Hotistin Sp. z o.o.

Opinie o Hotistin Sp. z o.o.

Aktualność
Rozwijamy się, więc zmieniamy biuro na lepsze! Nowy adres biura!

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Szczepan Szłapka

Pracownik firmy - Manager ds. komunikacji

25.05.2023 02:05

Czym zajmuje się Państwa firma?

Szczepan Szłapkaikona wywiad

Jesteśmy polską firmą, która pomaga Polakom w znalezieniu pracy za granicą. Funkcjonujemy już blisko 10 lat i w swoich działaniach skupiamy się na rynkach europejskich – głównie niemieckim i szwedzkim. Zapewniamy pracę w sektorze budowlanym i branżach pokrewnych - w Niemczech - oraz hotelarstwie i gastronomii - w Szwecji. Przy naszym wsparciu i pomocy pracę znajdują przedstawiciele takich zawodów jak: murarze, brukarze, dekarze, betoniarze, zbrojarze, malarze, szpachlarze i regipsiarze oraz pracownicy branży „gastro” – w tym pokojówki, kelnerzy, barmani oraz kucharze i szefowie kuchni. Filarami naszej działalności są profesjonalizm i zaufanie. Przez lata funkcjonowania zbudowaliśmy szeroką bazę wieloletnich kontrahentów, dzięki czemu oferowane przez nas miejsca pracy polecamy z czystym sumieniem i pewnością, że pracownicy znajdą tam idealne warunki dla rozwoju swojej kariery zawodowej.

W jakim mieście Państwo działacie i jak wygląda struktura Państwa firmy?

Szczepan Szłapkaikona wywiad

Główna siedziba naszej firmy znajduje się w Poznaniu, w którym działa nasz doświadczony zespół rekruterów i koordynatorów, którzy zapewniają bezstresową rekrutację (bardzo często zdalną) i dzięki swojemu doświadczeniu dają gwarancję, że każdy kandydat znajdzie z nami pracę idealnie dostosowaną do swoich umiejętności i – co równie ważne – oczekiwań i potrzeb. Równie znaczącą rolę odgrywa nasza administracja ponieważ za cel stawiamy sobie to, aby wszelkie formalności, których musi dopełnić kandydat, ograniczyć do minimum. Zdejmujemy „papierkową robotę” z osób szukających pracy, dzięki czemu w pełni mogą skupić się na nowym rozdziale swojej zawodowej kariery.

Jak wyglądały początki firmy i jak przebiegał jej rozwój do chwili obecnej?

Szczepan Szłapkaikona wywiad

Nasza firma powstała blisko dekadę temu w Wielkopolsce. Obecnie naszą główną siedzibą jest Poznań, a obszarem działania są Niemcy i Szwecja. Potrzebę powołania marek InServ i Hotistin odkryliśmy śledząc uważnie drogę, jaką zmierzała (i nadal zmierza) branża pracy za granicą. Szybko udało nam się zauważyć i zdiagnozować największe bolączki działalności agencji i pośredników, a co za tym idzie, obrać inną drogę i zapewnić osobom szukającym pracy za granicą znacznie wyższe poczucie bezpieczeństwa, nieporównywalny komfort podejmowania nowej pracy oraz dogodne warunki na miejscu. Warto wskazać na takie elementy jak: darmowe noclegi, pomoc w planowaniu podróży, zwroty za dojazd, wsparcie w formie zaliczek, czy darmowa opieka medyczna. Korzyści materialne, oczywiście, idą z tym w parze. Druga część naszej działalności to budowa zaufania i wieloletnich partnerskich relacji z zagranicznymi kontrahentami. Początki naszej działalności to pomysł dwóch właścicieli, poparty zapałem i talentem pierwszych pracowników. Dziś to kilkadziesiąt osób – od administracji, przez rekrutację, koordynatorów, handlowców, po dział marketingu.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Szczepan Szłapkaikona wywiad

