Opinie o Foonsy S.A. w Września

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Foonsy S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Foonsy S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Licencje i oprogramowanie

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Foonsy S.A. w Września

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Foonsy S.A.?

Pepe Nowy wpis

Ta firma chyba już nie istnieje

osoba

Co z zobowiązaniami? Prezes uciekł od odpowiedzialności?

On
@osoba

Względem pracowników, czy kontrahentów?

Gorzowianin Nowy wpis
@osoba

Również dowiem się co z zobowiązaniami? To tak ładnie narobić długów, zmienić nazwisko i uciec do innego miasta bez słowa wytłumaczenia.

Londyńczyk Nowy wpis
@osoba

Całą odpowiedzialność za wszystko powinien w 100% wziąć prezes, ponieważ to on zawinił i okazał się nieudacznikiem biznesowym, kłamiąc i oszukując wszystkich.

Czy Foonsy S.A. organizuje staże dla studentów?

kibic

Jedyne co organizują, to zaległości w płatnościach i zmianę nazwiska.

porobiony

Materiał prasowy na forbsie z całym zarządem a teraz taka cisza? (usunięte przez administratora)

Rudy lisek
@porobiony

Mówicie o artykule na Forbsie pod tytułem: "W dzisiejszych czasach system ERP to za mało! Teraz liczy się synergia działań" ? Szkoda, że prezes tylko na siebie patrzył w tym całym bałaganie. Słabo się spisał Można obejrzeć kilka ciekawych zdjęć w artykule.

kibic
@Rudy lisek

Ważne, że prezes pamiętał o zmianie nazwiska :)

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Foonsy S.A.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Foonsy S.A.?

Łukasz

W 5 ratach każde wynagrodzenie.

Mateusz

@kontrahent a kiedy współpracowałeś z firmą?

kontrahent
@Mateusz

@Mateusz mój pracodawca korzysta z systemu, jako pracownik używam w codziennej pracy, od kiedy jest nie wiem, ja zostałam zatrudniona rok temu

kontrahent

Czy ktoś z Państwa wie co się stało z supportem oraz poprawkami w programie? Zarówno jednego jak i drugiego brak.

Edward

Wiem, że jest to miejsce gdzie mogę uzyskać informację na temat Foonsy jako pracodawcy, ale być może zajrzy tu osoba która użytkuje ten system. Niestety nigdzie nie mogę znalezć informacji na temat samego systemu. Wiadomo że kontaktując się z firmą usłyszę same superlatywy. Spotkałem się z Foonsy i moje pierwsze wrażenia są pozytywne. Chciałbym uzyskać opinie jak wygląda wsparcie ze strony tej firmy? W jakich branżach używacie tego systemu? Jestem zmuszony w ciągu miesiąca rozpocząć wdrażanie w naszej firmie. Za wszystkie informację z góry bardzo dziękuję

Jarosław
@Edward

@Edward, system jest tak zbudowany, że nadaje się pod niemal każdą branże. Proponuje wyprobować system w wersji testowej. Co do wsparcia - jest ono natychmiastowe. Tak jak było napisane poniżej, programiści robią tam dobrą robotę. Jeżeli czegoś Ci brakuje na pewno to dorobią, dopasują. To nie jest zamkniete oprogramowanie którego nie można już modyfikować. Kazdy klient ma inne wymagania i pod każdego trzeba odpowiednio dopasować. Nie chce zdradzać swojej działki pod jaką uzytkuję produkt ale polecam.

Edward
@Edward

Czy ktoś jeszcze może się wypowiedzieć?

Użytkownik
@Edward

Pracuję na systemie już dłuższy czas i jestem bardzo zadowolony (branża budowlana). Polecam firmom produkcyjnym, ale nie tylko. Rewelacyjnie rozwiązany kreator algorytmów (przypominający excela) umożliwiający użytkownikom, a nie programistom pisanie technologii :)

J

@Przemo, polecam system z uwagi takiej, że posiada wiele innowacji biznesowych. Konkurencja posiada stare systemy i wiele ukrytych kosztów. Jeżeli napotykam problem z systemem jest on bardzo szybko rozwiązywany przez programistów. Podsumowując, programiści wykonali bardzo dobrą pracę tworząc Foonsy ERP.

Przemo
@J

@J czy mógłbyś napisać jakie konkretnie są to innowacje ? z góry dzięki!

Patrick
@Przemo

Podpinam się. Czy pracownicy mogą się wypowiedzieć na temat samego systemu, polecicie?

piotr
@J

Potwierdzam w 100%! Pracuję na foonsy już kilka lat i jestem mega zadowolony - funkcjonalności, wsparcie itd.

Norbi

Dlaczego niby mieliby się zwijać? Skąd te rewelacje macie?

pepe

Chodzą słuchy że Foonsy zwija działalność - ktoś coś wie więcej na ten temat?

Chciałem aplikować na stanowisko programisty, lecz po przeczytaniu wczesniejszych opinii odpuściłem. Czy to prawda co jest w poniższych wypowiedziach? Serio 35zl, umowa B2B, (usunięte przez administratora)? Idę do firmy i na dzień dobry(usunięte przez administratora)

Jan
@Paweł

Z tego co wiem to Foonsy nie rekrutuje. Chcesz się dowiedzieć? Idź na rozmowę, przekonasz się czy to prawda. Na 99% otrzymasz propozycję B2B plus własny sprzęt, stawkę jak poniżej plus obietnicę podwyżki.

