Opinie o JSW Sig w Jastrzębie-Zdrój

3.6/5
Na podstawie 460 ocen.

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie JSW Sig. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie JSW Sig o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JSW Sig w Jastrzębie-Zdrój

Panowie Jak rozliczają czas pracy od momentu bicia zjazdu i wyjazdu. Przypuśćmy że podział późno zjazd 6:30 a wyjazd na temperature 12;24 i brakło 6 minut do tych przepisowych 6h. Czy jakoś obcinają na wypłacie czy jak to działa? Z góry dziękuję za odpowiedź .

Elemele

Nie wprowadzaj w błąd, jest 15 minut tolerancji...

@Nowy

Wyjazd z temperaturą masz do 6 godzin, więc możesz se odbić zjazd o 7 a wyjazd 12.02.

Szybki Lopez
@Sigol

Jeśli odbijesz się poniżej 6h to piszesz wyjaśnienia i chodzisz się tłumaczyć do swojego szefa do BHP i RCP. Cały dzień w pupie więc nie warto. Pozdro

mars
@Szybki Lopez

Ale ten dzien na wyjasnienia jest placony czy darmowy? Bo w tym pierwszym przypadku chyba warto sie pomeczyc z wyjasnieniami. O ile kasa na koncie się zgadza.

Spocono onuca
Użytkownicy czekają na odpowiedź 36 dni.

Słyszał ktoś o przenosinach pod JSW we wrześniu?

ekiert

Siema po jakim czasie pracownik niewykwalifikowany staje sie wykwalifkowany? po roku?

Ja mam elektryka górniczego technika zdanego i dalej jestem niewykwalifikowanym pracownikiem

Sigol

Mi górnik wskoczył po pół roku :)

zofia

To można pracować pod ziemią bez zrobienia tego kursu? Myślałam że nie wpuszczą nikogo do pracy że to pierwsza rzecz co się robi jak ją dostajesz! No cyrk a mój chłopak chce iść do was do pracy ja nie pozwolę :0

BORYNIOK

Przyszły wypłaty po podwyżkach. Same czarne u mnie , tydzień l4 , stażowe 30% 4700 na pasku

Rafik
@BORYNIOK

Za 23 dni robocze 3500 na rękę to teraz nie muszą dopłacać do najnizszej krajowej

Karma
@Rafik

Co ty gadasz że 3500 za 23 dni jak ja dostałem ponad 4k, to chyba na powierzchni ????

Pit

Pniówek

Cały miesiąc przerobiony ,5 czerwonych i 9300 wypłaty - Sztygar zmianowy

mali
@BORYNIOK

Oooo to znacyz że jakieś podwyżki były, to i tak super. A wiecie jak często one się pojawiają w firmie? Znaczy no to jednorazowa sytuacja czy jakoś regularnie tutaj podnoszą wynagrodzenie.

Elektryk

Po 8 latach dołu z kursami i uprawnieniami stwierdzono że jestem nie wykwalifikowany

Jaka to nazwa "szkolenie i górnictwo " najlepiej potrzeba inżyniera na taśmę

Renata

Dobrze piszecie że podwyżka ma być ale tu więcej dają tak? To ciekawe czy cokolwiek skoczy chyba nie ma szans ? Mój były szef by nigdy nie dał ponad normę xD

Seba

Witam mam pytanie co to jest ten SIG 1 i SIG 2 . I dlaczego jedni maja wpisane owp . Mam umowę na okres próbny 3 miesiące na górze . Czy po tych 3 miesiącach zmienia mi stanowisko bo nie wiem czemu robiłem już na dole w innej firmie i nie chcieli mnie rzucić na dół a tych którzy tam nigdy nie robili dali ich na dół. Kopalnia Knurów . Bo teraz nie wiem czy zostanę na tej najgorszej robocie czy mi później zmienia sami stanowisko . Od kogo to wogole zależy

Bartosz
@Seba

Po 3 miesiącach dalej będzie pisać pracownik niewykwalifikowany pod ziemią nawet jak ci uprawnienia jakieś zrobią

sig pniowek

Panowie prawda to że w wrzesniu cos ma sie poruszyc w sprawie przejść?

Rylbudryk
@sig pniowek

Chciałbym... pewnie ruszy się tyle, że będą nowe obietnice bez pokrycia.

@Rylbudryk

Nowe obietnice bez pokrycia? To ciekaw jestem tych starych na które jeszcze czekacie. Każdy czasem lubi koloryzować ale to chyba nie oznacza ze firma jest aż tak niesłowna?

@sig pniowek

Nie. Przejść już nie będzie. Po to dostałeś podwyżkę w sigu żeby Ci zamknąć buzię na zawsze w sprawie alokacji.

