Opinie o Office Samurai Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Office Samurai Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Office Samurai Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Office Samurai Sp. z o.o. w Kraków

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie Office Samurai Sp. z o.o.? Pojawiło się ogłoszenie na Pracuj.pl 30 maja

@Aleksandra

Ja bym nawet powiedział, że preferowana znajomość j.angielskiego to C1, a absolutne minimum to B2. Niestety poziom B1 to za mało, żeby pracować w Office Samurai (współpraca z zagranicznymi klientami).

jacobitwaco

@Pracodawca Hejka pytanko czy taki gosc jak ja, ktory pracuje aktualnie w banku jako process officer, robie proste automaty w ahk(autohotkey) zeby usprawnic sobie procesy + ucze sie po godzinach oprogramowania BluePrism(etap foundation Business Object i Application Modeller) oczywiscie codziennie sie ucze i progresuje, ma szanse dostac sie do waszej firmy do RPA. Nie ukrywam mega mi sie podoba ta automatyzacja i chce sie w tym rozwijac ;) Czy szukacie juz kogos strikte z doswiadczeniem ?

Aleksandra

Techniczne zacięcie weryfikowane jest najczęściej w trakcie rekrutacji a dokładniej w jej pierwszym etapie, czyli na warsztatach wprowadzających do pracy na danym stanowisku. W tym przypadku przydaje się doświadczenie lub wykształcenie techniczne. Wypłata nie jest niższa za dni w których ktoś się wdraża. Stawka jest taka na jaką się umówimy w trakcie składania oferty danemu kandydatowi :) @Pracodawca

Zośka Nowy wpis

Piszecie, że co pól roku można mieć tu jakaś podwyżkę. Jak się przygotowujecie do takich negocjacji. sprawiedliwie oceniają czy jednak ludzie maja wątpliwości i lepiej jest coś negocjować?

Aleksandra Nowy wpis
@Zośka

W naszej firmie oceny okresowe odbywają się średnio co pół roku, podczas których omawiane są zrealizowane zadania oraz osiągnięcia pracownika. Zawsze staramy się oceniać sprawiedliwie, w czym pomaga otwarta komunikacja i konstruktywne podejście, aby osiągnąć obustronną korzyść. @Pracodawca

Etat junior office assistant wygasł dwa miesiące temu i nie wiem czy nadal jest sens wysłać cv, dodam, że bardzo mi zależy. Godziny pracy w ogłoszeniu zostały określone jako elastyczny grafik, więc co to znaczy w praktyce, jak bardzo można być elastycznym co do godzin? Firma preferuje umowę zlecenie, ale czy jak komuś zależy to dostanie umowę o pracę?

Aleksandra

Cześć XC, Niestety rekrutacja na Junior Office Assistant jest już zamknięta, natomiast zachęcamy do obserwowania naszego profilu na pracuj.pl oraz naszych social mediów. Publikujemy tam informacje o aktualnie trwających rekrutacjach. Na stanowiska juniorskie preferujemy umowę zlecenie, ale jesteśmy otwarci również na umowę o pracę lub współpracę na zasadach B2B. Praca jest u nas elastyczna, zarówno pod kątem godzin pracy jak i ilości godzin w ciągu dnia. Natomiast ten aspekt ustalamy na końcowym etapie rekrutacji.

@Aleksandra

Też się trochę nagrzałem na ofertę.... A gdybym podesłał swoje cv to jest szansa, że w pierwszej kolejności dacie mi znać, gdy podobna rekrutacja ponownie ruszy? Dawaliście też możliwość na tym etacie pracy na pół etatu, w razie co ta możliwość pozostaje?

Aleksandra

Cześć NY, Prosimy o podesłanie CV na adres kontaktowy podany na naszej stronie internetowej. Wymiar etatu jest ustalany na etapie rozmów kwalifikacyjnych.

Lucek
@Aleksandra

To fajnie że można wysłać CV w ciemno nawet jak nie ma nic aktualnego i zawsze jest szansa na jakiś odzew. Też może skorzystam. Jeszcze dopytam o umowę. Jak jestem na własnej działalności to jest szansa na dogadanie się w sprawie płatnego urlopu albo chorobowego? Jak to wygląda jeśli chodzi o przepisy w firmie?

