Opinie o MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA w Tychy

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA w Tychy

ATP

Dziś padła wiadomość że agencyjnym nie przedłużają umów dziękuję dobranoc.

RR

DO KIEDY DELFO POSKA MA POSTOJ

Witam czy pracownicy APT dostana postojowe czy urlop bezplatny?

Pracownik ck

Witam Jak w Tychach z tym przestojem bo u nas od następnego tygodnia na urlop wyganiają?

Majster Klepka
@Pracownik ck

Część miała tydzień postojowe, kolejny tydzień urlopy przymusowe dostali prawie wszyscy. Z tego co wiem tylko garstka osób ma robić. Tak więc przyjemnego urlopu wszystkim życzę, wypoczywajcie spokojnie, używajcie kremów z filtrem by za bardzo się nie zjarać na słońcu i nie szalejcie tam za bardzo wariaty!

Project Manager

W punktach: Złożenie CV Telefon z godziną i miejscem spotkania Rozmowa ze specjalistą HR Badania i szkolenia (BHP,P-poż, lekarskie) -2dni Rozmowa z HR Przydział do Lidera linii

Nie ma pytań, specjalista HR przedstawia stanowisko, zasady płacowe, socjalne, układ zbiorowy. Akceptujesz albo nie.

Leszno

Jak się pracuje z ludźmi z Delfo Polska S.A.?

Alfred

Jak by nie zmuszanie do sobót to całkiem ok.

Mat

Pracowałem tu przez ponad 5 lat na spawalni obiekt nr 5 jako pracownik produkcji a później operator wózka widłowego. Ludzie w większości spoko, kierowników i liderów też miałem normalnych, ale wiem, że są nadal jeszcze tacy co mentalnie siedzą w komunie, zależy gdzie się trafi. Zarówno nowi jak i starzy pracownicy zarabiają lepiej niż ci z FCA, Denso czy Sistema gdzie w ogóle płacą najgorzej. Jak ktoś szuka roboty na zakładzie fiata, to Delfo MA Polska najlepsza opcja, bo praca jest lżejsza niż w takich yebalniach jak denso czy fiat. Osobiście słyszałem od byłych pracowników denso i fca, że robota tutaj, to sanatorium w porównaniu do tych dwóch wcześniej wymienionych. Mobbigu tutaj też raczej nie doświadczyłem, co najwyżej zabawne narzekanie i groźby przełożonych jak nie chciało mi się w sobotę do pracy przyjść. Jak wygląda robota na tłoczni i magazynie zewnętrznym, tego nie wiem, więc się nie wypowiem.

Ona

Czy w Tychach są może przyjęcia dla kobiet?

PSYCHIATRYK
@Ona

Idz lub zadzwon do adecco lub gi group to sie dowiesz

Chętny

Witam czy są przyjęcia na magazyn, wózek do tej firmy ? Pozdrawiam

Ck pracownik
@Chętny

W Kielcach szukają na wózek trzeba mieć doświadczenie i uprawnienia udt

Kielce
@Ck pracownik

Ktoś pyta o Tychy a ty z jakimiś Kielcacmi wyskakujesz żenada...

MałaMi

Hej, czy w chwili obecnej są jakieś przyjęcia dla kobiet?

Ck pracownik
@MałaMi

W Kielcach nie przyjmują już kobiet.

Hhhh

Witam. Orientuje się ktoś ile dostanie świeżo zatrudniony pracownik na rękę po przepracowaniu całego miesiąca?

@Hhhh

Dzisiaj związki podpisaly podwyżkę płac od 1.08.2019 - 300pln brutto. a więc 1,50pln do stawki . Nowo przyjęty z Adecco ma na start 16,80pln + PREMIA STAŁA 18% . a wiec od sierpnia 2019 : 18,30pln * 1,18 = 21,594pln + dodatek szkodliwy 0,25pln/h = w sumie 21,84 x 168godzin = 3670pln brutto dodatek nocny obliczany wg wzroru płaca minimalna / liczba godzin roboczych w miesiącu srednio 168h * 20% co daje = 2,61pln do godziny nocnej. Czyli podstawa 3670pln + średnio 140pln brutto za nocki + dodatek za pranie 35pln /mies = 3845pln brutto. Co na ręke daje 2680pln bez sobót. Sobota 100% na rękę 223,78 jeśli robi Fiat FCA jest zbiorowa wtedy i dodatek 50pln (34,84pln netto) = 258,62 na rękę. Odpowiednio premie o których pisałem wczesniej ,które dają średnio gdy się podzieli na 12miesięcy 255,53pln na rękę miesięcznie ============================================================ premia efektywnościowa za zeszły rok ok 700pln brutto. wczasy pod gruszą ok 1700pln premia na karpia 2000pln . ============================================================ I tak to wygląda panowie.

