Opinie o Topmet Light Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Topmet Light Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Topmet Light Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż oświetlenia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Topmet Light Sp. z o.o. w Poznań

Wally

Panorama tej firmy wygląda tak: szefostwo nie interesuje się kompletnie niczym, chyba z ledwością wiedzą, że firma w ogóle istnieje. Kierowniczka zespołu handlowego niekompetentna i nie panuje zupełnie nad rozpuszczonym, roszczeniowym i skłóconym między sobą zespołem handlowym (dodam, że w tej firmie kierownika czy kierowniczkę handlową wybierają sami handlowcy i oni ją czy jego "egzaminują" podczas rekrutacji, w której właściciele w ogóle nie biorą udziału - dlatego wybierają osobę słabą, nie zaś kogoś, kto ich ustawi i zrobi porządek w dziale handlowym - taka praktyka to (usunięte przez administratora) w czystej postaci). Do tego kadrowa na niczym się nie zna, a w firmie panuje straszna atmosfera, skłócony jest nie tylko dział handlowy między sobą, ale wszystkie inne działy że sobą i ciągle wymigują się od odpowiedzialności. Drugiej firmy z tak dziadowską atmosferą i z tak chorymi układami że świecą szukać.

Ex pracownik (na szczęście)
@Topmet Light

Co za bzdury!!! Po pierwsze ktoś odpowiada Wallyemu, który przedstawił się, że jest aktualnym pracownikiem w taki sposób, jakby został z firmy zwolniony czy wyrzucony. Taka odpowiedź, pokazuje, że w firmie Topmet ciągle myślą w sposób sekciarski, że oni to dobra firma, a wszyscy inni, którzy odchodzą z firmy są be. Otóż nie: każdy dobry pracownik, który ma trochę oleju w głowie odchodzi z tej firmy. Ktoś napisał, że firma istnieje 35 lat. I co z tego? Jak się w tym czasie rozwinęła? Od wielu lat stoi w miejscu. Ile jest firm, które istnieją znacznie krócej, a są dobrze zarządzane i są potentatami. Poza tym, co jest nieprawdą w tym, co napisał Wally? Może to, że właściciele kompletnie nie interesują się firmą i nawet nie wiedzą, kogo i jak zatrudnia się na kluczowe stanowiska w firmie? Może prawdą nie jest, że pracownicy sami dokonują rekrutacji swoich przełożonych? O takiej niedorzeczności w żadnej innej firmie nikt nawet nie słyszał i kiedy o tym komuś wspomniałem, nikt nie chciał uwierzyć. Może nie jest prawdą, że w firmie panuje fatalna atmosfera, każdy za plecami każdego obgaduje, wszyscy mają za plecami pretensje do innych, działy między sobą nie współpracują, tylko zrzucają odpowiedzialność na innych? Do tego, co napisał Wally dodałbym jeszcze organizowanie przez zewnętrzną firmę infantylnych, nikomu nie potrzebnych i do niczego nie prowadzących szkoleń, które są tylko stratą czasu i pieniędzy. W każdym razie cieszę się, że ten etap mojego życia w postaci pracy w firmie Topmet mam za sobą. Odszedłem stamta z własnej woli i nikomu nie życzę pracy w takiej atmosferze w oparach niedorzeczności w firmie, która w ogóle się nie rozwija.

Iktorn

Niepoważna firma. Wymyślają jakieś bzdury, a atmosfera fatalna. Wiecznie trwająca wojna i pretensje między działami i nikt nad tym nie potrafi i nie chce zapanować.

Małgorzata
@RFID

Serio? No i skąd niby takie coś się tu bierze? Kto konkretnie powinien tym wszystkim zarządzać?

Ta przytaczana gorsza atmosfera to na każdym dziale jest czy jednak od czegoś to zależy? wole się upewnić, ponieważ zauważyłam, że dziś dodano ofertę na recepcje i planuję aplikować. tylko prócz omówienia atmosfery możecie mi napisać jaka jest teraz stawka godzinowa?

Ewela Nowy wpis

a to nie tak, że w każdej firmie mogą jakieś spiny występować? zastanawiam się bardziej nad tym jak interceptować fakt, że ktoś z kadr tak powiedział? Nie ma mydlenia oczu na rozmowie ani nic? O co występują najczęstsze konflikty jeśli już?

Łubudubu Nowy wpis
@Ewela

Spiny mogą wystąpić i nawet są wskazane, ale akurat w tej firmie na ogromną skalę jest obmawianie za plecami, unikanie odpowiedzialności i przerzucanie jej na innych, itd. W takiej atmosferze nie da się normalnie pracować, no chyba, że ktoś coś takiego lubi. Ja za nic w świecie nie wróciłbym do Topmetu. I nie dziwi mnie, że kadrowa coś takiego powiedziała podczas rekrutacji.

