Motorola Solutions

Opinie o Motorola Solutions

pozdr

Udało mi się zaprogramować pralkę na 40st i odwirowywanie - czy mogę aplikować do Motoroli?

@pozdr

Nie, ale moze E......lux, W......ool albo S....ng? Warto popytac...

też_Motorolanin
@pozdr

Na pewno jak zrobisz prezentację w PowerPoincie (im dłuższa tym lepsza, im mniej treści tym bardziej profesjonalnie), to drzwi do managementu firmy same otworzą się przez Tobą.

@też_Motorolanin

Na miejsce tez_Motorolania i tak nie masz szans, to gwiazda tej firmy jak sie domyslam :-)

też_Motorolanin
@Motorolanin

Pralek nie programuję, w Power Poincie nie robię, więc jestem poza konkurencją :-D

@też_Motorolanin

Tak trzymaj! :-)

Julita

Jeżeli zauważyliście, że występuje u Was w firmie mobbing to oczywiście powinniście w tym kierunku podjąć działania. Jednak zanim to zrobicie upewnijcie się na pewno czy w firmie Motorola on występuje. "Zgodnie z art. 94(3)§2 kodeksu pracy, mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. " Czy tego doświadczyliście?

Sprechen Sie Deutsch?

A czy motorola oferuje jakieś kursy doszkalające z języków obcych, np. Niemiecki?

@Sprechen Sie Deutsch?

Nie wiem jak w finansach. Dla inżynierów tylko angielski i polski.

@Sprechen Sie Deutsch?

Dzisiaj widziałem w kuchni w budynku FOC ogłoszenie o nauce niemieckiego. Nie wiem jakie były warunki.

Julita

@justInCase widzę, że ten urlop to ważna dla Ciebie sprawa. Ale jak Ci odpisał @misio-pysio może Ci się poszczęścić i w nowej pracy też nie będziesz miał problemów, ale jak widzisz często to w życiu tak jest, że zależy na jakiego człowieka trafisz.

Najpierw zadzwoniła do mnie pani z HR, zadawała typowe pytania, część po angielsku. Bardzo sympatyczna rozmowa i zaproszenie na drugi etap. Około 20 minut. Rozmowa w Google Meet z managerką i jedną osobą z zespołu. Cała po angielsku. Bardzo pozytywne nastawienie do kandydata, zero spóźnienia, profesjonalizm, ale też miła atmosfera. Luźna rozmowa jak z kolegami, podpowiedzi podczas zadań technicznych. Były też zadania z excela i rachunkowości do rozwiązania, w miarę proste. Nie miałam przyjemniejszej rozmowy rekrutacyjnej niż ta w Motoroli.

Dlaczego to stanowisko mnie zainteresowało, moje motywacje, dlaczego Motorola, największe wyzwanie, opowiedzieć o swojej edukacji, doświadczeniu zawodowym, jak pracuję w grupie, co bym zrobiła, gdyby ktoś popełnił błąd, pytania techniczne. Żadnych dziwnych, podchwytliwych pytań.

justInCase

Cześć, a jak wygląda sprawa urlopów? Muszą być zaplanowane z dużym wyprzedzeniem? Często zdarzają się odmowy? pytam, bo w obecnej firmie nie ma z tym najmniejszego problemu, chce urlop na tydzień to nawet dzień wcześniej idę i mam, nie ma nawet problemów z tymi obleganymi terminami jak między świętami czy majówkami, a to dość ważny aspekt.

@justInCase

Ja akurat nie miałem z tym nigdy problemów, ale wszystko zależy od fazy projektu, w jakim jesteś i od managera.

Crossroads

A jak wygląda sprawa z instrucional desiger / content developer? Na jakie zarobki można liczyć na początek? Czy w ogóle ktoś się orentuje w tym temacie?

@Crossroads

Widełki są takie same na wszystkich stanowiskach inżynierskich. Wcześniej już były podawane.

Dzięki za info
@Pietrek

Nie wiedziałem, że to stanowisko zalicza się do tej kategorii.

Julita

@czerwony mak to może w takiej sytuacji warto firmie Motorola o sobie przypomnieć? @misio-pysio podejrzewam, że tak samo duża część firm tego nie robi, bo jak wcześniej napisałam to nie jest obowiązek.

Studying4FutureJobAtMotorola

A czy jest gdzieś na internecie strona z opisem produktów/usług oferowanych przez motorolę? Pytam się, gdyż w jednej ofercie taka wiedza jest wymagana.