@Lucek

Cześć Lucek, Szczegóły dotyczące umowy, urlopu oraz innych kwestii są ustalane w trakcie procesu rekrutacyjnego. Zachęcamy do przesłania CV na adres mailowy podany na naszej stronie internetowej.

Mila Nowy wpis
@Aleksandra

Po jakim maksymalnie czasie można spodziewać się jakiegoś odzewu po wysłaniu cv? Chodzi mi właśnie o ten etat, o którym mowa. Skoro takie ustalenia są podejmowane na dalszym etapie to mogę rozumieć, że to jedyny etap rekrutacji?

Aleksandra Nowy wpis
@Mila

Cześć Mila! W każdym ogłoszeniu rekrutacyjnym określamy konkretne przedziały czasowe uwzględniające poszczególne etapy rekrutacji. Na każdym z etapów kandydaci są na bieżąco informowani o postępach rekrutacji. @Pracodawca

Kinga

Brałam udział w rekrutacji na office assistant. Wysłali zadania do zrobienia, mieli dać odpowiedź po miesiącu, minęły prawie dwa i żadnej odpowiedzi, żadnego feedbacku. Słabo

@Kinga

Cześć Kinga, Proszę o kontakt na adres mailowy, z którego otrzymałaś zadania do zrobienia. Niestety odpowiedzi wpłynęło nam bardzo dużo i możliwe, że w natłoku maili, informacja zwrotna nie została do Ciebie wysłana. Po wysłaniu zadań staramy się każdemu udzielić wartościowego feedbacku. Pozdrawiam, Aleksandra

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Office Samurai Sp. z o.o.?

logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.

W ofercie dla RPA Developera zaznaczyli umowę b2b, taka też by mi odpowiadała. Pytanie czy firma zapewnia choćby płatny urlop w ramach benefitu? W poprzedniej firmie tak miałem i było to bardzo na plus dla mnie. A może jak chce mieć wolne to po prostu muszę się pogodzić z brakiem wynagrodzenia za ten czas? ;) Czytam, że praca zdalna do 50% czasu. Macie jakieś dofinansowanie do home office? Oferta co prawda już wygasła, ale w przyszłości nie wykluczam, że aplikuję.

Aleksandra

Cześć OY, Dziękujemy za zainteresowanie współpracą z naszą firmą. Chcielibyśmy podkreślić, że kwestie dotyczące umów B2B oraz dodatkowych świadczeń, są zawsze omawiane i ustalane na końcowym etapie procesu rekrutacyjnego. W przypadku pracy zdalnej, każdemu współpracownikowi zapewniamy niezbędny sprzęt do pracy z domu, aby zapewnić komfortowe warunki do wykonywania zadań. @Pracodawca

Hubi
@Aleksandra

Rozumiem że jest sprzęt ale pytanie było też o dodatek do mediów, internetu, prądu jak pracuje się zdalnie. Godziny takie jak w biurze czy będąc na homme office można dowolnie wybrać czas pracy?

@Hubi

Cześć Hubi, Na ten moment minimalna ilość dni w biurze dla osób z aglomeracji Krakowskiej to 6 dni/msc, a dla osób spoza 4 dni/msc. Natomiast konkretne dni obecności w biurze/zdalnie można sobie wybierać dowolnie. Mamy również wprowadzony ekwiwalent za pracę zdalną, który rekompensuje koszty mediów, Internetu i prądu. Ekwiwalent wypłacany jest co miesiąc.

jacobitwaco

Hejka wiadomo kiedy beda jakies rekrutacje na stanowiska junior RPA developer ?

