Mueller Fabryka Świec S.A.

Opinie o Mueller Fabryka Świec S.A.

nick

Jak wyglada pracy w dziale customer service?

Ja pracowałam 5 lat na produkcji i bardzo dobrze się pracowało. Jeżeli ktoś pracuje a nie sciemnia i się dogaduje z współpracownikami to praca jest super. No a jak ktoś sciemnia wolno pracuje i się z innymi nie dogaduje to wtedy ludzie piszą opinie jakie piszą. Ja polecam fajni ludzie dobry zakład

tom
@Karolina

(usunięte przez administratora)Ja juz bym tam nie wrocil,i dziewcze nie zachwalaj bo wiekszosc opini jest negatywnych i kogo sie nie zapytam to nikt niema dobrego zdania na temat tego zakladu i ludzi i atmosfery wiec milcz laskawie!(usunięte przez administratora)

@Karolina

Karolina, dlaczego już nie pracujesz na produkcji firmy Mueller S.A. Fabryka Świec? Czy awansowałaś na inne stanowisko a może zrezygnowałaś z tej pracy? Twoja opinia jest bardzo pozytywna, jakie jeszcze wskazówki masz dla przyszłych pracowników tej firmy? Na co warto się przygotować?

Asia
@Karolina

To prawda, jeśli ktoś rzetelnie pracuje i dogaduje się ze współpracownikami to na prawdę nie jest źle. A jeszcze lepiej jest jak się trafi na normalnego lidera.

@Asia

A jaką atmosferę wprowadzają liderzy? Napisz proszę, na jakie wynagrodzenie można liczyć w firmie?

Jowisz
@Karolina

A o co chodzi z tymi kulkami czerwonymi i zielonymi.

@Jowisz

Nie do końca wiem, co masz na myśli. Wyjaśnij proszę. Jest tam jakiś system premiowy?

M
@Emilia

Co do systemu wynagrodzeń operator może wyciągnąć do 30% premii (20% za wydajność, a 10% od masy palnej). Pakujące mogą mieć tylko 20% premii za wydajność. No i jeszcze mamy premie roczną dostajemy ją jakoś w grudniu. Ja osobiście na wynagrodzenie nie narzekam.

darius
@Karolina

Byłem pracownikiem przez miesiąc, zaledwie i aż miesiąc... Widziałem tą sztuczną, napompowaną jakże zachwalaną przez Ciebie atmosferę. Faktycznie, nowi tyrają, a stara kadra sobie stoi i rozmawia o(usunięte przez administratora) marynie :) To to by się zgadzało. Faktycznie, dogadują się, tylko...tylko zapominają o pracy.

Asia
@Karolina

Jak byłoby tak super to byś pracowała tam dalej

@Karolina

W pełni się z tobą zgadzam.Fajny zakład miła atmosfera.Spoko liderzy mcp2.

@Karolina

W zupełności się zgadzam!

@tom

Negatywne opinie piszą z reguły osoby, którym nie chce się pracować.

@Asia

Dokładnie.

@Emilia

Wachlarz wynagrodzeń jest nardzo szeroki. Im większe umiejętności posiada Pracownik, tym większe wynagrodzenie posiada. Poza tym w firmie funkcjonuje przejrzysty system premiowy uzależniony od efektów pracy i przestrzegania wdrożonych procedur. Jakim stanowiskiem jest Pani konkretnie zainteresowana?

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Mueller S.A. Fabryka Świec?

Liczymy tylko słupki.

Witam. Pracowałem w tej firmie kilka lat, kiedyś przychodziłem do pracy z radością, operator był operatorem, pilnował maszyn, ustawiał wszystko, dbał o jakość świec. Teraz jest to odległa rzeczywistość... Operator ma tyle obowiązków, że z trudem robi to co do niego należy, ciężko jest być w kilku miejscach jednocześnie żeby wszystko ogarnąć. (usunięte przez administratora) dajmy sobie spokój... Z nudów schodzą z góry żeby robić jakieś chore audyty, żeby tylko się do czegoś czepić i pokazać swoją wyższość nad innymi. Podejrzewam, że ich przełożeni nawet nie wiedzą jak bardzo źle to wygląda. (usunięte przez administratora) Inni zaś muszą robić wydajności, nawet z naruszeniem przepisów bhp. Ogólnie praca jest super, ludzie rewelacyjni, jedno co ją neguje, to podejście (usunięte przez administratora)do ludzi, podejście które w dużej mierze ociera się o (usunięte przez administratora), mam nadzieję że dla dobra firmy i pracowników kiedyś to się zmieni.

