady? Specialistow, serwisatntow , brygadzistow u nas jest full_ raczej problem jest z co niektórymi operatorami!

@Mech

Jaki problem zauważasz wśród wspomnianych operatorów? możesz rozwinąć jakoś te kwestie? Piszecie odrobine odmiennie jakby miało to zależeć od punktu widzenia. Nie ma przy tym jednak żadnych szkoleń?

Olena

Znalazłam ogloszenie że w cukrowni w Śyrodzie potrebujoą do pracy na operaratora maszyny. Pieniądze to 21.80 na bruto. Ile ja dostanę na rękę. Czy to dobra stawka? Czy warto aplikować?

River

Ta firma jest antyludzka i antyrodzinna

Mario
@River

Kierownictwo się stara, dowodem jest nowy grafik. Będzie częściej wolne, 2weekendy - dużo lepiej niż w starym systemie.!

@Mario

O, a to ciekawe! A jak komuś coś nie pasuje w grafiku to ma możliwość zmiany?

Alf
@River

Ciekawe co myślą słodzący herbatkę...

Bb
@River

Zgadzam się poniewaz tam pracuje i sama na własnej skórze się przekonałam że kierownik ma gdzieś rodziny pracowników i ich problemy...

@Bb

Serio? a u Ciebie co się porobiło, że od razu takie wnioski? :(

Nora
@Bb

Kierownik (usunięte przez administratora) zamiast pracownikom polepszyć warunki pracy to im co gorsze zwiększa obroty słyszałem ostatnio że na saszetkach się porobiło żal.tych kobiet , zmieńcie Brygadzistę od serwisu nie udolny , jestem byłym pracownikiem

Dzida
@Nora

Haha skąd Ty możesz wiedzieć jak się pracuje kobietom. Facet który nie pracował na saszetkach niech się nie wypowiada .

@Dzida

Hej, a na saszetkach to tylko kobiety tu są? i co z tymi obrotami coś zwiększyli czy jednak nie? jak warunki wyglądają obecnie?

Byk
@Maja

Przyjmij się . Ciekawość pierwszy stopień do piekła.

Bb
@Maja

Szkoda się wogole wypowiadać ludzie po 10 latach pracy są traktowani jak (usunięte przez administratora)

gggjjjgg
@Bb

No jeżeli chodzi o tego z Działu Sur to za (usunięte przez administratora) go zwolnili każdy o tym wie co wyprawiał wiec go nie ma teraz

@Aa
@gggjjjgg

Tak mało interesujące jest twoje życie że interesujesz się cudzym ? Może czas najwyższy znaleźć sobie zajęcie...

@Bb

10 lat stażu? A im to co tu przysługuje docelowo już za taki okres pracy? Ty w sumie tyle już masz czy przykładowo kogoś przytaczasz?

liz
@gggjjjgg

Tak już go nie ma nawet go zdieli z strony firmowej ( https://liz.pl/doradcy/5 ) Za co go wyrzucili ?????????

vkvk
@liz

Za wysłodki na lewo szły wszędzie gdzie się dało

kkkk
@vkvk

Tak teraz pracuje w Agrochescie a tam sobie nie dorobi na lewo wreszcie zabierze się za uczciwa prace. Tak to bywa szachrajstwo nie popłaca

lukas romek atomek chromek
@kkkk

Joanna

Tu w ogóle jest cos takiego jak manko? Ogarniacie sami inwentaryzacje? Ktoś pisał w jednym wątku o tym, że niektórzy pracownicy mogą podbierać cukier. Zastanawiam się czy to faktycznie mogłoby być możliwe? akurat na stronie ofert teraz nie ma, lecz zapraszają do podesłania CV, warto? jakie jeszcze inne benefity pozapłacowe przypadają teraz? dodali cos kolejnego w tym roku?

Wagopakowaczka

Pytanie jaka jest pakownia praca na operatora wagopakowaczki??

jak tak

Witam Interesuje mnie praca doradcy surowcowego Środzie ale zastanawia mnie czemu właśnie szukają aż 5 osób. Co r zesztą załogi pozwalniała się , pozwalniali ich czy odeszli na emeryturę. Na jakie stawki można liczyć i pytanie dla pracowników z działu jak u waz z atmosferą ki kulturą pracy, Czy jest to praca zmianowa?????? Pozdrawiam Kandydat

jkjkjk
@jak tak

Po incydencie z logistykiem cały dział się rozleciał poprzyjmowali nowych najpierw ludzie sami odeszli później 2 przyjeli a teraz 2 się zwolniło Jeszcze przed tą sytuacją ludzie sami odchodzili. Stawki na poziomie 4500 tyś brutto.

