Opinie o Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. w Czechowice-Dziedzice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. w Czechowice-Dziedzice

Iza

Nie polecam. System pracy czterobrygadowy, za bardzo niski dodatek.

@Iza

Tak? A ile ten dodatek wynosi że tak słabo oceniasz?

Iza
@Alicja

Maksymalnie 350 zł brutto w przypadku przepracowania wszystkich dni w miesiącu, jak się ma urlop lub L4 dodatek jest zmniejszany. Więc nie jest do duża kwota jak się jest praktycznie każdy weekend w pracy.

@Iza

A jak wygladaja zarobki realne na poczatek ?? Dostalam oferte pracy przez agencje i kobieta mowila ze na poczatek 3 tys na reke przy 4 brygadowce a po 3 msc probnych wyzsze zarobki Niby maja zapewniac dojazd dla pracownikow ( z okolic Zywca ) bo jak mam dojezdzac autem to sie w ogole nie oplaca

@Ania

To co nie wierzysz jej w te opowieści o zarobkach?

kinga

- Niskie wynagrodzenie. - Większość operatorów to osoby pochodzące z Ukrainy. Są zmiany które składają się np. z około 20 Ukraińców ( którzy mówią tylko po Ukraińsku) i 5 Polaków, co wpływa niekorzystnie na komunikacje pomiędzy pracownikami. - Brak wentylatorów w wielu miejscach na hali produkcyjnej ( co przy obecnie występującej temperaturze jest bardzo uciążliwe, zwłaszcza że większość stanowisk dla operatorów jest oczywiście stojących) - 1 szatnia dla kobiet i 1 szatnia dla mężczyzn ( co po skończeniu pracy skutkuje problemem w dotarciu do własnej szafki, w przypadku gdy nie ma się jej od strony drzwi) - niewielka liczba toalet ( utrudniony dostęp podczas przerwy, w szatni damskiej jest 1 toaleta i kilkanaście umywalek) - system pracy czterobrygadowy ( za który przysługuje niski dodatek) - niewielka stołówka dla operatorów blisko hali (jest duża stołówka, ale znajduję się w dalszej odległości, więc wielu operatorom zostało by nie wiele z przerwy jeżeli by tam chodzili, a oczywiście podczas przerwy brakuje miejsca na tej mniejszej stołówce, ponieważ znajduje się tam tylko kilkanaście krzeseł) - ogólny brak organizacji ( z jednej strony valeo chwali się zapewnieniem transportu dla pracowników, z drugiej strony zdarzają się sytuację w której komuś brakuje transportu ze względu na nie zgłoszenia danej osoby, że będzie z niego korzystać określonego dnia. Także jeżeli ktoś rozpoczyna swoją karierę zawodową oraz mieszka w okolicach Bielska oraz Czechowic (gdzie jest dobry dojazd i dostęp do wielu różnych przedsiębiorstw) i myśli o rozpoczęciu pracy w valeo polecam uwzględnić inne przedsiębiorstwa w okolicy.

@kinga

Z tymi językami to powinni jednak coś zrobić, żeby w zespole się dogadywać. Firma nie myślała może o jakiś kursach z polskiego dla nich i ewentualnie dla naszych z ukraińskiego? To może by choć trochę pomogło

Grzegorz
@Halina

Jesteśmy w Polsce. Więc uważam że koledzy z Ukrainy powinni uczyć się Polskiego. Myślę że wymogiem zatrudnienia powinna być komunikatywna znajomość języka Polskiego.

@Grzegorz

To dlaczego nie ma takiego wymogu? Przecież byłoby lepiej dla wszystkich.

@Alicja

Bo nie ma ludzi do pracy zatem zakład sie nawet takiej brzytwy chwyta... Kierownicy i tak gonią polaków do pracy..:/

Xyz
@Grzegorz

Dokładnie niech Ukraina się uczy jesteśmy w Polsce ! Jest ich za dużo, panoszą się coraz bardziej, jakąś masakra. Niezłe cwaniaki. A wypłaty mają takie jak Polaki, coś tu jest chyba nie tak! Mieszkanie za darmo, woda za darmo, prąd za darmo , a co my mamy zrobić wszystko drożeje. Porażka

Valeo

Ponad 36 stopni na hali Zapraszamy Pana Weimkaufa na 8 godzin na halę, ze swojego klqtyzowanego biura Ciekawe ile wytrzyma?!

Mirosław
@Valeo

Firma nie ma zamiaru nic z tym zrobić? Informowaliście w ogóle o sytuacji?

