Opinie o Topaz w Siedlce

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Topaz. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Topaz o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Topaz w Siedlce

Rarata

Witam, pracuje ktoś na magazynie w Topazie?

Połowie pracownikom należałoby się odłączyć internet na czas trwania wirusa. Dostaliście 300 zł premi, gdzie nie wszyscy pracownicy dostali- ale w tym momencie stwierdzam że wcale wam się to nie należy. Widzicie tylko czubek swojego nosa i nic pozatym, pracodawca ma gorzej niż wy- wy macie wybór, zasiłki opiekuńcze, zwolenienia urlopy! A co ma powiedzieć Pan Paczóski ? Policzcie sobie ile go kosztowały te wasze premie gdzie nie macie grama wdzięczności- lepiej by było jakby równowartość waszych premi przekazał na szpitalne zaopatrzenie. Szpital przynajmniej umiałby okazać wdzięczność. Pracuje w Topazie 4 rok i uważam ze reakcja jest na czas, wszystkie procedury są zachowane. Nie ma się w tym momencie do czego przyczepić. Powyżej ktoś napisał że maseczki powinny być dla pracowników- taka maseczka nie urchoni Cię przed koronawirusem- musiałabyś ich mieć minimum 12 na zmiane . Ale ceny maseczek spadły, dlaczego same się nie zaopatrzyć tylko liczycie ze wszystko wam spadnie z nieba .. jestem poirytowana wasza postawa jako pracowników. Nie pasuje to na zwolnienia, a nie ciagle narzekanie bóg wie na co. Co byście nie dostali to będzie źle: Pozwolę sobie jeszcze dodać o wysokich cenach. Cen nie podnosi właściciel sklepu , a producent. Jeśli producent podnosi cenę - pan paczóski kupuje go drożej i sprzedaje drożej - logiczne! Wzrost cen jest właśnie dlatego ze ludzie rzucają się jakby miało wszystkiego zabraknąć i dzięki takim ludziom niedługo za mięso drób i inne rzeczy spożywcze będziemy płacili 3 krotnie więcej niż do tej pory. Zastanówcie się nad sobą. Zdrowia wam kasjerki.

Pracownik z 10 letnim stazem

Niestety ale wlasciciel ryzykuje tylko straty finansowe a my ryzykujemy zdrowie a kto wie moze i zycie swoje i swoich bliskich. Wiec jak mozesz porownywac obie rzeczy. Zakladam, ze pewnie jestes lalunia z biura lub kierownictwa ktora nie ma kontaktu bezposredniego z klientem. Mam tez dla ciebie rade sa dwie kasy czynne siadaj razem z panem paczoskim na kase potem pogadamy.

Chałek

Droga Pani , (pracownik z 4-letnim stażem w Topazie) Na początku chciałbym stwierdzić że nie jestem i nigdy nie byłem pracownikiem sieci Topaz , ale bardzo mnie ciekawi Pani wypowiedź. Nie rozumiem stwierdzenia że - pracownicy dostali 300zł premii - gdzie nie wszyscy dostali... To dostali ta premię czy nie dostali? A jeżeli nawet Pan Paczóski przyznał premię pracownikom to domyślam się że w konkretnych sytuacjach , patrząc na obecna sytuację w kraju. Akurat uważam że pracownicy w jakimkolwiek sklepie spożywczym (nie tylko Topaz) zasługują na to by zostać docenieni przez szefa z uwagi na to najbardziej są narażenie na "zakażenie" - oczywiście mówię o tych pracownikach którzy pracują a nie wybierają opieki rządowe itp. Gdyby tak każdy kto może wybierał dni wolne które może to ciekawe ile sklepów byłoby otwarte i kto by w nich pracował? Wydaje mi się że należy Pani akurat do tej grupy co sie nie załapała na premię lub siedzi Pani sobie w biurze i nic nie wie lub nie zdaje sobie sprawy z tego z czym lub bardziej z jakimi klientami pracownicy na hali i kas muszą sobie radzić. Powie mi Pani też w jaki sposób szpital może okazać wdzięczność darczyńcom , po za wystosowaniem pisma z podziękowaniem? Będzie przyjmował pracowników sieci po za kolejnością na badania? Reakcja firmy może i na czas , ale przyczepic można się do wielu rzeczy : -brak limitów klientów na sklepie -nie każdy Topaz ma taką sama powierzchnie -sklep jest miejscem publicznym i też obowiązują w nim przepisy prawa (min dotyczące zgromadzeń) Maseczki , hmm znowu jest Pani w błędzie , pomijając fakt że maseczki nie chronią osób zdrowych przed zarażeniem , to zaopatrzenie w nie pracowników leży w kwestii PRACODAWCY zgodnie z art. 207 Kodeksu Pracy (radze się z nim zapoznać zanim cokolwiek więcej Pani napisze) , poniżej pozwolę sobie przytoczyć jedynie fragment : Art 207 KP § 2. Pracodawca jest obowiązany chronić zdrowie i życie pracowników przez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy przy odpowiednim wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki . . . Jeżeli chodzi o ceny produktów to akurat nie wiem jak duże ma Pani doświadczenie w handlu i jak bardzo jest Pani rozeznana w rynku . Ceny w sklepach ustalone są wewnętrznie miedzy osobami upoważnionymi (właściciel , dyrektor , kierownik - zależy od firmy) i zależą od wielu czynników , a wzrost ceny u producenta jest jednym z wielu wyznaczników zmiany cen na półce. Nie wnikam jak było w tym przypadku ale też nie wydaje mi się żeby producenci w tym przypadku z dnia na dzień podnieśli ceny dla Sieci Topaz skoro w innych sklepach (nawet osiedlowych czy małych wiejskich) te ceny nie uległy specjalnym zmianom tak jak w Sieci. Ponadto każda licząca się sieć sklepów posiada podpisane warunki handlowe w dostawcami , podejrzewam że sieć Topaz też takowe umowy posiada i ich pilnuje, inaczej dawno by ich na rynku nie było jak Carlosa. Ceny jak Pani pisała zależne sa od wskaźnika POPYTU i PODAŻY , a to już mają na uwadze głównie i w pierwszej kolejności właściciele sklepu.

