Opinie o Chemont w Oświęcim

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Chemont. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Chemont o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Chemont w Oświęcim

Iro

Obecnie Chemont mocno się rozwija. Kupiono nową obrabiarkę, wybudowano nową narzędziownię. Jest też nowa szatnia. Wyremontowano biura. Pod koniec zeszłego roku kupiono nowe spawarki. W tym roku przywieziono do firmy nowy wysięgnik do spawania łukiem krytym. Niebawem startuje budowa nowej, nowoczesnej malarni. Ludzie dostali ostatnio podwyżki, oprócz tego są premie. Obecnie jest tak wiele roboty że trudno się w tym połapać. Sytuacja jest na tyle stabilna że wracają starzy pracownicy. Cały czas przyjmuje się nowych. Wszystkie niepochlebne opinie na temat Chemontu w tej chwili są pisane przez troli z konkurencji która liczyła na upadek Chemontu.

Pablo
@Haha

No co Ty, raczej chłodzić w te upały teraz. A właśnie, jak pomagają pracownikom w te letnie dni? Jest jakiś wyciąg bądź klima, zapewniają zimne napoje albo dłuższe przerwy?

Zaciekwiony

W Chemoncie jest bardzo ciekawa sytuacja, praktycznie każdego tygodnia ktoś kładzie wypowiedzenie, odchodzi z firmy. Taki odpływ ludzi jest bardzo niepokojący. Obecny zarząd nawet nie stara się nikogo zatrzymywać a wręcz przeciwnie.... Nie poszukują nowych osób, nie uzupełniają kadr. Czy ktoś może to wyjaśnić? Co ze zleceniami, jest tam co robić?

Monia
@GallAnonimowy

GallAnonimowy a nie przyszło ci do glowy, ze Monia tez moze byc ksywką męską. Jesli kogoś naraziłem na wrogie spojrzenia to przepraszam. Wypowiedziałem sie jako pracownik plci meskiej tak dla jasnosci. A ksywka jest jak najbardziej prawdziwa i znana wśród bliskich znajomych ale nie obiegowa w Chemoncie bo tam ciezko o prawdziwe przyjaźnie - zewsząd szczucie było. A co do samych menagerów to tak zawsze byli i sa sami karierowicze wiec to nie przypadek, ze taki sie tez trafil

Zaciekwiony

@Zaciekwiony

Oczywiście, że próbują zatrzymać. Tylko raz zerwanego zaufania pracownika nie da się odbudować.

Zaciekawiony
@Anonim

@Anonim Tylko to nie jest odpowiedź na żadne z moich pytań. Skoro masz wiedzę, to może podziel się nią. Dlaczego w Chemoncie tak jest?

@Zaciekawiony

Na biurach były zgrane zespoły. Przyszedł znany w całej okolicy Pan Manager, który naubliżał ludziom tak, że głowa mała. Porozwalał zespoły w biurach traktowaniem „z buta” i odzywkami tak, że ludzie sami zaczęli odchodzić. Filozofia - po co 3 osoby w biurze, wystarczy jedna i niech zapierdziela. Parę osób sobie faworyzuje więc dodatkowo atmosfera między ludźmi się popsuła.

Monia
@Anonim

Ten Obieżyświat Menager Megaloman znany jest z takiego traktowania ludzi. To jest zwykły hochsztapler. Dopóki Zarząd się na nim nie pozna i nie przestanie w niego ślepo wierzyć i w te jego bajeczki to jeszcze dużo ludzi odejdzie bo konkurencja nie śpi. Tylko żeby nie było za późno bo Polak mądry ale dopiero po szkodzie. Gdyby był taki świetny za jakiego sie uważa to by nie zmieniał prac jak rękawiczek i to nie z jego własnej woli.

GallAnonimowy
@Monia

Jak już komentujesz używaj swojego nicku, a nie podszywaj się pod byłych pracowników. Pani Monika to była klasa sama w sobie. Wiedzą i styl, którego Tobie w pracy brakowało.

Johnny Rambo Nowy wpis
@Zaciekwiony

Do krasnoludka za blaszanej ściany. Dopiero teraz w Chemącie zawitała normalność i spokój.Pytasz o zlecenia. Jeżeli uważasz że ktoś ci tu napiszę o zleceniach na publicznym forum w naszej firmie to chyba jesteś nie poważnym człowiekiem hahaha.W chemoncie jest tak "źle" że ostatnio były podwyżki pensji. Więc sam sobie na to odpowiedź. Ta firma jest niezatapialna i choć byś ile osób podebrał to ona odrodzi się jak Feniks z popiołów.

