Opinie o Walcownia Metali Nieżelaznych Łabędy S.A. w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Walcownia Metali Nieżelaznych Łabędy S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Walcownia Metali Nieżelaznych Łabędy S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja miedzi, ołowiu, cynku i cyny

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Walcownia Metali Nieżelaznych Łabędy S.A. w Gliwice

Iwo Nowy wpis

Widzę że mają trochę ofert pracy. Mnie najbardziej pasuje operator maszyn w wydziale blach, taśm i odlewni. Tylko nie mam uprawnień do obsługi suwnic ale podobno są tylko mile widziane. W razie czego wysyłają na szkolenie żeby mieć papier?

Nowy Nowy wpis

Cześć. Czy powiecie mi jakie są stawki na start w firmie

Ja Nowy wpis
@Nowy

Na jakie stanowisko?

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Walcownia Metali Nieżelaznych Łabędy S.A.?

@Ania

umowa na okres próbny / roczna lub na czas nieokreślony

Ewa Nowy wpis
@@Ania

Hej, ja mam pytanie o staż w administracji, jak już piszecie o umowach. Czy jak zaczęłabym tu staż, to też dostałabym umowę o prace, czy jakiś inny rodzaj? I jak już bym zrobiła staz, to potem jest taka osoba zatrudniana, czy nie dostaje propozycji podjęcia pracy?

Czym charakteryzuje się ta firma, że nazywasz ją januszexem? Możesz podać jakieś przykłady, co z nią jest nie tak? Dlaczego należy omijać takie miejsce pracy? Rozjaśnij, bo chciałem się tu zatrudnić.

@kazik

Nie rozumiem skąd taka opinia ? Ciekawe… Osobiście znam kilka osób, które pracują i chwalą sobie pracę w Walcowni.

Klaudka
@@kazik

A możesz napisać co konkretnie te osoby sobie chwalą? Są zadowolone z zarobków i nie martwią się o umowy?

@Klaudka

@Klaudka wiele atutów jest. Najważniejsze to stabilna praca a pieniądze zawsze mogą być lepsze ale nie są najgorsze

@@kazik

Hmmm, a co konkretnie oznacza, że stabilna? Bo i się to kojarzy z UoP na czas nieokreślony. Czy tak jest, wszyscy pracownicy mają taką umowę? I do tego pensja jest stała taka sama co miesiąc, a nie prowizyjna czy % od wartości zleceń/projektów?

@kazik

Stabilna to nie tylko umowa o pracę. Zakład jest nastawiona na długofalową współpracę z pracownikami utożsamiającymi się z firmą. Pensja jest stała ale są również premie zależne od osiągniętych zysków miesięcznych.

Jula
@@kazik

A co w realu oznacza to utożsamianie się z firmą? Być zaangażowanym i wiernym? Nie chciałabym takiej sytuacji, że trzeba się na wszystko zgadzać. Jaki minimalny zysk musi być osiągnięty żeby dostać dodatkową kasę? Można wiedzieć jaka jest minimalna kwota premii?

@Jula

Walcownia to nie (usunięte przez administratora) abyś musiała się na wszystko zgadzać. Nie wiem skąd taki pomysł. A dodatkowa kasa i jej wysokość zależy od wyniku firmy i jest ustalona %.

Automatyk

Umi Pan zimensy? Umiem. A umi Pan komputery? Umiem. A łobrotny Pan, Panie? Tak, tak. No, 2 na rękę i już. Odp. za tydzień bo mamy tylu chętnych, że ho ho.

To co, jutro?

Leszno

W sieci znalazłem ofertę pracy na stanowisko pracownika produkcyjnego . Myślę , żeby złożyć tutaj swoją aplikację . Bardzo zależy mi na szybkim podjęciu współpracy . Jednak napisano , że zatrudnienie nie jest od razu . To od kiedy zaczęłoby się pracę w tej firmie ? Wiecie ? Jeśli chodzi o wynagrodzenie , to mając odpowiednie kwalifikacje i umiejętności , ile najwięcej można wynegocjować ?

