Opinie o Pro Business Solutions It Sp. z o.o. sp.k. w Odrano-Wola

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Pro Business Solutions It Sp. z o.o. sp.k.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Pro Business Solutions It Sp. z o.o. sp.k. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pro Business Solutions It Sp. z o.o. sp.k. w Odrano-Wola

Administrator Nowy wpis

Zastanawiam się nad aplikowaniem na stanowisko Specjalista w firmie Pro Business Solutions It Sp. z o.o. sp.k.. Czy mogę liczyć na 4000 PLN, jeśli chcę pracować na Specjalista?

Hej, widzę, że Excel chyba nie wjeżdża na części technicznej w przypadku pracy jako Junior AI Specialist. A co z Front-End Developerem? Jeśli zaproszą mnie teraz po świętach na rozmowę to czego mogę się na niej w praktyce już spodziewać?

W jaki sposób będzie teraz wyglądam rozmowa dla Junior AI Specialist? Na stronie widnej oferta na która może jeszcze się zgłoszę. Piszą w niej o bieglej znajomości Excela, czy można więc spodziewać się jakiejś części technicznej?

/ Nowy wpis

Nie, raczej nie, rozmowa to bardziej poznanie człowieka, poziom exela który jest wymagany do efektywnej (usunięte przez administratora) nie wymaga znajomości komend i innych zaawansowanych procedur.

Jak jest z pakietem medycznym w Pro Business Solutions It Sp. z o.o. sp.k.? Można dołączyć rodzinę?

Do pakietu medycznego można dołączyć współmałżonka, partnera oraz dzieci.

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Pro Business Solutions It Sp. z o.o. sp.k. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Analityk IT. Jaki był jej rezultat?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
Nikt specjalny

Jestem aktualnie pracownikiem w PBS, PBS ma swoje plusy i minusy. Na pewno do największych plusów pracy można zaliczyć przełożonych - świetni ludzie, którzy zawsze idą na rękę w wielu kwestiach. Popełnianie błędów jest merytorycznie konsultowane, a jeżeli czegoś nie rozumiesz, zawsze chętnie wytłumaczą, personalnie podchodzą do każdego swojego pracownika. Drugim największym plusem jest plastyczność pracy oraz jej komfort - masz do dyspozycji służbowy laptop, pracę zdalną i w miarę dobrowolne godziny pracy. Generalnie cała etyka pracy jest super - wypłaty zawsze są na czas, przerwy są wydłużone etc. Natomiast z mojej perspektywy, możliwości rozwoju są małe, jeśli nie żadne, a pieniądze nie są zbyt wysokie (choć prawdę mówiąc uczciwe względem wykonywanej pracy). Poza tym, nie ma się do czego przyczepić.

byly
@Nikt specjalny

haha, od razu wiadomo, że pisał to ktoś z koordynatorów. akurat przełożeni a w zasadzie jedna przełożona to najgorsza część tej pracy. Wszyscy pracownicy narzekają na pracę z nią, nikt nie chce do niej napisać, z każdą prośbą ona robi problem, najpierw narzeka że nie zadajemy pytań bo "lepiej zapytać o raz za dużo niż raz za mało" więc zamieniamy się kto ma do niej napisać bo z tym też robi problem i się irytuje że czegoś nie wiemy. Bardzo chamsko odniosla się do jednej pracownicy i uważam że powinno to pójść wyżej, ale ta osoba dalej tam pracuje i nie chce jej psuć opini tam. Ta team leaderka jest totalnie nie na swoim miejscu, jest bardzo nieprofesjonalna, chamska, i uważa się za niewiadomo kogo. Tak naprawdę przez nią już tam nie pracuję bo bardzo tą pracę utrudniała, a za tak śmieszne pieniądze nie będę się stresować. Co do kasy, jeżeli uważasz że za bite 7:30h (bo nawet na toalete musisz wyłączyć czas pracy) bycie w ciągłym skupieniu dostajesz 2400 zł i uważasz że to kasa adekwatna do pracy to masz bardzo niską samoocenę. Na szczęście udało mi się tam krótko pracować ale sporo udało mi się zobaczyć, i ktoś wkońcu powinien się o tej dziewczynie wypowiedzieć i coś z nią zrobić.

@byly

Nie, nie kordynator, i po koleji. Po pierwsze z przerwa to (usunięte przez administratora) prawda , kazdy pracownik nawet na zleceniu ma od firmy po 6h pracy 30 min platnej przerwy (obligatoryjnie umowa zlecenie nie nakazuje przydzielenia pracownikowi przerwy). Po drugie nie mam pojęcia o kim mówisz, mogłeś/łaś podać chociaż pierwszą litere imienia i nazwiska. Nie neguje że trafiłaś/łeś na taką osobę ale moje przełożone choc humorzaste to idzie się z nimi zawsze dogadać i ustalić sensowny kompromis, co do płacy, nie wiem ile masz szarych komórek że klikanie 3 guzików przez 5 godzin nazywasz pełnym skupieniem.

