Opinie o Dream Machines Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Dream Machines Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Dream Machines Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Dream Machines Sp. z o.o. w Warszawa

Czy Dream Machines Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Adrian
@Specjalista

Pracuje w Dream Machines sp. z o.o. i nie uważam aby B2B było zarezerwowane tylko dla działu IT. Firma zatrudnia osoby na różnych formach zatrudnienia. Mamy osoby, które pracują na Umowie Zlecenie, Umowie o Pracę, ale również na kontrakcie B2B. Aktualnie faktycznie na kontrakcie B2B pracuje jedna osoba i jest to osoba z działu IT jednakże nie ma żadnych przesłanek aby inne osoby nie mogły korzystać z tego rodzaju zatrudnienia. Mam nadzieję, że to było pomocne. ;)

Czy w Dream Machines Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w Dream Machines Sp. z o.o.?

Pomoc

Wystarczy napisać na rekrutacja@dreamamchines.pl, dodać swoje CV i informację na jakie stanowisko chcesz się ubiegać.

Adrian Nowy wpis
@Pomoc

Cześć, aktualizacja i w 2023 roku wygląda to już inaczej. Na naszej stronie internetowej znaleźć możesz zakładkę kariery gdzie wyświetlają się wszystkie stanowiska na które aktualnie firma poszukuję pracowników. Możesz wejść i przesłać swoją aplikację poprzez naszą stronę.

Ktoś gdzieś kiedyś

To zależy. Zazwyczaj UoP (od 2022) chyba, że chcesz to może być też B2B.

Specjalista
@Ktoś gdzieś kiedyś

I tutaj należy zrobić sprostowanie. Otóż B2B jest w tej firmie ewidentnie tylko dla działu IT albo osób uprzywilejopwanych....

Ex Nowy wpis

UoP albo B2B, w zależności co preferujesz.

Adrian Nowy wpis
@Specjalista

Dream Machines zajmuje się sprzedażą laptopów z układami Geforce RTX seria 30 i akcesoriów do nich, jednak nie do końca rozumiem, w jaki sposób robi się u nich zakupy, bo nie mają sklepu internetowego, na stronie jest głównie formularz. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć?

F
@Monika

Hej, Wystarczy wejść tutaj: https://dreammachines.pl/pl/laptops i wybrać interesujący Cię model lub zmodyfikować go (przycisk Konfiguruj) o dodatkowy RAM, SSD czy cokolwiek innego :) Pozdrawiam

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w Dream Machines Sp. z o.o.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Account Manager - Doradca Klienta Biznesowego?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
wolny

To jest bardzo dobry pracodawca ale myślę, że niektórzy źle wybrali sobie prace i teraz to widzą.

sieminos

Mocno nie polecam firmy. Zakup notebooka za prawie 10k. Przez 2 lata, 2 razy w serwisie ze względu na matrycę (czas naprawy 2x 1,5 miesiąca). Dodatkowo po 2,5 roku karta graficzna zaczęła wyrzucać artefakty. Obecnie laptop jest nieużywalny. Pomoc ze strony DM to odpowiedź w stylu "niestety nie możemy pomóc" - spadaj na drzewo, najlepiej kup nowego laptopa bo karty Ci nie sprzedamy. Proponuję zastanowić się nad zakupem, bo laptop niby upgrade'owalny ale tylko w teorii. Jeśli jest ktoś zainteresowany odkupieniem DM w wersji i7-6700k 32GB ram 512GB SSD GTX 1070 (prawdopodobnie uszkodzona) WIN 10 PRO to sprzedam za 2000 zł do negocjacji (kupiony z akcesoriami za 10000 zł)

F

Pracuję już w Dream Machines od dłuższego czasu i muszę powiedzieć, że to jak ktoś odbiera firmę w dużej mierze zależy od tego czego on od niej oczekuje. To relatywnie mały zespół, który jest bardzo mocno zintegrowany. Bardzo często jest tak, że jeden dział wspiera drugi. Zdarza się, że trzeba pomóc przy laptopach albo odpowiedzieć klientowi na pytanie gdy wszyscy z działu technicznego akurat są niedostępni. Ekipa jest mocno zgrana i dzięki temu panuje bardzo dobra atmosfera wśród pracowników. W pracy mówi się w kilku językach, więc dla niektórych to też spory plus. Są coroczne podwyżki, pojawiają się również bonusy, imprezy integracyjne i bardzo często możliwość robienia własnych projektów. Jeżeli jesteś osobą, która ma dość "korpo zasad", to jest to firma dla Ciebie. Jest zdecydowanie więcej swobody i możliwości wykazania się niż w większości firm. Lubię atmosferę w Dream Machines Sp. z o.o. za: Zgrany zespół, ciekawe projekty, dużo swobody.

nozgoth

Nazwy stanowisk nie pokrywają się z obowiązkami. Żaden młodszy specjalista ds. rozwoju biznesu tylko po prostu handlowiec, który nawet nie za bardzo ma czym zaszaleć bo po prostu trzeba dzwonić i prosić aby kupili więcej towaru. btw przygotujcie sobie mocne plecy bo trzeba dźwigać kartony z dostawą a potem to ewidencjonować (dotyczy to każdego stanowiska) i przyzwyczajcie się że dadzą wam dodatkową robotę o której nie było mowy wcześniej. no i przynieście ze sobą talerz do firmy bo raczej tylko papierowe znajdziecie.

@nozgoth

Czy w umowie jest dokładnie określona nazwa stanowiska i zakres obowiązków? Pytam o to, bo wspomniałeś o tym aspekcie w swojej wypowiedzi. Czy według Ciebie ilość obowiązków jest proporcjonalna do otrzymywanego wynagrodzenia?

