Opinie o Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. sp.k. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. sp.k.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. sp.k. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Lekarze specjaliści
Lekarze specjaliści Katowice

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. sp.k. w Katowice

Alicja Nowy wpis

Witam. od paru dni jest widoczna oferta pracy dla specjalisty w dziale kadr i płac. Jest to bezwzględnie praca stacjonarna a jednak w wymogach pojawiło się prawo jazdy kat B. czy jest tu może ktoś kto mógłby mi to wyjaśnić? Jest może jakieś wspólne auto służbowe?

Wiktoria

Witam, wiem, że w ubiegłym roku poruszany był wstępnie temat pracy Pań Pielęgniarek. spytano wtedy o zarobki, lecz nie zostały one doprecyzowane widzę teraz jednak ofertę, w której jest napisane, że zaczynają się one od 63 zł na godzinę. Na jakiej podstawie mogłyby jeszcze wzrosnąć? I czy można prosić odniesienie się do atmosfery?

@Wiktoria

Nie, nie wzrosną. I to kwota brutto jeśli pracujesz na 2 aparatach jednocześnie. Na 1 jest mniej. I nie ma co liczyć na szybkie podwyżki , bo te ustawowe tu nie obowiązują.

Rysiu Nowy wpis

Z jakich przyczyn nie? a nie zdążyło się ze, Panie odchodziły jeśli nie były zadowolone ze swoich stawek? Żona jest pielęgniarką i być może będzie zmieniać miejsce pracy, sam chciałem poznać maksymalne zarobki. Więc niezależnie od stażu pracy każda Pani Pielęgniarka ma 63 zł brutto od godziny?

Ja Nowy wpis
@Rysiu

Tak, dokładnie. Niezależnie od stażu, wykształcenia 63 brutto pracując na 2 aparatach jednocześnie. I umowa zlecenie lub kontrakt tylko.

Czy firma Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. sp.k. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Badanie TK w Czeladzi. Przestr

Gorąco nie-polecam Helimed w Czeladzi. Miałem wykonywane badanie TK jamy brzusznej prywatnie za 738zł. Przy moim przewlekłym schorzeniu jelita grubego żeby obraz był adekwatny na badaniu tk zawsze podczas poprzednich badań w innych placówkach ( nie helimed) piłem kontrast oraz miałem go dożylnie o czym poinformowalem przed badaniem. Oczywiście zostało to zlekceważone tak samo jak chęć zobaczenia poprzednich badań... na wyniku ( opisie) wyszło jedno wielkie "G" gdyż mało kompetentna lekarz A.J która jest lekarzem POZ nagle cudownie mnie ozdrowiła a w obszarze jelita gdzie kumuluje się moje schorzenie stwierdziła " do diagnozy podczas kolonoskopii"... poprzednie badanie tk w Wss5 w Sosnowcu dało obraz gdzie dobry radiolog umiał policzyć ilość i wielkość zmian... Skasowali 738zł byleby szybcieć 15min i po robocie. Jeśli jesteście chorzy i chcecie rzetelnego przebadania i opisu to nie w tej placówce. Tu niedługo będzie opisywać Pan mieciu z pod pobliskiej szpitalowi żabki.

Czy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. sp.k. padły pytania dotyczące Twojego poprzedniego zatrudnienia? Jeśli tak, to jakie? Podziel się swoimi wrażeniami z rekrutacji na stanowisko SPECJALISTA DS. OBSŁUGI KLIENTÓW.
logo firmy Dietetyk
logo firmy Dietetyk
Radziejowice-Parcel
Rsp-Gastro Sp. z o.o.
Lucy

Była opinia odnośnie tego, że atmosfera między pracownikami jest ekstra, a co na nią w zasadzie wpływa? Pytam, bo widzę, że koordynator jest potrzebny, ogłoszenie właśnie wisi w internecie. Podano zarobki, które należy liczyć „od” 4.700 zł a ile wyniesie relatywny max? Był ktoś teraz na rozmowie i mógłby ocenić?