Antonina

Czy ktoś może napisać coś o stanowisku pracownik magazynu w biurze i na hali czy warto aplikować ?

Szukam pracy na Specjalista Ds. Wsparcia Sprzedaży. Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat oferty firmy Walcownia Metali Nieżelaznych Łabędy S.A.? Czy oferują tam zarobki w okolicach 11500 ? Jaka forma umowy jest proponowana?

Oferta bardzo atrakcyjna. Świetny zespół, dobrze zorganizowana praca…cóż chcieć więcej. Stabilne zatrudnienie i całkiem dobrze można zarobić.

Agata
@Andrzej

Jesteś pracownikiem? Ja mam jeszcze pytanie odnośnie benefitów pozapłacowych. Czy są jakieś premie? Jeśli tak to czy są regularne? Np. miesieczne albo kwartalne?

xD

11k w WMN dla szeregowego pracownika? To chyba kwartalnie z uwzględnieniem premii na Dzień Hutnika.

@Agata

Premie są miesięczne. Wszystko zależy od stanowiska i realizacji zaplanowanych celów.

@xD

Każdy składnik płacowy wlicza się do wynagrodzenia. Wszystko zależy od rodzaju wykonywanej pracy

Edyta
@Andrzej

Można się czegoś więcej odnośnie tych planowanych celów dowiedzieć? Na jakiej podstawie zazwyczaj są sporządzane i jak trudnością ich osiągnięcia sytuacja wygląda? Potencjalnie widełki odnośnie premii mimo wszystko są do zdradzenia? Między stanowiskami są spore rozbieżności?

Mgr.inz

Myślę że spokojnie można podejść pod 15brutto. Firma fajna prezes ok a robić trzeba wszędzie.

Maja
@Mgr.inz

Tam jest stała podstawa czy prowizja bardziej? Forma zatrudnienia i wyliczania zarobków jest dla mnie mega ważna, dlatego odpisz proszę, jak wiesz. I na ile pierwsza umowa i dalsze?

Jarek

Kolejny wypadek w WMN w przeciągu ostatnich kilku miesięcy ciekawe co te panie z BHP robią na codzień w kwestii poprawy bezpieczeństwa pracy pracowników oprócz zwracania uwagi na to by każdy miał kask na głowie chociaż większości przypadków wypadki dotyczą urazów konczyn albo twarzy tak jak dziś to miało miejsce nie czubka głowy!dziś nikogo z kierownictwa po wypadku nie było widać na hali pewnie kombinują jak to zamieść pod dywanik,Państwowa inspekcja pracy powinna się bliżej przyjrzeć temu zakładowi.Może moja wypowiedź nie jest do końca merytoryczna i niedotyczy konkretnie warunków pracy i zatrudnienia ale ktoś wkącu musi pisać prawde.pozdrawiam

Wanda
@Jarek

Jeżeli masz zastrzeżenia co do zakresu obowiązku osób trzecich, możesz zgłosić je szefostwu. Proszę, abyś jednak posługiwał się sprawdzonymi informacjami i byśmy skupiali się wyłącznie na warunkach pracy w firmie. Czy pracujesz obecnie w WALCOWNI METALI NIEŻELAZNYCH "ŁABĘDY" SPÓŁKA AKCYJNA?

Agnieszka
@Wanda

Nie trzeba być aktualnym pracownikiem, żeby wypowiedzieć się na temat firmy

Edyta
@Agnieszka

to fakt ale widzę, że jeszcze na tamten okres tu pracowałaś, dalej jesteś? dasz znać co z obecnymi warunkami w takim razie? Jak się pracuje?

