Stanowisko ds. obsługi świadczeń krótkoterminowych

Rzeszów
Oferta opublikowana19.05.2024
Oferta wygasa13.08.2024
Branżaadministracja biurowa

Obowiązki

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy

Do zadań osoby zatrudnionej na stanowisku ds. obsługi świadczeń krótkoterminowych należy m.in.:

  • udzielanie informacji w zakresie warunków przyznawania, ustalania wysokości i wypłacania należnych świadczeń, zasad wydawania zaświadczeń lub decyzji dotyczących świadczeń, świadczeń z tytułu choroby i macierzyństwa,
  • udzielanie pomocy i instruktażu w wypełnianiu, przyjmowanie, weryfikowanie i wprowadzanie do systemu informatycznego wniosków, formularzy i dokumentacji,
  • przyjmowanie interwencji, reklamacji i wniosków, wystawianie zaświadczeń w zakresie wysokości i okresów pobierania świadczeń krótkoterminowych,
  • udzielanie świadczeniobiorcom informacji na podstawie danych zawartych w systemie informatycznym ZUS,
  • poświadczanie pobierania zasiłków za okres po ustaniu ubezpieczenia- dla celów świadczeń zdrowotnych,
  • potwierdzanie profili ePUAP oraz PUE,
  • wydawanie klientom broszur, ulotek i formularzy.

Wymagania

Wymagania niezbędne:

  • wykształcenie wyższe,
  • minimum 1 rok doświadczenia zawodowego związanego z obsługą klientów.

Mile widziane:

  • doświadczenie w obsłudze klientów z niepełnosprawnościami

Wymagania dodatkowe:

  • podstawowa znajomość Ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa,
  • podstawowa znajomość Ustawy o świadczeniach przysługujących z ubezpieczenia społecznego z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych,
  • podstawowa znajomość przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego w zakresie postępowania administracyjnego,
  • podstawowa znajomość Ustawy o Systemie Ubezpieczeń Społecznych.

Wymagane dokumenty:

  • CV,
  • list motywacyjny,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i doświadczenie zawodowe.