Opinie o FDM Grupa Polska Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie FDM Grupa Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie FDM Grupa Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FDM Grupa Polska Sp. z o.o. w Kraków

NigdyWiecej

Każdemu kto się zastanawia, „bo to świetny start” - absolutnie odradzam. To była męka psychiczna, tortury. Te treningi są tak kiepskie, ze ludzie musieli wykupywać sobie jakieś pakiety na portalach różnych żeby się faktycznie uczyć, przez co koniec końców siedzieli do nocy a nierzadko do rana. Żeby ogarnąć temat. Javy próbują nauczyć w 6 tygodni, co jest niepoważne, bo ten język wymaga minimum 3 miesięcy, najlepiej 6-9 miesięcy. Okłamują pracowników, nigdy nie odpowiadają wprost, hr wola o pomstę. krążyło nagranie na ktorym hr generalist mówił, ze jakby doszło do sytuacji ze nas zwolnią to dadzą nam miesiąc wcześniej znać - powiedział to przerywając innej kobiecie z hr która powiedziała, ze POSTARAJĄ się dać nam znać jak najwcześniej, a ten generalist powiedział ze nie spróbują, tylko dadzą, ze to gwarantuje. Zwolnili nas pare dni przed koncem miesiąca, niektórych o tym nawet nie informując, te osoby po prostu otrzymały „mutual agreement”, nie wiedząc wcześniej, ze zostają zwolnione. Teraz jesteśmy bezrobotni bo nawet nie mieliśmy szansy żeby coś znaleźć w te pare dni. Wracając do treningów- bo widzę ze jedna bardzo konkretna i szczegółowa opinia została skasowana- tragedia. Są trenerzy którzy mówią ze wiedza tyle co my i nie są w stanie nam pomoc jak coś nie działa, a projekt mamy do oddania właśnie im… są tacy którzy wybierają sobie osoby żeby po nich jezdzic. I są tacy którzy maja po 2 tyg wymagania jak do midów. Jak się im mówi co mogłoby być lepsze czy coś jest niefajne, jest się na celowniku. Bardzo wyraźnie dają znać ze jesteśmy tylko „assets” i nasza opinia się nie liczy. Do tego nie ma co liczyć na prace w programowaniu. Maja oferty tylko jakichś innych stanowisk nie związanych z kodowaniem i się denerwują, jak nie chcemy tych pozycji.

Vuko
@NigdyWiecej

Mam takie samo doświadczenie. Zapewnienia, że dowiemy się o zwolnieniu z wyprzedzeniem, a potem z dnia na dzień wypowiedzenie. Plus jest taki, że wtedy przestaje obowiązywać drakońska kara za wcześniejsze rozwiązanie umowy.

km123

Ciekawe i merytoryczne szkolenie. Kontakt z managementem bardzo dobry. Świetna firma ,żeby zacząć prace w IT.

@km123

Cześć. Bardzo dziękujemy za pozytywną opinię. Pozdrawiamy, Zespół FDM Grupa Polska

Lucy Nowy wpis

Właśnie trwa w necie rekrutacja na stanowisko specjalista ds. kadr i płac. Napisali, że firma oferuje 9 775–11 240zł. A jednocześnie wymaga np. 3 lat doświadczenia. Czy górną stawkę dostaje każdy, kto spełni te wymagania, czy trzeba czymś dodatkowym się wykazać?

NigdyWiecej

Ewka
@NigdyWiecej

A.mozesz napisać ile firma płaci za takie szkolenie? Jak to wygląda z praktycznego punktu widzenia? Trzeba zaliczać jakie testy żeby widać było progres? Czy jak to dokładnie wygląda przez ten okres szkoleniowy?

Sonia
@NigdyWiecej

No, ok widzę tu szeroką opinię o tych treningach. A czy po odbyciu tych treningów uczestniczy mają jakąś ankietę dla uczestników? Proszą o jakiś feedback lub zwrotkę o ich opinię? Czy firmy nie interesują wrażenia z treningów?

