Opinie o APS S.A. w Białystok

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie APS S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie APS S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o APS S.A. w Białystok

Nikt

Rekrutują znów do księgowości, ciekawe co tam się dzieje, że co rusz ktoś wypada. Czyżby coś lub ktoś było nie halo, może atmosfera. Wydaje się, że praca księgowych to praca na długie lata w jednej firmie. Ale tu chyba jednak tak nie jest. Ciekawe czemu ?

Ciekawska
@Nikt

Też jestem ciekawa co tam się dzieje w tym dziale księgowość?

Nikt Nowy wpis

Ciekawska Nowy wpis
@Nikt

Też jestem ciekawa co tam się dzieje w tym dziale księgowość?

Remax Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 31 dni.

Na stanowisku automatyka wymieniałem przez 2 miesiące żarówki w kotłowni węglowej.To była decyzja kierownika.Czy to normalne?

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie APS S.A. w przypadku pracy jako Inżynier Produktu?

Karol

Atmosfera, warunki pracy - wszystko dobrze, do uzgodnienia

Czy rozmowa kwalifikacyjna w APS S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Białystok
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Handlowiec
ID Energy Sp. z o.o.
logo firmy Trener/Szkoleniowiec: Kurs Księgowości
Białystok

Prowadzona jest ciągle rekrutacja do APS S.A.. Czy polecilibyście firmę jako pracodawcę? Dużo umieszczają ogłoszeń na GoWork.pl, ostatnie dodali 7 lipca.

Robert

Nie polecam. Omijać szerokim łukiem. Firma chwali się dobrymi warunkami pracy i argumentuje to długoletnim stażem pracy wielu pracowników. Prawda jest taka że sporo ludzi odchodzi w ostatnim czasie i są tego wiadome powody. Zostali już tylko nieliczni w większości wiekowi pracownicy oraz praktykanci. Na dzień dobry proponują niemal najniższą krajową. Jeśli uda się wywalczyć coś więcej to oczekiwania są bardzo wysokie za tak "kosmiczne i ponadstandardowe" wynagrodzenie. Problemy z godnym wynagrodzeniem, to chleb powszedni w APS. Oszczędności na niemal wszystkim, które niektórzy mogliby nazwać skąpstwem. Atmosfera wewnątrz firmy w większości jest też bardzo ciężka, chociaż wszyscy zaklinają rzeczywistość i starają się uśmiechać do siebie a w wigilię nawet składają sobie życzenia, podczas gdy następnego dnia znowu donoszą na siebie oraz plotkują. Bardzo drobiazgowe i pretensjonalne kierownictwo rozlicza każdego za wszystko co się robi. Nie wolno łudzić się obietnicami na rozmowach rekrutacyjnych natomiast trzeba jak zawsze poważnie zastanowić się nad karierą w APS.

Co wchodzi w socjal APS S.A.?

APS S.A.

Z samego funduszu socjalnego jest dofinansowanie do wypoczynku urlopowego, dofinansowanie do wydatków na święta Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia oraz z okazji Dnia Dziecka dla dzieci pracowników. Poza funduszem pracownicy mają możliwość korzystania z pakietu medycznego, udziału w imprezach integracyjnych, dofinansowania do szkoleń, studiów, uprawnień.

Antek

Firma cały czas się rozwija, praca z fajnymi ludźmi to wszystko sprawia, że firmę warto polecać.

Arystoteles

Zatrudniłem się od razu po studiach. Razem zemną zatrudnienie znalazło jeszcze 2 innych absolwentów. W firmie jest duża możliwość nauki nowych technologii np. falowniki, sterowniki PLC o tradycyjnych sterowaniach i pomiarach nie wspomnę. Dzięki nim wykorzystałem swoją szansę, bo mi się chciało uczyć i rozwijać. Odszedłem na swoje bo myślałem że będzie tak pięknie. Jednak rzeczywistość sprowadziła mnie na ziemie.