Annakonda

Ktoś napisał, że pracują same matoły, ale ktoś ich zatrudnił. Pewnie też jakiś matoł

@Annakonda

Jak to fajnie pisze się anonimowo bez odpowiedzialności szczególnie pod dwoma dla zmyły nickami. Czy frustracje, poczucie wyalienowania, akceptacji otoczenia i plucie do własnego gniazda jest chlebem powszednim i praktyką jaką stosujesz w każdym zakładzie? W poprzednim również? Nie osiągnąłeś żadnego pułapu autorefleksji ? A może trzeba po prostu się skupić na własnych obowiązkach a nie zaangażowaniem innych brać swoją wypłatę i dalej narzekać na otoczenie. Przecież każdy wie kto zrobił ten wpis. Nie lepiej szukać gdzieś indziej szczęścia? Psujesz tylko atmosferę w Zakładzie i demotywujesz innych. Zabawek nie miałeś w dzieciństwie? Ktoś Cię skrzywdził?

Alison

Brak odpowiedzi zwrotnej po dość ciekawej rozmowie rekrutacyjnej, nawet po wysłaniu zapytania.

@Alison

Po jakiej rekrutacji ? Jest jakaś rekrutacja ?

Alison

Była parę miesięcy temu - praca biurowa.

Alicja
@Alison

Zdążyliście pomówić o zarobkach? Ciekawa jestem, jaka skala miesięczna...

@Alicja

Podałam swoje oczekiwania finansowe, które zostały zanotowane. I tyle. Bardzo mi przykro, że poświęciłam swój czas i nie otrzymałam nawet odpowiedzi zwrotnej.

Lidia
@Alison

Może warto byłoby skontaktować się z firmą, by zwróciła na to uwagę rekruterom, zwłaszcza, że jak piszesz, kontaktowałaś się w sprawie wyniku tej rozmowy. Pisałaś, że była ciekawa, powiesz coś więcej o tym, czym się wyróżniała?

Agnieszka
@Alison

Bo tam jest chamstwo w państwie polskim!

AB

pracodawca godny polecenia wypłaya na czas,wysokie premie i dodatki socjalne.polecam firme każdemu który chce się rozwijać :)

Bamber12

?

Magdalena
@Bamber12

Zastanawia mnie aktualna oferta pracy od tego pracodawcy, dotyczy ona stanowiska pracownika produkcyjnego. Czy ktoś zechciałby powiedzieć coś więcej o tej pracy i czy Waszym zdaniem jest to praca odpowiednia dla kobiety, czy jednak może być zbyt ciężko fizycznie? Wiem, że ilu pracowników tyle opinii, dlatego liczę, że choć kilku pracowników się odezwie.

Susd55

Hej. jest oferta pracy dla automatyka. Jestem elektrykiem automatykiem od 10 lat po technikum, zarabiam aktualnie 3600 netto w środkowej Polsce. Chcę się przenieść do Gliwic ze względów rodzinnych. Warto aplikować do Huty? Na jaka kasę można liczyć netto i jakie inne warunki? Zdrowia.

Zezol
@Susd55

Prawdopodobnie 2-2.8k

W szoku
@Zezol

@Zezol chyba żartujesz, teraz jak automatyk ma poniżej 6 to powinien zmienić pracę

Zainteresowana

Witam, Jestem zainteresowana pracą jako kontroler jakości w Walcowni. Czy ktoś może nakreślić jak wygląda praca na tym stanowisku? I o jakich pieniądzach mowa (netto)

Dorota

Jak z uniformem w firmie? Czego wymagają?

Młody Majkel

Witam ja robię na blachach już 4 miesiąc pracowałem w Izo-Ergu i tam też nie było ciepło stare hale wiadomo jak na chucie ale jak ktoś chce to będzie robił bez wymówek taka prawda jeżeli ktoś ma coś do załatwienia też nie ma problemu urlop jeśli się ma się dostaje jeżeli się nie przyjdzie odrobić zawsze można to odrobić kartki żywnościowe wczasy są wiadomo nie zarabiam tyle co na strefie ale jeśli chodzi o obowiązki do płacy to jak dla mnie tak z 2500 2800 na rękę jak by było było by idealnie

kol33
@Młody Majkel

Praca nie jest przyjemnoscią ,ale potrzebą .Są gorsze zaklady i lepsze .Wydzial blach to jednak dzwiganie ale zycze wszystkiego dobrego.

