Opinie o Forch Polska S.Z. Oo w Międzyrzecze Górne

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Forch Polska S.Z. Oo. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Forch Polska S.Z. Oo o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Forch Polska S.Z. Oo w Międzyrzecze Górne

Tadeusz

Zdecydowanie nie polecam tej firma, ta firma to jeden wielki wał, jakby Grzesiu pilnował to by mu pieniązki tak nie uciekały i miałby dla Pani Iwony sekretarki a przepraszam zapomnialem ona już nią nie jest... Chcą konkurować z bernerem o wurthcie nawet nie będe wspominał, rozmowa z Grzegorzem to monolog w kazdej sytuacji, produkty to totalna klapa, magazyn brak profesjonalizmu, regionalni są w porządku np. Artur czy Marcin, trafiłeś na Jana odpalaj pracuj.pl, mało inteligentny człowiek czyhający na dobre firmy po dobrych przedstawicielach którzy mieli już tej firmy dość, auto z Mr.Gwoździem (tylko modlić się żeby nic się nie stało), Madga od schenkera, Księgowość, poznasz po kilku rozmowach tel które zazwyczaj nie są miłe, kazdy tel do będą wywody do ciebie, gdzie często wina leżała od kobiety która zamawia schenkera, spóźnienie płatności też tel. ale jeżeli główna księgowa ciebie polubi to się z nią dogadasz, cała firma to jeden wielki nepotyzm. Jeżeli chcesz tam pracować ok jak lubisz zarabiać pieniądze których się nigdy nie doliczysz, mógłbyś zarabiać lepiej sprzedając na takich wsadach że jak przyjedzie konkurencja to klient następnym razem Ciebie skrzywdzi, mówię poważnie, ponadto towar naprawdę nie jest dobrej jakości, są produkty w motoryzacji ok ale zazwyczaj to ten sam producent co w firmach konkurencyjnych tylko oklejone etykieta Grzesia i sprzedaż bo prowizji dla ciebie tylko dla szefa, piana montażowa bardzo słaba, wkręty hmm wkręty kiedyś Janek przyczepką woził, ale jeżeli chcesz przejść z konkurencji do FORCH NIE RÓB TEGO!!

PH

Rekrutacja to jakiś żart w tej firmie. Co 3 miesiące dzwoni ktoś inny i zaprasza na rozmowę kwalifikacyjna. Po 8 miesiącach doszło do rozmowy gdzie po ustaleniu szczegółów kontakt z dyrektorem się urwał. Nagle po kolejnym miesiącu dyrektor kontaktuje się w celu nawiązania współpracy i informuje że zadzwoni za kilka dni aby podpisać umowe wstępna gdzie znowu przestaje się odzywać. Czy w tej firmie robią sobie jakieś żarty ? Brak jakiekolwiek profesjonalizmu i podejścia. Teraz jedynie mam tą firmę za niepoważna w tym co robi. Firmy konkurencyjne podchodzą profesjonalnie do kandydatów o prace. Teraz już tylko czuje że w tej firmie panuje straszny bałagan. Wystarczy poinformować kandydata że jednak ,,dziękujemy Panu/Pani” niż dzwonić co miesiac mówiąc że ,,jesteśmy zainteresowani i chcemy nawiązać współpracę” teraz się nie dziwie że konkurencja wyprzedza ich na rynku jeśli tak prężnie działają. Nie polecam nikomu wysyłania do tej firmy CV. Chyba że ktoś chce być zwodzony i nie traktowany poważnie.

rekrutowana..
@PH

Potwierdzam . Zero pojęcia o rekrutacji i system 100 lat do tyłu. Pytania o dzieci to jakiś żart. Pani rekrutujàca nie majàca pojęcia o obrcnych zasadach i standartach.

Ina Nowy wpis

Hej. na stronie jest napisane, że poszukiwani są pracownicy administracyjni do działu przemysłowego – metal, budowalny, motoryzacyjny. To praca w jednym segmencie czy jednak jeszcze bardziej specjalistyczna? Warto się jej podjąć?

