Opinie o Kemira Gdańsk sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Kemira Gdańsk sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Kemira Gdańsk sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kemira Gdańsk sp. z o.o. w Gdańsk

Było zapytanie o atmosferę lecz obyło się bez odpowiedzi, widzę jednak, że ktoś wysyłał pozdrowienia we wpisach. Atmosfera jest zatem zależna od działu? Jaka może występować na zaopatrzeniu? Specjalisty od niego teraz szukają, a ze mam doświadczenie to ciekawią mnie potencjalne warunki. omówicie je? kasa? Jakie szanse na awanse?

Ooo
@PJ

1000 zł byłoby na plus, czyli jak je otrzymać? Faktycznie istnieje tylko jedna zmienna którą przytaczasz? Zakres obowiązków mnie zaciekawił, skoro faktycznie jest ich więcej to jakie w praktyce są dokładane?

Jadzia Nowy wpis

w przypadku tego aktywnego ogłoszenia dla Customer Order Management Coordinatora wpisana została możliwość rozwoju w strukturach firmy. proszę mi napisać na jakie stanowiska można w praktyce przejść i po jakim średnio czasie się to udaje? Bardzo zawyża to stawkę godzinowa?

Cześć. Na stanowisku Customer Order Management Coordinatora występują w ogóle jakieś premie czy raczej na podstawie się pracuje? nie mogę w treści oferty się tego dopatrzeć a ciekawiło mnie czy wybrany język odegra rolę w ewentualnych zarobkach. u mnie byłby to włoski

Ewa Nowy wpis

Cześć, każdy pracownik jest uprawniony do rocznego bonusu (zasady i warunki zgodnie z obowiązującymi w firmie), uzależnionego od wyników firmy oraz zespołu lub wyniku indywidualnego, na podstawie realizacji ustalonych celów. Co miesiąc otrzymujemy wynagrodzenie zasadnicze; znajomość języka obcego (np. włoskiego) ma wpływ na wysokość wynagrodzenia. Zapraszam serdecznie na rozmowę kwalifikacyjną, gdzie opowiemy bardziej szczegółowo o nas i przedstawimy ofertę wybranemu kandydatowi/kandydatce:)

Ozyrys Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.

Hej, interesuje mnie dział Customer Service w Kemira. Czy jest mozliwe wynagrodzenie rzędu 9-12 k ? Jak to jest z pensją na customer service?

Firma Kemira Gdańsk sp. z o.o. dodała nową ofertę (usunięte przez administratora) na stanowisko Automatyk. Czy ktoś o tym słyszał? Co powiecie o zatrudnieniu u tego pracodawcy?

Logistyk

przedstawienie prezentacji o firmie, rozmowa z HR i TL zespołu, standardowe pytania

opowiedz cos o sobie, jakie masz doswiadczenie, dlaczego chcesz dla nas pracowac, czym sie zajmujesz w wolnym czasie, dlaczego zmieniasz prace

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.

Napisane jest teraz w ofercie, że poszukiwany jest doświadczony automatyk. O jaki zakres tego całego doświadczenia mogło chodzić? to nawet nie jest doprecyzowane a zastanawia mnie jaka konkurencja niedługo może się zrobić i czy ciężko się dostać

Fragrant

Hej. Pytanko o pracę w customer service I order management. Zarobki są ok ? A jak z obowiązkami? Jaka atmosfera? Czy najczęściej jest to zdalna praca ? Jak przebiega szkolenie ? Chaos czy duże profesjonalne wsparcie?

Sourcinga szukają w Polsce bo taniej, kasa taka sobie, dużo obowiązków. Manager tego stanowiska nie jest w Polsce. Atmosfera jest różna. Od managerek przewrażliwionych na swoim punkcie i na każde pytanie mających te same odpowiedzi od lat po fajnych i kumatych ludzi. Niestety mimo inflacji nie stosują podwyżek inflacyjnych, a nowym osobom oferują lepsza kasę. I niestety jest duża rotacja osób. W tym dziale raczej na awans nie ma co liczyć chyba że się ma fińskie nazwisko i mówi po finsku. Poprzedni Sourcing zniknął i nikt nie wie czemu.

K.

Atmosfera jest generalnie skandynawska - dużo luzu w podejściu do współpracowników i wyższych instancji (każdy jest na "Ty" od szeregowca po CEO) oraz swobody w wykonywaniu obowiązków, ale ciśnienie akurat w dziale, o który pytasz jest wysokie. Stawka jak na Trójmiasto mocno średnia, podwyżki są śmieszne, dużo niższe niż inflacja w PL, chyba że lecisz jak przecinak przez awanse. Szanse na awanse są duże, jeżeli jesteś kumaty i się odnajdziesz w nawale obowiązków, ale stanowiska menadżerskie są obstawione przez zagranicę :). Podsumowując - dużo nie zarobisz, ale warto, jeżeli Ci zależy na swobodzie w pracy (co nie oznacza braku ciśnienia na wynik) i dobrej atmosferze.