Oczywiście bacznie śledzimy branżę pracy za granicą. Nie skupiamy się jednak na działaniach konkurencji, tylko idziemy własną drogą i wyznaczamy nowe trendy. Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi zagranicznymi kontrahentami. Co za tym idzie, nasi pracownicy trafiają wyłącznie do miejsc godnych zaufania. Kładziemy mocny nacisk na warunki zakwaterowania i pracy. Co ważne – do minimum ograniczamy formalności. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy zdjąć z kandydata „papierkową robotę”, dzięki czemu może on z czystą głową przygotować się do nowej pracy. Działa to również w przypadku kontrahentów, którzy bardzo sobie cenią ograniczenie formalności. Nasze działania owocują tym, że już od blisko 10 lat każdy, kto z nami rozpocznie współpracę, może czuć się bezpiecznie i komfortowo na każdym etapie. Dla każdego jesteśmy stabilnym partnerem.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Szczepan Szłapkaikona wywiad

Motorem napędowym naszych działań są właściciele, którzy współpracują bezpośrednio z działem administracji, rekrutacji, sprzedaży oraz marketingu. To co nas wyróżnia, to spłaszczona hierarchia – nie jest dla nas ważne nazywanie kogoś dyrektorem, kierownikiem, czy koordynatorem. Istotne jest natomiast, kto jaką wartość wnosi do naszej codziennej pracy. Każdy pracownik posiada swój unikatowy talent i staramy się stworzyć takie warunki, by mógł on jak najlepiej wykorzystać swoje zalety i kompetencje. I trzeba przyznać, że daje to świetne rezultaty - jesteśmy bardzo zgrani i dzięki naszej otwartości sprawnie wdrażamy nowe pomysły i realizujemy kolejne projekty. Tak samo podchodzimy do osób szukających pracy za granicą – stają się, na swój sposób, częścią naszego zespołu. Nasze wsparcie nie kończy się w momencie podpisania umowy, przeciwnie – od tej chwili aż do zakończenia kontraktu wspieramy „swoich ludzi” na każdym kroku i jesteśmy do ich dyspozycji - siedem dni w tygodniu.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Szczepan Szłapkaikona wywiad

Dalszy rozwój – tak w skrócie można określić nasze plany. Mam na myśli rozwój samej firmy, ale także rozwój zespołu, powiększanie bazy kontrahentów i wzrost liczby aktywnych rekrutacji do pracy za granicą. Dalej będziemy oferować pracę w Niemczech - na takich stanowiskach jak: pomocnik, brukarz, murarz, tynkarz, malarz, wykończeniowiec, dekarz i spawacz. W Szwecji kontynuujemy rekrutację dla: sprzątaczek, pokojówek, kelnerów, barmanów, czy kucharzy. Rynek jest dynamiczny i - już na tym etapie roku - możemy zapewnić, że ofert pracy będzie przybywać. Tak więc warto śledzić naszą stronę internetową i social media.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Szczepan Szłapkaikona wywiad

Jako firma zajmująca się rekrutacją, nie mamy z tymi procesami większych problemów. To oczywiście żart, ale – serio mówiąc - proces przyjmowania nowych osób przebiega u nas bardzo płynnie. Rekrutacje są bezstresowe, nie przeciągamy ich w czasie i prowadzą je osoby z poszczególnych działów – tak aby kompetencje i charakter kandydata zgrały się ze stylem pracy danego zespołu. Natomiast rekrutacja do pracy za granicą składa się z kilku etapów - od weryfikacji doświadczenia, umiejętności, przez sprawy formalne, po testy językowe (jeśli znajomość języka jest na danym kontrakcie wymagana). Większość procesu udaje się przeprowadzić zdalnie, co sprzyja szybkim i bezstresowym działaniom. Najwięcej czasu i wysiłku poświęcamy na poznanie potrzeb i oczekiwań kandydata – tak, aby oferowana praca w pełni odpowiadała jego potrzebom i oczekiwaniom.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Szczepan Szłapkaikona wywiad

