Opinie o Odlewnia SILUM Sp. z o.o. w Czarnożyły

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Odlewnia SILUM Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Odlewnia SILUM Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Surowce, półprodukty - Odlewnictwo metali miękkich

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Odlewnia SILUM Sp. z o.o. w Czarnożyły

Venus

Co miesiąc wyrównanie do wypłaty bo nawet nie potrafią dać najniższej krajowej . Premie to sobie mogą wsadzić .... Niestety robią z nami co chcą.

@Venus

Bida, kolejny raz Firma zapomniala o wyplatach, kiedys bylo do 4go, niedawali rady, tera od kilku lat do 16go i Niepotrafia wyplaty przelac na czas.

Uśmiechnięty

Haha pracodawca okropny bo nie chce podwyżek dawać, kadry złe bo aneksu nie dały, bhp straszne bo ma czelność wymagać od pracownika ???? jakoś nie widzę żeby tu średni i wyższy szczebel ciągle swoje problemy wylewał a przecież to że produkcja idzie słabo to wina właśnie kogoś kto nie umie maszyny obsłużyć jak należy za to na goworku jest mistrzem ???? śmiech na sali pracodawca wasz powinien was za to złodziejstwo, picie po kątach i nieposłuszeństwo zwalniać a nie dawać podwyżki. Ktoś powinien zacząć od was wymagać i egzekwować dobrze wykonaną robotę pracownicy z produkcji. U nas w zakładzie to jest nie do pomyślenia żeby produkcja swoje rządy wprowadzała kierownikowi.

To jaka stawka teraz obowiązuje ? Bo prawie luty a aneksie nie ma .....

@Edzio pozna Jadzię

Nikt po przerwie nie ma problemów z pracą?Wszyskim odpwiadają stawki i urlop że był?Palec z górę kto odpoczął i nie miał styczności z piwkami.

Pracownica

To jest po prostu szok zwołują armię ludzi do pracy a nie ma w co pakować gdyż nie ma palet. Żeby ludzie wyrywali sobie palety z rąk! Gdzie jest logistyka Tragedia co się w tej niby firmie dzieje

@Pracownica

Palet jak nie było tak niema i nikt w tym kierunku nic kompletnie nie robi. Nawet ktoś z zarządu nie raczy wejść i zorientować się w czym tkwi problem zakładu. Problem od lat... Ale najlepiej produkcja produkcja co mamy gazety na podłodze rozłożyć i żeby na podłodze detale nie leżały... Na gazetach rozkładać??? Żądacie produkcji to niech się wkoncu zarząd weźmie za dostarczenie paleto - pojemników.

Są jeszcze kierownicy, specjaliści, BHP, jakość nikomu to nie przeszkadza

Pracująca

Ciekawe czy będą podwyżki ha ha wyrównanie do najniższej krajowej czy tak jak w tamtym roku pod koniec lutego zebranie i straszne tłumaczenie się jak to dla pracowników nie ma pieniędzy a na wszystko inne jest i podnoszenie o marne grosze !! Wstyd. Bardzo proszę poinformować pracowników za ile pracujemy . Czekamy!!!

@Pracująca

Podwyżki to będą ale norm , przecież ten zakład nigdy nie dbał o ludzi którzy tutaj pracują i dzięki im istnieje. Może się ktoś wreszcie ogarnie

Olo
@Odlewnik

Skąd wiesz ze tak jest zakład jest ok ,powiedz mi w którym normalnym zakladzie o godz 20 lub o godz 3/20 na stołówce siedzą osoby pala cygarety piją kawę i są po pracy ,jest to na drugich zmianach i nockach ,nie jest to normalne tak mi się wydaje tylko ktoś krytykuje ten zakład że jest źle itd spytam jeszcze raz normalne to jest ??....wydaje mi się że nie ??dlamnie zakład jest ok ,raz jest lepiej raz gorzej ale to normalne

@Olo

Może najlepszy. Ale przez niektóre osoby inni się zwalniają co już trochę robią w tym zakładzie. Po prostu brak słów na to ????

