Opinie o OT Logistics S.A. w Szczecin

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie OT Logistics S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie OT Logistics S.A. o rekrutacji.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OT Logistics S.A. w Szczecin

Elizabeth

W dziale kadr w ciągu 2 miesięcy zmieniło się / odeszło 6 osób. Starzy pracownicy jak i zatrudnieni z rekrutacji od 12-2022 (po kilku dniach pracy). Dział l kadr liczy 4 osoby.

@Elizabeth

Czy dział kadr w OT Logistics odpowiada również za kadry Kolei Bałtyckiej? Czy jest to ten sam Dyrektor ds. kadr jako przełożony? Jak wygląda struktura?

Administrator Nowy wpis

Jak oceniacie pracę na stanowisku Project Manager w firmie OT Logistics S.A.?

Martysia Nowy wpis

dzień dobry. znalazłam ofertę dla samodzielnej księgowej. Jest tu może ktoś z tego działu i określiłby przede wszystkim atmosferę i ewentualne zarobki? nie ma wskazanych przedziałów płacowych a chce mieć jasność nim złoże dokumenty

Kamil Nowy wpis

Witam wszystkich, odradzam prace w OT Logistics jak i w spółkach. Zarobki średnie, żadnej premii, dodatki typu multisport, prywatna opieka to raczej już standard. Na rozmowach obiecują dobre zarobki itd. Niestety prawda jest taka, że dobre zarobki to mają ludzie Prezesa. Premie również tylko dostaje Zarząd. Za nadgodziny płacą wg. swojego uznania. Jeżeli będzie ogłoszenie do Zarządu to bardzo polecam, Prezes wynagrodzi swoich. Teraz są dobre czasy dla Zarządów. Właściciel firmy nie interesują się Ludźmi. Jak się komuś nie podoba to nie zatrzymują.

Elizabeth

@Elizabeth

Czy znane są konkretne powody odnośnie tych odejść? Dodatkowo w jaki sposób firma reaguje na tego typu sytuacje, planowane są jakieś zmiany o ile faktycznie problemy występują?

Kadrowa
@Elizabeth

Dziękuję za opinię, właśnie działem kadr byłam zainteresowania.