Proces ten przebiega bardzo sprawnie - głównie dzięki własnemu stylowi, który wypracowaliśmy przez lata. Najważniejsze jest to, aby nowa osoba poznała wszystkich współpracowników. Mocno na to stawiamy, ponieważ współpraca między członkami zespołu to coś, czego żadne procedury nie zastąpią. Przekazywanie wiedzy, doświadczenia i dzielenie się pozytywną energią to dla nas podstawa. Resztę uzupełniają szkolenia i systematyczne wdrażanie się w poszczególne zadania. Podobnie ma się rzecz z osobami, które wyjeżdżają na zlecenia za granicę. Nie ma mowy, żebyśmy zostawili ich samych sobie. Są w ciągłym kontakcie z koordynatorem i najczęściej trafiają do zespołów, gdzie już pracują nasi ludzie. To ułatwia start i szybkie wdrożenie się w nowe środowisko.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Szczepan Szłapkaikona wywiad

Tak naprawdę rozwój to u nas proces stały. Nie może być inaczej, skoro preferujemy partnerski styl pracy. Wymiana wiedzy, doświadczeń i spostrzeżeń są u nas codziennością. Preferujemy otwarte pomieszczenia i drzwi, dzięki czemu przepływ informacji jest błyskawiczny. To daje świetne rezultaty. Wsparciem jest także platforma szkoleniowa, z której każdy może skorzystać w dowolnym momencie. Dodatkowo oferujemy: kursy, szkolenia dedykowane, zebrania międzydziałowe, wytyczanie planów krótko i długoterminowych oraz okresowe oceny. To sprawia, że ciągle “jesteśmy w ruchu” i o stagnacji, czy rutynie nie ma mowy.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Szczepan Szłapkaikona wywiad

Rozwój to u nas proces stały. Nie ma dwóch projektów, które traktowaliśmy tak samo - każdy jest dla nas nowym wyzwaniem i nauką. I to nasz główny cel, żeby utrzymać pasję do zadań, które inni traktują rutynowo. Jesteśmy przekonani, że takie podejście pozwoli nam otwierać nowe kontrakty, a co za tym idzie - pomagać jeszcze większej liczbie osób znaleźć wymarzoną pracę za granicą.

Ida

Zastanawiam się z przyjaciółką nad wyjazdem. Opcja między kelnerką albo pokojówką. Wypowiecie się coś na temat zakwaterowania??? Jak ono wyglada, czy są jakieś w miarę dobre warunki itd

Morro Nowy wpis
@Ida

Zależy od typu zlecenia. Kolega kucharz miał np. mieszkanie nad restauracją z jeszcze jednym gościem - dwa pokoje. Każdy miał swój własny pokój. U nas były to domki z trzema pokojami i w każdym jedna z nas (pokojówka na campingu). Jak ich pytałam to starają się trzymać standard żeby nie było nigdy więcej niż dwie osoby na pokój. Nie ma tam grupowych kontenerów i innych takich wynalzaków. Jest naprawdę ok.

Diana Nowy wpis

Podają te zarobki 9500 na rękę jako pomoc kuchenna ale nie napisali za ile godzin pracy. Skoro piszą o zwiedzaniu w ogłoszeniu jeszcze to powinno być trochę wolnego czasu, co? :D Dajcie znać, jak to w praktyce wygląda.

Nikikiki

Hej, czy któraś dziewczyna chętna na wspólne ogarnianie i wyjazd do Szwecji? ????????

Kakakak Nowy wpis
@Nikikiki

Hej ja tez szukam jakiejś dziewczyny chętnej na wyjazd może coś razem ogarniemy(?)

Alex Nowy wpis
@Nikikiki

Tak, byłabym chętna

Chciałabym zapytać o jedną kwestię odnośnie oferty Praca za granicą – pomoc kuchenna. Jakiego rodzaju to są dania/kuchnia, bo nie napisali dokładnie o jaką kuchnię chodzi? Może ktoś po prostu był i wie, do czego tam się jeździ pomagać. Nie wiem, czy podołam po prostu.