@Lucy

Znając tego pracodawcę to max może wynosić 5000 zł i to brutto. Skąpią na wszystkim. Atmosfera nie jest OK, w szczególności pomiędzy biurem a pracowniami. Są toksyczne osoby i nikomu nie życzę z nimi pracować.

@pracownik

Na wszystkim skąpią? Sugerujesz wypłaty a czy coś jeszcze? I za jaki nakład potencjalnej pracy taka piątka może wlecieć? I teraz te relacje mnie zastanawiają, czemu niektórzy twierdza, że jest spoko a inni ze nie? zależy na jakiego koordynatora natrafisz? Da rade go zmienić?

Marek LEŚNIAK

w dniu 23.11.2023 byłem ze skierowaniem na rezonans głowy w Kędzierzynie .Byłem bardzo zadowolony z obsługi bardzo milej i profesjonalnej . Pani Beata bo tak zwracala się do niej koleżanka zaskoczyła mnie profesjonalnym podejściem przy badaniu mej osoby .Mam 70 lat i wiele podobnych badań miałem wykonywanych w innych placówkach a tu byłem super zadowolony. jestem na emeryturze pracowałem z wieloma środowiskami i tym samym mając doświadczenie w pracy z różnymi grupami chcę Dyrekcji pogratulować dobremu dobraniu pracowników wraz z organizacją pracy . z poważaniem Marek Leśniak

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. sp.k. odbywa się w siedzibie firmy?

Czy pracownicy w Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. sp.k. dogadują się między sobą?

Zadowolona

Atmosfera między pracownikami jest ekstra:)

Aktualność
Miło nam ogłosić, że otworzyliśmy pracownię w Katowicach przy ul. Kijowskiej 14.
Badania MR w tej pracowni można wykonać bezpłatnie (w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia), korzystając z prywatnego ubezpieczenia lub pełnopłatnie.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem pracowni.
Serdecznie zapraszamy.

Aktualność
Miło nam poinformować o nawiązaniu współpracy z KS Stadion Śląski Chorzów.
Sport i rywalizacją są dla nas ważne, zdajemy sobie sprawę, że bez odpowiedniego zaplecza i warunków sportowych talent nie ma możliwości się rozwinąć, dlatego podjęliśmy decyzję o wsparciu Klubu Sportowego "Stadion Śląski" Chorzów.
Wierzymy, że przy odpowiednim wsparciu młodzi sportowcy mogą jeszcze efektywniej wzrastać i dążyć do osiągnięcia niesamowitych sukcesów w przyszłości.
Sport to nie tylko piękne momenty, radość i wzruszenie, ale przede wszystkim ciężka praca.
Tym bardziej jesteśmy pełni podziwu i cieszymy się, że możemy wspierać tak fantastycznych młodych ludzi.

Aktualność
Święta Wielkanocne to czas odrodzenia i nowego początku. Czas szczególnej życzliwości i dzielenia się dobrymi myślami.
Z tej okazji chcemy życzyć wielu pogodnych i ciepłych chwil, ale również zdrowia i wytrwałości. Niech najbliższe dni upłyną nam w serdecznej atmosferze, a czas spędzony w rodzinnym gronie doda siły, dzięki której z optymizmem wszyscy spojrzymy w przyszłość.

Szybko, sprawnie. Polecam w 100%.

BP

Dziś próbowałam się zapisać prywatnie na rezonans magnetyczny, mam z tym duży problem z powodu klaustrofobii niestety Pani na infolinii /rejestracji była bardzo służbowa niestety nie chciała mi podać terminów ponieważ na skierowaniu nie miałam pieczątki placówki kierującej , po uzupełnieniu miałam jeszcze raz zadzwonić i wtedy ustalić termin , Pani była bardzo zniecierpliwiona co skutecznie mnie odstraszyło i zapisałam się na rezonans w innej firmie gdzie jak się okazalo nie jest wymagane takie skierowanie w przypadku badania prywatnego rezonansem. Z pieczątka placówki nie byłoby problemu z mojej strony gdyby Pani po drugiej stronie była trochę bardziej miła.

