Opinie o Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. w Czechowice-Dziedzice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. w Czechowice-Dziedzice

Pionek

Uuu ktoś chyba z kadr czyta opinie, bo nasza wielka i wspaniała firma zorganizowała ANONIMOWE badanie opinii pracowników, gdzie można ANONIMOWO wyrazić swoje zdanie. Oczywiście można to zrobić za pomocą swojego ANONIMOWEGO profilu podpisanego z imienia i nazwiska, Waleło daje jednak słowo harcerza, że wszystko jest anonimowe :D Ankieta oczywiście jest nie tylko ANONIMOWA, ale i dobrowolna tak samo jak rządy Łukaszenki na Białorusi. Kierownik dobrowolnie chodzi za każdym kto jeszcze nie wyraził swojego pozytywnego zdania i namawia do anonimowej ankiety poprzez imienny profil. Teatr dla gojów. Prawdę mówicie jak się pomylicie, tak samo jak ludzie mieli nie być zwalniani na jesień i zapewniano aby pracy nie szukać, po czym zwolniono wszystkich z agencji pracy. Widocznie w kodeksie etyki Waleło, pracownicy agencji nie widnieją w tabeli jako ludzie. Luźno sobie tak podejrzewam, że nawet gdyby ktoś wyraził swoją opinię i byłaby ona negatywna, przyklejono by mu łatkę hejtera i całość by pominięto, tak jak się to dzieje z większością prawdziwych problemów w tej firmie. Okręt tonie a orkiestra nie tylko gra, ale i przyjmuje dedykacje. Jak was zwolnią za niedługo to powiążcie to z udziałem w ANONIMOWEJ ankiecie, czy aby ktoś nie próbował swoją negatywną opinią psuć balu na Titanicu.

Maryla

Witajcie, pytanie dla osób, które może znają realia pracy na tych specjalistycznych stanowiskach, jak wygląda praca zdalna na stanowisku Inżynier Konstruktor R&D dokładnie? Dajcie znać, czy to jest 100% home office i czy są wtedy jakieś wyznaczone przez pracodawcę godziny, bardzo mnie ta opcja interesuje.

Krasnoludek

Nie polecam pracy w valeo na Bazancu. Taka miała być nowoczesna fabryka z rodzinną atmosferą, a jak tylko zaczęły się problemy z zamówieniami, zaczęli wywalać ludzi całymi zmianami. Na dowidzenia kierownik jeszcze mówił, że może na wiosne znowu będą zatrudniać, także nie pozostaje mi nic tylko czekać na telefon z tego wspaniałego miejsca. Ci co zostali, zaczęli dostawać minimalną pensję bez żadnych dodatków i premii. Mimo spadku zamówień, nadal jest poganianie batem do roboty, żeby utrzymać nerwową atmosferę, nie wiem może żeby ludzie w strachu dziękowali, że robote mają?? Wystarczy isc do pracy do dowolnego sklepu czy jak ktos ma papiery na wózki to do magazynu i kasa będzie dużo lepsza. W zeszłym tygodniu w jeden dzien papierami rzuciło 12 osób, na pewno nie mogą się doczekać aż do nich zadzwonią na wiosnę. Gwoździem programu jest kierownik który próbuje podrywać operatorki, a jak któraś mu powie, że ma go gdzieś, to daje nagany, robi problemy, liczy wyjścia do łazienki. Sprawa była zgłaszana wyżej, ale bez żadnej reakcji, facet codziennie przychodzi do roboty jakby nigdy nic. W końcu któremuś chłopu puszczą nerwy, że typ mu żone podrywa i skończy marnie i będzie płacz.

@Krasnoludek

Potwierdzam powyższa wypowiedz , też pracowałem w tym nowoczesnym zakładzie jeszcze miesiąc temu ale sytuacja tam zmusiła mnie do zwolnienia się , teraz mam lepsza pracę i nie żałuję. Z tego co słyszałem to szykuje się tam duża ilość zwolnień o których jeszcze góra nie wie , bo ludzie zwyczajnie nie wytrzymują atmosfery tam . Słyszałem że jedna z liderek ma o wiele wyższy dodatek od innych liderów , za co ? Za to że umie krzyczeć po pracownikach ? To jest śmieszne, a jej pomocnikiem jest domniemany kierownik opisany wyżej któremu aż slinka cieknie na widok młodych operatorek . Również Potwierdzam że były skargi do góry ale bez odzewu .Nie polecam tej firmy innym

Dave Technik
@Krasnoludek

Masz rację. Też tam pracowałem rok jako technik utrzymania ruchu. Nigdy więcej tej firmy. Dodam że teraz pracuję w starej dobrej firmie na Bielsku, mam lepsze pieniądze i święty spokój.