Foks Nowy wpis
@Johnny Rambo

Jak tak dobrze to kiedy zaczniecie płacić za opóźnione faktury? Rozumiem że nie możecie podać tej tajnej daty na "publicznym forum" hahaha

uczciwy Nowy wpis
@Zaciekwiony

Chyba nikt nie myśli że ktoś poda własne nazwisko w niku.Daje do myślenia.

Monia Nowy wpis
@GallAnonimowy

Majka

Witam co się tam dzieje w chemoncie ?

Johnny Rambo
@Majka

Nie twój interes jak nie jesteś pracownikiem tej firmy.

Na ich stronie jest ogłoszenie dla ślusarza–montera.Tylko czy aplikowanie ma sens w sytuacji jak od firmy odchodzą klienci. Przynajmniej takie komentarze są na forum. Czy jednak niema co się obawiać i to przejściowe kłopoty które nie mają wpływu na pracowników? Doradźcie coś.

Obiektywny

Ludzi zaczyna ubywać. Nie ma kto pracować bo nie chcą normalnie płacić, ludzie pracujący po kilkadziesiąt lat na najniższej krajowej... teraz nawet Filipińczycy byli bo brani sa pod uwagę itd.... praca w (usunięte przez administratora) , zimnie, dymie zapyleniu , oparach farb . Tu szlifuje a obok niego lakiernik maluje zbiornik ..Szatnie takie że z łazienki wylewa się (usunięte przez administratora) ma szatnie.... Do tego ludzie dla siebie wilkiem .... Byłem .. . Nie polecam. Głęboka (usunięte przez administratora) Z dala od nich .

Miało być tak pięknie jakie to były plany ale może teraz skończy się dopisywanie godzin podwykonawca i pracowanie po 14-15gogzin

Kacpi

To znaczy że dają wybór pracy na wybranym kontrakcie i można na działalności i B2B. Zarobki bardzo dużo się różnią od tych na etacie? Rozumiem że wspomniałeś o większej ilości godzin ale trzeba płacić samemu składki do ZUS więc jak to wychodzi finansowo?

@Tomek

Nie mów że pracuje się czasem po 15 godzin na dobę. Chce się dostać na spawacza i zszokowałeś mnie tymi nadgodzinami. Tu stosuje głównie metodę tig czy mig/mag? Mam doświadczenie w każdej tylko czy są sprawdzane aktualne uprawnienia. W razie co można jest zrobić w firmie?

Justyna
@Obiektywny

Mąż też chciał spróbować swoich sił, ale ta oferta wisi dosyć długo i dwa lata temu też prowadzono rekrutację. Nie wiem, może taki przypadek. W ogłoszeniu jest jasno napisane, że firma dba o bezpieczeństwo pracy, a Ty piszesz co innego. Dają jakieś maseczki z filtrem? Mąż nie ma uprawnień na wózek, a to jest mile widziane. Czy mógłby robić kurs, już pracując?

Zainteresowana.

Chciałam zapytać co się dzieje w biurach,że cały dział handlu i marketingu sie zwolnił ? Mają już kogoś? Warto aplikować? Dziękuję.

z marketingu
@Zainteresowana.

tyle zleceń, że marketing i handel już niepotrzebny :)

Zainteresowana
@z marketingu

Czyli mam sobie darować aplikowanie. Widzę,że już chyba i tak ogłoszenie nieaktualne. Może to i dobrze...

Szczery
@Zainteresowana.

Nie warto, ludzie odchodzą bo jest brak szacunku do pracownika, to nie przypadek że wszyscy dziękują za pracę w takiej atmosferze

Zlecenie
@z marketingu

Jakich zleceń, ludzie nie mają co robić, jak ktoś pisze, że nie potrzebuje działu marketingu to nie ma pojęcia o prowadzeniu firmy

Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie Chemont na stanowisko Ślusarz? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.

Chemont wystawiła w ostatnim czasie ogłoszenia na Jobs.pl. Na chwilę obecną szukają do pracy jako Ślusarz.