@Ewka

Cześć. Wszystkich informacji chętnie udzielają nasi rekruterzy pod adresem rekrutacja@fdmgroup.com. Pozdrawiamy, FDM Grupa Polska

@Sonia

Cześć. Pytamy uczestników programów FDM o opinię na różnych etapach, także po odbyciu szkolenia. Pozdrawiamy, Zespół FDM Grupa Polska

Vuko Nowy wpis
@NigdyWiecej

Czy w FDM Grupa Polska Sp. z o.o. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Nowy wpis

Nasi rekruterzy przedstawią dokładnie system wynagrodzeń i benefitów. Proszę napisać na adres: rekrutacja@fdmgroup.com Pozdrawiamy, Zespół FDM

@Pracodawca Jak wygląda proces rekrutacji na stanowisko Junior Technical Operations Analyst w ramach The FDM Graduate Program? Czy jest tylko dla osób, które właśnie ukończyły studia?

@Tomek

Dobrze, żeby też wyjaśniono, jaka jest metoda wdrażania. Odezwie się ktoś z info, jak długo trwa pierwsza umowa o pracę i za jaką pensję się pracuje?

@Tomek

Cześć. Program dla absolwentów FDM jest dla każdego z tytułem licencjata lub magistra. Nie ma jednak ograniczenia co do okresu, który upłynął od ukończenia studiów. Na wszystkie pytania z przyjemnością odpowiedzą nasi rekruterzy pod adresem: rekrutacja@fdmgroup.com.

Cześć. Zachęcamy do kontaktu z naszym dziełem rekrutacji: rekrutacja@fdmgroup.com. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Pozdrawiamy, zespół FDM Grupa Polska

Firma FDM Grupa Polska Sp. z o.o. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Junior Technical Operations Analyst. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Poznań
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych

Czy FDM Grupa Polska Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Tak, karta sportowa jest przewidziana wśród benefitów dla pracowników. Pozdrawiamy, zespół FDM Grupa Polska

@FDM Grupa Polska Sp. z o.o.

A jakie są zasady związane z tą wspomnianą kartą? Ona jest całkowicie finansowana czy tylko w pewnej części? Ciekawią mnie także alternatywne benefity. czy można z niej zrezygnować i wykorzystać jakiś ekwiwalent?

Cześć. Wszystkich informacji udzielą nasi rekruterzy. Proszę pisać na rekrutacja@fdmgroup.com. Pozdrawiamy, FDM Grupa Polska

km123

@km123

Łucja

Wszystkich, czyli ogólnie ile osób zostało zwolnionych? Czy jest jakaś szansa na to, że zostaną te osoby przyjęte spowrotem, skoro wspomniano o przynajmniej miesiącu bez pracy?

Resource
@Łucja

Coś koło 50. Wszyscy w Polsce. Wczoraj tez się zapytałam czy szkolenia się odbywają, To powiedzieli że nie, ponieważ robią za duże minusy na nas. Zostaliśmy po informowani że jest szansa że do nas zadzwonią jak coś się pojawi, nawet za pół roku. A z tym miesiącem miałam na myśli to, że teraz jest koniec maja i nie znajdziemy od 1 czerwca pracy w ciągu 6 dni. Więc cały miesiąc prawdopodobnie będziemy bez pracy.