@Kadrowa

I na byciu zainteresowaną się zakończyło czy mimo wszystko poszła aplikacja? Ciekawa byłabym rozmowy... Swoją drogą wiadomo ostatecznie o co tu chodziło z tym działem? Jest wszystko ok już?

~~~
@Magdalena

Jest bardzo źle. Nadal ludzie odchodzą z dzialu hr a zastępują ich przypadkowi nowi pracownicy. Od kiedy zatrudniono nową dyrektor hr firma cofa się w rozwoju.

@~~~

A jakiś konkret odnośnie powodu odejść? Piszesz, że podobno jest źle, doprecyzujesz z jakich konkretnie przyczyn? Co widziałeś?

Kandydat Nowy wpis
@Elizabeth

Firma OT Logistics S.A. prowadziła rekrutację na stanowisko Specjalista ds. Kadr i Płac. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
Magdalena

witam serdecznie, prosiłabym o bieżącą opinię na stanowisko specjalisty ds rozliczeń. szukają właśnie i chcę się wstępnie zorientować. na wynagrodzenie to jakie można ostatecznie liczyć? i co z pakietem benefitów, bo widzę trzy w ofercie? Praca sama w sobie jak wygląda w praktyce?

Biuro Kraków- proszę o opinie

Czy rozmowa rekrutacyjna w OT Logistics S.A. odbywa się również w języku angielskim?

Szczecinianka

To zależy na jakie stanowisko. Raczej jest to krótka kilkuzdaniowa wymiana po angielsku.

Renata
@Szczecinianka

Inne języki obce nie są u was wymagane?

Jolanta

Jak wygląda rozwój zawodowy dla asystentki ds. administracyjnych? W ofercie pracy o tym przeczytałam i zastanawiam się po jakich szczeblach kariery można się wspinać :) Ktoś mi podpowie? Najlepiej by była to osoba pracująca na takim stanowisku w OT Logisticsie. Z góry dziękuję :)

Zosia
@Jolanta

Szczeble kariery? Dawno się tak nie uśmiałam. Niestety tam nie ma gdzie awansować. Natomiast potwierdzam wszechobecny chaos i brak komunikacji. Zwolnili mnóstwo ludzi we Wrocławiu ale nie zapewnili żadnej koordynacji i zabezpieczenia procesów. Prezesi mimo niekompetencji, wymieniają się między spółkami grupy i pobierają ogromne premie, ale dla pracowników na podwyżki już nie starcza. Wypłaty były na czas, ale to jest wymóg a nie dodatkowa atrakcja :) Poza tym dodatkowych bonusów, które są teraz obecne w większości firm, nie ma. Ogólnie osoby zarządzające firmą bądź niektórymi zespołami to pomyłka. Żadnej wiedzy, doświadczenia. Jeżeli chcesz się rozwijać, to nie w OT Logistics. Twoje CV (pomimo RODO i wcześniejszych przepisów) będzie się "walać" po całej firmie. Nie polecam. A i jeszcze jedno. Otworzyli kolejne biuro. Tym razem w Krakowie. I zatrudnili kolejnych ludzi. Najpierw Szczecin, potem Wrocław, znowu Szczecin i Kraków. To chyba najlepiej świadczy o braku jakiejkolwiek strategii i kompetencji osób zarządzających.

Grażyna
@Zosia

Poczekaj a skąd te zwolnienia? Masakra. To przez pandemie bo nie wyrabiają w koronie czy co?

Zosia
@Grażyna

Zwolnili bo przenieśli finanse z powrotem do Szczecina - taka była oficjalna wersja. Ale później się okazało że oprócz Szczecina otworzyli biuro w Krakowie (i też część finansów się tam znajduje), bo prezes tam mieszka i nie chciało mu się dojeżdżać. Przy okazji poszło mnóstwo kasy na odprawy, wyprzedano sprzęt z Wrocławia po kosztach, a w do biura w Krakowie zatrudniono architekta i mnóstwo drogich mebli. Jak ta firma ma funkcjonować, skoro nikt nie myśli strategicznie?

luca

Miałem przyjemność pracować dla spółki OTL przez niecały rok. Ogólne wrażenia: chaos i bałagan panujący na każdym szczeblu działalności!!! Po pierwsze pracodawca obiecuje gruszki na wierzbie jak socjalne udogodnienia dla pracowników po czym wszystko anuluje. W biurze panuje ogólny bałagan dokumentowy i techniczny. Przełożeni oczekują od pierwszych dni pracy naprawy błędów wykonanych przez poprzednich pracowników. Brak godnego wynagrodzenia co do powierzonych obowiązków. Dług na długu w spółce. Nakaz przez zarząd do kolorowania danych na temat kondycji spółki!!! NAPRAWDĘ NIE POLECAM TEGO PRACODAWCY.