Aktualnie chemont otworzył sobie żyły , przez nieodpowiednie zarządzanie właścicieli odszedł dyrektor który jakoś to wyszło posklejał półtora roku Temu... Razem z nim odchodzą klienci którzy z nim tu przyszli.... Także już czas na chemont...

@..

Jak odchodzą klienci, to czy jest praca? Są inni klienci i pracownicy mają co robić? Wgl z kasą wszystko ok? Pensje są całe i na czas, czy są z tym jakieś kłopoty? Wgl zapowiadają się jakieś nowe rekrutacje, czy nie ma szans?

Super, że firma nie wymaga doświadczenia w ogłoszeniu na posadę specjalisty ds. utrzymania ruchu - mechanik. I napisali, że zapewniają atrakcyjne wynagrodzenie. Czyli jaka jest pensja właśnie, jak nie ma się doświadczenia w takiej branży? Dla mnie atrakcyjna kasa to jest 5500 zł netto, czy jest na to szansa? Dają tam też dofinansowanie kursów i szkoleń, czy jak robi się regularnie takie douczanie, to ta pensja regularnie rośnie?

Ooo czyli bym się załapał na nowe spawarki, dobrze, że firma inwestuje w swój rozwój. Wpadłem podpytać o stanowisko spawacza. Firma pisała o zgranych zespołach, faktycznie tak wychodzi w praktyce? Chłopaki w porządku? Ile macie zmian i w jakich godzinach? Jak bym chciał sobie dorobić to jest możliwość brania nadgodzin?

Janusz

Pracowałem tam przez dwa miesiące na stanowisku technologa, o dwa za dużo. Nie dotrzymują umów słownych. (usunięte przez administratora)cwaniaki. Nie polecam w żadnym wypadku

@Janusz

W jakim konkretnie zakresie Twojej umowy nie dotrzymali? Ja kiedyś myślałem, żeby tu przyjść jak ślusarza szukali ale nie musiałem jeszcze być we wcześniejszej robocie. Po nowym roku może bym mógł znowu się zebrać. Tylko teraz pytanie o co z ta umowa chodzi? to każdego dotyczy niezależnie od stanowiska?

Iro

@Iro

Czy w związku z tym szukają nowych ludzi do pracy? Konkretnie mam na myśli specjalistów. Wiesz coś o tym, jakie mogą być wakaty ewentualnie? I ile po tych podwyżkach teraz płacą?

Dax
@Iro

Chemont mocno się rozwinął zwłaszcza produkcja i dystrybucja bimbru przez byłego nowego pracownika ,,S.S" No i szatnia jest nowa????

Agata
@Iro

Wow podwyżki, no to extra. Pytam dla brata, jakie to były podwyżki? Jakie kwoty wchodzą w grę? I te premie, to miesięczne są? I znów, jakie to są kwoty?

Haha
@Dax

O tak, a wszystko pod przykrywką m.o. i super rozwoju. Jak inaczej tam pracować w tym chłodzie, trzeba się rozgrzewać.

Pablo
@Haha

Planuje aplikować na stanowisko spawacza. Zastanawiam się natomiast nad sprawą finansów. Napisane jest w ogłoszeniu, że jest ono uzależnione od kwalifikacji i doświadczenia. Jako nowy pracownik o jakich stawkach godzinowych można w ogóle myśleć? Żeby sobie dorobić można brać nadgodziny?

Sonia

Trwa aktualnie rekrutacja na stanowisko ślusarza, pomagam troszkę mężowi w poszukiwaniu pracy. Z tego co czytałam w ogłoszeniu nie ma podanej żadnej stawki chociażby godzinowej. Wie ktoś od jakiej sumy się zaczyna? Pracodawca zapewnia szkolenia tak jak jest napisane w ogłoszeniu? W zamian podpisujecie jakieś lojalki?

Chemont szuka kandydatów na stanowisko Koordynator. Wiecie, na jakie wynagrodzenie można liczyć podczas okresu próbnego w tej firmie? Czy rzeczywiście można zarobić 3000 PLN?

Jaworzno

Witam chciałbym zaciągnąć opinie co tam teraz się dzieje w Chemoncie opłaca się aplikować ?