Ciekawski

Jak wygląda proces rekrutacyjny na Python Developera?

Hej, czy ktoś może coś więcej powiedzieć o obecnych warunkach pracy w tej firmie, atmosferze, możliwościach rozwoju?

Nikt specjalny

Atmosfera w pracy super, Generalnie bez dwóch zdań jest to jej niebywały atut, jeśli chodzi zaś o możliwości rozwoju, to nie za duże, choć mówię to ze swojej perspektywy i to pewnie kwestia tego na jakie stanowisko aplikujesz

Witam. Czy ktoś wypowie się o dziale operacji, jak to wygląda? Jakie tam są zadania, jeśli jest to praca zdalna?

Irena

I jak tam, dostaliście chociaż podwyzki ze wzgledu na inflacje? :) Ktos wspmnial, ze przez 3 lata podwyzki bylo zawrotne 50 zl :/ To prawda?

xxx
@Irena

Myślę, że jako stary pracownik orientujesz się jak wygląda sytuacja. Na pewno będąc w kontakcie z osobami, które wciąż w tej firmie pracują.

Olga
@xxx

A kandydatom ktoś odpowie? chętnie cokolwiek tu zmieniają odnośnie warunków finansowych czy raczej po zatrudnieniu należy się spodziewać stateczności w tym zakresie? stawki te same są?

30tonlistaprzebojów

Kilka zdań od ojca prowadzącego... punkt pierwszy - nie od dzisiaj wiadomo, że czary i magia się dzieją po powrocie kogoś, komu pomyliły się wielkie korporacje z małą firemką, na takie miano trzeba zaslużyć. punkt drugi - jeśli większość głosów jest na NIE, to jasnym być powinno, jak jest naprawdę w tej firemce. To pracownicy (często ci, którzy siedzą sobie po cichutku i zdaniem tych wyżej nic nie robią i płaczą, bo żal) widzą i wiedzą najwięcej. Więc nawet na takim forum, osoby spoza firmy mogą dostrzec, jaki się w środku dzieje galimatias, no bo przecież po co te same osoby miałyby robić sobie gónw*o w pracy na siłę? Żaden zadowolony pracownik nie zrobiłby czegoś takiego na siłę, no bo... po co? ;) Każdy to wie, ale cicho, cichutko, bo wielki brat patrzy i dostaniesz reprymendę za złe opinie. No to jak jest? Można mieć swoje (prawdziwe) zdanie, czy też nie? Drogi probsie ;) punkt trzeci - od jakiegoś czasu mottem firmy jest '' jeśli się nie podoba to elo''. Droga wolna? Ok! Wiele osób z tego korzsysta, ale mówienie tego pracownikom na każdym kroku, nie jest rozsądne i mija się z celami dobrej firmy, wnioski można wyciągnąć samemu ;) Oczywiste, że jak chce się porozmawiać z kimś ''wyżej'', rozsądnie i kulturalnie to... no co wtedy? Otóż patrz wyżej na motto firmy ;) I mogłoby się wydawać... jak śpiewają Dwa Sławy, a jednak... tutaj zostaniesz sprowadzony do parteru, bo nikt inny racji mieć nie może! A jak ją już powiesz na głos to... idź pan w ... ;) (ps moi drodzy, kochanieńcy, nie piszcie, że wcale, że nieee eeee, bo to już będzie śmiech lepszy niż w śmiechu warte, kiedy to się beke kręciło z upadku z przypadku) punkt czwarty- dlaczego motto firmy jest tak ważne? Otóż kochani... tego nikt nie wie! Aaa jasne! ;) My dobrze wiemy jak jest. Kiedy poczujesz już dobre flow i myślisz, że tron należy do Ciebie to już hulaj dusza