Xx×
@Młody Majkel

Gościu chyba po jakiejś szkole specjalnej "niepełno sprytny"ale właśnie na takich ludziach bazuje WMN brawo.

Proszę o odpowiedź na temat warunków pracy tzn. Czy jest hałas, brud itd. Dostałem propozycje pracy na kontroli jakości. Z góry dziękuję.

Norek
@Adam

Brud hałas to mało powiedziane oprócz tego w zimę będziesz miał minus 10 na hali

Wanda
@Norek

Tego typu miejsca zatrudnienia charakteryzują się pewną specyfiką pracy. Jednak zapewne każdy, kto planuje zatrudnić się w WALCOWNI METALI NIEŻELAZNYCH "ŁABĘDY" będzie miał tego świadomość. Czy zatrudnieni, pracujący w niskich temperaturach, mają zapewnioną specjalną odzież?

@Wanda

Tak, mają.

Wojciech
@MS

Skoro firma zapewnia odzież ochronną, to zastanawia mnie, czy spełnia ona odpowiednio swoją funkcję. Wiesz może, czy chroni ona odpowiednio przed odczuwaniem niskim temperatur? Sądzę, że osoba pracująca w takich warunkach może być podatna na przeziębienia.

@Wojciech

Odzież ochronna średnio spełnia swoją rolę. Dużo zależy od dokładnego miejsca pracy co jest trudne do opisania bo jest ich bardzo dużo. Jednak w większości jest zimno pomimo odzieży( na hali w zimie temperatura jest prawie taka sama jak na zewnątrz).

Natalia
@MS

@MS Chyba taka temperatura nie sprzyja zdrowiu. Ale mam nadzieję, że wynagrodzenie wszystko wynagradza. Ile ono wynosi?

@Natalia

No wątpię. Minimalna krajowa(100-300 więcej) na stracie jak jest się czystym(czyli puste cv albo z pracą typu budowa u Janusza).

@MS

To może, chociaż poza pensją podstawową pracownik może liczyć na jakieś świadczenia dodatkowe, które sprawiają, że pensja staje się atrakcyjniejsza?

Dawny pracownik
@Adam

Gdy tam ostatnio pracowałem jedynym świadczeniem dodatkowym był dodatek/ekwiwalent pieniężny za posiłek regeneracyjny. Do wykorzystania w dwóch sklepach w Łabędach. Chyba 7 pln na dzień.

@Dawny pracownik

Warto wspomnieć że ceny w tych sklepach są dużo większe (nawet o 100%).

Jak długo trwa proces awansu w Walcownia Metali Nieżelaznych Łabędy S.A.?

Dawny pracownik

Tak długo jak przełożony straci cierpliwość i się zwolni.

Ragnar

Powiedzieć że w tej firmie jest fatalna to nic nie powiedzieć. Dyrektor Produkcji naciska na to by robić w weekendy "bo jest dużo zamówień ale nie wykonujemy je terminowo", ludzie nie chcą przychodzić w weekendy w ramach buntu za śmiesznie niskie premie oraz sytuacji gdy trzem pracownikom obcięto po pół godziny z ewidencji pracy za wcześniejsze wyjście z pracy o parę minut. Starzy pracownicy radzą młodszym by uciekali stąd jak najszybciej, i o niczym innym się nie mówi tylko o problemach finansowych firmy. O warunkach socjalnych, sanitarnych nie wspomnę. Łazienka w szatni to jest jeden wielki horror, same prysznice są tak w fatalnym stanie.. Ta Firma to istny skansen PRL'owski.