Tadeusz Nowy wpis

Czy w Forch Polska S.Z. Oo zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Pracownik już były Nowy wpis

Na początek, nie polecam tej firmy to jest jakieś nieporozumienie no chyba że ktoś szuka spokoju to tak. Panowie z Wurtha i Bernera zastanówcie się dziesięć razy zanim zdecydujecie się na zmisne pracy i będziecie chcieli pracować w tej firmie. O zarabianiu kasy możecie zapomnieć, podstawa to nawet nie jest najniższa krajowa. Już wyjaśniam jak to sprytnie jest zrobione. Np teraz najniższa krajowa jest 3600 brutto Ty masz na pasku np. 2600 brutto i firma ze by wszystko było zgodnie z przepisami do najniższej dolicza twoja prowizje do sprzedażu, tak wieć twoja prowizja idzie na zasypanie rużnicy a jak masz za niską prowizję od sprzedaży to firma da ci tz. Dodatek prowizyjny jakieś grosze. Jak się upomnisz o podwyżkę to wtedy zaczyna się dopiero zabawa. Że za mało że z tanio i takie tam mądrości. Szczeże nie polecam tej firmy.

Czy rekrutacja na stanowisko Konsultant techniczny - Sprzedawca w firmie Forch Polska S.Z. Oo odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant w Dziale Wsparcia Sprzedaży
Polenergia Fotowoltaika S.A.
kandydat

Miesiąc po zakończeniu rekrutacji firma nawet nie otworzyła mojej aplikacji z pracuj.pl. Rodzi się pytanie-po co aplikować skoro nawet nie zapoznają się z dokumentami???

Grażyna
@kandydat

Może w ogóle nie obsługują rekrutacji na innych serwisach, pytałeś ich o to? Może trzeba przez ich stronę albo coś.

Bywalec
@kandydat

Tak działa tam 90% firm na pracuj.pl Albo ktoś otworzy i z automatu dostaje się odrzut. Nawet nie zapoznają się z CV. Ogólnie portal pracuj.pl to nic nie weryfikuje. Tam jest dużo firm które systematycznie odnawiają ogłoszenia rekrutacyjne. Człowiek myśli, że pracodawcy szukają kogoś na poważnie a tym czasem jest to ściema. Tak samo było w tym wypadku wysłałem CV i odrzut nawet nie przeczytali mojego CV

Judyta
@Bywalec

W takim razie dlaczego może być to "ściemą"? Wiadomo ile mają kandydatów na jedno stanowisko tak w ogóle? Może dużo ludzi się zgłasza? A jest jakiś inny sposób żeby wysłać CV? np do rekrutera na maila? Na takie coś może byłaby szansa żeby dostać odp?

Jak wyglada praca ph ? Jaka podstawa ? Jaki samochód i czy można użytkować w celach prywatnych ? Jak atmosfera ? Czy są jakieś benefity ?

Izabela

pewnie chodzilo to to czy trzeba po pracy samochod pod firme odstawic czy jednak do domu pojechac mozna ( i zaplacic za benzyne jak o to ci w tym wykrzykniku chodzi) ?? tez by mnie to interesowalo

A. Sz.
@Izabela

No chyba ciężko by było np z Podkarpacia do Bielska jechać zostawić samochód pod firmą

Natalia
@PH

Nie próbowałeś spytać czemu akurat mają taki system? W ogóle to jakie warunki proponowali, że nawet po tylu miesiącach prowadziłeś z nimi rozmowy a nie odpuściłeś? Jakieś dobre zarobki czy co?

@Natalia

Zarobki to podstawa najniższa krajowa + premie i zgodziłem się na to. Rozmowy były na etapie czekania już na wstępna umowe i kontakt się urywa i nagle po miesiącu znowu dzwoni i pyta czy chce a ja że ,,tak” i informuje dyrektor że w takim razie zadzwoni do mnie za kilka dni i mija tak kolejny tydzień i cisza. Dzisiaj właśnie zobaczyłem że znowu pojawiło się ogłoszenie na portalu pracuj.pl. To jest śmieszne co tam się dzieje. Zrozumiałbym jakby od razu poinformowali ze ,,przepraszamy ale nie jesteśmy zainteresowani jednak” a nie takie zamieszanie. Dobrze że nie złożyłem wcześniej wypowiedzenia w obecnej firmie bez umowy wstępnej bo dzięki takiej rzetelnej firmie zostałbym na lodzie bez pracy.

Berneś
@PH

To standardowe podejście w tej firemce.Mialem to samo.

@PH

Mnie te premie interesują. Ktoś wie, jaki jest system czy wzór naliczania takich premii? Jest stałość naliczania, czy bardziej działa to uznaniowo? Zdarza się, ze ta premie jest większa niż najniższa krajowa?

rekrutowana..

Halina

A wiecie coś o nadgodzinach w tej firmie? Chodzi mi o prace jako Pracownik biurowy w centrali firmy. Chociaż jest napisane w ogłoszeniu aktualnym, że praca jest 8-16, to czy zdarza się, że jednak dłużej trzeba pracować? I jak jest, to płatne są czy do odebrania?