Widziałem, że w ogłoszeniu na Key Account Manager napisali, że znajomość dodatkowego języka typu hiszpański będzie mile widziana, no a myślicie, że zapłacą wtedy więcej czy tylko będą jakieś dodatkowe obowiązki? Może ktoś w praktyce się miał okazje przekonać dajcie znać wtedy.

Wally

Topmet Light
@Wally

Firma TOPMET właśnie rozpoczęła swój 35 rok działalności. Myślę, że takie wyssane z palca opinie nam nie zaszkodzą. Niestety zwolnienia osób są często konieczne dla dalszego rozwoju przedsiębiorstwa. Szczególnie cenimy ludzi współpracujących z nami 10 lat 20 lat a nawet 30 lat i dłużej. Nie dziwi mnie rozgoryczenie osób opuszczających nasz zespół. Życzę powodzenia i lepszego dopasowania do kolegów w następnej pracy.

Ex pracownik (na szczęście)
@Topmet Light

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Topmet Light Sp. z o.o.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Kierownik działu rozwoju/marketingu?
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.

Co to znaczy że jest ruchomy czas pracy? Tak było napisane w ofercie Koordynator działu kontroli jakości na którą chce aplikować, ale to mnie nurtuje,bo chce żeby tryb mi odpowiadał też, a nie wiem o co chodzi. Pomoże ktoś kto to ogarnia?

Topmet

Dzień dobry Ruchomy czas pracy jest określony w Kodeksie Pracy. W skrócie polega na dopasowaniu godzin pracy do potrzeb firmy jak i potrzeb pracownika. Obecnie firma pracuje na jedną zmianę i w zależności od ustaleń oraz działu są to godziny od 6 do 16

Key Account Manager ma w ogóle jakąś podstawę czy wypłata jest liczona od wyniku? Różnie bywa z mojego doświadczenia, dlatego wolę zapytać żeby się nie rozczarować. W ogłoszeniu nie jest bezpośrednio napisane, a ja jednak liczę na solidną podstawę.

Jest może cos co wskazuje, że stawki tutaj miałyby być inne niż w pozostałych firmach? Zastanawiam się nad tym brakiem odpowiedzi w przypadku zapytania magazyn. mnie natomiast interesuje praca jako KAM. Jest teraz oferta na Poznań w tym zakresie, pierwszą sprawą jednak o którą się chcę upewnić jest tryb pracy. piszą o stacjonarnej. Czy możliwy jest do wdrożenia model hybrydowy? Oraz jakich średnich zarobków można obecnie się spodziewać? Nie ma widełek

Firma Topmet Light Sp. z o.o. poszukiwała pracowników na stanowisko Specjalista ds. Marketingu. Aplikowałeś na tę ofertę? Możesz wypowiedzieć się na temat zarobków?

Jan

Jakie stawki na magazynie ? Ktoś opowie jak się tam pracuje

A ja akurat dostałem aneks z podwyżką od Stycznia i o żadnym cięciu pensji nie słyszałem... Pracuję w Topmet kilka ładnych lat i nie boję się o robotę. Wiadomo wszystko się zmienia i do nowego trzeba się przyzwyczaić. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma, taka prawda. Doceńmy to, co mamy, bo źle nie jest.

Krzysztof Kononowicz

Obłuda, układziki, wchodzenie w (usunięte przez administratora) obcinanie pensji. Pieniądze średnie, zatrudnienie niestabilne. Nie polecam.

Beata
@Krzysztof Kononowicz

Pensje tną, teraz? Z jakiej racji? Ja już miałam pytać, czy jakaś podwyżka inflacyjna nie wpadła, bo wielu pracodawców coś dorzuciło, a tutaj takie info.

Tragiczna firma. Niby turkusowa, ale to porażka. Każdy z każdym jest skłócony, wzajemne obmawianie siebie za plecami. Nikt nad niczym nie panuje, nikt niczego nie koordynuje. Nigdzie nie ma tak rozpuszczonych pracowników.

Irena

I nie ma nikogo z kim można porozmawiać na ten temat? Może jednak da się jakoś poprawić atmosferę tutaj? Ale ludzie tu pracuję to chyba nie jest aż tak źle? Zarobić chociaż można dobrze?

Iktorn

Szukający

A coś więcej o firmie?

Iwo
@Iktorn

Czy mogę prosić o jakieś szczegóły lub konkrety?

Adrian

Co jest bardzo ogólne? Opinia którą napisał Iktorn? Pracujesz tu? Powiesz coś więcej na temat atmosfery, bo chciałbym wiedzieć czy się poprawiła?

RFID
@Iktorn

Potwierdzam. Atmosfera fatalna, ciągle małe wojenki, podchody, wzajemne pretensje, przerzucanie odpowiedzialności. Nikt nad niczym nie panuje.

Małgorzata
@RFID

Zostaw merytoryczną opinię o Topmet Light Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Topmet Light Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Topmet Light Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Topmet Light Sp. z o.o.?

Topmet Light Sp. z o.o.
  • Ostrowska 354