Des
@ja_robot

A te podwyżki co Fiat o nie walczy też dostaniemy? Czy te 300 zł od sierpnia zastępuje te zbiorowe fiatowskie, jak to jest wiesz co może na ten temat?

@Des

U nas podpisali a na FCA dalej walka trwa bo tam pare dobrych lat nie było ,tylko premie roczne a stawki zamrożone. 15,10pln + premia 18% = 17,81pln brutto /h to standardowa stawka na FCA i wyżej nie podskoczysz. a więc za 21dni roboczych 2993pln brutto + dodatek za pracę na produckji i pranie betów roboczych = 3090pln brutto = 2153pln netto na rękę odejmiesz bilet na przewóz i masz 2080pln na rękę . Związki muszą pokazać że im zależy bo ludzie im uciekają,widzą co sie dzieje więc pewnie do maja pomarudzą a poźniej i tak klepną to co dyrekcja zaproponuje. Ludzie czytać nie umiecie - 2 razy do roku chciałyś podwyżkę ? W zeszlym roku było 1,27pln do stawki w MA Polska S.A. (Delfo stare) też od sierpnia 2018r. W bieżącym roku 2019 będzie 1,50pln do stawki w MA Polska S.A. (Delfo stare) też od sierpnia 2019r. Wszystko powyżej napisałem .

Dee
@ja_robot

Czyli jednak dobrze zrobiłem że się zwolnilem bo te 300 zł to kropla w morzu, za 5 dni pracy w tygodniu w przeliczeniu na rok masz równe 3000 zł za miesiąc,w obecnej firmie pracuje od środy do niedzieli włącznie po 8h i w Przeliczniu na miesiąc wychodzi grubo ponad 7 tys na rękę

SkalpelX
@ja_robot

Mamy podwyżki kosztem premii więc jaki to ma sens? Fiat w ostatnim roku miał dużo większą premię od nas w tym roku nie dość że większa to dostał dwie premię teraz wywalczą pewnie nie mniej niż my podwyżki i założę się że od początku roku więc kto tu jest głupi? W tamtym roku podwyżka była ustalona za groszową premię i to jeszcze w drugiej połowie roku co innego gdyby te dwie sprawy były ustalone oddzielnie.Zamiast trochę powalczyć to klepnęli co im pod ryj podstawili, tragedia.

@SkalpelX

Przenieś się do FCA dostaniesz na start wspomniane 15,10pln+premia 18% i będziesz zadowolony ,no ale przecież wolisz premię zamiast wzrostu stawki zasadniczej,której ci nikt nie weźmie ,boże co za ludzie nie potrafią obliczyć nawet wypłaty . FCA miało dostać tej premii na koniec planu 4 letniego dla regionu EMEA ponad 4000pln a jak wyszło każdy wie. W delfo premie były mniejsze ale za ostatnie 4lata stawki wzrosły średnio 0,50+0,60+1,27+ 1,50pln= 650pln brutto bez nadgodzin + wypłacone premie ,FCA wypłacili premie a stawki dalej w kapuście .

Michael

Przekonasz sie przed 10

Mario
@ja_robot

300zł brutto panie kolego, to 1.78 zł do stawki a nie 1.50 zł przy 168 godzinach 21 dniach roboczych. Premia stała też rośnie razem ze stawką, więc finalnie wychodzi ponad 2 zł do godziny więcej.

mmm
@Mario

300 zł brutto jest liczone razem z premią, dlatego 1,50 do stawki.

Poul
@Dee

Gdzie taka dobra praca???

Ck

2200 na rękę

405 szt na godzine
@ja_robot

Czy będą jakieś przyjęcia do MA jako tłoczarz zgrzewacz? Chciałbym jeszcze załapać się na premie na karpia. W zeszłym roku byłem na okresie próbnym ale diabeł mnie podkusił na wyjazd z kraju.

Lozano42
@Dee

A coz za firma ponad 7 tys zl

Czy można w Delfo Polska S.A. liczyć na jakieś dodatki?

Sal

Tak, wszystkie soboty w pracy, chyba że chcesz zarabiać 2100

Leoni

A WIEC niedawno p.Dyrektor zlikwidował nadgodziny ponieważ za duze straty sa ...A więc p Dyrektorze kto je przynosi owe straty PRODUKCJIA czy BIURA???? Widać że co róż to nowi pracownicy w biurach A produkcja na nich nie narobi ....Proszę p Dyrektorze proszę sprawdzić ile godzin siedza pracownicy biurowo na Internecie podczas pracy na 8 godz spokojnie 3 godz siedza i TU SA STRATY

Luj
@Leoni

Haha to ile teraz tam zarobicie bez nadgodzin od poniedziałku do piątku?.! 2100 do 2400... Żal ten zakład upada na psy zresztą od zawsze tam tak było, ludzi przez to pewnie się dużo zwolni bo kto mądry mając rodzine będzie robił za te ochłapy.

