Opinie o Iai S.A. w Szczecin

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Iai S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Iai S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Iai S.A. w Szczecin

ReklamaGoWork

UNIKAJCIE JAK OGNIA FIRMY IAI

ZA ROBOCZOGODZINĘ BIORĄ 130 NETTO, TERMIN WYKONANIA PRAC TO CZĘSTO KILKA MIESIĘCY, ZAMIAST FACHOWCÓW MASZ KONTAKT Z PSEUDO EKSPERTAMI (CZYT. STUDENTAMI), ZERO SZACUNKU DLA WŁAŚCICIELA SKLEPU, LICZY SIĘ TYLKO KASA, JAK JUŻ WPADNIESZ W MACKI TEJ FIRMY TO TYLKO BÓG CIĘ MOŻE URATOWAĆ. ZDECYDOWANIE ODRADZAM JAKIEJKOLWIEK WSPÓŁPRACY Z FIRMĄ IAI S.A. SZCZECIN.

BachShop
@UNIKAJCIE JAK OGNIA FIRMY IAI

Developerzy z univerku często są lepsi niż ci super programiści

Tttt

Wszędzie dobrze byle nie w iai. Jak ktoś rozważa ta firmę pomiędzy jakąkolwiek inna to polecam od razu brać ta inna. Kto pracował ten zrozumie.

yoyoy

Na jakim poziomie technologicznym jest IAI? Przykładacie się do kodu, testów? Stosujecie się do SOLID, OOP? Wykorzystujecie hexagonal architekture? Macie dockera, kubernetesa? W jaki sposób macie ogarnięty deploy?

Powiem_ci
@yoyoy

Debugowanie czy testowanie na tych starociach to istna katorga. Zero przyjemnosci z pracy

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
on

To nie jest dobra firma do pracy w czasach pandemi. Ale w sumie co tu dużo mówić to w ogóle nie jest dobra firma do pracy. Nie polecam. Zasady jak u niemca na wykopkach.

tubyłemwidziałem

Fajna robota i przyjemna jest w dziale it oczko prezesa jak tam trafisz jest ok

byly

nie polecam. tak zawilych zasad wynagradzania i systemu pracy nie ma nigdzie indziej. katastrofa

Zastanawiający się

Cześć, dużo słyszałem niedobrego o tej firmie, ale mimo to ma dobrą pozycję na rynku i mimo wszystko się zastanawiam. ostatnio słyszałem, że jest osoba od HR i jakiś nowy dyrektor z Warszawy. Czy po tych zmianach w kadrze kierowniczej widać poprawę?

Eee..JednakNie
@Zastanawiający się

Co znaczy dobrą pozycję na rynku? Fabryki Amazona też mają dobrą pozycję na rynku, jednak każdy wie jak się tam pracuje na magazynach. Tutaj analogicznie. To że firma jest bogata to wcale nie oznacza że pracownicy dobrze zarabiają czy mają dobre warunki pracy.

stz
@Zastanawiający się

To praca w bardzo starym kodzie z przestarzałymi technologiami i cała praca to utrzymanie, a nie rozwój, brak ciekawych wyzwań.

Jaka jest kultura pracy w Iai S.A.? Obowiązuje typowy dress code?

Dlaczego nie może jednak tak ?

Przyszły pracownik

Czytam te opinie i jestem przerażony. Rozważałem dwie firmy IAI i Squiz, Redsky które mają podobne wynagrodzenia. Po sporym researchu wśród znajomych widzę że większość ludzi z IAI pracuje w Sqiuz, a nikt nie pracuje ze Squiz, Redsky w IAI. Jeden znajomy który pracował w IAI powiedział, że aby dostać awans muszę zagrozić że się zwalniam czy to prawda?

Dev
@Przyszły pracownik

Tak :)

Obecny pracownik

Nie wiem w jakim dziale ale w dziale support i graficznym nie było takich praktyk. W jakim dziale programistycznym ?