@Studying4FutureJobAtMotorola

Opis wszystkich produktów i usług znajdziesz na stronie głównej Motoroli: www.motorolasolutions.com Ponadto możesz zerknąć na Wikipedię pod hasłami Astro i Dimetra oraz wszystko co się z tymi hasłami wiąże a zwłaszcza APCO25. I raczej wybierz wersję angielską Wiki.

Kandydat chyba

Podbijam @Pietrek w porzednich wpisach wspominałeś o dziale webdev, możesz powiedzieć o nim coś więcej? Czy jest szansa pracy tam z obecnymi topowymi technologiami? Kojarzysz może jaka tam panuje atmosfera? No i co z tym mobingiem, bo też zasiało to wątpliwości.

@Kandydat chyba

Jak będziesz pracował na topowym (najwyższym) piętrze w biurze, to będziesz miał topowe technologie ;-) Ale zaraz przyjdzie tu Pietrek i będzie roztaczał wizję Centralnego Ośrodka R&D Motoroli, gdzie pisze się w językach jeszcze nie wynalezionych software'u tak nowoczesnego, że nawet filozofom się nie śniło ;-) Motorola to teraz głównie integrator "półproduktów" innych firm, które kupiła kilka lat temu. Jak chcesz się rozwijać, to lepiej szukać gdzie indziej.

Będzie szukane dalej
@misio-pysio

Dzięki za odpowiedź, to bieda w takim razie :/

@misio-pysio

Trolujesz. Nic nie wiesz o tej firmie.

@Kandydat chyba

Nie mamy "działu webdev". Możesz spotkać się tutaj z dwoma podejściami do tematu. 1. Istniejące produkty które były aplikacjami desktopowymi i aktualnie mają już lub właśnie się im pisze klienta i/lub serwer webowy. W tej chwili jeden z zespołów monitoringu sieci będzie rozpoczynał nową wersję swojego desktopowego produktu w formie mobilnej. 2. Mamy sporo nowych projektów które od początku powstały jako "przeglądarkowe". Tutaj są dwie możliwości zespół eCommerce który pisze rozwiązania dla naszych sprzedawców i partnerów zewnętrznych, oraz zespół od aplikacji Command Central (https://www.motorolasolutions.com/en_us/products/smart-public-safety-solutions/intelligence-led-public-safety/commandcentral-analytics.html#taboverview). Za każdy produkt odpowiada zespół. I w gestii zespołu leży użyta technologia. Chyba oczywiste, że maintenance produktu sześcioletniego nie będzie w React tylko raczej w jQuery. Natomiast nowe produkty... Ja osobiście jako odpowiedzialny za jeden z nich przekonałem "upstream" do użycia biblioteki vue.js i dzisiaj nowszej technologii w tej firmie nie znajdziesz - bo i nowsze dzisiaj nie bardzo istnieją :P To jeśli mówimy o JS. Natomiast na backendach też dzieją się cuda. Niektóre zespoły mają chmurę AWS i mikroserwisy, niektóre mają serwery w node.js a jeszcze inne Tomcata który służy za proxy dla kilkudziesięcioletniego serwera który zwraca dane binarne w dziwnym formacie. Wszystko zależy gdzie trafisz. I przypomnę, praktycznie w każdej możesz zmienić zespół w ramach wewnętrznych ofert pracy. O mobbingu napiszę w tamtym wątku.

@Pietrek

7+ lat pracy w wystarczy, panie Pietrek, by dobrze przyjrzeć się firmie od środka :-) Jeżeli według Ciebie wywalanie na wierzch prawdy, o której już nawet wspominają niezależni krakowscy rekruterzy w nieoficjalnych rozmowach jest trollowaniem, to zaleciłbym Ci kontakt ze specjalistą.

@misio-pysio

Zatem jakimż ja jestem szczęściarzem. Przyjęty do firmy aby rozpocząć pierwszy projekt webowy, zwiedziłem kilka zespołów od prawej do lewej, pomagałem rozkręcić kilka produktów. Co pół roku nowa technologia, co pół roku nowy projekt. Teraz mam własny projekt i sam dyktuję technologię. Normalnie w czepku urodzony. Do tego kiedy nie dogadywałem się z managerem w trzy godziny znalazłem IJO. No sorry, takie mam doświadczenia z tą firmą.

@Pietrek

Aha, jeszcze coś... Nie pracuję w SAFE :P Dziecko szczęścia normalnie.