@Pracownik Nowy wpis

Gdzie mogą zgłosić się pracownicy żeby dostać auto firmowe na weekend i zapisać się na domki we wakacje. Bo tylko kierownictwo może korzystać. A wszyscy pracujemy dla firmy.

Venus

Z premierą to już właśnie też przesadzają bo obróbce dadzą 8% a odlewni 23%

Edward
@Diabełek

Na odlewni robota trudna i gorsza to się lepsza premioa nalezy. na obróbce wszyscy tylko czekają konca zmiany to za co premia duża.

Edziu
@Venus

Robią jakieś zebrania o podwyżkach delikatnie nie poważnie gdzie byli w styczniu nikt nie potrafił poinformować za jaką stawkę pracujemy. Chore teraz się chwalą jakie dają ochłapy

Franek Nowy wpis

Panie z hali WEBER pracuje na jedną zmianę

Pakowania

Czy ktoś może zrobić porządek z obróbką ? Pobrali sobie urlopy a oczywiście pakowania i oczyszczalnia muszą liczyć i marznąć a damy z obróbki siedzą w domu i się śmieją . To nie jest pierwszy raz ! Może policzymy jeszcze za odlewnię bo kto będzie dłubał słonecznik i lał braki !!

Xxx
@Pakowania

Jak to pobrali sobie urlopy ? Ktoś musiał zezwolić na ten urlop. Wszyscy nie poszli sobie od tak bo im się podobało... trzeba było samemu pisać urlop - na ządanie również jest... A jak w ocze tak kole to zmień dział. Obróbka czeka - tak tam lekko jest podobno. . Czekają na Ciebie z otwartymi rękami- pff....

Odlewnik

Obchodzić to chyba będzie majstra że na to pozwala i jeszcze pozwala jej na pracę po 16 godzin przecież to jest nie legalne , człowiek po 8 godzinach jest mało wydajny a co po 12 pracując 16 .

@Odlewnik

Między zakończeniem zmiany a rozpoczęciem drugiej powinno być 11 godzin przerwy tak jest zapisane w kodeksie pracy chyba każdy pracodawca o tym wie!!!

Ty

Dlaczego tego pieca z 17 się nie wyleje stoi bezczynie energię czerpie ,a może ten z metra cietety brygadier sobie szykuje pracę na niedzielę, ponoć potrafi sobie pracę na weekendy szykować

O.N.A

Co myślicie o nowych angażach ? Zadowoleni ?

Pracująca

Ale o czym Ty piszesz odlewnia to są bogowie, ja się pytam gdzie jest majster i brygadzista zabrać premię to się wezmą do pracy . Nieroby

Diabełek

Wiesz ja na sw ludzi nie BD kablować. A odlewnia jak myśli że tak łatwo jest na obróbce to niech się przeniesie do nas na obróbkę u nas ręce pełne roboty. Serdecznie zapraszamy do nas to zobaczycie jak to jest.

Diabełek

Wiesz jak te same osoby w kółko robią czy tuleje ta mała czy ta duża czy osoby z krzyżaków to mają wprawę już do tego i im to idzie i się wyrabiają w te 6-7 godzin a ci co robią. A ci co robią np coś innego to ledwo się wyrabiają

Pracownica

Na hali Webera wisi jakas szmata bo ktoś uszkodził bramę nikogo to nie interesuje że my marzniemy, wystarczy wezwać serwis a nie liczyć na mechaników pracujących w tym zakładzie przecież oni nie potrafią nic zrobić druga sprawa to wjazd na odlewnię czuję się jak bym pracowała w jakiejś (usunięte przez administratora) bądź w chłodni wiszą jakieś pasy od których dostałam już parę razy w twarz gdy przejeżdżał wozkowy . Totalne średniowiecze że to chałupnictwo jeszcze istnieje !! Wstyd

Pracująca

Tak jak ma być audyt to by trawę malowali na zielono zimą i sadzili drzewka bo się boją o swoją (usunięte przez administratora)a poza tym to ludzie wszystko zniosą . Tragedia !!!