@K.

Mimo wszystko ciekawi mnie jak to wygląda z warunkami gdy ktoś jednak się przebije? Piszesz o dużych szansach w kontekście awansu, komuś wiec musiało się to w miarę dobrze udać? Jakich wtedy podwyżek można się spodziewać? I prócz kasy cos jeszcze się otrzymuje? Zwiększa się zakres benefitów i ogólnych możliwości?

PJ

Dostaniesz 100-1000 zł więcej za awans (w zależności jak bardzo Cie lubi szef), a obowiązków jakieś 1,5-2x więcej. Dostajesz fajne biuro, przekąski w tymże biurze (jabłka, gruszki, banany) i 100 zł/mc na karte Mybenefit, którą możesz sobie wykorzystać w sklepach albo na bilety do kina.

Ooo
@PJ

Osoba

Pracuje się dobrze - jestem tu już od roku :) Kemira przykłada dużą wagę do tego, aby osoby zarządzające były na odpowiednim poziomie i umiały zarządzać ludźmi i odpowiednio rozdzielić obowiązki - niestety mam tutaj porównanie w drugim kierunku i bardzo to doceniam. Nie ma chamstwa, istnieją możliwości rozwoju, wszyscy są bardzo pomocni. Wypowiadania się z perspektywy osoby pracującej w Customer service :)

Karola
@Osoba

W jaki sposób można się tutaj rozwinąć? :) Są możliwe szkolenia? A może jest szansa na jakiś awans? :)

Jaga

Była jeszcze na początku roku opinia dotycząca tego, że nawet dobrze się pracuje, pytanie tylko w którym obszarze? Jakie są tegoroczne warunki na HR? W tamtym roku widniało ogłoszenie dla speca od rekrutacji, opiszecie przebieg rozmowy na takie stanowisko? Trudno się dostać?

Obiektywnie

Nie ma firm idealnych, ale dobrze się tu pracuje.

Witam, Czy osoba w wieku 40 lat z doświadczeniem takim jak Kemira ma szansę na zatrudnienie? Dziękuję za odpowiedź.

Tres

Nie ma z tym problemu. Wiek sie nie liczy.

Akurat same takie osoby tam pracują ;)

Mieczysław

Jak pisano wiek się nie liczy. A skoro nie wiek, to co gra rolę, żebym wiedział, czy na rekrutacji mam jakiekolwiek szanse przyjęcia?

Slabo. Interview slaby. Manager z polski jakby sie bal Managera z Finlandi. Manager z Finlandi slaby angielski ale za to ego wielkie. Arogancja. A potem brak feedbacku. Bardzo slabe candidate expierience.

aitora

firma niezla i zapewniajca bezpieczenstwo zatrudnienia poprzez zdywersyfikowana dzialalnosc: papier, chemikalia i roznego rodzaju inne rzeczy. w dobie covida raczej mamy zapewniona produkcje i popyt. firma fajnie zarzadzana z Helsinek. najwiekszym minusem jest niski poziom lokalnej kadry zarzadzajacej: baaardzo polski klimat, lamany angielski i pajeczyna ktora tworza osoby od lat zwiazane z firma. w umiejetny sposob ukrywaja gdanskie klimaty przed Helsinkami - cos a la Shawshank prison. Ale ogolnie firma in plus- jak sie nie trafi na polskiego przelozonego

anna
@aitora

Tylko czy to źle ze ludzie w firmie zostają i idą na wyzsze stanowiska? Mysle, ze to ok. Przynajmniej jak tu pracuje to od jakiegos czasu jest wiecej opcji na awans i jakies nowe stanowiska, bo duzo stanowisk jest w ramach rekrutacji z obecnych pracownikow. A co do angielksiego, to tu chyba każdy mowi ze swoim akcentem, a mamy ich sporo :)

@anna

Czyli raczej rzadko są rekrutacje zewnętrzne skoro tak?

Daniel

Nie szukajcie na siłę złych stron firmy. Bardzo dobrze się pracuje a poza tym firma w tym roku została wyróżniona jako dobry pracodawca.