@Dave Technik

Lepsza kasa za takie same warunki pracy? mam na myśli zakres obowiązków, docelowe zadania oraz czynności do wykonania? Zastanawia mnie rozbieżność finansowa, z czego wynika? w tym przypadku firma dopiero się rozwija?

Robocop

@LA Nie, firma się nie rozwija, brak zamówień, masowe zwolnienia, obcięcie wszelkich premii i dodatków. Produkcja pewnie będzie, ale w bardzo małej ilości. A na pracowników UR jest zapotrzebowanie spore w całym regionie.

Cześć, przeczytałem tu o stawkach dla operatorów maszyn, a ile płacą magazynierom? W ofercie podali jedynie, że jest umowa o pracę, o stawce ani słowa. A swoją drogą to po jakim czasie na stałe można ją dostać? I jak oceniacie warunki pracy w Skawinie, może ktoś wie jak to tam wygląda?

Firma Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Process Engineer. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
Leszno

Na co się nastawić w trakcie rekrutacji w Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o.? Umieścili kilka ogłoszeń na Pracuj.pl.

Podczas mojej rekrutacji to firmy Valeo Eautomotive spotkałem się z bardzo profesjonalnym podejściem do całego procesu przez zespół wysoko wykwalifikowanych, zaangażowanych osób. Wszystko przebiega w miłej, rodzinnej atmosferze, każdy kolejny etap procesu jest jasny i przejrzysty. Pierwszy raz w mojej karierze nie odczuwałem stresu podczas rekrutacji a pozytywną ekscytację!

Zenon

Przedsiębiorstwo jakim jest Valeo Eautomotive to lider w swojej branży, który wyznacza standardy oraz stale podnosi swój poziom innowacyjności. Jako wieloletni pracownik na stanowisku operator maszyn i urządzeń, jestem zachwycony. Firma daje wspaniałe możliwości rozwoju, codziennie razem z naszym dynamicznym zespołem pokonujemy nowe wyzwania. Warunki pracy są na światowym poziomie niemające sobie równych w żadnej z konkurencyjnych lub okolicznych firm. Niezadowolone głosy są jedynie promilem całości, sytuacja na rynku jest dynamiczna i firma musi się do niej dostosowywać, co również stwarza nowe możliwości i szanse.

@Zenon

Zgadzam się Zenonie w 100%! Codziennie z uśmiechem na ustach przychodzę do pracy, gdzie u poprzednich pracodawców nie zdarzało się to zbyt często. Praca w Valeo Eautomotive jest angażująca i pełna wyzwań, dla osób ambitnych to okazja do na prawdę wspaniałej kariery!

kelaw

Ten zakład to powoli Bankrut ! nikt nie chce elektrycznych samochodów . narobili złomu i się zadławili . logistyczne (usunięte przez administratora) .nie polecam

Janusz
@kelaw

Tak straszysz, to napisz, czy ta rzekomo słaba kondycja firmy odbija się na zarobkach? Albo, czy dochodzi do grupowych zwolnień?

Zbędny
@Janusz

@Janusz grupowych zwolnień nie ma, bo pracownicy na linii mają w większości umowy miesięczne, więc po prostu nikt im ich nie przedłuża. Z 4 brygad do 1 zmiany w 3 miesiące, tak to mniej więcej wygląda obecnie

Czaro
@Zbędny

Umowy o pracę, czy zlecenie? I czy pracuje się tam bezpośrednio pod firmą, czy przez agencję zatrudnienia? No i jakie są stawki, jeśli można wiedzieć?