Jakie są warunki zatrudnienia w OT Logistics S.A.?

Szczecinianka

Cześć, Warunki są bardzo dobre. Praca w najlepszym punkcie miasta- Bulwary Szczecińskie. Świetny i zgrany zespół, chętny na podzielenie się swoją wiedzą. Finansowo to oczywiście zależy od stanowiska. Ja pracuję tu już 4 rok i nie widzę żadnych wad ( oprócz remontu drogi i zakorkowanym wyjeździe po 16 :) )

Ciekawy

Skoro spółka tonie/ zadłuża się/ bankrutuje to czemu prezes tejże spółki skupuje akcje? Racjonalne wytłumaczenie poproszę.

szczecinianka
@Ciekawy

bo chce jak najdłużej wynagrodzenie brać i premie roczną którą otrzymał w 2019r. Jest koryto i jest co mc wpływ na konto .A to że wyda kilkadziesiat tys na akcje nic się nie liczy bo premia roczna będzie potężna. Proszę poczytać sobie sprawozdanie za 2019r jest do publicznej wiadomości i notatka odnośnie wynagrodzeń zarządu.

@szczecinianka

Kolejny Pani komentarz i kolejne pudło. Obecny prezes nie mógł sobie wypłacić premii za 2019 bo jest na stanowisku od stycznia 2020.

szczecinianka
@Ciekawy

No ale poprzedni za 2019r miał wynagrodzenie zasadnicze i otrzymał NAGRODĘ w wysokości 900 tyś zł. Z takimi wynikami finansowymi dostać nagrodę to coś nie halo według mnie .

ela
@szczecinianka

to jest prawda bo wyczytałam w danych finansowych o tej premii. Tak nie powinno być ale wziął premie i zaraz uciekł z pokładu bo wiedział jaka jest sytuacja finansowa . Jednym słowem zagrał dobrze dla swojej kieszeni

Mikołaj
@Ciekawy

Bo liczy na bycie jedynym akcjonariuszem tej prężnie działającej szczecińskiej firmy?

@Ciekawy

Wygląda na to, że chyba wierzy w tą spółkę, bo inaczej po co by kupował? Kupuje się raczej po to żeby zarobić

@szczecinianka

@szczecinianka frustratka pomyliła tylko prezesów. Ten który kupował akcje nie brał premii za 2019, bo go jeszcze w tej firmie nie było. Dobrze jest kojarzyć trochę fakty, a nie pisać głupoty... Prezesi dostają premie jak mają wyniki, a odpowiadali w tej firmie za utrzymanie około 2000 pracowników i ich rodzin. OTL to firma prywatna należąca w większości do konkretnych osób i nikt za darmo nie płaci premii

???
@Konrad

Fundusz Mistral jest na pewno bardzo prywatny.

Qarwaszmać
@Konrad

Masz rację. Ci, co kasowali premie w setkach tysięcy na pewno ciężko pracowali. Tak pracowali, aż się sfajdało. Ale im się to po prostu należało. Bo komu, jak nie sławciowym waflom?

Pytek
@Konrad

A jakież to wyniki osiągnęli za te należne im premie? Może posiadasz jakieś tajne info poza tym.co widać?

Ty tak na serio?
@Konrad

Ot pracownik spòłki się wypowiedział ewidentnie, na co wskazuje poziom rozumowania. Gdzie napisano, że ten, ktòry skupuje wziął premie? No ale jeżeli ktoś jest z zawodu pociotkiem nie musi być szczegòlnie inteligentny. (usunięte przez administratora)

@Ty tak na serio?

Tu jest napisane: "bo chce jak najdłużej wynagrodzenie brać i premie roczną którą otrzymał w 2019r." Była to odpowiedź do pytania dlaczego prezes spółki skupuje akcje. Poniekąd prezesowi należy się uznanie. Kupił akcje w okolicach 3,00 a dzisiaj są warte 9,40. Podejrzewam, że pod koniec tego roku premia dla prezesa będzie wyższa niż 900 tys. :)

JOLA

Taka uwaga ze strony pracownika spółki: przestańcie patrzeć na wyniki spółki z raportów audytorów- chyba że jesteście zaawansowanymi finansistami z wiedzą o strategii spółki i obserwujecie dane z kilku lat - a zacznijcie patrzeć na wynagrodzenie, które wam wpływa na konto :) Zdaje się, że temu służy ten portal :)

Łukasz
@JOLA

Czytałem kilkukrotnie Twój wpis i szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem do czego się tak dokładnie w nim odnosiłaś. Zaniepokojony jestem w tym momencie i liczę, że napiszesz mi, jak dokładnie wygląda praca w firmie Ot Logistics. Może wyrazisz swoją dokładną opinię na ich temat Jolu?