Zyx
@Obecny pracownik

Stawiam na słuchawki

@Zyx

Czemu stawiasz na słuchawki? W ostatnim czasie z firmy najwięcej odeszło chyba Software Engineer. Jak można zauważyć na profilach w spoełecznościówkach u ich pracowników. Na stronach IAI już nie rekrutują do tego działu tylko stworzyli nowy i od nowa wszystkich rekrutują. Zmienili nazwę stanowiska bo im chyba było już wstyd wystawiać ciągle ogłoszenia. Rotacja taka ze aż ciężko uwierzyć normalnej osobie. Teraz udają że otwierają nowy dział obok Software Engineer i potrzebują dziesiątek ludzi, a wymagania dziwnym trafem te same co do starego działu. A jak by zapytać szczerze czy został tam chociaż jeden z tych rekrutowanych w ostatnim czasie Software Engineer? Rozglądając się po internecie widać że wszyscy się rozeszli po innych normalnych firmach a w IAI szukają nowych naiwniaków do tego samego działu pod nową nazwą.

aga

Zweryfikowane po znajomych. Zapis o karze dla pracowników zwalniających się szybciej jak po roku jest w dziale forntendu, jest w dziale programistow, jest w dziale testerow.

:D

Zapewne brak szacunku w iai, kary umowne w każdej umowie, 15 min w kuchni, ucinane premie,bezpłatna toaleta to jej wina.

ToNieBugToFeature
@:D

Bezpłatna toaleta w IAI to nowość. Jak do niej idziesz to po prostu przestają ci płacić za robotę :D Od tego w całej Polsce wziął się zwrot "bezpłatna toaleta"

ktoś kto zrobił rozeznanie
@aga

I jest niezgodny z prawem pracy więc można go olać

Człowieku! Sam piszesz anonimowo to oszczędź sobie nazwisk innych pracowników, którzy także tam pracują. Myślisz, że to oni sobie siedzą i wymyślają jak Ci teraz życie jeszcze bardziej uprzykrzyć czy po prostu przychodzą do pracy, robią swoje aby zarobić na życie jak każdy z nas.

Konkret

Zgadzam się, (usunięte przez administratora) każą pracować 8h dziennie i możesz dostać obiad.

Przecież to kto jest właścicielem firmy, kto jest w zarządzie, kto rządzi HR - to są wszystko publicznie dostępne informację. Informację które można znaleźć również w google po kilku kliknięciach. HR: (usunięte przez administratora) Nikt tutaj nie wymienia szeregowych pracowników.

LOL

W iai stanowisko PM? Buhahahahah. A kto to? Ten co dzwoni z ankietą? Faktycznie odpowiedzialne stanowisko mające tyle wspólnego z PM co nic. I lepiej być sekretarką gdzie indziej (usunięte przez administratora). Brawo Ada (kimkolwiek jesteś - widać ze kims ważnym)

Ciekawe
@Konkret

Serio? to takie dziwne, że dzień pracy to 8 godzin? Nikt Ci nie karze, idź na swoje i pracuj 12-14 :)

pracowalem
@Ciekawe

Praca w tej firmie to jak praca w fabryce betonu. Bezmyślne klepanie nadgodzin ku uciesze przełożonych. Efektywność nie ma tam żadnego znaczenia. Możesz zrobić coś świetnego w 6 godzin i nikt ci dobrego słowa nie powie. Ale jak będziesz siedział bezmyślnie i bez efektów po 12/13 godzin dziennie to wszyscy będą ci mówili jak bardzo cię podziwiają. Dziwna firma. Tabelki i słupki statystyk chyba im tam już całkiem mózg zeżarły.

niepolecam
@pracowalem

Co tu dużo opowiadać. Każdy z branży zna w szczecinie kogoś kto tam pracował i nie poleca tej firmy. Nie potrzeba wertować zbytnio internetu. Wyrobili sobie już właściciele "renomę" i teraz szukają pracowników po jakichś webcampach i innych cudach. Nie polecam.

Uczestnik Webcampa
@niepolecam

Na Webcampie pieprzą że prezes łaskawie dał zgodę na super kurs za darmo.. a prawda jest taka, że wybierają 5 najlepszych którzy przez 3 miesiące będę pracować za 800 zł..