@jacobitwaco

Cześć, Ostatnią rekrutację na Junior RPA Developera udało nam się zamknąć w grudniu 2023. Na ten moment nie planujemy nowych rekrutacji ale zachęcamy do obserwowania naszego profilu na pracuj.pl oraz naszych social mediów :) @Pracodawca

Anula
@Aleksandra

A planujecie zatrudnić jeszcze kogoś w tym roku? Czy jest szansa na to, że wyślę swoje dokumenty i Państwo odezwiecie się do mnie gdy będzie jakiś wolny etat? Zdarza się, że zatrudniacie czasem ludzi nawet bez aktywnych ofert pracy?

@Anula

Cześć Anula, Zachęcamy do obserwowania naszego konta na pracuj.pl oraz naszych profili na Social Mediach. Publikujemy tam informację o nowych i trwających rekrutacjach. Jeżeli chciałabyś zostawić nam swoje CV, prosimy o kontakt tutaj: contact@office-samurai.com

@Aleksandra

Czy mogę przynieść cv do siedziby firmy? Wierzę, że liczy się pierwsze wrażenie :) Jest jakiś maksymalny czas, który oczekuje się na wolne wakaty? Chciałabym wiedzieć tak mniej więcej ile to może zająć czasu.

Aleksandra

Cześć @GD, Niestety w biurze nie mamy recepcji a nasi pracownicy pracują w trybie hybrydowym więc preferujemy kontakt mailowy. Możesz przesłać swoje cv na adres contact@office-samurai.com Informacji o aktualnych rekrutacjach możesz szukać na naszym profilu na pracuj.pl lub naszych Social Mediach. @Pracodawca

Wiesiu

Grubo. A zajrzałem tutaj przed wysyłką CV, na RPA Developera, gdzie na B2B oferowane jest 7 200–12 000 zł netto (+ VAT). Wyjaśnisz, jaką kwotę uważasz za słabą stawkę, i jakie panuje w firmie podejście do kwestii podwyższania wynagrodzeń, czy umożliwiania przechodzenia na UoP? Gdyż w ten rodzaj umowy celuję, choćby ze względu na płatny urlop.

Office Samurai
@Wiesiu

Hej. Komentarz pisalem w emocjach, nie jestem bylym pracownikiem tylko kandydatem ktory szuka ofert i jest rozczarowany, żleezaznaczylem ten fakt pzy wystawianiu opinii. W poprzedniej firmie bylem midem ktory zarabial okolo 10000brutto jako RPA dev na UOP a teraz przegladajac oferty to nie dosc ze stawki realnie spadaja to jeszcze nominalne co powoduje frustracje. Swoj komenarz zglosilem do administratora z prosbą o usuniecie. Przepraszam za (usunięte przez administratora).

OS
@Office Samurai

10k brutto UOP to okolo 12k na b2b przeliczajac. To są gorne widelki ktore malo kto daje, uwzgledniajac inflacje to mid moim zdaniem powinien zarabiac okolo 12k ale na UOP no ale niestety wynagrodzenia nie nadazaja za inflacja.

@Office Samurai

(usunięte przez administratora) Przykro mi, że to wynagrodzenie wydaje Ci się niewielkie. Może zapytam więc w taki sposób - jakie Twoim (Waszym) zdaniem powinno być wynagrodzenie dla juniora, mida i seniora i jak definiujecie seniority dla tych ról? Nam udaje się zamykać rekrutacje przy obecnym rekordowo niskim bezrobociu i z takimi widełkami. Więc obecnie nie mamy motywacji do ich zwiększania. Jest też inna kwestia - są kandydaci którzy do nas aplikują i w formularzu podają wyższą oczekiwaną stawkę niż w naszych widełkach. Zdarzało nam się takich kandydatów zatrudniać, jeśli stwierdzaliśmy, że warto zapłacić więcej. Tak więc wciąż zapraszam do rekrutacji i wpisania Twoich oczekiwań. Z tym januszowaniem to też ciężka sprawa. Mieliśmy w tym roku cięższe kilka miesięcy i zamiast się pożegnać z jakimiś pracownikami obcielismy wynagrodzenia zarządu. Przyszły rok szykuje się u nas lepszy więc może uda się też zwiększyć wspomniane widełki. Pamiętajcie też że jest to wynagrodzenie wyjściowe - mamy co 6 miesięcy cykle podwyżek/awansów.

