Opinie o Praktiker w Janki 3 Maja 11

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Praktiker. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Praktiker o rekrutacji.

Branże: Doradcy finansowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Praktiker w Janki 3 Maja 11

gibon

No i znowu od 27 lutego do 2 marca piękna akcja w Praktikerze " 500 wydajesz 100 dostajesz " a po akcji znowu żale i pretensje do pracowników na dennych porannych zebraniach, że nie ma obrotów, jesteśmy na 50-tym miejscu w sieci i że to jest wina nasza czyli sprzedawców. Mam wrażenie, że przez taką gadkę pseudodyrektorzy wraz ze swoimi kundelkami próbują ukryć swoją głupotę. Teraz uważam też, że nowy właściciel robi to samo co poprzedni, myślałem, że to koniec rozdawania kasy za to, żeby tylko klient zrobił zakupy. Myliłem się :) Każdy normalny człowiek wie, że utrzymujemy się z marży a nie z rozdawania pieniędzy za free. Zauważmy jedną ciekawostkę. Konkurencja nie zrobiła nigdy takiej akcji i prosperuje zacierając ręce, bo wie, że ten okręt sam siebie toperduje i wreszcie uderzy w dno, jak już na nim nie jest. Drugą ciekawą rzeczą jest to, że im bardziej firma wyzbywala się doświadczonych pracowników tym proporcjonalnie spadały i spadają obroty. Menager w Praktikerze jeżeli jest człowiekiem musi liczyć się z szybkim odejściem z firmy. Menager w Praktikerze potrafi jedynie na polecenie swojego boga dawać nagany, mówić, jak ci się nie podoba to się zwolni etc.etc. Pytam się, po co w aplikacjach na stanowisko menagera w jednym z punktów jest napisane, że mile widziana jest dobra współpraca i komunikatywność z pracownikami. Dla menagerów i pseudodyrektorów w tej firmie zwolnienie 10, 15, 30 pracowników to nic takiego. Tylko normalny człowiek umie sobie policzyć. Biorąc pod uwagę jeszcze 70 % takich firm w Polsce zarządzanych przez egoistycznych Polaków (Polak jest najgorszym zarządcą w Europie, krotkowzroczny, egoistyczny nie myślący przyszłościowo) i podobną ilość zwolnień to powiedzmy, za co mamy dokonywać zakupu, a jak juz ktoś pracuje to za minimum socjalne. Ludzie obudzcie się bo nam nie trzeba żadnej wojny, katastrofy, sami się wykończymy. Pracując w takich firmach jak Praktiker, to jest bardzo widoczne. Nie zarabiamy, nie kupujemy to jest EKONOMIA.

akrobata

Napiszę krótko. Firma, która nie ma poszanowania oraz szacunku dla swoich pracowników nie ma prawa istnienia, Właśnie w firmie PRAKTIKER podejście do pracowników jest na poziomie katastrofalnym. Jeżeli nie zmieni się pseudodyrektorów wraz z jego pieskami w postaci menagerów to nie ważne ile inwestor wpakuje pieniędzy to i tak je straci. Sama firma jak i nazwa PRAKTIER nie jest niczemu winna. Jeżeli na stanowiskach dyrektorskich i menagerskich będą zasiadac nadal tacy ludzie, którzy pracowników mają za najgorsze zło i zarazem największe obciążenie dla firmy to szkoda pieniedzy inwestora. Ci właśnie pseudodyrektorzy wraz z menagerami pozbywali się naprawdę dobrych pracowników na co konkurencja tylko zacierała ręce. Teraz pracują tam osoby nie mające zielonego pojęcia co mają tam robić. Inwestorze, wymień kadrę dyrektorską i menagerską na ludzką. Może to i tak za poźno ale może warto jeszcze spróbować. Nieszanowny dyraktorze, pamiętaj, że to właśnie pracownik najniższego szczebla pracuje na twoją pensję.