Helmut
@Ragnar

Co znaczy wcześniejsze wyjście z pracy ? Czy to jest standard ? Czy to jest zgodne z regulaminem pracy ? Czemu mądralo nie podpiszesz się imieniem i nazwiskiem pod swoim wywodem? Jaka ma być premia ? 100 ? 200 ? 1000 ? Za co ? Jaki jest stopień wykorzystania efektywnie czasu pracy ? Uderz się w pierś , dostosuj do zasad , interesu firmy a później roszczenia . Jak to fajnie się kozaczy na forach i wylewa pomyje anonimowo

Ragnar
@Helmut

Osobiście nigdy nie wychodziłem wcześniej z pracy - ale była sytuacja że gdy paru starszych pracowników wychodziło o 21:55 zamiast o 22:00 zostało im ucięte po pół godziny z ewidencji. Starsi pracownicy którzy ciężko pracują w tej firmie 10 lat. Rozumiem że kolega z biura co? Premia? 83 zł netto premii, nie uważasz to za śmiech na sali? Pod imieniem i nazwiskiem nie będę się podpisywał, mogę tylko zdradzić że za niedługo odchodzę z tego PRL'owskiego skansenu w którym jest: -Szatnia w fatalnym stanie -Natryski prysznicowe jeszcze gorsze -Łazienki to horror. -Dziurawy dach, non stop kapie na głowę. -Fatalna i napięta atmosfera w pracy. -Fatalna organizacja pracy i wszechobecne nieróbstwo, niektórzy tam pracują bo to jedyna taka firma gdzie idzie tylko udawać że coś się robi, a w praktyce nic się nie robi. Czemu biuro nic z tym nie robi?

Helmut
@Ragnar

Jesteś kompletnie niewiarygodny i Twój wpis mąci niepotrzebnie w głowach tym którzy czytają Twój wywód. Zastanów się : na początku piszesz że ciężka praca i wyjście 5 minut przed czasem po czym kilka wierszy niżej piszesz że panuje nieróbstwo . To jak to jest w końcu ? Zdecyduj się na jakąś wersje bo poziom wiarygodności z Twojej strony jest równy zeru .

Wojciech
@Helmut

Rozumiem, że nie zgadzasz się z Ragnarem. Może mógłbyś przedstawić swój punkt wiedzenia na zatrudnienie w firmie. Każda uwaga jest istotna, bo ważne jest, żeby na forum przedstawić realne warunki pracy. Chętnie dowiem się więcej na temat wynagrodzenia i wysokości premii. Możesz o tym napisać?

@Helmut

...w tej firmie nie ma starszych pracowników co ciężko pracują, także to oczywiste kłamstwo.

Zadowolony 1

Pracuję w Walcowni i wcale nie jest tak źle. Dużo się zmienia, przychodzą nowi ludzie z wizją na przyszłość.

Bajerka
@Zadowolony 1

Szkoda że te wizje dotyczą tylko pracowników fizycznych aby więcej pracowali a mniej zarabiali produkcji masa ale nie odbija się to na płacach

zonk2
@Bajerka

Gosciu, ta firma to dno i kupa mulu, pewnie dopiero co się zatrudniles i jesteś zachwycony panującym nieróbstwem. popracuj trochę to zobaczysz jakie matoły bez kwalifikacji i kompetencji tam pracują. pozdrawiam goraco

Kajko
@Zadowolony 1

(usunięte przez administratora) się w łeb to też będziesz miał wizję zjebie

Jarek
@Zadowolony 1

Tak 25 osób z góry i chwalą sobie tą posadę dobre koryto i ciepło w tyłek tylko wystarczy zejść na dół i opinia się diametralnie zmieni w jakich warunkach ludzie muszą pracować-.tam zbierajcie opinie

Zostaw merytoryczną opinię o Walcownia Metali Nieżelaznych Łabędy S.A. - Gliwice

• Jak się pracuje w Walcownia Metali Nieżelaznych Łabędy S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Walcownia Metali Nieżelaznych Łabędy S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Walcownia Metali Nieżelaznych Łabędy S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Walcownia Metali Nieżelaznych Łabędy S.A.?

Kandydaci do pracy w Walcownia Metali Nieżelaznych Łabędy S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Walcownia Metali Nieżelaznych Łabędy S.A.
1.4/5 Na podstawie 39 ocen.
  • Metalowców 6
    44-109 Gliwice

Walcownia Metali Nieżelaznych Łabędy S.A.