Zbędny śmieć

Najpierw, przez kilka miesięcy w ciężkich bólach kompletowano załogę do pracy w 4 brygadach, a kiedy w końcu się udało, po miesiącu zakład wrócił do pracy na 3 zmiany, a teraz na dwie czy jedną w zależności od linii. Ludzi oczywiście nie zwalniano, po prostu nie przedłużono im miesięcznej umowy w agencji pracy (koło 180 osób) , więc nic się nie dzieje. Ja rozumiem, że praca w agencji wiąże się z takim ryzykiem, ale można to załatwić inaczej, a nie powiedzieć w piątek na korytarzu o 13.58, że od poniedziałku jestem bezrobotny. Może to być dla niektórych zaskoczeniem, ale jako pracownik fizyczny najniższego szczebla też jestem człowiekiem, który ma uczucia i większe lub mniejsze chęci do życia.

JA

Witam cze są obecnie przyjęcia?

Polak

Witam wszystkich. Proszę napisać ile można dostać na rękę na początku i jaką linią autobus można tam dojechać. Czy można liczyć na nadgodziny

Joanna
@Polak

Super. Co do nadgodzin to dajcie znać, czy za nadgodziny płacą czy jednak trzeba je odbierać? I czy jak są nadgodziny to firma zapewnia wyżywienie na ten czas?

Kołchoźnik

Pracowałem w tej "firmie" 3 miesiące i o 3 za dużo. Praca na 3 zmiany została zamieniona na 4 brygady, gdzie dodatku otrzymaliśmy 350zł brutto. Ubrań roboczych nie otrzymałem, nikt nie zapłacił mi również za zużycie moich ubrań, w których musiałem pracować, jakiś śmiech na sali. Szatnia bardzo ciasna i przez brak wentylacji i kiepskiej jakości buty śmierdzi w niej jak w trupiarni. Jedna mała szafka do dyspozycji, w zimie trzeba uważać aby nie ubrać się zbyt ciepło, bo nie wszystkie ubrania się zmieszczą. Praca fizycznie nie jest ciężka, ale za to bardzo monotonna, po 8 godzinach mózg paruje, na nockach ciągle chce się spać, praktycznie zero rotacji jak w innych, normalnych firmach.Dużym minusem jest liderka, której widać, że władza uderzyła do głowy, ciągle się wydziera po ludziach, kierownicy nie reagują bo robota ma iść, a taka wspaniała atmosfera rodzinna miała być, tak nam to zachwalano w pierwszych dniach. Niestety nie stwierdzono. Nie ma z kim pogadać bo 90% zakładu to Ukraińcy. Waleło ma się za supernowoczesny zakład, a gdyby ktoś zobaczył jaką drogę krzyżową przebywa silnik aby zejść z linii, to Niemcy mieli by jedną markę samochodów mniej. Jedyny plus, to dojazd który jest praktycznie darmowy, ale ludzie, szanujmy się, celem życia nie jest tani dojazd do roboty.

@Kołchoźnik

Szatnia ciasna, a co ze stołówką? Jest kantyna do jedzenia, do odpoczynku? Czy jest tam np. lodówka, mikrofala? Darmowa woda czy herbata? Jak to jest?

Ala
@Kołchoźnik

A jak było na rekrutacji/ czy podczas rozmów z rekruterem byłą info, że takie ubrania robocze zapewnia firma? Był ten temat poruszany?

Mali
@Kołchoźnik

A konkretnie co to za dojazd? To auta służbowe, autobusy firmowe? Co tam jest? I czy to oznacza, że całkowicie darmowy, czy jednak jakaś mała opłata jest?

malboro

Witam , na start ile realnie może zarobić operator maszyn?

Ktos
@malboro

Płacą trochę więcej niż najnizsza krajowa plus premie miesięczne i dodatek nocny i czterobrygadówke, chyba że trafisz na 3 zm. Najlepiej wybrać się na rozmowę jak jesteś zainteresowany i tyle.

malboro
@Ktos

Dzięki za odpowiedź. Powiedz mi jeszcze czy na ogół praca jest w grupie czy pracujesz samemu na maszynach?

Zniesmaczony
@malboro

Nie wiem jak operatorom, ale za lidera produkcji oferują 3380 brutto(od stycznia najniższa krajowa będzie 3310) jak dobrze pamiętam, plus dodatki funkcyjne i za system cztero brygadowy. Łącznie około 4600 brutto. Żenada

Aleksandra
@Zniesmaczony

Taki lider to dużą ma odpowiedzialność? On ustala grafiki urlopowe całemu zespołowi? Czy oprócz tej kwoty, którą napisałeś to są możliwe jakieś premie?