Salles

Ważniejsze osiągnięcia: - największy obrót z całej sieci za 2013 rok w kanale detalicznym oraz marży wartościowej, - przez cały okres prowadzenia sklepu jeden z najlepiej ocenianych kierowników (ocena A-wyjątkowy) - odpowiedzialność z Pionu Operacja za branżę Technika w skali całej sieci, (koordynowanie działań tej branży z Działem Handlowym oraz jednostkami NOMI, wprowadzanie różnego rodzaju projektów mających wpływ na poziom wyników finansowych tej branży, organizowanie spotkań, wdrażanie pilotażowych projektów w swoim sklepie, ścisły monitoring konkurencji), - projekt "Zarządzanie luz'em" - sprzedaż i zapas, - projekt "Pracownik hali" - zarządzanie logistyką dostaw na sklepie, - projekt "Stolarnia" - projekt "Promocja" - Regionalny Lider Promocji, - projekt "Telekonferencje spotkań promocyjnych", - członek grupy "Optymalizacja procesów sklepowych" - Kasa, Obsługa Klienta, Dostawy DB i MC, Rozkładanie towarów, Zmiana cen etc. Wprowadzanie w sklepach regionu. - odpowiedzialność za realizowanie założonych celów sprzedażowych (budżet roczny, zysk operacyjny, rentowność sklepu), - zarządzanie marketem (pierwszy market budowlany tego typu w Polsce, otwarty w roku 1993) o łącznej powierzchni ok 7 tys m2, - przez ok 6 m-cy pełnienie funcji administratora budynku, - odpowiedzialność za odpowiedni poziom wskaźników opłacalności prowadzenia biznesu (GMROI, rotacja, dostępność W2) - zarządzanie kadrą kierowniczą (4 Kierowników Sprzedaży, Kierownik Administracji), załoga 50-60 osób (w zależności od okresu), Ważniejsze osiągnięcia: - znacząca poprawa zysku operacyjnego sklepu (rentowności sklepu) w latach 2009 i 2010, - otwarcie składu budowlanego - określenie profilu sklepu względem najbliższej konkurencji (odróżnienie na rynku DIY), - otwarcie zewnętrznego ogrodu dla wzmocnienia pozycji sklepu oraz co najważniejsze ułatwienia Klientom zakupów towarów ogrodowych, - nagroda zarządu (11 maj 2009r.) za "poprawę wizerunku sklepu oraz stworzenie miejsca pracy przyjaznego dla pracowników NOMI".

oks

Co możecie powiedzieć o Praktikerze w Bytomiu? Bo mam iść na rozmowę jako sprzedawca.

Sprzedawca

rozmowa z menadżerem działu, krótkie pytania odnośnie poprzedniego miejsca pracy, przyczyn odejścia, itp. Brak pytań o znajomość asortymentu.

odpowiedz po rekrutacji: ma Pan bardzo dużą wiedzę, która niestety jest zbyt wysoka na stanowisko o które się Pan ubiega. :-))))))))))))))))))))))))

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.

luk

Wez nie narzekaj bo tylko płakać potrafisz żeby coś osiągnąc to trzeba cos dać od siebie samego.Firma jest w trudnej sytuacji ale te kilka tysiecy pracownikow otzrymuje pensje na czas nigdy sie nie spoznili z wynagrodzeniem pomimo bardzo ciezkich czasow jakie mam nadzieje beda juz za nami.Pozdrawiam tych ktorym przyszlosc firmy nie jest obojetna