Kamila
@Leoni

Chyba nie powinieneś oceniać efektywności pracy innych pracowników Delfo. Warto byłoby dowiedzieć się czegoś jeszcze o ogólnych warunkach pracy w tej firmie. Oferują Wam tam jakieś dodatki pozapłacowe?

DWMT

Przez jakie agencje pracy można tam się zatrudnić?

Adrian
@DWMT

Firma zatrudnia bezpośrednio. Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/ma-polska-s-a,97818 szuka elektronika i specjalisty SAP. Napisz na forum jeżeli zdecydujesz się złożyć CV.

Adrian

Wiecie czy firma zatrudnia osoby z małym doświadczeniem lub od razu po szkole zawodowej? Pomocna będzie również informacja czy organizowane są staże dla młodych osób.

Ozyrys
@Adrian

(usunięte przez administratora) Jeśli jesteś świeżo po szkole szukaj czegoś gdzie będziesz nabywał doświadczenie A nie dymał na chamowatych kierowników. Jednym słowem kouhoz A nie zakład pracy.

Jurgen
@Adrian

Zatrudniaja każdego jak leci,tam nie musisz mieć szkoły czy doswiadczenia tylko chęć do pracy, jesteś tylko mięśniami sterowanymi przez kierownictwo. No i uważaj na zdrowie bo łatwo o przepuklinę i inne schorzenia, praca 6dni w tygodniu no i trzeba uważać na lizusów bo zbliżają się podwyżki indywidualne więc ichaktywność lizusów rośnie

Aa

To prawda że mają być zwolnienia w MA tychy?

Pracujący
@Aa

Sądząc po tym że nadal potrzebują naszych sąsiadów do pracy to nie widzę powodów do zwolnień.

Rafi
@Aa

Raczej odwrotnie wciąz brakuje ludzi

Hh

Powiem tak, jeśli jesteś kawaler bez dzieci i mieszkasz z rodzicami i nie przeszkadza Ci praca 6 dni w tygodniu za 3000 zł to ta praca jest dla ciebie, pojawi się problem gdy któryś z punktów co napisałem powyżej się zmieni,no chyba że całe swoje życie poswiecisz dla zakładu (takich tu nie brakuje).

Henryk

Witam, czy ta firma oferuje jakiekolwiek benefity dla swoich pracowników?

Tes
@Henryk

Wszystkie soboty w pracy, taki masz benefit w Ma polska i co najlepsze władza traktuje to jako nagrodę dla ciebie że możesz sobie do marnych 2100 na rękę dorobić

Nok

Witam. Jak wygląda praca na utrzymaniu ruchu , jako mechanik? Jakie warunki?

new worker

Proszę o odpowiedź, czy na narzędziowni, przy naprawie/ regeneracji tłoczników, jest mozliwość pracy w soboty?

łojoj
@new worker

Generalnie wszystkie soboty robocze

Dociekliwa Zosia

Kilka pytań do związków w MA: Po pierwsze: Dlaczego każda podwyżka jest kosztem premii? Po drugie: Dlaczego Każda podwyżka jest od sierpnia? Po trzecie: Dlaczego nie dostaliśmy premii za brak podwyżek jak reszta skoro każda podwyżka jest kosztem premii? Fiat od poprzedniego roku dostał ok. 5,500zł premii (Premia w tamtym roku i w tym + premia za brak podwyżek) My dostaliśmy łącznie 2100zł (600 poprzedni +1500zł ten rok) Śmiech na hali + żenada razem wzięte. Po czwarte: Dlaczego naszymi związkami nie zarządzają kompetentne osoby które chociaż trochę się na tym znają i chcą dla pracowników jak najlepiej? Niebawem będziemy zarabiać najmniej na całym fiacie gratulacje panowie! Nie dziwie się że nie chcecie się pokazywać wśród pracowników, pewnie zaczniecie wychodzić z biur dopiero po angażach i sierpniowych podwyżkach z myślą że ludzie zapomną o tym co odje..liście w ostatnich latach, WSTYD!

Zostaw merytoryczną opinię o MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA - Tychy

• Jak się pracuje w MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

Zobacz opinie na temat firmy MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 4 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

Kandydaci do pracy w MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA
3.3/5 Na podstawie 105 ocen.
  • Turyńska 100
    43-100 Tychy