Spółka cały czas się stacza po równi pochyłej w dół. Pytanie jak długo to bedzie trwało ? Chyba do emerytury Prezesa? A to juz niedługo. Brak zleceń. Dział oferowy do niczego. Zastępca dyrektora d.s sprzedaży i marketingu po trzech latach na stanowisku nic nie potrafi. Zero ogarnięcia tematu. Odszedłem jakis czas temu. Atmosfera coraz gorsza, coraz mniej fajnych ludzi, wymagania coraz wyższe, brak adekwatnych wynagrodzeń do umiejętności i doświadczenia. Brak poszanowania długoletnich dobrych i doświadczonych pracowników. Ze świetnej spółki na białostockim rynku zostały tylko marne resztki. Wstyd się było przyznać gdzie się pracowało i jak fatalnie się pracowało.

Halina
@były pracownik

A jak z dodatkowymi benefitami, świadczeniami, szkoleniami? Można liczyć na takie kwestie w APS? Zastanawiam się też, czy dla młodych ludzi, bez większego doświadczenia może to być Twoim zdaniem dobre miejsce pracy na start?

Igor

Może trzeba najpierw pokazać swoje umiejętności i dopiero stawiać wymagania finansowe?

Patrycja

@byly pracownik czyli największym plusem w firmie APS S.A. jest atmosfera? Czyli dzięki niej zawsze rano chciało Ci się przychodzić do pracy. Jeżeli chodzi o zarobki, to na pewno są one również dostosowane do regionu, a Podlasie słynie z najniższych zarobków, ale i koszty utrzymania są niższe, niż na przykład w stolicy.

@Patrycja

Mimo że atmosfera jest plusem to jedynie to nie sprawi że chętnie chodzisz do pracy w której nie bardzo się szanuje twoją prace. Jeżeli chodzi o te zarobki i koszty to Twoja wypowiedź jest identyczna jak dy..

derive
@Patrycja

2000 zł netto (2015) dla programisty z doświadczeniem to dostosowanie do realiów? Wynajem mieszkania ok. 1200 zł. Metr kw. nowego mieszkania > 5000.

aktualny/były

firma cały czas szuka pracowników czy to automatyków, projektantów czy programistów, ale chcących pracować charytatywnie. Dyrekcja nie zrobiła dosłownie nic żeby zatrzymać doświadczoną kadrę. Teraz zostało tylko parę konkretnych osób. Podejście prezesa zupełnie niezrozumiałe. Żal patrzeć jak taka firma z historią zmierza w jednym kierunku, i nie jest to na przód. Pomimo wielkich ubytków w kadrze wciąż jednak można się wiele nauczyć. Na początek drogi zawodowej ok. Pewien plus to pełny pakiet socjalny. Stosunki między pracownikami bardzo dobre, oczywiście z niektórymi wyjątkami. Niestety morale i chęci pracy spadają z każdym miesiącem równomiernie w dół. Praca to w zależności: projektant wiadomo przed komputerem w firmie, czasem wyjazd na obiekt programista wiadomo przed komputerem w firmie, trochę częściej wyjazdy na obiekt automatyk wiadomo w delegacji, rzadko na miejscu automatyk w serwisie elektrociepłowni, tam pół na pół delegacje i na miejscu inżynier budowy wiadomo w delegacji

@aktualny/były

Wspomniałeś, że APS jest dobrą firmą na początek drogi zawodowej. Zatem, czy oferuje ona możliwość odbycia praktyk lub staży studenckich? Jeżeli tak, to zachęcam Ciebie do podzielenia się większą ilością szczegółów dotyczących tego, jakie wymagania powinien spełniać ewentualny kandydat lub jakie warunki stwarza dla niego firma.

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

Patrycja

@Były pracownik oczywiście to jest najlepsza metoda, żeby sprawdzić pracodawcę APS S.A., ale jednak po to jest forum by móc również się czegoś dowiedzieć od innych pracowników. I tak jak napisałam warto samemu spróbować i potem również napisać swoją opinię. Dobrze byłoby również, żebyście wypowiadali się o swoich przeżyciach.