kajko,były pracownik

Praktiker Zabrze (usunięte przez administratora) ciągle jakieś pretensje do pracowników że coś nie tak ,pracowników coraz mniej bo każdy ucieka nawet pracownicy którzy pracują po kilka lat bo tego nie da się wytrzymać ,ciągłe dokręcanie srubki,kilka zadan do wykonania na raz plus promocja ceny rozładowywanie towaru plus obsługa klienta który przez to cierpi bo każdy chce zrobić swoje żeby potem nie wysłuchiwac ze sie czegoś nie zrobiło,pretensje o brak obrotów,klientów jest mniej bo dookoła konkurencja wyrosła w obrębie może 15km sa 3 inne markety budowlane, kiedys atmosfera była lepsza teraz każdy tylko zaciska zęby żeby nie wybuchnąć,kiedys było pracowników blisko 150 a teraz tylko około 70!młodzi pracownicy pracuja tylko kilka dni i więcej nie przychodzą.najlepszy jest dyrektor(który na zebraniach opowiada ciągle ta sama historie że on też był kiedys pracownikiem itd.) i jego zastepca . przejdzie przez sklep zastepca czyli floormanager wpadnie na pomysł to zróbcie to tak ,jest zrobione przejdzie dyrektor nie tak nie moze byc musi byc inaczej i przychodzi floor do pracowników i mówi musi byc inaczej ale pomyślcie jak to zrobić i tak wkoło macieja!nie polecam sie tam zatrudniac!zarobki daremne tyle lat pracy i 1400zl netto,a pracownik zapieprza jak wół,podwyżki a co to jest ? nie ma i nic sie nie zapowiada ze cos bedzie nawet jaka kolwiek i jeszcze jak bedzie to czytał jakis klient, nie dziwcie się że czasem pracownik jest jaki jest mimo ze moze być bardzo dobry w obsłudze ale zbiera sie to wszystko w nim i pozniej to tak wyglada,..zycze powodzenia tym którzy sie zwolnili i zycze zeby inni sie tez zwolnili i znalezli cos lepszego!!

Narzędzia

Praktiker to wielki szajs, robota taka sama co w castoramie a pieniądze 2 razy mniejsze i przerzucanie z miejsca na miejsce towaru co godzine bo komus się coś tam nie widzi. zero premii, bonów na święta, jubilatów, paczek itd.

Pitr

Strata czasu 188 brutto :((( kpina Ludzie traktowani źle tzn, robisz jak wół za 1340 netto każde nieprawidłowosci na dziale zwalają na ciebie :(((( cenówki,promocja,obsługa klienta :( to obóz nic wiecej wycisna z ciebie jak najwiecej a później wywalą na bruk :( taka prawda.Pomine kariere w pracy w praktikierze bo to było samo dno :) Sam sie zwolniłem miałem okres 2tygodniwoego wypowiedzenia to wykorzystałem fakt mam urlop ponad miesiać pluc moge sobie załatwic l4 :) i tak ciągne 3 miesiac :) nie mam skrupółow :) ZNALAZŁEM LEPSZA SPOKOJNIESZJA ROBOTE:) tearz jestem magazynierem i kierowca z artykułami ogrodniczymi lekka spokojna praca bez stresów od 8-16 :)) mam na reke 1600zł co tutaj dużo mówic.A praktiker to dno totalne i tyle.NA TYRASZ SIE I TAK CIE ZGNOJA

gosc
@Pitr

i co zadowolony jesteś z 1600 frajerze ha ha

fff

Praca w praktikierze to kpina i tyle Nie polecam za 1800 brutto :( to Zznalazłem prace za 200 brutto opowiem wam coś:) Gdy przyjełem sie do Praktkera ogólnie był jeden wielki chaos,translokacje,braki produktów fizyczne jak i w systemie,ciagłe zadania,z miesiaca co raz gorsze zadania.Nie oszukujmy sie ta firma jest na Skraju bankructwa.Ja dwoja prace dobrze wykonywałem niestety zaczeli to wykorzystywac role sie odwróciły to zaczeli mi dawac upomnienia za cos tam hmmm , Sam wykorzystałem sytuacje i załatwiłem sobie L4 na 3 miesiace i nie dosc że oni mi płaca to sobie dorabiam na taksówce :) Praktikier to nie firma to tonacy ojkręt na bałtyk.Miedzy czasie znalazłem prace za 200 brutto spokojniejsza od tej w Pratkierze nie warto

qwerty

mam pytanie dot. zarobków kierowników i dyrektorów. mniej więcej jakiego rzędu są to kwoty? dzięki

RR
@qwerty

cCo raz Wiecej ludzi sie zwalnia z praktikera.Ja dostałem pracę w Castoramie mam 1950 reke i nie ma chorych zadan obstawione wysztkie stanowiska na moim dziale na jednej zmianie pracuje 3-osoby.Dla mnie praktikier to samo dno szkoda było czasu tam pracowac .Niech zamkbna do konc praktikera.

