Opinie o Volkswagen Poznan w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Volkswagen Poznan. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Volkswagen Poznan o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja samochodów ciężarowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Volkswagen Poznan w Poznań

Makary

Firma nie jest zła. Robić trzeba wszędzie. Oczywiście to moje zdaniem Największą bolączką tej firmy są sami pracownicy. Zawistni o praktycznie wszystko. Nadgodziny, wakacje telefon itp. Traktują drugą osobę jak wroga i konkurenta. A jak jeszcze ktoś dostanie podwyżkę a on nie to zaczyna się jazda i obgadywanie. Plotki gonią plotki. Często zmyślone przez zawistne osoby. Potrafią niejednemu zniszczyć życie w tej firmie. Najgorsze jest to że dużo ludzi wierzy w takie plotki wyssane z palca.

Wstający z kolan
@Makary

Zgadzam się, że VW to dobry pracodawca, ale niestety tak,jak napisałeś ludzie to świnie i to niszczy dobre imię tego koncernu

Qwerty

W Solarisie jak zarząd zaproponował podwyżki procentowe czyli kto ma dużo będzia miał więcej a kto ma mniej będzie miał mniej to Solidarność zorganizowała referendum strajkowe i w rezultacie produkcja stanęła na 6 tygodni. Celem było by każdy pracownik otrzymał taką samoą kwotę. By nie tworzyć jeszcze większych "kominów płacowych". W VW solidarność to tylko teatr nic więcej.

Solaris

Tak, u nas tez jest solidarnosc tylko, że ta w VW nie musi robić strajków zeby wiecej wywalczyć niz u nas przez strajk. Za 6 tygodni strajku nie bylo zapłacone i wiecej straciliśmy niz nam podwyższyli. W innych zakładach zazdroszczą Solidarnosci w VW.

@Solaris

Hahaha czego zazdroszczą że mamy związki na smyczy zarządu? Ze nikomu nie pomagają? Że pieniądze z Niemiec na podwyżki sprzedają jako wywalczone przez nich? No jest czego zazdrościć...

Kks
@Solaris

W Volkswagenie Solidarność nie walczy o lepsze warunki dla pracowników oni tylko bierą to co VW daje.

Boleś

Prawda boli? Typowo związkowe nie ma argumentów to trzeba obrażać, albo z nami albo jak nie z nami to każdy wróg

SBC
@Solaris

VW przynajmniej dostaje podwyżki a nie tak ja w Solarisie 7,4 %.W tym przy mojej podstawie po 17 latach pracy to 334zł brutto do podstawy.To policzcie sobie na jakich grupach tam pracujemy.

@Qwerty

Tam przynajmniej macie porządne związki zawodowe a nie jak solidarność vw. Solidarność nigdy nie zrobi tego co wy. Szacun dla was takich jak was powinno być dużo w zakładach pracy w Polsce

Były pracownik Solarisa

Tam już nie zarobisz .Zarabiało się jak były nadgodziny. Z nieśli je to ludzie się zwalniają bo za takie pieniądze ciężko przeżyć. Jeszcze trochę to tam zostanie tylko ukraina.Tam bez nadgodzin to 4 tysiące netto to może mają Ci co pracują naście lat a świeżynki 3.5 tys netto.

@Były pracownik Solarisa

3.500 netto to majà pracownicy z 15 letnim stażem pracy .

Grigri
@Były pracownik Solarisa

Trzeba brać pod uwagę że jeżeli chodzi o samą pracę to w Solarisie jest taki luz że VW przy nim to prawdziwy kôłchôz. Ale oczywiscie w VW przynajmniej wiem za co się dorabiam garba.

Robol
@Grigri

Luz to może i jest w Solarisie ale potem się zastanawiasz jak tu przeżyć do kolejnej pensji bo tam podwyżek to już od dawna nie widzieli

To dziwne

Ja tam pracuje od 2 lat i mam 4 netto na kwitku. oczywiście opłacam pzu ppk solidarność i zostaje mi jakieś 3700 netto. Zaznaczam że pracuje tam 2 lata. Chyba masz nie aktualne informacje. Tak czy siak nie są to kokosy ale nie martwię się o swoje stawy łokciowe i zwyrodnienia. Robię siusiu kiedy chce i jak długo chce.

