Opinie o Kopalnia Wapienia Morawica S.A. w Morawica

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Kopalnia Wapienia Morawica S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Kopalnia Wapienia Morawica S.A. o rekrutacji.

Branże: Kruszywa - Obróbka kamieni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kopalnia Wapienia Morawica S.A. w Morawica

Wiki

Wypłaty na czas, barbórka, czasami jakaś ekstra premia, płatne "wczasy pod gruszą" ALE wypłata jak na obecne czasy dość niska, sprzęt stary, brak mozliwości jakiegokolwiek rozwoju czy awansu, w głowach kierowników, choć to ludzie młodzi, kwitnie mentalość "poganiacza (usunięte przez administratora) którzy sami trzęsą portkami o własną posadę, ogólnie "polityka kadrowa" jest niezrozumiała, sporo emerytów pozostawianych, praca dobra "żeby przetrwać", nie polecam osobom ambitnym chcącym rozwijać swoje umiejętności gdyż te i tak nie zostaną należycie wykozystane przez kadrę kierowniczą. Osoba bez wykształcenia tzw"do łopaty" na pewno znajdzie tam swoje miejsce.

Janus

Myślę że 4k jest w zasięgu dla osoby z przeróbki, a po co dorabiać "nadgodzinami" jak gdzie indziej taka stawka jest normą a nie łaską?

Jak szefostwo w Kopalnia Wapienia Morawica S.A. traktuje ludzi?

PatriotaGospodarczy40+
@łukasz

Czy wymyślił ktoś metodę na skrócenie czasu sprzątania i zatrzymania taśmociągu i kiedy to robic? I co w tym czasie mieliby robić ludzie obsługujący taśmociąg (by utrzymać efektywność /zyskowność kopalni)?

PatriotaGospodarcz40+

Jak firma docenia kreatywność pracowników majacych pomysły na względnie tanie, szybkie zmiany rozwiązujące problemy - np BHP, poprawiające efektywność? Czy kopalnia ma oficjalny system motywacyjny?

elektromonter Nowy wpis
@PatriotaGospodarcz40+

kreatywność nie jest mile widziana gdyż to może podważyć kompetencje kierownika a kierownicy drżą o swoje posady, wykazanie jakichkolwiek "ponadprzeciętnych" zdolności czy tez wiedzy kończy się uprzykrzaniem życia, jak chcesz pracować "bez stresu" to rób dokładnie to co ci każą ... ni mniej ni więcej...

Karo

Elektromonter dostaje samochód do użytku? W ogłoszeniu napisane, że trzeba mieć prawo jazdy, ale już o tym, czy Firma udostępnia pojazd jeśli wymaga jezdzenia do klienta czy coś no to nie ma nic. Ktoś tutaj wie? dajcie znać.

elektromonter Nowy wpis
@Karo

masz samochód do jazdy po zakładzie i przejazdu z jednego zakładu na drugi drogą asfaltową (oprócz wyrobiska bo kierownik zabronił)

Lucy Nowy wpis

Już mają kogoś na elektromontera czy tak samo z siebie wygasła ta oferta 2 miesiące temu? Tak mi pokazuje. Jeśli można się przyjąć to na czym polega ta „ Comiesięczna premia regulaminowa”? O której tam wspominali jak nic się nie zmieniło.

Janus Nowy wpis
@Lucy

premia regulaminowa to jakieś 10 % podstawowego wynagrodzenia... razem z tą premią na stanowisku elektromontera zarobisz jakieś 4k... dla ciekawości dodam że w zakres prac "elektromontera" na Kopalni wchodzi koszenie trawy na farmach fotowoltaicznych które kopalnia posiada

Jak szefostwo w Kopalnia Wapienia Morawica S.A. traktuje ludzi?

Jak woły robocze. Wystarczy nie zgodzić się z kierownikiem i już problem. Kierownicy chętnie słuchają bajek i donosów. Oficjalnie nikt nic nie wie, a nieoficjalnie robią koło (usunięte przez administratora) A to zmiany poukładają tak, żeby pracownik odczuł, a to na najgorszy sprzęt wyślą. O podwyżkach nie ma co marzyć. Tutaj kierownictwo dostaje kasę, żeby ludzi gnoić i do pracy gnać. A najgorsi są na stanowiskach mistrzów, albo brygadzistów. Taki, to za złotówkę na godzinę będzie bajki tworzył i przedstawiał, jako fakty. Zwykli kłamcy. Kadra bez wiedzy i umiejętności. BHP, to jak sobie na kartce napiszą.

Mariusz

Ehh to nie wygląda to dobrze. Ale jest grupa osób, którzy dobrze żyją z kierownikiem i mają lepiej? Pytam, bo jakoś trudno mi uwierzyć, że w sumie kierownik może sobie robić, co chce z tego, co napisałeś. Hmm podasz jakiś przykład tego nieprzestrzegania bhp? Bo rozważałem pracę tam.