Asset

@Administrator Nie polecam współpracy z FDM Group. Przedwczoraj okazało się, że pomimo wcześniejszych zapewnień, kilkadziesiąt osób nie znajdzie zatrudnienia. Trudno mówić o ustaniu pracy, bo na etapie treningu dostaje się jedynie umowę zlecenie, przez co Polska wypada bardzo niekorzystnie na tle oddziałów w innych krajach. Trudno mówić o ludzkim traktowaniu, kiedy ludzie są nazywani wprost „zasobami” albo ,,aktywami”. O ile ,,zasoby ludzkie” faktycznie istnieją jako pojęcie, pierwszy raz spotykam się z użyciem takiego pojęcia wobec drugiej osoby, które ją odczłowiecza. Jakość treningów woła o pomstę do nieba. Osoby, które wcześniej nie programowały, nierzadko były pozostawione same sobie, a jeden z trenerów przyznał, że ,,jesteśmy tu po to, aby utrwalać wiedzę”. Biorąc pod uwagę fakt, że przynajmniej część osób chciała się przebranżowić i wejść do branży IT, trudno utrwalać wiedzę, której się jeszcze nie ma. Typowy tydzień polegał na wtłaczaniu trainees (osobom, które odbywały szkolenie) informacji w 3-4 dni, a później na oczekiwaniu, że w piątek ci sami ludzie, którzy nie mieli pojęcia o temacie w poniedziałek, napiszą egzamin. Nierzadko obszerność zagadnień zmuszała do siedzenia nad tematem do późnych godzin nocnych lub na zarwaniu nocy tylko dlatego, żeby oddać projekt. Nie licząc kilku naprawdę dobrych i pomocnych instruktorów, zdarzały się przypadki, gdzie np. prowadząca była poprawiana przez słuchaczy i nie była w stanie odpowiedzieć na jakiekolwiek pytanie. Pomimo licznych zgłoszeń dotyczących jakości szkoleń, niewiele się zmieniło. Kontakt z samą firmą jest utrudniony, zwłaszcza z działem HR lub Payroll. Zdarzało się, że wypłaty były niższe o kilka lub kilkanaście złotych, czego nikt nie jest w stanie sensownie wyjaśnić. Wielokrotnie trzeba upominać się o jasną i konkretną odpowiedź na zadane pytanie, bo próbują zbyć pytającego przez rozmytą odpowiedź przepełnioną ładnymi, ale mało znaczącymi formułkami. Może i część ludzi miała udany start w branży IT dzięki FDM Group, ale zdecydowanie odradzam ich usługi. Radzę zastanowić się dwa razy czy stres, zszargane nerwy i konieczność naprawiania swojego zdrowia fizycznego i psychicznego (przez 14 tygodni jest się wyjętym z życia) jest tego warta.

Honorata
@Asset

Za te treningi to pracownik dostaje normalną pensję czy robi te treningi i pisze egzamin za darmo i nie ma za ten czas kasy? Jak wygląda rozliczanie za ten czas?

NIEPOLECAM

Do tego nie ma szans na prace w programowaniu. Wciskają nam wszystko inne, ale nie ma szans na kodowanie. Sa jakieś No-code application, cloud, siedzenie w excelu. Pozycji dla programistów jest mniej więcej 1 na 200. I tam biorą przeważnie ludzi po studiach, albo z poza fdm.

NiepolecamFDM
@Honorata

@Honorata sprawdź sobie poniżej wywiad, tam jest wszystko opisane. Treningi są płatne, dostaje się 5000 zł brutto, na umowę zlecenie.

@Honorata

Cześć. Uczestnicy programu FDM otrzymują wynagrodzenie od pierwszego dnia szkolenia. Po więcej szczegółów zapraszamy pod adresem rekrutacja@fdmgroup.com. Pozdrawiamy, Zespół FDM Grupa Polska

Diana

Planuje podesłać aplikacje na stanowisko Młodszy Analityk Finansowy, w treści ogłoszenia podane jest 7 dniowe szkolenie wdrażające. Czy stawka za takie szkolenie jest taka sama jak za godzinę normalnej pracy? Ile wychodzi wynagrodzenia w skali miesiąca? Jak z atmosferą? Można liczyć na pomoc i życzliwość współpracowników?

aaa

a to nie jest tak że ktoś po prostu chce pracę znaleźć i o coś zapytać? sam chce się dowiedzieć jak szkolenia wdrażające u was wyglądają i czy rzeczywiście pozwalają na łatwe wejście w szeregi firmy?