Kolega Peji Z3

A na odlewni tak się chwalą jak to VW nie dociepla miasta i sąsiadów xD a w prysznicach zimna woda. Przedsiębiorstwo bilboard i ściema a w środku totalny bałagan.

S2

Brak drabinki płacy. Ile wyszarpiesz na start tyle będziesz miał. I do stałej umowy podwyżka max 2 grupy i cześć Proste. A jak ktoś przychodzi i się godzi na ochłap to ochłap dostaje.

Alex
@Qwerty

Teatr to malo powiedziane, to jest maszynka do zarabiania kasy. Nikt nigdy nie widzial sprawozdania finansowego na co i gdzie sa wydawane pieniadze. Instytucja tej wielkosci powinna juz byc na wlasnym rozrachunku, a nie jak jest teraz wyplaty , telefony , samochody no i personel sa na utrzymaniu VW Poznan i nic bez ich zgody sie nie dzieje. Rozwiazanie jest jedno nie placic, to co dostana od VW i tak wszyscy dostaniecie, moze wtedy oczka sie otworza. Kasa ktora zaoszczedzicie bedzie na pokrycie tych smiesznych rabatow na karte intersportu czy jakis innych rzeczy oferowanych przez ta instytucje np paczka swiateczna :)) Reszte pozostawiam do waszej interpretacji pozdr.

@Alex

Niby można iść się zapytać, oni wszystko niby powiedzą na co kasa idzie ale pewnie jakbyś się zapytał to oni by się o wypowiedzenie twoje zapytali

Gregory
@Solaris

Ty sobie nie zdajesz sprawy jak wygląda praca w VW. Pracowałem w Solaris i VW. Myśle że 70% pracowników solarisa po przekściu do VW po 2 tygodniach pracy by našrali na te robotę i na te większe PLNY za ten (usunięte przez administratora)

fan_ prezesa

nie ma to jak narzekać a to (usunięte przez administratora)a to cos innego Ja od roku pracuje ( nie w administracji) i narazie jest dobrze

Volkswagen
@fan_ prezesa

No narazie jest dobrze.Pracujesz rok???To w przyszłym roku szukaj sobie pracy bo wszyscy z umowami na czas określony poleca na bruk lub na wrześnie....Pewne info

Września
@Volkswagen

Podobno 1200/1500osob ma przejąć września więc jest to cała zmiana z Antoninka....

@Września

A niby co te 1200/1500 osób miałoby robić na tej Wrześni?

Brunon

Nie wiem, kto wie, na razie zamówień jest w opór, co będzie potem zobaczymy, z tego co wiem dogadali się o teren i mogą wyciąć kawał lasu pod nową halę więc chyba jakiś plan jest, dlatego nie wiem czy będą ludzi przenosić czy to zwykły fake

Kieras
@Brunon

Będą przenosić na początku dla chętnych a później będą przenosić resztę pracowników września i odlewnia ma przejąć.Pewne info 300osob września 300odlewnia 600na bruk

@Kieras

Na Wrześni 300 osób luźno, rozłożą na trzy zmiany po 100 osób na lakiernie, montaż, spawalnie i może nawet californie to nawet nikt nie zauważy, ale na odlewni to nie wiem, nie znam sytuacji, skoro wyślą to chyba gdzieś ich upchną, co do ludzi na bruk to pewnie ci agencyjni

Brunon

Poleca wszyscy z umowami na czas określony jak zawsze i związki nic tu nie pomogą tak jak i było to tej pory, w zamian jak będzie potrzeba to się zatrudni nowych przez agencję, byle nie dawać umów na stałe i tyle a ty możesz sobie znać kogo chcesz ale jak padnie na ciebie czy na mnie to uwierz mi nie liczylbym na zwiazki