@BP

Szanowna Pani, jesteśmy zdumieni opisaną przez Panią sytuacją. Bardzo zależy nam na tym, aby usługi w HELIMED wykonywane były na jak najwyższym poziomie. Bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Aby wyjaśnić sprawę, prosimy o kontakt mailowy: biuro@helimed.pl lub telefoniczny: +48 32 355 95 20. Wszystkiego dobrego!

Agata

Nieprofesjonalna i wręcz nieludzka obsługa przy tomografii komputerowej. Pielęgniarki nie potrafiły się mamie wkłuć, aby podać kontrast. Kłuły ją osiem (!) razem, w tym raz wkłuły się w tętnicę (!), a i tak bez skutku. Nie wpadły na to, by poprosić o pomoc bardziej doświadczoną koleżankę. W końcu, aby zamaskować własną nieudolność i chronić swój (usunięte przez administratora) wpisały mamie w kartę, że pacjentka odmawia ponownego przyjazdu po lepszym nawodnieniu i życzy sobie badania bez kontrastu. Owszem, mama powiedziała, że ma trudne żyły, ale jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żeby nie miała podanego kontrastu (panie przy rezonansie, który wykonywano mamie przy poprzedniej wizycie, jednak umiały się wkłuć) albo żeby nie udało się jej pobrać krwi. Była też odpowiednio nawodniona. W końcu wykonały mamie badanie bez kontrastu. Nie wpadły na to, żeby mnie zawołać, chociaż jedna z nich doskonale wiedziała, że czekam w poczekalni, bo gdy wołała mamę na badanie powiedziałam, że mama poszła jeszcze do łazienki (byłyśmy prawie pół godziny przed umówionym czasem badania). Byłam też podana jako pełnomocnik medyczny mamy. W taki sposób potraktowały starszą osobę, która na potrzeby badania od 8 godzin była na czczo, słabą od wielokrotnych nakłuć, skołowaną z tego wszystkiego, posłusznie siedzącą w utrudniającej oddychanie maseczce, wystraszoną ewentualnym wynikiem, ponieważ jest pacjentką onkologiczną. Kiedy wreszcie mama stamtąd wyszła, było po wszystkim, bo wykonały badanie bez kontrastu, więc nie było już możliwości, aby ktoś kompetentny podał mamie kontrast i aby wykonano takie badanie, jakie zlecił onkolog. Takiego nieludzkiego zachowania nie jestem w stanie zrozumieć. Uważajcie na siebie i swoich starszych krewnych, mówcię im, że w razie problemów mają się domagać Waszego przyjścia. Kobieto z krótkimi włosami, jeśli to czytasz, mam nadzieję, że jest Ci chociaż wstyd i że nie będziesz już tak traktowała pacjentów.

@Agata

Pani Agato, przykro nam z powodu zaistniałych niedogodności. Bardzo prosimy o wskazanie na biuro@helimed.pl w której pracowni odbyło się badanie, byśmy mogli się do niej odnieść. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że wysoka jakość obsługi pacjentów jest dla nas priorytetem i takie sytuacje, jak opisana, nie powinny mieć miejsca. Pozdrawiamy serdecznie!

Czy pensja w Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. sp.k. składała się z samej podstawy, czy może również z ewentualnych dodatków? Konkretnie jako Sekretarka/Sekretarz, ich ogłoszenie jest 28 listopada na Praca.gov.pl.

Zapomnij o jakichkolwiek dodatkach. To (usunięte przez administratora), wyzysk na najwyższym poziomie. Teraz to nawet nie będziesz pracownikiem medycznym. Unikając narzuconych ustawowo podwyżek - zostały odebrane przywileje pracownika personelu medycznego, zmieniając po prostu nazwę stanowska. Nikt oczywiście się nie odezwie, bo wszyscy zastraszeni - zaraz odbyłaby się (usunięte przez administratora)interwencja z biura. Nie polecam tego cyrku.