@Dominik

Hej, ja nie rekrutowałam się tutaj jeszcze, ale jestem ciekawa, co do pensji, czy te widełki oferowane w umowie są wgl do negocjacji? Jak uważam, że zasługuje na więcej i mam nawet większe kompetencje niż te z ogłoszenia, to czy można negocjować? Czy to już jest ostatnie słowo bez dyskusji z kandydatem?

Cześć M, Zawsze jesteśmy otwarci na rozmowy. Jak już wcześniej wspomniał Dominik, zdarza się, że kandydaci aplikujący do naszego zespołu wpisują oczekiwania finansowe wykraczające poza zakres podany w naszym ogłoszeniu. Nie jest to element dyskwalifikujący. W przypadku, gdy ocenimy, że kompetencje kandydata są wyjątkowo wysokie, jesteśmy gotowi porozmawiać o wynagrodzeniu, które będzie adekwatne do poziomu prezentowanych przez niego umiejętności. Zapraszamy do rekrutacji :)

Office Samurai Sp. z o.o. wystawiła w ostatnim czasie ogłoszenia na Pracuj.pl. Na chwilę obecną szukają do pracy jako Project Manager.

@jacobitwaco

Jak najbardziej :) Zazwyczaj dwa razy w roku przeprowadzamy rekrutacje na stanowiska juniorskie, czyli szukamy osób, które nie mają jeszcze doświadczenia, ale posiadają techniczne zacięcie. Jeśli już miałeś jakiekolwiek doświadczenie w tych tematach, będzie to dla nas dodatkowym atutem. Projekty realizujemy zespołowo, dlatego osoby, które dopiero się uczą, mają szansę na praktykę pod okiem bardziej doświadczonych deweloperów. Zachęcamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych, ponieważ tam informujemy o prowadzonych rekrutacjach :)

@Anna

O jakie media chodzi ? Facebook ? Czy istnieje mozliwosc pracy zdalnej od poczatku na przyuczeniu? Czy nie ma takiej opcji ?

@jacobitwaco

LinkedIn, Facebook oraz Instagram :) Dodatkowo, warto sprawdzać naszą firmę na Pracuj.pl, ponieważ tam głównie pojawiają się nasze ogłoszenia. W Office Samurai dla każdego pracownika domyślnym trybem pracy jest tryb hybrydowy tj. 50/50 z biura/zdalnie. Taka zasada obowiązuje również osoby na stanowiskach juniorskich :)

Martysia
@jacobitwaco

Podłącze się do pytania, może nawet nie chodzi mi o całkowity system zdalny ale np czy da radę pracować hybrydowo :)? Podpowiecie?

@Martysia

Cześć Martysia, Tak jak Ania napisała wyżej, w naszej firmie obowiązuje hybrydowy model pracy. Od niedawna wprowadziliśmy zasadę: 6 dni pracy z biura dla osób z aglomeracji krakowskiej i 4 dni pracy z biura dla osób spoza aglomeracji w miesiącu @Pracodawca

@Aleksandra

A co z dojazdami?? Obojętnie kto gdzie mieszka, to dostaje jakąś kasę na bilet miejski czy pociągowy, aby dojechać na te dni pracy biurowej? Albo firma może zwraca jakąś część kosztów za paliwo do auta? Jest jakas taka pomoc?

Aleksandra

Cześć LC, Aktualnie nie oferujemy dofinansowania do kosztów dojazdu ani biletów miejskich czy pociągowych. Również nie zwracamy kosztów za paliwo do auta. Zawsze dążymy do zapewnienia naszym pracownikom jak najlepszych warunków pracy, ale w tej chwili nie mamy takiej formy wsparcia w zakresie dojazdów. Mimo to zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi benefitami, które oferujemy. @pracodawca

@Anna

Bylbym bardzo chetny, gdyby nie ta praca w trybie hybrydowym, niestety mieszkam w centrum Polski i aktualnie nie mam mozliwosci przeprowadzki, chyba ze robicie jakies wyjatki na full zdalna :p

@Anna

@Pracodawca niestety mieszkam w centrum Polski i nie mam mozliwosci przeprowadzki aktualnie, ale nie ukrywam bylbym bardzo chetny na prace u was. Chyba ze robicie wyjatki w postaci pracy full zdalnej, czy juz nie ma takiej mozliwosci, hybryda definitywnie ?