Brunon

Jakimi plotkami? Odpowiadałem na czyjś wpis, ale wpisy tej osoby zostały usunięte, przeczytaj ze zrozumieniem to co pisałem zamiast od razu atakować, mówiłem że dla mnie to ogólnie fake bo o teren pod nową halę się dogadali więc jest szansa na nowy model i nie sądzę by kogokolwiek zwolnili, a nawet jeśli to będą nieprzedluzac umów osobom na czas określony takie sytuacje już w historii firmy miały miejsce, to nie jest instytucja charytatywna tylko przedsiębiorstwo i okresowo jest potrzeba zatrudnić więcej ludzi a gdy z różnych powodów koniunktura się pogarsza to się im zwyczajnie nie przedłuża umów a potem gdy ponownie jest potrzeba to się bierze nowych tak działa większość firm więc napiszę jeszcze raz, dla mnie to fake ale znając historię firmy trzeba zdawać sobie sprawę że takie rzeczy miały już miejsce a tobie polecam naukę czytania ze zrozumieniem

Młody

Moim zdaniem nowych powinni dawać na lekkie stanowiska a ludzi z wysoką grupą na te gorsze dlaczego no bo nikt z tak wysoką grupą się nie zwolni i będzie prace i tak trzymał a młody za grosze na ciężkim stanowisku i tak odejdzie dajcie szanse młodym oni tez chcą pracować

HUD
@Młody

Zgadzam się z twoją opinią starzy już dosyć kasy zarobili teraz czas dać szanse młodym pracownikom

Rozsądny
@HUD

Zgadzam się zeby dać szansę młdym pracownikom ale nie przez leserstwo! Juz widzę jak się towarzystwo przwyzwyczai i będzie się domagać niewiadomo czego

.@
@HUD

O czym ty mówisz człowieku, wycisną cię jak cytrynę a potem, jak ci zdrowe nawali to cię wywalą, zobacz co się dzieje ludzie po 60 na linię???A pan O. Jest dobrze.Ale on nie zapiepsza na linii.To się kiedyś skończy.I to wszystko odszczekaja.

stary
@.@

Po ostatnim filmiku pana O sadze ze to właśnie vw zgłosiło nie do niego z prośbą, bo ktoś nie obudził ze na lini zaczyna brakować wykwalifikowanej kadry, jak i co zrobić tak żeby było dobrze. Świeżak np piekarz, kelner, rzeznik itp nie maja pojecia w większości o pracy. Ludzie uciekają z tamtąd na potegę kto jeszcze ma głowę na karku. Wyciskaja ludzi jak cytryny a potem do zwolnienia jak juz ci sił nie starczy.

Bobik
@.@

Masz racje to prawda

Abazur

Ludzie mają rację przestań głupoty pisać chyba że jesteś cwelem z biura albo rodzina na Lini to tak lub fumflem lidera czy mistrza wiara sama się zwalnia nikt normalny nie będzie robił i chodził biegiem jak w (usunięte przez administratora)

AntyBumel
@Abazur

Twój jezyk mowi sam za siebie

Misiek
@Abazur

Jak ty tym z biura zazdrościsz...

Vito
@Abazur

Każdy Twój post wygląda tak samo - (usunięte przez administratora) błędów, wyzywanie i nic merytorycznego. Nie dziwię się że nic nie osiągnąłeś

Kik
@stary

Wykwalifikowanej do czego? Do przykręcania kilku śrubek na montażu?

Carlos
@Kik

Każdą pracę szanuję, ale niektórzy w vv robią z siebie ekspertów na szczeblu co najmniej międzynarodowym a tak naprawdę wystarczy sumiennie robić kilka całkiem prostych do wyuczenia rzeczy

@Młody

Jak ci się nie chce pracować to się zwolnij

Purtnięcie
@stary

Klipa wpiąć, wtyczkę wpiąć, uszczelkę przykleić, śrubke przykręcić szympans też będzie umiał. Drodzy pracownicy VWP nie róbcie z siebie nie wiadomo kogo. Większość z was z boblem w upie w pocie czoła wyrabiało sobie ruchy w danym obszarze i nic więcej. Każdy może pracować na linii VWP zarówno człowiek z wyższym wykształceniem jak i człowiek bez szkoły. Fachowcy od 7 boleści.

@Młody

Moim zdanie młodzi powinni zasuwać a starzy pracownicy powinni odpoczywać już się dosyć napracowali .

