Bruker Business Support Center Sp. z o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Bruker Business Support Center Sp. z o.o.

Agata

Chciałabym podzielić się moją pozytywną opinią o Brukerze. Pracuję w tej firmie od ponad roku i z całą pewnością mogę powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych pracodawców, z jakimi miałem okazję współpracować. Jedną z największych zalet mojej pracy jest elastyczny czas pracy, co umożliwia mi dostosowanie grafiku pracy do mojego życia prywatnego i zapewnienie równowagi między pracą a życiem prywatnym. Dodatkowo firma oferuje szereg benefitów, co czyni naszą pracę bardziej komfortową i zwiększa naszą motywację i mamy szansę no rozwój. Misja firmy i powód, z jakiego została ponad 60 lat temu założona, jest również bardzo inspirująca i jest dla mnie bardzo ważne. Firma działa w sposób odpowiedzialny społecznie i dba o środowisko naturalne. Daje mi poczucie, że pracuję w miejscu, które nie tylko dąży do osiągania sukcesów biznesowych, ale także dba o dobro wspólne (Medical Device). Atmosfera w firmie jest bardzo przyjazna i sprzyja tworzeniu pozytywnych relacji między pracownikami. Mamy zgrany zespół, który pomaga sobie nawzajem:)

@Bogusia

To, jak wyglądały Twoje pierwsze dni w tej firmie, w jaki sposób wdrażano Ci do nowych zadań? I czy orientujesz się, ile mogą płacić na stanowisku Accounts Receivable Specialist – Credit Collection (m/f/d)? Gdyż wystawili ofertę bez podania widełek płacowych, a kluczowe jest dla mnie wiedzieć, czy ta robota warta jest tego, ile za nią płacą?

Mati

Dzień dobry, jak obecnie wyglada sytuacja w AP? Widzę, ze firma aktywnie rekrutuje przez pracuj pl. Jaka jest ilość pracy, czy jest dużo nadgodzin? Czy w tej firmie jest perspektywa awansu/podwyżki?

@Mati

Czy masz moze jakas odpowiedz?

Nickk
@Zainteresowana

Firma cały rok aktywnie rekrutuje do tego działu, więc sam sobie odpowiedz na pytanie, czy warto aplikować

@Nickk

Moim zdaniem warto, dlaczego nie? To ze firma cały rok aktywnie aktywuje do tego działu może oznaczać, że się rozwija albo że ma dużo rotacje (warunki, które oferują wydają się moim zdaniem dobre więc dlaczego mieliby rezygnować?) no chyba że atmosfera jest fatalna...

Iwona
@Zainteresowana

a przytoczysz w skrócie te warunki, które udało Ci się na ich temat zebrać? Skąd wiadomo, że na pewno się rozwijają?

@Iwona

Skoro cały czas rekrutują to moim zdaniem potrzebują osób i się rozwijają. Warunki, które udało mi się zdobyć to możliwość pracy zdalnej, opieka medyczna, zajęcia z języka, bonus roczny i płaca. A Ty co uważasz?

Stranger
@Zainteresowana

Bruker realizuje obecnie koncepcję zlecania do Warszawy wszelkich prostych zadań. SSC może znajdować się w dowolnym miejscu na świecie. Żadna świetlana przyszłość nie jest prawdopodobna - kierownictwo wyższego szczebla może w każdej chwili przenieść takie zadania w inne miejsce.

Xoxo
@Zainteresowana

W warunkach, które Ci się udało zdobyć jest płaca? WOW - dziwne by było jakbyś pracowała za darmo :D

@Stranger

A Ty jesteś kandydatem i zainteresowany pracą w Brukerze? A gdzie jest świetlana przyszłość prawdopodobna? W każdej pracy kierownictwo może przenieść zadania do innego.

@Xoxo

Chodziło mi, że jest moim zdaniem dobra płaca a nie że wgl płaca :D Może nie jestem do końca świadoma ale jeśli wymagają około 1 rok doświadczenia a oferują 8 brutto to jest dobrze. Jeśli się myslę odnośnie płacy to będę wdzęczna za uświadomienie mnie :) Jesteś pracownikiem więc możesz stwierdzić jakie są widełki i z jakim doświadczeniem w dziale AP

Edka
@Zainteresowana

No nie wiem, czy to tak wysoka pensja 8 tys brutto - biorąc oczywiście pod uwagę ilość pracy w tym dziale przypadającą na jedną osobę… chyba, że kandydat jest kompletnie zielony i nie zna języków, sapa, czy excela - wtedy ta pensja jest ok, doświadczony pracownik za tyle nie przyjdzie na pewno

@Edka

Co rozumiesz pisząc, że biorąc pod uwagę ilość pracy w tym dziale? W sensie często jest siedzenie po godzinach, nadgodziny, brak czasu na przerwy itd? Pracuję w innej firmie w dziale AP i też jest dużo pracy. To widocznie nie byłam uświadomiona i dla mnie pensja 8k brutto wydawała się ok. Nie sądziłam, że to jest stawka dla kompletnie zielonej osoby, a osoba z 1-2lat doświadczenia nie przyjdzie za tyle. To jakie powinny byc widełki dla takiego doświadczenia?