Xyz
@Pracownik z 10 letnim stazem

Przykro mi, muszę Cię rozczarować bo do laluni z biura jeszcze mi daleko- ale dla Ciebie mogę być i lalunia z biura ???? pracuje ten kto chce pracować- droga wolna- zwolnienie lekarskie proponuje żeby się nie narażać .. potraficie wypisywać bzdury w opiniach. Pan Zbigniew chętnie z wami porozmawia- zbierzcie się i umówcie na spotkanie :) lepiej! Załóżcie własne działaności i zobaczymy czy ktoś będzie taki mądry ????

Macmx
@Pracownik z 10 letnim stazem

Macie rację dziewczyny narazacue się za grosze

Pracownik.

Zapraszamy do pracy w Topazie, jak niby jest tak słodko.

Oj biedny ten pan Paczoski, dorobił sie na wyzysku ludzi teraz tez nie straci a skorzysta a ochłapy rzucicie i ludzie maja was po rekach całować dobre sobie...

Oko

Pewnie pracujesz w sklepie o wysokich dochodach , zajmujesz się tylko i wyłącznie swoim działem . Sklepy o niskich dochodach mają o50 procent mniejsza załogę i biegają po sklepie między odpiekiem a stoiskiem cukierniczym kasa , ucieciem ceraty i oczywiście swoje stoisko . To nie jest praca a niewolnictwo współczesne.

Wiktoria

W innych sklepach takich jak Kaufland po każdym miesiącu przepracowanym od początku pandemię dostają 500 zł dodatku za pracę w pandemię a w topazie jednorazowe 300

Pracownik drugi

Tekst napisany przez poplecznika Paczóskiego. Ile zapłacił Paczóski za napisanie tego tekstu. Starem metody.

omi

W swoim poście Paczóski piszesz z wielkiej litery, a Bóg piszesz z małej litery. Bój się Boga człowieku nie paczóskiego

Na wszystkich topazach jest to samo kierownictwo siedzi i (usunięte przez administratora).rozplaszczy nic nie robia tylko sie wyslugoja pracownikami a i tak jest zle. Kierownictwo znajduje sobie takich pupilkow ktore im donosza ploty. Niech sie zajma praca a nie plotami. Przychodza takie gowniary do pracy i tylko chowaja sie po kontach i plotkuja bo tamta tego nie zrobila a ta tak zrobila niech zobqcza na siebie jak pracuja przez 8godzin stac i gadac tylko. Ktos sie powinien za te topazy wziasc .

