Opinie o UPS GBS POLSKA SP Z O.O. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie UPS GBS POLSKA SP Z O.O.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w UPS GBS POLSKA SP Z O.O. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UPS GBS POLSKA SP Z O.O. w Wrocław

Czy pracownicy mają spotkania z przełożonymi, czy mają oceny roczne? W jaki sposób określa się wyniki? Czy pojawiają się nowe działy, pracownicy mają szansę na wewnętrzną rekrutację?

Wszystko wyzej wymienione. Standardowo dla pracy w korporacji.Awansowanie rozwój kariery i poszerzanie umiejętności jest rowniez możliwa.

Jaki jest zakres obowiazkow w small package, jak wyglada analiza i kontakt z innymi zespolami? Co trzeba umiec?

Kandydatka

Aplikuje na asystenta ds zarządzania informacją z językiem niemieckim. Czy praca na home office stanie się standardem w firmie czy raczej pojawiają się informacje o powrocie do biura na stałe?

On_

Jakie macie opinie na temat stanowiska administratora ds. wsparcia klienta z językiem? Będę wdzięczny za informację :)

Logistyk

Rozmowa telefoniczna. Miło spokojnie kilka pytań w języku angielskim. Informacja że w przyszłym tygodniu drugi etap po ustaleniu z kierownikiem wyznaczą datę i dadzą znać. Po kilku dniach mail że rekrutacja dobiegła końca...

-dlaczego aplikujesz, -co robiłaś w poprzedniej pracy - czy znasz angielski

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
Ovamp

Praca jest do przejścia, można się nauczyć umiejętności miękkich, a to potem procentuje. Można zmienić dział, awansować i budować CV. To nie musi być praca tylko na rok. Ale warto się zapoznać z tym co macie robić, czy to praca projektowa czy bardziej key entry. Projekty nie są dla każdego. Musicie być bardzo samodzielni, dociekliwi i radzić sobie z presją. Są działy, gdzie nadgodziny są sporadyczne i można zachować balans. Jeśli praca trwa 10 -12 godzin to taki proces wymaga zmiany i nie decydujcie się w to wchodzić, bo żyjecie wtedy dla pracy. Nikt wam za to nie podziękuję

Rozmowa rekrutacyjna przeprowadzona w profesjonalny sposób, pani rekruter. Pozostawiła pozytywne wrażenie. Niestety sam fakt, że informują, że osoba zostanie poinformowana o przebiegu rekrutacji i innych sprawach a niestety po niej kompletny brak kontaktu z ich strony, uważam za totalny brak profesjonalizmu. Brak szacunku do potencjalnego kandydata. Wg mnie zatrudniają i tak osoby, które łatwo owinąć wokół palca, raczej osoby wyraźne i z własnym zdaniem mogą zapomnieć o pracy w tej firmie. A tym bardziej z bardzo dobrą znajomością języka obcego. A to dlatego, że sami liderzy wydają się ludźmi nie zbyt profesjonalnymi.

vahanara
@Kandydat

ja miałem odpowiedż następnego dnia po rozmowie kwalifikacyjnej...pozytywną

@vahanara

Tak ale jak popatrzeć na wynagrodzenie z dwoma językami to śmiech na sali :(. Bez języków tak płacą w innych firmach.

To już nie jest śmiesznie

Słowa nie są w stanie opisać jak bardzo nienawidzę tej firmy. Nie mam nic dobrego do powiedzenia o łodzi i dziale bkg. Jeżeli komuś zdrowie psychicznie miłe, nie aplikuj.

ama
@To już nie jest śmiesznie

Ja praowałem rok i jestem szczesliwy ze juz tam nie pracuje. Terror psychiczny non stop. Najgorsze miejsce w jakim pracowałem.

Lala

Cześć, jak wygląda tydzień pracy na brokerage? Od poniedziałku do piątku czy w weekendy też?

Były upser to happy upser
@Lala

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś od poniedziałku do piątku i okazjonalnie w okresie największego peaku nadgodziny w weekend dla chętnych. Przy czym jeżeli jeszcze się zastanawiasz czy tu pracować a masz inne alternatywy nie warto się pakować, rozmawiałem ze znajomymi, którzy nadal pracują i teraz zrobił się straszny bajzel z monitorowaniem każdej minuty pracy, przerzucaniem do innych działów i średnią atmosferą. Pensja jak na Łódź i Wrocław nie najgorsza w szczególności z dodatkiem językowym ale jednak sporo poniżej średniej a same "podwyżki" śmiechu warte.