Ana
@Zainteresowana

8 tys brutto w AP to bardzo dobra stawka. W większosci firm w Wawie zarabia się ok 7tys. Ta praca to głównie klepanie faktur i kilka raportów.

@Ana

nadal wszyscy z AP uciekaja?

Jola
@xxxx

Teraz wszyscy czekają na premie roczną… ????

Teresa
@Zainteresowana

Cześć, powiedz proszę coś więcej o tej pracy zdalnej. 100% z domu można pracować? Bardzo by mi zależało na czymś takim, mogłabym się swobodnie zająć dzieckiem. O ile nie mają nic przeciwko zatrudnianiu matek?

zbrukana
@Zainteresowana

Nie rekrutują z powodu rozwoju firmy, a dlatego, że rotacja jest ogromna, a wynika to z ogromu pracy, przytłaczającego backlogu i braku perspektyw. Ale nie to jest największym problemem, jest nim managerka, przez którą już kilka osób musiało zacząć leczenie psychiatryczne.

@Zainteresowana

Z mojego krótkiego doświadczenia w tym AP mogę powiedzieć tyle: - backlog - codzienny podział pracy w stylu: macie na dzisiaj robotę wymagającą 12-tu godzin, co nie zdążycie, zrobicie później - regularnie zadania, które mamy zrobić w "wolnym czasie", którego nigdy nie ma - żałosne procesy, np. ręczne księgowanie 100 pozycji z faktury na różne costcentery, na propozycję, żeby to usprawnić, wzruszenie ramionami i brak wsparcia - pensje przeciętne, nie warte stresu

Aga
@Teresa

Nie, obowiązkowe 2 dni w biurze

@Ana

Te kilka raportów i głównie klepanie faktur to chyba w innych firmach, a nie w Brukerze. Scope dla polskiego BSC określić można jako bardzo szeroki w porównaniu z innymi firmami w tym mieście. Jestem zdania, że powinno się o tym informować potencjalnych kandydatów już na etapie rekrutacji, żeby potem nie było zdziwienia. To, co robi AP w tej firmie, w innych miejscach jest rozdzielone na dedykowane zespoły. Z jednej strony ma to swoje plusy, bo można się wiele nauczyć, z drugiej zaś ciężko utrzymać wysoką jakość przy takich volumenach i problemach kadrowych.

Emilia

Skoro już o tym wspominasz to chciałabym podpytać o sama tą rekrutacje. Dużo jest rozmów? One są zdalnie czy stacjonarnie? Mógłbyś napisać coś na ten temat?

dokladnie, zadno AP nie ma takich zamkniec. kazdy ma zaksiegowac jak najwiecej faktur. a tutaj raport taki, taki, taki. a pozniej nadrabianie i jeszcze nie wyjdziesz z zaleglosci a tu kolejne zamkniecie

Klaus
@Stranger

Jesteś prorokiem. Bruker zamyka dział AP w Warszawie. Od stycznia pracę tę będzie wykonywał nowy zespół w Portugalii. Tak zdecydował dyrektor finansowy. Przypuszczalnie siła robocza w Portugalii jest jeszcze tańsza. Kapitalizm.

@Stranger

Teraz to się stało. AP przechodzi do Portugalii. 50 miejsc pracy zlikwidowanych.

@Klaus

Cały dział AP jest zamykany w Warszawie? Kiedy pracownicy zostali poinformowani? Jakies odprawy są przewidziane?

@Paul

Cały dział AP przechodzi do AP? Jakies odprawy są przewidziane, czy każdy pracownik musi znaleźć sobie nowa prace?

@Zainteresowana

50 miejsc zlikwidowanych? I co z takimi osobami teraz? tak jak piszesz odprawy mnie ciekawią, ale tez zastanawiam się czy w firmie jest jakaś alternatywa dla tych osób? Są jeszcze jakieś inne działy które mogą z czasem podlegać takiej likwidacji? Na które uważać?

Rocky Balboa

Znajdź sobie ogłoszenie, gdzie Bruker rekrutuje do AP w Portugalii i sobie zobaczysz ile im oferują i jakie mają plany odnośnie BSC w Polsce - to żadna tajemnica, a publiczne dane

kris Nowy wpis
@Rocky Balboa

@rocky co masz na mysli? mozesz cos wiecej napisac?

Ja będę aplikował jako general ledger specialist i właśnie pisaliście, że można pracować zupełnie zdalnie, a oni oferują pracę hybrydową. Czy to stanowisko też jest przygotowane do zupełnie pracy zdalnej? Dobrze wszystko opisali w ofercie, ale zabrakło mi kwoty wynagrodzenia, niech ktoś uzupełni tą informację.