Lider stołówki
@Mirosław

Sztuki ważniejsze.

Ktosiek

Witam. Pracuje w tym zakładzie i pracowałem w innym zakładzie tej firmy. Uważam, że praca nie jest ciężka. Zależy kto jak pracuje, a co do 4 brygadówki to zależy kto jak lubi. Ogólnie uważam, że jak ktoś jest chętny do pracy to jest to zakład dla niego. NIe ma też dużo roboty, ponieważ jest to nowy zakład. A co do zarobków to można dobrze zarobić jeśli coś sie umie i się chce. I ważne, że jest to czysta praca i w miarę spokojna. Pozdrawiam wszystkich hejterów.

Ewelina
@Ktosiek

czy wiesz może, jeśli tam pracujesz, czy można umówić się i pracować tylko na jedną zmianę ?? Czy nie ma takiej opcji nawet ??

Operator
@Ewelina

Nie ma takiej opcji, na produkcji tylko 4 brygady, nawet biurowi obstawiają wszystkie weekendy i pracują na 3 zmiany :)

@Operator

To jak to jest, że piszesz o tym, że dużo roboty nie ma a biurowi w weekendy tu są. Co oni tak właściwie robią?

Operator
@Halina

80% załogi to Ukraincy, jest bardzo dużo problemów bez wsparcia wszystkich działów takich jak metody czy proces produkcja stała by praktycznie cały czas, stąd obecność biurowych w weekend.

@Ktosiek

Nie jest ciezka gdy jedna osoba (usunięte przez administratora) za 10? Tak moze idzie zarobic siedzac po 24/7 ale i tak kokosów nie ma a gdzie czas na odpoczynek? Tak to wyglada gdy ma sie nieudolnosc struktur i administracji... Nie wiem na jakim stanowisku jestes i jak dlugo ale nie masz pojecia co sie dzieje i dzialo na produkcji od samego początku istnienia:)... A co do rygoru covidowego to juz sie nie wypowiadam...

Maria
@Ktosiek

I tak trzeba zasuwać, operatorów traktuje się jak roboty. Za (usunięte przez administratora)-kasę. Żaden Polak nie chce tam robić, tylko Ukraina z agencji.

Firma Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Process Engineer. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Jess

Temperatura panująca na hali oscyluje w granicach nawet do 36! stopni. Ludzie ledwo zipią. Wentylatory obiecane będą chyba w grudniu. Jeśli ktoś chce zrzucić kilka kg to polecam tę firmę, sauna gratis do zapierdol..dolu za marne grosze.

Ida

Nie ma chętnych do pracy w tym zakładzie, że ze starego valeo przenoszą operatorów?

Jess
@Ida

Przenoszą ludzi z Bestwińskiej bo tam nie ma na razie roboty.

Lilia

Czy to prawda że będzie 4 brygadowka? Bo jak tak to nie ma co aplikować dymać w weekendy za darmo ...bez sensu

Weronika
@Lilia

Możesz wyjaśnić co to znaczy? Czy ta 4 brygadówka to jakiś zespół pracowników tylko na weekendy?

Ilns
@Lilia

Jest super naprawdę świetne się pracuje:)

Ona
@Lilia

Tak niestety jest czterobragadowka od 1 kwietnia.

@Ona

A skąd ta zmiana? Raczej każdemu z pracujących tu to w nie smak? :/

Jest super.Produkcja pracuje 4 dni w tygodniu a aftermarket przychodzi sobie w sobotę na nadgodziny.Kpina z pozostałych pracowników.Moze ktoś się tym zajmie.

Agnieszka
@Nowy

Czyli pracuje się w systemie 4 dni po 10h? Nie rozumiem Twojego oburzenia, też chciałbyś przychodzić do pracy w sobotę? Ja nie widzę powodu do narzekań, skoro macie aż 3 dni wolnego w tygodniu :)

Don kiszot
@Agnieszka

Odpuść głupie pytanie bo bym ci głupio musiał odpowiedzieć a u tak byś nie zrozumiała...

XD
@Agnieszka

Ten kto umieszczał wpis pomylił zakłady, na Valeo Siemens nie ma czegoś takiego jak „After Market” chodziło mu pewnie o zakład na Bestwinskiej, obecnie sytuacja jest taka że wiele linii pracuje na okrągło 7 dni w tygodniu :)

@XD

Ten zakład to jest wogole kpina.... Produkcja traktowana jak (usunięte przez administratora) - tak ludzie gadaja....