Luiza

Z tego co kojarzę to zwykle jest to praca na kuchni hotelowej - kuchnia europejska/owoce morza, śniadania europejskie, lunche oraz kolacje. W sumie nic nie powinno zaskoczyć. Natomiast zawsze polecam zadzwonić do koordynatora. Wszystkie wątpliwości od razu Ci rozwieją. Pozdrawiam :)

Kucharz

Kilka etapów - dwa z rekruterką przez telefon, w tym test j. angielskiego. Ale nie jakiś akademicki, tylko bardziej rozmowa i sprawdzenie czy się dogadasz. Potem spotkanie online z potencjalnym szefem. Dobra atmosfera, widać że starają się minimalizować stres. Wszystko zamknęło się w jednym tygodniu.

Raczej typowe - o doświadczenie, ulubioną kuchnię, najbardziej dopracowane potrawy, nielubiane składniki. Trochę o pracy pod presją czasu, ogarnianiu zespołu, zakupów i zamówień. Szwedzi pytali raczej ogólnie, żebu poznać charakter i uosobienie.

Czy warunki zatrudnienia oferowane przez Hotistin Sp. z o.o. dla pracy jako Pracownik Gospodarczy są dla was satysfakcjonujące?

Ela Woga

Dobrze jest. Trzeba tylko uważać, bo Szwedzi nie prowadzą za rączkę i nie pokazują - zrób tu i tu i tam. Mówią - dzisiaj sprzątasz te 8 domków i sam za całość odpowiadasz. Nawet jak już zrobisz swoje to w dobrym tonie jest np. uporządkowanie magazynku ze środkami czystości, pozamiatanie chodniczka prowadzącego do tych domków albo zapytanie czy nie pomóc w czymś jeszcze bo już się wyrobiłeś. Generalnie trzeba być "do przodu" w Szwecji bardzo źle patrzą jak zrobisz zadanie i np. siadasz na telefonie. Jeśli załapiesz ich styl pracy, to zlecenie pójdzie jak po maśle. Bo warunki na prawdę fajne :)

Marcin Bako
@Ela Woga

Potwierdzam. Ale to częsty problem młodych Polaków - zrobiłem swoje to teraz poklikam na telefonie. No tak nie można, nie tylko w Szwecji. Profesjonalizm w branży gastro i hotelarskiej jest w cenie i dobrze ocenia się ludzi chcących pracować, a nie tylko "odpracować swoje". Szwedzi faktycznie tego oczekują i jeśli będziesz aktywny i chętny bardzo to docenią. Sama praca (ja akurat dbałem o porządkową i techniczną stronę działalności kampingu) bardzo fajna i właściwie bez stresu. Nie ma krzyków, poganiania, jakichś niejasnych historii. Wypłata na czas, zgodna z umową, zakwaterowanie fajne. Naprawdę fajna praco - przygoda ;)

Czy ktoś pracuje może jako kurier w Niemczech? Jak wygląda dzień pracy, ile paczek trzeba rozwieść po klientach, jak ciężkie są to paczki i czy w tej firmie jest zakwaterowanie.

Franio
@Nowy

Ta firma to raczej branża gastro i hotelarska. Ale słyszałem że niedługo mają mieć nową markę i wtedy wejdą w zlecenia dla kurierów, pracowników produkcji czy magazynierów. Więc na razie trudno pomóc Ci i odpowiedzieć. Wiadomo tyle, że są już chyba 10 lat na rynku i mają bardzo dobre opinie. Ja się też pod tym podpisuję bo jako pomocnik kucharza w Szwecji bardzo dużo się nauczyłem spędziłem fajny czas i pieniądze też były bardzo ok! A co do noclegów - są albo darmowe albo za symboliczne opłaty, ale to naprawdę duuuuuużo mniejsze koszty niż standardowe.

Lili
@Franio

Cześć, kurczę, brzmi super :) Pamiętasz ile trwały wszystkie formalności co do wyjazdu? Da się szybko podjąć pracę? Zależy mi na czymś od zaraz. Podasz widełki, jakie ci zaoferowali? Bo w sumie to nie wiem, o jakich zarobkach tu mowa:D Pracuje się na samej podstawie, czy jakas premia itp też czasem wpadnie?