Gość Nowy wpis

Praca jest hybrydowa,trzeba być min. 2 dni w tygodniu. Jak ktoś chce to może pracować tylko z biura.

@Gość

Też jestem zainteresowany ofertą pracy. Minimum dwa tygodnie w domu, ale można być więcej na pracy zdalnej? Początkowo trzeba przepracować jakiś okres w biurze zanim można będzie pracować w domu? W ofercie jest napisane, że praca jest od zaraz, więc dajcie znać od kiedy mógłbym zacząć.

Witam. Jaka część pracy jest wykonywana z domu? Dopiero przy drugim przeglądzie ogłoszenia na General Ledger Specialist do mnie dotarło, że tam niżej jest informacja, że to praca hybrydowa. Przyszedłem trochę podpytać o to, bo taki format jest mi obcy.

lol

2 dni z biura

@lol

Ale ta hybryda to jest wymagana? W sensie, jak wolę jednak pracować z biura, to firma umożliwia to i będzie jakieś wolne miejsce do pracy? I jak ludzie pracują z domu, to firma zapewnia laptopa i czy jest tam jakiś program monitorujący co pracownik robi?

Nickita

Nie jest wymagana, można pracować przez cały czas w biurze. Firma zapewnia laptopa.

@Nickita

Komputer przychodzi pocztą na adres domowy czy trzeba po niego się udać do siedziby firmy? Bo zastanawiam się czy jest też opcja zakupu przez pracownika na fakturę firmową.

Ik

Można pracować 100% z biura jak ktoś ma życzenie

@Ik

I wtedy w jakich godzinach odbywa się praca? Godzina rozpoczęcia dnia pracy jest dowolna, tak jak w sporej ilości firm? W piątki też pracuje się normalnie? Pytam, bo czasem w piątki praca jest krótsza, a to by mi bardzo odpowiadało.

FB

pracę rozpoczyna się 8-10 i kończy się adekwatnie po 8 godzinach. W piątki pracuje się normalnie, no chyba, że zamykasz miesiąc to posiedzisz dłużej :)

@FB

Każde domykanie miesiąca oznacza pozostanie w pracy dłużej? Zresztą byłaby przynajmniej okazja, by więcej zarobić dzięki nadgodzinom.

FB
@Marek

@Marek nadgodziny rozliczają kwartalnie

W jaki sposób odbyło się przeniesienie procesu AP do Portugalii ? Pracownicy dostali odprawy, zwolnieni? W jakim trybie?

Jestem bardzo zadowolona z przebiegu rekrutacji jaki prowadziła Pani Katarzyna z HR, zadawała bardzo rzeczowe pytania . Atmosfera podczas rozmowy była bardzo luźna. Brała rowniez udział w moim spotakniu z Managerem co rowniez z mojej perspektywy było mniej stresujące. Wprowadziła taką dosyc swobodną romowę nie zaczynając jak przy innych rekrutacjach od pytan tylko od przedstawienia siebie, pozniej kilka słow o sobie powiedziala Manager a nastepnie ja powiedzialam o sobie i w taki swobodny sposób przeszliśmy do romowy która naprawde opierała sie na mojej wiedzy jak i doświadczeniu

Wiedza praktyczna stosowna do stanowiska, pytania o doświadczenie oraz o osiągnięcia

W Bruker Business Support Center Sp. z o.o. poszukiwana jest osoba na stanowisko Główny Księgowy. Brałeś udział w procesie rekrutacji i zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Napisz, jak Twoim zdaniem wyglądało spotkanie. Przekazane przez Ciebie informacje mogą okazać się cenną wskazówką dla osób, które biorą pod uwagę pracę w tym przedsiębiorstwie.

burek

Odradzam i negatywnie oceniam. Można się tu urobić i zajechać fizycznie oraz psychicznie. Bałagan w procesie, presja i wyzysk od pierwszych dni, duża rotacja w każdym dziale a szczególnie w AP i GL. Słaba atmosfera w firmie, odczuwalny wyścig szczurów, problem z przekazywaniem wiedzy, brak szacunku i pomysłu dla New Joiners. Osoby denerwujące się, że muszą Cię wdrażać lub mówiące że one się tu namęczyły by coś poznać, straciły dużo czasu dlatego Ci nie pokażą. Nie mają czasu tu masz instrukcje i sam. Sytuacje, że zaczynasz prace i dowiadujesz się, że za tydzień zostajesz sama/sam w swoim teamie bo wszyscy odchodzą :D instrukcje do tasków z ludźmi, których już dawno nie ma w firmie. Omijać szerokim łukiem chyba, że lubisz z deszczu pod rynnę i jeszcze w firmie bez wartości.

Kuba_88

Na jaką stawkę można liczyć na stanowisku Accounts Receivable Specialist z językiem niemieckim?