Biurwa
@Halina

Tak zdarzają się nadgodziny i to często. Wszystkie nadgodziny są wypłacane . Czas liczony jest na podstawie karty którą się odbija.

Jolanta
@Biurwa

Można wiedzieć, czy jak są te nadgodziny, to pracownik wie o nich wcześniej, czy w dniu pracy dowiaduje się, że ma tego dnia zostać na dłużej? I czy firma jeszcze zapewnia na czas nagodzin posiłek? Jakieś jedzenie daje?

Forch Polska S.Z. Oo poszukiwała kogoś na stanowisko Regionalny Kierownik Sprzedaży. Czy komuś udało się dostać tę pracę i mógłby powiedzieć więcej o tym, czego można się nauczyć? Zależy mi na informacjach o zakresie obowiązków.

Dajemy rade

Pracuję w tej firmie ponad 15 lat czyli tyle ile jest przedstawicielstwo w Polsce, nie zatrudniłem się z konkurencji tylko ze zwykłego naboru. Wniosłem do firmy wkład którym bracia "L" umieją się dzielić. Niektórym wydaje się że wykonany obrót to czyste pieniądze dla firmy zapominając o podstawowych kosztach takich jak wynagrodzenie pracownika brutto ale również opłacenie wszystkich należnych składek, koszty zakupu towaru utrzymania magazynu i zaplecza biurowego, leasing + paliwo, telefony oraz coś co uważam za normalne czyli zysk pracodawcy z pracownika. Sumując te koszta okazuje się że pracownik sprzedający za jakieś 30000 zł wnosi do firmy może 1000 lub 2000 zł zysku a ambicie ma na 5000 zł miesięcznie. Jeśli ktoś czuje się naprawdę mocny w handlu i umie się odnaleźć w tym biznesie to gwarantuje mu że nie zazna krzywdy u tego pracodawcy. Padło pytanie odnośnie auta, więc odpowiem, mam auto takie jakie sobie zażyczyłem. Co do zarobków - jeśli jesteś mocny w tym co robisz możesz zarobić 90000 zł brutto rocznie. Ale to nie wszystko bo jeśli jesteś poukładany i sam potrafisz nad sobą panować to jesteś sam sobie kierownikiem ,dyrektorem i prezesem, komfort pracy w tej firmie zależy tylko od Ciebie czy umiesz się zmobilizować czy nie. Dopisek: Nie jest to reklama. Pozdrawiam

zocha
@Dajemy rade

Wlazłam tu przez przypadek bo dali ogłoszenie na PH 90 tyś. brotto rocznie to dużo ??? sorry

chyba ty
@Dajemy rade

Nie pracowałem, w żądnej w tych firm. Handlowiec przynoszący pieniądze do firmy, po pierwsze powinien cenić siebie wysoko, bo to bardzo trudna, wymagająca praca. Jeżeli dalej na rynku będą pojawiać się osoby, dla których szczytem marzeń jest samochód służbowy, laptop i telefon to nie dziwcie się że później podstawy w handlu są po 2000 netto, a wymagań jak by zatrudniali pracownika NASA. Te firmy doskonale wiedzą, że zawsze znajdzie się naiwniak który za damo będzie im generował sprzedaż i będzie zadowolony. Panie co 15 lat Pan siedzisz , warto czasem spojrzeć przez okno i zarobki na tym poziomie nie są niczym abstrakcyjnym w 2017 r. ( zakładam że podstawę masz taką samą jak Cię przyjęli) tylko dzięki temu, ze już większość uciekła to obsługujesz spady po kolegach. Dlaczego nie zrobili z ciebie kierownika ? dyrektora? skoro tworzysz tą firmę od początku. Gadanie o tym, ze jak jesteś dobry to sobie poradzisz itp. , jak nie ma warunków do sprzedaży to choćby skały srały nie sprzedasz i tyle, rejon, zarządzanie, układy, itp.itd. i możesz być najlepszy na świecie i będziesz orał od świtu do zmierzchu. Nie dajcie się robić w ......., ten kto może sobie na to pozwolić niech się ceni, skoro firma jest zainteresowana dobrym pracownikiem to za takiego zapłaci, jak chce najtańszego to takiego też znajdzie tylko nie nazywajcie się później handlowcami. pozdrawiam

Marysia
@Dajemy rade

Tak. To prawda. Mam kolegę ktory tam pracuje. Dodam że auto ma takie jakie chciał. Jeździ z rodziną nim na wczasy I podróżuje wszędzie. Darmowe paliwo, auto i komórka Plus wypłata. ... cudnie