piekła nie ma! Zanim coś ''osiągniesz'' zastanow się dwa razy ;) Mam też niebywałe wrażenie, ba, ja to wiem, iż firma posiada też drugie zacne motto, ktore brzmi ''ambitni ludzie coś dostają, inni nie!'' ( bla bla bla), ciekawe dlaczego ludzie, którzy stąd odeszli tak dobrze sobie radzą poza murami zacnej organizacji pro byznes? Hmmmm... Naprawdę... może szczytem ambicji tych przeambitnych jest faktycznie kariera w probsiaku? Sprawa kolejna- tak, tak odejdą wszyscy, spokojnie ;) Oby tylko szefuncio wiedział, jak ładnie zachęcacie ludzi do pracy ;) punkt piąty - no to jak jesteśmy na liście hitów, to nie może zabraknąć nam hitu pod tytułem '' kariera, rekrutacje, awanse''. Tutaj chyba ktoś za bardzo zapędza się z rekrutacjami, być może jest jakaś nowa forma rozmów kwalifikacyjnych, o której się jeszcze doktorantom na uniwersytetach nie śniło? A probs, proszę! Już wyprzedza swoje czasy! (Łezka w oku się kręci!). Dla ciekawskich oraz tych ze szczebla ''wyżej'', ktorzy te rewelacje przygotowują a pewnie się nie chwalą nikomu... rekrutacja, drodzy Państwo, incognicto! Tutaj, jak na zdalnych, zadania może przygotować ci, dowolnie (wybierz sam), wujek, ciocia na stanowisku, czy też google. (No czekamy tylko z niecierpliwością, jak się zaraz wysypie garść cudownych bdzur w tym temacie) :) Naprawdę czekam na hity ''bla bla bla nie jesteś tu gdzie ja, co możesz wiedzieć o ciężkiej pracy, nosz serio!? ;) Pozdro dla kumatych. Ps. jak firma jest dobra, to nagle chyba nie wylewa się na nią aż tyle złego, co? ;) A ci ''wyżej'' nie muszą jej bronić. Pssstt.. zaraz ktoś podepnie komentarz jako ''pracownik'' hihih. Cacy! punkt szósty- American Dream! No więc jeśli chcesz go mieć to wiesz...;) punkt siódmy - Wiozę torbę z daaraaami, auto z alufelgami... portfel cały wypchany DOLARAAAMIIII... no tak, jest ciężko, jest źle, wy nie wiecie, wy się nie znacie, jesteście (usunięte przez administratora) ups. Hihihih no cóż, nikt nie mówi, że od razu maniana się będzie sypać z portfela , no jacha ale...ktoś tu wyczuł piniondz! ;) Więcej zarobisz w lidlu ;) (ps. człowiek dobra rada zaraz ci napisze '' to nie mus'') Ach kochani, moi drodzy, to jak to jest? Raz kasa jest, raz nie ma, bo czuję, że ktoś nas robi w baloooona! ;) Niestabilne czasy, wirusy, hemoglobina, taka sytuacja :) punkt ósmy - żeby nie było, że tylko źle.. no jest motywacja do pracy, jest. Rób to, bo macie się nas słuchać, nikt was na siłę nie trzyma, jak tak źle to po co tu pracujesz?(yyy odbijam piłeczkę! Też może ta osoba odejść, jeśli tylko jej nie pasuje praca z osobami, które mają dość oj... hihi) A tak serio, to widać braki w edukacji, szkoda, bo firma może i miała potencjał, ale no zagubił się w czarnej.. czarnym lesie ;) Tutaj ci niżej się nie liczą, bo szybko ich mogą wymienić, ale dobrej załogi, moi kochanieńcy, w taki sposób się nie buduje. Może i można sobie powiedzieć sztuczne, miłe słowa, ale to czyny są wazniejsze!