Zadowolona
@Odpowiedz

Oj, jaki wyzysk. Ja jestem bardzo zadowolona z pracy w tej firmie, ponieważ wcześniej pracowałam w publicznej służbie zdrowia i warunki były nieciekawe. U nas mamy możliwość dorobienia sobie płatnymi nadgodzinami, dostajemy również nagrody i mamy dostęp do multisporta. Warunki pracy są na najlepszym poziomie, atmosfera przyjazna. Wszystko zależy od zespołu w jakim się pracuje. Wychodzę z założenia, że jeśli się komuś nie podoba może poszukać lepszej pracy. W obecnych warunkach rynkowych nie mogliśmy trafić lepiej.

Obiektywna

Pracownik medyczny czy niemedyczny jaka różnica???? Jest wiele dodatków …. Dla chętnych praca w godzinach nadliczbowych płatna zgodnie z Kodeksem Pracy, MultiSport, Ubezpieczenie na życie, bony na zakupy, nagrody roczne, możliwość wykonania bezpłatnego badania dla pracownika lub członków jego rodziny ……. Jak dla mnie dodatków jest wiele. Pracuje wiele lat i nie zamierzam zmieniać pracy. Wiem, że moja sytuacja finansowa jest stabilna pomimo zawirowań na rynku. W czasie COVID pomimo skrócenia czasu pracy wynagrodzenie nie było obniżone.

Wanda
@Obiektywna

Naprawdę nie było obniżone? A o ile skrócili? I odnośnie tych nadgodzin to one zawsze się trafiają?

rozbawiony
@Obiektywna

a no różnica pomiędzy medyczny a niemedyczny to jakieś 1000 zł :)

Katarzyna
@Odpowiedz

Ale pracujesz tam nadal? I czy jak zmieniali te nazwy stanowisk to do razu jakas inna umowa weszła?

Wanda
@rozbawiony

Odnośnie tego wymienionego tysiąca to była potwierdzona informacja? nikt z firmy się nie odniósł więc Jestem ciekawa. na dzień dzisiejszy po takim czasie jak ta rozbieżność mogłaby się prezentować?

Stanowczo odradzam podjęcie pracy w Helimed Sp Z o.o. Stanowisko Specjalisty ds Spraw Obsługi klienta jest zdecydowanie przeznaczone dla osób o tzw. ,,mocnych nerwach”.(usunięte przez administratora) Stawki godzinowe są nieadekwatne patrząc na odpowiedzialność jaka ciąży na pracowniku. Brak jakiegokolwiek wsparcia ze strony biura, (usunięte przez administratora)Dodatkowo pomyłki w rejestracji pacjentów bądź informowaniu ich o cenach badań wynikały z błędnych intonacji przekazywanych przez biuro i jak widać problemach z jasna komunikacja. Osoba wykonująca polecenia przełożonych nie może być permanentnie (usunięte przez administratora) a procedury nie mogą być ciagle zmieniane- wiąże się to ze znaczącym wzrostem ryzyka popełnienia błędu. Niejednokrotnie pracownicy otrzymywali wypowiedzenia z zaskoczenia (usunięte przez administratora) Pacjenci często odnoszą się lekceważąco, wyzywają i krytykują pracowników placówek- i tutaj również (usunięte przez administratora) Helimed nie staje na wysokości zadania, nie wspiera pracowników, nie ustala jasnych procedur umożliwiających radzenie sobie w takich sytuacjach. Jedyne co potrafią zrobić to wezwać pracownika na rozmowę lub nakazują pisanie notek służbowych, bez chęci wysłuchania wersji pracownika jak i świadków zdarzenia. Zatrudnienie na opisywanym stanowisku nie daje żadnych perspektyw na rozwój osobisty, awans czy chociażby na podwyżkę. Helimed (usunięte przez administratora)zmienił nazwę stanowiska pracy z sekretarki medycznej na ww. Specjalisty aby odciąć swoim pracownikom możliwość otrzymywania podwyżek dla administracji medycznej i innych korzyści związanych z zatrudnieniem na stanowisku powiązanym z Ochroną Zdrowia. Jedynym plusem, o którym nie można nie wspomnieć jest personel zatrudniony w pracowniach: są to osoby w większości pomocne, sympatyczne i chętne do dobrej współpracy.