@jacobitwaco

Niestety tylko hybrydowa opcja jest możliwa. W ten sposób staramy się utrzymać i rozwijać naszą kulturę organizacyjną. Wiem, że tracimy w ten sposób dostęp do niektórych utalentowanych osób, ale taką decyzję już jakiś czas temu podjęliśmy i chcemy się jej trzymać póki co. Wyjątki się zdarzają dla osób, które już z nami dłużej pracują (np. > 1 roku).

@Anna

W jaki sposób weryfikowane jest to techniczne zacięcie? To kwestia doświadczenia czy wykształcenia? Czytam, że bierzecie również pod uwagę osoby, które dopiero się uczą.. Moze mialbym szansę.. Czy w takim razie wypłata za dni, w których wdraża się pod okiem developerów jest niższa? Czy raczej nie?

Mała

4800-7300 tyś na B2B, takie zarobki aktualnie pojawiły się w ogłoszeniu dla Junior Business Analyst. Na jakim poziomie wynagrodzeń można spodziewać się w początkowym okresie zatrudnienia? Jest to ktoś w stanie konkretniej określić?

@Mała

Cześć, można spodziewać się dokładnie takich zarobków, jak napisałaś. W ogłoszeniu jest 4800-7300 netto na B2B lub 4000-6000 brutto na UoP. Jeśli nie masz praktycznie żadnego doświadczenia biznesowego, to będą to dolne widełki, natomiast osoby, które mają już umiejętności i doświadczenie analityczne, mogą liczyć na górne widełki. Później analityk biznesowy (>2 lata doświadczenia) może liczyć na wynagrodzenie 7-10 tys brutto, a senior (>5 lat doświadczenia) 11-15 tys. brutto (lub adekwatną kwotę w przypadku współpracy B2B). To nie są sztywne przedziały, tylko tak plus/minus, dużo zależy od tego jak szybko pracownik będzie się rozwijał. Obecnie mamy >130 aplikacji. Z tej grupy zostanie wybrane 8-10 osób, które zaprosimy na warsztaty 19 września. Po warsztatach odbędą się rozmowy rekrutacyjne z 3-4 osobami i następnie złożymy ofertę współpracy wybranemu kandydatowi/kandydatce. Pozdrawiam, Dominik

Janek
@Dominik

jeśli w firmie IT płacicie 4-6tys brutto na UoP (czyli od nowego roku dolne widełki będą już niezgodne z prawem, bo poniżej minimalnej), a mimo to macie 130+ chętnych, to sytuacja w Polsce jest po prostu dramatyczna.