@Były upser to happy upser

Nienajgorsza? W takim razie na ile można liczyć bez doświadczenia, z licencjatem, na stanowisku brokerage with english?

@Nowy

I jeszcze jedno pytanko - czy orientuje się ktoś ile wynosi dodatek za prace za innej zmianie niż poranna?

Były upser to happy upser
@Nowy

Niektóre informacje mogę mieć średnio aktualne już od jakiegoś czasu tam nie pracuje i większość znajomych z którymi miałem jakiś lepszy kontakt też się wykruszyła. Za moich czasów we Wrocławiu (w Łodzi chyba tak samo ale nie mam pewności) dodatek za nocki i popołudnia to było coś ok. 600 zł brutto. Dodatki językowe w zależności od poziomu określonego na testach w firmie zewnętrznej, od ok. 1000, im bardziej poszukiwany język tym lepiej, w zależności od zespołu wymagane B1+, lub porządne B2/C1. Generalnie z dodatkiem za inną zmianę + język na niezłym poziomie można było na start dostać ok. 4000 na rękę, bez języka ok. 3000. Mogłoby być lepiej, ale myślę, że poziom nie najgorszy. Z samym angielskim na zwykłej zmianie podobno wyglądało to już mniej kolorowo. Generalnie praca na start ok, ja odeszłem do innej firmy jak zaczęło się sporo rzeczy psuć. Może przemyśleli i coś się poprawiło, ale to już obecni pracownicy musieliby się wypowiedzieć.

@Były upser to happy upser

Wielkie dzięki za tak szczegółowe informacje!

Mia
@Nowy

Hej, a jak wyglądają podwyżki? Jakiej wielkości podwyżki po roku pracy można się spodziewać?

coo
@Mia

Podwyżki? Tutaj?

Szary człowiek z ulicy
@Mia

Za moich czasów roczne podwyżki to były jakieś marne procenciki - typu 2, 3 lub 4%. Ale pracowałem tam parę lat temu, więc może coś się zmieniło.

Wróżka
@Szary człowiek z ulicy

Nic się nie zmieniło????

Wróżka
@Szary człowiek z ulicy

Nic się nie zmieniło. Chciałam dać uśmiech na końcu, a wyszły znaki zapytania...

Tak

ŁÓDŹ Hej, Czy może ktoś z Was wypowiedzieć się n/t warunków pracy w Łodzi UPS GBS w dziale FCR. Jakie kierownictwo, czy pracuje się z domu. Z góry dzięki.

Amadeusz

Nie polecam tej firmy. Proszę zastanówcie czy chcecie tu pracować. Ja sie zwolnilem od nich ponad rok temu i czuję sie zdecydowanie lepiej. Chcę Was ostrzec bo natknalem sie na ogloszenia do BKG. To najgorszy dzial w tej nędznej firmie. Zacznę od plusów - dobre ubezpieczenie w Luxmedzie -Pensja wyliczana prawidłowo i na czas -Możliwość zdobycia doświadczenia Minusy -nierealne targety(wyzsze od zagranicznych o ok 20%) -donosy kolezanek( w 80%) za pierdoly typu niezablokowany komputer, za brak dzien dobry, zostawienie odwroconego monitora, wychodzenie za czesto do toalety, za zbyt glosne rozmowy. -klamstwa SV TL zrob target i mozesz robic co chcesz, na serio to nawet wyrobiony target to za malo i czepiaja sie o kazdy szczegol -podwojne standarty oceniania pracownikow -toksyczna atmosfera z czescia teamu co chce miec lepszy wynik od ciebie i zabieranie sobie latwych paczek -niski poziom obslugi klienta(co boli) liczy sie tylko target nie starannosc - zatrudnianie ludzi bez matury co skutkuje, ze przestrzal ludzi jest ogromny od ludzi po studiach, doswiadczonych logistykow po ludzi co tyrali w magazunie zagranica i troche znaja jezyk. Chcecie tu pracować to mówie Wam max rok, moze dwa. Podwyzki sa minimalne co roku. Pensja sklada sie z dodatkow ktore sa obnizane w przypadku choroby. Na L4 dostaje sie ok 50% pensji. Mogbym tu opisac wiele więcej, ale nie chcę być rozpozanany, -

Śmiech
@Amadeusz

Niestety, muszę potwierdzić. Pracowałam tam pół roku, a ciągle szły skargi od ludzi z innych zmian. Bo monitor jest odwrocony, bo kubek z długopisami przestawiony, bo ktoś rusza rzeczy na wspólnym biurku. Albo zostawiają karteczki, albo masz rozmowę z team leaderem na temat twojego skandalicznego zachowania xD Ci ludzie mają nierówno pod sufitem.