Xyz
@HolgerShwab

No niestety tak jest. 90% to Ukraina, Polaków mają za nic, a od kwietnia 4 brygadówka wchodzi, trzeba stąd uciekać!

@Xyz

To 90% Wschodu to było już przed samą wojną?

Agata
@HolgerShwab

Jak jest traktowana produkcja? Możesz napisać jeszcze raz? Twój wpis jest częściowo wykropkowany, więc go nie widzę.

E

Jak wyglada praca jako operator magazynu. Na ile zmian? Jaka atmosfera!? Czy w firmie sa jakieś dodatkowe świadczenia socjalne ? Pozdro

Robzmb

Jak z zarobkami? Na ile można liczyć?

Nowy123
@Robzmb

Zaproponowali 2500 na rękę na pracownika produkcji co w dzisiejszych czasach jest słabe , szczególnie , ze jest to nowy zakład i przemysł automotive

basmali
@Nowy123

To i tak nieźle, bo są produkcje w okolicy gdzie proponują 2100...

Marelli
@Nowy123

Z tego co słyszałem dają 24zl/h brutto...

@Marelli

Plotki , ploteczki ,plotunie . Proponuje wysłać CV iść na rozmowę i samemu się przekonać .

Ktoś
@Robzmb

Stawki w dolnym przedziale płacowym regionu.

Taka sobie

Witam. Jest ktoś w stanie mi powiedzieć jak aktualnie wygląda sytuacja w firmie (produkcja)?? Jest praca? Są nadgodziny?

Baba

Czy jest możliwość na przyjęcie jeśli złożyłam wypowiedzenie w Valeo electric ? Byłam przyjęta przez Adecco od pół roku i niestety nie pasowała mi ciągła zmiana stawek...

Jak wygląda ścieżka kariery w Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Wszystko zależy od tego jak głęboko wchodzisz i który jesteś w kolejce

Marian

Na jaki adres email wysłać aplikację zawodową. Przez pracuj pl wyrzuca mnie z konta cały czas. Może ktoś pomóc

Witam ,czy ktoś z wysyłających CV na stanowisko pracownika produkcji otrzymał już informacje zwrotną od pracodawcy?

Megan
@Zainteresowany

Tak, wysyłają już na badania. Praca od 1 czerwca

malinka
@Megan

Czy to jest rekrutacja do nowo otwartej hali? Wiadomo już jak z zarobkami?

Dominika

Czy pracodawca organizuje swoim pracownikom dojazd do pracy? Powiedzcie, czy dojeżdżają do firmy Valeo jakieś autobusy pracownicze. Nie mogę nigdzie się dowiedzieć tego w internecie niestety. A teraz w coraz większej ilości firm jednak jest organizowany taki transport.

@Dominika

Tak organizują dojazdy jednak o rozkład jazdy ciężko najlepiej dzwonić do zakładu tam powinni mieć takie info .

MARIO

chcialbym zapytac o opinie magazyn OEM1,jacy kierownicy,liderzy,jaka praca,czy dobre zarobki,atmosfera?dziekuje za odpowiedzi:)

Witam był ktoś na rozmowie na Technicznego Lidera ? Pytanie jakie widełki wam zaproponowali albo ktoś się już dostał i może się pochwalić ile wynegocjował. Z góry dzięki za rzetelne info.

lotka

Valeo Siemens prowadzi rekrutację na Team Leadera Technicznego, za jakiś czas na operatorów. Obecnie trwa montaż maszyn na hali przy DK1.

Nowy 1
@lotka

Prowadzi tylko na pewno wszystko po znajomości bo wysłałem CV i to dosyć bogate i cisza . A fajnie by było pracować w firmę która startuje od zera i będzie się na pewno rozwijać i to bardzo

lotka
@Nowy 1

Daj im czas, tam będą potrzebować bardzo dużo osób patrząc po rozmiarach tych budynków. Kwestia czasu i mogą się odezwać :) życzę powodzenia.

@Nowy 1

Jak i gdzie można złożyć cv na pracownika produkcji?

Nowy 1

Pogadaj z kimś kto pracuje w Valeo może będą mieć jakieś przecieki . Rekrutacja trwa na jednym z portali pracy ale na stanowiska biurowe typu inżynier jakości itp.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Jesnostka

Myślę, że w j.polskim. Lecz może, to zależy od stanowiska i przydatności języka w danej pracy. Na pewno cześć jest prowadzona w obcym języku.

Zostaw merytoryczną opinię o Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 3 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o.