WC
@Uczestnik Webcampa

Jak to na stażu :)

aha
@WC

Po opłaceniu podatku to nawet na dojazd nie starczy na ten staż... Firma sra kasą, wszędzie piszą jak to się poświęcają dla pracowników a oferują pracę za 500zł netto przez 1/4 roku dla "najlepszych ludzi z polski" jak to prezes mawia. Żenada.

przyszły stażysta
@aha

"a oferują pracę za 500zł netto przez 1/4 roku" chyba staż a nie pracę.

nie
@aha

Czego oczekujesz, idąc do firmy i nie mając zazwyczaj żadnego doświadczenia? Że Ci będą 5k od razu do ręki dawać? Weź pod uwagę, że dostajesz dostęp i nadzór zazwyczaj minimum seniora. Stażysta zabiera sporo czasu takiej osoby. Jak sobie dodasz do tych 800 zł chociaż godzinę takiego mentoringu dziennie wychodzi dodatkowe 1500 zł miesięcznie.

Bylyinigdywiecej

Ta firma to gigant na glinianych nogach. Dział testów to osoby, które mają pensję niższą od sprzątaczek, szkolą się na żywym organizmie a i tak obrywają za to, że nikt im nie powiedział, jak coś działa (bo że działa nielogicznie, albo że to zamierzony błąd to normalne w tej firmie). Szkoleń nie ma, a jedyny sposób na nauczenie się jak coś działa, to analiza kodu przez PD albo PM (tak, od PM wymaga się analizowania kodu!) albo uruchomienie sobie demo i ślęczenie w domu po godzinach, bo wiedza odchodzi z tej firmy z ludźmi, którzy już nie wytrzymują. Dzial PM zasypywany jest zgłoszeniami "nieobsłuzonych scenariuszy", bo zawsze liczył się imprówment, a nie zrobienie czegokolwiek porządnie. Jak PD chcieli więcej godzin na ogarnięcie tematu, to go nie dostawali (bo prezes wie lepiej, co jest w kodzie i ile co zajmie czasu) przez co rozliczani byli za stare i nie swoje błędy. Tak zwane "projekty" zawsze ucinały się na ledwo dzialajacym MVP a przesuwanie PD między działami i ciągła analiza i debugi starego kodu nie pomagały w pracy. Zawiłości związane z umowami są prawda, na B2B możesz niby przepracować minimalnie tyle i tyle godzin w miesiącu, być w pracy od 10 do 16 ale jak dochodzi do rozliczenia, to każda minuta z 8h dziennie się liczy, nie ważne, że w umowie masz inaczej. Pensje wyglądają dobrze na papierze, każda inna firma jednak daje o wiele więcej i PMom i Testerom i to na umowę o pracę. Dziwię się, że oni w tych działach jeszcze pracują. Jedno co dobre w tej firmie, to ludzie, którzy tam pracują i mimo wszystko starają się pomagać sobie nawzajem. No może poza prezesem, który ruga ludzi przy wszystkich, często takimi słowami, że ma szczęście, że tam pracują jednak inteligentni ludzie i nie chce im się szarpać po sądach. Nie polecam, jest dużo lepszych miejsc, w których zarobisz więcej i nie będziesz zdemotywowany do pracy.

developer
@Bylyinigdywiecej

Dokładnie, dokumentacja techniczna, testy jednostkowe czy w ogóle najprostszy opis tego jak chce się żeby działa produkt, to są rzeczy których nie uświadczysz w tej firmie. Nie dość że warunki finansowe są w tej firmie słabe biorąc pod uwagę to ile musisz spędzić czasu dziennie w tej firmie na pracy, nie dość że ciągle jest tworzona sztuczna presja czasowa na wszystko (włącznie z wyjściem do kibla czy wstaniem od komputera). To ostatecznie obrywa się pracownikom za to ze "nie zgadli" jakiego działania produktu oczekuje pan prezes. Nie polecam bo się tylko człowiek denerwuje jak sobie przypomni o pracy tam. Cały czas presja, presja, presja. Na kompletnie wszystko. I to nie uzasadniona presja. W tej firmie można by zacytować klasyka typu "Biegamy z pustymi taczkami, bo taki zapierdol że nie ma kiedy załadować". Liczy się tylko klepanie nadgodzin a nie efektywna praca.