Misiek
@Młody

Jak byłem młody to (usunięte przez administratora) a nie szukałem lekkiego stanowiska.W głowach się teraz młodym (usunięte przez administratora)

25lat
@Marcin

Pracując tu 25 lat powiem że kiedyś nie było tak ciężko jak teraz.Praca jest tak wyliczona że brakuje czasu na wykonanie swoich czynności.Czasy się zmieniły i młodzi ludzie nie chcą ciężko pracować i nawet dobrze.Bardzo dużo młodych jest tu jeszcze na stawce z zmniejszonym vatem.Tylko to trzyma.Ja nie polecam po 10 latach już miałem ogromne problemy ze zdrowiem.....

Pracownik Produkcji

Na początek kilka dziwnych testów, po pozytywnym przejściu główna rozmowa i na koniec otrzymanie dokumentów na badania medycyny pracy

O moje dotychczasowe doświadczenie, dlaczego akurat Volkswagen, Czego oczekuję w pracy

Leszno
Alibaba

Jeżeli chodzi o zarobki jest spoko nawet super ale zależy gdzie się robi np.na montażu można robić u wszystkich mistrzów oprócz Markusa Krzysztofa Markowskiego bo to tępak i (usunięte przez administratora) który ma ludzi za nic

Helsinki

Mi tam się w tej firmie podoba, nie wiem skąd to narzekanie?

Gupi kowalski

No jak jesteś z biura to ci pasi i ściemę walisz a na produkcja (usunięte przez administratora) nikt nie chce przyjść jak taka robota a w biurze czy związki zachwalają robotę żeby mieć statystyki tak jak na worki żenada w uj

Kowalski
@Helsinki

Mi tam tez się podoba jak tej firmy nie widzę na oczy bo pracuję na jedną zmianę ?

Były blender ml2

Czy worki przyjęte w 2021 na 18 miesięcy dostały normalne umowy? Pytam bo ja po zwolnieniu w 2020 aplikowałem i zaproponowali mi na nowo być łorkiem co mnie zniesmaczyło i odmówiłem.

Lipcowy
@Były blender ml2

Również dostałem propozycję po aplikacji, ale od nowa przez Work. Solidarność nas okłamała, że będziemy wracać na starych warunkach i że w pierwszej kolejności to my będziemy zatrudniani.

MRK

Witajcie, czy ktoś zechce napisać kilka słów nt. specyfiki pracy na stanowisku "Specjalisty do weryfikacji danych z niemieckim" ? Centrum w Poznaniu świadczy usługi księgowe. Czy to stanowisko również wymaga wiedzy, zdolności o profilu stricte finansowym, rachunkowym, "mistrza excela" ? Czy bardziej chodzi o zarządzanie dokumentacją, administrowanie, a procesy są raczej powtarzalne i do ogarnięcia? Pracodawca informuje o modelu hybryda/zdalnym dla osób po szkoleniu. Jak jest z tym praktyce? Czy faktycznie można pracować zdalnie, a jeśli nie - to jakie oczekiwania (ile dni w miesiącu) są odnośnie hybrydy?

Gural

ci co narzekają na te sławetne 1500, których rzekomo nie ma to powinni spytać się kolegów z Bridgestone i Solarisa jak tam u nich. Powiem tak, nie są podwyżki, ale przynajmniej coś. VV nie jest idealnym miejscem na świecie, ale tragedii jak tu jest opisywanej to NIE MA!

Majster

Z tymi telefonami to była przesada. Zakaz był słuszny. Nie raz miałem problemy bo chłop z mojego zespołu sobie pisał z kumplem albo laseczką.

Mistrz

Ze strachu kolana by ci się rozwaliły .

BiegającyForest

Praca jak wszędzie, zarobki nie są złe. Jedynie ludzie psują atmosferę. Najgorsi plotkarze są na spawalni, ale na szczęście uciekłem ze spawalni

Qwerty

Jak tam pracownicy APT? Co proponują wam po 18 miesiącach?

Maras

Widzę, że chyba w końcu zrozumieli, że za 4200 brutto to im tu nikt nie przyjdzie pracować i podwyższyli startową stawkę do 5450 brutto. Chociaż tyle, ale nadal stabilności zatrudnienia nie ma co oczekiwać.

