Opinie o Farowind Sp. z o.o. w Szczecin

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Farowind Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Farowind Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Naprawa i konserwacja maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Farowind Sp. z o.o. w Szczecin

Tati Nowy wpis

Serwisant Turbin Wiatrowych VESTAS, SGRE, SENVION, GE to jakoś dużo ma tej komunikacji po angielsku, nikt tam nie pomoże, jak się nie zna na jakimś super poziomie? Jeśli nadal tak to wygląda, jak opisywali w ofercie z września tamtego roku, to bym chciał znać szczegóły. Nie powiedzieli w ofercie, czy komunikatywny wystarczy angielski czy ogólnie o jaki poziom im chodzi.

Alicja

W internecie znalazłam ogłoszenie na stanowisko pracy serwisanta turbin wiatrowych. Firma informuje, że jest to praca za granicą, a zlecenia realizowane są w systemach tygodniowych. To jak to zazwyczaj jest - ile się pracuje i na ile zjeżdża się do Polski? Mój mąż planuje tutaj aplikować, ale nie wyobraża sobie, by mogło go nie być jakiś dłuższy okres czasu w domu...

Agnieszka Nowy wpis
@Alicja

ogólna zasada jest- praca od poniedziałku do piątku i weekend w domu - dla zleceń na terenie Niemiec. Są dłuższe wyjazdy dla chętnych osób. Pozdrawiam

@Agnieszka

W przypadku dłuższego wyjazdu, jest adekwatnie więcej wolnego w trakcie pobytu w Polsce ? W jaki sposób organizowany jest transport mogę cię prosić o informacje na ten temat?

Agnieszka Nowy wpis

Cześć, pracujemy w systemach tygodniowych, więc 2 lub 3 tyg praca 1 tydz wolnego lub 4 tyg pracy i 2 tyg wolnego. Rotacje są uzgadniane. Doprecyzuj pytanie o transport. Pozdrawiam,

@Pracodawca

Jestem technikiem z około rocznym doświadczeniem na projektach vestasa między innymi na enventusach. Czy oferta pracy dla doświadczonych techników na stronie firmowej dalej aktualna? Oczywiście zgłoszą się do wybranych tak czy siak po jakim czasie odzywają się do wybrańców?

Łucja

Czy jest tu ktoś, kto pracował na tym stanowisku technika serwisu? Szukają właśnie kogoś, i chłopak zastanawia się czy jest sens aplikować? Wymagania spełnia, doświadczenie ma. Obecna praca nie jest najgorsza, ale słabo płacą. Tutaj widełki to 12200 - 18200 zł / miesiąc. Realnie idzie tyle zarobić już od początku?

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w Farowind Sp. z o.o. na stanowisko Serwisant Turbin Wiatrowych VESTAS, SGRE, SENVION, GE? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
logo firmy Operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
Dymitr

Dzien dobry. Czy zatrudni sie w tej firmie pracownik z Ukrainy? Jestem pracowity, uczciwym pracownikem. Nie boi się pracy i moge długo pracowac. W polska jestem od roku i uczy sie. Umiem w budowlanke, elektryke i kable umiem położy i kran pakuła uszczelni. Auto prowadzi, prawo jazdy jest. Za granicom ta praca tylko czy w Polsce? Bo ja bym chciał tylko tu na miejscu. Bo ten wiatraki to dużo w Niemcy. Czy zatrudni się gdy nie pracował w wiatraku? I w jaki język potrzebny do pracy? Może od zaraz do roboty jechać

Piotr K.

Witam, jak wygląda sytuacja z naborem ludzi niedoświadczonych? Osób po 30stce, bez kursów, ale raczej takich którzy nie maja dwóch lewych rąk i parę urządzeń elektrycznych w życiu obsługiwały? Szkolenia są tylko po angielsku? Czy byłby problem z wdrożeniem przy komunikatywnym angielskim z nastawieniem na dalszą intensywną naukę?