@Daniel

W konkursie za ktory trzeba placić aby wziąć w nim udział :) HRy Kemiry szukają takich konkursów aby robić sobie tzw.employer branding. Niestety ale takie konkursy o niczym nie świadczą :) Pracowałem w Kemirze 5 lat (zdecydowanie za długo) i jest to firma dobra na chwilę aby mieć co wpisać w CV. Uważam, że na dłużej można się z nią związać jak się jest TL albo Managerem. Zwykły pracownik może być zawiedziony.

Niemka

Pracuje w tej firmie ponad rok. Pierwsze wrażenia - wszystko na plus, ludzie przyjaźni, podwyżki co roku. Zmienilam zdanie, zaczeło się od jakiegoś czasu odgórne ciśnienie, że trzeba więcej i szybciej, Fińska firma przeobraziła się w Polskiego potwora, gdzie nie ma nic wspólnego ze skandynawską polityką pracy. Praca w zespołach zależy do jakiego TL traficie, polecam osoby, które pieły się na szczeblach kariery i mają duże doświadczenie, gdyż te które dołączają od razu z zew. firmy na wyższe stanowisko próbują się wykazać wszelkim kosztem, czesto kosztem podwladnych, po trupach. Kadry żenada.

Hanna
@Niemka

A to często tak jest że osoby z zewnątrz trochę inaczej traktują innych, po prostu nie do końca znają specyfikę firmy i nie mają aż tak bliskich relacji z innymi w przeciwieństwie do tych którym udało się wytworzyć relacje na przestrzeni lat jak dochodzili do awansu :) A powiesz coś o tych podwyżkach? Bo że co roku to fajna perspektywa. I to każdy je może dostać, czy jakieś wymogi są, jak to wygląda?

Gosia
@Hanna

Te coroczne podwyżki to są tzw.podwyzki inflacyjne jednak nie ma co się łudzić, że każdy dostanie podwyżkę równą inflacji. Z moich obserwacji zależy to głównie od tego jak bardzo TL/Manager Cię lubi. Są osoby, którzy dostają kilka stów a są osoby, które pomimo wykonywania swojej pracy naprawdę dobrze, angażowania sie w życie firmy dostaja podwyżki rzędu 70zł. Były też przypadki, że zespół nie dostał podwyżki w ogóle.

Czy zdarzają się nadgodziny w Kemira Gdańsk sp. z o.o.?

Niemka

Oczywiście, lekkie sugestie TL w stylu "nie ma problemu jak to dokończysz w domu" lub "jesteśmy w tej chwili w okrojonym składzie dlatego każdy musi dać z siebie 120%, ale wszystkim nam się to opłaci" i uwierzcie opłaci się ale nie pracownikowi tylko Menago.

Emilia
@Niemka

A jak to później się przekłada na wynagrodzenie? Nadgodziny w Kemirze są dodatkowo płatne, czy może są do odebrania w formie dnia wolnego? Piszesz też o tym, że istnieje możliwość pracy w domu - czy taka opcja jest przewidziana dla wszystkich?

@Emilia

Nadgodziny bierze się jako dodatkowe godziny do wykorzystania później. To chyba zależy od teamu z tą praca po godzinach. Mi się rzadko zdarza mimo że mam co robić. Nie jest kładziony na to nacisk wręcz przeciwnie. Ja jestem bardzo zadowolonym pracownikiem. I mogę tylko polecić tę firmę innym :)

Ogólnie rzecz ujmując w Kemirze nie jest źle. Jednak jeśli oczekujesz awansu to tak jak napisał ktoś niżej jest to jedna wielka loteria, nigdy nie wiadomo kto i za co go dostanie np. laska z recepcji bez doświadczenia dostała stanowisko o które ubiegały się 3 inne osoby z ogromnym doświadczeniem i wiedzą w temacie. Natomiast jeśli uda Ci się dostać wyższe stanowisko niekoniecznie dostaniesz realnie odczuwalną podwyżke, dziewczyna dostała awans tj.stanowisko wyżej w hierarchii i dostała całe 100zł podwyżki :) oczywiście sa też przypadki gdzie ludzie dostali po 1000zł podwyżki tak więc nigdy nie wiadomo co Cie czeka. Wynagrodzenie - przeciętne, są korpo gdzie zarobisz więcej ale są też i takie gdzie zarobisz mniej, ogólnie Kemira plasuje sie gdzieś po środku rynkowych stawek. Jeśli dostaniesz lepszą ofertę pracy z innej firmy i postanowisz ugrać takim argumentem coś (podwyżkę, awans) ze swoim przełożonym to nie licz, że Twój szef będzie starał się Ciebie zatrzymać tzw.kontrofertą. Polityka firmy w takim przypadku mówi jasno, że należy pozwolić takiemu pracownikowi odejść(usunięte przez administratora) Atmosfera - ok, są organizowane wyjścia teamowe, doroczne imprezy z nielimitowanym alko oraz inne okazyjne eventy. Benefity - standardowe typu Lux Med, ubezpieczenie (opłata ściagana jest z pensji pracownika), platforma MyBenefit (100zł miesięcznie). Kemira stawia na młodych ludzi tj. under 30, większość pracowników to często osoby prosto po studiach bez doświadczenia więc zależy czego szukasz. Reasumując myślę, że Kemira plasuje się gdzieś po środku rankingu trójmiejskich korpo, nie jest żle ale są lepsze firmy. Dobra na pierwsze doświadczenia aby sie otrzaskać ale na robienie poważniejszej kariery nie bardzo. Oceniam Kemirę na 3 w skali 1 - 5.