@Diana

Cześć. Bardzo prosimy o maila na adres rekrutacja@fdmgroup.com. Nasi rekruterzy chętnie opowiedzą o szczegółach. Pozdrawiamy, FDM Grupa Polska

@aaa

Cześć. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Prosimy o wiadomość na adres rekrutacja@fdmgroup.com. Pozdrawiamy, Zespół FDM Grupa Polska

Edyta

Witam, ktoś się orientuje w kwestii stanowiska junior technical operations analyst? Chciałam się dowiedzieć, jak różnią się zarobki pomiędzy tym stanowiskiem a regularem, tzn. nie juniorem. Bo widziałam, że takie też mają. Sama nie wiem, które bardziej mi jeszcze odpowiada, bo aż tak dużo nie mam doświadczenia, ale też nie to, że wcale.

@Edyta

Shawky

Thank you FDM for giving me that great oportunity

@Shawky

Hello. Thank you for your positive feedback. Best regards, FDM Group Poland Team

Sprawdzam właśnie warunki szkoleń dla absolwentów w programie FDM Biznes. Między innymi jest tam wymóg gotowości do pracy w ciągu 18 miesięcy od ukończenia szkolenia. Czy to znaczy, że niezależnie od wyników tego szkolenia nie można się zatrudniać nigdzie indziej przez 1,5 roku? Taki specyficzny zakaz konkurencji?

Cześć. Program FDM obejmuje szkolenie i pracę, ale nie wiąże się z zakazem konkurencji. Prosimy napisać na rekrutacja@fdmgroup.com, a nasz zespół opowie o programie w szczegółach. Pozdrawiamy, FDM Grupa Polska

FDM Group

FDM is a great place to start for someone trying to get into IT. You will be provided with a lot of training prior to joining a client. In my honest opinion, the pay isn't great for the 1st year if you're an experienced person in the field, but if you're new, then I'd say it's fair. You also get a chance to join the client permanently so you don't have to worry about your future after the contract with FDM. My overall experience with FDM has been positive.

Olga
@FDM Group

To jesteś w stanie napisać, ile mniej więcej idzie zarobić na sam początek? I po jakim czasie można liczyć na stabilne, stałe zatrudnienie? Bardzo zależy mi na długotrwałej współpracy...

@FDM Group

Many thanks for the positive review. FDM Group Poland Team

@Olga

Cześć. Prosimy o przesłanie pytań na rekrutacja@fdmgroup.com. Nasz zespół rekrutacyjny chętnie na nie odpowie. Pozdrawiamy, FDM Grupa Polska

Question

Hello folks Sorry for not using the polish language I got an offer to work with FDM GROUP As Mid-level Technical Operations Analyst Currently I'm working as technical support agent in cap. The position is including 6 weeks training Do you recommend this company and this position with the knowledge that I'm thrilled to improve my self.

Anonymous
@Question

Hello I been working with them for 18 months and i can say that they have gave me good opportunity to start my career in IT Thanks to them, That was the good point The bad point is: their payroll and HR makes mistakes counting the salary and the sick leaves and they do everything to cover that even if you complain when my contract ended i did not had screenshot of my account holidays When they had to pay my unused holidays they scammed me, and i could not prove that, so i accepted the fact that they scammed me, but my other colleagues had screenshots and they proved that they have to get more money, and FDM paid that for them This is so bad thing from their side, But in general they can give you good opportunity to kick off :)

