Opinie o Amsterdam Standard Sp. z o.o. w Kraków

Amsterdam Standard to polsko-holenderska firma, świadcząca usługi programistyczne w zakresie tworzenia serwisów internetowych i aplikacji mobilnych.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Amsterdam Standard Sp. z o.o. w Kraków

Nutella

I jak tam AS? Przychody urosły? Zmalały? Jak tam nowi klienci w ciągu ostatnich paru miesięcy? Dobra ta firma o Amsterdamdzkich standardach, zwolnienia, wypowiedzenia, (usunięte przez administratora), brak podwyżki. Dzielenie pracowników na kategorie. Jak nie chcesz przychodzić do biura to zabierają ci wszystkie benefity xD. Osobiście nie polecam.

Alicja

Widzę tu info z zeszłego roku o rzekomych zwolnieniach, serio coś takiego miało miejsce? Szukam właśnie ofert dla .NET Developera, ta firma wpadła mi w oko ze względu na lokalizację. Ale chyba nie jest tak źle, bo żadnych aktualnych nie znalazłam. Co jaki czas szukają nowych osób? Podobno można pracować u nich hybrydowo lub zdalnie, tak twierdzą na portalu. Czy są nakładane ograniczenia w tym zakresie? Np. limit dni które można spędzić na home office?

Sonia
@Amsterdam Standard

To na jakiej podstawie zostały wybrane osoby, którym ostatecznie podziękowano za współpracę? Zastanawiam się nad ich dalsza sytuacja. Podczas kolejnych ewentualnych przyjęć mogą oczekiwać telefonu od firmy? i co z pozostałymi pracownikami, jak z ich aktualnym poczuciem bezpieczeństwa o stanowisko?

Nadia Nowy wpis

Wczoraj dodano ofertę dla PHP Deva. już po samym opisie wiem, że niestety nie spełniam wymagań, ponieważ potrzebnych jest minimum 8 lat doświadczenia. możecie przy tym jednak opisać proces rekrutacyjny? ciekawa jestem jak konkretnie może wyglądać rozmowa przy takim poziomie

Php Nowy wpis
@Nadia

Przechodziłem ten proces. Miła rozmowa z HR, potem techniczna wewnętrzna, później dwa etapy, w tym live-coding z klientem. Proces długi i wymagający, ale feedback konstruktywny po otrzymałem

Nutella Nowy wpis

Mamolada
@Alicja

Hej, ostatnio w firmie było sporo zwolnień a sytuacja finansowa firmy nie jest najlepsza, tną koszty gdzie tylko się da. Jeżeli szukasz stabilnego miejsca to bym odradzał.

@Mamolada

Dziękuję za ten komentarz, pomimo że nie jest on rzetelny i szczegółowy, ale pozwoli mi się odnieść do sytuacji. Jak widać po komentarzach, po tych “wielu zwolnieniach”, zalała nas fala negatywnych opinii, tak jak to miało miejsce w przypadku zielonych firm z Poznania i dziesiątkach innych firm. Bardzo trafnie ujął to autor powyższej wypowiedzi, że warunki makroekonomiczne są jednakowe dla wszystkich, tak więc i my doświadczyliśmy spowolnienia. Mniejsza liczba projektów i cięcia budżetów wśród naszych klientów, przełożyły się na mniejszą ilośc pracy. To w rezultacie spowodowało, że oprócz masowych zwolnień (5%) tniemy koszty gdzie się da :( Poniżej wyczerpująca lista naszych cięć: - zrezygnowaliśmy z imprezy letniej - sprzedajemy nasze porsche, (tanio - bo wiadomo, sytuacja jest dramatyczna) - … - … - na pewno coś jeszcze obcięliśmy. Jak mi się przypomni to dodam. Decyzja o zwolnieniach była jedną z najcięższych decyzji, jakie musieliśmy podjąć od czasu powstania firmy. Trudna, ale w kontekście zapewniania stabilności dla pozostałych 140 osób, jedyna sensowna. Dzięki bezpiecznej polityce finansowej, bez większego stresu możemy pracować nad wzmocnieniem naszej sprzedaży i podnosić jakość naszych usług realizując wew. projekty, na które nigdy nie mieliśmy czasu. Pierwsze pozytywne efekty są już na horyzoncie i zaczęliśmy rekrutować :) Pozdrawiamy!