Spawarotti
@Jaworzno

Zależy o co pytasz. Warsztat czy biura? W biurach ost coś się dzieje niedobrego ... Na hali skończono duże zlecenie i coś zaczyna wiatr po warsztacie dmuchać.... .

Stefek
@Spawarotti

Przeciągi bywają niebezpieczne, co ludzi z zakładu mogą wywiewać. Czy u Was na tyle hula, by ludzie znikali? Albo żeby nie daj Boże, kasę z wypłaty porwało i było mniej niż dotychczas?

Blondi

A czy w biurach też jest dużo pracy obecnie? Masz może informacje czy szukają teraz pracowników do biura? I o co mogło chodzić z tą informacją, że dzieje się coś niedobrego? Były jakieś zwolnienia czy coś w tym stylu?

Darx

Chemont mocno się rozwinął zwłaszcza produkcja i sprzedaż bimbru przez nowego starego pracownika , wszystkie pijaki są zadowolone. Szkoda tylko że władza tego nie widzi może jak się ktoś zapali jak parę lat temu to przejrzą na oczy. Na koniec dodam że szatnie są nowe ????

@Darx

Znaczy co się stało parę lat temu? Mam nadzieję, że nie straszysz niepotrzebnie, ja dopiero się dowiaduję, co i jak. Są tam jakieś szkolenia z bezpieczeństwa i badania przed podjęciem pracy?

Rafał

To, że on był rzekomo największym odbiorcą implikuje, że byli również i inni. Czy więc pije się tu alkohol w pracy i jak w związku z tym z bezpieczeństwem? W jaki sposób sumienne podejście do wykonywanych obowiązków jest tu doceniane?

Obiektywny

Widać ewidentnie tutaj wysrywy gości co wyjechali na saksy i z zza granicy piszą bez pojęcia o firmie. Ani nie ma tak kolorowo jak pisze niby władza, ani nie ma tak źle jak niby konkurencja. Ludzie to jest internet, każdy może wpisać co chce. Dla tych wszystkich żyjących chemontem w internecie - z pewników to (usunięte przez administratora)pół własnej hali bo nie mieli kasy na zakup, więc się wyprowadzają teraz, stąd te inwestycje na szybko. Mniej miejsca to i roboty się więcej wydaje. O upadku to chyba nie ma mowy, bo chemont już z pięć razy upadał i wstawał więc jest nie do (usunięte przez administratora).

Dick
@Obiektywny

Jeśli dla ciebie 2 nawy z 8 to połowa to ja nie mam dalej pytań

Matematyk
@Dick

Ale czepialski, to było stwierdzenie uproszczone, ale okej, precyzyjniej 2 nawy z 6, inaczej 1/3, inaczej 33%, inaczej w pytę miejsca :)

Konkurencja

Widzę że władze zabolał komentarz - pięknie opisali rozkwit firmy, megalomania w czystej postaci, cała konkurencja z południowej Polski wykańcza ich w internecie bo już za słaba, by wygrać w rzeczywistości. Panowie, brakuje tylko informacji czy płacicie na czas i czy ten nadmiar zleceń też wykonujecie na czas. Mam nadzieje, że w tej nowej lux malarni namalujecie dla chemontu taka kolorowa przyszłość jak tutaj opisujecie.

Maja

O czym Ty mówisz? I kogo uznajesz za prawdziwego fachowca? Ja nie znam ludzi tam, dopiero czytam o tej pracy. I właściwie to czego wymagają od kandydatów?

Kamila

wiadomo jaki stan jest w firmie na chwilę obecną po tych zmianach, o których pisali? podobno premie wskoczyły, jakie? planowali też chyba inwestycje w maszyny, doszło do tego? co z planami na kolejny rok i jakie konkretnie były podwyżki w tym?

Fury

W koncu mozna powiedzieć że ida duze zmiany w ostatnich miesiacach Przyszla jedna osoba ktora zmienienila wiecej jak inni przez 5 lat i zmienia to w dobra strone Robi sie dobra atmosfera ,sa lepsze wynagrodzenia, zaklad sie zmienia w dobra strone oby tak dalej.

Zostaw merytoryczną opinię o Chemont - Oświęcim

• Jak się pracuje w Chemont?

Zobacz opinie na temat firmy Chemont tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Chemont?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 2 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Chemont
2.6/5 Na podstawie 58 ocen.
  • Chemików 1
    32-600 Oświęcim