Brytek

Miałem doświadczenia z rekrutacji UK, udało się przejść rekrutację, ale potem zacząłem czytać opinię na glassdoor i innych portalach (wszystko odnośnie UK). Podziękowałem. Jakiś czas później zobaczyłem, że firma wkracza do Polski z lekko innymi zasadami. Płatny trening itd. Ktoś mi pisał o tej firmie na fb (był temat) - pisałem, że w UK reputacja firmy jest kiepska, że lepiej się zastanowić. Ale zostałem dość mocno zjechany, miedzy innymi przez osobę, która zaczęła trening i zachwalała, mówiąc, że jest super, praca gwarantowana, a to tylko półtora roku. Mam nadzieję, że tej osoby nie spotkały powyższe historie. Kiedyś będąc w Polsce (na codzień mieszkam za granicą) poszedłem z kolegą na targi pracy i była tam firma FDM. Zapytałem Panią, jak to wygląda, pogadała, potem zapytałem, czy wszyscy dostali pracę i czy są zadowoleni, bo jednak w UK nie było różowo. Naskoczyła na mnie, że już setki osób przeszly przez FDM i pracują, a jak nie jestem zainteresowany, to mam spadać. Także mimo, że nie pracowałem, to przestrzegam - nie jest cieżko się dostać, ale chyba ciężko mieć pozytywne odczucia. Na forach czytałem, że ludzie potrafili dać sobie spokój z IT po takiej przygodzie.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Resource

25.05.2023 03:05

Resource ikona wywiad

Chciałabym opowiedzieć o tym jak rzuciłam swoją karierę, dobre zarobki, żeby robić to, co mi się zawsze marzyło, czyli programować. Firma FDM obiecywała mi spełnienie tych marzeń. Zapewniali mnie, że potrafią znaleźć pracę każdemu kandydatowi.

Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega?

Resource ikona wywiad

To jest Firma rekruterska, więc ja też zostałam zrekrutowana jako Trainee Java Developer. Przeszłam z tą firmą 14-tygodniowe płatne szkolenie, po którym miałam dostać pracę jako programista.

Czy masz możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynika ta decyzja?

Resource ikona wywiad

Tak, ale tylko w czasie bycia trainee (osoba w trakcie 14-tygodniowego szkolenia). Potem to może zmienić się, a wszystko jest uzależnione od klienta, dla którego realizujemy projekt.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Resource ikona wywiad

Nie ma widełek. Wszyscy zarabiają tyle samo, czyli po 5000 zł brutto - podczas 14-tygodniowego szkoelnia i przez jakiś czas po. Potem jak się otrzyma placement (pracę przy projekcie, u klienta) jest 5400 zł brutto - przez pierwszy rok. Ostatnie pól roku placementu to 7200 zł brutto.

Jak długo pracujesz w tej firmie?

Resource ikona wywiad

7 miesięcy - wynika to z tego, że po 14 tygodniach szkolenia jest się w fazie oczekującej, w której się robi projekty, doszkala itp. Jedna ważna kwestia to też to, że gdy chcemy zerwać kontakt po tym szkoleniu czy w trakcie, musimy zapłacić za szkolenie 45 tysięcy złotych. Jeżeli od dnia zakończenia szkolenia minie 90 dni, możemy odejść bez płacenia, jeżeli nie znaleźli nam pracy, projektu, klienta, który nas przyjmie do pracy.

Czy poleciłbyś/poleciłabyś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Resource ikona wywiad

Nie poleciłabym pracy w tej firmie, ponieważ kosztowała mnie ona dużo zdrowia psychicznego, wiele nadgodzin (oczywiście nieodpłatnych, ponieważ niby nie byłam do nich zmuszona), ale żeby wyrobić się z materiałem musieliśmy pracować do 12 w nocy i w weekendy również.

Co najbardziej lubisz, a czego nie lubisz w tej firmie? Uzasadnij odpowiedź.

Resource ikona wywiad

Cieszę się, że miałam okazję nauczyć się programowania. Nie podoba mi się, że nazywa się nas bezpośrednio „resources” (zasoby) i „assets” (zasoby, aktywa), a nie „person” (osoba). Do wad tej pracy zaliczę też fakt, że o niczym się nas (pracowników) nie informuje - ten temat doprecyzuję jeszcze w dalszej części wywiadu.