Były pracownik GD

Niestety temu Panu pomyliły się priorytety :) Dla tego Pana ważniejsze są przebudowy, przestawianie towaru z miejsca na miejsce, i różne inne prace bo "lubi jak coś się dzieje" :P Nie tędy droga. W momencie gdy pracownicy zajęci są taką pracą to kto cierpi? Klient! A przecież to on jest najważniejszy nie prawda? Ale na szczęście klient ma obok konkurencje :) Tam na pewno zaspokoi swoje potrzeby... Pozdrowienia dla ekipy z Gdańska! Niestety już coraz słabszej...

anonim GD

W Gdańsku właśnie ludzie się zwalniają masowo przez szanownego Pana dyrektora więc niedługo będzie sam obsługiwał klientów :) Niestety Trójmiasto to duża metropolia i "takiej" pracy jest mnóstwo. Ciekawe gdzie teraz przeniosą szanownego Pana dyrektora bo niewątpliwie w Gdańsku jego czas już się kończy :)

@anonim GD

To kandyduj :) zycze powdzenia a dlaczego? Bo ta firma to tonacy okręt.Długo nie popracujesz Do kwartału 2014 kilka sklepów znika:) Chwała bOGU

Krzysztof

Witam serdecznie. Kandyduję na stanowisko „Kierownika działu handlowego” i zostałem zaproszony na mini Assessment Centre. Czy może ktoś napisać czego mogę się spodziewać na takim spotkaniu? Z góry dziękuję za pomoc. Krzysztof.

EWI

Podbijam pytanie, dotyczy menadżera działu, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna, czy jest to jeden etap czy 2, czy wygląda tak jak jest to napisane na ich stronie internetowej?

romek

Pojawiło się niedawno ogłoszenie na kierownika działu w Zabrzu. Jakie aktualnie są warunki płacowe? Jak atmosfera?

Ala

Przeczytałam wszystkie opinie i... jestem trochę zaskoczona? Chociaż sama zostałam potraktowana jak śmieć...Pracowałam w Praktikerze ponad 8 lat, fakt, zostałam wykopana jakbym była zerem przez dyrektora, który nie miał pojęcia o naszej branży, ale cóż, jak dyrektorem regionalnym jest kolega ze studiów... Tak bywa. Dopóki nie trafiłam na danego ostatniego delikwenta, zwanego dalej dyrektor, praca w tej firmie bardzo mi się podobała... Pamiętam jak zaczynałam 2002r jako kasjerka :) Tak, to były czasy, to była ekipa ludzi! :) Nie mogę powiedzieć, że było luźno, oczywiście, że trzeba było latać jak z piórkiem w tyłku, wszystko musiało być zrobione na już, było niezadowolenie i marudzenie, ale wiecie co...? Nie mogę o firmie powiedzieć złego słowa, pensja zawsze na czas, pełen pakiet personalny, kodeks pracy przestrzegany. Fakt czasami przychodzili dyrektorzy z kosmosu wzięci, ale to też tylko ludzie, jedni są mało odporni na stres a inni myślą, że pozjadali wszystkie rozumy... Jak już wspomniałam, poza ostatnim dyrektorem, pracę w Praktikerze wspominam bardzo dobrze dzięki ludziom, z którymi pracowałam w Czeladzi i Katowicach :) Trzymajcie się wszyscy! :) Powodzenia!! ;)