Maruda
@Maras

Musieli podnieść bo od przyszłego roku ma być tez podobnie 4200 brutto .A zresztą się nie dziwię ze nie mają ludzi biegiem jak małpa na lini i nawet nie ma się gdzie umyć bo zimna woda .

Witam czy VW Poznan aktualnie zatrudnia nowe osoby?

Agent vw
@Nowy

Pewnie bo nikt nie chce tam orac jak w (usunięte przez administratora) młodym nie polecam za 4211 brutto śmiech w uj tona 1 zmianę można robić a nie a 3zmiany i tak nie porobisz dłużej niż 18 miesięcy i potem w (usunięte przez administratora) cie kopną

Lipcowy 2020

Solidarność kłamie, nie wierzcie w ich słowa i obietnice. W 2020r też mówili, że gdy tylko VW wznowi rekrutację po pandemi to pracownicy, którym nie została przedłużona umowa wrócą i to na starych warunkach. Tak się jednak nie stało, nawet chodzili po hali z kajetem i zapisywali nazwiska. Rekrutacja wznowiona, ale szukają od grupy 1g przez APT, nie ma możliwości powrotu na umowę VW na starą grupę. Tłumaczenie "polityka firmy". Sory, ale to jest mega słabe i nieprofesjonalne, to w jaki sposób potraktowali ludzi. Uprzedzam Was, oni nie mieli skrupułów wtedy i tym razem ich mieć nie będą.

Sierpniowy
@Lipcowy 2020

a czy Solidarność zwalnia i zatrudnia? to chyba pracdawcy brożka. i bedą zatrudniać na 2G od lipca.

Amigo

Dużo ludzi pracuje na Antoninku z Wrześni na 3 zmiany i dojeżdża? Szukam transportu nie chce dojeżdzac sam swoim autem

Blabla

Cześć. Czy osoby zatrudnione przez agencje podwyżka i premia którą wywalczyła solidarność też obowiązuje? Czy tylko pracowników zatrudnionych przez VW . Pracuje 4 msc .

gość
@Blabla

Też obowiązuje pracowników zatrudnionch przez Agencje Pracy Tymczasowej. Nie wiem jak jest w przypadku bonusu. Ale podwyżke dostaniesz

N
@Blabla

Dostaniesz podwyżke a bonus to 1/12 za każdy miesiąc.

Kyre

Jeżeli chodzi o tzw związek zawodowy w vwp czyli Solidarność (tak na marginesie to nie powinni profanować nazwy i loga ale o tym za chwilę). Związek zawodowy w vwp to tylko fasada odkąd prezesem jest olbryś. Wielu pracowników może nie pamiętać tego bo było to już chyba z piętnaście lat temu, ale kiedyś prezesem był pan Stefan(zapomniałem nazwiska), chyba nie pasował nowemu zarządowi w który coraz większą rolę zaczęli odgrywać polacy głownie musielewska. Mogłoby się wydawać że to dobrze że polacy zaczynają mieć coraz więcej do gadania w kierowaniu spółką, niestety pazerność i chęć przypodobania się władzy z hanoweru czyli kompleks skolonizowanych tubylców wzięły górę. Wtedy na scenę, dość niespodziewanie, z tego co pamiętam wchodzi olbryś. W zasadzie od tego czasu zaczyna się powoli pogarszać reprezentacja interesów pracowniczych. Jednocześnie daje się gdzieś podskórnie odczuć wspólne działania zarządu i związków w urabianiu i manipulowaniu załogą. Zaczyna się narracja która będzie się powtarzać przez następne lata. Czyli, negocjacje płacowe które przypadają zawsze w okrecie najwiekszej bessy. Rozpuszczanie wśród załogi plotek jak bardzo jest źle i że powinniśmy się cieszyć że w ogóle pracujemy, bo za chwilę już zakład może stanąć i będą cięcia w zatrudnieniu. Biurowi ze związku wyruszają wtedy na " beton" i ze smutnymi minami realizują, jak podejrzewam, ustalony z góry scenariusz. Trwa to zazwyczaj około miesiąca. Załoga zaczyna się przyzwyczajać że nie ma się czego zbytnio spodziewać, że dobrze będzie jak nie będą zwalniać itd. Po czym ogłaszają wyniki negocjacji płacowych, za każdym razem na coraz dłuższy okres. Kiedyś były na rok, potem na dwa, teraz chyba nawet na trzy lata. Przekazywanie załodze wyników tych negocjacji to już szczyty hipokryzji, ogłaszane są jako wielki sukces mimo bardzo trudnego okresu dla firmy.  Tzw" jazda we mgle", (pracownicy będą wiedzieć o co chodzi). Obiektywnie patrząc wyniki każdych kolejnych negocjacji są coraz gorsze dla pracowników i defackto zarabiamy coraz mniej natomiast cały PR informuje nas że jest zupełnie odwrotnie. Następnie z prasy motoryzacyjnej czy ekonomicznej  dowiadujemy się że volkswagen co roku pobija rekord sprzedaży, obrotów itd.  Wydaje się również że ciężar wciskania tego kitu spoczywa na związkach. Tak się chyba podzielili rolami, bo jakby ktoś nie wiedział to związki zawodowe w vwp Poznań są całkowicie na garnuszku zarządu. Począwszy od olbrysia, który jest zaszeregowany na wysokim stanowisku kierowniczym( kontakt w euro, samochód służbowy itp) kończąc na biurowych związku których ilość zależy od ilośći członków związku. Na tę chwilę jest ich około dwudziestu. I tak trwa ten stan już chyba dobrze ponad piętnaście lat. Towarzystwo wzajemnej adoracji. Powinni tylko zmienić nazwę i logo bo bezczeszczą jeden z symboli polskiej historii.