@Piotr K.

Cześć, na ten moment niestety nie prowadzimy rekrutacji dla osób bez doświadczenia w branży. Jeżeli była by taka rekrutacja, wówczas warunkiem koniecznym jest dyspozycyjność, prawo jazdy kat B. i angielski w stopniu komunikatywnym. Dokumentacja jest w języku angielskim, jak i większość szkoleń. Pozdrawiam

Elektron

Czy firma zatrudnia osoby bez doświadczenia (praca na turbinach wiatrowych) ? Mam wykształcenie techniczne (technik elektryk), praca/doświadczenie głównie w zakładach produkcyjnych (przemysł mechaniczny), kwalifikacje SEP (E,D). Chciałem aplikować na stanowisko technika serwisu, widziałem w ogłoszeniu wzmiankę o doświadczeniu, więc wole zapytać czy jest sens składać "papiery" jak nigdy nie pracowałem w branży wiatrowej.

Krzysiek

Oczywiście, składaj Cv

@Elektron

Dzień dobry, na ten moment szukamy techników doświadczonych, może Pan wysłać CV ale w tym momencie nie będzie szansy na rozpoczęcie współpracy. Pozdrawiam

Leszek
@Agnieszka

Ile lat trzeba mieć doświadczenia żeby aplikować? Liczy się tylko branża wiatrowa i żadna inna jeśli chodzi o kwalifikacje? Powiesz jak to wygląda?

@Elektron

Dzień dobry, na ten moment poszukujemy wyłącznie osoby z doświadczeniem w branży, pozdrawiam

@Leszek

Cześć, tak na ten moment wyłącznie osoby z branży, chodzi o poziom doświadczenia pozwalający na samodzielny serwis turbin ( czyli ok roku) , pozdrawiam

Dorota

Ja z pytaniem o te elastyczne rotacje i weekendy w domu (w ofercie dla serwisantów z Zachodniopomorskiego). Co oni rozumieją przez "umowę o współpracy"? Że chcą B2B, tak samo jak w ofertach innych? Nikt tu nie pracuje na umowie o pracę?

Macie jakieś doświadczenia z pracą w firmie Farowind Sp. z o.o.? Jakie są oferowane przez nich warunki? Czy warto brać udział w przyszłych procesach rekrutacyjnych?

Krzysiek

Warto, ja współpracuje od kilku lat i nie mialem problemow ze zleceniami i płatnościami. Warunki musisz poznać na miejscu. Polecam

techtur

Pracuje w firmie od niedawna, ale wg mnie wszystko jest ok. Kontakt z planerami w porzadku ( do tej pory nie mialem zadnej sytuacji, w ktorym czulbym sie pozostawiony sam sobie), kilka moich dotychczasowym przelewow z wynagrodzeniem tez na czas, grafik pracy mozna ustalac indywidualnie co tez mi odpowiada, wiec mam nadzieje ze zostane dluzej. Zwlaszcza ze firma jest rozwojowa patrzac po ilosci pracownikow. Polecam.

Robert
@techtur

O to spoko. A rozmowa rekrutacyjna, jak przebiegała? Mocno maglowali, czy taka luźna i koleżeńska? Po jakim czasie dali Ci odpowiedź o zatrudnieniu?

techtur
@Robert

Atmosfera jest ok. Pytaja o rzeczy techniczne i angielski. Dlugo czekalem na info zwrotne jakies dwa tygodnie.

Honorata
@techtur

Hej, a ten angielski to sam test w praktyce czy proszą o pokazanie jakiegoś certyfikatu? Daj znać, jakie wymogi w tej kwestii. Z góry dziękuję.

Miras

Mam zamiar aplikować na stanowisko TECHNIK SERWISU TURBIN WIATROWYCH mechanikę znam, SEPY mam, elektro narzędzia i hydraulika to nie problem, brawo jazdy B, C. I teraz zaczynają się schody czy ten język jest tak bardzo niezbędny bo z tym może być problem. Widziałem że tam jakieś raporty i obsługa jest po angielsku.