@Marysia

To chyba Cie w Konia ładuje bo nie ma takiego czegoś jak darmowe paliwo ;)

@Marysia

Marysia to do roboty do forcha takich (usunięte przez administratora) za 2 tys jak Ty potrzebują

brostito
@Dajemy rade

30 tyś na drobnicy i firma zarabia 1tyś może 2tys Widać że nie masz za bardzo pojęcia jakie są marże

Bartosz
@brostito

Pracujesz w administracji, czy jako przedstawiciel handlowy? Mógłbyś dodać więcej szczegółów dotyczących zatrudnienia? Interesuje mnie wynagrodzenie i bonusy, jakie oferuje pracodawca, także te pozapłacowe. Na stronie Forch Polska firma szuka przedstawicieli handlowych do utrzymywania bezpośrednich kontaktów z klientami i oczekują od pracownika zaangażowania i własnej inicjatywy w dążeniu do celu. Co myślisz o tym stanowisku? Warto aplikować i wiązać swoją przyszłość z firmą?

Bolo
@Dajemy rade

Ale żeś dał chłopie, paluszek do samego końca w zadku...

Bolo
@zocha

Tyle zarabiają tylko nieliczni w tej firmie, bajki to dzieci ...nie słuchaj .

Bolek
@Dajemy rade

Tylko większosć kręci się koło 30 tys/ mies. Takich jak ty jest 4-5 osób, przyjedź na Podlasie i zrób co miesiąc 80 - 100 tys. netto to pogadamy.

Antoni
@Bolek

Z tego, co piszecie praca w tej firmie, wygląda dosyć obiecująco. Zastanawia mnie w takim razie, czy firma daje również szanse zatrudnienia osobom bez doświadczenia zawodowego? Może istnieje szansa na początku przyuczyć się do tego zawodu, aby z czasem móc samodzielnie pracować. Proszę o informację.

Bobik

Andrzejku masz rację.

Bobik
@Marysia

Marysia żeby Ci nie było żal podjadę po Ciebie też firmowym autem z Forch-a i zabiorę Cię gdzie zechcesz.Co Ty na to?

A wszystko sponsoruje provident

Porsche prezesa
@Dajemy rade

Czy po 22 latach pracy dalej tak uważasz? ...o ile tam jeszcze pracujesz?

Czy w firmie Forch Polska S.Z. Oo są regularne szkolenia pracownicze?

Porsche Prezesa

Kiedyś wiele lat temu firma była ok. Dobrej klasy narzędzia do pracy , klimat i zainteresowania klientów. Ale to było kiedyś. Pensja stoi w miejscu od dawna, klimat nie wiadomo czemu (usunięte przez administratora) rotacja wśród pracowników tak duża że Klienci śmieją się gdy co rusz pojawia się nowy handlowiec u nich. Towar nie konkurencyjny, w porównaniu do Wurtha i Gerbera wręcz zły.

Poszukujący

Witam. Szczerze myślałem o podjęciu pracy w tej firmie , ale czytając opinie tak wielu sfrustrowanych pracowników skupiam się na innym pracodawcy. Szkoda. Z zewnątrz wydaje się, że to normalna firma. Pozdrawiam.

Czy osoby, który były na rozmowie kwalifikacyjnej, mogłyby podać jakieś rady odnośnie rekrutacji do Forch Polska S.Z. Oo? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy na stanowisko Sprzedawczyni?

Hej

Na to ze więcej niż 2 tys z hakiem nie dostaniesz

Karol
@Hej

Czyli co, podstawą jest minimalna krajowa? A co z premią, jest jakaś?

Kandydatka

Bylam na rozmowie kwalifikacyjnej w tej firmie - zero profesjonalizmu, zdecydowanie stracony czas. Już na wejściu firmy recepcjonistka wygląda jakby była pernamentnie wystraszona i jakby pierwszy raz zobaczyła że ktoś przyszedł do firmy. Kierując mnie do pokoju na rozmowę pracownicy zaglądający z ukrycia swoich monitorów. Sama osoba przeprowadzająca rozmowę juz na wejściu do pokoju rzuciła wzrokiem od góry do dołu sprawdzając jak wyglądam? Nie wiem... później tylko gorzej, pytania do CV jakby nigdy nie przeczytała tego CV a wszystko było jasno określone jakie mam doświadczenie, czym się zajmowałam... zupełnie nie przygotowana do rozmowy. Wspomniała że może warto byłoby się spotkać zobaczyc jak ja pracuje np na kilka godzin?! Oczywiście bez żadnej wcześniejszej umowy... Takie zasady to chyba jeszcze z PRL-u. Ale najlepsze i tak zostawiłam na koniec: Pani zapytała czy mam dzieci?... I jak to określiła "musi o to zapytać"... no droga Pani nie, nie musi Pani o to zapytać a właściwie to nie może Pani o to zapytać... To chyba najmniej profesjonalna rozmowa kwalifikacyjna na której byłam.