Franio
@Lili

Hej, tak - wyjazdy są szybkie. Formalności są proste, w większości załatwiane zdalnie. Pytanie tylko, czy akurat mają zlecenie "od ręki". To najlepiej zadzwonić do nich i dopytać, od razu będziesz wszystko wiedzieć. Przejrzyj też oferty na ich stronie, tam podają kawę na ławę i z góry wiesz na jakie zarobki możesz liczyć (stawki są za godzinę, zakładaj min. 160 godzin w miesiącu). Napiwki czy premie zależą od szwedzkiego szefa na miejscu. Oficjalnie nie ma gwarancji na to. Ale jak się fajnie trafi, to podwyżka może się zdarzyć. Premię możesz zgarnąć za polecenie kogoś znajomego do pracy.

Solniczka

Dobra praca, fajne wynagrodzenie i bardzo ciekawy kraj. Teraz jestem w UK ale na pewno do Szwecji jeszcze będę chciała zawitać. Pracowałam jako pokojówka. Większych wymagań nie mieli. Traktowali mnie dobrze. Zakwaterowanie w domku - pokój dla siebie, kuchnia i łazienka wspólna. Wszytsko na poziomie. Wynagrodzenie na czas i zgodne z umową. Więc mogę polecić.

Hej, mam prośbę do osób, które tam pracowały. Chodzi dokładnie o zatrudnienie jako kelnerka w Szwecji, co prawda ogłoszenie podaje zarobki na godzinę, lecz nie wspomina o napiwkach, jak sytuacja z nimi wygląda? Ile Wam się udało zebrać? Nie wiem w sumie, jaka tam jest kultura w tym kraju, jeśli chodzi o zostawianie napiwków, może ktoś mnie oświeci ;p

Violla

Napiwki w Szwecji są powszechne, to normalne że się je daje. Co ważne - praktycznie wszystkie płatności w Szwecji to karta, więc klient na terminalu klika ile chce dorzucić. Potem rozliczasz to z managerem. Każde miejsce ma inne zasady, a Polska agencja w to nie wnika. Ustalasz to bezpośrednio z właścicielem albo kierownikiem zmiany. W każdym razie opcja uzbierania dodatkowej kasy jak najbardziej jest :)

Śledzik

Fajne zlecenia. Szczególnie w szczycie sezonu letniego - dużo godzin pracy, więc dużo $$$ Warunki jak najbardziej ok i trzymają się tego co zapisane w umowie. Więc wyjazd absolutnie bezpieczny i opłacalny. Pozdro i byle do wiosny ;)

Klaudia

Czy Hotistin oferuje też pracę dla par? Póki co pracujemy z narzeczonym w Niemczech, ale w związku z tym, że sytuacja zaczyna się robić nieciekawa (mało godzin, niskie zarobki) rozważamy różne opcje. Z góry dzięki za odpowiedź.

Wrotka
@Klaudia

Zapytaj bezpośrednio, bo z tym różnie bywa. Byłam na zleceniach gdzie pracowały pary i było ok.

Emila

Ja w sprawie formalności. Bo czytam ofertę pracy jako sprzątaczka (ale z prowadzeniem busa i pomaganiem na kuchni też :)). Piszą: zatrudnienie na polskiej umowie. Ale jakiej? O pracę, zleceniu? O dzieło to chyba raczej nie...

Wrotka
@Emila

Hejka, zwykle to umowa zlecenie. Korzystnie to wychodzi jeśli chodzi o zarobki na rękę.

Świeca

Hejka! Od siebie polecę zgłaszanie się do nich w zimę. Teraz oczywiście ofert jest mniej ale znowu na wiosnę wolne miejsca szybko się pojawiają i znikają. Bo wiele osób czeka i od razu wskakuje na zlecenie. Warto więc już teraz do nich się odezwać, podesłać CV itp. i będą o Was pamiętać jak ruszy sezon. Sprawdzona metoda ;) A sama praca bardzo fajna!

