Opinie o Elja Reykjavik w Reykjavík

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Elja Reykjavik. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Elja Reykjavik o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Elja Reykjavik w Reykjavík

azor

Jak wyglądają kwestie kwater? Jak z ich jakością, wszystko co niezbędne na nich jest?

@azor

@Pracodawca Pokój jest płatny, ale na start naprawdę okej. Na dojazdy do pracy dostaliśmy również samochód - pracowałam jako pracownik restauracji na lotnisku (Keflavik) Dzieliłam pokój z jedną dziewczyną na 4 osoby przypadała wspólna łazienka i kuchnia. Budynek jest zadbany. Masz zapewnione wszystko co niezbędne. Przede wszyskim pomagają ogarnąć wszystkie niezbędne dokumenty. Jeżeli chodzi o agencje ja z ręką na sercu polecam. Dokumenty czy wszelkie formalności były załatwiane natychmiast.

Pitakson

Zachęcony niektórymi spośród poprzednich wpisów. Bardzo dobre podejście do kandydata podczas rozmowy, same konkrety.

@Darciel

Ooo dziękuję za odpowiedź! To dobrze o nich świadczy. I wiozą na kwatere czy do firmy?

Gracjan

Co mogę powiedzieć, solidy Pracodawca, Islandia nie jest duża ale z załatwieniem wszystkich formalności nie jest wcale tak łatwo jak wszędzie. Firma Ci w tym pomoże. Praca ok.

Hela
@Obi wan

Cześć, wiesz coś więcej na temat wyjazdu do pracy konkretnie z tej firmy? :) Coś ciekawego o warunkach? Nie wiem, może widełki? Byłoby super. Narzeczony chciałby wyjechać, nie myśleliśmy nigdy o Islandii, ale może tak byłoby najlepiej

PragaPolnoc Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

na ISLANDII wypłaty są miesięczne czy tygodniówki jak w HOLANDII?

homelander

Z własnego doświadczenia mogę napisać, że najlepsze loty na Islandie wizzairem są z Gdańska i spoko są też z Warszawy. Gdyby ktoś poszukiwał, myślę że to może być cenna informacja.

Rogal Nowy wpis
@homelander

A są jakieś loty na przykład z Poznania? Czy nie warto? Znaleźć niemogę ale nigdy w tym mocny nie byłem..

Bonifacy

Kontakt przez polską agencje. Następnie przekierowanie mnie do kontaktu z Elja. Wszystko wyjaśnione tip top. Cały czas kontaktują się z kandydatem.

kaszewiak
@Bonifacy

a ile trwała u ciebie całość? to jest dogranie no i czy po majówce jest jeszcze opcja na wyjazd? szukam czegoś od maja w zawodzie mechanika albo kierowcy z papierami c, ce

Zoom Nowy wpis
@kaszewiak

Całość chodzi ci o dogranie wyjazdu tak? A nie kiedy był wyjazd? Dogranie wszystkiego łącznie z biletem zajmuje może 3-4 dni.

Oleolek Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.

Jak to jest z pogodą na Islandii latem? Jakiego rodzaju praca jest wtedy dostępna?

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Elja Reykjavik się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
Charles

Ktoś może wypowiedzieć się o pierwszej rozmowie z firmom? Jakie wrażenia i jak wygląda? Trzeba się specjalnie do niej przygotować?

homelander
@Charles

Raczej przygotowanie jak do każdej rozmowy kwalifikacyjnej. Jak po angielsku umiesz odpowiedzieć na podstawowe pytania i opowiesz o swoim doświadczeniu to powinno to wystarczyć. Oczywiście podstawa to się znać na swojej pracy.

ero

Czy jest jakiś określony dzień na który muszę tam przylecieć? W sensie na ile do przodu robota jest załatwiana?

Altair

nie no określonego dnia nie ma zależy na kiedy umówisz przyjazd i kiedy masz zacząć swoją pracę.. terminy do dogadania, czasami szukają na już a czasami trochę do przodu więc znowu zależy to od zawodów i projektów, więc najlepiej dowiadywać się bezpośrednio

zielak
@Altair

ktoś z was finalnie wyjechał i jest w stanie powiedzieć coś więcej na dzień dzisiejszy? jestem zainteresowany na pracę fizyczną

left2d

rozumiem, że tutaj masz bardziej do czynienia ze stałą pracą a nie z czymś np na 1-2 msc?