pani pomocna ;)

Szkoda że osoba opisująca tego typu zdarzenia ZDECYDOWANIE mija się z prawdą i nie chciała przekazać wskazówek do złego funkcjonowania firmy/biurze/koordynatorowi/lekarzom itp.

Bez zmian
@pani pomocna ;)

Moim zdaniem wcześniejsza opinia jest jak najbardziej prawdziwa. Pomimo tego, iż już trochę czasu minęło od kiedy tam nie pracuję to widzę, że nic się nie zmieniło. Tak już było dawniej, widzę że pomimo zmian na stanowiskach zarządczych mentalność pozostała taka sama.

była pracownica

Niestety nie zgodzę się z tą opinią :) Po pierwsze - pracując w rejestracji trzeba mieć na uwadze, że przychodzą tam ludzie CHORZY, często zdenerwowani swoim stanem zdrowia, a osoba zatrudniona na tym stanowisku powinna mieć to na uwadze i być uzbrojona potrójnie w cierpliwość. Po drugie - nie nazywajmy karą finansowa sytuacji, w której pracownik musi pokryć koszt badania prywatnego, którego nie pobrał od pacjenta. Jak pracujesz w sklepie i masz manko to również je pokrywasz :). Po trzecie - procedury są bardzo ważne w tej pracy i bardzo dobrze, że takie istnieją. Pracownik ma dokładną instrukcję postępowania na danym stanowisku. Jeżeli nie jest w stanie czegoś przyswoić, w każdej chwili ma możliwość zajrzeć do nich i się upewnić, co do swoich działań. :) Jeśli chodzi o zmianę stanowiska często się tak dzieje, jednakże polecam rozeznać się odrobinę na rynku pracy i sprawdzić jak wyglądają realia tej branży :)

Nela

Pracowałam w helimed Katowicach 100% racji z powyższym komentarzem, była by to fajna praca gdyby nie (usunięte przez administratora) szefowa(usunięte przez administratora) która czepia się o (usunięte przez administratora), mimo że z wyglądu wydaje się sympatyczna. Stare przedawnione informacje dają a później pretensje. Cennik badań który jest już nie ważny, po miesiącu pracy oczekuja by nowy pracownik odbierał już połaczenia biznes i rozliczał koszta za badania gdzie wcześniej na rozmowie kwalifikacyjnej mówią co innego biznes do odbierania po 3miesiwcach pracy. Zamiast zapoznawać się z dobrym zapisywaniem badan to oczekuja że nowy pracownik będzie wszystko robił perfekcyjnie bezbłędnie jak stary pracownik. Szefowa helimed (usunięte przez administratora)sama zaczynała jako rejestratorka w szpitalu przy okienku, zapisywała ludzi na rezonans już wtedy była (usunięte przez administratora)do pacjentów. Awansowała i została przełożona nad konsultantami. (usunięte przez administratora)zamiast wyjaśnić pracownikowi co robisz źle, (usunięte przez administratora)wszystko nie informując co kto źle robi,(usunięte przez administratora) na pracownika który pracuje miesiąc czasu! Ciągle (usunięte przez administratora)o wszystko, ludzie doświadczeni przychodzą do pracy helimed gdzie wcześniej ileś lat pracowali i odchodzą bo mają doświadczenie że źle ludzi traktuje (usunięte przez administratora) Nie ma czegoś takiego jak odsłuchanie rozmowy i wyjaśnienie pracownikowi zrobiłeś to źle i to.