Sonia Nowy wpis
@Amsterdam Standard

Czy widzieliście nowe ogłoszenie o pracę Amsterdam Standard Sp. z o.o. na stanowisko Designer? Pojawiło się 23 kwietnia na Justjoin.it. Planujecie na nie aplikować?

2 etapowa rekrutacja: 1. rozmowa HR. 2. weryfikacja techniczna (opcjonalnie livecoding z klientem, na kolejnym etapie) Patrycja odpowiedzialna za HR - bardzo profesjonalne podejście, bardzo sympatyczna, konkretna i profesjonalna. Sprawnie opowiedziała o firmie i przedstawiła vibe jaki tam panuje. :) Kamil odpowiedzialny za rekrutację techniczną - bardzo profesjonalne podejscie. Do rozmowy podchodzilem bardzo zestresowany, niepotrzebnie. Kamil od początku wprowadzil luzną atmosferę i kontynuował vibe firmowy przedstawiony podczas pierwszego etapu z Patrycją. Amsterdam Standard to miejsce, w którym pracowałbym z przyjemnością. Obecnie posiadany przeze mnie stack nie koresponduje z wymaganiami projektu. Zostąło mi to przedstawione w jasny i rzetelny sposób. Podczas rozmowy wyciągnąłem również wiele wniosków. Kamil (rekuter techniczny) podpowiedział mi również wiele rzeczy przydatnych w rozwoju mojej dalszej kariery zawodowej! Polecam z czystym sumieniem. :)

Pytania byly sensowne i logiczne. Bez wydumanych formułek i pustych frazesów. Związane z realnym rozumieniem technologii oraz projektowania - na realnych przykladach i realnych analizach. Bardzo przyjemne, konstruktywne pytania.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Amsterdam Standard Sp. z o.o. zatrudni osobę na stanowisko QA Engineer. Braliście udział w procesie rekrutacji i zostaliście zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną? Podzielcie się swoimi wrażeniami!

cd

Wziąłem udział w rekrutacji, która miała składać się z dwóch etapów i zakończyć w przeciągu tygodnia. Po ponad tygodniu dowiedziałem się (dopytując, bo nikt sam się nie odezwał), że będzie jeszcze trzeci etap, ale "nie wiadomo kiedy". Po kolejnym tygodniu dostałem tylko informację, że klient się rozmyślił i już nie szukają QA. Profesjonalizm mocno, tyle w temacie.

pp

czemu usuwacie komentarze, że firma masowo zwalnia pracowników albo sami się zwalniają?

Tester
@pp

Możesz powiedzieć coś więcej o masowych zwolnieniach? Widzę, że cały czas poszukują pracowników więc masowe zwolnienia wydają się dziwne.

Tomasz Krzysztof Rżany
@pp

Cześć pp. Dzięki za rzetelny, wartościowy i autentyczny komentarz. W dzisiejszych czasach, kiedy internet zalewany jest anonimowym hejtem, trollami czy też komentarzami ze strony nieuczciwej konkurencji, takie portale jak gowork są ważnym źródłem wiedzy. W końcu nie mamy tutaj anonimowych wpisów, a treść zawsze jest weryfikowana, dzięki czemu można prowadzić merytoryczne dyskusje ;) Jeśli chodzi o usuwanie komentarzy, to o ile się nic nie zmieniło, trzeba mieć płatny profil. Ewentualnie można usunąć swój własny post, co też nie jest takie proste. Niestety, w Amsterdam Standard wolimy wydać pieniądze na szkolenia, niż na płatne konto aby usuwać komentarze. Co do masowych zwolnień, tak to prawda. Zwolniliśmy w tym roku jedną osobę. Pozdrawiam!

Wojtek
@Tomasz Krzysztof Rżany

Polski Stevie Jobsie, to jeszcze pochwal się, ile osób się samo zwolniło? ta firma to jakiś żart

Stefan

Kiedyś to była fajna firma do pracy. Obecnie to łapanka na całego, zatrudnianie ludzi którzy nie maja pojęcia o programowaniu. Standardy kodowania są jakąś kpiną.

koderfest
@Stefan

Jakieś konkretne przykłady ? Właśnie planuje aplikować do tej firmy więc byłbym wdzięczny za więcej informacji.