ChodząceZło
@30tonlistaprzebojów

Świetne, dawno się tak nie upłakałam ze śmiechu, dziękuję. Ciężko mi uwierzyć, że były pracownik z takim jadem wylewa swoje żale na tym forum, bo normalni ludzie zwykle (jak nie układa im się współpraca z pracodawcą) rozstają się z nim i znajdują pracę, w której realizują się lepiej. O byłym pracodawcy się raczej bardzo szybko zapomina. Ale tu widać ewidentnie, że jakiś żal jest. Szacunek powinien działać w dwie strony, jeśli byłeś/jesteś takim pracownikiem jaki wyłania się z tej opinii, to ja się wcale nie dziwię, że pracodawca o Ciebie nie walczy/ nie walczył :) Pozdrawiam serdecznie.

Pracuj a nie siedź przy kompie
@ChodząceZło

Szkoda, ze to dotyczy wszystkich byłych pracowników. Szkoda, ze degradujecie tych „lepszych” ???????????? o nikogo nie walczycie chyba, ze sami o siebie. Dalej róbcie sobie dobre opinie, zjecie się sami. Czemu żaden pracownik nie napisze niczego dobrego? Ps. Już nie odpisujecie tutaj, bo sami siebie oracie ????????????

AutorefleksjaToDobraRzecz
@Pracuj a nie siedź przy kompie

Czemu żaden pracownik nie napisze niczego dobrego? Nie wiem, może mają ciekawsze rzeczy do zrobienia? ;) Powszechnie wiadomo, że jak jest dobrze to nikt nie chwali, ale jak jest źle to szybko się znajdzie jeden as, który ma problem z obiektywną oceną rzeczywistości i dla niego nagle WSZYSTKO JEST ŹLE. Problemy się zdarzają, jak wszędzie, ale dorośli ludzie załatwiają takie tematy rozmową w cztery oczy, a nie na forum publicznym, na którym KAŻDY może napisać co mu się podoba i nikt nie jest w stanie tego zweryfikować. Masz problem z pracodawcą? Porozmawiaj z nim. Mam podejrzenia, że osoba, która pisze takie paszkwile i PONOĆ jest byłym pracownikiem a nie ma odwagi cywilnej żeby się chociaż z imienia podpisać potrafi swoje problemy rozwiązywać tylko tak: anonimowym obsmarowaniem albo obgadaniem za plecami.

Ciekawileplacazadobreopinie
@AutorefleksjaToDobraRzecz

Ciekawe dlaczego nie odniesiesz się do tego, ze wiele ludzi rozmawiać próbowało. A jedyne co słyszało to JAK SIĘ NIE PODOBA TO MOŻESZ ZAWSZE ODEJŚĆ XD i zgodzę się z opinia negatywna osoby powyżej. Wielokrotnie próbowałem porozmawiać i co z tego? Obwiniacie pracowników, bo do niczego innego się nie odniesiecie. Gdyby było super to na pewno inni by się odezwali, ale tylko się z Was śmieją czytając te marne wypociny jak to nie jest super. Odwaga a spotkanie się z murem to co innego. Zalecam prace w innej firmie, ciekawie czy poza rodzinka i lizaniem czego trzeba dana osoba dostanie takie „poważne” stanowisko. Nie każdy ma możliwość sam odejsc, bo jednak musi się zarabiać na chleb, ale uwierz mi osobo, Każdy tej pracy szuka albo już ja ma. Co najlepsze - nawet osoby z „wyższych” stanowisk. Trudno jest się przyznać do błędów jakie firma popełnia dlatego najlepiej, co widać również tutaj, jest oczerniać pracowników. Wiele osób nie wie co się działo w środku, ale na pewno się dowie ;)

@30tonlistaprzebojów

Tak czytając sobie niektóre komentarze jestem nawet w stanie stwierdzić kto jest autorem tych postów i w niektórych przypadkach nawet jestem w stanie stwierdzić , że to nie są byli pracownicy. Nieźle trzeba sie napocić, żeby taką konspirę urządzić. Poniosło flow z tą listą przebojów? Kolejne słowa rzucane na wiatr bez konkretów i typowy wywód emocjonalny. Ciekawe kto ci takich bzdur naopowiadał swoją drogą za przykładem poprzedników radze się konkretnie zreflektować i zacząć przede wszystkim od siebie

XD

Obudziła się spółka „liżących” a prawda i tak wszystko zweryfikuje. Jeśli chcesz aby ktoś obiecywał ci gruszki na wierzbie to ta firma jest dla Ciebie. Aby dostać podwyżkę (mówimy o prawdziwej podwyżce a nie tylko kilka groszy w ciągu 3 lat) to musisz naprawdę ostro wylizać to co trzeba i wtedy MOŻE coś dostaniesz ale nadal jest na to bardzo mała szansa.

Realista
@XD

wydaje mi się że żeby dostać podwyżkę trzeba przede wszystkim być dobrym pracownikiem, nagle poruszenie i pretensje do calego swiata jak sie zaczely zwolnienia XD a poleciały osoby z najgorszymi wynikami z tego co nam powiedziano....

@XD

To , że lubie swoją pracę i dobrze się w niej czuję tzn. że wchodzę komuś w 4 litery ? Nie zawsze jest kolorowo , czasem jest stres jak jest duzo pracy , ale później wszystko wraca do normy. Trudno się dziwić , że ta firma jeszcze się trzyma. Jak za plecami sami pracownicy rzucają kłody pod nogi z takim podejściem. Nie mam w tej firmie długiego stażu , ale widać , że są osoby którym się już po prostu nie chce. Mało kto może pracować z domu tak jak my i nawet móc mieć wybór. Brak podwyżki? Jasno to jest określone , dlaczego tak jest i aktualizowane więc nic co by mnie akurat mogł zdziwic lub zaskoczyć. Pandemia uderzyła we wszystkich i trzeba sie liczyc ze skutkami. Widac , że szefostwo chce utrzymać stały skład i się stara , żeby tak było. Nie rozumiem o co te wszystkie hejty

haha
@Realista

Przecież tu nigdy nie było podwyżek xD Raz 50-60 zł w ciągu 3 lat. Pozytywne opinie są wystawiane pewnie przez grono osób z wyższych stanowisk,TL,KJ. Nieważne jak dobrym się będzie podwyżki i awansu nie będzie, to jest dla wybranych osób(znajomi i rodzina). Osoby które słabo sobie radzą od lat dalej są w firmie. Dobre osoby szukają teraz innej pracy albo już odeszły. Większość wystawionych negatywnych opinii niestety jest prawdziwa a szkoda bo kiedyś była to fajna firma.