Sobek
@Świeca

Potwierdzam, warto wcześniej się zgłaszać. Potem na wiosnę już wiesz, czy dostaniesz zlecenie czy nie i nie ma niepotrzebnych nerwów. Fajnie się zainteresować tematem wcześniej. Sam wyjazd z nimi bardzo poprawny - warunki dobre, pieniądze ok. Ogólnie polecam firmę.

@Sobek

A to poszukują oni głównie pracowników na sezon? Czy jak to wygląda? Ile on w ogóle trwa? ;) Opowiesz coś więcej o tych warunkach pracy? Na jaką umowę można liczyć? Czy firma oferuje jakieś dodatkowe ubezpieczenie lub prywatną opiekę zdrowotną? Co do wynagrodzenia - napiszesz widełki? I o jakie stanowisko w ogóle tu chodzi? :-)

Sobek

Tak, to są głównie prace na sezon - jak to w gastro. Hotele, restauracje, ośrodki campingowe najwięcej rąk do pracy potrzebują latem. Czas trwania kontraktu jest bardzo różny, najlepiej pytać o konkretne zlecenie. Na stronie masz też widełki płacowe. Umowa jest polska, opieka medyczna prywatna zapewniona na cały wyjazd.

Mar-Tina

Trzeci sezon planuję z nimi. Pomoc kuchenna - zmywak - raczej prostsze prace. Fajne międzynarodowe środowisko i praca na poziomie. Dobrze traktują człowieka nawet przy niższych kwalifikacjach i to mi odpowiada.

@Mar-Tina

I tak sezonowo przy tych prostszych pracach ile można wyciągnąć? Ktoś pisał, że firma bardzo pomaga pracownikom np zaplanować podróż. Sama podróż i jej koszta są po stronie pracownika? Nie ma co liczyć na jakiś wspólny transport organizowany przez firmę?

Mar-Tina

Wspólnego transportu nie ma. Samemu trzeba dotrzeć na miejsce. Ale faktycznie pomagają wybrać najbardziej optymalny sposób dotarcia i oczywiście zwracają koszt pierwszego przejazdu (tam jest chyba limit równowartości 200 Euro). Zarobki można sobie policzyć - minimum 160 godzin w miesiącu razy stawka podana w ogłoszeniu. To zwykle tak się sprawdza. Wychodzi naprawdę ok, bo jeszcze są płatne (100 %) nadgodziny dochodzą.

Chef Tomek

Uczciwa firma. Od siebie daję bardzo wysoką ocenę za "opiekuńcze" podejście do pracownika. To bardzo miłe i pomocne przy wyjazdach do nowego kraju.

Sylwia
@Chef Tomek

Na czym ta "opiekuńczość" polega? Chodzi o kwestie dobrego kontaktu? Czy coś jeszcze masz na myśli? A kasa się tu zgadza? Bo zastanawiam się czy warto

Chef Tomek
@Sylwia

No chociażby to, że pomagają Ci zaplanować podróż - wybrać np. najlepsze linie lotnicze czy połączenie promowe jeśli jedziesz autem. Do tego zawsze odbierają telefon jak chcesz o coś zapytać, pilnują za ciebie dokumentów, wysyłają przed ważnymi terminami sms-y itp. Pieniądze zawsze mam na czas. A stawki musisz sama ocenić, ja byłem bardzo zadowolony.

@Chef Tomek

Żeby stawki ocenić, to trzeba jeszcze je znać... Jakieś widełki płacowe chociaż jesteś w stanie podać? Czy każdy ma inaczej i nie ma jak tego oszacować tak ogólniej?

Choya

To raczej jest tak, że różne miejsca (czyt. kontrakty) mają różne stawki. Kucharz w małym bistro będzie miał inaczej płacone niż w dużej restauracji hotelowej. Inne stawki nad morzem, inne gdzieś na campingu. Ale to też nie jest żadna wielka tajemnica - szacunkowe stawki podają w każdym ogłoszeniu np. na stronce i one pokrywają się z rzeczywistością. Reszta to już kwestia negocjacji ;)

Aleksander Noro

Dobra firma. Trochę czepialscy i sztywni jeśli chodzi o umowę, papiery itp. ale chyba tak musi być ;) Sama praca na zleceniu bardzo satysfakcjonująca. Fajna lekcja życia.