Gigi
@left2d

Raczej trochę dłuższe projekty... ale z tego co się orient to w przeszlości były krótkie też bo dostawałem od nich w tej sprawie cynk. Zadzwon dopytaj albo wyślij do nich wiadomość. Jak jesteś dobry w swoim zawodzie to zawsze cos się wykombinuje.

@Gigi

Co to znaczy, że są one trochę dłuższe? Ja bym potrzebował czegoś na lata ... Jest taka szansa? Orientujesz się? ;D Będę wdzięczny, jeśli nakierujesz.

Hitmonlee

Pytaj zawsze jak aplikujesz, na lata też może się coś zdarzyć ale jak robisz np. w budowlance to wiadomo, że mało która budowa tyle trwa czasu... Myślę że opcja na niektórych zawodach na pewno jest na dłuuugi czas

@Hitmonlee

No teraz są jakieś wyjazdy? Właśnie najlepiej coś dłuższego. Niekoniecznie musi być na stałe, ale no też nie na tydzień no nie. No i umowa właśnie jaka tam jest, Polska czy Zagraniczna od razu?, Jak to działa by ktoś wyjaśnił pls.

Umami

Umowe masz zagraniczną tj. ich, nie polską, bo to jest firma islandzka. Wyjazdy powinny być cały czas dostępne, dopytaj najlepiej ich

michalo
@Umami

Potwierdzam rozmawiałem z polską agencją i mają zlecenia na kilka stanowisk cały czas. Były też takie bez jakiegoś super fachowego doświadczenia.

Ariel
@michalo

a możesz michalo napisac jakie te stanowiska ci powiedzieli? chce zerknac czy cos mnie interesuje bo sama Islandia wydaje sie ciekawa jako kierunek

Oskarek

Czy do pracy na Islandii koniecznie trzeba mieć zaświadczenie o niekaralności? Albo przynajmniej u nich tutaj?

korba
@Oskarek

Podbijam pytanie i rozumiem, że jak trzeba to trzeba w jakimś urzędzie to wyjąć? Ktoś powie jak to wygląda obecnie?

czaknorris
@Oskarek

Trzeba mieć bez tego raczej będzie ciężko, bo to nie jest chyba nawet wymagane przez firmę, tylko przez samo państwo. Można łatwo złożyć wniosek, nawet przez neta.

Pitakson

trok
@Pitakson

doświadczenia dużo trzeba mieć????

Umami
@trok

Taki rok dwa to u nich raczej minimum. Chociaż od niektórych tutaj wiem że były też prace bez większego doświadczenia.

lot
@Umami

A jak długo trwa lot? Rozumiem, że wcześniej lepiej wszystko dogadać tam na miejscu jeżeli chodzi o prace czy można lecieć też na żywioł?

@Umami

Oooo, to orientujesz się, na jakie stanowisko można się tutaj dostać, nie mając doświadczenia? I w ogóle znajdzie się jakieś stanowisko dla kobiety? Szukam pracy za granicą, może tutaj uda mi się coś znaleźć...

Blipi

Dla kobiety to nie ma problemu, bo przecież kobiety mogą mieć też doświadczenie w każdym zawodzie.. jeżeli chodzi o bez doświadczenia, to pytaj ich co aktualnie jest, bo były oferty na zabieranie albo na lotnisku

@Blipi

Czy firma pomaga w transporcie z lotniska, czy samemu trzeba to wszystko finalnie ogarnąć?

Darciel
@Mirol

Pomaga. Kupuje tobie bilet flybusa a następnie odbierają z dworca w stolicy.