Ilona
@pracownik

Dziękuję Ci bardzo serdecznie za tak obszerną opinię na temat tego pracodawcy. Z całą pewnością pomoże ona osobom, które rozważają aplikowanie do Kemira Gdańsk. Szkoda jedynie, iż dosyć niejasna pozostaje tam kwestia rozwoju zawodowego i awansu. Z kolei do plusów należy zaliczyć to, że młode osoby, bez doświadczenia, mają tam szanse na zatrudnienie. A czy takie osoby mogą liczyć na jakieś szkolenia, które wdrażałyby ich w późniejsze obowiązki? Wyjaśnij nam, jeśli możesz, jeszcze tę kwestię.

Czytając pierwszy wpis, zauważyłem, że firma stawia na zatrudnienie osób młodych po studiach bez doświadczenia zawodowego. Jestem ciekaw w takim razie, kto uczy te osoby poprawnego wykonywania powierzonych obowiązków? Są do tego wyznaczone osoby, czy może pracodawca organizuje specjalistyczne szkolenie dla nowych pracowników? Mam nadzieję, że uzyskam odpowiedź na to pytanie.

Tres
@Paweł

Hej. Nie zgodze sie ze stwierdzeniem, że firma stawia tylko na młodych ludzi gdyz osoby 45+ równiez u nas pracuja. Gdy sie przyjmujesz przechodzisz szkolenie jezeli chodzi o zakres obowiazków danego działu jak i szkolenie SAP. Sa również pod Ciebie podpięci tzw. Buddy-ies ktorzy sa jakby zawsze - dla ciebie- aby ci pomóc. Dodatkowo szkolenie odbywa sie w teamie w którym jesteś i masz support od tych ludzi przez pierwsze tygodnie. Takze no worries.

Hank
@Tres

Masz tzw onboarding. Najpierw z samym hr - dowiadujesz się o firmie itp. Krok po kroku tłumaczą co i jak i mozesz soe naprawde czuc zaopuekowany. A potem jest kilka tyg wdrożenia w zespole. I co mnie zaskoczyło - każdy w zespole ci pomaga nawet jak masz Buddy.

@Paweł

Kemira jak ma mozliwosc zatrudnić osobę z danym językiem i z doświadczeniem to oczywiście to zrobi. Jest trochę osób bez doświadczenia bo czasem tak jest chyba łatwiej znaleźć pracownika. Szkoli się wewnątrz teamu plus są szkolenia na SAP przez specjalistów.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Kemira Gdańsk sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Halina

tylko w języku angielskim :)

@Halina

U mnie było więcej po polsku i duża część po angielsku.

quatro

Kemira to świetna firma bo: - jest dużo luzu - jest spokojnie (jak na finlandie przystało) - ludzie są dla siebie co do zasady życzliwi -HR pomagają - stabilne zatrudnieni - kasa niezła (tak jak już pisali nie płacą najwięcej ale godnie) Praca w Kemirze jest kiepska bo: - jak w każdym bsc w trojmiesice dostalismy upierdliwe procesy zza granicy - każdy z IQ 80 jest w stanie się nauczyć jakiegoś procesu / księgowość/ obsługa klienta / procurment - jest bardzo dużo kobiet w managemencie co czasem bywa uciążliwe ze względu na brak równowagi i różnorodności - brak realny możliwości rozwoju

Wiktoria

@aahnes Podczas pracy w Kemira nie udało Ci się z nikim zbudować pozytywnej atmosfery? A jak z wynagrodzeniem i premiami?

Zostaw merytoryczną opinię o Kemira Gdańsk sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Kemira Gdańsk sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Kemira Gdańsk sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kemira Gdańsk sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 5, z czego 2 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kemira Gdańsk sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Kemira Gdańsk sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kemira Gdańsk sp. z o.o.