Abc

Masz rację w 100 procentach

Tomasz

Jak się pracuje na magazynie w Ostaszewie jako operator widlaka?

Pracownik Produkcji

Przebieg rekrutacji przez pracownika HR Pania oceniam negatywnie ,wypytywanie się o przeszlosc uważam nie na miejscu ,i przeszkadzało to ,że nie mam doświadczenia na produkcji ,a w ogłoszeniu pisało, że mile widziane doświadczenie na produkcji ,ale niekonieczne ...ponadto każda szanującą się firmą powinna oddzwonić i informować o przebiegu rekrutacji ,a jie wysyłać SMS a potem się tłumaczyć że przyjęta została osoba ,która ma większe doświadczenie na produkcji ...uważam że każdy powinien mieć równe szanse a nie skreślony zostaje na starcie ...nie polecam rozmowy z Panią (usunięte przez administratora) ...

Czemu Pani nie pracowała przez ostatnie 2 lata ?

Aga

firma poszukuje księgowej. czy ktoś może się wypowiedzieć na temat pracy w biurze i atmosferze panującej w firmie? godzin pracy?

M.
@Aga

Do księgowości zatrudniane są tylko niedoświadczone osoby, żeby przez przypadek nie umiały więcej niż przełożony.. Atmosfera zła, płace słabe..

Andrew

Witam. Pracowałam w firmie Mueller 1,5 roku. Zaczęłam w 2018 r. (usunięte przez administratora) Bywało różnie, wszystko zależy od tego na jakiej maszynie się jest, podejście Lidera i pracowników. Niektórzy pracownicy nie byli zbyt uprzejmi w stosunku do nowych pracowników i potrafili ich wykorzystywać. Swojego Lidera także dobrze nie wspominam, gdyż byłam traktowana jak przedmiot a nie jak człowiek. Operatorzy też bywali różni, np. trzeba było się upominać o przerwę, o wyjście do toalety. Patrzyli tylko na siebie a pakujące byle by normy robiły. Pracowałam na tej hali 5 miesięcy po czym zostałam przeniesiona (usunięte przez administratora). Tam było już inaczej- lepiej. Ludzie bardziej pozytywnie nastawieni, inni Liderzy. Pracowałam na deklownicy i dobrze wspominam tą pracę- zgrana ekipa, przerwę mieliśmy razem a i operator całkiem w porządku. Moja praca zakończyła się w lutym tego roku z powodu wypowiedzenia ze strony pracodawcy Plus pracy w Muellerze: -darmowy dojazd z Chełmna i ze Świecia ( od marca już busa nie ma - nie wiem dlaczego) - wynagrodzenie wypłacane na czas - premie wydajnościowe Minusy: - traktowanie pracowników przedmiotowo( najważniejsze są normy) - ciężka fizyczna praca( zależy też na jakiej hali się jest i na jakiej maszynie) - wynagrodzenie nie wypłacane kompletnie ( zdarzyło się, że 3 razy musiałam upominać się o naliczenie premii ) (usunięte przez administratora) - czasem ciężko było dostać urlop( tłumaczenie, że nie ma ludzi) - latem temperatury przekraczające 40°C na hali - brudne toalety, szatnie(usunięte przez administratora) - mało miejsca do swobodnego przebrania się - nie ma premii świątecznych, wakacyjnych - złe obliczanie wydajności ( oczywiście na niekorzyść pracownika)

F.