@Stefan

Cześć Stefan. Tak się składa, że w ostatnich 12 miesiącach odeszło od nas 3 developerów i z całą trójką jestem w kontakcie, więc mam uzasadnione podejrzenia co do wiarygodności określenia “były pracownik”. Zakładam więc, że Twoje imię to pseudonim, jako że w historii firmy pracował z nami tylko 1 Stefan - było to 9 lat temu. Niemniej jednak, przedstawię kilka faktów: średnio akceptujemy 6 kandydatów na 100 aplikacji. W ostatnich 12 miesiącach zatrudniliśmy jedną osobę, którą można było określić jako junior, 73% ASów pracowało wcześniej przynajmniej w 2 firmach, 78% ma +5 lat doświadczenia, a co piąta osoba +10lat. 98% osób poleciłoby (i poleca) nas swoim znajomym. Patrząc wstecz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nigdy nie byliśmy fajniejszą firmą i nigdy nie mieliśmy tak poukładanego procesu rekrutacji i kultury pracy takiej jak teraz. Najlepszym potwierdzeniem tej tezy jest liczba osób jaka od nas odchodzi oraz klienci, którzy pracują z nami od wielu lat, a czasami nawet od początku istnienia firmy. Jeżeli nasze standardy kodowania byłyby kpiną, nie sądzę by ktokolwiek chciałby z nami współpracować dłużej niż kilka miesięcy. Pozdrawiam.

Mateusz
@Tomasz Rżany

to pochwalcie sie jak to teraz wygląda

@Mateusz

Sugerujesz, że coś musiało się zmienić? Czemu?

Mateusz
@Anna

bo zmieniło się, sporo osób odeszło i nadal odchodzą, projektów też jest mało, firma ogólnie ma z tym problem. dodatkowo to mikrozarządzanie, trzymać się lepiej z daleka

Kamila
@Mateusz

co z tym mikrozarządzaniem jest nie tak? :/

@Mateusz

Cześć Mateusz, widzę że znasz Amsterdam Standard lepiej ode mnie :) Konkretne dane, które podajesz w kwestii projektów czy też odejść zdecydowanie to potwierdzają. Można mierzyć efektywność programisty w napisanych liniach kodu, można mierzyć efektywność firmy w liczbie projektów. W Amsterdam Standard stawiamy jednak na jakość obu tych aspektów. Na chwilę obecną mamy 7 nowych długoterminowych klientów pozyskanych w 2022 roku. Według analiz Antal średnia rotacja w branży IT to obecnie 25%, nasza zawyżona rotacja wynosi 18%. Zawyżona, bo po 7, 8 czasami nawet po 10 latach każdy pracownik - nawet ten najbardziej zadowolony - potrzebuje zmiany i to jest zupełnie w porządku. A długim stażem pracy w AS może pochwalić się całkiem sporo osób. Pozdrawiam!

@Tomasz Rżany

No od tej strony to już brzmi całkiem inaczej. A te prowadzone aktualnie projekty to czego dotyczą?

Alicja

serio myslisz ze ktos sie w to bawi na takim stanowisku ? przeciez w IT widac od razu postep prac .... no ale ciekawe jak tutaj to rozwiazuja, moze cos wiesz skoro o to pytasz ;)

W jaki sposób programiści są rozliczani z czasu pracy? Czy na laptopach są preinstalowane aplikacje monitorujące czas pracy czy też jest to rozwiązane w inny sposób?

Kar

Zostałem wyrzucony po 3 tygodniach, bo padły 3 projekty (nie mój). Szkoda, bo podczas rozmowy powiedziałem, że zależy mi na stabilności firmy i bylem przekonywany o jej rozwojowosci. Para zarządzająca wydaje mi się nie godną zaufania.

@Kar

Cześć Kar, rozumiem Twoją złość z powodu zakończenia współpracy, w końcu to nie jest przyjemne doświadczenie, nawet dla mnie. Zawsze staram się podać obiektywne powody takiej decyzji i nie zostawiać miejsca dla tego typu komentarzy, co do tej pory mi się udawało. Możliwe, że tym razem w którymś momencie zawaliłem, za co mogę w chwili obecnej jedynie przeprosić. Jednocześnie chciałbym się odnieść do zarzutów: 1. Bardzo rzadko zdarza mi się dziękować przedwcześnie za współpracę, ale jeśli już, to zawsze osobiście informuję daną osobę o mojej decyzji i jej powodach (bazując na opinii Team Leadera oraz Project Managera) oraz wspólnie uzgadniam sposób i czas rozstania zachowując wszystkie warunki umowy, a w tym wszystkie ustne ustalenia i tak też było w tym przypadku. 2. Tak, padły nam 3 projekty, ale nie miało to żadnego związku z moją decyzją. 3. Rok 2020 był dla Amsterdam Standard najlepszym rokiem w historii pod każdym względem. Zakończyliśmy go z 35 nowymi osobami na pokładzie i 17 nowymi projektami. Ten rok zapowiada się jeszcze lepiej, wystarczy sprawdzić nasze otwarte rekrutacje. Pozdrawiam i życzę sukcesów.

brrr haha

@Kar brzmisz jak polak

@Kar

niestety tak wygląda zarządzanie w tej firmie, przyjmują ludzi, a potem nie masz projektu to spadaj

x

Jak wygląda u was rekrutacja skoro człowiek przechodzi ją pozytywnie a potem nie nadaje się do niczego?