Zaciekawiona
@XD

Spółka "liżących" ciekawe określenie jak na pracownika który nadal pracuje w firmie co za tym idzie otrzymuje także wynagrodzenie. Obiecywanie to duże słowo. Wszystko powoduje sytuacja która jest aktualnie na rynku, i jak na razie nie zamierza się zmienić. Koszty pracownika wzrastają a chcąc utrzymać stałą kadrę pracowniczą na którą można liczyć trzeba liczyć się z kosztami. Koronawirus swoje pokazał dużo ludzi straciło pracę i miało ciężko jednak ta firma próbowała za wszelką cenę przetrwać kryzys bez utraty pracownika. Operatorzy oraz inni każdy pracuje jak może i ile może nikt nie docenia pracy TL oraz team managerów po godzinach pracy gdzie wiadomo robią to charytatywnie. Ważne jest by tylko psy wieszać obsmarować firmę aby potencjalnie nowy pracownik był zniechęcony. Ja mogę z całkowicie z czystym sercem polecić firmę fajni ludzie , TL stają na wysokości zadania co nie jest łatwe team manager służy pomocą gdy tylko jest taka możliwość a jeśli sytuacja tego wymaga odkłada swoją pracę na poczet rozwiązania cudzego problemu nawet face to face. Projekty są bardzo zróżnicowane każdy znajdzie coś dla siebie lub inaczej w czymś się odnajdzie. Sytuacja jest dynamiczna i rozwojowa możliwość awansu na podstawie wewnętrznej rekrutacji w której określone są warunki, które trzeba spełnić aby móc awansować. Żadnych ukrytych kosztów same możliwości. Wiadomo jednak nie od dziś że w każdej firmie niestety znajdzie się czarna owca która ten wizerunek będzie próbowała zrujnować.

raven
@haha

skoro jest tak zle to czemu pracujesz w tej firmie 3 lata? czy obecnie jest jakas rekrutacja w tej firmie?

Jasne, ze tak
@XD

Zaraz się kolejny obrońca odezwie wiec wiesz ????????????

Omg
@Zaciekawiona

,,Dynamiczna i rozwojowa” ????????????

Wszystko i na temat…

Negatywne opinie którzy już są przedstawione przez innych to niestety prawda o całej tej firmie, więc bardzo ,,NIE POLECAM”. Praca zdalna polega na tym, że bardziej wykorzystują pracowników. Ważne jest to abyś pracował jak najwiecej ale większych pieniędzy i tak nie zobaczysz. Podwyżki o te kilka groszy nie są odczuwalne w wypłacie a wręcz jest to śmieszne. Źle zarządzają tą firmą. Mówią, że firma się rozwija a po chwili zwalniają ludzi więc coś tu jest nie halo. Są nawet zdolni do skrócenia zleceniom godzin by jak najmniej zapłacić pracownikom, non stop kombinują. Przyjmują osoby i za jakiś czas kogoś muszą zwolnić a pracy jest na prawdę dużo. Nie można liczyć na przyszłość w tej firmie. W ostatnim okresie czasu zrobił się straszny bałagan. Nowe osoby, które pracują krócej są już na wyższym stanowisku niż osoba która pracuje kilka lat. Brak szacunku do pracowników którzy naprawdę się starają, nie raz zastępują innych, siedzą nadgodziny. To co teraz się tam dzieje to jest jedno wielkie (usunięte przez administratora) Nie znasz dnia ani godziny i możesz wylecieć. Nie mają skrupułów po prostu zostawią cię na lodzie. Zwalniają pod pretekstem wydajności (każdemu gadają to samo, ta sama śpiewka) lecz wcześniej nie dostaniesz żadnej informacji ani szansy. A prawda jest taka, że zatrudnili za dużo ludzi i teraz już się im to nie opłaca. Po prostu lubią zatrudniać nowych i zwalniać inne osoby, niż skupić się na utrzymaniu wieloletniego pracownika. Więc taka ciągła rotacja pracowników świadczy o tej firmie. Kilkuletni pracownicy zaczynają mieć dosyć i sami się zwalniają, ponieważ nie widzą perspektyw w takiej firmie gdzie jest duży przemiał osób i sporo pracy za małe pieniądze. W sumie to cieszę się, że nie pracuje już w takim rozgardiaszu jak Pro Business Solutions.