łukasz
@Mariusz

Praca na kopalni to dramat. BHP to kpina sprzątanie taśmociągów odbywa się podczas pracy urządzeń ( nie nauczyli się śmiercią jednego pracownika ), mega niebezpieczne ale jeśli komuś nie pasuje to się zwolnij . Kierownictwo dramat tylko tony tony i tony , człowiek jest tam traktowany jak śmieć zero perspektyw zero podwyżek .

Hanna
@łukasz

O kurczę, to rzeczywiście niebezpiecznie. A nie próbowaliście zgłosić tego gdzieś wyżej? O ile jest komu... A po jakim czasie pracy starałeś się o podwyżkę? Nie znasz nikogo kto dostał podwyżkę? Rzeczywiście kilka osób o tym pisało że ciężko o podwyżki

PatriotaGospodarczy40+
@łukasz

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Kopalnia Wapienia Morawica S.A., daj nam znać, co sądzisz o jej przebiegu. Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca na stanowisko Elektromonter? Podziel się swoimi wrażeniami!
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.

Cześć, ja to w sprawie tej oferty, co dali na elektromontera. Napisali o barbórkach i wolnym ale o godzinach pracy takich podstawowych to nic tam nie widzę. Zmianowo robicie czy nie? Proszę o jakąś informację po krótce chociaż. .

Kora
@Wiki

A za te święto górnicze, to górnicy dostają jakieś nagrody pieniężne lub może dzień wolny od pracy? A za brakiem tych możliwości awansu i rozwoju idzie również brak podwyżek?

@Kora

4 grudnia jest wolny od pracy, za ten dzień dostaje się około 150 zł, podwyżki jeśli są to tzw "inflacyjne" czyli na dobrą sprawę zarabia się mniej niż 3-4 lata temu

Janusz
@Wiki

Tylko inflacyjne? Raz w roku czy częściej? Zwykle ile procent ponoszą?

Sandvik
@Janusz

zwykle 10% stawki podstawowej tj jakieś 2,50 zł brutto

@Sandvik

Dzięki za info. Wyżej pisano, że wypłata dość niska, ale w sumie nikt nie podał choćby przybliżonych kwot. Można coś więcej się dowiedzieć? I czy te warunki sprawiają, że pracownicy się zwalniają, a może rotacja mimo to nie jest wysoka? Są może jakieś dodatki za staż pracy? Ciekawi mnie czy będą może nowe oferty niedługo.

Janus

stawka wynosi najniższą krajową za godzinę brutto + premia regulaminowa (jakieś 500 zł) , sytuacje ratuje trochę wspomniana barbórka/trzynastka, no i wczasy pod gruszą jakieś 1600 zł max ( są trzy progi w zależności od dochodu)

@Wiki

Ile wynosi pensja operatora koparki z pierwszą klasą? Czy są aktualnie jakieś przyjęcia na to stanowisko?

@Janus

no to możesz napisać ile tak na miesiąc można u nich wyciągnąć? ta premia 500 złotych też jest brutto, czy już netto? skoro tak średnio płacą, to może jest szansa by dorobić sobie nadgodziami?

Janus

Firma Kopalnia Wapienia Morawica S.A. dodała nową ofertę pracy na stanowisko elektromonter. Czy ktoś o tym słyszał? Co powiecie o zatrudnieniu u tego pracodawcy?

wojtek

To nie zakład pracy to (usunięte przez administratora) wypłata śmieszna praca niebezpieczna zero BHP załoga leciwa bo nikt inny ich nie przyjmie . (usunięte przez administratora) ludzie nie odpowiedzialni maszyny / narzędzia z epoki (usunięte przez administratora) . Lecz gdy urząd górniczy lub PIP się zbliżą wszystko jest chowane . Bloki skalne ,,zakleszczone ,, w kruszarkach wyciągają suwnicą co zakończy się wcześniej czy później tragedią nie tylko połamanymi palcami jak do tej pory ( oczywiście wszystko tuszowane pod grożbą zwolnienia ) MEGA nie polecam

Barbara
@wojtek

Nie wiem, na jakim dokładnie pracujesz stanowisku, no ale wiadomo, że w kopalni nie jest lekko, zawsze jest ryzyko, choć rzeczywiście wtedy wynagrodzenie powinno być odpowiednie. Możesz powiedzieć, jakie są widełki płacowe? Co do tego BHP no to warto poinformować pracodawcę, że zatrudnione osoby go nie przestrzegają, to nie jest przecież wina firmy.

piotr
@Barbara

to pracodawca łamie przepisy BHP, albo inaczej nie przestrzega. zarobki najniższą krajowa oczywiście z ,,Premią '' również uważam iż ten pracodawca powinien być kontrolowany przez PIP , ja odszedłem po 2 latach i to koszmar ukrywanie wypadków w pracy, ciągłe zastraszanie cos okropnego !!! ten zakład powinni zamknąć

Leszek
@piotr

To w firmie nie pracuje nikt od BHP który kontrolowałby takie rzeczy? Przecież to pracodawca będzie odpowiedzialny jak się coś komuś stanie. Premia o której wspomniałeś jest za wyniki? Napisałeś w cudzysłowie bo żadko można ją dostać, czy problem jest w czymś innym?