@Janek

@Janek, przede wszystkim my nie jesteśmy firmą IT :-) Jesteśmy konsultingiem technologicznym i pomagamy klientom korporacyjnym w automatyzacji procesów biurowych. Nie mamy na pokładzie deweloperów Javy, .neta, full stack, backendowców etc. Nasi pracownicy korzystają z rozwiązań RPA oraz narzędzi low-code do tworzenia automatyzacji i aplikacji dla naszych klientów. Jeśli ktoś chce robić karierę w klasycznym IT, to rekomenduję poszukania innego pracodawcy niż Office Samurai :-) Stanowisko o którym piszemy, to junior analityk. Taka osoba zazwyczaj nie ma doświadczenia i przez pierwsze 4-6 miesięcy jest szkolona i uczy się wykonywania pracy. Zatrudniając kogoś np. za 6 tys. brutto ponosimy koszt ok 8 tys. PLN jako pracodawca. Jak dodasz do tego koszt sprzętu i licencji (6tys jednorazowo) oraz koszt innych pracowników, którzy poświęcają swój czas na szkolenie takiej osoby (1-3 tys PLN miesięcznie), to jest to inwestycja rzędu nawet 50-60 tys. PLN. Oczywiście taka osoba dostaje szybko podwyżki i po nowym roku na pewno będzie zarabiała powyżej minimalnej krajowej. Średnio-doświadczony analityk (2-4 lata) potrafi zarobić u nas 7-12 tys brutto, a doświadczone osoby (+6 lat) >14 tys. Wydaje mi się, że 130 aplikacji wynika z tego, że dużo ludzi zaczęło karierę w innych zawodach/branżach i chce zmienić ścieżkę. Mamy dużo aplikacji np. od osób pracujących po kilka lat na podstawowych stanowiskach w korporacjach. Zresztą możesz popatrzeć na to też tak: idąc do przysłowiowego Lidla na kasę zarobisz pewnie więcej przez pierwszy rok niż u nas jako junior analityk. Z tego co pamiętam Lidl płaci na start 5.5-6tys brutto. Ale po 2-3 latach analityk biznesowy u nas będzie zarabiał spokojnie >50% więcej niż gdyby został pracować w Lidlu (piszę to z pełnym szacunkiem do osób, które wybrały tę ścieżkę kariery).

@Dominik

Jeszcze odnośnie tych przedziałów które podałem powyżej - wiem, że one się nie nakładają z wcześniejszym postem w tym wątku. Pisze je po prostu z głowy, a nie jako przedstawiciel działu HR :) Pamiętajcie też, że nie jesteśmy korporacją. U nas nikt nie dostanie podwyżki jedynie za "wysłużone lata". Ale za to zdolne i ambitne osoby mogą awansować o wiele szybciej niż w dużej firmie.

Inga
@Dominik

A to mnie te warsztaty zainteresowały. Na czym one polegają, w sensie, czego kandydaci się tam uczą? To są jakies wykłady, czy co? I ile godzin trwa takie spotkanie, jest ono online czy stacjonarnie?? Można wiedzieć?

@Inga

W przypadku developerów to są praktyczne warsztaty z tworzenia botów RPA na platformie UiPath. Jest to część szkolenia, które normalnie oferujemy klientom. W przypadku analityków czy innych roli, to są to również warsztaty ale nastawione bardziej na kwestie procesowe - czyli jak identyfikować procesy do automatyzacji. Warsztaty trwają ok 3 godzin, są zawsze robione stacjonarnie.

Jestem zainteresowany rekrutacją na stanowisko Sales Support Specialist. Interesuje mnie zatrudnienie w formie B2B. Widełki z ogłoszenia to 5,5-10 tyś zł. Podpowiecie ile rzeczywiście realnie wynoszą zarobki w pierwszych msc pracy? Jak z atmosferą pracy w firmie? Zespół jest pomocny i zgrany? W pierwszych msc zatrudnienia organizowane są jakieś szkolenia wprowadzające?

Aleksandra

Cześć XT, Realne zarobki w pierwszych miesiącach pracy zależą w głównej mierze od doświadczenia i umiejętności, natomiast z pewnością wpisują się w podane widełki finansowe. W pierwszych tygodniach pracy przeprowadzamy pełny onboarding i organizujemy wszystkie wymagane szkolenia wprowadzające. :) Zapraszamy do rekrutacji!

Aleksandra

W ostatnim czasie nie publikowaliśmy ogłoszeń o pracę. Proszę o doprecyzowanie o jakie ogłoszenie chodzi. :) Natomiast umowy o pracę zawierane są na okres próbny/określony (3-12 miesięcy w zależności od stanowiska) a później na czas nieokreślony.

Aneta
@Aleksandra

A czy w niedalekiej przyszłości można się spodziewać nowych ogłoszeń od firmy? W ogóle jak tutaj wygląda proces rekrutacyjny, jest podzielony na kilka etapów czy to raczej kwestia jednej, dwóch rozmów?