Grzegorz
@jkjkjk

Tez jestem zainteresowany praca na tym stanowisku, mam pytanie? Dlaczego ten dział sie rozlecial? Jakie byly przyczyny? I czy w takim razie warto aplikowac?

kjkii
@Grzegorz

Brak decyzyjności kierownika rejonu i pozwalanie staremu logistykowi na wszystko co chciał, zaczynając od sprzedaży wysłodków po lobowanie przewoźników i wchodzenie innym doradcą w parade, po drugie wielkie kłamstwa i mowa że nie ma pieniędzy na podwyżki a wszystko nawalił logistykowi i laborantce. To był naprawdę dobry człowiek tylko się zatracił. Wielka szkoda gdyby na to nie pozwolił dziś na pewno by nikogo nie szukali bo praca tam dawniej nie była zła

kjkii

Zwolnili tylko logistyka, stary kierownik zmienił tylko stanowisko i lokalizacje w strukturze firmy, reszta sama się zwolniła.

logistyk
@kjkii

Tak zwolnili go za (usunięte przez administratora) i korupcje. Zamieszane w to pół działu a i tak dostał posadę w Agrochescie ale tam lądują wszystkie spady z cukrowni. Fama o nim poszła na pół województwa wreszcie skąd taką chałupe wybudował

Pati

Pani Oks... Z Ukrainy zamiast czyscić maszyny to non stop przesiaduje na stołowce albo na warsztacie i gapi się w tel.... Nikt tego nie widzi albo udają.... Potem mam jechać zaklejoną brudną maszyną z żelem..... Ja nie mogę.....

Oks
@Pati

Szanowna Pani. Informacje zostaną przekazane przełożonemu w celu wyjaśnienia ich prawdziwości.

Tajniak
@Pati

Szanowna pani @Pati. Szkoda że operatorzy nie dbają o swoje stanowiska i maszy. A jak mają czyścić maszyny to uciekają jak szczury do nory... Zaznaczam że są wyjątki gdzie operator pomoże. I obserwuję więc proszę bzdur nie pisać. I proszę przełożonych aby sprawdzali stanowiska operatorów jaki porządek zostawiają po sobie. Bo listę podpisać jak zdawania jest to każdy może. Zanim się kogoś oceni proszę patrzeć na siebie.!!!

Pati
@Tajniak

Oczywiście że najpierw zaczynam od siebie!### ale pytanie jak to się ma do przerw w pracy???? To teraz całą zmianą Pójdziemy sobie na 1,5 godziy na przerwę bo przecież jesteśmy z Polski!!! Na pytanie dlaczego ta pani tak długo siedzi odpowiedziała że cytuję swoją pracę zrobiła i że jest z Ukrainy.... Aż brakuje słów...to się nie skończy. Ileż razy tył maszyny nie był myty. Zobaczymy w przyszłym tygodniu.

Paulina
@Pati

Niestety jestesmy na sibie skazane na staniwisku sprzątaczek maszyn. Co poradzić...prawdą jest to że ukraincy panosza się wszędzie, wszystko co dostaną to mowią że im nie pasuje. Narzekanie na wszystko...ja już mam tej Pani po kokardę...

Tamara
@Paulina

Hej, a co z tymi problemami ostatecznie robicie? Jeśli ludzie pomiędzy działami się dogadać nie mogą i jeśli wpływa to ostatecznie właśnie na atmosferę to co w takiej sytuacji? jak tego ewentualnie uniknąć? Z kim gadać? Zastanawiam się czy macie już jakaś reakcje w tym zakresie?

Natalia

Widziałam jakieś info o tym, że pewien dział wziął i się rozleciał. Jakie warunki wtedy oferują by moc zapełnić braki? ja jak na razie widzę tylko oferty pracy dla doradców surowcowych, co z innymi stanowiskami? Rotacji w pozostałych obszarach już nie ma żadnych? Co z zarobkami teraz od kolejnego roku?