Scrum Master
@Bylyinigdywiecej

Widać że pisała to jakaś kobieta lub słaby PM, wasza rola jest taka właśnie aby to uporządkować i prowadzić a nie ślepo wykonywać polecenia. Obserwuje dużo młodych Agile Fanatyków i w tej opinii przebija się to samo - rozpieszczenie.

PoDrugiejStronie
@Scrum Master

Gdyby był na to czas albo choć troszkę zaufania :)

P

Mam takie pytanie do pracujących w IAI. Czy punkt drugi maila co nie dawno dostaliście nt. home office i tego, że rodzice małych dzieci nie mają prawa pracować zdalnie i muszą brać wolne to ściema czy prawda? Aż nie chce mi się wierzyć.

@P

Trolujesz. Email mówi zupełnie co innego! Mówi jasno, nawet we wstępie, aby nie było, że ktoś nie doczyta, czy przekręci: „ Gdybyś nie doczytał do końca Pewnie nie wszyscy doczytają do końca. Więc od razu napiszę streszczenie. Musi jedynie to zgłosić i wyjaśnić. 1. Każdy kto chce, bez wzgledu na przyczynę, może nie przychodzić do odwołania do biura. 2. Tylko nie każdemu musimy za nieprzychodzenie zapłacić. 3. Każdy jednak, bez względu na sposób pracy, umowy, ilości godzin które pracuje, ma szansę wykonywać pracę za którą mu zapłacimy 4. Jeżeli potrzebujesz cokolwiek pożyczyć, mieć aby pracować poza biurem, po prostu zapytaj i Ci to udostępnimy. Każdego sytuacja jest inna. Są osoby, które nie mają internetu w domu, a są takie które dysponują wypasionym biurem.”

@Marek

Dlaczego miałbym trolować? Zadałem proste pytanie, czy osoby mające małe dzieci w domu mogą pracować zdalnie. Odpowiedź w 4 punktach w żadnym stopniu nie odpowiada na to pytanie. Osobiście może i imienia i nazwiska nie podaje, ale ta plotka co do mnie dotarła jest tak poniżająca, że chciałbym ją zweryfikować. Gadanie że każdy może nie przyjść ale nie zapłacimy mu za zdalną pracę to jest jakieś PPHU Janusz a nie wiodąca firma w Szczecinie.

@P

Skoro nie masz emaila, to nie pracujesz. Skoro nie pracujesz, to co Cię to obchodzi co się u nas dzieje? Nie masz swojej pracy? Jak masz lepszą, to się ciesz. Jak masz gorszą, to zapraszamy. Po co Ci takie pytania? Idź pilnuj papieru toaletowego bo jutro dostawa.

Koder z iai
@Marek

Bardzo niegrzecznie i defensywnie sie wypowiedziales na zadane pytanie, co moze sugerowac, ze jestes prezesem iai. iai ma juz wyrobiona renome gułagu na rynku i ta plotka o ktorej pisal @P jest jak najbardziej do uwierzenia. Wstyd i hanba, wiekszosc IT w szczecinie wrecz wygania swoich pracownikow do pracy zdalnej, a u was nadal jest to przywilej o ktory trzeba sie prosic. W poniedziałek tez niewolnicy maja przyjsc do pracy, bo inaczej utniecie im z wyplaty ?

Beka
@Koder z iai

Stary, a co to za komuszy wymysł? Pensja bez pracy? Do Szwecji jedź ;)

Pracownik prawie zdalny
@Beka

Bez jakiej pracy? Chcemy pracować zdalnie!. Wszyscy w Szczecinie moi znajomi z branży IT i nie tylko pracują zdanie. Nie chcę kasy za darmo. Chcę pracować zdalnie. Przecież można sprawdzić w taskach kto pracuje. Jakim trzeba być człowiekiem żeby narażać życie pracowników ich dzieci i innych bo masz w głowie fazę że jak masz male dziecko to zdalnie nie będziesz pracować. Rzucam papier na dniach i namawiam innych jak się to od poniedziałku nie zmieni.

@Marek

Obchodzi, bardzo obchodzi. Bo to jest materiał na artykuł w gazecie i przydałby się zarządowi jakiś pressing.