@Aneta

Więcej o procesie rekrutacji można przeczytać w zamieszczonych poniżej odpowiedziach. Na ten moment nie przewidujemy nowych rekrutacji, natomiast zachęcamy do obserwowania naszego profilu na mediach społecznościowych i pracuj.pl. Zależnie od stanowiska są różne etapy rekrutacji ale najczęściej są to: 1. Ocena odpowiedzi w formularzu webowym 2. Przegląd CV i doświadczenia pod kątem danego stanowiska 3. Zadanie praktyczne (robione online) lub warsztaty w naszym biurze 4. Rozmowa kwalifikacyjna

Kamil
@Aleksandra

Co w przypadku gdyby któryś z pracowników postanowił odejść lub zostałby zwolniony? Czy w takim razie jego obowiązki zostałyby przejęte przez pozostałych pracowników, czy ruszyłaby wtedy rekrutacja? I jak często dochodzi w firmie do zmian personalnych?

@Kamil

Cześć Kamil, W Office Samurai bardzo rzadko dochodzi do zmian personalnych. Rotacja jest bardzo niska. Natomiast gdyby któryś z pracowników postanowił odejść, prawdopodobnie ruszyłaby rekrutacja na jego miejsce. Aczkolwiek to wszystko zależy od danej sytuacji, stanowiska i ilości prowadzonych projektów.

Iza
@Aleksandra

Super! Ja tylko dopytam jeszcze o atmosferę. Czy zespół jest duży? Ekipa dobrze się dogaduje? Z projektami jest tak że każdy uczestniczy w każdym projekcie na jakimś etapie czy pracownicy indywidualnie mają przydzielone jakieś zadania?

@Iza

Cześć Iza, Zespół liczy około 35 osób i bardzo dobrze się dogaduje. Poniżej kilka komentarzy z naszej ostatniej ankiety satysfakcji: "Sense of togetherness, great people and atmosphere, interesting (diversified) projects." "Loose atmosphere combined with professionalism or striving to be professional :) Flexibility in working hours - everything can be agreed upon. I do not have the slightest resistance in expressing my opinion - I feel comfortable with it. " "It's nice that the company has its "samurai spirit" - around this we can build an interesting work culture, community of employees and cooperation with customers." "What I like the most is definitely flexible working hours, sincere and friendly people and working environment."

Iza
@Aleksandra

Super! Opinie są po angielsku - to jest główny język w firmie? Na co dzień też rozmawia się po angielsku?

@Iza

Cześć Iza, Na ten moment cały zespół jest polskojęzyczny, natomiast nasza dokumentacja w większości jest prowadzona w języku angielskim, żeby umożliwić łatwe wdrożenie osobom zza granicy. @Pracodawca

Róża
@Aleksandra

A jest tak, że jeśli ktoś zamierza odejść to "walczycie" o pracownika czy szukacie od razu nowej osoby? Chciałabym jeszcze wiedzieć czy mogę wysłać cv lub przynieść je osobiście i liczyć na telefon gdyby jakiś etat się zwolnił?

@Róża

Cześć Róża, Swoje CV możesz śmiało wysłać na maila: contact@office-samurai.com Aktualnie nie prowadzimy żadnych rekrutacji, natomiast jeżeli wyrazisz zgodę, to skontaktujemy się z Tobą, jeżeli otworzy się jakaś rekrutacja. W mailu możesz również napisać jakie stanowiska Cię interesują. Natomiast odpowiadając na pierwsze pytanie to kierujemy się zasadą, że każdą osobę traktujemy indywidualnie i zawsze szukamy dobrego wyjścia z sytuacji dla obu stron. @Pracodawca

Roma
@Aleksandra

Czy w takim razie znajomość języka angielskiego jest obowiązkowa dla potencjalnych kandydatów do pracy? Na jakim poziomie, jeżeli tak? Chętnie podeslałabym swoje CV, bo widzę, że u was można liczyć na stałe zatrudnienie ale niestety z angielskim u mnie raczej słabo.

@Roma

Cześć Roma, Tak jak pisałam wyżej, oczywiście możesz podesłać swoje cv na maila: contact@office-samurai.com Natomiast w naszej firmie znajomość języka angielskiego jest wymagana na poziomie min B1/B2 ze względu na zagranicznych klientów.