Na wstępie swojej opinii chciałbym zaznaczyć, że zakończyłem pracę w Muellerze w maju 2012 roku, więc mogło się tam dużo zmienić, ale ja osobiście miło wspominam pracę na prasach w tej fabryce. Faktycznie na początku doskwierał upał i często dość mocny - choć w sumie przyjemny - zapach używany przy produkcji świeczek zapachowych, ale do tego po czasie szło się przyzwyczaić. Jeśli chodzi o samą pracę, to jednak trzeba to lubić, bo praca na prawach wymaga myślenia i zrozumienia na czym polega działanie falownikow, sensorów, itp. Jeśli jesteś typem 'wciskacza guzików', to możesz tam mieć ciężko. Ja nie miałem, bo umiałem sobie wszystko ładnie ustawić. Panie pakujące, jak to typowe kobiety. Trzeba umieć z nimi rozmawiać i po prostu dobrze żyć. Trzeba zrozumieć, że ona też jest członkiem Twojego dwuosobowego teamu i zadowolona Pani pakujaca często oznaczała sprawnie działająca linkę ;) Nie wiem co prawda jakie są dysproporcje w płacach między operatorami a pakujacymi, ale jeśli są jakieś kolosalne, to niezbyt to uczciwy układ, bo jak się dobrze ustawi prasę i podkręcić tempo, to te kobiety naprawdę mają tam zajob. Jeśli chodzi o ludzi, to przekrój umysłowy różnorodny. Od naprawdę ogarniętych po życiowo sponiewieranych, ale z każdym potrafiłem sobie jakoś ułożyć relacje. Na tamten czas ekipa więc, mogę to tak powiedzieć, była bardzo OK. Teraz mój ulubiony temat. A więc szeroko pojęty management :D I tu mamy do czynienia z rzeszą wstrętnych dwulicusków. Jedyny, którego bardzo, ale to bardzo dobrze wspominam, jako gościa z zasadami i naprawdę szczerego, dobrego faceta, to był K. Byli jeszcze T. i P., którzy na początku wyglądali na spoko kolesi, ale z czasem okazali się właśnie dwulicowymi koczkodankami. Nie ładnie, Panowie! Na górze w dziupli siedziało dwóch kierowników. Nie pamiętam już ich imion. Jeden typowo od produkcji a drugi jeszcze zajmował się mechanikami i ten od mechaników był OK. Konkretny facet, z którym nie było bullshitu. Jak miał problem to mówił, ja mu powiedziałem swoją rację i raczej nie starał się wmawiać mi że białe jest czarne, kiedy miałem akurat rację. W przeciwieństwie do tego drugiego magika. Był też taki młody Francuz. I z racji tego, że mówię biegle po angielsku, dość często wpadał pogadać i popytać jakie problemy mamy. Bardzo fajny, inteligentny gość, który raczej stosował zachodnie wzorce w zarządzaniu zasobami ludzkimi (czyt. traktował Cię po partnersku - o ile byłeś w stanie się z nim dogadać, bo raczej nie mówił po polsku ;) ) Panie w Kadrach też ze dwa razy, kiedy potrzebowałem pomocy, pomogły z uśmiechem na twarzy, więc dla nich też ukłony. Ciecie na stróżówce jak to ciecie. Życiowe przegrywy, lol. To chyba tyle. Jeśli chodzi o pensje, to już wtedy (2012) jako operator prasy z bonusem za wyrobiona normę i jakimiś nadgodzinami miałem 2200 PLN na rękę, więc zakładam, że teraz można wyciągnąć trochę więcej. Zakończyłem swoją przygodę w świeczkach, trochę przez mój konflikt z dwoma gagatkami zwanych liderami, ale przede wszystkim dlatego, że wyjeżdżałem na jakiś czas na południe Polski, żeby ostatecznie wylądować w UK. Decyzji oczywiście nie żałuję, bo założyłem rodzinę, kupiłem dom, mam fajny samochód, wyjeżdżamy na wakacje, żyje na dość wysokim poziomie, a takiego praca w Muellerze raczej by mi nie zapewniła. Jednak jeśli już zdecydowałbym się kiedyś na powrót, bo stwierdze że zarobiłem już wystarczająco, i szukałbym czegoś w Grudziądzu, żeby tylko mieć na opłacenie rachunków, to z chęcią wrocilbym na prasy, żeby zobaczyć czy nadal to miejsce ma to coś ;) Póki co nie myślę o tym. A tym, z ktorymi dane mi było pracować czy to jako sąsiad od prasy obok czy jako Pani od pakowania, przesyłam serdeczne pozdrowienia. Mam nadzieję, że Wam się wszystko fajnie w życiu ułożyło. Howk!

Mara

Wszystko ładnie pięknie . Tylko szkoda że umowy na miesiąc i nara. Płacą nawet dobrze. Kobiety tyrają a chłopy obijają i latają co chwilę na papierosa i jeżdżą co chwilę paleciakami pustymi. I jacy oni zmęczeni ????

