Opinie o DUTRON ŚREM Sp. z o.o. w Psarskie

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie DUTRON ŚREM Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie DUTRON ŚREM Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów tekstylnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DUTRON ŚREM Sp. z o.o. w Psarskie

NoName

Pracuje w firmie Dutron w Gostyniu, chociaż nie wiem czy to jest jeszcze Dutron Gostyń czy Krystian R. i spółka. Kordynator robi rzeczy za które w normalnym zakładzie dostaje się co najmniej naganę. Ostatnie aneksy do umowy zamiast do pracowników, trafiły najpierw do domu Pana Krystiana R. z których treścią zapoznała się współmałżonka Anna R. - pracownik produkcji Dutron Gostyń. Pani Anna R. wywyższając i panosząc się po hali produkcyjnej gratulowała awansów zaskoczonym pracownikom ( w tym również mnie ) którzy jeszcze nie otrzymali aneksów do umowy. Oczywiście co do traktowania pracowników Krystian R. zawsze ulgowo podchodzi do swojej małżonki nawet jeśli spartaczy produkcje to wina zganiana jest na inne osoby, które prędzej przebywały na tym stanowisku bo przecież Pani Anna R. jest doskonałym chodzącym ideałem. Dobrze że istnieje to forum, bo chociaż tutaj można się wypowiedzieć. Podejrzewam, że nikt z pracowników nie będzie chciał rozmawiać na ten temat, bo każdy boi się utraty pracy (w tym również ja ).

@vvv
@NoName

Relacja przełożony-podwładna. Kto decyduje o ewentualnym przedłużenie umowy, premiach, podwyżkach? Bo w takim przypadku powinna być zachowana transparentność współpracy. A decyzyjny powinien być w tym przypadku inny przełożony (np. mistrz zmiany, team lider). W praktyce wymaga to zaangażowania bezstronnej osoby trzeciej do wszelkich formalnych, kadrowych procedur z pracownikiem, takich jak na przykład ocena roczna. Warto również poinformować pracowników o takiej relacji, a także przedstawić jasne warunki współpracy. Pozwoli to uniknąć nieporozumień i zwiększy poczucie bezpieczeństwa zespołu.

Xxxxx

W Gostyniu źle się dzieje, długo byłyśmy cicho w tej sprawie, ale czas przerwać milczenie. Koordynator jedną zmianę faworyzuje, drugą wykańcza psychicznie. Nie wiem co kierownik w nim widzi i za co mu płaci. Z tego co wiem to człowiek na takim stanowisku powinien mieć wysoką kulturę osobistą, której temu Panu brak. Powinien motywować ludzi do pracy, a on doprowadza do tego, że ludzie się zwalniają. Ile dziewczyn już przez niego płakało, a ile jeszcze będzie płakać...

Inga Nowy wpis

hej. interesuje mnie praca jako specjalista ds. zakupów. kiedyś sugerowaliście, że na dziale są rotacje a ja nie mogę doszukać się już aktualnego ogłoszenia. Będą w ogóle jeszcze szukać do siebie na dział? Albo może ktoś spontanicznie CV słał? Zastanawiam się po jakim czasie odpowiedzą

Xxxx Nowy wpis

Firma słaba! Płaca nie jest konkurencyjna do innych firm i niestety nie doceniają pracowitych ludzi. Za spóźnienia kary a po zakończeniu zmiany brama zamykana równo o 14 i 22. Praca po 8 godzin na 2 zmiany a nadgodziny dla wybranych, biurowych i Inżynierow. Atmosfera średnia, niektóre osoby czekają żeby tylko móc na ciebie donieść dlatego nie polecam tu pracy.

Witam, czy gdy poszukiwano parę miesięcy temu kogoś do kadr i płac to też ze względu na sugerowana tu wcześniej rotację? Pokazała mi się tamta oferta dla specjalisty i myślę, że gdyby była dostępna to bym aplikowała. Nie wiecie czasem jakie średnie zarobki wychodzą specjalistom w tym roku?

Wiola

Kilka ofert się pojawiło dla specjalistów, firma powiększa zespół czy jakieś roszady w zatrudnieniach były? Jestem zainteresowana praca jako specjalista ds zakupów, ale martwi mnie trochę podejście do pracownika po przeczytaniu kilku waszych wpisów. Ale do rzeczy, mogę prosić o jakieś konkrety? Ile osób liczy zespół, jakie widełki obowiązują?