@Śmiech

Wspólne biurka to jakaś zmora...

Była pracownica
@Śmiech

O tak, wystarczyło krzywo spojrzeć lub być sobą i od razu na dywanik. ????

Od

Bardzo dużo pracy w dziale COD, ciągle dowalanie zadań plus robienie roboty za innych.

Erno Nemeczek

Hej, dostałem zaproszenie na rozmowę w ups na matuszewskiej. W związku z tym chcę zapytać jak tam jest z dojazdem w nocy, bo praca od 2 do 8 rano. Jaka atmosfera panuje w firmie, warto tam iść? Czy przysługuje przerwa? Czy praca trwa równe 6 godzin, czy trzeba np. odpracować przerwę?

Dostalam propozycję pracy na stanowisko administrator z angielskim, kody celne i wypelnianie dokumentów cła. Brokerage. Możecie powiedzieć czy warto przyjąć ofertę, czy to ciężko się nauczyć i czy to praca odpowiedzialna? Wiąże się z liczeniem cła? Bo niestety moja działka to języki obce a nie ekonomia. Dziękuję za opinie

zosia
@Kandydat

nic się nie bój, wszystkiego cię nauczą. twoim zadaniem będzie głównie wklepanie odpowiednich kwot/kodów posługując się fakturą, system sam wszystko przeliczy. jak będzie coś większego do przeliczenia, to masz do tego gotowe kalkulatory w excelu.

@zosia

jak dobrze trzeba znac jezyk aby ubiegac sie o to stanowisko?

Łódź GBS

Prawdopodobna

ŁÓDŹ Hej, Czy może ktoś z Was wypowiedzieć się n/t warunków pracy w Łodzi UPS GBS w dziale FCR? Jakie kierownictwo, czy pracuje się z domu? Z góry dzięki.

Pracował tu prawie 5 lat

W UPS można zdobyć doświadczenie, poznać realia korporacyjne, pracować z ludźmi na całym świecie, nauczyć się organizować swoje obowiązki. Można rekrutować na inne stanowiska i wzbogacić CV. Są działy z dużym naciskiem na pracę z excelem. Ludzie też zostają na dłużej, a rotacja cechuje wiele korporacji. UPS nie jest wyjątkiem. Uważam, że warto spróbować . Pewnie spotkacie i mniej przyjemnych ludzi, to może być twój szef albo klient. Musicie nauczyć się z tym radzić. W innych firmach tego nie unikniecie . Zarobki są na średnim poziomie, i jest lepiej niż parę lat temu. Dodatek wyrównawczy to też standard korporacji i żeby gdziekolwiek dostać naprawdę więcej trzeba rekrutować na stanowiska liderskie, specjalistyczne z naciskiem na samodzielność (np. praca projektowa). Ludzie rezygnują z UPS i narzekają i walczą z realiami w kolejnych firmach. Praca korporacyjna jest zasadniczo męcząca, bo rola shared services sprowadza się do tego żeby klient był zadowolony a koszt był mały. Korporacja nie daje do końca stabilności.