K*****

Pod koniec 2018 roku szefostwo nie mogło się nachwalić ile dobrego przyniesie nowy 2019 rok, obiecywano podwyżki, premie, premie obecnościowe. Wyszło jak zwykle, podwyżki były dla wszystkich oprócz kobiet które tyrają na produkcji. Żeby panowie mogli zarobić więcej "stworzono" im nowe stanowiska pracy, czyli robią to co zwykle ale inaczej się to nazywa. Każdy nawet najbardziej nieudolny chłopak zarabia wiele więcej niż kobieta, która każdego dnia ciężko się narobi. Dziwię się że płeć piękna godzi się na takie warunki. Może w końcu ktoś na górze zda sobie sprawę, że Liderzy Operatorzy a tym bardziej Menadżerowie nic nie osiągną bez "pakujących" (a pakująca jest od wszystkiego i nie ma żadnych przywilejów).

Loko
@K*****

Prawie wszyscy dostali podwyżki najwięcej chyba logistyka jestem facetem z produkcji nie dostałem nic więcej. Premie maja być od kwietnia ale to będą premie od wydajności. Wiadomo co wtedy będzie się dziać. Będzie niezły hardcor żeby wyrobić normę. Szukam obecnie intensywnie nowej pracy bo lepiej nie będzie pomimo że mam umowę na czas nieokreślony. Pozdrawiam.

Baqu
@K*****

Sorki wiem że kobiety dużo robią ale operator też myślisz że operator nic nie robi zamień się mi dzisiaj po rance ręce odpadają hehe ja ogarniam maszynę i pomagam moim pięknym Panią i onne mi hehe ale dzisiaj wykorzystały mnie w 130 % hehe ale uwielbiam moje panie a onne mnie bagu hehe

Wojtas pl
@Loko

Wszędzie jest (usunięte przez administratora) a ja też chcę zmienić pracę a obecnie jestem operatorem ustawiaczem arburg

Emilia

Na jaką umowę można liczyć w Mueller S.A. Fabryka Świec? Czy jest to umowa o pracę na pełen etat? Zachęcam Ciebie do podzielenia się większą ilością informacji odnośnie warunków zatrudnienia w niej. Twój wpis będzie cenną wskazówką dla osób zastanawiających się nad podjęciem pracy w firmie.

realista
@Emilia

Co za nieudolna moderacja. Te same drętwe teksty na profilu każdej firmy, dajecie sobie spokój, lepiej w ogóle zaprzestańcie wklejać te teksty, jak już ktoś gdzieś tu napisał, to wygląda na robotę jakiegoś bota. ;( Gdzie Wy żyjecie w Europie w XXI? Umowa na pełen etat? Umowa o pracę na pełen etat, naprawdę? litości!!! O pracodawco, o łaskawco, niemożliwe. Naprawdę umowa o pracę, nie wolontariat? Nie 6 miesięczny staż z urzędu pracy, finansowany ze środków publicznych, a nie kieszeni pracodawcy? Nie niepłatna praktyka na robotniczym stanowisku, za którą potencjalny pracownik musiałby zapłacić pracodawcy, zapewnić własne ubrania robocze i środki BHP i zadeklarować dozgonną lojalność w oczekiwaniu umowę na czas nieokreślony? Administratorzy słabe macie pojęcie o aktualnej sytuacji na rynku pracy, a swoimi komentarzami próbujecie zwrócić uwagę osób poszukujących pracy na takie aspekty zatrudnienia, które nie czynią z oferty pseudo pracodawców w żaden sposób atrakcyjnej propozycji zatrudnienia. Umowa o pracę, odpowiednia płaca, wypłata w terminie to absolutne minimum, które należy się każdemu pracownikowi, to nie jest żadna łaska ze strony pracodawcy, zejdźcie na ziemię!

M
@Emilia

Wszystkim dają umowy na pełen etat.