Koder z iai
@Beka

Chyba nie do konca zalapales o czym bylo pisane.

Pracownik prawie zdalny
@Koder z iai

To wytłumacz nam wszystkim. Czy programista, koder CSS, grafik, support jeśli ma małe dziecko może pracować od poniedziałku zdalnie jesli ma internet?

Trol
@Pracownik prawie zdalny

Dopisz ostatnie zdanie do CV ;)

Podsumowanie
@Trol

Podsumowując w IAI stabilnie. W tej firmie zawsze jest niby milion wyjść, milion możliwości, ale w praktyce po przeczytaniu zawiłych regulaminów wychodzi że trzeba grzecznie siedzieć w robocie od rana do wieczora z nadgodzinami, bo inaczej dowalą kare. Szczytem jest pisanie ludziom, że mogą nie przyjść do pracy w razie choroby i nie dostaną tak wysokiej kary za jeden dzień chorobowego jak to ma zwykle miejsce. A teraz dzięki łasce prezesa nie dostaną tylko "najwyżej" wypłaty. Ale żadnych kar nie będzie! Całe IAI. A że kilku wybrańców prezesa możne pracować zdalnie według nowych zasad których jest cała lista, to norma w tej firmie, te zasady to wyglądają mniej więcej tak (bo nie chce cytować mailów): - możesz pracować zdanie jeśli nie masz dzieci - ale tylko w dni parzyste - i tylko jeśli urodziłeś się w lutym - pod warunkiem że w danym miesiącu w którym chcesz pracować zdalnie siedemnastego dnia miesiąca jest pełnia księżyca

Anonek

Na pierwsze pytanie się nie wypowiem bo nie wiem, ale jak miałbym zgadywać to liczy się na szczerość pracownika. Małe dzieci w tym kontekście zapewne takie, które uniemożliwiają pracę z domu? Więc z tą siedmio i szcześciolatką to zależy czy pozwala pracować czy nie. I teraz totalny mindfuck - nie trzeba nigdzie oddawać dzieci. Jak ma się kto nimi zająć, to niezależnie od wieku i ilości można pracować zdalnie. Ale aferę można nakręcić ze wszystkiego.

Przacownik
@P

@P Przeczytałeś zdanie ale nie przeprowadziłeś analizy treści. Polski język trudna język. Zdanie oznacza: Jeżeli masz dzieci i warunki do pracy w domu to nie ma problemu. Żeby pracować w domu musisz mieć możliwość skupić się na pracy. Jeżeli co 5 min odrywasz się od pracy, żeby zająć się dzieckiem bo np. Cię woła, to co to za praca? Reasumując aby oburzeni plotkami o warunkach w IAI mieli jasność: 1. Masz dzieci, nie odrywają Cię od pracy - OK pracuj zdalnie. 2. Masz dzieci, odrywają Cię od pracy (bo wymagają opieki) - weź wolne lub rozliczaj się zadaniowo. ;-) A teraz czekam na roszczeniowy hejt i oskarżenia, że to HR robi PR albo Prezes się broni.

B
@Przacownik

"Prezes" z wielkiej litery? Od razu wiadomo, że to ty ;)

Były pracownik uff
@Przacownik

Pracowałem z wami 5 lat od stażu do seniora. Nie znam osoby w IAI która miała by chodź 1% chęci i determinacji aby pisać komentarze tym bardziej broniące pracy zdalnej. Wszyscy dobrze wiedzą kto to napisał :) To nie jest hejt czy oskarżenie, ale Twoje słowa wszyscy na kilometr rozpoznają :) Jak każda firma rządzi się swoimi prawami. Czasami było fajnie czasami pół działu miało depresje bo PI. Na opinie pracuje się latami. Cytując usłyszane wiele razy "..pycha kroczy przed upadkiem" - P.F.

Hehe
@Anonek

To się trochę kupy nie trzyma. Jeżeli możesz pracować w biurze to znaczy, że ma się kto zająć dzieckiem. Skoro ma się kto zająć dzieckiem to równie dobrze możesz pracować w domu. Jeżeli nie masz warunków w domu to możesz przyjść do biura - w taki sposób to powinno zostać przedstawione pracownikom. No ale wiadomo, Pan Prezes musi stosować zakazy i nakazy.