Aleksandra

Wierzę Ci, ale muszę zapytać o tę stawki pielęgniarskie za godzinę, może je znasz, nawet na innym stanowisku pracując można wiedzieć np. od koleżanek:)

Nela
@Aleksandra

Byłam rejestratorka jakie stawki pielęgniarskie za 1h są w helimed, nie mam pojęcia. Wiem że siostry (pielęgniarki a zarazem sprzątaczki na jednym stanowisku bo robiły to i to) w szpitalu na medyków 16 Katowicach dostawały najniższa krajowa praca um zlecenie byliśmy w szoku jak nam to mówiły.

@Nela

to raczej jakieś nieporozumienie ...........do Pań pielęgniarek należą wyłącznie zadania związane z opieką pacjenta podczas badania. Jedną z form zatrudnienia to umowa zlecenie. Stawki godzinowe to nie najniższa krajowa. HELIMED nie posiada pracowni w Szpitalu na ul. Medyków 16.

Ola
@była pracownica

Bardzo mądre

Bez nazwy

Zgadzam się, firma OK, ale zarzadzanie beznadziejne. Jeśli nic się nie zmieni u samej góry to będzie jeszcze gorzej. Na stanowiskach są osoby, które nie powinny być, szczególnie w biurze. (usunięte przez administratora). Szkoda słów i nerwów. Każdemu kto kandyduje na jakiekolwiek stanowisko życzę powodzenia.

Iwona

Witam, ile trwa okres wdrożeniowy do obsługi klienta z tego ogłoszenia o pracę? I jakie stawki? Mam obawy, czy uda mi się przejść z jednego systemu na drugi i ogarnąć to wszystko, gdybym się zdecydowała na zmianę pracy.

Firma Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. sp.k. rekrutowała na stanowisko Pielęgniarka. Czy nadal poszukują pracowników? Średnie zarobki na tym stanowisku wynoszą 4200 PLN.

W Helimed obowiązują bardzo atrakcyjne stawki godzinowe dla pielęgniarek. Zatem wynagrodzenie uzależnione jest od liczby przepracowanych godzin. Stawki są z góry określone i nie różnicują pielęgniarek ze względu na poziom wykształcenia. Osoby zainteresowane zapraszamy do współpracy w oparciu o umowę zlecenie bądź kontrakt :)

Wiktoria

A czy jest jakaś możliwość poznania tych stawek godzinowych? Czy poza wynagrodzeniem firma oferuje jakieś benefity itp?

@Wiktoria

Osoby zainteresowane zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Działem Kadr, pozdrawiamy :)

Czy w firmie Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. sp.k. można pracować na pół etatu?

Preferowany jest pełny etat dla osób z doświadczeniem ze względu na konieczność zapewnienia ciągłości pracy na poszczególnych stanowiskach i zmianach. Dla osób które nie są dyspozycyjne 8 h dziennie jest możliwość podjęcia zatrudnienia w oparciu o umowę zlecenie, gdzie liczba godzin do przepracowania w m-cu jest ustalana przed zatrudnieniem . Wtedy trzeba mieć na uwadze, że nawet jeśli ktoś chce pracować w niepełnym wymiarze czasu pracy to poszczególne zmiany są określone czasowo i należy się do nich stosować, ponieważ tylko wtedy pracodawca może zapewnić wolne stanowiska pracy przy komputerze . Pracujemy zwykle na 2 zmiany: 7:00/8:00- 15:00/16:00 lub 12:00-20:00 :).

K.

A jakaś opinia technika elektroradiologii, który pracuje w powyższej firmie...

Zostaw merytoryczną opinię o Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. sp.k. - Katowice

• Jak się pracuje w Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. sp.k.?

Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. sp.k.
2.2/5 Na podstawie 156 ocen.

Helimed Diagnostic Imaging Sp. z o.o. sp.k.