@Łukasz

Bardzo mi przykro , że nie pomogłam. Jestem zadowolona. praca biurowa, wynagrodzenie na czas, koleżanki miłe. o co dokładnie pytasz? Pamiętaj, że sam musisz podjąć decyzję w sprawie wyboru pracodawcy.

@JOLA

Zapomniałaś napisać, że praca pewna i stabilna buhahaha. Na lata po prostu!

@Tja...

Wg mnie nie mniej i nie bardziej jak gdzie indziej. Jeżeli wiesz coś konkretnego to napisz nam proszę, też jestem ciekawa.

@JOLA

Jeżeli ty niczego nie widzisz, to ciesz się swoją pracą.

KASIA

Byłam widziałam i podziękowałam . Totalny bałagan w firmie nikt nic nie wie każdy ręce umywa . Szukają do księgowości teraz do szczecina - NIE IDZCIE TAM BO ZARAZ BEZ PRACY BĘDZIECIE. Żadna ze spółek nie zarabia brak jakiegoś pomysłu na rozwój . A co do dany finansowych to zadajcie pytanie sobie - dlaczego ciągle przesuwają ich publikacje ? Po publikacji każdy kontrahent zaraz będzie chciał jak najszybciej swoje należności odzyskać !!

@KASIA

Jest Pani pewna że żadna ze Spółek nie zarabia? Mam dostęp do danych finansowych jednej ze spółek grupy i akurat u nas zysk netto jest bardziej niż zadowalający.

REWIDENT

przy takim zadłużeniu w bankach to nic nie da że 1 spółka z Grupy zarabia . A sprawozdania skonsolidowane robicie . I TAK WYCHODZI STRATA.

@REWIDENT

Moją wypowiedź nie dotyczy zadłużenia grupy ani sprawozdań skonsolidowanych. Odpowiadałem Pani Kasi, że jest w błędzie i opisuje rzeczywistość mijając się z prawdą.

Nonono

Ja (usunięte przez administratora)a co zmienia to, że jedna ze spółek zarabia? Kondycja grupy się cudownie polepszy?

@Nonono

Czytasz jeden wers i wyciągasz konkluzje. We wcześniejszym wpisie, Pani (opierając się na danych które miała przed oczami) stwierdza, że żadna ze spółek nie zarabia. Ośmieliłem się sprzeciwić i zarzucić wprowadzanie ludzi w błąd, gdyż owa Pani świadomie lub nie dopuszcza się kłamstwa. Jedna spółka grupy nie uratuje. To oczywiste.

Worker

Brawo wy!

@KASIA

Chciałam powiedzieć Kasiu, że mimo tych komentarzy zdecydowałam się na prace dla OTL i jestem MEGA zadowolona. Nie słuchajcie tej nagonki. Faktycznie jest tak, że były zwolnienia grupowe w spółce w innym mieście i odchodzący są bardzo niemili dla nowych, a współpracować trzeba. Mam wrażenie że należysz do grupy odchodzących (?). Rozumiem te osoby, tym bardziej, że mieli dobre warunki pracy. Na miejscu w Szczecinie jest w miarę młody zespół, kompetentna i również sympatyczna szefowa, wszystko można ustalić, mamy możliwość pracy zdalnej a i wynagrodzenia są adekwatne do poziomu rynku. Jeżeli o mnie chodzi - super.

Finanse

Pracowałam w tej spółce ponad rok w finansach. Oczywiście kondycja finansowa spółki jest przerażająca, ale myśle ze w żadnej firmie nie miała bym okazji nauczyć się tak wielu rzeczy. Jak dziwnie to nie zabrzmi to z racji tego ze firma jest w takiej kiepskiej sytuacji to ilość instrumentów finansowych, zabiegów księgowych i analizy z jakimi miałam do czynienia miałam okazje poznać od podszewki. Firma nie jest świetnie zorganizowana, nie ma procesów, schematów wiele rzeczy zle działa , ale w sumie dzięki temu miałam okazje uczestniczyć w tworzeniu wielu rzeczy od nowa co w dobrze prosperującej firmie po prostu bym odtwarzała. Nigdy nie było problemu z wynagrodzeniem, to jest zawsze priorytet. Wiele zależy do jakiego zespołu się trafi, ja swój bardzo dobrze wspominam.

Monika Fronczyk - OTL Szczecin