@Darciel

Darciel

Byłem i polecam Agencja podchodzi do ciebie jak do człowieka i idzie załatwić większość rzeczy na spokojnie. Najczęstsza oferta firmy to wymiana opon w sezonie i wtedy ludzi jest od groma. Jeśli chodzi o hotel zależy, gdzie się trafi. Znane są mi 3, z czego ja trafiłem do podobno najgorszego. No szału to nie robiło, ale w środku jest znoście. Ludzi, których spotkałem są spokojni i mili. Jeżeli ktoś czytał, cokolwiek o agencjach w Holandii lub oglądał filmy to tutaj tego nie doświadczy. Ale odpowiedzmy na podstawowe pytania Gdzie znaleźć ogłoszenia? Na stronie Elii lub stronie silverhand. Jak wygląda rekrutacja? Po cv otrzymasz telefon z silverhand, gdzie sprawdzą twój angielski. Jeżeli przejdziesz będziesz miał rozmowę z pracownikiem Elii po jakimś czasie (jeżeli dobrze pamiętam). Trzeba wysłać mailem dokumenty (dowód albo paszport, zaświadczenie o niekaralności i podpisaną umowę). Lot trzeba kupić sobie samemu i wysłać im potwierdzenie. Co dalej? Na miejscu możesz dotrzeć sam lub Elia kupi tobie bilet autobusowy. Na miejscu ktoś ciebie zawiezie do hotelu. Na miejscu podpiszesz dokumenty, otrzymasz kartę telefoniczną i jeżeli jesteś pierwszy raz będziesz miał wyrabiane kennitala. Konto w banku wyrabia się po jakimś, jak kennitala zostaną wyrobione. Jeśli chodzi o kartę telefoniczną i bank są one powiązane. Oczywiście mogę się lekko mylić i mogą być różnice w zależności od karty i banku. W landsbanku loguje się za pomocą numeru telefonu (karta służy jako identyfikator elektroniczny) lub polecam wyrobić sobie od razu aplikacje do dodatkowego logowania Auðkenni. Bez tego się nie zalogujecie. Jeśli chodzi o kartę warto się zapytać Elii, czy jest wasza i możecie do woli ja ładować, czy musicie wyrobić własną. Numer podobno jest ważny 6 miesięcy po ostatnim doładowaniu (jeśli w suporcie mnie nie okłamali). Jeśli chodzi o transport jest autobusem lub samochodem, ale to zależy od kontraktu. W przypadku Elii może ona tobie kupić bilet miesięczny lub zrobisz to sam. Samochód też można przez agencje chyba wynająć. Ubezpieczenie jest tylko od wypadków w pracy, więc polecam kupić własne u nas. Karta ekuz także dzieła. Nadgodziny są płatne Kontrakt np. na opony trwa dwa miesiące. W przypadku kiedy kontrakt się kończy można zapytać czy agencja ma coś lub w szefostwo w warsztacie uzna żeby przedłużyć kontrakt (sezon może sie przedłużyć lub chcą ciebie na stałe) Jeśli chodzi o koszty, to agencja potraci je z wypłaty. Fly bus to koszt 4k isk (samolot z lotniska). Miesięczny autobus (bez limitów) to 9-10k Pokój to chyba 60k na ten moment, ale może to zależeć od hotelu. W każdym razie polecam. Klepać nadgodziny, a zobaczycie 5 z przodku na pliku wypłaty.

Pikinier

Ze swojej strony również bardzo polecam współpracę z tym biurem. Konkretni ludzie od początku do końca całego proicesu.

@Pikinier

A czy w biurze pracuje ktoś z polski?

Emila

Zdażają się albo są aktualnie jakieś roboty w Keflaviku?

mistrz
@Emila

coś tam się zdarza z tego co wiem, tylko pytanie na jaki zawód szukasz... na operatorów pras krawędziowych coś tam kiedyś było jak szukałem... reszty nie pamiętam...