Jaka atmosfera jest między działami w Pfeifer & Langen Polska S.A.?

Tamara

Po komentarzu niżej widzę, że nie każdy dostał podwyżkę w zakładzie, no a jak sytuacja wygląda w przypadku Pracownika działu utrzymania ruchu, jaka tam jest stawka? Bo patrze w ogłoszenie o pracę i nie podali nawet, a chciałam wiedzieć, czy warto. Pozdrawiam.

Cytryna
@Tamara

Dostaniesz najniższą krajową jak na 1 zmianę będziesz chodzić może stówkę dołoża moze 2 stówy brutto ale to jest max co ci mogą dać.

Kinia
@Cytryna

Czemu chodzenie na jedna zmianę ma powodować dołożenie 2 zł do pensji? Na jakiej zasadzie to działa? I jak dołożą już tę kasę to można zmienić tryb? Kwota się nie pomniejszy? :D za cos jeszcze podwyższają czy trzeba czekać na inflacyjne?

Oj Oj

Jak tak można że Szczurowa zamiast pracować to spakowi urządza sobie targowisko i sprzedaje miód grzyby i jeszcze trochę zacznie sprzedawać makowcy czas żeby się o tym kierowniczce dowiedziało i jak ona pracuje pozdrowienia dla Szczurowej

To ja @

Miała być podwyżka !!! Wielkie obiecanki a w sumie dostały tylko donosiciele tak zwane pupilki zmiana 1i 4 odnosi sięto nawetdo serwisu. A do reszty były ochłapy lub wogóle. Brak na to wszystko słów. a zero pojęcia o produkcji mają. Zero szacunku dla osób którzy pracują ponad 20 i więcej lat .

Joanna

Co się stało z kadrą menadżerską, że teraz szukają aż 4? I co się stało z poprzednim Supply Chain Manager? Warto startować?

@Joanna

czy warto to Ci nie odpowiem, bo nie wiem ale też zastanawia mnie liczba w postaci 4. zawsze tak dużo ich było? to czym konkretnie się tu zajmowali wcześniej, że tyle rąk do pracy jest potrzebnych? Z roku na rok przybywa tych stanowisk?

Jeż
@Joanna

Poprzedni, tak jak poprzedni :-) zrezygnował. "Dojechał" ich Prezes i kolejnego pewnie też dojedzie. Absolutnie omijać rolę i firmę. Swoją droga nie wiem po co rekrutują. Albo Niemcy im kazali albo szukają jakiegoś kozła ofiarnego, mają z czymś problem i za rok lub pół ubiorą kolejną osobę w jakieś porażki i znów kupią sobie czas/ spokój na kolejne miesiące. Omijać.

@Jeż

no chyba właśnie po to się rekrutuje, bo praca jest do wykonania? czyli w rzeczywistym ujęciu jakby mi się udało dostać, to za co będę ostatecznie odpowiedzialna? jak zostanie to wynagrodzone?

Pracował ktoś z Was jako Elektryk w firmie Pfeifer & Langen Polska S.A.? Powiecie, na czym polega praca na tym stanowisku? Czego wymaga się na rekrutacji od kandydata?

Prawda

Na tym stanowisku będziesz pracował Jak elektryk mechanik automatyk i tak dalej i tak dalej

Justyna
@Prawda

A można prosić o coś konkretniejszego o obowiązkach w takim razie, co robisz? Jakbyś napisał jeszcze, ile godzin ta praca trwa, to też byłabym wdzięczna. Jest tam system zmianowy czy zwykły?

@Prawda

Z czego wynika to zróżnicowanie w obowiązkach? To na umowie wszystko jest? I jak za nie płacą, każda godzina tak samo czy to zależy od tego co się aktualnie wykonuje?

Zostaw merytoryczną opinię o Pfeifer & Langen Polska S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Pfeifer & Langen Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Pfeifer & Langen Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 79.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pfeifer & Langen Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 67, z czego 12 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 32 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Pfeifer & Langen Polska S.A.
1.8/5 Na podstawie 59 ocen.
  • Mickiewicza 35
    60-837 Poznań

Pfeifer & Langen Polska S.A.