@Pracownica

Czy brama została naprawiona i można liczyć na ciepło w miejscu pracy? Albo zapewniają chociaż odpowiednie ubrania robocze? Jak to jest?

Pracownica

Brama bramą ale czy ktoś raczy nas poinformować za jaką stawkę pracujemy, przecież to już jest 31 stycznia

@Pracownica

Może wystarczy iść do Kadr jak będą miały dobry dzień to udzielą odpowiedzi

Pracownica

Szatnia okrojnik, szatnia bądź inna praca to jest ok 30 kilometrów w ciągu zmiany a nas Polaków rozlicza się z każdej sztuki

Jeżeli chodzi o wózkowych z tej zmiany to cała reszta powinna brać z nich przykład.Oni są jednością Andrzej Krzysiu i Adrian to rozumieją się bez słów tam nie patrzy jeden na drugiego.Nie czekamy na palety i detale po pół godziny tak jak u innych zawsze uprzejmie służą pomocą i można na nich liczyć.Brawo chłopaki tak trzymać. A inni niech się od was uczą.

@Pracownica

I co, wiecie już za jaką stawkę pracujecie? Jeśli tak, to podasz mi widełki wynagrodzenia, na które można tutaj liczyć? Planuję złożyć CV w to miejsce

FREZER CNC ile ma przewidziane godzin w miesiącu? Tam w ogłoszeniu wspominają o nadgodzinach coś, ciekawe czy one są w praktyce dobrowolne czy narzucają, że trzeba pracować dłużej? Nie wiem, czego się spodziewać

Odlewnik

Jedynie pracownicy ze wschodu pracują po 16 godzin czego zakazuje prawo ale tutaj można

@Odlewnik

Po 16 h? Ile dni w tygodniu? Jak w takim razie traktowane są te godziny, jako nadgodziny czy pracują tak, żeby wyszło 160 h? Może warto byłoby to zgłosić, no chyba, że im to pasuje?

Dpf

Czy ktoś już wie za jaką stawkę będziemy pracować w nowym roku ?

Ile zarabia się jako operator maszyn i urządzeń odlewniczych? Wiem, że się tak to u was nazywa, ale nic więcej nie wiem, bo pokasowane są stare ogłoszenia XD Jestem po technikum mechanicznym, może bym mógł przyjść na przyuczenie? Kolegę z Polski przyjmiecie młodego? :)

Daro

Przyjdz i zobaczysz jak jest na odlewni i sie nauczysz wszystkiego

Pp

Przyjdź zobaczysz nie jest źle napewno nikt cie nie posadzi i będziesz siedział pracować trzeba jeśli będziesz chciał nauczysz się wszystkiego ,kasa ???...jest ok ,polecam dostać na zmianę do D Ch....i ...M N

Yto

Bardzo proszę o pozytywne rozdawanie pracy w weekend , dlaczego jeden dział pracuje a inne nie to jest chore

Pani

co to znaczy, że są ustawki? w sensie tylko wyróżnione osoby przez przełożonych mogą pracować w weekendy? rozumiem, że weekendy są jakoś ekstra płatne? ile godzin można pracować w weekend i ile dzięki temu dorobić sobie do wypłaty?

Czy w Odlewnia SILUM Sp. z o.o. zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Młody

Gdzie jest wypłata z sierpnia ? W poniedziałek jest 18 więc trochę chyba późno co .........

Inga
@Młody

Pierwszy raz taka sytuacja, że wypłata nie przyszła na czas? Czy jest tutaj problem z terminowością? Nie widziałam wcześniej komentarzy na ten temat... Mój mąż chciał się tutaj zatrudnić, ale musi wiedzieć, czy na ogół pensja jest jak w zegarku :)

Xxx
@Młody

16 rozumiem że w sobotę ale kurde 18 sty w poniedziałek a wypłaty brak. Niektórzy mają 17stego raty kredytu więc wypłaty powinny być do 16 stego. Masakra....