GL Specialist

Z perspektywy pracy w GL bardzo polecam tę firmę. Szeroki zakres obowiązków, przy którym można się naprawdę dużo nauczyć jeśli się chce. Zawsze można liczyć na wsparcie team leadera i innych kolegów z zespołu, przez co atmosfera jest naprawdę przyjazna i dla mniej doświadczonych osób sprzyja zdobywaniu wiedzy :)

XD

Specialista
@GL Specialist

Uważam że w AP jest podobnie...duzo pracy = szybka nauka i zdobywanie niezbędnego doświadczenia. TL i department Manager AP są ludźmi którzy posiadają ogrom wiedzy i chętnie się dzielą w sytuacji gdy jest to potrzebne. Z ręką na sercu można polecić dział AP mimo że jest dużo prscy. Jedynie co to kuleje trochę obieg informacji wewnętrznej ale to jest do wypracowania ale nigdy nie jest tak że wszystko śmiga i gra jak w orkiestrze. Dla osób które chcą pracować, rozwijać to Bruker jest dobrym punktem zaczepienia do nabywania kompetencji i wzrostu umiejętności.

@GL Specialist

Nauczyć się dużo? Super. Ale to tylko poprzez pracy i od team lidera, czy też przez jakieś kursy? Jak ta nauka wygląda? Można rozwijać się też poprzez szkolenia zewnętrzne?

Bruker
@Monika

Poprzez pracę, szkolenia linked in oraz finansowanie przez Brukera zewnętrznych kursów/studiow

@gl specialist

1. Wyjazd integracyjny 2. kwartalne integracje 3. Spoko ludzie w teamach 4. Osobowość poszczególnych osob 5. Przełożeni na poziomie działów i zespołów którzy okazują się że też są ludźmi i potrafią rozmawiać z szeregowym pracownikiem

@Specialista

Faktycznie dużo się nauczyłem. Przede wszystkim od przygody z Brukerem omijam szerokim łukiem wszystkie "cudowne" oferty rekruterów, którzy sami się ze mną kontaktują. Ponadto wiem już, że możliwość bardzo szybkiego podpisania umowy, wcale nie jest dobrym znakiem.

@Piotr

Tutaj tak było, że sami się do Ciebie odezwali? Jeśli tak to co Tobie proponowali na start? No i po jakim czasie było to podpisanie umowy?

PROCES REKRUTACYJNY Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona procesem rekrutacyjnym, dawno nie bylam na tak fajnej rozmowie kwalifikacyjnej! Cala rozmowa przebiegala w milej i przyjaznej. Pani z dzialu HR wykazala sie ogromna wiedza, zyczliwoscia oraz umiejetnoacia prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. Panie manager oraz TL dzialu zadawaly bardzo merytoryczne pytania, rowniez bardzo serdeczne. Bylam informowana o kazdym etapie rektutacyjnym co jest niemal rzadkoscia w dzisiejszych czasach. Marzeniem jest aby kazda rozmowa przebiegala w taki sposob.

AR collection

AR collection - target nieosiągalne, do tego ciągła rotacja i zawsze trzeba wykonać pracę za innych. przeciętny pracownik ma tutaj około 6 miesięcy do rezygnacji. i tak koło trwa...

Agata

@Agata

czyli w jakim dziale? bo nie slyszlalam ze gdzies jest elastyczny czas pracy

Employee
@xxxx

W całej firmie jest elastyczny czas pracy...ja zaczynam pracę o 8.00, z biura wychodzę po porze obiadowje a różnice dorabiam w domu. Wszystko kwestia dogadania z TL, managerem bo dużo osób tak robi. Bardziej mnie irytuje jak młodzi (25/27 lat) krzyczą że im się należy podwyżka bo już pracuje 3miesiace i w innych firmach dają podwyżki po okresie próbnym bo niby lokalni ja uważają za (usunięte przez administratora) osobę ( hahaha....serio?...Tutaj każdy w każdym dziale jest chwalony przez lokalne jednostki bo taki jest przykaz że strony lokalnych dyrektorów-info sprawdzone u pracowników z Niemiec w trakcie rozmowy z delegacja) no i w takiej sytuacji managenent ulega...a tak na poważnie to nic jeszcze nie zrobiła taka osoba samodzielnego...Natomiast ludzie z kilkuletnim doświadczeniem z sektora SSC robiącą swoje moga liczyć tylko na poklepanie po ramieniu...na szczescie widać światełko w tunelu i w niektórych aspektach jest lepiej niż było... ????

XXYYY
@Employee

wiesz, jak widzisz w raporcie, ze szef finansów przytulił 1,9 mln dolarów w rok, a Ty nie mozesz sie doprosic 1000 zł podwyżki ( wyrównania do rynku) albo dostajesz obcięty bonus, to co sie dziwsz, ze ludzie narzekaja i odchodza do konkurencji.

Graza
@Employee

Ojojoj, jak Cie boli to młode pokolenie. A to głównie dzieki nim zaczęto mówić o równowadze pracy i życia prywatnego. Feudalizm się skończył. Myslisz, że ktoś chce zasuwać za miske ryżu? Oni pierwsi zaczeli na glos domagać sie wynagrodzenia, które pozwoli sie utrzymać. Powinnaś/Powinieneś im kibicować, bo i dzięki temu masz podwyżki.