PR

True story, ale na pewno ktoś zaraz napisze że to pisze HR albo Prezes. Prawda jest taka że macie dużo komfortu aż za dużo. My np. musimy siedzieć w biurze a prezes poszedł i zniknął..

Pracujemy zdalnie dlatego, że tu się burza rozpoczęła. Chyba nie czytałeś meila lub go nie zrozumiałeś co jest bardziej możliwe. A ile już masz zarejestrowanych godzin 8h? Za chwile taski się skończą i zobaczymy jaką wypłatę dostaniesz jak podliczą że zdalnie nie było dziennie 8h :D Sam rejestruje nie pełne 8 :) Ale wisi mi to. bo już nagrywam nową prace na zdalnym.

Śmieszny jesteś

Przeczytaj to co napisałeś i zapłacz nad tym .. bo szkoda to komentować ;)

tak

Ugięli się pod lawiną komentarzy na różnych portalach i w samej firmie. Po prostu boją się że w końcu wyjdzie że ktoś ma podejrzenie korony i firmę zamkną kompletnie, więc w ostatniej chwili zaczęli wybierać mniejsze zło dla nich. Pragnę zauważyć że jeden z pracowników PD poleciał 10 marca do Włoch na wycieczkę. Jakby się to sypnęło w końcu i zrobili by przymusową kwarantanne to prezes by się zapłakał. Aż strach myśleć teraz tylko co się będzie działo jak podliczą pensje za tą prace zdalną. (potrafili po kilkanaście złotych odliczać dziennie za wyjście do toalety)

@tak

No poleciał. Czemu miał nie polecieć? Jest wolnym człowiekiem, więc co? Firma miała go wyrzucić z roboty czy jak? Za to super było to, że ogarnęli im (bo było ich 2) całą pracę natychmiast zdalnie i nikt ich nigdy w IAI nie widział po powrocie. Oby wszędzie tak było, to by w polsce pandemii nie było.

X

Jak tam trzymacie się w tym IAI? Ogarnęliście się z tą pracą zdalną czy dalej udajecie że pandemii nie ma?

Kazik
@X

Tak mało ludzi jest w biurze że jak ktoś będzie marudzić to wiadomo że jest z wiadomego działu ;)

Czy można liczyć w Iai S.A. na prywatną opiekę medyczną?

koronawirus w iai

Dobre pytanie w dobie szalejącej epidemii koronawirusa. Zastanawiam się tylko jak pracownicy firmy poradzą sobie z tym wszystkim, kiedy w firmie panuje zakaz brania chorobowego. W przypadku gdy osoba pracująca w IAI weźmie zwolnienie z powodu choroby, nie dość że nie ma płaconej pensji z powodu swojej niezdolności do pracy za dane dni, to otrzymuje jeszcze karę finansową za wzięcie takiego chorobowego. I to nawet jeśli weźmie tylko 1 dzień chorobowego. Kara to 350-750zł, nigdy nikogo nie omija, NIGDY. Na pewno biorąc nawet jeden dzień otrzymasz taką karę. Zresztą na umowie którą trzeba będzie podpisać będzie o tym wspomniane ;) Biorąc pod uwagę że za 2 dni chorobowego stracisz dwie dniówki + dostaniesz z 400zł kary robi się masakra. O jakichś dłuższych chorobowych nawet nie pisze. Ale gorszy wymiar od tego finansowego ma to do czego to doprowadza w kwestii zdrowotnej pracowników i jak wpływa na atmosfery pracy. W okresie jesienno zimowym, grypowym, większość pracowników przychodzi chora. Doprowadza to do tego że na zmianę w kółko wszyscy się zarażają i zamiast zachorować np. raz w tym okresie, odchorować swoje i mieć spokój, to chorujesz po kilka razy bo w kółko wszyscy cię zarażają. Praca w takich warunkach jest na prawdę ciężka i waży na zdrowiu, nie są odosobnione przypadki gdzie na open space w takim okresie na biurkach pracowników walają się sterty chusteczek a sami pracownicy siedzą z przekrwionymi oczami ciągle kaszląc i smarkając. Jeśli cenisz sobie zdrowie i normalne warunki pracy nie polecam. A tak P.S Mają Medicover ale nie do końca darmowe bo trzeba zapłacić za nie 23% vat i 19% pit od niego

Anon
@koronawirus w iai

Tak czytam o tym pit i VAT od medicovera :) i to trochę zabawne. Przypomina mi historię piekarza co dawał chleb którego nie sprzedał. W sumie jest zły bo nie dość że dał to nie odprowadził od tego podatku.

