Centrum Rozwoju Szkół Wyższych Merito Sp. z o.o.

Opinie o Centrum Rozwoju Szkół Wyższych Merito Sp. z o.o.

Mało profesjonalne potraktowanie kandydata na pracownika. Po rozmowie obiecano mi odpowiedź po 2 tygodniach bez względu na to jaka będzie decyzja. Ponad 3 tygodnie później i nikt się nie odezwał.... Wiadomo oczywiście jaka jest odpowiedź i nie mam o to żalu, tym bardziej, że ta oferta nie była moim priorytetem, ale jest to bardzo słabe i nieprofesjonalne. Umówiliśmy się, że się odezwą, to powinni to zrobić. Poza tym sama rozmowa kwalifikacyjna też niezbyt profesjonalna... Mało rzeczowych pytań (stanowisko do działu IT!), same ogólniki odnośnie stanowiska i kręcenie w kółko, zamiast konkretne określenie obowiązków. Wynikało z tego, że jakiś ogólny zarys jest, ale w zasadzie to trzeba będzie robić wszystko co się napatoczy. Do tego pytania ze złotej dziesiątki "HRowców" "Jakie było Twoje największe osiągniecie w poprzedniej pracy?" "Jakie było Twoje największe wyzwanie?" "Jak sobie wyobrażasz pierwszy miesiąc pracy na tym stanowisku?" "Proszę opisać siebie w 10 zdaniach i jak najlepiej się sprzedać" -- uważam, że takie pytania lepiej nadają się (jeśli w ogóle) na stanowiska handlowców itp, ale oczywiście jest to kwestia dyskusyjna. A najbardziej nieprofesjonalnym zachowaniem było wyśmiewanie moich zainteresowań/hobby wpisanych w CV. Serio? Niby poważna firma, a pan prezes tak traktuje pracowników i kandydatów? Firmy obecnie chyba trochę zapominają, że na rozmowie kwalifikacyjnej oceniany jest nie tylko kandydat, ale kandydat również ocenia firmę, żeby zdecydować czy jest warta uwagi i podjęcia tam pracy. Na przyszłość życzę więcej profesjonalizmu i szacunku do ludzi. Ot po prostu.

Norka
@Kandydat

W hobby najlepiej wpisywać harcerstwo, a wtedy nikt się nie będzie śmiał bo to firma, w której wiele osób wywodzi się z tego środowiska. A jak się do tego jest znajomym harcerzem to już można spokojnie, bez problemów, oczekiwań i standardów wykonywanej pracy na lata zalec w firmie TEB AKADEMIA.

Lena
@Kandydat

Tez byłam baaaatdzo zaskoczona rozmowa. Dziwne pytania, dziwne zachowania, dziwne podejście do drugiego człowieka. Mało profesjonalnie. Ogólnie mam nie miłe doświadczenia z pracy w Teb.(usunięte przez administratora) brak wsparcia i zrozumienia, chaos i mniemanie o wyższości szefa nad każdym.

Tak

Dokładnie to powiązana struktura. Słoneczka z butów. Bo za słomę trzeba by było płacić

Zawiedziony
@Kandydat

W 2020 roku nic się nie zmieniło - człowiek poświęca czas na jedną, drugą rozmowę i nie zasługuje nawet na informację zwrotną. Być może winę ponosi tutaj zewnętrzna agencja (PGB Human Resources), ale z takim traktowaniem spotykam się po raz pierwszy. Informacja miała być do piątku, dzwonię w kolejnym tygodniu do pani z rekrutacji - nie odbiera, nie oddzwania. Tydzień później dzwoni inna pani (w imieniu koleżanki) i informuje mnie, że decyzja będzie następnego dnia. Po czym brak kontaktu. Bardzo nieprofesjonalne podejście. Jeżeli chodzi o przebieg samej rozmowy to nie mam zastrzeżeń - nie było żadnych dziwnych pytań, atmosfera okej.

Carter
@Zawiedziony

Zależy na kogo się trafi. Dwie osoby o podobnej randze z tego samego pionu/działu potrafią być zupełnie różne. Pierwsza rozmowa z jedną z nich przyjemna, zadania wyjaśnione, rozwiązane, informacja zwrotna, generalnie na poziomie. Druga rozmowa to typowy stress interview. Czy dział HR tego przedsiębiorstwa nie zdaje sobie sprawy z tego, że mamy 2020 r., a nie 1820 r. i pracownik również ocenia pracodawcę? Jeżeli rozmowa ma oddawać atmosferę w pracy to nie polecam, ja również zrezygnowałam.