@Kandydatka

Faktycznie te pytania o dzieci.... nie powinny padać. A powiesz jak to się potem potoczyło, odezwali się z ofertą?

Czy można liczyć w Forch Polska S.Z. Oo na prywatną opiekę medyczną?

Karol

Serio? Mnie nie śmieszy, zresztą podobnie, jak wypisana tu informacja o zarobkach. Naprawdę nie ma co liczyć tam na więcej niż 2500 netto? Żadnych premii, dodatków, dofinansowania ze strony firmy? A jak wyglądają w takim razie obowiązki, dopasowane do wynagrodzenia?

Jaka podstawa na stanowisku ph? Jakiej klasy auto? Komu podlega ph?

Osoba

Zdecydowanie nie polecam tej firmy jako pracodawca ani firmy współpracującej. Jakość produktu jest niska, chce konkurować z wurthem, bernerem... BEZ SZANS. ZAMOWIENIA NIE MAM JUZ PONAD MIESIAC, handlowcy w terenie strasznie narzekają mówiąc że ci z biura też chętnie by uciekli...

Ewelina

przedstawiciel handlowy w dziale przemysłowym - polecacie? :D Jak wyglądają zarobki na takim stanowisku w Forchu? Czy jest jakaś podstawa czy głównie system prowizyjny? Jak on jest w ogóle rozliczany? Podpowiecie? ;P

Sąsiad

Mój sąsiad 'pracuje' w tej firmie i szczerze mówiąc nie wiem tylko kiedy pracuje... Cały czas albo siedzi w domu albo wyjezdza z rodziną. .... służbowym samochodem. Jeżdżą ile sie da i gdzie się da bo paliwo funduje Forch. Czasem wyjedzie o 9.00 a o 11.00 jest już w domu. Mijając mnie na klatce śmiał się mówiąc że on na dziś już pracę skończył. Pracownicy żerują na Forchu ile wlezie.

@Sąsiad

To jak tak często spotykasz sąsiada tzn ze Ty nie pracujesz tylko dotacje bierzesz na firmę która nie istnieje i zasiłki na dzieci .jak się weźmiesz do pracy to i sąsiadów nie będziesz widzial bo czasu nie będziesz miał na to.

Sąsiad sąsiada

Moze i tak pracuje ale na ręke to on chyba bierze 1800 złotówek

Dominika
@Sąsiad sąsiada

Wydaję mi się, że nie jest to dobre miejsce na dyskusje o takim charakterze. Tu rozmawiamy o aktualnych warunkach pracy w firmie Forch. Ponoć szukają tam teraz Przedstawicieli handlowych. Orientujecie się, czy zapewniają wszystkie niezbędne narzędzia pracy? Chodzi mi o laptop, auto, itp.

co jest?
@Sąsiad

ty społeczniaku zajmij sie sobą haha nudne masz to życie albo też pracujesz i taka przykrywka, że niby sąsiad a tak naprawdę współpracownik któremu żal cztery litery ściska ogarnij sę

Jarosław K

Nie polecam, wystrzegajcie się jak ognia. Jak jest inna propozycja skorzystajcie z niej naprawdę. Teraz rozsyłane są nowe tel które będą na podsłuchu. Podpisujesz dok że mają prawo przeglądać maile, wiadomości i podsłuchiwać rozmowy. A jak napiszesz do nich maila to zazwyczaj nie otrzymujesz odpowiedz tylko tel żeby nic nie było udowodnione mailowo tylko na gębę. A i finanse ahhh spowodowane słaba jakością produktów klienci się tylko kurczą...

Ewelina
@Jarosław K

Mógłbyś przybliżyć temat tych finansów? Jakiego obecnie wynagrodzenia można się spodziewać w Forch?

Zostaw merytoryczną opinię o Forch Polska S.Z. Oo - Międzyrzecze Górne

• Jak się pracuje w Forch Polska S.Z. Oo?

Zobacz opinie na temat firmy Forch Polska S.Z. Oo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

Forch Polska S.Z. Oo