Midas
@Miras

jestes w stanie okreslic poziom znajomosci jezyka?

@Midas

Bardzo podstawy na kontraktach się dogadywałem ale to też nie byli jacyś angliści tylko proste chłopy z Indii czy Bangladeszu. Musiał bym trochę więcej słówek podłapać a z pisownią to tylko translator.

Midas
@Miras

Może być problem bo każda platforma operuje w zasadzie po angielsku od szkoleń po kontakt z klientem lub infolinia. Na pocieszenie dodam ze nie wszyscy tutaj to lingwiści i dają jakoś radę. Proponuje zebys się zgłosił i sprawdził poziom swojego angielskiego.

@Midas

Nie, chyba nie będę się kompromitował to są zbyt poważne sprawy jak na mnie. A kasa dla typowego pomocnika też pewnie marna a jak praca na wyjazdach to liczę na coś więcej zwłaszcza że byłem już tu i tam. Ale dzięki za podpowiedź.

Firmowiec
@Miras

Z tego co piszesz to i tak będziesz w 80% lepszy od nowo przyjętych w ostatnim roku.. ja bym aplikował na Twoim miejscu ,bo niektórzy są z łapanki w tej firmie.

Co wiecie o firmie Farowind Sp. z o.o. w mieście Szczecin? Nadal czekamy na nowe info. Może znajdzie się osoba aktualnie pracująca, która będzie chciała powiedzieć nam coś o pracy u nich?

exman

jeśli chcesz żeby ktos cie nie doceniał, nie szanował, miał cie w nosie i traktował jak wroga to zapraszam. Zero wsparcia biura, wszystko czyli planowanie i rozliczanie i ubrania musisz kupować sam i biurokracje sam. Jak sie odezwiesz to na drugi dzien juz tam nie pracujesz. Ich nie obowiązują żadne umowy. Prezesowa pazerna na kase, nawet oszczędza na koszulkach za 20 zł.

ocochodzi
@exman

zarabiasz to se kup :) nie rob problemu tam gdzie go nie ma

Dziękuję że wypłata w końcu wpłynęła... Bo przecież powinna wplynąć do 14 dnia miesiąca.... A w tej firmie nie ma zwyczaju wpłacenia przed czternastym jeżeli ten wypada w weekend. Bo po co....

Tobi

Płatność do 14- tak ma wyjść przelew dla podwykonawcy. Na umowie o pracę do 14 ma być kasa na twoim koncie. Od taka droba różnica

Tadek

Zjazdy na weekend do domu, mega elastyczność, co do stawek można się fajnie dogadać

M

Polecam firmę FaroWind. Jasne zasady, indywidualne podejście do techników. Świetny kontakt, ludzie w większości życzliwi zarówno w biurze jak i na projektach.

Omijajcie szerokim łukiem. Banda (usunięte przez administratora) nie wypłacają wynagrodzenia, unikaja ponosEnia odpowiedzialności. Sp z o.o. więc przekręt na przekręcie. Nie dajcie się naciągnąć

MX200

"Kubunia kochana" coś się tobie pokiełbasiło z faktami. Takie rzeczy się w Faro nie dzieją. Myślę, że to są bzdury które powinieneś opowiadać koleżką spod śmietnika. Kasa jest na czas zawsze, kasa zawsze się zgadza, pracy w bród, zleceń też. Ludzie w większości życzliwi i w pracy i w biurze i po pracy. Ktoś cię (usunięte przez administratora) FairWind to sp. z o.o. FlexWind to sp. z o.o. Muehlhan Polska to sp. z o.o. Więc w czym jakby tu jest problem? ????????????