@Kyre

Tu się zgodzę z tobą ale weź pod uwagę że jest drugi związek zawodowy w VW i ludziska gdyby się do niego zapisali było by całkiem inaczej Olbrys nie miał by tak łatwo z Musielak. Niestety ludzie nie chcą się zapisać do drugiego związku żeby dać im szansę pokazania na co ich stać. Bo w tej chwili ten drugi związek lepiej dba o dobro pracownika niż solidarność

Zwiazkowiec
@Solidaruch

A Ty weź pod uwagę jak ludzie byli prześladowani za przynależność do tego drugiego związku, na siłę przerzucani na najgorsze linki, z zakładu do zakładu aby tylko im dopiec i pokazać innym że jak tylko się będą wypisywać i zapisywać do innego związku to czeka ich to samo, już nie wspomnę o słynnym już majstrów którego za przynależność do tego związku na siłę zwolniono a potem jak się okazało wygrał sprawę w sądzie i został przywrócony

@Zwiazkowiec

Ciekawe komu mówił że należy. Bo ten drugi związek nikomu nie ujawnia kto jest bo to jest tajemnicą. I przez to Olbrysia wkurza. Druga sprawa to że jak ten związek zawodowy pełnił funkcję pełną parą i to samo robili co solidarność to tych przedstawicieli wyrzucili dyscyplinarnie z pracy i oczywiście jeden z nich wytrwałość miał do końca i wygrał z VW. Teraz ludziska powinni zapisywać się masowo do tego związku i dopuścić tego kolesia co wygrał z VW i Olbrys z Musielak są na przegranej.

Monter

A jaka prawda, co solidarnosc załatwiła?

Wnikliwy
@Monter

3,4% i 2500 zł.

Franz

Skoro tyle czasu ludzi do siebie nie przekonali to chyba nie ma co się spodzieać masowych zapisów. Już prędzje wiara całkiem zrezygnuje ze związków

@Franz

To nie że tyle czasu mieli i ludzi nie przekonali.Gdy ktoś ciągle podkłada pod nogi kłody i ciągle utrudnia w podjęciu kroków takich samych jak solidarność to ciekawe czy też tak byś powiedział. Ilu ludzi z prezydium związku zwolniono. Bo solidarność z VW niestety nie lubią inicjatywy bo inicjatywa robi coś co oni nie życzą sobie. A to jest niewygodne dla solidarność i VW. A udowodnij co solidarność z czasów Olbrysia zrobiła coś co pracownicy byli zadowoleni. Inicjatywa Pracownicza przynajmniej powstrzymała 16.17.18.zmianowy system pracy dodatkowo inicjatywa pracownicza broni pracowników tych co należą do związku jak i nie. A to jest szacunek bo tak powinien zachować się związek zawodowy. A nie jak solidarność.