Patrycja

@tomek może jak jesteś zainteresowany pracą w firmie APS S.A., ale nie masz wszystkich szczegółów, a użytkownicy nadal Ci nie odpisali to po prostu zaaplikuj. Wszystkich szczegółów dowiesz się od firmy na spotkaniu i jak nie będzie Cie to satysfakcjonować to najwyżej zrezygnujesz.

@Patrycja

Zaaplikuj na pewno. Ale czy się dowiesz wszystkiego? Wątpię. Ale sprawdź sam i się przekonaj.

tomek

Czy ktoś wie jak wygląda praca na stanowisku inżyniera budowy w tej firmie? Czy zarobki są adekwatne do tego stanowiska? Czy del?egacje odbywają się zawsze w czasie poniedziałek-piątek (wyjazd w poniedziałek, powrót w piątek)?

@tomek

Co do zarobków to pójdź zapytaj a sam się dowiesz:) Delegacje są non stop. Dużo jest też dwu tygodniowych.

Patrycja

@Były pracownik jak kogo? W jaki sposób uważasz, że Twoja praca nie jest szanowana? @Gal anonimus rotacja jest spowodowana tym, że pracownicy się zwalniają czy też firma APS S.A. zwalnia pracowników?

Patrycja

@Nicky rozumiem, że byleś zainteresowany stanowiskiem Księgowy. Czy udało Ci się dostać tą posadę? Była we wrześniu jeszcze oferta pracy na asystenta projektanta. Jest ona jeszcze dostępna w APS S.A.? Czy już ktoś został zatrudniony? W minionym tygodniu APS S.A. wystawiał swoją ofertę na międzynarodowych targach specjalistycznych dla podwykonawców z branży maszynowej i elektromaszynowej ELMIA SUBCONTRACTOR 2017 w Szwecji http://www.aps.pl/pl/aktualnosci/863-elmia-subcontractor-2017 Czy często się zdarza, że firma bierze udział w międzynarodowych wydarzeniach?

Gal anonimus
@Patrycja

Rotacja jest duża więc i są wakaty. Co do targów to jeżdżą w sumie te same osoby. O ile już gdzieś jadą.

byly pracownik

Spędziłem w apsie wiele lat. Bywało lepiej, bywało gorzej ale ogólnie wspominam ten czas pozytywnie. Niestety (lub stety) raczej dzięki ludziom których udało mi się spotkać i poznać. Jeżeli chodzi o automatykę przemysłową jest to firma w której się można dużo o tym nauczyć i oswoić z przeróżnymi zakładami. Natomiast jeżeli chodzi o zarobki ... no cóż nie ma co liczyć na wypłaty adekwatne do wkładanego trudy czy posiadanej wiedzy (oczywiście jak chyba wszędzie są równi i równiejsi).Dodatkowym minus są ciągłe delegacje, oczywiście dla równych bo równiejsi mają ciepłe kąty na ECB Zarząd oraz dyrektorzy w dalszym ciągu żyją w przeświadczeniu że praca w apsie to przywilej nielicznych i za to należy im dziękować. Z uwagi na coraz większe rotacje dość szybko można liczyć na "awans" ( tylko obowiązki :D ). Jest to świetne miejsce na początek drogi zawodowej, dwa- trzy lata. Za długie przebywanie w tamtym środowisko sprawia że zaczyna się wierzyć w to co powtarza dyrektor " W Białymstoku tyle się zarabia". Mimo że moja wypowiedź jest nacechowana nieco negatywnie to nie chodzi mi o zniechęcenie potencjalnego pracownika. W firmie jest na prawdę jeszcze dużo fajnych osób, z którymi praca to przyjemność i od których można się wiele nauczyć. Jeżeli Jesteś osobą ambitną to jakaś tam droga awansu też jest. Ja odszedłem z uwagi na ciągłe delegacje i ciągłe obietnice bez pokrycia. Prawdopodobnie gdyby choć niektóre obietnice zostały spełnione to pewnie w dalszym ciągu bym tam pracował :P.

Zostaw merytoryczną opinię o APS S.A. - Białystok

• Jak się pracuje w APS S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy APS S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

APS S.A.