Korpo szczurek
@Graza

1. Równowaga to mit....kazda firma mówi o HWB/WLF bo inaczej ludzie nie będę pracowac dla danej korporacji a dodatkowo to są działania czysto CSR I employer branding (jeżeli nie wiesz co to jest to poczytaj na Wikipedii...) 2. Ludzie w Brukerze domagają się podwyzek ponieważ w siebie inwestuja czyli robią to co powinno się robić aby mieć więcej korzyści finansowych. Będąc właścicielem firmy produkcyjnej domagasz się od kontrahenta wyższej płatnosci bo tak Ci się należy, czy jednak inwestujesz w technologie/wiedze/maszyny dzięki czemu lepiej i wiecej wytwarzasz co doprowadza do większych wpływów $$$? Jednak to drugie więc podwyżki powinny być i na szczęście w większości są dla tych co ciężej pracują, więcej robią i inwestuja w siebie a nie głośniej krzyczą bo im się należy...niestety ale taka jest prawda a ZETki to poprostu duże dzieci które są pokoleniem wychowanym pod kloszem gdzie mamusia i tatuś dali bo dziecko chciało i teraz to widać w pracy....tzw "Dej mam chorom curke"

bruk
@Employee

jakich podwyżek oczekują po 3 miesiącach i ile dostają?

Emma
@XXYYY

Za co obcinają bonusy? Cała kwota jest zabierana czy jakaś część? Może dają podwyżki, ale w mniejszych kwotach niż 1 tyś?

Jack
@Employee

Ale taka jest prawda. Po okresie próbnym zawsze była i powinna być podwyżka. Chyba, ze firma to (usunięte przez administratora) i dlatego tak robi

Jack
@Graza

Młodzi zaczęli wymagać pensje w zamian za co ? Co może zaoferować młoda osoba bez doświadczenia lub z minimalnym stażem chcąc uposażenia od razu z grubej rury? Dlatego jest jak jest bo roszczeniowe pokolenie tylko chce ,a w zamian daje nie powiem co. Yyy eee w wypowiedziach , ale 5k i więcej na start, bo tak sobie chcą !! Najlepiej tylko siedzieć na fejsie czy teamsie i pisać xd. W moim zespole lub zespołach przed tacy młodzi przychodzili z takim myśleniem , ale praca szybko weryfikuje.

@Jack

1. za wykonywanie obowiązków określonych w umowie o pracę w ciągu 168 godzin miesiecznie. Czas kosztuje. Wykonana usługa również 2. w SSC jest zapiernicz i odtwórcza robota. I jak na razie dla zachodu, który masowo tutaj przenosi procesy finansowo-księgowe, widocznie ta siła robocza jest tańsza niż inwestycja w AI. 3. od stycznia 2024 placa minimalna w tym kraju wyniesie 4200, m2 mieszkania kosztuje 15 tys, wynajem 3 tys. miesięcznie, a wyleczenie kanałowe zęba 2 tys. - z jakiej racji oczekujesz, ze ktoś z wyższym wykształceniem i doświadczeniem ( nie zatrudniacie juniorów bezpośrednio po studiach) przyjmie oferte za twoje 5 tys, skoro rynek oferuje 2 x tyle? 4. pokaz mi jednego korpobiurowczyka, który w godzinach pracy nie zaglada na fb, portal z informacjami, nie robi prywatnego przelewu w banku lub zakupów w internecie na służbowym sprzęcie

@Kate

Cześć. Piszesz, że przyjmują jedynie osoby z doświadczeniem. Możesz dookreślić, ile minimum tego doświadczenia trzeba mieć? Oraz dodać, jaką kwotę na wstępie płacą komuś, kto te wymogi spełnia? Napisałaś również że jest zapiernicz, a sama robota jest odtwórcza. Jaka więc szansa, na dyskusję z przełożonymi o zwolnieniu tempa, czy zamianie obowiązków lub wręcz stanowiska pracy na inne w strukturze firmy?

jakie zwolnienie tempa jak masz wciąz deadliny na cos?

@Jack

Mam prawie 20 lat doświadczenia. Pracowałam w kilku korporacjach i to akurat bzdura że wszędzie dają podwyżkę po okresie próbnym. Młodym się trochę poprzewracało i osobiście mnie śmieszy jak ktos zaraz po studiach bez doświadczenia chce wynagrodzenie wyższe od przełożonego.

Bogusia
@Agata

Zdecydowanie nieprawda. Może w jednym teamie jest lepiej w innym gorzej ale radzę najlepiej omijać z daleka. Jest to jeden z najgorszych pracodawców na rynku. Ogromnie dużo pracy, presja, od rana gonitwa, stres, nie poukładany proces. Mało pomocni ludzie którzy tłumaczą totalne minimum lub źle. Wyścig szczurów i brak szacunku dla pracownika. Niekompetentni przełożeni i duża rotacja we wszystkich działach sprawiają, że zastanów się 100 razy i dobrze popytaj zanim zdecydujesz się na tą korpo wyciskarkę.