Operator

Teraz aktualnie 3600/3700 z premią

Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowiska Pracownik Produkcji. Czy ktoś z Was orientuje się co wchodzi w skład obowiązków na tych stanowiskach?

Jerry

Witam, jak wygląda praca w Valeo , jaki jest charakter pracy ? Czy pracuje się w kitlu i okularach słuchawkach czapkach czy czymś tam jeszcze ? Będę wdzięczny za odpowiedź

@Jerry

Właśnie, jakie ubrania ochronne daje firma? Bo tu jest napisane o ubraniach, a mnie interesują szkolenia bhp. Jak ono wygląda tutaj dla świeżego pracownika? To jakieś wartościowe szkolenie, czy puszczenie prezentacji do czytania?

Jerry
@Weronika

Już wszystko wiem bo się zatrudniłem, co do szkolenia BHP to odbywa się cały dzień 8 godz z przerwami, wartościowe przydatne, bardzo na plus, a ubrania to standard białe spodnie koszulki i buty ochronne plus okulary ochronne.

@Jerry

Jak rozumiem, to szkolenie bhp całodzienne to jest płatne, tak? I czy pracownik dostaje jeden komplety tych ubrań, czy więcej na zmianę i pranie?

Zniesmaczona

Zalecam trzymać się od tej firmy z daleka, zacznę od tego że non stop ludzi przyjmują a oni się zwalniają, już rozumiem dlaczego, 85 procent to są Ukraińcy i nie byłoby nic w tym złego ale wiekszosc osób wladnych typu lider czy kierownik to Ukrainiec, wszystkie najlepsze stanowiska obstawiają swoimi ziomkami ze wschodu, a Polacy są tak strasznie pomiatani że aż mi ich szkoda, Ukraińcy mogą wszystko, stoją w grupkach śmieją sie z Polaków w twarz, odmawiają urlopu dzień przed zgłoszonego dużo wcześniej, każą się zamknąć jak coś powiesz, masakra. Nigdzie nie spotkałam się z takim czymś, to jest zakład wymarzony dla Ukraińców , są promowani i to mocno a Polacy dostają najgorsza pracę. Nie polecam, szkoda czasu, zmarnowane dni na szkolenia z kosmosu które obiecują taka pracę że szok, a rzeczywistość jest tak zła że ciężko opisać.

@Zniesmaczona

Tam jest 95% Ukrainy ! Jak to Ukraina mówi to jest "Ukraiński zakład nie Polski" . Tak mówią w Polsce ręce opadają .

Zniesmaczona

Racja, szkoda że nie wspominają o tym podczas rozmowy, nie każdy chce pracować w ukraińskim zakładzie