Jak się pracuje z ludźmi z Centrum Rozwoju Szkół Wyższych Teb Akademia Sp. z o.o.?

To zależy o co pytasz. O atmosferę? Hmm jest uzależniona od humoru szefa...

Czy ktoś był na rozmowie o prace i wie na co zwracać uwagę ? Rozmowa jest w języku angielskim?

Nicol

Baaaardzo rozproszona decyzyjność, trudna organizacja. Nie jest gotowa na zmiany. Układy, polityka i pracownicy po 15 lat stażu nie chętnie przyjmują na pokład nowe osoby. Brak wsparcia. Zarobki niskie wobec rzeczywistych wymagań.

Maja
@Nicol

Dzięki za wpis. Szkoda, że nie napisałaś, o jakim stanowisku mówisz. A czy w pracy w Teb oferują jakieś benefity?

Nicol
@Maja

Nie podaje z oczywistych względów... Tak benefity są ale to jest uzależnione od wielu czynników. Ale np za 5-10 lecie pracy z firmie. Firma jest bardzo trudną organizacją i skomplikowaną. Czy warto? Zależy kto czego szuka.

Co jaki okres czasu w Centrum Rozwoju Szkół Wyższych Teb Akademia Sp. z o.o. można ubiegać się o podwyżkę?

Po 2 latach 100 zł brutto

PBB

Firma zróżnicowana pod względem kultury pracy, natężenia pracy, wymagań. Część działów ostro pracująca, zostawanie po godzinach jest na porządku dziennym. Druga część firmy/ pion podejście zgoła odmienne, żadnej kontroli nad godzinami pracy, duży luz, nie należy wręcz za bardzo się starać bo budzi to przestrach nawet wśród kadry zarządzającej. Dużo kobiet wychowujących małe dzieci. Atmosfera pozornie przyjazna, ale tylko wobec "potakiwaczy". Dużą rolę odgrywają znajomości, osoby w dobrych układach są bezkarne. Bardzo duża rotacja pracowników, co ambitniejsi odchodzą dość szybko żeby nie przeszkadzać reszcie. Inwestowanie w rozwój tylko stałej niewielkiej grupy osób zatrudnionych od kilkunastu lat. Niskie zarobki.

Prawnik
@PBB

Chyba faktycznie szukają dobrze wykwalifikowanej i bardzo taniej siły roboczej. Ogłoszenie dla prawników jest od dawna ciągle odświeżane, z na aplikacje nie odpowiadają.

jowik

Generalnie dla mnie to dobra firma i dobrze mi się pracuje, polecam.

M

Bardzo przyjazne miejsce pracy, bardzo polecam :) Lubię atmosferę w Centrum Rozwoju Szkół Wyższych Teb Akademia Sp. z o.o. za: Przyjazne podejście, serdecznośc, rodzinna atmosfera

kamolka

pracowałem w tej firmie, generalnie ok

Tadek

A co sprzedaje dzial sprzedazy?

bezjaj

oszukany - 2012-02-03 15:04:05 Bardzo się rozczarowałem firmą o takiej renomie i pozycji na rynku Uczelni wyższych W ostatnim czasie byłem na rozmowie w sprawie pracy na stanowisko związane m.in. z Funduszami unijnymi. Dyrektor tego działu na koniec rozmowy poprosiła, iż ostatnim krokiem rekrutacji jest stworzenie propozycji projektu w ramach programu Szwajcarskiego tak na 2 kartki A4 Człowiek przelewa swoje propozycje na papier, poświęca czas, po czym po tygodniu dzwoni Pani sekretarka Z Teb-Akademii, iż bardzo przeprasza ale stanowisko zostało zawieszone z powodu problemów Działu?? Nie uważacie, iż to dziwne?? Pojawia się ogłoszenie niby taka renomowana Uczelnia i nagle stwierdzają po tygodniu, że jednak nie. A może chodziło o zebranie nowych pomysłów od ludzi z zewnątrz. Czemu nie, darmowe pomysły, w tak krótkim czasie NIE POLECAM, wyzyskiwaczeMoże renoma na rynku uczelni, a możne nieudolny pracodawca, który nie potrafi przeprowadzić procesu rekrutacji, która ciągle trwa. Dziś na "pracuj pl" znowu poszukują specjalista ds. rozliczeń finansowych projektów POKL, mało tego Zastępca Dyrektora Zarządzającego też poszukują. Może tym razem nie odwołają rekrutacji w trakcie jej trwania. Może zatrudnią nowego dyrektora, który ucywilizuje zasady zatrudniania pracowników. NIE POLECAM,

jan nieznedny

wiem, że na pracę w TEB Akademia mogą liczyć tylko swoi ludzie, to jest osoby z polecenia. Więc nie można oczekiwać tam nikogo innego jak licencjata administracji z WSB. Tylko w jakim celu ciągle zamieszczają ogłoszenia o poszukiwaniu pracownika.