@Xxx

Nikt nie próbował pytać, co z tymi wypłatami się dzieje? Kierownictwo jak te opóźnienia argumentuje? W ogóle w umowie jest napisane, do którego comiesięczna wypłata powinna wpłynąć?

Starszy
@Młody

A to wy nie wiecie, że wynagrodzenie musi trafić na konta najpóźniej do 10go każdego miesiąca. Mówią o tym przepisy prawa. Jeśli pracodawca spóźnia się to musi wypłacić odsetki karne L.

Kazik

To ta co myślę tak zrobiła? A w kadrach kto pytał?

@Starszy

Tak w zasadzie to zależy to od daty na umowie, ale tak, zazwyczaj w wielu firmach jest do 10. I co, te zaległe wypłaty już wpłynęły na konto? Trochę już minęło. Od tego czasu miała miejsce jeszcze taka sytuacja? Zależy mi na terminowości, dajcie znać jak to zazwyczaj wygląda.

ABC

Wpłynęła w pierwszy roboczy dzień. Czyli poniedziałek. Co jak co ale terminowość wypłat w tym zakładzie jest naprawdę ok. A jeśli ktoś nie czyta umowy którą podpisuje i kiedy powinna być wypłata to pisze bzdury na forach. Bo po co zapytać w kadrach czy kierownika.

@ABC

To git, że się wszystko zgadza i jest terminowo. Sama kwota jak wypada? Dają tu w firmie zarobić pracownikom? Na konto wpływa sama podstawa, czy sa jakieś dodatki, premie czasem? Lub nadgodziny? Chociaż z tym chyba ciężko, żeby były godziny nadliczbowe, bo czytam, że sporo osób przyjęli, a nie ma tyle pracy. To prawda? Czy to porównanie co ktoś tu napisał, że pracownicy sobie palety z rąk wyciągają to nieuzasadnione jest?

Ktos

Ani od daty ani od zwyczajów. RZEPISY PRAWA PRACY JASNO MOWIA ZE WYPLATA WYNAGRIDZENIA MUSI BYC NAJPOZNIEJ DO 10 DNIA MIESIACA.

@Ktos

No tak ale jak już ktoś napisał płacą terminowo. Ty tu pracujesz? Do wypłaty obowiązuje jakiś socjal? Co miesiąc można korzystać np. z prywatnej opieki medycznej albo innych bonusów?

Obserwator

Jak mamy wyjść z kryzysu jak panowie malujący linie zrobią swoje w ciągu 4 godzin i wychodzą z pracy. Może niech jeszcze myją maszyny, nie będą się nudzić

Kto widział żeby dzień w tygodniu odrabiać w weekend, jeżeli już to 8 godzin i dzień urlopu. Wstyd ile mogą to wyciągną z ludzi

Kacpi

Czekaj, bo nie do końca rozumiem, dlaczego masz w ogóle odrabiać urlop? To znaczy, że nie pracujesz na umowie o pracę, tylko np. na zleceniu i stąd musisz odrobić te godziny? Oferują w ogóle umowę o pracę? Czy za ten weekend płacą chociaż dodatkowo?

To jaka stawka teraz obowiązuje ? Bo prawie luty a aneksie nie ma .....

Koleżanka

Przekonasz się jak będziesz podpisywać aneks w lutym z datą z 31 12 22 . Przecież to jest jawne (usunięte przez administratora) . Ta sprawa nadaje się do PIP - u bądź do Uwagi w telewizji

Aleksandra
@Koleżanka

A nie można zapytać w HR jakie teraz są stawki? Na pewno wiedzą bo muszą te aneksy przecież przygotować... Jak myślisz, ile to może być?

Ja mam 17.92 brutto, takie kokosy to chyba tylko na narzędziowni... A minimalna krajowa od nowego roku wynosi 22.80 a w lipcu ma wynosić 23.50.