Nie rozumiem poniższych opinii. Łatwo jest hejtować gdy jest się anonimowym. Było grupowe zwolnienie we Wrocławiu, tak samo jak 4 lata temu w Szczecinie, ale nikt z tego powodu nie wypisywał kilkudziesięciu negatywnych opinii w przeciągu miesiąca. Pracuje tu ponad 3 lata i jestem bardzo zadowolona. Firma dała mi bardzo dużą możliwość rozwoju. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach i spotkaniach organizowanych przez OTL. Wypłata zawsze jest na czas, są również dodatki świąteczne i urlopowe. Nigdy nie było żadnych opóźnień. Sytuacja finansowa firmy nie wpływa na komfort mojej pracy , a moje zaangażowanie nie jest mniejsze, gdy firma ma gorszy okres, więc nie rozumiem takich komentarzy. Jeżeli ktoś daje swoją opinię to wypadało by podać również prawdziwe dane. Bo sztuczne nadmuchiwanie negatywnych ocen jest bez sensu. Pozdrawiam i zapraszam do pracy bo mamy super zespół i będzie się on powiększał :) !

Kinia
@Monika Fronczyk - OTL Szczecin

Ooo widać że masz małe pojęcie o sytuacji finansowej firmy. Strata potężna i to jest komfort pracy? A ciśnienie co gdzie i komu zapłacić za faktury .

Monika Fronczyk
@Kinia

Ale jaki wpływ ma mieć sytuacja finansowa na moje wykonywanie obowiązków ? Każdy może w raportach przeczytać jaka jest sytuacja...nie jest to jakaś tajemna wiedza.(usunięte przez administratora)

OMG
@Monika Fronczyk - OTL Szczecin

Wypłata zawsze na czas, umowa o pracę może jeszcze owocowe środy czy tam inne poniedziałki. Mają młody dynamiczny zespół czy tylko młodych dynamicznie wypylających z tonącej łajby członków, ktòrzy licznie szukają nowych wyzwań, tzn kolejnej spòłki do zatopienia?

@Monika Fronczyk - OTL Szczecin

Koleżanka widać bardzo oddana sprawie.

inwest
@Tja...

jutro dane finansowe podadzą . Tam strata potężna będzie

???
@Monika Fronczyk - OTL Szczecin

Powiększał będzie się wasz dług. Co do zespołu to moźe jakiegoś pociotka na do widzenia też zatrudnią bo w końcu gdzie mają pracować ich zdolne dzieci?

@Monika Fronczyk - OTL Szczecin

Dzięki Monika, ja też pracuję w tej firmie i wygląda na to, że firma wychodzi z kryzysu. Niestety jak ktoś żegna się z pracą to trudno odmówić mu frustracji, choć odchodzący, którzy wiedzieli o zwolnieniach wcześniej w większości zachowywali się odpowiedzialnie i dostali obiecane odprawy. OTL pomimo trudności zawsze płacił i płaci wynagrodzenie na czas.

Qarwaszmać
@Konrad

Komu płaci, temu płaci. Kilka opinii dalej pracownik zaprzecza temu. Podobnie obsługi jednostek. Mijają się z prawdą, czy pensje pociotkòw kredytują mudzinki?

karlina

Napisze tak . Ta firma to jest nic tylko " 0" odradzam wszystkim

Łubudubu
@karlina

Nie pisz głupot. Firma wychodzi z kryzysu. Płaci na czas. Hehehuehue.

Jola

Większość spraw dotyczy tu opisu sytuacji finansowej grupy kapitałowej. Potrzebna mi informacja jak się pracuje w spółce, czy są możliwości rozwoju i umówione wynagrodzenia na czas? Bardzo proszę pracowników ze zwolnień grupowych o nie hejtowanie tematu.

ANIA

11 998 780 tyle jest akcji ! To należy pomnożyć przez aktualny kurs 4zł i wyjdzie nam wartość GRUPY . Dane finansowe bardzo słabe tragedia!!!

@ANIA

Koleżanko Aniu, potrzebne Ci podstawowe lekcje ekonomii, bo nie rozumiesz o czym piszesz. Nie masz elementarnej wiedzy, ale rzeczywiście za to dobrze posługujesz się kalkulatorem

marta

Pracowałam tam 1 rok temu i to co tu jest napisany jest PRAWDĄ. Odradzam tam prace ponieważ ta GRUPA tonie i to bardzo szybko.

szczecin

5 LAT temu kurs na GPW był po 23zł a teraz po 3,60zł to coś świadczy o kondycji spółki.

Zostaw merytoryczną opinię o OT Logistics S.A. - Szczecin

• Jak się pracuje w OT Logistics S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy OT Logistics S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OT Logistics S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 3 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

OT Logistics S.A.
1.1/5 Na podstawie 38 ocen.

OT Logistics S.A.