Arielka Nowy wpis
@Wiola

Niestety twoje obawy są prawdziwe, duża rotacja nawet tam

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie DUTRON ŚREM Sp. z o.o.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Specjalista ds. Zakupów.
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.

Firma poprostu fatalna! Wynagrodzenie najniższe krajowe... Szacunku do pracownika 0 Atmosfera w pracy jak na pogrzebie!

Cześć, które stanowisko ma te minimalna krajową? Teraz wiszą trzy oferty i po prostu chce się dowiedzieć czy dotyczy to właśnie tej którą się interesuję. Nie chce zdradzać jeszcze która. Dasz znać przy tym o którym dziale także jest mowa przy tej atmosferze? I z czego to wynika?

Powoli zbliża się koniec roku, czy pracownicy produkcyjni znowu będą wysłani na magazyn na wielkie inwentury?

Ja jeszcze nie wiem cóż to za wydarzenie, to znaczy no mam pojęcie czym jest inwentaryzacja, ale czemu w tym przypadku piszesz o jakiejś „wielkiej”? cóż to za okres w trakcie pracy? teraz jeśli o zatrudnienie chodzi to widziałem jedynie ze do biura do was ludzi potrzeba, na księgowość oraz sprzedaż. produkcja jak na razie nie rotuje?

Czy w DUTRON ŚREM Sp. z o.o. możliwa jest praca na podstawie B2B?

maja

kiedy na czwórce będą nowe krzesła ,co drugie się kołysze, są za niskie,,gdzie tu bezpieczeństwo pracy

Jadzia

To jakie w zasadzie macie te normy, że piszesz o tym, że za wolno i tak dalej? kto wam je przedstawia i kiedy? Są zbiorcze dane z miesiąca czy jak tu sobie z tym radzą? I tak z ciekawości to na jakiej podstawie są wynagradzani brygadziści? Mają cos liczone od wyników ogółu?

@Pracowałam nie dawno

Przepraszam za umieszczenie opinii pod wpływem emocji. Oczywiście trwa procedura jej usunięcia. Natomiast komentarze może usunąć ktoś z zewnątrz bo robi to systematycznie. Odnoszę się do tego po raz trzeci i ostatni.

Sylwia
@@Pracowałam nie dawno

Już od dawna źle się dzieje w Dutronie w Gostyniu. Koordynator od dawna lepiej traktuje jedna zmianę a druga gorzej. Jedna zmiana wybiera sobie łatwiejsze produkcję a druga zmiana ciągle dostaje gorsze i cięższe produkcję. Koordynator nawet nie potrafi wytłumaczyć jak dziewczyny pytają o pomoc.

Inez
@Sylwia

Czyli na obu zmianach jest jeden koordynator? Ile pracowników pracuje na jednej zmianie? Masz pomysł, skąd te różnice w traktowaniu? Myślę, co by tu nie zaaplikować, ale takie traktowanie nierówne daje mi do myślenia :<

Obserrwator

Widać że niewygodne komentarze na temat Krystiana i Anny R. są na bieżąco kasowane. Najwyraźniej zależy komuś żeby zamieść sprawę pod dywan. Jeżeli sprawa nie zostanie rozstrzygnięta korzystnie dla pracowników Dutron Gostyń. Będziemy zmuszeni do założenia związków zawodowych. Nie może być tak, że dwie osoby będą ulgowo traktowane względem kilkudziesięciu pracowników. Nikt z pracowników nie ma zamiaru rozmawiać z przedstawicielami firmy Dutron ponieważ każdy obawia się utraty pracy. Tylko dzięki NAM pracownikom firma Dutron Gostyń uzyskuje dochody. To my powinniśmy być najważniejsi a Kordynatorem może być każdy.