Lidia

A skąd to info? I skoro pytasz czemu go wyrzucili to jak mógłby sam z siebie odejść?

anonim 2
@Lidia

Wiem że odszedł bo aktywnie rekrutuje waszych pracowników do firmy w której obecnie pracuje. Sami nie wiecie co się dzieje w waszej własnej firmie ? Skoro działa na waszą niekorzyść to chyba nie rozstaliście się w przyjaznej atmosferze ? A tak nawiasem mówiąc to może trzeba było najpierw dać umowy o zakazie konkurencji dla waszych kierowników, wtedy nie musielibyście tyle rekrutować.

Gienek robotnik
@anonim 2

jakie to ma znaczenie? Nie ma dyrektora, bo widocznie któraś ze stron nie była zadowolona..mamy wolny rynek, branża specyficzna, wiec firmy różnie pozyskują pracowników. Nawiasem mówiąc, skoro pracujesz tam gdzie pracujesz, zapytaj co było powodem jego odejścia

@Gienek robotnik

No co racja to racja, powód jakiś zawsze musi być. Może to zainteresowanie wiąże się z ogólnymi odejściami z firmy? Aktualnie jaka jest tutaj rotacja?

Wujek Gienka
@Lidia

Leniwi lub oczekujący stabilizacji zostają, reszta po kilku latach próbuje sił dalej. Są tez tacy co się nie nadają lub oczekiwali czegoś innego - naturalna selekcja do kilku miesięcy.

Atmosfera jest w porządku. Stawka też niezła, można zarobić. Stała praca, rotacje i warunki współpracy też dobre.

Izabela
@Paweł

Zapewnienie pracy stałej od samego początku? Czy po jakim czasie można być pewnym tej stabilności?

Starszy referent
@Izabela

O jakie stanowisko Pani pyta?

@Starszy referent

Na każdym aż tak różnie jest? To które najmniej stabilne?

Pan paruwka sie uśmieje

Fajna ta firma, dużo memów nowych powstaje dzięki zdobytej wiedzy w tej firmie :)

Beata
@Pan paruwka sie uśmieje

Jakich memów? Gdzie je wysyłacie?

W jakich miejscach prowadzone są prace? Jakie rotacje?

MC
@Kandydat

Niemcy, Finlandia, Holandia, Polska na te chwile Rotacje wg indywidualnych ustaleń. Możesz wracać na weekend, możesz wyjechać na dłużej - jak wolisz.

@MC

A powiesz jak wygląda kwestia zakwaterowania? Ile pobiera firma za tydzień?

@Marek

Noclegi masz opłacane przez firmę, nie wiem co masz na mysli pisząc ze pobiera za tydzień ?

Bosman
@MC

Potwierdzam, można się dogadać na rotację, kasa jest na czas, atmosfera bardzo dobra.

AA

przeglądy okresowe sprzętu alpinistycznego ratującego wasze życie robi banda idiotów z magazynu, naklejając nowe naklejki, sprzęt PPE najtańszy, kaski takie że wszystkie niemieckie turbiny się śmieją,,, żal

Irena
@AA

Byłeś przy tym i widziałeś ze taka opinia? Pytam z czystej ciekawości :)

Śmiejąca turbina
@AA

Przedstawisz się z imienia i nazwiska?

To ja
@Śmiejąca turbina

One and only Łukasz Szkudziński. Pozdrawiam z Mącznej

@aa
@AA

Żal to się czyta takie opinie. Kim Ty jesteś żeby komuś wrzucać od idiotów? Wyjaśnię Ci, bo może masz za ciężko w życiu. PPE musi mieć odpowiednia normę i takie maja. Jak się śmieją z Twojego kasku, to się śmieją z Ciebie, bo nie potrafisz sobie ogarnąć nic lepszego.

Zostaw merytoryczną opinię o Farowind Sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w Farowind Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Farowind Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Farowind Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 4 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Farowind Sp. z o.o.
  • Wielka Odrzańska 23