Anatol

Zastanawiam się jak teraz odniesie się do tych wyjaśnień @Kar, Jak łatwo się oskarża ale firma jest zbyt dobrym pracodawcą żeby łamała warunki umowy!!

@Anatol

zależy za co wyleciał, niech się pochwali

Czy firma Amsterdam Standard Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Amsterdam Standard

Dzień dobry. Tak, finansujemy szkolenia. Każdy pracownik ma swój budżet szkoleniowy, który może wykorzystać w dowolnym momencie w roku na kurs, który go interesuje. Firma płaci 75%, resztę pokrywa pracownik. Jeśli natomiast na szkolenie czy kurs kierujemy my, finansujemy go w całości. Oprócz szkoleń zewnętrznych oferujemy też możliwości dokształcania się wewnątrz AS np. poprzez workshopy techniczne czy warsztaty z umiejętności miękkich, jest w czym wybierać :) W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszym działem HR: praca@amsterdamstandard.com Pozdrawiam, Asia Amsterdam Standard

@Amsterdam Standard

czyli nie pokrywacie w całości

Czy w Amsterdam Standard Sp. z o.o. możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Amsterdam Standard

Dzień dobry. Wynagrodzenie jest wypłacane w całości, jednorazowo i zawsze na czas :) Pozdrawiam, Asia Odelga Zespół HR

Wiecie czy Amsterdam Standard Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

coder

Laptop tak, co do tel. to nie wiem.

m
@coder

Telefon - nie, laptop - jak najbardziej :) System operacyjny - dowolny, mozesz pracowac na Macu

M.

Pozdrowienia :*

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Amsterdam Standard Sp. z o.o.?

P

B2B

Czy Amsterdam Standard Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

nickname

z tego co wiem to tak

Zero feedbacku na CV pasujące do ogłoszenia o pracę

@Kandydat

Dzień dobry. Dostajemy sporo CV w odpowiedzi na nasze oferty pracy, ale kontaktujemy się tylko z wybranymi przez nas kandydatami. I niestety nie jesteśmy w stanie skontaktować się z każdą osobą, która wysłała do nas swoje CV. W tym konkretnym przypadku mogę oczywiście sprawdzić dlaczego Pana/Pani CV nie zostało rozpatrzone, ale proszę o kontakt bezpośredni na praca@amsterdamstandard.com Zawsze, jeśli są wątpliwości dotyczące przesłanej do nas aplikacji, zachęcam do kontaktu z działem HR :)

dewju

Nie polecam rekrutacji. Pytanie o stawke dopiero na rozmowie f2f. Brak odpowiedzi po rekrutacji - mimo ze Pani na rekrutacji powiedziala prosto w oczy ze odpowiedz zostanie na 100 procent wyslana, nawet jezeli bedzie negatywna. Na rozmowie wypadlem dobrze - podejrzewam ze powiedzialem zbyt wygorowana stawke. Po rozmowie wywnioskowalem ze firma sama nie wie czego szuka.

@dewju

Dzień dobry. Przykro nam czytać, że mogło dojść do takiej sytuacji, gdzie pozostał Pan bez odpowiedzi. Chętnie wszystko wyjaśnimy. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem HR: praca@amsterdamstandard.com Pozdrawiamy, Amsterdam Standard

handlarz
@dewju

sprzedam opla

Irek

Podpowiedzcie czy firma prowadzi jakieś rekrutacje? Warto starać się o pracę, będę wdzięczny za info?

Zostaw merytoryczną opinię o Amsterdam Standard Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Amsterdam Standard Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Amsterdam Standard Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Amsterdam Standard Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Amsterdam Standard Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Amsterdam Standard Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Amsterdam Standard Sp. z o.o.
3.7/5 Na podstawie 51 ocen.
  • Wasilewskiego 20 lok. 4
    30-305 Kraków

Amsterdam Standard Sp. z o.o.