X
@Wszystko i na temat…

Kilka słów wyjaśnień: 1.Awans na wyższe stanowska odbywa się za pomocą rekrutacji wewnętrznych, które polegają na wykonaniu konkretnych zadań, co za tym idzie każdy ma równe szanse. Nie przypominam sobie żeby firma kiedykolwiek praktykowała "awans za staż pracy", przecież to jest głupota. Może się po prostu nie nadawałeś/łaś? ;) 2.Logiczne, że w przypadku redukcji etatów firma musi przyjąć jakiś punkt odniesienia, a wydajność jest najbardziej miarodajnym ze wskaźników. Dla każdego pracodawcy, nie tylko Pro Business Solutions najbardziej atrakcyjni pracownicy to Ci, którzy osiągają dobre wyniki. Jeśli nie wiedziałeś/łaś tego wcześniej to witamy w prawdziwym życiu. Swoją drogą zabawne, jeśli ktoś ma długi staż pracy to powinien osiągać lepsze wyniki niż świeżak więc nie rozumiem do czego odnosi się Twój zarzut. Może wystarczyło się trochę bardziej starać a nie obierać taktykę "pracuję tu x lat, więc na pewno mnie nie zwolnią". 3.Wykorzystywanie pracowników? Nikt od nikogo nie wymaga pracy ponad siły, bo wystarczy poprosić o pomoc w przypadku problemów z realizacją, a nadgodziny są płatne/ do odebrania. Gdzie tu wykorzystywanie czy brak szacunku? PS. Zamiast wylewać żale w internecie polecam odrobinę autorefleksji, żółć ma to do siebie że łatwo się nią zakrztusić! ;)

Xxx
@X

Każdy nie pracujący już w tej firmie ma swoje zdanie co się działo ostatnio. Chyba bez powodu się osoby też się nie zwalniają, ludzie mieli już dosyć. 1. Jakoś o awansie nie było mowy i nagle pare osób było na wyższych stanowiskach. Prawda jest taka, że ta firma polega na zdobywaniu awansu tylko się podlizując (nie raz było to widać). Albo jeśli ktoś jest od kogoś z rodziny ma większe szanse… tak to niestety wygląda. 2. Moim zdaniem śmieszne jest to, że było kilka osób które non stop popełniały błędy a my musieliśmy to poprawiać. Widać u tej osoby chyba się wydajność nie liczyła. 3. Haha nikt nie wymaga pracy ponad siły… bardzo zabawne. Popołudniu tak zasypiecie robotą i nic tak nie da rozpoczęcie pracy wcześniej by szybciej skończyć. Pracujesz do późnego wieczora bardzo często. Gonitwa na czas ze wszystkim bo kolejnego dnia dajecie nowe zadania do zrealizowania (tak jest praktycznie codziennie). Można pomarzyć o luźnym piątku bo dajecie tyle zadań . Praca w biurze była by lepsza zamykasz wszystko po 8h i idziesz do domu. A tak to masz sprzęt cały czas przy sobie, więc możesz ciągle pracować. Chyba każdy ma swoje życie..a nie tylko siedzieć całymi dniami wpatrując się w monitor.

Jak to czytam to oczom nie wie
@Xxx

Widać niektóre osoby słabo były zainteresowane co się działo przez pewien czas w strukturach firmy... Czy przypadkiem mail o rekrutacji nie poszedł do wszystkich pracowników? Na jakich argumentach bazujesz mówiąc o podlizywaniu? Z tego co wiem osoby które popełniały sporo błędów już z nami nie pracują..... Na czym bazujesz śmiejąc się na temat pracy ponad siły i jej wymogu? Pracowałeś ponad 8h? To chyba kiepsko było z czasem pracy na zdalnym? Lub drobne (usunięte przez administratora) bo też się takie zdarzały? Ogólna ocena nic nie wnosi oprócz rzucania haseł bez pokrycia. Gdyby choć jeden argument mógł się obronić to opinia byłaby dużo bardziej przydatna.

Jak to czytam to oczom nie wie
@Xxx

Ktoś chyba słabo orientował się co w ostatnim czasie działo się w firmie. O ile mi wiadomo to poszedł mail do wszystkich pracowników w prawie rekrutacji wewnętrznej? Na jakiej podstawie twierdzisz że wyższe stanowiska mają osoby podlizujące się? Nie widzę konkretnych argumentów tylko czcze hasełka. Z tego co mi wiadomo osoby które popełniały ciągle błędy już z nami nie pracują. Na jakiej podstawie twierdzisz że pracujemy ponad sily? Kolejny argument bez pokrycia. Więcej niż 8h gdzie przed chwilą było mówione ze ucinają godziny zleceniowcom? Coś tu chyba nie gra. Zdecydujcie się chociaż na tą samą wersję wydarzeń bo sporo się tu nie klei. Chyba że ktoś miał problemy z organizacją czasu pracy to może pracował ponad swoje siły nadrabiając swoje zaległości? Niestety opinia jak dla mnie nic nie wnosi, gdyby chociaż jeden argument byłby w stanie się wybronić wtedy moznaby zacząć wyciągać wnioski. Póki co nie zanosi się na to. Ale niestety to są bolączki osób które zamiast wziąć na klatę swoje błędy wola przerzucić odpowiedzialność na resztę firmy.