P.H.U.TOPAZ

Witamy, Dziękuję za przekazane uwagi. Sytuacja w której wszyscy się znaleźliśmy jest trudna dla każdego z nas – tak samo dla Pracowników, jak i Pracodawców i musimy przy obopólnym wsparciu przetrwać ten czas. Handel, a w szczególności sklepy spożywcze muszą funkcjonować, bo każdy - mimo ograniczeń wynikających z aktualnej sytuacji – musi z nich korzystać. Pracodawca postępując zgodnie z wytycznymi władz państwowych bardzo szybko wdraża nowe rozwiązania, aby zabezpieczyć Pracowników oraz Klientów. Przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo naszych Pracowników wprowadzono nowy system pracy – Pracownicy podzieleni zostali na zespoły, które w cyklu tygodniowym realizują swoją pracę, tj. jeden zespół pracuje cały tydzień, a drugi pozostaje w domu. Z kolei w następnym tygodniu następuję zamiana, dzięki czemu zespoły w większych grupach nie mijają się ze sobą na co dzień, co w dużym stopniu minimalizuje ryzyko zakażenia. Ponadto zostały skrócone godziny pracy punktów handlowych. Oprócz rozwiązań dotyczących organizacji czasu i sposobu pracy punktów handlowych, zostały przekazane instrukcje jak postępować w trakcie wykonywania obowiązków, aby zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Zapewniamy, że monitorujemy obecną sytuację i na bieżąco wdrażane są kolejne kroki i decyzje zabezpieczające naszych Pracowników. Poza tym wszystkie sugestie od naszych Pracowników przekazywane są na bieżąco kadrze zarządzającej punktami handlowymi, która cały czas pracuje nad monitorowaniem i wdrażaniem kolejnych właściwych zasad bezpieczeństwa wg wytycznych obowiązujących sieci handlowe. Pozdrawiamy, Dział HR, TOPAZ

Klient
@P.H.U.TOPAZ

Witam. Tak to brzmi znakomicie. Tylko jakie są realia, większość pracowników nie jest wyposażona w maski czy przyłbice ochronne. Taki stan stwarza ogromne zagrożenia i dla pracowników, ale w/g wszelkich reguł ogromne na niewyobrażalną skalę dla klientów. Niestety widząc falę zachwytu wobec informacji o tym że firma Topaz zamierza przekazywać znaczne ilości środków ochrony dla szpitali zapytam więc otwarcie. Czy firma Topaz zamierza wyposażyć swoich pracowników w maksymalnie możliwe środki zabezpieczające w postaci maseczek dla personelu sklepu oraz maseczek i przyłbic dla personelu działu mięsnego. Po krótkiej rozmowie z jednym z pracowników i katastrofalnej wypowiedzi pracownika (zarządzającego jak sądzę) odnoszącego się do sprzedawców w tym wątku wnoszę że włodarze firmy Topaz nie zamierzają tego uczynić.

@Klient

Dostaliscie środki zabezpieczające od naszego że tak powiem Zbynia i to wasze narzekanie to bym w kieszeń wsadzila bo nikt was nie zmusza tu do pracy a skoro wam tak źle to przecież macie tyle mozliwosci

Śmieszni jesteście.
@P.H.U.TOPAZ

My też musimy np korzystać z wizyt u lekarzy itp co często nie możemy bo wiecznie brak numerków itp!!! Innym można wszystko a nam za 2300 nic!!! Jeszcze tutaj w niedzielę za parę groszy!!! Każdemu odradzam pracę u Was. (usunięte przez administratora)

@P.H.U.TOPAZ

21 12.2021r .Mam pytanie do P.H.U Topaz czy przysługuje byłemu pracownikowi który odszedł na emeryturę bon świąteczny?

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Topaz? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
logo firmy Załóż Własną Agencję Reklamową Inkubator Marketingu
Piotr Stefański Agencja Artystyczno-Reklamowa Artevade
logo firmy Inżynier Budowy - Siedlce
Hrappka.pl
Ciekawa

Wyszków, wyszkow... Co powiecie o Topazie na ul. Swietojabskiej?

Czy Topaz zapewnia kartę multisportu?

pracownik sklepu

Nie nie zapewniają, wręcz wciskają pakiet medyczny, który kompletnie nic nie daje...

Daszyńskiego

Coż to było za ździwienie gdy w połowie dnia do sklepu wpadł książe pan P. i wszystkich zwolnił. Z miejsca. To się nazywa pogarda dla ludzi. Już nigdy nie zrobię zakupów w jegi sklepach.