S
@Solidaruch

Co za bzdury … inicjatywa w VW nigdy niczego nie powstrzymała i nic nikomu nie załatwiła, no moze oprócz tego zwolnienia co piszesz, tak pięknie pomagala swoim czlonkom, ha ha ha

Personalny
@Wnikliwy

Nie, nie, pewna inforamacja, że dodatkowe 3,5% od lipca do podstawy i dodatkowy bonusik 3500 zł wypłacony w lipcu. Fajnie ze mamy ta solidarnosc bo sami by nic nie dali i nikt inny by sam nic nie załatwił.

S
@Franz

Zapisuja sie teraz masowo bo sie boja zwolnień jak sie skończy t6, a solidarnosc wtenczas broni tylko swoich członków.

@Monter

Solidarność nic nigdy nie załatwiła zrozumcie to wreszcie. Solidarność negocjacje są takie prezes przynosi propozycje a solidarność podpisuje się pod tym. I zaś przeciąga sprawę że ciężko było tyle razy podchodzili do tego i że to udało się wynegocjować.

Przez takich jak ty później tak jest w firmie lepiej być w solidarności płacić składki i nic z tego więcej nie mieć , bo żadnych podwyżek nie będzie chyba ze normy a inflacja cię zeżre ha ha ha.

Azrael
@Andrzej

Według najnowszych dostępnych badań CBOS (z października 2021 r.), na które powołuje się PIE, zaledwie 5,5 proc. Polaków ogółem, a 10,5 proc. pracowników najemnych to członkowie związków zawodowych. Odsetek ten jest niemal stały od dekady. Z czego jedynie 2,7 % to członkowie solidarności, a mają się za zbawców świata a niespełna 3 na 100 Polaków należy do tego czegoś bo związkami tego nazwać nie można ale nic dziwnego wiadomo chodzi tylko o składki

Solidaruch

Na 25 lecie odlewni pracownicy dostali koszulkę i medal odlany. Koszulka niewiadomego znaczenia jest na niej logo solidarności. Skoro bluzka jest 25 lat odlewni to nie powinno być tam loga solidarności. Bo związek ma swoje ciuszki. A druga sprawa to solidarność to nie jest związek zawodowy w VW. Tylko część zarządu. Bo przepis jasno mówi że ZWIĄZEK ZAWODOWY POWINIEN BYĆ PO STRONIE PRACOWNIKA A NIE PO STRONIE PRACODAWCY.

Jurek
@Solidaruch

W samo sedno.Co Solidarność ma wspólnego z 25 leciem Odlewni.Wcikaskają się wszędzie gdzie to możliwe. A przewodniczącego S w odlewni ze świecą szukać. Jak już się pojawi i zadasz mu jakieś pytanie to mówi że on nic nie wie.

@Jurek

Co się dziwić standard w solidarności. Tylko składka się liczy a nie pracownik. A jak się pojawi na lini to nic nie wiem. No zobaczymy czas pokaże. Standard tak mają od Olbrysia rozkaz gadać. Za takie rzeczy ludzie powinni się wypisywać masowo. Bo solidarność ma głęboko gdzieś pracowników.

Majkel

12k brutto było wypłacane w dwóch transzach w grudniu 2017 i styczniu 2018. Oczywiście rozliczenie było co do pełnego, przepracowanego miesiąca. Serio ludzie mają tak krótką pamięć?

Głupi Kowalski
@Majkel

Nie pisz głupot wszyscy nie dostali np : z agencja pracy i ci co byli na wypowiedzeniu umowy tez nie dostali

Wesoła lala
@Kyre

Dokładnie masz rację jak był stefan coś nie tak to wychodził z tym co były rozmowy dali do władzy panią Jolanta m i Pan Piotr co ich wybrali do klaskania był temat spotkanie vw to pani Julanta, m powiedziała idzie do marketów typu żabka czy biedronka lub inne tam ludzie lepiej jak w obozie zarabiają a nie przyjmują ludzi co nie macie za 4200 brutto wstyd a nie włącz myślenie pani Jolanto i nie dzwonić po ludziach co wcześniej nie przedłużyli umów albo się sami zwolnili

wnp

Tak dokładnie idea jaką tworzył pierwszy związek po upadku (usunięte przez administratora) zostały kompletnie podmienione. Związek ten zmienił kompletnie kurs. tzw polska demokracja z elementami postkomunistów zrobiły z tego narzędzie do pilnowania pracowników a nie żeby dbać o interesy ludzi.