NoName

XXXX
@NoName

Tak ,to prawda.atmosfera ,na zmianie gdzie pracuje żona Krystiana R. jest nie do zniesienia.Jak osoby decyzyjne że Śremu mogą na to pozwalać?Może niech wezmą tych państwa tam do siebie ,do Śremu i przekonają się jak się pracuje w takiej atmosferze. Liczę na to że Śrem rozwiąże w końcu ten problem

@NoName

Atmosfera jest tragiczna nie ma się ochoty nawet do pracy przychodzić.... Na jednej zmianie pracownicy są traktowani jakby byli w przedszkolu.... Z tymi aneksami to już całkiem przesada tak nie powinno być przecież istnieje takie coś jak RODO. Ludzie SZANUJMY SIE !!!! Pracownicy szukają innej pracy bo już każdy ma dość takiego traktowania takiej atmosfery ciągłej katroli

@abc
@XXXX

Czy dobrze rozumiemy że aneksy pracowników zostały wyniesione poza obszar firmy przez przełożonego??? Pracownicy (niezależnie od stanowiska)nie mogą samowolnie wynosić dokumentacji w postaci papierowej poza określony przez pracodawcę obszar przetwarzania danych. W wyższej konieczności jest to dopuszczalne ale należy spełnić szereg formalność aby nie dopuścić do naruszenia RODO. Czytając wpis odczuć można że małżonka przełożonego zapoznała się z aneksami co juz daje podstawę do oceny że o RODO nikt nie zadbał. Dział HR ma dużo od naprawienia w tej dziedzinie. Uuu wstyd...

@vvv

dutron Gostyń

Witam. Jestem zainteresowana pracą w waszej firmie, dlatego mam pytanie jaka jest płaca na start dla nowego pracownika? Warto składać papiery czy jednak nie? Z góry dzięki za szczerą odpowiedź.

Witka
@dutron Gostyń

Płaca to minimum jakie musisz dostać na 168godz.

wazeliniarstwu mówię nie!
@dutron Gostyń

Obojętnie czy na początek, czy to po jakimś czasie i tak masz zagwarantowane najniższe krajowe wynagrodzenie. Możliwość dorobienia jest po godzinach lub biorąc pracę do domu. Jeśli jesteś spokojną i uczciwą dziewczyną to lepiej sobie daruj robotę w tej firmie bo Cię zajadą i wykończą nerwowo a współpracowniczki zmieszają z błotem. Tutaj jedna lepsza od drugiej!

Anonimowy
@wazeliniarstwu mówię nie!

Dokładnie tak po 2,5 roku pracy zarobki to najniższa krajowa. Nie wspomnę że niektórzy muszą (usunięte przez administratora)bardziej niż inni a pieniążki te same i mam na myśli tylko produkcję.

Xxxxx

Zamyślony

Czy może mi ktoś wytłumaczyć jakie zasady panują na zmianie u Ani. Już od dłuższego czasu się zastanawiam jakie kryterium trzeba spełnić żeby np zostać liderem. Są osoby które mają bardzo dużą wiedzę i są rzucane wszędzie it'd a są osoby które nic nie potrafią ( oprócz zgrzewania rękawków I klejenia etykiet ) i taka osoba jest liderem. Od czego to zależy? Wystarczy być koleżanka brygadzistki czy jeszcze kogoś?

Rozbawiony
@Zamyślony

Myślę, że wszyscy liderzy obecni są na właściwych stanowiskach, mają wielką widzę, robią kawał dobrej roboty, wysyłki wielkie i na czas, brygadzisci zadowoleni (usunięte przez administratora)

Testy

Tragedia z testami, tablic i produkcja coraz więcej, a tester jeden na stołówce... Porażka. My mamy świadomość, jak dobrą robotę robimy, a wy nam utrudniacie stestowanie na bieżąco produkcji na tablicy, tracicie nasz czas takimi rozwiązaniami. Jeśli dokładacie pracy to dołóżcie też podstawy aby dobrze i wydajnie pracować

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w DUTRON ŚREM Sp. z o.o.?

Morze

Tak szczerze, czy polecacie pracę na produkcji?

Znowu to samo. Zimno...

Dutron Śrem, stara hala, serdecznie dziękuje za moje przeziębienie plus przeziębienie pęcherza. Nie jest to fajne. Leki są drogie, a narażacie nas na wizyty u lekarzy i kupowanie leków. Co to za szopka z tą temperaturą? Oszczędności? Gdzie indziej ich szukajcie

Wiktoria
@Znowu to samo. Zimno...

To widzę z tym chłodem problem już trwa trochę czasu :/ Nie próbowaliście zwrócić uwagi u przełożonych, że jest taki problem? Przecież ciężko nawet pracować jak zimno ciągle. Ciekawe czy firma oferuje prywatną opiekę medyczną aby chociaż łatwiej do lekarza się dostać ;d

Zmarznięta

Dlaczego w firmie każą ludziom marznąć? Jest to bardzo nieludzkie zachowanie. Na hali większość ludzi kaszle i psika, ale do lekarza nie pójdziemy bo ZWOLNIENIA. Chore

@Zmarznięta

To, że kaszlą wcale nie musi od razu oznaczać chłodu. Pytanie ile konkretnie jest stopni? Termometr pewnie jest to wdziałaś temp?