Regis
@mistrz

A tak to głównie praca w Reykjaviku czy również w jakiś innych miejsach wyspy? Jest jakaś reguła?

pracuś
@Regis

Reykjavik wiadomo największe miasto, ale nie ma reguły - zdarzają się też zlecenia po drugiej stronie wyspy, Keflavik z tego co wiem też wchodził w grę i jeszcze kilka innych miejscówek. Więc to zależy do pracy.

kacpi

Znalazłem informacje, że "osoby z Polski, ubezpieczone w Polskim NFZ, mogą skorzystać z pomocy medycznej w Islandii w nagłych przypadkach, na takich samych zasadach jak obywatele Islandii. Pomoc przysługuje po okazaniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego." Pewnie szczegółowe rzeczy trzeba sobie sprawdzić na stronie od ekuzu albo dopytać w nfz

Toka

czy weekendy też pracujące?

nil
@Toka

Przy niektórych ofertach z tego co wiem jest to opcjonalne, dopytaj jak będziesz rozmawiał o konkretnej ofercie. Tak to zasady ogólnej chyba nie ma. Oni są tacy, że wszystko ci dobrze wyjaśnią pod tym względem.

@nil

A jeśli już zdarzają się takie oferty, że pracuje się również w soboty, to czy można liczyć wtedy na jakieś większe zarobki? Jak to wygląda w tej firmie? :) Poza tym, czy zdarzają się jakieś nadgodziny?

Kwiatoro

No nadgodziny to właśnie zależy indywidualnie od zlecenia.

@Kwiatoro

Jeżeli się już zdarzają, to ma się za nie płacone? Jak tak, to ile? Na jakąś ekstra kwotę można liczyć?

ASR

jak wygląda kwestia pracy w budowlance na Islandii zimą? bo chciałbym wyjechać ale nie wiem czy wtedy w ogóle coś tam robią czy raczje nie

Totti
@ASR

jest jest jak ostatnio się pytałem to normalnie było dla elektryków, hydraulików, na koparki....

Mess
@Totti

a wiesz kiedy pojawiają się oferty na sezon wiosenny albo letni?

Mess

A może wypowie się kto tu dłużej już mieszka np. z rok jak to wygląda na wyspie? Chyba się wszystkim przyda szczególnie tym którzy na dłużej by wyjechali do pracy

loty

a orientujecie się z jakich miast w polsce moge tam lecieć do pracy?

Mieloniak

Świetna obsługa przed zatrudnieniem i co ważne bez zmian po zatrudnieniu. Dalej kontakt na bardzo dobrym poziomie i wszystko wyjaśniane na bieżąco. Brak niepotrzebnego zawracania głowy a przy tym regularnie czuje się zaopiekowany. Jak dla mnie top.

@Mieloniak

A jak z mieszkaniem, zakwaterowanie i ludzie są Oki? Ile musisz dopłacać ? Jakoś się to później zwraca czy jednak się trochę na tym płaci? No i czy pojechałeś sam czy może w parze ? Pewnie tak raźniej?

Ringo
@Ania

Z kwaterami spoko, normalnie jak jedziesz na własną łape to jest z tym spory problem a tutaj masz ogarnięte, to jest super. Ale w jakim sensie może ci się zwrócić wynajem? Ja nie narzekam i mi sie opłaca tak ci powiem.

Vegeta
@Ania

W parze to w sumie ciężej pracę znaleźć no chyba, że jakiś projekt z mniejszymi wymaganiami albo dwie osoby mają fach w rękach. Tak byłoby najlepiej.

Tasak

Pomijając agencje na Islandii bo chyba nie ma ich aż tak dużo, to nawet jak porównam taką Holandię to naprawdę bardzo dobra i profesjonalnie prowadzona agencja! Od ustaleń do samej pracy.

zjawa
@Tasak

a dasz jeszcze jakieś szczegóły? na jakie zawody oferty? tylko praca dla fachowców w zawodzie czy też dla niedoświadczonych?

Robciu
@zjawa

Głównie specjaliści to jest fachowcy jak pisałeś,ale zdarzają się też propo bez jakiś specjalnych umiejętności i doświadczenia. Ale zawsze angielski wymagany,

Bull

wiadomo na islandie nie tak łatwo się dostać, więc z jakim wyprzedzeniem trzeba się dogadać żeby dograc lot i tym podobne rzeczy???

Zostaw merytoryczną opinię o Elja Reykjavik - Reykjavík

• Jak się pracuje w Elja Reykjavik?

Zobacz opinie na temat firmy Elja Reykjavik tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Elja Reykjavik?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 13 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Elja Reykjavik