@Bogusia

Kami

Jestem w brukerze od ponad roku, i zastanawiam się skąd te wszystkie negatywne opinie. Firma jest na prawdę przyzwoita, zarówno jeśli chodzi o wynagrodzenie (dostałam dużo ciekawszą ofertę niż swojej poprzedniej firmie) oraz już dwukrotnie otrzymałam podwyżkę (we wrześniu i w listopadzie - do tego każdy otrzymał kilka tys. premii w związku z inflacją). Są tez wewnętrzne zespoły, które zajmują się organizacją eventów i inicjatyw integracyjnych oraz benefity, które moim zdaniem przewyższają warszawską średnią (2 dni wolne w grudniu, wyjazd integracyjny 2 dniowy dla całej firmy, wsparcie psychologiczne, prawne, finansowe, szkolenia wew i dofinansowania do certyfikatów/szkoleń/studiów zew., rozszerzony pakiet medyczny z niską dopłatą za stomatologię, płatne nadgodziny, lunche w trakcie szkoleń w biurze i kwartalne świętowanie zamknięć, wyjścia integracyjne co 3 miesiące, lekcje językowe, itp). Wiadomo można różnie trafić z team leaderem, czy klientami wew, ale ludzie są pomocni i jeśli ktoś chce to może dużo się nauczyć. Mam wrażenie, ze ci maruderzy, to szukają pracy gdzie nic nie będą musieli robić i dostawać 15k za picie kaw, narzekanie na inflacje i pracę w korpo

@Kami

Tak z ciekawości, w jakim dziale te dwie podwyżki jesienne:)))?

Ex Pracownik
@Kami

W którym pakiecie są niskie dopłaty do stomatologii? Bo w podstawowym za darmo jest tylko przegląd a higienizacja kosztuje 368 zł,nie powiedziałbym,że to niska dopłata. Natomiasto jeśli chodzi o wyjazd integracyjny to był jeden w 2019 i kolejny (o ile byl) w 2022,dodatkowo jesli ktos nie chcial jechac to musial wziac urlop. Enel med poza tym mocno kuleje,bo nawet umówienie się na pobranie krwi to problem,nie mówiąc np o rezonansie. Podwyżki rzędu 3% to są raczej obniżki,nawet jeśli są 2 razy w roku. Kurs językowy jest w czasie pracy,niestety praca w niektórych działach utrudniała branie udziału w kursie,bo podczas zamknięcia nikogo nie interesuje,że masz kurs,ma być zrobione na czas. Ps nie zarabialem 15k ani nawet kwoty zbliżonej do 15k,a przyzwoite wynagrodzenie maja może nowi pracownicy,bo starzy mogą liczyć na te tzw podwyżki rzędu 3-5% lub więcej jeśli ktoś się mocno wykazuje.

@Ex Pracownik

Dokladnie tak. Co z tego ze sa kursy jezykowe skoro jesli jest utworzona jakas grupa, np francuski A2 a jestes na wyzszym poziomie to juz nie otworza innej grupy, to samo tyczy sie w druga strone. Jest chyba wloski B2 a jak jestes na nizszym albo chcesz dopiero zaczac swoja nauke z tym jezykiem to firma ci tego nie umozliwi. Nawet nie robia ankiet zeby wiedziec czy byliby chetni zeby utworzyc kolejna grupe. Dofinansowanie na kursy i szkolenia pod wzgledem nauki nowego jezyka od zera (zeby wybrac sie do szkoly jezykowej) tez nie wchodza w gre bo trzeba zdobyc certyfikat. Wiec tak chca ludzi z jezykami a nie ma mozliwosci ich nauki w niektorych przypadkach :/

"Ofiara Brukera"
@Kami

Drodzy wszyscy, tutaj się bardzo przywoicie pracuje. Ludzie są rozsądni, pomocni i życzliwi. Lista benefitów pozapłacowych znacznie dłuższa od przeciętnej, wynagrodzenie przyzwoite. Inicjatywy oddolne przechodzą w zaskakująco dużym procencie. Pierwsza znana mi firma, w której pracownik może mieć poczucie sprawczości jeżeli tylko jest zaangażowany. Natomiast nie jest to miejsce dla osób nastawionych na obijanie się na koszt pracodawcy. Układ jest fair. Są ciekawe szkolenia i liczne możliwości rozwoju. Polecam po niemal 2 latach z pełną odpowiedzialnością.

Jako, że poza wyszczególnieniem obowiązków i wymagań nic nie wspomnieli o korzyściach pracy dla nich, to może tutaj się dowiem, ile skłonni są płacić na stanowisku Software Developera (m/f/d)? Jedyne info, które raczyli opublikować, to że miałaby to być praca na podstawie UoP. Czy jest to więc umowa na czas nieokreślony? I jak firma stoi pod kątem szkoleń i dbania o to, by ludzie nie byli przeciążeni pracą?

hello

Na jakie zarobki można liczyć w AP, dają 8500? Jak wygląda rozmowa o prace?

hello

Pytam bo wkrótce mam rozmowę na AP Specialist i nie chce podać zbyt mało XD

Rak
@hello

Witam, czy wiadomo ostatecznie na ile mozna liczyć w AP?