ups to gowno

Komu moge polecic prace w UPS? Tylko absolwentom nie majacym dosw zawodowego. Niech popracuja pol roku-rok i niech szukaja innej pracy. Otoz praca w UPS to katorga. Place sa na beznadziejnym poziomie, nie ma zadnych bonusow. Bo co to za multisport, do ktorego trzeba doplacac kilkadziesiat zl? - Szkolenia? Jakie szkolenia? - Profesjonany trening przygotowujacy do pracy? Jaki trening? Szkoli Cie osoba pracujaca wczesniej na tym stanowisku, ktora nie ma pojecia dlaczego i co robila. - Rozwoj? Jezyk mozna sobie podrasowac, ale bez przesady. Mozna sie tylko zdenerwowac wspolpracujac z idiotami pracujacymi w oddzialach za granica. Jezyk to jedyny obszar jesli chodzi o rozwoj, bo szkolen nie ma. - Management? na poziomie TL czasami jest ok. Na poziomie supervizora i menadzera jest juz dramat. Nie znam wszystkich przelozonych, ale ci z ktorymi pracowalem nie mieli pojecia o pracy swoich podopiecznych i co gorsza - w ogole sie ta praca nie interesowali. Pracownik jest zdany sam na siebie, a jesli cos spartoli to uaktywnia sie management i zaczyna sie interesowac. A teraz perelki nadajace sie na scenariusz do skeczy kabaretowych: - Zenujaca sprawa sa tzw feedbaki, czyli wytlumaczenie dlaczego nie chcieli Cie w innym dziale. Mnie nie chcieli bo mialem zla mowe ciala :) - 1 abo 2 lata temu nie bylo paczek na swieta - czyli jedynych bonusow, jakich moze sie spodziewac pracownik w tym czasie. Firma w ten sposob zaoszczedzila kilka tys, ale pracownicy byli jakby mniej usatysfakcjonowani... - nagroda dla pracownika miesiaca jest cale 50zl do wydania w galerii dom - istnieje mozliwosc natychmiastowego awansu. W ciagu pol roku pracownik moze zostac koordynatorem, potem TL az w koncu supervizorem. Trzeba tylko wiedziec z kim chodzic na posilki. Najprosciej podsumowujac - nie wplywa to zbyt motywujaco na solidnych, szeregowych pracownikow pracujacych dluzej niz dana osoba. - pewnego miesiaca dostajesz maila mowiacego o tym, ze firma zwiekszyla obroty i rozrasta sie. Po 2 tyg dostajesz informacje, ze nie bedzie podwyzej ze wzgledu na kryzys. Takich perek jest wiecej, ale wtedy musialbym odniesc sie do pracownikow jeszcze pracujacych w tej firmie, a nie chce nikomu zaszkodzic. Dobrze, ze w UPS nie pracuje juz od dluzszego czasu :)

potwierdzam
@ups to gowno

Na szczęście UPS to już dla mnie historia, ale czytam i śmieję się przez łzy. Wpis z 2012 roku i potwierdzam nic się nie zmieniło .

Michał G
@ups to gowno

Oj też pamiętam ten czas światowego kryzysu, to najpiękniejszy strzał w stopę jaki widziałem u pracodawcy przez całą swoją karierę zawodową. Pewnego dnia z posępnymi minami chodzą kierownicy i tłumaczą, jak to światowy kryzys odbija się na wszystkich firmach, na całym globie i musimy zrozumieć, że w tym roku salary review (korpo nazwa na coroczne podwyżki) niestety nie będzie. Smutek jest, ale wiadomo, jak cały świat w kryzysie to nie ma co się dziwić. Tydzień później kierownicy przychodzą i zapraszają na grupowe oglądanie propagandowego filmu od CEO firmy nagranego specjalnie na tę okoliczność w USA, który puszczany jest wszystkim pracownikom UPS. Tam główny szef UPS tłumaczy jaką to genialną firmą jesteśmy i jako jedni z nielicznych na świecie, podczas tego kryzysu, mało tego, że nie zanotowaliśmy strat, to jeszcze mamy zyski! GENIALNA FIRMA! A potem wszycy patrzą się po sobie i nie rozumieją o co chodzi z tym wstrzymaniem podwyżek tydzień wcześniej ;) To było ok 10 lat temu, od tamtej pory jest tylko gorzej.

Artur
@Michał G

Nadal pracujesz w firmie, bo piszesz, że od tak długiego czasu nic się nie zmieniło. Skoro jesteś długoletnim pracownikiem musisz być jednak zadowolony z zatrudnienia. Możesz napisać jakie są plusy pracy w UPS?

Obecny
@ups to gowno

Tobie dali Feedback ze zła mowa ciała a mi ze za mało mnie we mnie, umarłem po tym normalnie, aż poszedłem sprawdzić w lustrze czy przypadkiem nadal jestem w jednym kawału czy może tylko w połowie.

@Obecny

A gdzie takie wydają opinie ;)?