SiG Pniówek

Panny na Pniówku alokacje ruszyły , są już listy zrobione pod jsw i pod owp. Do września mają być przeniesieni.

@SiG Pniówek

No i po co daremne kłamstwa? Listy były już w maju gotowe po czym wszystkie nazwiska zostały wycofane z alokacji. Ruszają alokacje ale odbędą się we wrześniu? Czytasz w ogóle co piszesz?

Rafik
@SiG Pniówek

Raczej nie liczył bym na przeniesienie taniej kopalnie uczymac takiego pracownika niż by przejęli I drożej by mu płacili i wszystkie dodatki a tak po taniochu idzie oblecieć

Alex

Obeznany jest tu ktoś w aktualnych warunkach? myślę o aplikowaniu ale liczyłbym na ocenę, komu polecacie próbować a kto powinien sie wstrzymać bo pewnie nie da rady?

Xdd
@Alex

Nie idź jak nie masz doświadczenia, idź do firmy zrób rok-2lata doświadczenia i potem próbuj bo będziesz miał stażowe więc więcej zarobisz a tak to najniższa krajowa

Wika
@Xdd

To tego stażowego jest tak dużo że lepiej się opłaca czekać? Napisz w ogóle o jakiej kwocie mówimy. Na moją logikę to przecież potem też można dostać stażowe, czy to tu tak nie działa?

Szczynśboże
@Wika

No opłaca się czekać bo tak będziesz przez 2 lata zarabiać najniższą w sigu, a w tym czasie możesz mieć 5+ pod firmą

MD2Mati
@Xdd

Waliłbym też do firmy prywatnej, przerobił jakiś czas, zeby miec stazowe, tak jak inni piszą. Bez stazowego to najnizsza krajowa brutto.

Kiki
@Szczynśboże

A od kiedy oni uznają te stażowe ze maja być 2 lata? nie chce żeby nagle zmienili sobie warunki i dali 3 lub jeszcze bardziej zaszaleli

Siguś

Siemanko, stażowe liczy się od roku ? Czy od dwóch ?

Aa

To obojętnie czy pod firma czy musi być pod sigiem??

Elo
@Aa

Z tego co wiem to normlanie pod firmami zaliczaja staż ale nie możesz mieć przerywanego, bo masz np. 15 lat dołu ale poszles gdzieś na powierzchnię do ekookien i zatęskniłem za zapyleniem i temperatura i wróciłeś do firmy to liczy się jakby od nowa, oczywiście potem z sigu jak pod JSW dojdziesz to wszystko ci się liczy nawet te 15 lat ale w sigu tak właśnie robią żeby ci nie płacić więcej xd

MD2Mati
@Siguś

Jezeli pracowałeś w innej firmie górniczej, to stażowe masz odrazu. Po 2 latach w innej firmie, w sigu masz Barbórke liczoną od 1 dnia zatrudnienia. Ciągłosc zatrudnienia pomiedzy np. PGG a JSW nie może Ci przekroczyć 30 albo 31 dni.

Sigg

Hej mi zaproponowali 5 na rękę ze stażem pracy ponad 2 lata w górnictwie w oddziale transportowym więc chyba tragedi niema pozdro

Elo

A na jakiej kopalni?

@Sigg

Mi też na rozmowie zaproponowali więcej ale jak pasek po pierwszej wypłacie obejrzałem to się zdziwiłem muszą dawać więcej żeby ludzi zachęcić

Robert

Każdemu tak mówią na rozmowie, przecież nie powiedzą że jak będziesz miał ciulowe szychty to dostaniesz wyrównanie do najniżej krajowej... Porażka ta firma i ci ludzie na rozmowie co już na wstępie ci kłamią prosto w oczy. Ale czego się spodziewać.

Janek
@Sigg

Teraz się przyjmujesz ? Podobno przyjęcia wstrzymane to jak to jest ?

Kondzio
@Janek

A jest tu opcja na to ze tylko wybrani maja szanse teraz sie dostać? już nie raz widziałem jak firmy selekcje robiły

Robert

Ale wstrzymali to czy nie? zastanawiam się też czy ci co przeszli będą mogli liczyć na jakieś lepsze warunki?

Czy są jakieś przyjęcia do SIG na kopalnię w Knurowie lub w Szczyglowicach ? Gdzie zlozyc CV ?

Beata
@Anna

Witam. O to samo chciałam się zapytac. Tez jestem zainteresowaną.

Jio
@Beata

Ani przyjęć ani alokacji

jesjs
@Jio

Alokacja raczej będzie z weglokoksi i pgg do jsw. Nie będzie przyjec normalnych w spółkach chyba już.