Resource ikona wywiad

W tej chwili nie ma żadnych możliwości rozwoju, ponieważ po 14-tygodniowym szkoleniu zwolnili nas, bo nie mogli nam znaleźć pracy, więc powiedzieli, że nie zarabiają na nas i im się nie opłacamy. Jestem jeszcze zatrudniona tylko do końca maja.

Jak wyglądają szkolenia w Twojej firmie? Czy są zaplanowane i jak często się odbywają? Jakich obszarów/ tematyki dotyczą? W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynika? W jakich obszarach chciałbyś być szkolony i dlaczego?

Resource ikona wywiad

Szkolenia były w 100% zdalne i trwały 14 tygodni, od poniedziałku do piątku, teoretycznie od 9.00 do 17:30. W praktyce trwały one często do 12 w nocy a czasami nawet do 9 rano. Co tydzień był egzamin i co tydzień był nowy temat, np. jeden tydzień html albo CSS, co w praktyce wyglądało tak, że poniedziałek, wtorek i środa były wykłady, w czwartek mieliśmy egzamin testowy a w piątek tylko egzamin albo projekt do przedstawienia. Szkolenia OFICJALNIE nigdy się nie przedłużały. Ale praktycznie codziennie musieliśmy tworzyć projekty, na które czas już był tylko po szkoleniach. Przełożeni reagowali na to w następujący sposób: „to nie jest nasza sprawa, czy wy się decydujecie po godzinach coś robić”. To było oficjalne stanowisko, jednak nadgodziny do nocy były na porządku dziennym, tak samo w weekendy, bo przez szkolenia nie było jak tego wykonać w trakcie godzin pracy. I nie nie byliśmy uprzedzani, że projekty mogą być tak obfite, wręcz przeciwnie, mówiono nam, żebyśmy szanowali swój czas (to były słowa osoby, która zajmowała się naszym onboardingiem, czyli nie miała z treningami nic wspólnego ). Gdy się nie oddało projektu na czas, to się nie zdawało, ocena była gorsza (mieliśmy oceny w systemie), można było powtórzyć, ale w pierwszy dzień dopiero nam powiedzieli, że 3 niezdane egzaminy to pożegnanie się z firmą i zmuszenie do zapłaty 45 tys., bo to z naszej winy niezdane.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynika?

Resource ikona wywiad

Atmosfera jest bardzo napięta, ponieważ osoby odpowiedzialne nie dzielą się informacjami, o które pytamy. Nawet jak bezpośrednio o coś pytamy, to zawsze otrzymujemy dyplomatyczną polityczną 'odpowiedź bez odpowiedzi'. I nigdy nie wiemy, czym nas zaskoczą, tak samo jak nigdy nie wiedzieliśmy na czym stoimy, a cały czas nam mówiono, że jest super, że będziemy mieli pracę. Jednak na końcu okazało się, że od wielu miesięcy już wiedzieli, że nie będziemy mieli pracy.

Jak oceniasz warunki i ustalenia z pierwszego dnia pracy względem przestrzegania tych ustaleń przez pracodawcę? Jeżeli pracodawca nie przestrzega warunków, opisz dokładnie o jakie warunki chodzi i co nie jest przestrzegane.

Resource ikona wywiad

Firma nie przestrzega 8-godzinnego dnia pracy. W praktyce wyglądało to tak, że przez 8 godzin mieliśmy wykłady z jednogodzinną przerwą na obiad i na koniec dnia dostawaliśmy projekt do oddania na następny dzień, jednak już z tych 8 godzin nic nie zostało, więc musieliśmy w wolnym czasie pracować i często w weekendy.