Bruk er

Ciekawe czy ktoś się przyjrzy nierownemu traktowaniu zespołu AXS odnośnie m.in. bonusów. To dziwne że w jednej firmie Bruker BSC stosowane są podwójne standardy dotyczące bonusów. Pozdrawiam wszystkich niezadowolonych

@Bruk er

O co chodzi z tymi bonusami? Jakie są te podwójne standardy? Duże te rozbieżności? Możesz dać znać też ile można tu zarobić? Pytam, bo planuje aplikować do zespołu

Dora
@Bruk er

Co do bonusów jeszcze czy benefity dostaje się po X czasie przepracowania w firmie czy od razu?

ap

jakie zarobki w ap?

eh

Super firma, jeśli Twoim marzeniem jest nabawienie się problemów psychicznych. Fakt, zarobki są stosunkowo wysokie, ale nie jest to warte zdrowia. Ogrom pracy, ciągłe obietnice bez pokrycia o tym, że zatrudnią kogoś do wsparcia, przez co pracę, którą powinno wykonywać trzy osoby wykonuje jedna, a w momencie gdy kogoś już zatrudnią, stary pracownik jest na tyle wykończony, że sam się zwalnia i zostawia nowicjusza z całym procesem - i tak w kółko. Managerka w AP - dramat, niejasne polecenia, zero zdrowej komunikacji, pasywno-agresywne komentarze. Jest miło dopóki się siedzi cicho i nie zwraca uwagi na problemy, jak ktoś jest potulny i grzecznie robi nadgodziny, udając, że wszystko jest okej - managerka jest Twoim przyjacielem, gdy wytkniesz cokolwiek złego - managerka przyjmuje agresywny ton i zaczyna prowadzić rozmowę w taki sposób, że to Ty czujesz się winny za złe funkcjonowanie procesów, robi z Ciebie (usunięte przez administratora). W jednym zespole w AP nie było TL przez prawie rok, gdy już się pojawił ktoś pełen zapału i entuzjazmu na to miejsce, wytrzymał jakieś 2 miesiące, bo jakiekolwiek usprawnienia, czy sugestie zmian zderzały się z betonem w postaci managerki. Dopóki na stanowisku managera, (usunięte przez administratora) będzie ta sama osoba - nic się tam nie zmieni.

@eh

Łatwo jest winić innych za swoją nieudolność. Ciężka praca nie jest dla każdego. Jak jest luz to pracodawca jest fajny a jak trzeba popracować to jest beee. Polecam dorosnąć i skupić się na swoich obowiazkach, a nie oczerniać innych na forum.

Klaus
@eh

Ponieważ dział AP w BSC w Warszawie nie może działać prawidłowo, dochodzi do wielu błędów. Wiele faktur jest płaconych bardzo późno. Powoduje to duże problemy w europejskich operacjach Bruker. Wielu dostawców ma bardzo złe doświadczenia z Bruker. Coraz więcej dostawców żąda zapłaty przed dostawą. To bardzo utrudnia pracę działom zakupów.

Maria
@eh

Jako pracownik Bruker Business Support Center w Warszawie dostałem z sieci najnowszą informację naszej grupy: tzw. proxy statement na rok 2022. CEO otrzymał 5 MUSD za swoją pracę. Będzie też zadowolony z ceny akcji, która wciąż rośnie. Jego pakiet akcji jest obecnie wart trzy miliardy dolarów. W 2022 roku dojdzie do tego prawie 8 MUSD wypłaty dywidendy. Jak wynika z komunikatu giełdowego, w 2022 roku Bruker zatrudniał na całym świecie 7 757 osób. Tzw. mediana pracowników otrzymała za swoją pracę w minionym roku 68 460 USD. Jeśli wszyscy pracownicy zostaną uszeregowani według ich rocznych zarobków, ten medianowy pracownik znajdzie się dokładnie pośrodku - tj. osoba numer 3879 w firmie Bruker. Globalna liczba pracowników wzrosła, a roczne zarobki mediany pracowników spadły o niecałe 3%.

X.

Pracowałam w najsłynniejszym tu dziale i to co wszyscy piszą to prawda. A to, że wszystkie komentarze znikają w ekspresowym tempie jest tego najlepszym dowodem - prawda niestety w oczy kole. Ileż trudu muszą sobie zadać osoby, których te komentarze dotyczą - chyba siedzą tu 24h na dobę i zgłaszają komentarze…

@X.

Bardzo ciekawe. W jakim dziale pracowałeś w BSC?