@Jak to czytam to oczom nie wie

Szkoda się już tu udzielać, a teraz tylko pewnie jedna osoba co chwile będzie bronić firmę. Logiczne jak było mnóstwo pracy to siedziało się nadgodziny nie raz a jak nie mieliście budżetu to ucinaliście godziny pracy.

XD
@…

No logiczne, tak jak logiczne jest to że nadgodziny są (jeśli są i jest potrzeba) : a)płatne b)dobrowolne Nikt nikomu nie każe siedzieć w ciemnej zimnej piwnicy za darmo, a TL nie stoją nad pracownikami z batem. Na prawdę wielka tragedia, firma daje możliwość dorobienia sobie jak ktoś ma taką potrzebę. Udzielać się nie szkoda bo każdy może wyrazić swoją opinię, ale takie argumenty z (usunięte przez administratora) i wymyślanie...Serdecznie Ci współczuję, że masz takie smutne życie i traktujesz pisanie negatywnych opinii o swoim byłym pracodawcy na Goworku jak hobby XD Najgorsze, że później ktoś to będzie czytał i uwierzy w te bajki a przez to być może zrezygnuje z okazji na pracę w fajnej firmie.

Śmiechu warte
@Jak to czytam to oczom nie wie

Milusio jest, gdy ktos wyżej pisze tutaj, bo nie potrafi rozmawiać ze swoimi współpracownikami. A ludzie piszą tu, bo z Wami się rozmawiać nie da. Brońcie się dalej, ale jesteście w mniejszości. Można również wypisywać głupoty, aby zostawić bez echa rzeczy, na ktore byle kto wpływu w tej firmie nie ma ;) powodzenia w „rozwoju”.

Jaki jest wkład kierownictwa Pro Business Solutions IT w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Prac

Negatywny, po ostatnich zmianach nieciekawa atmosfera. Nowi TL nie liczą się z pracownikami. Częste wymagania pracy w weekendy i nadgodziny. Ludzie powoli mają dość.

Aaaa

Kierownictwo stara się aby utrzymać dobra atmosferę. Im więcej ludzi tym więcej opinii, ale nigdy nie było problemu żeby w naglych wypadkach wziąć wolne (chyba że mamy sezon urlopowy to jest jak wszędzie). Poza tym nie ma opcji żeby zaspać do pracy bo max do godz. 9 można rozpocząć pracę. A jeśli ktoś nie chce tracić godzin w wyjątkowych przypadkach może pracować w późniejszym czasie po uzgodnieniu sytuacji z przełożonym.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Pro Business Solutions It Sp. z o.o. sp.k.?

Ta

Tak, dostaniesz na maila film ze szkoleniem. Na 2 dzień musisz już wszystko wiedzieć, bo jak nie to osoba odpowiedzialna za kontrole jakości zmiesza cię z błotem.

Pracownica

Tak, firma zatrudnia osoby bez doświadczenia. Ważniejsza jest chęć do pracy oraz skrupulatność, a także poważne podejście do powierzonych obowiązków. Większość osób bez doświadczenia sobie świetnie radzi - wystarczy minimalne zaangażowanie oraz poczucie odpowiedzialności. Każdy nowy pracownik otrzymuje pakiet szkoleń, począwszy od obsługi systemów, na których pracujemy, skończywszy na szczegółowych szkoleniach projektowych. Część szkoleń jest nagrywana - to bardzo wygodne, można się szkolić 'do skutku', wrócić do tego, co jest niejasne oraz, co bardzo ważne, dopytać swojego TL lub koordynatora projektu o rzeczy, które wymagają dodatkowego doprecyzowania. Nowy pracownik otrzymuje pełne wsparcie. Czy naprawdę odsłuchanie w ciszy i spokoju nagranego szkolenia, wypisanie sobie wątpliwości oraz dopytanie przełożonego/koordynatora o rzeczy, które po takim szkoleniu są niejasne wykracza poza możliwości dorosłego człowieka, który w CV określa się jako osoba odpowiedzialna oraz samodzielna? :) Nikt nikogo nie miesza z błotem ani drugiego dnia pracy, ani każdego innego. Jeśli takie sytuacje mają miejsce warto je zgłosić swojemu przełożonemu - problem zostanie rozwiązany 'od ręki'.