Solidaruch

Jakie 200 na samej T6 podsumując to będzie koło 1000 osób z trzech zmian i z antoninka jak i Swarzędz. Już nie mówiąc o innych obszarach co jest robione T6 aufbau, lakiernia, montaż.

Stary osiol
@Solidaruch

Możliwe że też tak może być a guru pan Piotr z solidarności o podwyżkach 1500 propagandę sieje ze coś robi konkretny (usunięte przez administratora) a wiara na nieudacznika płaci siano i jego (usunięte przez administratora) i biuro się też buja (usunięte przez administratora) zasrani

Solidaruch

A co było 3lata temu kiedy koniec produkcji caddy 4 było? Piotr O mówił że też nie będzie zwolnień. A było i to dużo. Jak i na czas określony jak i agencje. Już nie mówiąc o tych na stałe co byli na l4 itd byle się pozbyć.

@Solidaruch

Wtedy jak zawsze usłyszycie że nikt nikomu niczego nie obiecywał

Alex
@Stary osiol

Panowie zwalnia sie miejsce w OM ZSZZ , jeden z nierobów idzie na emke. A co do kaski i obietnic to zwolnienia beda i to duze, Piotrus nie jest prezesem on jest tu tylko do łagodzenia konfliktow i wykonywania woli zarzadu. Kase dali bo musieli, brakuje ludzi na liniach mlodzi przychodza i odchodza zwalniaja sie tez starzy pracownicy bo w okolicy jest duzo lepszej pracy niz w VW z lapami do ziemi jak malpa i czy masz 25 czy 55 lat musisz byc tak samo wydajny jak ten mlody. A w tym wszystkim chodzi tylko o przetrzymanie ludzi do czerwca 24 r i tyle w temacie.

Głupi Kowalski

Tak dużo jak niewiem co po15 latach pracy 3500 na rękę na waciki nie starczy .

TojużjestKoniec

Jakie podwyżki i jakie bonusy :D Trzeba wszędzie o tym napisać. VW jest mistrzem propagandy. Każda podwyżka i inne "benefity" opisywane są na wielu portalach w formie płatnej reklamy, A teraz policzmy : Inflacja w Polsce w 2023 16,5 procent wg GUS , wiec realnie jakieś 20%. Podwyżka 8,2% plus 6000/12 miesięcy daje 500 zł Nawet do inflacji nie dobijemy :D w przyszłym roku podryżka 4,5% plus 4000/12 daje 333. Problemem jest to że inflacja może zostać na podobnym poziomie, a więcej podwyżek nie będzie. bo już w tym roku "wynegocjowali" :D Generalnie najwyższa podwyżka jest w chwili zmiany pracy, i oni to wiedzą. Boją się i dlatego próbują zrobić szum, że tak dużo się zarabia i przyjdzie do nas :D

Stary osiol
@TojużjestKoniec

Jaka podwyżka śmiech uj 500 brutto o ile dostaną to od tego roku brutto wzrosloo 480 brutto najniższa i od lipca o 110 to tu się uzbierało 590 brutto na start a vw to śmiech jak nie pasuje to niech idą w uj ale mają przygłupów to tak jest czemu to u szwabów nie wyjadą z tym tekstem bo by ich śmiechem zabili a tu mają kredytowiczow i ludzi po podstawówkach a najlepiej zatrudniać bo szkole z żółtymi

Maruda
@Stary osiol

Dokładnie masz rację jaka podwyżka 8.2 procen i żadnych bonusów nie będzie tak jak się chwalili porażka

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Poznan - Poznań

• Jak się pracuje w Volkswagen Poznan?

Zobacz opinie na temat firmy Volkswagen Poznan tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 302.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Poznan?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 251, z czego 40 to opinie pozytywne, 79 to opinie negatywne, a 132 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Poznan?

Kandydaci do pracy w Volkswagen Poznan napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Volkswagen Poznan