@Pietrek

Tak, jesteś szczęściarzem. Twój przykład jest niereprezentatywny. Piszesz tak, jak gość, co fuksem trafił "szóstkę" w Totka i mówi innym "wy też wygracie, na pewno, może już nawet w tym tygodniu".

Answer seeker

A czy istnieje możliwość przeniesienia do innego oddziału/stanowiska w przyszłości? Powiedzmy, że na obecnym stanowisku ma się styczność z fron-endowymi rozwiązaniani + dodatkowo poszerza się więdzę w tym zakresie w wolnym czasie. Czy firma udostępnia jakieś szkolenia albo wskazówki dla ludzi chcących pogłebiać wiedzę programistyną w tym zakresie?

@Answer seeker

Możesz się szkolić. Do tego możesz zmienić zespół kiedy chcesz.

Answer seeker
@Pietrek

Dzięki za odpowiedź, ale może doprecyzuję, gdyż nie za jasno to opisałem. Czy np. dokumentalista, który w wolnym czasie doszkala się oraz klepie sobie jakieś osobiste projekty, mógłby spróbować przenieść się z czasem na pozycję junior front-deva po uprzedniej wewnętrznej weryfikacji kompetencji?

@Answer seeker

Tak, okresowo (chyba co dwa tygodnie) przychodzą mailem wewnętrzne oferty pracy. Kontaktujesz się z osobą wymienioną jako odpowiedzialną za to stanowisko, przeprowadzacie krótką rozmowę którą można nazwać bardzo uproszczoną rekrutacją i kiedy obydwie strony będą zadowolone, jesteś w nowym zespole. Korzystałem z tego i to działa bardzo dobrze.

Julita

@Pietrek bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Rzeczywiście benefity robią ogromne wrażenie. Pod tym względem to jasne, że firma Motorola dba o swoich pracowników. @Justy firmy nie mają zwyczaju informować o negatywnej decyzji i nie możemy od nich tego wymagać, bo nie jest w Polsce to ich obowiązek. Przykro mi, ale tak jest. Zawsze możesz próbować do skutku kontaktować się i pytać jak Ci poszło.

czerwony mak
@Julita

Droga Julito, muszę trochę storpedować Twoją wypowiedz na temat " informacji o negatywnej decyzji" Jeżeli podczas rozmowy osoba prowadząca rekrutację na koniec wypowiada magiczne słowa " w ciągu dwóch tygodni będzie informacja zwrotna z naszej strony na temat procesu rekrutacji" to liczę, że osoba ta jest świadoma swoich słów bo w tym przypadku zawiera nie formalną dżentelmeńską umowę w której zobowiązuje się do telefonu/e-maila. W tym przypadku oburzenie osób jest zasadne

x
@Julita

Te motorolowe "super benefity" to teraz stadard w każdej krakowskiej korpo, więc nie ma się czym podniecać.

@Julita

> firmy nie mają zwyczaju informować o negatywnej decyzji i nie możemy od nich tego wymagać, bo nie jest w Polsce to ich obowiązek Bzdura. Mycie się i używanie dezodorantu to też nie jest obowiązek. To kwestia kultury i szacunku dla innych. Niestety w Motoroli "szacunek dla innych" to pojęcie dawno zapomniane i nieużywane. Wiesz, ile krakowskich firm informuje o negatywnym rezultacie rekrutacji? Zdziwiłabyś się!

Ciekawy

Jak wygląda sprawa z wyjazdami zagranicznymi? Czy są one obowiązkowe?

@Ciekawy

Nie są obowiązkowe. I zawsze jest na wyjazd chętnych więcej niż możliwości wyjazdu.

Kandydat chyba

@Pietrek w porzednich wpisach wspominałeś o dziale webdev, możesz powiedzieć o nim coś więcej? Czy jest szansa pracy tam z obecnymi topowymi technologiami? Kojarzysz może jaka tam panuje atmosfera? Z góry dzięki :)

joedoe

Mam pytanie, na jakie wynagrodzenie w netto może liczyć Junior Software Engineer (Java) ?

susi

Czy na stanowisku młodszego księgowego ma się codzinny kontakt z klientami? Czy stawka 3500 brutto jest normą na początek ? z tego co słyszałam taka pensja to już standard w korpo. Jak wygląda rozmowa o co pytają ? Czy ciężko przejść proces rekrutacji? Niech ktoś łaskawie wypowie się na temat tego stanowiska :D