@Aleksander Noro

O co dokładnie chodzi z tą umową, ciężko ją zdobyć? Początkowo proponują zleceniówkę, a dopiero potem uop?

Bernadetta

Chodziło pewnie o to, że jest dużo formalności przed wyjazdem. Wynika to z faktu, że trzeba dużo tych dokumentów wypełnić przed wyjazdem. Ale plus tego jest taki, że umowa odpowiednio chroni obie strony. I nawet jak szwedzka firma zbankrutuje czy okaże się nierzetelna, to polski Hotistin wszytsko Ci wypłaci - co do grosza. Więc wyjazd jak najbaedziej bezpieczny :)

Wario

Pozytywnie. Bez ściemy i bez obiecywania złotych gór. Fajna praca, fajny kontakt z biurem podczas zlecenia. Szwecja jak najbardziej Super!

Antek
@Wario

No ale chyba zarobki dobre mimo że nie obiecywali ci złotych gór, co? Zakwaterowanie też ok? Warunki masz dobre a nie że ludzie siedzą sobie na głowach.

Wario
@Antek

No tak. Płacą bardzo godnie. Da się wyżyć na miejscu i jeszcze wracasz z fajjnym zarobkiem do domu :) Chodziło mi o to, że uczciwie z góry Ci mówią jaka będzie stawka i to się pokrywa z rzeczywistością na miejscu. My akurat mieliśmy takie domki pracownicze na cztery osoby. Każdy mioał swój pokój. Wspólna kuchnia i łazienka. Wszystko dosyć nowe i zadbane. Są też zlecenia gdzie po prostu masz pokój w hotelu, w którym pracujesz. Żadne baraki czy takie tam historie.

Czy jest tu jakaś dziewczyna która chciałby wyjechać a nie ma nikogo do pary?

mm

jasne. napisz na m.piotrowskavet@gmail.com

Allie

Czy umowa jest szwedzka czy Polska?

Viola_Ola
@Allie

Polska - wiążesz się z polską firmą i to polska firma wypłaca Ci wynagrodzenie. Więc nawet jeśli np. hotel stanie się niewypłacalny to i tak dostaniesz swoją wypłatę co do centa!

Łoś samoś

Pozytywnie! Po letnim zleceniu mogę śmiało polecić - wszystko fajnie, agencja uczciwa, pieniądz już na koncie. Ale UWAGA - pijaków, leniów i innych miłośników letnich romansów w pracy wyrzucają bez mrugnięcia okiem. Zarówno Szwedzi jak i Hotistin mocno pilnują takich rzeczy. Sama atmosfera w pracy na duży plus! Pzdr :)

Viola_Ola
@Łoś samoś

Z tą atmosferą to różnie bywa ;) Zależy jak trafisz bo ilu ludzi, tyle charakterów. Na to nie ma nikt wpływu - z niektórych wyjazdów przywieziesz fajne znajomości a o innych po prostu zapominasz. Ale sama współpraca jak najbardziej pozytywnie. Warunki zgodne z umową - to się wydaje oczywiste, ale wcale nie jest tak w każdej agencji. Tu po dwóch wyjazdach śmiało polecam.

Portus
@Łoś samoś

Tak, zasady są dosyć mocno pilnowane. Szwedzi lubią mieć porządek i spokój w zespole. Generalnie wszystkim to potem wychodzi na dobre. Ale sama atmosfera w pracy i poza nią jak najbardziej pozytywnie. Można polecać dalej.

Boguśka
@Viola_Ola

Ile na takim zleceniu można zarobić? :) Dasz znać, jakie ci warunki zaproponowali? Jaką umowę się z nimi podpisuje?

Zostaw merytoryczną opinię o Hotistin Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Hotistin Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hotistin Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hotistin Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 32, z czego 28 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hotistin Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Hotistin Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hotistin Sp. z o.o.