Co nowy dyrektor to nowe pomysły jak pracownika wykorzystać. Praktiker Olsztyn zamienia się w [usunięte przez administratora] pracy, przerwy naliczane do minuty, przekroczysz minute pojawia się @ grupowy o tym. Ochrona zamiast pilnować złodziei to pilnuje pracowników, nagrywając ich i obserwując. Nagrania potem ogląda dyrektor. Obraz z kamer podłączony jest także pod TV u dyrektora. Nowe zadania i obowiązki a płaca ciągle ta sama. "Nie podoba się to się zwolnij" - ulubiony tekst gdy o coś walczysz. Nie ma co się starać, bo kiedy się starasz to dostajesz jeszcze więcej zadań, bo wiedza, że dobrze wykonasz, ale kiedy nie wykonasz jesteś najgorszym pracownikiem. Pilnują, ażeby klient był dobrze obsłużony. Wymyślili codzienne sprawdzanie i ocenianie obsługi. Każą przestrzegać 7 zasad, ale kiedy dyrektor z regionalnym mieli kontakt z ciężkim klientem, to zamiast dać przykład z 7 zasad, to przekazali sprawę menadżerowi. Źle patrzą jak ktoś bierze urlop na żądanie, ale kiedy ktoś kto nie bierze takiego urlopu, ale weźmie bo źle się poczuł czy musi do lekarza, to nie zawsze jest to dobrze rozpatrywane. Pracujemy na rozwalających się sprzętach. Jedna emazja zabytek - spadek po Poznaniu, jeździ jak chce, zacina się aż strach cokolwiek nią wrzucać na górę. Ale musimy, nie mamy wyjścia. Jedna stoi od kilku lat na magazynie zawinięta streczem, bo rzekomo nie ma kasy na naprawę. Jedna to ten rzęch i jedna jeszcze jako tako nadająca się do czegokolwiek, ale z reguły ciągle jest w użyciu. Więc często jest problem, by nią pracować. Olsztyn jest w czołówce najbardziej dochodowych marketów w sieci, ale jednocześnie zarobki zwykłych pracowników są najmniejsze. Tłumacza się tym, że np w Wa-wie jest życie droższe. Co nie jest prawdą. Większość produktów spożywczych w Olsztynie nie raz są droższe niż w Wa-wie. Sprzęt AGD i RTV jest znacznie tańszy w większych aglomeracjach. Mając okazje będąc w Wa-wie sprawdziłem ceny w Realu i ceny w Realu w Olsztynie. Są takie same na podstawowe produkt do przeżycia. Prąd, woda, mieszkanie? W niektórych miejscach Olsztyna ceny są zbliżone do cen warszawskich. Więc skąd ich dane, że w Wa-wie jest życie droższe, skoro więcej zarabiają?. Wykorzystywany jest fakt, że w Olsztynie jest bezrobocie oraz mała konkurencja. A z ludźmi robią tu co chcą. Jak najwięcej z nich wyciągnąć po jak najmniejszych kosztach. Co do dyrektora. Na czym polega jego praca? Na pilnowaniu pracowników, na czytaniu gazet, na oglądaniu w TV jak pracujemy, na opiece dziecka w miejscu pracy, na wymyślaniu i wdrażaniu nowych pomysłów. Nieważne czyim kosztem, ważny zysk. Nie ważny człowiek, ważna własna ... Menadżerowie? Biorą przykład od najlepszego. Jeden drugiego prześciga w pomysłach. Co tu powymyślać, ażeby z pracownika jeszcze więcej wyciągnąć. Nie dość, że stres od trudnych klientów to i praca stresująca. Nie ma oparcia w przełożonych. Masz problem, a kiedy o tym wspomnisz obojętnie jesteś wysłuchany. Co do premii. Kiedyś wiedzieliśmy co to jest. Na cały rok przypadały może 2-4 miesiące kiedy ich nie było, 200-300 zł brutto. Ale zmienił się tryb premiowania. Masakrycznie zostały podniesione plany po dyr. Rossie. Premia pojawiała się kilka razy w roku. Ale i tak jak został dokonany plan, zaczęli wyliczać oblicza i przeliczać ze premie wychodziły 30-50 zł albo i tak się nie dostało. Teraz o premiach zapomnijmy. Jedynie jaką premie możemy się spodziewać to premia w ilości zadań i pracy. Podwyżki. 50 zl? Nie ważne jak się starasz. Ulubieńcy i du.owłazy, którzy mało co robią i tak dostana cała pule przeznaczona na dział. Przykład. jeden z pracowników pewnego działu, kiedy harował bo sezonowy towar przyjechał to pewne osoby tylko się przyglądały i nawet nie pomogły ciężkich opakowań układać na pole. No pracownik tyle z tego miał, że nie dostał podwyżki, a tamci dostali bo są ulubieńcami menadżera. Ulubieńcy. w w/w przykładzie potrafili "zaorać" pewnego młodego sprzedawcę. Ty to ty tu ty tamto. A oni stali i przyglądali się jak ciekną z niego poty. Dostał jeden z nich naganę, nie zmieniło to faktu by nie otrzymał podwyżki. Z kolei z innego działu za to że przedłużył przerwę o kilka min nie dostał nawet 40 zł podwyżki. Cenny oczywiście brutto. Kary i nagany. A gdzie pochwały? upomnienie czy naganę można dostać prawie za wszystko. Za długo na przerwie siedziałeś. Dyrektorowi ostatnio obliczyłem czas zjedzenia posiłku = 40 min, nie wliczając wyjście do Reala po zakupy. A pracownik upominany jest nawet o minutę. Ach i nasz magiczny czytnik kart pracowniczych. 18.58 cyk cyk cyk minęło zegarkowe 2 minuty zegarek dalej pokazuje 18.58... bum pokazała się raptem 19.01. Czyżby minuta minucie nie równa? Jednym słowem, jeśli szukasz pracy szukaj w sklepiku osiedlowym, albo gdzie maja związki zawodowe lub/i szanują człowieka (pracownika). Ciekawe co zrobią kiedy zaczną się sami zwalniać? Może dyrektor sam zasiądzie przed kasą??? W zimę kiedy to są tam duże przeciągi? Albo sam wg 7 zasad obsłuży trudnego klienta? Może w weekend pójdzie