Pietrek

Jestem inżynierem w Motoroli. Premie zależne są od wyniku finansowego firmy oraz zajmowanego stanowiska. Wynik finansowy oraz współczynniki do wzoru do obliczenia premii podawane są w lutym każdego roku. Premia wypłacana jest w kwietniu. W tym roku na stanowisku senior deweloper premia wyniosła ponad 80%. Podwyżka zależna jest od wyników w pracy i jest w stu procentach uznaniowa przez menadżera. Jeśli chodzi o wysokość podwyżki Sky Is The Limit ;) podwyżka nie jest obligatoryjna, jednak trzeba mieć naprawdę złe wyniki żeby nie dostać żadnej. Słyszałem plotki że w tym roku podwyżka miała średnią wysokość 5%.

Kaziu
@Pietrek

> Jeśli chodzi o wysokość podwyżki Sky Is The Limit ;) jasne... > w tym roku podwyżka miała średnią wysokość 5%. ooo, to już bliżej prawdy. Jeżeli "Sky" w Motce to średnio 5%, to strasznie pochmurno u Was

@Kaziu

Potrzebujesz poznać definicję średniej?

Kaziu
@Pietrek

Pietrek, znam tę firmę od środka i wiem, że jak piszesz "średnia 5%" to rozrzut jest 4-6%, ewentualnie ci, co chodzili dzień w dzień na obiadki ze swoim managerem, skacząc wokół niego (lub niej) w drodze między budynkami mogli liczyć na ciut więcej. Ten sam krakowski SLT od wielu lat, ten sam sposób myślenia. I nie wciskaj chłopie kitu, bo Motka już swoją opinię, wcale nie najlepszą, w Krakowie ma. Nie tylko wśród inżynierów, ale też w środowisku krakowskich headhunterów. Wyjdź ze swojej komfort zony, przetrzyj oczka i rozglądnij się wokół. Świat nie zaczyna się na budynku A na Czerwonych Makach i nie kończy na budynku C, ani na podkoszulkach z nadrukowanym dużym "M", które to ponoć Motorolanie noszą z wielką dumą. Period.

@Pietrek

Kolego Pietrek, jak chcesz komus podac definicje sredniej to popatrz sam co napisales: "Premia wypłacana jest w kwietniu. W tym roku na stanowisku senior deweloper premia wyniosła ponad 80%. " Czyli rozumiem, ze dostales premie w wysokosci 80% Twojego rocznego wynagrodzenia, BRAWO. MOGIE tez? ;-) A tak na serio to 80% czego? dniowki?

Pietrek

Faktycznie nie dopisałem. Mea culpa. 80% miesięcznego wynagrodzenia.

Domyślny

@Ja - przecież to logiczne, że przeważnie jest premia roczna od jednokrotnego miesięcznego wynagrodzenia. @Pietrek - dzięki za informacje.

Gikinasmietniki

Pietrek nie jest ci wstyd że pracując w korpo a) jesteś wyrobnikiem którego nie stać na nic więcej poza wykonywaniem odgórnie przydzielonych zadań B) niszczysz polska gospodarkę? Korpo Kraków to syf

Gosc

Hej mam pytanie odnośnie działów finansowych - jakie są przeciętne stawki na stanowisku Team Leadera? I jak wygląda work-life balance w rzeczywistości? Dużo robi się nadgodzin? Z góry dziękuję za odp

Obserwator

Mam uwagę, prosze o opinie. Czy zauwazyliscie, ze praktycznie w kazdej korporacji lacznie z Motorola, tak zwany MENEDZMENT ma bardzo slaba opinie i bardzo wiele osob ma zastrzezenia do tego co robia? Dlaczego nie ma opinii na temat programistki Grazyny, ktora nie wywiazuje sie ze swoich obowiazkow. Czy tez Pani Kasi z administracji, ktora nie potrafi odpowiedziec na zadane pytanie? Zabawna sprawa. Nie ma to jak probowac wydymac swojego rodaka Polaka (ale sie zrymowalo - heheszki)