Koleżanka
@Marek

Przepraszam że tutaj piszę ale może ktoś nam powie za jaką stawkę pracujemy przecież to już jest 10 .02 .23 a my nic nie wiemy. Najniższa krajowa poszła w górę a my się domyślamy, ale weekend opór ciekawe za ile ??????

Oj

Ukraina najważniejsza i im się należy a Polacy niech sobie sami radzą .

Dama Dama
@Koleżanka

nie kłam. wypłaty są w tym zakładzie najwyzsze w regionie, a ty piszesz, że najniższa.

@Marek

legendy plotkują, że na narzedziowni najlepsze zarobki to co narzekasz.żle ci to pracuj na obróbce tam mało płaca, ale sie choc nie narobią.

Była pracownica
@Dama Dama

Dzień dobry pracowałam kiedyś w tym zakładzie , koleżanka dalej pracuje i mówiła mi że macie stawkę ze stycznia 2022 roku chyba kłamie czy to prawda ?

@Marek

To ile na miesiąc wychodzi na rękę?

Łucja
@Marek

Jak to możliwe? Przecież powinno być wyrównanie do najniższej krajowej, takie jest prawo. Zgłaszaliście się do dyrekcji w celu wyjaśnienia sytuacji?

@Łucja

To nie mamy nawet najniższej krajowej teraz? ile macie na pasku?

Edward wspaniały

tylko stawka i stawka.nie masz paska jeszcze?

@Dama Dama

Proszę o zaprzestanie wypisywanie głupot . W naszym regionie zarabiamy najwięcej? Śmiech. Wręcz przeciwnie. W naszym zakładzie zarabiamy najmniej jak to możliwe że w dzisiejszych czasach zakład płaci coś takiego jak wyrównanie przy najniższej krajowej. Pracujemy głównie ponieważ mamy blisko i nie mamy perspektyw i odwagi aby zmienić pracę na lepszą, ponieważ takowej nie ma. Ale jeśli zachowujesz się jak ignorant to lepiej zachowaj takie opinie dla siebie.

Jadzia

Najmniej, to znaczy ile? Ktoś pisał wcześniej, że najniższa krajowa, rzeczywiście tak jest? Nie dają nic poza podstawą, żadnej premii albo chociaż możliwości dorobienia sobie na nadgodzinach?

Edzio pozna Jadzię
@Jadzia

Koleżanko na której maszynie robisz ?Bo przyjdę i wyjaśnię zarobki. Najniższa jest krajowa. musi być i sa premie i też soboty jak kto chce. Ale są takie co już im się robić nie chce to znalazły sponsora i w soboty już ich nik nie ujrzy na zakładzie.

@Edzio pozna Jadzię

Uśmiechnięty

Edzio nie pozna Dodki

Żeby dostać robotę elektryka trzeba chociaż zawodówkę taką zrobić- zrobił to pracuje. A żeby robić na obróbce nie potrzeba nawet matury i żadnej innej szkoły- tak jak ty.To rozważ kto jest zapyziały. Ty czy on?

Leszek

No wiesz. Nawet jak się robi proste rzeczy to nadgodziny powinny być płacone bo pracownik poświęca swój czas, nie? Ktoś pisał o stawce 18 zeta a nadgodziny są płacone więcej?

Czy w Odlewnia SILUM Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

Edward wspaniały

Co ci po paczkach czy bonach jak wypłata licha.Szukaj lepiej roboty z dobrą wypłatą to kupisz co chcesz bez ochłapów.

Zostaw merytoryczną opinię o Odlewnia SILUM Sp. z o.o. - Czarnożyły

• Jak się pracuje w Odlewnia SILUM Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Odlewnia SILUM Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 89.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Odlewnia SILUM Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 81, z czego 9 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 56 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Odlewnia SILUM Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Odlewnia SILUM Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Odlewnia SILUM Sp. z o.o.
2.5/5 Na podstawie 81 ocen.

Odlewnia SILUM Sp. z o.o.