@realista

Realista, wspomniałeś tu o słabym rozeznaniu moderatorów na temat rynku pracy, wspominając w następnym zdaniu, że umowa o pracę, odpowiednia płaca, wypłata w terminie to absolutne minimum, które należy się każdemu pracownikowi. Zgadzam się, to jest coś co każdy powinien mieć zagwarantowane, lecz kiedy to "powinien" równa się z rzeczywistą sytuacją na rynku? Jeśli odwiedzasz też inne wątki to powinieneś zwrócić uwagę na fakt, iż wiele firm nie zapewnia swoim pracownikom wspomnianego "minimum" , o którym piszesz. Oczywiście - firma firmie nie równa jednak duża część firm proponuje umowę zlecenie, nie zaś o pracę. Tego typu pytania muszą się tu pojawiać, gdyż zainteresowana osoba daną ofertą pracy dzięki takim informacjom z góry będzie wiedziała czy jest sens aplikowania do danej firmy. Jeśli interesuje ją firma jedynie taka, w której pieniądze wypłacane są w terminie to dzięki komentarzom na forum dwa razy zastanowi się, czy jest sens angażować się do firmy, na której forum notorycznie jest napisane, że pracodawca zalega z terminami wypłat.

kuna

Witam serdecznie Możesz opisać dokładniej co masz na myśli określając tą pracę jako podła Pozdrawiam

t-rex

Co myslicie o nowym systemie wynagrodzen od 1 kwietnia ?

@t-rex

Pytałeś o opinie na temat nowego systemu wynagrodzeń w Mueller Fabryka Świec. Nikt nie odpowiedział na Twoje pytanie, ale może przybliżysz nam nieco ten temat? To pewnie istotna kwestia dla osób, które zastanawiają się nad zmianą pracy i biorą pod uwagę firmę Mueller Fabryka Świec.

MAŁPA
@t-rex

Ja jestem zadowolony. Przedtem miałem 10% teraz spokojnie wyrobie 25%, a można do 30%.

aaa

Czy to prawda że będą zwalniać.

KASIA
@aaa

Nie będą zwalniać.

Agata

Że co,jprd ale ktoś ma fantazje i rozsiewa jakieś nieprawdziwe informacje, byle tylko napisać ,znam go bardzo dobrze i jest naprawdę bardzo (usunięte przez administratora) chłopakiem,pomocnym i z mega pozytywnym poczuciem humoru, których zaraza nim innych,Pozdrawiam normalnych

Artur
@Agata

Ja też znam Dawida nie wiem kto pisze te brednie. Ktoś ma naprawdę pomieszanie w głowie pisząc takie bzdury. Pozdrawiam

Mili ludzie pracuje się tu w przyjaznej atmosferze.Są obiecane premie.Jak ktoś chce pracować to się tu odnajdzie i będzie zadowolony.Ja gorąco polecam

Polecam tam prace

jim

(usunięte przez administratora) byle co uwazaja sie za lepszych tylko ciekawe jak sami sie czuli jako nowi i byli traktowani no to juz zapomnieli jeszcze zrozumiem mlodych (usunięte przez administratora)

@jim

To dość niepokojące, co tu napisałaś. Jestem ciekawa, co możesz dodać o wysokości pensji w Fabryce Świec Mueller, czy mieliście jakieś dodatki, jakie były warunki pracy na produkcji?

pigwa

A w fabryce nic się nie zmienia. Gorąco upał na hali 40 stopni.(usunięte przez administratora)Tragedia.

edek z fabryki kredek

na jakie działy przyjmują

Bano

Starzy operatorzy nie szanują młodych boją się 9 swoje stanowiska i ich turaja pracuje 3 tyg a już musiałem spacifikowac starego operatora bo kozaczyl nie można się dać parking jak coś duży jest i można sobie wyjaśniać ja już raz musiałem bo się nie można dać może 70 kilo ale 4 lata MMA można się przejechać jak kolega z mpc2 hehe pozdrawiam

zawiedziony

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: dyrekcja i zarząd bez liderów i kierownictwa powinien zwołać zebranie dlaczego ludzie z bębnów ,topienia odchodzą a tam jest serce zakładu

Zostaw merytoryczną opinię o Mueller Fabryka Świec S.A. - Grudziądz

• Jak się pracuje w Mueller Fabryka Świec S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Mueller Fabryka Świec S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mueller Fabryka Świec S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 5 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mueller Fabryka Świec S.A.?

Kandydaci do pracy w Mueller Fabryka Świec S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mueller Fabryka Świec S.A.