@Obserwator

Moja opinia jest taka. Mój bezpośredni przełożony jest spoko. Jego szef jest 3xspoko. Mój dyrektor ma opinię najlepszego w firmie. Na szefa ośrodka złego słowa nie mogę powiedzieć. Jednak miałem w swoim życiu do czynienia z managerem który był po prostu zły. Źle zarządzał, podejmował i nadal podejmuje złe decyzje. Co więcej awansował. I to jest jedyny przypadek managera z którym nie chcę pracować. A dzięki temu, że jestem rekruterem znam wielu managerów niskiego szczebla i o żadnym innym złego słowa nie powiem. Z przywoływaną tutaj szefową działu HR rozmawiałem może dwa razy w życiu z pozytywnym wrażeniem. Jednak opinii na jej temat nie mam - zarówno negatywnej jak i pozytywniej.

gumiś
@Pietrek

Pietrek, kilka miesięcy temu pisałeś tu "Jestem inżynierem w Motoroli". Chłopie, czy Ty nie widzisz, jak bardzo jesteś niewiarygodny tym swoim chwaleniem Motki? Teraz ośmieszyłeś się na maxa :-))) Jak gowork śledzi Twój szef to będziesz miał chyba przerąbane. Tak wpaść... ajajajaj...

gumiś
@Pietrek

Więc co jest w końcu prawdą, to: " jestem rekruterem" czy może to "Jestem inżynierem w Motoroli" ?????

@gumiś

Przede wszystkim jestem inżynierem. Kiedy nasz dział rekrutacji przetrawi wstępnie CVkę kandydata wybiera jednego z doświadczonych i przeszkolonych inżynierów z docelowego departamentu do przeprowadzenia pierwszego (telefonicznego) etapu rekrutacji. Dla webaplikacji (czy to frontend czy backend) trafia mi się czasem ta przyjemność rozmawiać z kandydatami przez telefon. Potem przychodzi drugi etap na który (nadal przez nasz dział rekrutacji) zapraszany jest manager i jeszcze jeden inżynier (zwykle inny niż ten od telefonu) z dużym doświadczeniem i odpowiednio przeszkolony. Ten inżynier ma za zadanie przeprowadzić rozmowę techniczną. Tutaj również możecie na mnie trafić. Tylko tyle i aż tyle. (usunięte przez administratora) Czasem zależnie od kontekstu piszę, że jestem inżynierem, a czasem piszę, że jestem rekruterem TECHNICZNYM. Nigdy nie pisałem, że pracuję w dziale rekrutacji Motoroli czy w HR. Stąd też znam wielu managerów i znam kilku ludzi z HR. I nie widzę jakichkolwiek powodów do wstydu. Za stary jestem żeby się bawić w wymachiwanie szabelką czy rajfurzenie na konto Motoroli. Piszę o tym co jest dla mnie ważne i piszę o tym o co ludzie pytają na rekrutacjach. Nie dlatego, że moja firma mi karze to robić tylko dla tych wszystkich którzy się wahają bądź chcą dowiedzieć czegoś więcej o pracy tutaj.

Zawiedziona

Wzięłam udział w procesie rekrutacji, po rozmowie kwalifikacyjnej w siedzibie miałam otrzymać odpowiedz w przeciagu dwóch tygodni. Minęły ponad dwa tygodnie, napisałam nawet maila do osoby z HR z pytaniem o wyniki procesu rekrutacji...zero odpowiedzi. Przykre, gdyz dotychczas miałam bardzo dobra opinie o tej firmie.

@Zawiedziona

Pamiętaj, ze w dalszym ciągu to jest firma, w której pracują Polacy. No Offence może stanowisko na które rekrutowałas się nie jest bardzo istotne to Cię olali. Nie przejmuj się, wiele pewnie nie straciłaś zarobki marne, dojazd na Ruczaj na druga stronę miasta. Korpo to korpo, przemielić, wypruć, obrazić, wymienić.

@Zawiedziona

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba która prowadzi twoją rekrutację jest na zwolnieniu lekarskim. Podaj mi proszę imię swoje i osoby która się z tobą kontaktowała - postaram się pomóc.

@Pietrek

Cieszę się, ze masz taka opinie i doświadczenia. Oby wszędzie i więcej. Jakbyś jeszcze nie obśmiewał ze w innych firmach można zarobić więcej niż w Moto i nie jest to startup - wszystko jest OK. ) Pozdro i Hello. Ps. Mi właśnie płaca więcej ale się nie obrażam o tego seniora. )

Zostaw merytoryczną opinię o Motorola Solutions - Kraków

• Jak się pracuje w Motorola Solutions?

Zobacz opinie na temat firmy Motorola Solutions tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 104.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Motorola Solutions?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 8 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Motorola Solutions?

Kandydaci do pracy w Motorola Solutions napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Motorola Solutions