klub.testera@o2.pl

Teb-Akademia - 2012-02-03 21:41:45 Witam! W TEB Akademia zajmuję stanowisko Dyrektora ds. HR i to mi podlega proces rekrutowania nowych pracowników. Rzeczywiście prowadziliśmy rekrutację na stanowisko specjalisty ds. projektów unijnych. Jest zwyczajem naszej firmy, by w procesie rekrutacji sprawdzać umiejętności kandydata w oparciu o zadania, zbliżone do tych, którymi zajmowałby się w codziennej pracy. Aby urealnić kandydatom wyzwanie często podajemy realne nazwy projektów, w rzeczywistości jednak są one już zrealizowane lub napisane. Naszym celem jest sprawdzenie potencjału kandydata, jego możliwości oraz wartości, które może wnieść do naszego zespołu. Przygotowane przez kandydata projekty nie mają charakteru kompleksowego, są jedynie ogólnym zarysem pomysłu (kandydaci nie otrzymują przecież fiszek konkursów grantowych do wypełnienia). Decyzją Zarządu zawiesiliśmy rekrutację na stanowisko specjalisty ds. projektów unijnych. Nie jest to związanie z problemami działu, lecz z wymuszoną przez czynniki zewnętrzne zmianą jego struktury. Jeśli Poczuł się Pan zaniepokojony, raz jeszcze pragnę zapewnić, że mające charakter ogólny prace kandydatów powstały jedynie na potrzeby rekrutacji i nie będą wykorzystywane do projektów TEB Akademia. Jak zostało wspomniane w rozmowie telefonicznej, dane tych kandydatów, którzy wyrazili na to zgodę, zostaną w bazie TEB Akademia i będą wykorzystane przy kolejnej rekrutacji. Dziękuję za Pana zaangażowanie. Z poważaniem Iwona Czajka, Dyrektor ds. HR To jest niepoważne, żeby taka instytucja gromadziła prace kandydatów, tj. ich pomysły. To jest zwykła kradzież, bez względu na to czy pomysły kandydata zostały wykorzystane, czy nie. Jeśli ubiegający o pracę wykonał jakieś zadania to należy mu się zaplata za pracę. Zważywszy na to, ze TEB ciągle poszukuje pracowników, to już chyba są zasypani pomysłami na rozwój instytucji i może szkoda, ze ich nie wykorzystują.

klub.testera@o2.pl

TEB w Poznaniu bardzo często poszukuje pracowników. Zastanawiam się, czy warunki pracy są tam tak złe i to powoduje ciągłą rotację wśród pracowników. Czy może TEB tylko zawodowo zbiera dane osobowe, żeby mieć bazę potencjalnych kandydatów na swoje kursy. Pozd. J.N.

Teb-Akademia

oszukany

Bardzo się rozczarowałem firmą o takiej renomie i pozycji na rynku Uczelni wyższych W ostatnim czasie byłem na rozmowie w sprawie pracy na stanowisko związane m.in. z Funduszami unijnymi. Dyrektor tego działu na koniec rozmowy poprosiła, iż ostatnim krokiem rekrutacji jest stworzenie propozycji projektu w ramach programu Szwajcarskiego tak na 2 kartki A4 Człowiek przelewa swoje propozycje na papier, poświęca czas, po czym po tygodniu dzwoni Pani sekretarka Z Teb-Akademii, iż bardzo przeprasza ale stanowisko zostało zawieszone z powodu problemów Działu?? Nie uważacie, iż to dziwne?? Pojawia się ogłoszenie niby taka renomowana Uczelnia i nagle stwierdzają po tygodniu, że jednak nie. A może chodziło o zebranie nowych pomysłów od ludzi z zewnątrz. Czemu nie, darmowe pomysły, w tak krótkim czasie NIE POLECAM, (usunięte przez moderatora)

Zostaw merytoryczną opinię o Centrum Rozwoju Szkół Wyższych Merito Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Centrum Rozwoju Szkół Wyższych Merito Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Centrum Rozwoju Szkół Wyższych Merito Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Centrum Rozwoju Szkół Wyższych Merito Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 5 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Centrum Rozwoju Szkół Wyższych Merito Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Centrum Rozwoju Szkół Wyższych Merito Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Centrum Rozwoju Szkół Wyższych Merito Sp. z o.o.