Taaak
@Anon

Kreatywna ksiegowsc się klania. IAI po prostu nabija sobie sztucznie kosztow zwiekszajac faktury ktore wystawiaja o koszt medicovera a potem wrzuca w koszty. Pracownicy wolniej kapujacy albo majacy księgowość prowadzona przez zewnetrzna ksiegowa i tak nic nie zrozumieja, ze musza wydac na ubezpieczenie z wlasnej kieszeni, a samo IAI zadowolone bo znowu udalo im sie zarobic na naiwnych.

Taaak
@Taaak

Tak samo "prezenty" od IAI w postaci multisport. Niby daja, ale od pensji okolo 150zl ci odlicza za taki multisport plus, czyli rownie dobrze mozesz sam isc i kupic sobie karnet na silownie. Zadna łaska... Ale na swojej stronie moga napisac jak to "dbaja" o pracownikow. Zenada...

@koronawirus w iai

Medicover jest ale dopiero po pół roku a na samozatrudnieniu i tak trzeba część go opłacić...

Taki mamy system podatkowy. Od każdej darowizny płaci się podatek. Od wynagrodzenia też. Jak chciałbyś to inaczej załatwiać?

aha
@Marek

To nie system podatkowy. Po prostu w IAI jak zarobisz np 500zł każą ci na fakturze napisać że zarobiłeś np 650zł i dlatego od tego musisz podatek zapłacić dodatkowo (vat i pit) Jakoś we wszystkich innych firmach w szczecinie i kraju nie ma takich problemów, tylko w IAI "się nie da bo rząd", taa jasne...

NiePolecam

Przestarzałe technologie, metodyka pracy i prowadzenie projektów (usunięte przez administratora) ciągła walka o statystyki, zbyt duża ilość czasu poświęcana przez kodera na przymusowe poboczne rzeczy zamiast na kodowanie

Poważnie

Zarządzie - trzeba się odnieść bo to nie jest gra w tchórza. Z perspektywy czasu gdy ludzie odchodzą a nowi nie przychodzą, to będzie miało wpływ na sklepy klientów, na pracowników co zostaną z podwójnymi obowiązkami i tym samym na ich rodzinę. Jak oceniacie zero-jedynkowo swój cel zarządzania kapitałem ludzkim i co zamierzacie poprawić?

Dział wsparcia
@Poważnie

Ado Pracownicy Działu sprzedaży są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 - 17:00. +48 91 443 66 00 Aby skontaktować się z naszymi specjalistami należy przejść do Biura obsługi klienta, z poziomu Panelu Administracyjnego sklepu lub naszej strony firmowej, i wybrać opcję Support. Kontakt możliwy jest z poziomu przeglądarki w formie ticketów lub audio/video-konferencji. Chcesz zobaczyć jak pracujemy, porozmawiać przed zamówieniem z naszym specjalistą lub chcesz skorzystać z naszych szkoleń? Umów się na spotkanie, gdyż zawsze z pasją, przy dobrej kawie chętnie pokażemy Ci jak pracujemy i co możemy dla Ciebie zrobić.

Kojak

Szczeże to lubie fireme IAI. Odkad tu parcuje wszystko jest leprze. Mialem nic nie pisadź ale zostalem sprowakowany tymi neagtywnymi komenatżami. Wiem od środka jak to jest bydź w tej firmie i nie moge siem zgodzic bo mamy najlepszy systam na swiecie a nawet i w Eropie. U nas praca nie nie jest łatwa a nie nie jest trudna ani letka. Karzdy nieh uwaza co chce ale złego zadania nie powiem o tej firmie.