Dział CC LDZ, podstawa to 3,5 brutto, praca nudna i monotonna, brak omawiania wyników, brak wyznaczonych celów (opierdziel i tak sie zgarnia za słabe wyniki), chaos organizacyjny, systemy to porażka, wieczne kolejki, brak stabilizacji (nigdy nie wiadomo kiedy podziękują i za co). Fałsz i obłuda ze strony przełożonych, kablowanie do przełożonych mile widziane co jest punktowane, dawanie giftów by się podlizać jak najbardziej wskazane. Praca dla osób nie mających własnego zdania. Regulaminy pracy które nie trzymają się kupy, cyrk z czasem przerw (niewiadomo ile przysługuje bo się pracuję 8godz i 15min). Brak premii, socjal ujdzie, szkolenie wstępne robione po łepkach. (usunięte przez administratora) Jednym słowem ta firma Cię przeżuje i wypluje. Zanim ktoś tu podejmie pracę proponuję zaznajomić się z lekturą o tej firmie bo 80% opinii pokrywa się z rzeczywistością.

Ciekawa

Co masz na myśli „nie wiadomo kiedy ci podziękują...”? To znaczy, że zdarzają się zwolnienia na okresie próbnym?

Pracownica

Skąd te wnioski? Pracuje i wiem, że do cc zatrudniono osoby dopiero w listopadzie i skończyła im się umowa wczoraj i nie widzę by wszystkich zwolnili czy żeby nie przedłużyli umów

@Pracownica

Widocznie słabo jesteś poinformowana.

Pracownica

To nie był atak tylko prośba o wyjaśnienie bo sama jestem ciekawa czy faktycznie tak jest. Czyli zwalniają w trakcie okresu próbnego? Nie przedłużyli umów wielu osobom czy większości? Zaczęłam się martwić o siebie :D

Tarantula
@Pracownica

Jak się donosiło o wszystkim przełożonym i rozdawało prezenty, to nie dziwota, że ci przedłużyli...

Jakie konkretnie "gifty" byly dawane kierownikom w dziale CC?

@123

Niech osoby które dały się pochwalą...

@456

Czyli "wiem, ale nie powiem". Brzmi bardzo wiarygodnie! :D

@123

Pozostawie to bez komentarza, a co do wiarygodności, jeśli wątpisz w mój wpis to Twoja sprawa.

@Ciekawa

Tak, zdarzają się takie sytuacje.

Byly upser to happy upser
@Pracownica

Sam pracowałem, staż w AR, ofc. po 3 miesiącach mnie zatrudnili. W tym samym dniu dowiedziałem się także ze przenosimy ten zespól do Indii, zatem pracownik który pracuje cale 3 miesiące, ma uczyć kolegów z Indii XD Prócz tego, i archaicznych systemów rodem z przed 20 lat, zerowej automatyzacji debilnych czynnosci ARy wspominam dobrze, choć nie każdemu mogła pasować atmosfera. Z kolei w AP była tragedia, jedna wielka. Gdy zadawało się pytanie to dostawało się odpowiedź że radź se sam, po miesiacu, i szkoleniu na pół gwizdka. Ostatecznie zwolnili mnie na podstawie donosu, słowo przeciwko słowu kogoś z innego kraju. Odetchnalem z ulga - sam chciałem z tego miejsca uciekać.Nie skometuję procedur, zarobków etc. Materiały dot. procesu które dostałem to jakiś zeszyt prowadzony przez poprzednika sprzed 2 lat, podobno byłem 4-5 w ciagu ok. 1,5 roku. Pozdrawiam I dziękuję! Teraz mam fajna robotę, wiem czego nie robić, i co rozpieprza pracę. :D

3500 brutto w UPS ? No to rzeczywiście kiepsko

Nie polecam: - słabe wynagrodzenia - słabe szkolenia a w zasadzie ich brak - chaos Praca dobra na chwilę w momencie poszukiwania innej konkretnej.

Majeczka

@Dr a jak inne działy? Lepiej?

Zostaw merytoryczną opinię o UPS GBS POLSKA SP Z O.O. - Wrocław

• Jak się pracuje w UPS GBS POLSKA SP Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy UPS GBS POLSKA SP Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 186.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UPS GBS POLSKA SP Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 72, z czego 5 to opinie pozytywne, 37 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UPS GBS POLSKA SP Z O.O.?

Kandydaci do pracy w UPS GBS POLSKA SP Z O.O. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UPS GBS POLSKA SP Z O.O.