Belka
@jesjs

Kolego z PGG i Weglokoksu zanim ludzie przyjdą to minie jeszcze sporo czasu... Przecież muszą skończyć tam ściany które aktualnie biorą i wziąć się za likwidację... Pewnie z 1,5 do 2 lat max zanim ktoś się pojawi. W piątek były rozmowy między JSW a JSW SIG ale puki co cisza. Co do alokacji to nikt nie powiedział że są odsunięte na kilka lat jak nie którzy piszą... Mogę jedynie przypuszczać że do końca roku na pewno będzie rzut :)

marta96
Użytkownicy czekają na odpowiedź 53 dni.

ile można zarobić jako planistka?

Sigol

Beda alokacje i to na dniach , nie sluchajcie ludzi bo to idzie jak gluchy telefon … chcecie sie zwalniac to soe zwalniajcie ale pozniej nie placzcie ze miesiac po waszym zwolnieniu koledzy przeszli a wy sie zwolniliscie. Sierpien / wrzesien .

Zaciekawiony
@Sigol

A skąd masz takie info? Bo również dopytuje się tu i tam na bieżąco i nikt nic nie wie.

Sebek
@Zaciekawiony

A ile tu jest osób do gadania o takich sprawach? Z plotek ciezko cokolwiek wyciągnąć a dobrze żeby warunki były jasne

sigi

Jak to jest ze przejścia niby wstrzymane a na pniowku ludzie pod g1 przeszli

@sigi

Przeszli pod g1 w jsw czy harują na ścianie a płaci im sig? To dwie różne kwestie.

Rymcymcym

Sig G1 to dalej sig, tylko codziennie oddelegowani są na dany oddział G gdzie brak ludzi tylko z możliwością pracy w ścianie/wnęce itp, odstawa oddziałowa robi tylko na gumie/pobierze czy czyszczeniu odstawy

Xcw
@sigi

Jak ma się znajomości to się przejdzie a reszta ludzi daleko w tyle

Sigol

Nie ma alokacji pod kopalnie i nie bedzie przez najbliższe kilka lat, wiec pora rozglądać się za nową pracą. Na kopalni świat się nie kończy. Pozdro chłopy

Nunuk
@Sigol

Niestety gościu ma rację. Alokacje wstrzymane na amen. Eko okna czekają na nas z otwartymi rękami.

Rozmowy

W związkach można się jedynie dowiedzieć, ze „rozmowy są prowadzone”. Po wakacjach będzie ta sama gadka i tak miesiąc po miesiącu, rok po roku. Na pewno znajdzie się ktoś, komu nie będzie przeszkadzała dysproporcja w zarobkach, ale osobiście uważam, ze 5,500 , 6,000 za robotę w ścianie to za mało.

Zygi

Ja dopiero chce tu do pracy przyjść a wy już o zwolnieniach piszecie. to sprawdzone czy może jakiś lament tylko? Odprawy by chociaż dali

Dżordżo
Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.

Ma pytanie odnoście Boryni, wiadomo kiedy będą jakieś przyjęcia pod SIG? Chodzi mi o przyjęcia nie o alokację

Alokacje
Użytkownicy czekają na odpowiedź 60 dni.

Witam panowie chodzi mi o Pniówek pytanie proste jak to jest z tymi alokacjami wstrzymane rozumiem wiadomo do kiedy przynajmniej? Pozdrawiam

Gliniok

Ja pracuje na pniówku i chcialem się przeniesć na Budryk... jak dowiedziałem się że prawie nikt nie wyjezdza na 6g to odpuściłem.

Seba
@Gliniok

Na Budryku ciągłe przybieranie i nie ma wyjazdów na 6 a wypłata najniższą krajowa praca pod ziemią

Xwc

praca bardzo ciężka w hałasie i zapyleniu mocnym nie ma kiedy ani zjeść przełożeni patrzą na ręce ino cały czas cza robić jak na produkcji cały czas w biegu za najnizszą krajową wykorzystywanie pracownika

Gosc

Ale za najnizszą krajową taka harówka to jakaś kpina

Zbyszko
@Xwc

Sami sie godzicie na takie warunki więc coś jest na rzeczy. A to ze patrzą na ręce to pewnie dlatego ze wcześniej niektórzy robili tak żeby sie zbytnio nie przerobic więc to do nich można mieć pretensje. Jak dalej tak tu siedzą to coś jednak to rekompensuje?

Zostaw merytoryczną opinię o JSW Sig - Jastrzębie-Zdrój

• Jak się pracuje w JSW Sig?

Zobacz opinie na temat firmy JSW Sig tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1543.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JSW Sig?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 962, z czego 235 to opinie pozytywne, 55 to opinie negatywne, a 672 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JSW Sig?

Kandydaci do pracy w JSW Sig napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.