bluszcz

cześć! pracowałem kiedyś w praktikerze dokładnie w markecie w olsztynie, całe szczęście moja przygoda z tym bajzlem się zakończyła. to była już moja któraś z koli praca i dodam że nigdzie nie spotkałem sie z takim, lekko mówiąc, bałaganem. nic tylko porządki. "niezapowiedziana" wizyta jakiegoś prezesika i juz kierownictwo [usunięte przez administratora] w gacie. zaczynają sie porządki i nadgodziny. w dodatku brak sprzętów do pracy, kilka wiecznie rozwalonych paleciaków i wiecznie zajętych wózków elektrycznych. no i praca na wysokości: wszyscy maja w (usunięte przez administratora) że na regale może ci sie cos stać: "...masz tam wejść i zdjąć to... (usunięte przez administratora) mnie obchodzi że nie masz kosza bezpieczeństwa". czyli chodzi o to że jak pracujesz z BHP to już krzywo patrzą! @pepe: co do forum to było zakładane i to kilka razy. raz nawet zostało założone przez pracownika marketu w którym robiłem. co sie okazało? że koleś który założył forum dla pracowników został zwolniony przez ówczesnego dyrektora Wąsa, oczywiście było to wypowiedzenie pod groźbą. a forum faktycznie mógł by ktoś założyć po raz kolejny, ale musiał by to zrobić 100% anonimowo bo są wśród nas pracownicy którzy z miłą chęcią cie pod...doniosą. uffffffff.. całe szczęście mam już etap pracy w praku za sobą i życzę tym kilku osobom z którymi naprawdę współpracowało się bardzo dobrze wszystkiego najlepszego a przede wszystkim zmiany pracy!!! pozdro

anonim - 2010-08-10 10:04:58 Działy sprzedazy lipa, a jak tam magazyn? no właśnie, jak wygląda praca na magazynie i jaka z tego jest kasa?

Działy sprzedazy lipa, a jak tam magazyn?

Zostaw merytoryczną opinię o Praktiker - Janki

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Praktiker?

Kandydaci do pracy w Praktiker napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Praktiker