Szejdi

Nie polecam firmy Valeo. Na rozmowie wszystko ładnie pięknie, miód malina. Pani z HR od rekrutacji wszystko ładnie przedstawiła, zarobki itd. Jak sama zaznaczyła w rozmowie praca jest na 4B gdzie sama zadaje pytanie czy odpowiada nam praca w tym systemie bo tylko przyjmują na 4 brygadówkę. Szkolenie bhp, wszystko pięknie przedstawione, nawet obiad dają w drugim dniu szkolenia, opowiadają jak to jest u nich super, że trzeba przestrzegać wysokich standardów, i ogólnie, że u nich kultura i poszanowanie drugiej osoby jest najważniejsze. No i fajnie, 3 dnia idziesz już do pracy jako pierwszy dzień i cyk, wpadasz na najgorsze stanowisko jakie tam jest, ale to jeszcze jakoś da się przeżyć. Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że 87% załgi to ukraina, Twój przełożony to ukrainiec z piekła rodem dosłownie. Nie możesz mieć wody na stole, tylko wode masz w butelce pod stołem i jak sie chcesz napić to pijesz szybko jak pies bo ukrainiec patrzy na ciebie co robisz. Ukrainki mogą chodzić i rozmawiać do woli, mogą siedzieć na telefonie 8h. Liderka ukrainka nie rozumie procesu produkcyjnego tej firmy, jest tam chyba od stania i szukania haczyków na Polaków. Patrzysz na stanowisko gdzie pracują ukraińcy a oni wodę mają na stole, rozmawiają między sobą (Tobie nie wolno z nikim rozmawiać, jak usiądziesz na chwilę to w ciągu 3 sekund lider przychodzi i pyta "znaleźć Ci robotę?" stoją i śmieją Ci się w twarz i patrzą z pogardą jak Polak pracuje. Traktują Cię jak w (usunięte przez administratora), do wc biegiem, telefon jak wyciągniesz to lider ukrainiec podchodzi i mówi Ci, że jeszcze raz wyciągniesz telefon to masz naganę a za kolejnym razem wywali Cię z roboty (widziałem na własne oczy sytuację z telefonem). Kolejna sprawa, zgłaszasz, że chcesz urlop dwa tygodnie przed po czym Twój przełożony ukrainiec mówi Ci, że nie dostaniesz tego urlopu tylko masz sobie wziąć na żadanie bo takie ma "widzimisię". Jeżeli masz jakąkolwiek godność to odradzam pracę tutaj. Będą Tobą pomiatać za 3000 zł na rękę, będziesz ich najgorszym sortem jaki tam pracuje, wiem bo nie wytrzymałem tam dłużej niż tydzień i takiego poniżania w pracy jak tutaj nigdy nie doświadczyłem. Szczerze odradzam każdemu, są lepsze zakłady gdzie nie ma ukrainy bo tutaj nie ma czego szukać, za chwilę bedzie tu pracować 100% ukrainców bo do tego dążą. A co na to zarząd Valeo? Pewnie nic bo w zarządzie też znajdą sie ukraincy... Jest tego więcej, szczerze odradzam i nie polecam...

Konstantyn

Сімейні пари розділяють.Є ризик потрапити на різні лінії і на різні зміни.На прохання змінити зміну,керовники часто реагують негативно.Перший завод із досвіду ,де так погано чинять з сімейними парами.Але це більше стосуєть українців.Поляки по бажанню завжди можуть перейти в ту зміну,яка потрібна.

anony

Czy wy pracujecie w białych strojach (koszulkach/spodniach) i czapkach?? XD I Jak aktualnie wygląda praca w VALEO widzę ze są przyjęcia na stanowisko operator maszyn. Praca w systemie zmianowym czy 4br? Jakie stawki na start? Będę wdzięczny za jakieś odpowiedzi ;d

Halina
@anony

Zastanawiam się tylko czemu taka reakcja na pytanie o ich stroje?

Z czystej ciekawości ;>

Halina
@Anony

A ok a co do reszty pytań już odp jakieś zdobyłeś, bo widzę, że tu nikt nie odpowiedział

@Halina

niestety nie, chyba boją się pisać na forum publicznie :D

@Halina

Jeżeli jesteś bądź byłaś pracownikiem valeo może przybliżysz jak wygląda praca na produkcji? Czy jest lekka ciężka? Na czym dokładnie polega? Jakie zarobki na start ;d

Ktos
@anony

Są przyjęcia na nowe linie. Póki co 3 zm docelowo czterobrygadówka. Chcąc poznać stawki zapraszam na rozmowę.

Agata
@Ktos

A można tutaj napisać o tych stawkach? Bo też jestem ciekawa.

Czy pracodawca Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Oko

Tzn. w jaki sposób co dokładniej jest na myśli? Są premie, dodatki, transport za darmo, ubezpieczenia, programy lojalnościowe, prywatne ubezpieczenie zdrowotne do których dopłaca pracodawca. Czy o to chodzi?

Nieznany

Oczywiście, że motywóją każą ci zostać na 12h poczym informują, że Ci za to nie zapłacą

Jess
@Nieznany

Akurat to jest(usunięte przez administratora)prawdą. Płacą za nadgodziny bez problemu.

Len

Brakuje ludzi. Przewaga Ukraińców. Polacy nie chcą pracować w systemie czterobrygadowym za marny dodatek. A wystarczyło by wrocic do trzech zmian z możliwością dorobienia w weekendy i chętnych do pracy byłoby więcej

Zostaw merytoryczną opinię o Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 3 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o.