Marzena

Na jakie zarobki może tu liczyć księgowa? Mam około 8 let doświadczenia. Na jakich programach pracujecie? W ogłoszeniu nic na ten temat nie ma, a dla mnie to ważne, bo niektóre są mało intuicyjne. No i jaki socjal oferują? :) Atmosfera w biurze jest w porządku?

Uzytkownik

Dlaczego kopalnia nie pracuje na nocy , to znaczy nie ma sprzedaży kruszywa. Czy to chwilowe zaworowanie czy juz tak na stale?????

Pracuję w Kopalni prawie rok i naprawdę nie ma co narzekać pieniądze nie są złe zawsze na czas socjal obowiązki i kierownictwo też okej. A to co niektórzy wypisują nie jest prawdą jak na nasz kielecki rynek pracy to naprawdę nie jest źle poza tym zawsze można się udać do prezesa i po prostu porozmawiać i nie spotkałem się z przypadkiem odmowy rozmowy bądź nie zareagowania na problem. Osoby rozgoryczone niech zastanowią się co piszą bo chyba nie pracowali nigdy w innych firmach i nie znają polskich realiów i polskich pracodawców. Po swoim jak na razie krótkim stażu polecam pracę w Kopalni Morawica.

przeróbkarz

Wypłaty zawsze na czas, zasady BHP zachowane oraz brak wyzysku.

Małgorzata
@przeróbkarz

To rozumiem że trzymacie się swoich obowiązków i nie obciążają was za bardzo niczym? :)

przeróbkarz
@Małgorzata

Atmosfera dobra, kierownictwo nie wchodzi na głowę i nie każe robić nic co wykracza poza zakres.

Beata
@przeróbkarz

Że wypłaty na czas to super, a jak konkretniej wynagrodzenie tutaj wygląda?

było, minęło
@Beata

@Beata, @Małgorzta. To co napisał @przeróbkarz, to czyste kłamstwa. Dam sobie rękę uciąć, że to ktoś z kierownictwa. Ludzi pewnie w kołchozie brakuje, więc go wybielają, jak stołówkę na Barbórkę, Kierownictwo zawsze naciska. Nie ma spokoju w pracy. Masa tam donosicieli-bajkopisarzy. Szczególnie na stanowiskach niższego dozoru. Zarobki marne. Dodatki są w postaci Barbórki i wczasów pod gruszą. Zasady BHP? Jasne, jak sobie @przeróbkarz narysuje. Swoją drogą, bardzo prymitywnie dobrany nick, ale to właśnie poziom kadry kierowniczej. Podania składać można, pracy jest dużo, bo, kto może, ten stamtąd ucieka. Pozdrawiam wszystkich.

Beata
@było, minęło

Aha czyli uważasz, że to jednak w ten sposób? :/ No to gorzej to wygląda niestety. Piszesz coś na temat donosicieli, jakie są konsekwencje tego, że tu kogoś podkablują?

młody

Pracowałem bardzo długo odradzam zero perspektyw na przyszłość wynagrodzenie nędzne ,, a jeśli panu nie pasuje to mamy kolejkę chętnych . Kadrowa bardzo dobrze liczy oczywiście na swoją stronę byle by (usunięte przez administratora), (usunięte przez administratora) praca cieżka i ogromnie niebezpieczna 10 lat temu na zmianę przypadało 10 pracowników obecnie 2 . zakład OPM to koszmar jeśli raz w tygodniu nie przyniosłeś kierownikowi ,, (usunięte przez administratora)‘’ butelki alkoholu to najgorsze prace zlecał

Julia
@młody

a to wynagrodzenie jak to określiłeś "nędzne" to ile wynosi? Są jakieś premie na święta albo za bycie dobrym pracownikiem?

Łucja
@młody

Praca w kopalni z reguły jest niebezpieczna... Ale jest tutaj coś bardziej niebezpiecznego, że o tym wspomniałeś? Jakieś konkrety na które trzeba uważać ?

Julia

Faktycznie najniższe stawki w okolicy? Co proponują na początek? Wynagradzają to jakoś dodatkowe benefity - w tym na przykład dodatkowa kasa na barburkę? Mąż chciał się tu starać o pracę i w sumie analizujemy czy warto.