Resource ikona wywiad

Przede wszystkim bycie transparentnym i mówienie od początku przy rekrutacji, że szansa na pracę w zawodzie będzie mała i że jest duża szansa, że można dostać pracę, która nie jest związana z programowaniem. Drugi najważniejszy aspekt to, żeby była umowa o pracę, a nie umowa zlecenie. Ta sama firma w Niemczech ma normalną umowę o pracę z ubezpieczeniem, urlopem i chorobowym. Niech nauczą swoich pracowników traktować innych jak ludzi, a nie jak zasób. Uważam też, że powinny być sprawdzane maile (szczególnie od osób z HR), bo tam widoczny jest brak szacunku i takie chamstwo, że można się popłakać. Generalnie ludzie z tej firmy zachowują się tak, jakby robili nam wielką łaskę że my tam też jesteśmy, więc jakieś szkolenie w tym zakresie by im się się przydało. Inna bardzo ważna rzecz to przyjmowanie konstruktywnej krytyki od wszystkich osób, które trenują. Te wszystkie szkolenia były tak kiepskie, że po tych 8 godzinach musieliśmy zaplanować sobie kolejne osiem (lub więcej godzin) własnej nauki i wiele osób wykupywało sobie kursy poza naszą pracą, żeby się czegoś nauczyć. Fajnie by też było, gdyby zatrudnione osoby z zagranicy faktycznie znały ten język i potrafiły się nim posługiwać. Bardzo ważnym aspektem byłoby też, żeby dopasować te treningi/ szkolenia do czasów w jakich one się odbywają, żeby ludzie się nie wykończyli fizycznie i psychicznie, by się ze wszystkim wyrobić.

NIEZADOWOLONY

Nie polecam, jeśli nie macie doświadczenia czy wykształcenia kierunkowego to ciężko będzie. Niczego się nie nauczycie.

abcd

Mogę jedynie powiedzieć że babkę z HR to mają niespecjalną. Zawraca głowę wysyłając maile i dzwoniąc, umawiając się na jakieś rozmowy zamiast od razu wyłożyć konkrety, a gdy do niej dochodzi to w ciągu minuty rezygnuje bo "nie zauważyła że nie mam magistra", mimo że w ofercie było napisane, że osoby kończące studia (jestem na 4 roku) także są mile widziane. Strata czasu, chyba każdy widzi co tu zostało zrobione (to dosyć wymowne jak pani wykonuje swoją pracę). W dodatku po zwróceniu uwagi, że w CV wszystko jest absolutnie przejrzyście opisane, reaguje agresywnie, że to pracownik powinien sam "odwalić" (parafraza) robotę rekrutera i wybierać tylko te oferty gdzie w 100% pasuje (chociaż w tym przypadku to chyba owa pani nawet własnej oferty nie znała). Chyba najsłabsza rozmowa na jakiej byłom, poziom po prostu taki, że można się jedynie uśmiechnąć z politowaniem.

Pytający

Hej, czy ktoś miał okazje być zatrudnionym na Graduate Program w FDM Group? Jak wrażenia z treningu i późniejszej pracy? Czy polecacie?

Hej, Pragnę zapytać odnośnie specyfiki pracy w firmie FDM Grupa Polska Sp. z o.o.. Czy warunki pracy są w porządku? Bardzo dziękuje za wskazówki.

Hej, warunki w porządku, raczej wszystko przejrzyście, całkiem niezłe szkolenie przygotowujące do pracy po stronie klienta. Dobry kontakt z managerami. Jedyne do czego się można przyczepić, to że czasem się ociągają z wypłacaniem za nadgodziny. Jeżeli klient będzie wymagał od pracownika pracy w dni ustawowo wolne od pracy, to trzeba się będzie przypominać o wypłatę premii za ten dzień. Kiedyś też trochę szwankował HR, ale to już uległo znacznej poprawie. Management bardzo szybko reaguje na zgłaszane problemy. Dla kogoś bez doświadczenia, to naprawdę dobra okazja na start w branży IT.

Iza

To ile mniej więcej czeka się na wypłatę nadgodzin?

Zostaw merytoryczną opinię o FDM Grupa Polska Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w FDM Grupa Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy FDM Grupa Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FDM Grupa Polska Sp. z o.o.?

FDM Grupa Polska Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 3 ocen.
  • Aleja Pokoju 18
    31-564 Kraków

FDM Grupa Polska Sp. z o.o.