@Kojak

Patrząc na daty widać że to w większości jednak osoba, widać ma czas

D
@Adam

Musisz być bardzo bystry skoro po dacie wpadłeś na to że pisze to jedna osoba. Brawo szerolku. Nie dziwne, że tam pracujesz.

E
@D

Brawo szerolku. myślisz że nikt nie skojarzy Twoich prostackich tekstów z tobą?

Tomasz

Hajsy dobre, robota prosta HTML, Js, less. Wiadomo minusy jak wszedzie ale jak mowie hajs doby + stabilnosc zatrudnienia. Zdecydowanie polecam

front
@Tomasz

Dobry hajs to niektórzy mówią że i w biedronce zarabiają. Każdy definiuje dobry hajs według własnej miary. Biorąc jednak pod uwagę stale rosnące ceny i to że polowe hajsu przy miesięcznej wypłacie potrafią zabrać za różne kary i ucięte premie to ciężko się utrzymać w szczecinie z takiej pensji. A jak jeszcze na koniec gdy się zwalniasz zażądają kilka tysięcy zwrotu za "szkolenie" którego nigdy nie było to już w ogóle dokładasz do interesu

autentyczny
@Tomasz

Co my się tu będziemy czarować jakimiś tekstami dobry czy nie dobry. Na stronie IAI jest podana kwota. Na początek zaczynasz od 4953zł brutto na UOP. Na tą kwotę składa się około 1000zł premii której możesz nie dostać (starczy poczytać inne komentarze dlaczego) i wliczone jest w tą stawkę trochę nadgodzin. Czy to jest "dobry hajs"? Niech sobie każdy sobie wyliczy i oceni. Goła pensja bez premii i nadgodzin wyjdzie gdzieś około 3500zł brutto, co netto w przeliczeniu będzie jakieś 2600zł, Czy się opłaca? Niech każdy sam sobie odpowie. A to że oni opowiadają że można być leadem czy masterem to bajki. Leadami czy masterami są tylko szefowie działów więc zapomnijcie, nie o umiejętności wtedy chodzi :)

Były pracownik WD

Były pracownik WD Przepracowałem w IAI ponad 3 lata zaczynałem jako stażysta skończyłem na regular. Widzę tutaj wiele opinii o braku możliwości rozwoju a powiedźcie szczerze, która firma w Szcz. daje możliwość młodym zdobyć doświadczenie hmmm no właśnie nie jest tego wiele. A tu masz taką możliwość z bardzo dobrą pensją taki jest fakt. Jeśli czujesz że potrzebujesz czegoś innego, bo wiadomo że młodego człowiek jak mnie uwiera siedzenie w jednym miejscu idziesz gdzie indziej ale doceń że masz już doświadczenie i możesz ruszyć gdzie indziej. Firmę polecam zwłaszcza młodym.

Rafał
@Były pracownik WD

Potwierdzam, można zdobyć doświadczenie. Trafiłem do IAI bez doświadczenia natomiast ze sporą wiedzą i na początku zdziwiło mnie, myślałem że to żart, podczas rozmowy kwalifikacyjnej odpowiadałem na pytania wyczerpująco ponad zakładane minimum i usłyszałem "Nie wiem czy zmyślasz czy to wiesz " rozmowę miałem z CTO IAI. Na szczęście Liderzy byli kompetentni

Aktualny pracownik
@Rafał

Trafione w punkt :)

@Były pracownik WD

Może technicznie faktycznie słabo to nie te lata świat poszedł do przodu, ale chłop ma inne zalety

aga
@Były pracownik WD

500zł miesiecznie na stazu przez 3 miesiace za parzenie kawy i noszenie krzesel po firmie. Ot cały staz.

Obecny pracownik
@aga

Ale w firmie są automatyczne ekspresy a krzeseł nie ma tak dużo - nie ma co nosić

Zostaw merytoryczną opinię o Iai S.A. - Szczecin

• Jak się pracuje w Iai S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Iai S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 84.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Iai S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 60, z czego 8 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Iai S.A.?

Kandydaci do pracy w Iai S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Iai S.A.
1.7/5 Na podstawie 261 ocen.
  • Piastów 30
    70-064 Szczecin