@Jan

Strata czasu na rekrutację. Firma szuka ludzi, którzy będą pracować za marne grosze. Byłem kiedyś na rozmowie. Zaproponowali współpracę po czym podali stawke. Podsumowując: 160h x 35 = 5600, co daje około 3800zl na rękę, odliczajac 26 dni urlopu, 26×8h = 208h rocznie, 18h na miesiąc, tj. 160h-18h = 142h × 35 = 3200zl miesięcznie do reki! Od wyliczonej kwoty należy odjąć zakup laptopa, tak sprzęt również miałem własny zakupić do pracy. Chorobowego brak. Warunki jak na UoP, natomiast praca na B2B. Zawsze myślałem, że B2B jest po to, aby korzyść była obustronna ale w tej firmie (usunięte przez administratora), którzy wejdą w ten (usunięte przez administratora)układ z korzyścią jedynie dla pracodawcy. Jak opowiedziałem znajomemu to wybuchł śmiechem, że lepsze warunki to on otrzymał na taśmie w firmie produkcyjnej. Nie przyjąłem oferty współpracy.

Bartek

Foonsy ma opinię bardzo dobrego pracodawcy. Podpowiedzcie czy są szanse na dostanie pracy w firmie?

Jan
@Bartek

Na jakiej podstawie wnioskujesz? Bazujesz na opiniach poniżej czy masz jakieś inne źródła.

pepe

35zł/h B2B Brak urlopów Podejście w stylu "Tak robimy od zawsze, więc tak będzie najlepiej"

Arkadiusz
@pepe

Czy podana stawka jest stawką na start? Pytam ponieważ stawki programistów obecnie przy umowie B2B zaczynają się od 50zł netto/h od Juniora w woj. Wielkopolskim. Jeżeli tak to firma ma dużo do nadrobienia i będzie mieć problem ze znalezieniem/utrzymaniem pracownika.

Pope
@pepe

Oo to widzę że były podwyżki ????

popek
@Pope

albo byłeś tanim pracownikiem (usunięte przez administratora) przez pracodawce, przepraszam kontrahenta bo tutaj UoP nie istniała jak ja byłem i pewnie nadal nie istnieje

@Arkadiusz

Stawka jest teoretycznie na start, jednak na podwyżkę nie ma co za bardzo liczyć. Ze znalezieniem pracowników firma raczej nie ma problemów (ogólnie jak na Wrześnię 35zł/h dla programisty to (relatywnie) całkiem fajna stawka) jednak z utrzymaniem tych pracowników już gorzej. No i z jakością/umiejętnościami samego pracownika przy takiej stawce bywa różnie ;)

Arkadiusz
@pepe

skoro piszesz "bywa różnie ;)" czyli rozumiem, że pracujesz w tej firmie i masz 35zl /h i jesteś świeżakiem? czy firma rekrutuje obecnie do pracy jako programista? Jeżeli chodzi o jakość to skomentuje to tak: słabi programiści się wykruszają po góra 3msc i odpadają, tak to wygląda u programistów, osoba posiadająca umiejętności wytrzyma długo, mam staż około 10 lat i wiem jak wygląda w tej branży, napisałeś, że z utrzymaniem pracowników już gorzej - mogę prosić o wyjaśnienie?

dowcip
@pepe

Nie ma problemów? OKROPNY ŻART. Programistów brakuje, a za takie pieniądze kto chciałby programować dobrego ERPa?

Honorata

@poszukujący pracowników, forum służy wymianie opinii na temat pracy w danym przedsiębiorstwie. Ten wątek dotyczy firmy Foonsy S.A.. Użytkownicy forum mogą wymieniać się opiniami na temat warunków i atmosfery pracy w Foonsy S.A..

Czas spędzony w firmie wspominam z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony fajnie ludzie, z każdym można się dogadać, poprosić o pomoc. Z drugiej słabe warunki zatrudnienia (B2B lub UZ) i wiecznie (usunięte przez administratora)y (nigdy nie otrzymałem jej w terminie). Po odejściu z prscy czekam już kolejny tydzień za przepracowany miesiąc, (usunięte przez administratora)nawet nie raczy odpowiedzieć na moje wiadomości. Co do samych obowiązków - robiłem inne rzeczy niż te do których zostałem zatrudniony. Nikt mnie nie wprowadzał, sam musiałem uczyć się systemu. Jeżeli ktoś zapyta mnie czy polecam pracę w tej firmie - nie. Jeżeli ktoś szuka dobrych pracowników do współpracy polecam skontaktować się z osobami które tam pracują.

Przemo

Czy to prawda że lepiej dać sobie spokój z tym systemem? Miałem okazję spotkać się z produktem foonsy ERP, pierwsze wrażenie było dobre, ale przeraża mnie fakt waszych opinii. Może lepiej postawić na ugruntowanego dostawcę oprogramowania ?

Jerzy

Jeśli ktoś pracuje bo musi i niestety nie spełnia oczekiwań firmy to będzie niezadowolony i pisanie jest wówczas odreagowaniem!!!

dev2

@Krzysztof to raczej pracodawca, bo jaki normalny informatyk/programista pyta na gowork o pracę? :/

Krzysztof

Słyszałem, że firma ma bardzo dobrą opinię jako pracodawca. Może podpowiecie czy potrzebni są ludzie?

Zostaw merytoryczną opinię o Foonsy S.A. - Września

Foonsy S.A.
3.4/5 Na podstawie 37 ocen.
  • Ignacego Daszyńskiego 2D lok. 41
    62-300 Września