Jedna ze zmarznietych
@Danuta

W środku w firmie niestety nie widziałam żadnego termometru no chyba że chodzi o te co są na nich skrzynki na klucz pozakładane by żaden zwykły pracownik nie mógł ustawić większej temperatury nawiewu na hali

@Jedna ze zmarznietych

a to dziwne, myślałam, że raczej są normalnie. to by może tłumaczyło, czemu nikt nie zgłosił skoro nie widział wprost. czy oprócz temp są jeszcze jakieś problemy tego typu natury czy już nie ma czym się martwić? swoją drogą ciekawa jestem jak tu jest latem w takim razie

Iza z Matiza
@Zmarznięta

Cześć, Jak łatwo zauważyć mamy okres zimowy w którym mamy obniżoną odporność. Polecam zażywanie produktów ze zwiększoną zawartością witaminy C. Z naturalnych mogę polecić kiszoną kapustę i sok z cytryny do gorącej herbatki. Ewentualnie można wspomóc się suplementami diety zawartością witaminy C oraz rutyny. Pozdrawiam

@Iza z Matiza

To ile w końcu tych stopni jest na tej hali? Chyba nie może być zbyt niska temperatura do pracy.

@Iza z Matiza

To akurat spoko sugestia, mówił ktoś już o tym przełożonym? Dorzucą wam jakiś posiłek regeneracyjny albo witaminki właśnie w formie benefitu podczas okresu zimowego? Ilu was tam jest teraz? Pytam, bo ciekawa jestem co by było tańsze, suplementy czy podkręcenie grzania

ziomal

NIE polecam pracy w firmie Dutron (Śrem). Opiszę pracę w biurze... tzn. jeśli masz szczęście, to pracujesz w biurze (w biurowcu), jeśli mniej szczęścia, to też w ... no nieeee, tzn. w biurze przerobionym z kurnika..... XXI (rok 2023), brak klimatyzacji.... Śniadanie (dla pracowników biurowych) o godz. 10:00 - czujecie temat - w biurze wam mówią, o której godzinie możecie iść jeść.... Przypominam, że mamy XXI wiek !!! Co chwilę ktoś się zwalnia (cały czas piszę o biurze). Zero zaufania do pracownika, totalna podejrzliwość, kumoterstwo, donosicielstwo. Brak jakiegokolwiek programu poza Excelem...... i nadal jesteśmy w XXI wieku.... NIE POLECAM !!!!!

Bożena
@ziomal

Takie aspekty jak brak klimatyzacji czy wyznaczanie godzin przerwy mogą wpływać na komfort w pracy. Głównym powodem zwolnień pracowników są te powody o których napisałeś czy coś innego powoduje że ludzie się zwalniają? Jakie są zarobki na biurze?

death note
@ziomal

Dzień dobry. Dawno mnie tu nie było ale nie można przemilczeć wpisu "ziomal". Uważam że nie ważne czy pracujesz w biurze czy na produkcji. Przerwy są dla wszystkich jednakowe dla pracowników biurowych i produkcyjnych są ustalone godziny w firmie. W sprawie klimatyzacji -na produkcji też by się przydała przecież to XXI wiek (produkcja też niech ma a co) według twego wpisu rozumiem że tylko biuro ma mieć ją oraz przerwy kiedy pasują każdemu. Co do wcześniejszego przeznaczenia budynku. Wiesz co było tu wcześniej nim powstał budynek - może wysypisko (usunięte przez administratora) ???? albo pola z kwiatami ????. Budynki od zawsze były modernizowane, przebudowywane i przystosowane do potrzeb tak jest i będzie zawsze. Pozdrowienia koleżanki i kolegów. Ps (usunięte przez administratora) jest to fakt ale tego nie da się pozbyć☹️

Negatywna

Zgadzam się całkowicie.

Zostaw merytoryczną opinię o DUTRON ŚREM Sp. z o.o. - Psarskie

• Jak się pracuje w DUTRON ŚREM Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DUTRON ŚREM Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DUTRON ŚREM Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 0 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DUTRON ŚREM Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 78 ocen.
  • Klonowa 1
    63-100 Psarskie