P.H.U. TOPAZ
@Daszyńskiego

Witamy, W związku z powyższym komentarzem, aby wyjaśnić zaistniałą sytuację – informujemy, iż żaden z Pracowników nie został zwolniony, a oddelegowany do innego punktu handlowego w Siedlcach. Pozdrawiamy,

@P.H.U. TOPAZ

Kobiety nie mają przerw na śniadanie

Q
@43740423

Nieprawda! Każdemu przysługuje 15 min przerwy. Jeśli w Twoim sklepie jest inaczej to masz pecha do kierownictwa i powinieneś to zgłosić.

Malo

Wszędzie się docenia pracownika... Biedronka,Lidl Kaufland... Tylko topaz to jedno wielkie gówno...nie polecam.

@Malo

Słuszna racja

Wiecie, czy Topaz udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

byłypracowniktp

Tak dają, tym bardziej kasjerkom. Ta siedzi sobie w domu kasuje klienta zdalnie. Klient towar odbiera w lesie pod wcześniej wyznaczonym drzewem.

klient

Drogi pracowniku ta premia to jest szantarz aby p.Paczóski nie został z reką w nocniku i musiał sam pracować. mądry jest bo siedzi w domu i sprawdza na kamerach co pracownicy robią czy taki młyn mają, .gdzie jest głupi preparat do dezynfekcji jak taśmy są naklejone na dziale mięsnym i jak kasjerki są zasłonięte to jest zal co tam się dzieje

@klient

Pan Zbynio od sprawdzania to ma ludzi a skoro tak sie boisz ,sam zakup plyn do dezeynfekcji????????????albo siedz w piwnicy????????????

Mężowie i żony

Panie Paczoski jeśli nie będą zamknięte sklepy doprowadzi Pan do epidemii i to będzie Pana wina! Moja żona /mąż i reszta rodziny jest narażona ! Karma wraca ! Chcesz obrotów proszę bardzo ale na sumieniu będziesz miał setki ludzi... .Większość bierze opiekę i L4 życzę zdrowia .

Tutajsza
@Mężowie i żony

Już doprowadził. ..co druga ma kwarantannę lub to ,,coś,, zastanów się Pan bo ludzie będą się zwalniać masowo...

Aaaaa

Panie Paczoski prosimy o zamknięcie sklepu w niedzielę. Sam Pan siedzisz i nic nie robisz to i ludziom daj odpocząć. NIEDZIELA TO DZIEN DLA RODZINY a nie na pracę

Prawda
@Aaaaa

Nie dość że zabiorą niedzielę to jeszcze zapłacą grosze, bo bynajmniej nie spodziewajcie się kokosów wiele wam nie dadzą. A jeszcze jeden aspekt został do omówienia a mianowicie dlaczego zabrana nam jest żywieniowa. Dlaczego mamy zapieprzać za sto zł więcej. Pan Paczoski robi z nas murzynów tania siłę roboczą. Żywieniowa nam się należy niech Pan nie wykorzystuje ludzi da jakąś motywację do pracy, napewno Pan nie zbiednieje.

Jfhdhdnd

Ręka rękę myje w tym zakładzie na niekorzyść pracownika!prawo pracy mają za nic .

Klient

W sklepie na ul. Kazimierzowskiej jest taki ochroniarz sklepowy, tylko stoi i nic nie robi, smierdzi od niego potem i ciągle jest niedomyty, w żaden sposób nie utrzymuje dystansu, chyba sanepid powinien się mu przyjrzeć.

@Abc a niedziele sa lepiej płatne?

Abc

Zachlannosc właściciela topaz nie zna granic. Od nowego roku ma być otwarty w każdą niedzielę przez jakieś głupie paczki. A przez nie i kasjerki będą miały więcej pracy. Nie polecam tam pracować . Właścicielu topaz NIEDZIELA powinna być zamknięta, daj ludziom odpocząć

A co z talonami ma święta?

Konrad

Pracownicy Topazu zarabiają jakieś 2400-2500 na rękę.

Wiem

Dokładnie to normalni pracownicy hali zarabiają 2346 z groszami nie więcej, żadnych dodatków nie ma. Nic pasuje to zapraszamy do pracy

Lili
@Konrad

ile? chciałabym tyle zarabiac. nie doinformowany jestes.

@Konrad

Konrad gdzie pracujesz? Bo nie w Topazie chyba , że w biurze . Ja pracuję w T O P A Z I E i tyle nie zarabiam . Pracuje 6 lat

klient

Czy Topaza zadne ograniczenia nie obowiazuja? Dzis wchodzili wszyscy bez ograniczeń. Wszedł człowiek bez maseczki i nikt nawet mu nie zwrocił uwagi. Ludzie zgłaszajcie takie nie prawidłowości szkoda tych pracownikow.