Natan

Bardzo dobra firma, ceniona w swoim rejonie a przy tym dobrze traktująca pracowników.

cyrk
@Natan

bardzo dobra jak na wadze obok biura-wagowe romansuja z operatorem z panem mistrzem .Cala okolica sie smieje i zaloga kopalni .Gratulacje Natan a kierowcy w swoich bazach opowiadaja .Wszystk jest o.k. Trzeba kolego obejrzec sie za siebie

Qr
@cyrk

Czy wyczuwam męża Pani wagowej?

Mariusz
@Qr

Jaki Twój komentarz ma związek z ewentualnym zatrudnieniem w firmie Kopalnia Wamienia "Morawica"? Pytam bo szczerze mówiąc jestem zdziwiony tym, co napisałeś. Proszę Cię serdecznie o to, abyś napisał, co wiesz na temat tego pracodawcy. Czy dzięki Tobie uda mi się wreszcie ustalić, jak wygląda tam praca i czy warto aplikować?

Prac
@Mariusz

Nie warto. Niskie stawki, chyba najniższe w okolicy. Wszystko na wariata. Jeżeli nie masz tu rodziny, albo znajomego w biurze lub nie donosisz na kolegów, to nie licz na profity. PRL pełną gębą.

Nn
@cyrk

@cyrk No właśnie trzeba rozejrzeć sie dookoła siebie,romanse zdarzają się wszędzie, a nawet i w biurze. Tacy ludzie,że patrzą na wszysto i wszystkich tylko nie na siebie. A poza tym czy przeszkadza ci to że ktoś ze sobą romansuje i żę śmieją się z niego, przecież to ciebie nie dotyczy, więc w czym masz problem. To ich życie i ich sprawa

Nn
@cyrk

@cyrk To, że i8nteresuje cię życie innych a nie swoje to wiemy, ale jak to się ma do pracy na Kopalni, czy firma jakoś na tym ucierpiała, czy kierowcy na tym ucierpieli, lub inni pracownicy . Bo śmieszy mnie to jak mówisz żę kierowcy na bazie mówią że wszystko jest ok, a co do cholery kierowcy mają do ludzi tam pracujących, których nie znają i nic nie mogą o nich powiedzieć, tak samo jak wagowe miały by coś do kierowców których czasem widzą pierwszy raz na oczy. Zastanów się co piszesz człowieku, każdy ma coś na sumieniu i wszędzie dzieją się cyrki czy to w małych czy w większych firmach ale po co pisać takie rzeczy na forum.

Wojtek

Czy jest zorganizowany jakiś dojazd dla pracowników ?

Gosc

Pracowałem tam dłuższy okres, nawet najgorszemu wrogowi bym tej pracy nie polecił. Zarobki w granicach 2tys złotych, o 2,5 można tylko pomarzyć chyba ze barburka wjedzie. Największa zagadka tego miejsca jest tak zwany TUNEL pracownik tak naprawdę nie jest w stanie odgadnąć kiedy coś spadnie mu na łeb. O podwyżkach nie ma mowy chyba ze w postaci gulaszu angielskiego bądź wody buskowianki

Olga
@Gosc

Dzięki za wpis. Napisałeś że w Kopalnia Wamienia nie można liczyć na podwyżki. A jak wygląda sytuacja z premią? Mieliście jakiś system premiowy?

Najniższe zarobki w porównaniu do zakładów tej branży,na początku obiecują w miarę dobre stawki a po czasie gdy pracownik się przyzwyczai mają go gdzieś ,liczą się tony a pracownik pracuje za psie pieniądze bez premii to do dwuch tysięcy nie dociągnie,masakra,...a nie wspomne o warunkach w jakich trzeba jeść w budzie w (usunięte przez administratora) jak pies a stołówka zamknięta... Moje sugestie dla Kopalnia Wamienia "Morawica" S.A: Szanować pracowników i godnie ich wynagradzać ,bo ceny idą w góre a pensje nic jak tak dalej będzie ludzie odejdą Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zero nagonki i jeszcze raz szacunek i godne wynagrodzenie !!! nie tylko ilość przerobu....pracownik doceniony sam będzie wydajniejszy i z ochotą przyjdzie do pracy,a nie z przymusu bo ma rodzine..

admin

Znacie firmę Kopalnia Wamienia "Morawica" S.A od podszewki? Wiecie jak wygląda praca i czy da się dogadać z szefem? Podziel się z nami Twoją opinią, pomóż poznać prawdę o firmie.

Zostaw merytoryczną opinię o Kopalnia Wapienia Morawica S.A. - Morawica

• Jak się pracuje w Kopalnia Wapienia Morawica S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Kopalnia Wapienia Morawica S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kopalnia Wapienia Morawica S.A.?

Kopalnia Wapienia Morawica S.A.
1.7/5 Na podstawie 3 ocen.
  • Górnicza 42
    26-026 Morawica

Kopalnia Wapienia Morawica S.A.