@Paul

Po wczorajszych callach wraz z ciąglym unikaniem odpowiedzi na wszelkie pytania i uważaniu przez mądre głowy z headquarter w stanach że możemy czekać w nieskończoność na year review, ta firma się pogrąża + sztuczne zaniżanie wyników przez CEO z USA ...to wszystko psuje totalnie wizerunek i chęć do pracy. W kwietniu/maju szykuje się fala odejść...slabo to wygląda a jeszcze niedawno praca w tej firmie dawała satysfakcję i uznanie na rynku ssc w stolicy.

@Warszawa Emilii Plater

Dziękuję Emilii za raport. Za BSC odpowiada dyrektor finansowy w Billetica. A od początku w 2017 roku nadzór i wyposażenie projektu nie jest dobre. Korporacja po prostu chce, żeby było tanio. To nie może tak iść. Uważam, że CFO powinien odejść a nie koledzy z Warszawy.

@Paul

Ostatnio atmosfera jest zenuajca w tej firmie...aż dziw bierze że ludzie jeszcze nie wstali od biurek

Nina
@Warszawa Emilii Plater

A wiadomo coś w temacie bonusu rocznego i podwyżek inflacyjnych? Bo przełożeni maja tylko jedna odpowiedz "nie wiem"

@Nina

W korpo trzeba walczyć o swoje... Każdy juz raczej wie ile ma podwyżki i bonusu

@Warszawa Emilii Plater

Ten bonus roczny zależy od zarządu w USA? Czy to jest jakoś od wyników z raportu finansowego? Zastanawiam się dlaczego tak długo trzymają w niepewności, zamiast od razu dać znać czy będzie ten bonus czy nie?

@Emilia

Pod koniec kwietnia Bruker Corporation opublikuje tzw. Proxy Statement 2022 dla SEC. To co roku jest dość ciekawe. Pokaże ona, co CFO otrzymał w ramach wynagrodzenia w 2022 roku, w tym jego premię. Pełniąc funkcję CFO, jest odpowiedzialnym menedżerem dla SSC w Warszawie. Dodatkowo w proxy statement znajduje się również informacja o rocznym dochodzie tzw. mediany pracowników. Jest to prawdopodobnie około 75 tys. dolarów amerykańskich. Ekscytujące!

Sławomir
@Paul

Mi ten raport i tak nie wiele by wyjaśniał, bo tu jeszcze nie pracuję, tylko przymierzam się i sprawdzam, czy jest po co brać firmę pod uwagę? Na najbardziej podstawowych stanowiskach w firmie, jakie mogą być zarobki, jest tu od początku pełna przejrzystość, również co do przyszłych podwyżek? Bo nazbierało się wcześniej trochę krytyki, o brak jasności, co do bonusu rocznego, czy dodatku inflacyjnego. Jaka to może być więc kwota?

Kate

Czyli tania siła robocza (z bonusem rocznym 2000 USD brutto) z Polski obniża medianę zarobków w Brukerze. Nie dziwi wkurzenie ludzi i rotacja.

Paul

Pytanie z Niemiec: Czy w BSC w Warszawie działa związek zawodowy? Czy w firmie Bruker działa OPZZ?

Zuza
@Paul

Paul, a tak z ciekawości jakie macie w tych Niemczech wynagrodzenie podstawowe i premie roczne na stanowisku specjalisty GL/AP?

@Zuza

W Niemczech obowiązuje przede wszystkim jedna zasada: ludziom płaci się za czas pracy, a nie za sukcesy. Dlatego premie (jeśli są) stanowią tylko niewielką część wynagrodzenia. Przesyłam link do kalkulatora. Można się nim pobawić. Dla pracy w księgowości potencjalnie byłby to poziom EG-8. Ale uwaga: jeśli praca jest bardzo prosta, to nie będzie to prawidłowe. Układ zbiorowy pracy jest skomplikowany.

Zuza

4 tys. EURO brutto?- no to szału nie ma

Nickita
@Paul

Niestety nie działa. Gdyby działał to może mógłby coś zaradzić na to, że pracownicy tej firmy są totalnie przeciążeni.

Rozmowa z hr. Informacje, że odezwa się po tydzień, bo pani manager jest chora. I proces wstrzymamy. Po czym mail za 3 dni, że już kogoś zatrudnili. Zapewne chodziło o pieniądze. Ale szukali kogoś na seniora z doświadczeniem. A chcą płacić jak juniorowi. Zabawna firma

OLO
@Tomek

tzn? Jaka stawke wołałeś?

@OLO

9k brutto

Nina
@OLO

No to mało wołałes. Senior GL ma tam wiecej, 9k to kasa dla specialist.

Paulina
@Nina

A HR zgodził się na 9k? A jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna? Jakie pytania Ci zadawali? Mieli jakieś szczególne pytania odnośnie stanowiska?

Zostaw merytoryczną opinię o Bruker Business Support Center Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Bruker Business Support Center Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Bruker Business Support Center Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bruker Business Support Center Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 4 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bruker Business Support Center Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Bruker Business Support Center Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bruker Business Support Center Sp. z o.o.