@klient

Akurat za maseczkę to z jakiej racji trzeba zwracać komuś uwagę? Nie ma nakazu noszenia oprócz ludzi chorych i podejrzanych a zwykły człowiek za takiego nie uchodzi...

Nowa

Już niedługo będziemy pracować do godziny 23-lub 24. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że są pracownicy którzy chcą pracować ponieważ rozumieją obecną sytuację. Jest ciężko dla każdego bez wyjątku, ale musimy mieć lepszą motywację niż do tej pory. Opiekunka stwierdza fakt, że na nasze miejsce pracy będzie więcej chętnych. Tak może tak być ale zapewniam panią że nie każdy nadaje się do tego typu pracy. Trzeba myśleć o tych którzy przy was trwają, a nie siedzą w domu na L4, bo się boją, my też się boimy. Powiem tak będziemy pracować o ile lepiej zadbacie o aspekt finansowy to jest naprawdę trudna sytuacja, ale my też musimy wiedzieć że jesteśmy wam potrzebni, że doceniacie naszą pracę. Mamy też wyjście, każdy widzi co się dzieje nikt nie będzie się za darmo narażał. L4 dla każdego

P.H.U.TOPAZ
@Nowa

Witamy, Dziękujemy za przekazaną uwagę. Wydłużenie godzin otwarcia sklepów m.in. w naszej sieci wynika ze wzmożonego handlu w okresie przedświątecznym oraz ma za zadnie zapewnić bezpieczeństwo, ponieważ ilość Klientów rozłoży się w ciągu dłuższego dnia pracy sklepu, a to pozwoli zmniejszyć liczbę oczekujących Klientów. Doceniamy zaangażowanie Pracowników i zgodnie z zapowiedzią została wypłacona premia, która ma być wyrazem podziękowania oraz wsparcia dla tych, którzy w tym szczególnie trudnym okresie wykonują swoje obowiązki, aby punkty handlowe mogły funkcjonować tak jak dotychczas. Dziękujemy za lojalną współpracę! Pozdrawiamy, Dział HR, TOPAZ

@P.H.U.TOPAZ

Czemu osoby na zleceniu nie dostały premii ?

Dość wyzysku
@Nowa

Poczekajcie jeszcze trochę to codziennie będziecie słyszeć że na Wasze miejsce jest mnóstwo chętnych. Oczekiwać od kadry zarządzającej Topaza docenienia to ktoś ma bujna wyobraźnię, zgnoić co najwyżej Was mogą i traktować jak id... urządzając sobie zabawy na tego warknę wydając polecenie i zobaczymy czy się przestraszy, a innemu będę wkręcać że dla dobra sklepu ukraść trzeba coś z dostawy, powiedz że nie było jakby co, czy z zewnętrznej czy z węży, a potem taki produkcik wklepujemy na stan i straty od razu mniejsze, i premia kierownictwa większa, ale to już nie jest zabawa drogie panie i panowie, to (usunięte przez administratora) to nakłanianie do oszustwa i poświadczenia nieprawdy. Karalne to jest proszę państwa. Choć nie wierzę że zostanie coś zrobione w sprawie takich nagminnych praktyk i mobbingu panującego w tej firmie to chciałbym uświadomić państwu że każda kosa może trafić na kamień , wariatów nie brakuje i ludzi doprowadzonych na skraj wyczerpania psychicznego, o tragedię nie trudno w takim przypadku... A pan Paczóski niech dalej się lansuję w lokalnych mediach jaki to z niego wspaniały pracodawca.

Kolezanka A.A.
@Dość wyzysku

Bez urazy kolego, ale wszyscy odetchnęli jak minął ostatni dzień twojej katorżniczej pracy w Topazie. Już nie musimy odwalac za ciebie roboty, zebys za magazynem postal z papierosem w zebach i telefonem przy uchu.

@Nowa

Chcą bo trzęsą tylkiem lub mają w tym interes a nie rozumieją... A takie teksty motywacyjne to juz trochę nie te czasy ale poki ludzie sami daja sie tak traktować to tak będzie. Narod wspaniały tylko ludzie k...

Zostaw merytoryczną opinię o Topaz - Siedlce

• Jak się pracuje w Topaz?

Zobacz opinie na temat firmy Topaz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Topaz?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 0 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Topaz