Rafał

Wpisy które można tutaj przeczytać wydają się nie do końca fair. 1. Firma która tnie koszty......... Cóż, widać ze ktoś nigdy nie prowadził własnej firmy. Każda firma tnie koszty. Odsyłam do definicji słowa przedsiębiorstwo. 2. Targowanie o wysokość pensji. Tja... bo w innych firmach mówisz ze chcesz 3k na rękę a stary na to że da Ci 5k bo ma dobry dzień. 3. Drugi to... Dżiz.... jacy nagle wszyscy bogobojni... nie wiedziałem ze pracowałem z takimi cnotkami. Męskie biuro to i zdarza się męska atmosfera. 4. Pensja wysyłana ostatniego.... Ale wciąż w terminie prawda? 5. Zarządzane przez „Januszy” Powtórzę się, załóż kolego własną firmę, zobaczymy czy będziesz szastał pieniędzmi na lewo i prawo. Polecam wraz z zatrudnieniem paru osób. Dobra szkoła życia i człowiek jakoś tak inaczej patrzy na różne rzeczy. 6. Po prostu handlowiec.... No, to właśnie oznacza że nie skumałeś o co chodzi na tym stanowisku jeżeli dla Ciebie to było stanowisko „po prostu handlowca” 7. Mocne plecy.... Odsyłam do kodeksu pracy. Takie rzeczy mogą (i owszem mają) mieć miejsce. Nie wiem jak ty, ja zostałem o tym uprzedzony. Na koniec pare słów ode mnie. Praca nie jest lekka, jak każda. Ale są fajne momenty gdzie możesz się zwyczajnie pobawić fajnymi zabawkami. Trzeba bardzo dużo dać od siebie bo firma cały czas sie rozwija. Albo jest tak, że jara Cię fakt ze budujesz coś wraz z bardzo fajną załogą, albo idź do jakiejś bezsensownej roboty, dostań swoje dupogodziny i żyj swoim życiem. Apropos dupogodzin - usłyszałeś kiedyś że MASZ zostać po godzinach? Usłyszałeś kiedy pierdoły na poziomie „każdy jest kowalem własnego losu, nie chcesz to nie zostawiaj dłużej” ? Ja nie. Praca w tej firmie otwiera przed tobą bardzo duże możliwości rozwoju. I nie jest to korpo nowomowa. Pracując tutaj wierzysz w jej rozwój i w to że jak dasz z siebie 110% to masz szanse na lepsze stanowisko w przyszłości bo w DM nie ma „kolesiostwa”. W dużym skrócie - polecam osobom które lubią pracować w start-upie i wiedzą na czym praca w takim miejscu polega. Ps. Szkoda ze nikt nie wspomniał o fajnych wyjazdach, eventach na które możesz iść za free (chociaż dobrze jak postoisz przy stoisku aby zmienić kolegów). Szkoda ze nikt nie powiedział o tym ze dostajesz lapka całkiem niczego sobie którego możesz wziąć do domu (tak bez windy, ale 500 zł to nie fortuna żeby sobie kupić, albo dostaniesz za free od uczelni). Szkoda że nikt nie powiedział o tym że możesz pogadać z szefem i kupić dobry sprzęt w bardzo dobrej cenie (nawet jak pogadasz z „tym złym”). Szkoda że nikt nie wspomniał o tym że zdarzają się turbo promocje na laptopy o których my jako pracownicy dowiadujemy się jako pierwsi (SLI1080 z i7 [fakt że 6generacj], 16gb ramu) za pieniądze takie że z używanych części nie złożysz takiej stacjonarki. Szkoda że nikt nie wspomni o tym że w moim odczuciu DM płaci serio uczciwe pieniądze za wykonywaną robotę. Może nie miliony, ale moim zdaniem ok. I szczerze? Jeżeli mam dostać 300 zł mniej na konto w zamian za mięciutki papier to ja postoje. Na koniec podpiszę się własnym imieniem jako były pracownik DM (usunięty nie z mojej decyzji żeby było śmieszniej więc opinia tym bardziej obiektywna) bo uważam ze praca tam była super przygodą, a powyższe opinie uważam niestety za malkontentstwo, sorry jeżeli ktoś czuje się tym faktem dotknięty.

Foreigner

Firma, która tnie koszty na wszystkim i chciałaby wszystko za darmo. Zaczyna się od targowania o wysokość pensji a kończy na najtańszym szarym papierze w toalecie. W biurze jest dwóch szefów - jeden jest z USA a drugi z Rosji. Pierwszy jest cichy i spokojny a drugi to przepiękny okaz kultury, a raczej jej braku. Nieprzyzwoite określenia o pracownikach, podnoszenie głosu i przeklinanie to norma. Jeśli ktoś oczekuje kulturalnej atmosfery to niech zapomni. Atutem jest na pewno lokalizacja biura i wyposażenie budynku (dla chętnych jest siłownia na dole). Chciałbym napisać więcej pozytywów ale niestety nie mogę. Firma wiecznie jest "biedna", pensje są wysyłane ostatniego możliwego dnia (zapomnijcie, że kasa zamelduje się na waszym koncie do 10) a pracować będziecie na linuxie i innym open source więc to tyle jeśli chodzi o wykorzystanie możliwości kompa w grach. Ludzie w biurze całkiem znośni ale zarządzani przez osoby, które w naszym kraju noszą miano "Januszy".

Zostaw merytoryczną opinię o Dream Machines Sp. z o.o. - Warszawa

Dream Machines Sp. z o.o.
3.6/5 Na podstawie 9 ocen.
  • Kazimierzowska 43 lok. 2
    02-572 Warszawa

Dream Machines Sp. z o.o.