Opowiecie jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Pro Business Solutions IT?

abc

Szkoda czasu, marne pieniądze. Będą dokładać Ci obowiązków a pieniądze zostaną bez zmian. Po rozmowie czekasz na odpowiedź czy dostałeś prace lub nie.

qqq
@abc

To prawda, pracy więcej a pieniądze te same.

@abc

Każdy kto otrzymuje większą odpowiedzialność i szerszy zakres obowiązków po okresie próbnym ma wyższe wynagrodzenie. Stawka zmieniana jest nawet na wyższą po roku współpracy nawet na podstawowym pakiecie obowiązków.

@qqq

Stawki są zmienne i zależą od stażu pracy i pełnionych obowiązków.

Babe

Etapy rekrutacji zależna są od działu.

Ta
@Babe

??? Niby od kiedy? Dostaniesz więcej projektów a pieniądze nadal takie same.

@Ta

@Ta Od zawsze... to, że dostajesz inny czy nowy projekt nie zmienia faktu, że nadal wykonujesz tą samą pracę, a co roku jakaś tam podwyżka zawsze jest. Osoba, która pracuje 1 miesiąc ma inną stawkę niż osoba pracująca od ponad roku.

W ostatnim czasie firma spada z rowerka. Aktualnie zwalniają pracowników pod błachym pretekstem, a prawda jest taka że złe zarządzanie firma w ostatnim czasie spowodowało masowe zwolnienia zaufanych pracowników. W sierpniu rozdawali „podwyżki” oraz wynajęli duże biuro w którym pracują może z 3 osoby, przez co we wrześniu już trzeba było zwalniać. Niektóre osoby nie nadają się na swoje stanowiska, a Team Leadera więcej nie ma niż jest. Ciężko było złapać kontakt ze swoim Team Leaderem z racji ciągłych i powtarzających się dni wolnych z jego strony. Im więcej ludzi w firmie tym gorzej dla pracownika który już swój staż w firmie posiada. Aktualnie ludzie którzy od kliku lat pracują w firmie uciekają stamtąd z racji „budżetowych”, czyli obcinają im godziny pracy które przekładają się na wypłaty. W tej firmie nie masz szans na rozwój bo nie liczą się twoje wyniki, a na wyższe stanowisko wezmą osobę z rodziny bądź człowieka który wchodzi tam gdzie nie dociera słońce :) Nie polecam tej firmy młodym i ambitnym osobom które oczekują od życia i swojego pracodawcy więcej. Omijać szerokim łukiem!

Pozytywna
@:)

Szkoda , że takie opinie piszą ludzie , którzy zazwyczaj mają swoje za uszami , bo przeciez fajnie można obsmarować kogos anonimowo. Może wartoby w pierwszej kolejności postawic na dialog niż żalić się na forum. Zawsze można się dogadać trzeba tylko chcieć. Zazwyczaj jak jest problem to się nikt nie odzywa, a później pretensje do całego świata.

Franek

Trudno zrozumieć osoby narzekające bo firma zasługuje na dobrą opinię , trzeba jedynie samemu być dobrym pracownikiem!

Ww
@Franek

Nikt tu nie docenia dobrych pracowników. Jedynie będą bardziej kontrolować.

Xxxxx
@Ww

Hahaah nooo dobry pracownik dobre sobie tutaj ambitne osoby uciekaja prędzej czy pozniej, co widac

@Ww

Pracownicy mają możliwość rodzaju przez udział w rekrutacjach wewnętrznych, co daje możliwość zmiany wynagrodzenia. Nie wszyscy z tego korzystają. Kontrola w procesach IT jest niezbędna, aby optymalizować koszty i żeby zapewnić rentowność firmy i utrzymać zatrudnienie. Szczególnie, gdy pandemia uderza w każdą firmę.

@Xxxxx

Ciekawe, bo w firmie kadra jest stała, w ciągu roku to może 1-2 osoby odchodzą, więc to prawie nic.

Jaki dress code obowiązuje w Pro Business Solutions IT?

Wysoki John

Z tego co pamietam nie było żadnego i nie było to dobre, ponoć nie patrzy się na wyglad a jednak warto by było

ktoś

Odradzam. Obiecują wiele, nie dają nic. Połowa stanowisk po rodzinie i kolegach. A podobne takie czasy już minęły

Zostaw merytoryczną opinię o Pro Business Solutions It Sp. z o.o. sp.k. - Odrano-Wola

• Jak się pracuje w Pro Business Solutions It Sp. z o.o. sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy Pro Business Solutions It Sp. z o.o. sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pro Business Solutions It Sp. z o.o. sp.k.?

Pro Business Solutions It Sp. z o.o. sp.k.
2.3/5 Na podstawie 29 ocen.
  • Błękitna 21C
    05-825 Odrano-Wola

Pro Business Solutions It Sp. z o.o. sp.k.