@Aleksandra

Jak często w Office Samurai Sp. z o.o. odbywają się szkolenia pracownicze? W ogłoszeniu, które umieścili 30 maja na Pracuj.pl, obiecują bogaty rozwój.

Aleksandra

W Office Samurai szkolenia są bardzo ważnym aspektem rozwoju każdego pracownika. Dla wszystkich stanowisk oferujemy pakiety szkoleń, reszta odbywa się według indywidualnych potrzeb. @Pracodawca

Dominik

Cześć, każdy nowo przyjęty pracownik (na poziomie juniora) otrzymuje dostęp do platformy e-learningowej, gdzie poznaje oprogramowanie RPA. To szkolenie wspierane jest mentoringiem doświadczonych deweloperów oraz dużą ilością szkoleń praktycznych. Dodatkowo, nieależnie od poziomu pracownika, każdy otrzymuje serię szkoleń do realizacji w trakcie procesu onboardingu (bezpieczeństwo IT od niebezpiecznika, obsługa klienta, analiza procesów, wycena procesów do automatyzacji, etc.). Do tego dochodzą kursy językowe (j.angielski i j.niemiecki) oraz możliwosć realizacji szkoleń z platformy Udemy (jeśli ktoś ma potrzebę nauczyć się np. nowej technologii). Przygotowujemy wewnętrznie tzw. Samurai Labs, gdzie testujemy nowe technologie i przygotowujemy prezentacje demo dla naszych klientów. Co 2-3 tygodnie robimy również "Treningi Samurajów" - są to wewnętrzne szkolenia przygotowywane zazwyczaj przez bardziej doświadczonych pracowników. Jesli jest taka potrzeba, to zamawiamy również dedykowane szkolenia zewnętrzne - np. w tym roku odbyło się zaawansowane szkolenie z przygotywania prezentacji. Wysyłamy również pracowników na studia podyplomowe. Głównie dotyczy to liderów i managerów ale jeśli studia są związane z naszą działalnością to mogą być to również osoby na innych stanowiskach. Pracownicy mają również możliwość brania udziału w szkoleniach, które realizujemy dla naszych klientów. Mamy również akademię Train The Trainer, gdzie obecnie szkolimy grupę osób na przyszłych trenerów. Raz w roku, w ramach konferencji Stowarzyszenia SPIN, jest dodatkowo możliwość udziału w szkoleniach realizowanych w trakcie konferencji (część z nich prowadzą nasi pracownicy). Kursy językowe czy studia są refundowane przez firmę zazwyczaj w 70-80%, kursy Udemy czy szkolenia zewnętrzne w 100%. Ale szkolenia i treningi to nie wszystko - najwięcej u nas można się nauczyć realizując fajne projekty dla największych koncernów na świecie. Jeśli chcesz zobaczyć jakie firmy obsługujemy, zapraszamy na naszą stronę.

Zainteresowana
@Dominik

Naprawdę sporo tego. Rzeczywiście można liczyć na bogaty rozwój. Tylko kwestia np tych kursów językowych - one są w całości finansowane przez pracodawcę czy częściowo? Jak to dokładnie wygląda?

@Zainteresowana

Cześć, Kursy językowe są finansowane na zasadach 75% pracodawca, 25% pracownik. Dodatkowo, pracownik może wliczyć sobie 50% czasu przeznaczonego na kurs w czas pracy. @Pracodawca

Waldek

Trafiłem na Wasze nowe ogłoszenie dla RPA Developera ze stawką od 7200 do 12 000 zł netto + VAT, bo to na b2b. Spełniam wymagane w ofercie wymagania ale preferuję umowę o pracę, czy jest ona u was dostępna? I jak się zapatrujecie na długoterminową współpracę w oparciu o UoP na czas nieokreślony?

@Waldek

Cześć Waldek, W aktualnie prowadzonej rekrutacji poszukujemy osób na poziomie mid/senior, dlatego też preferujemy zatrudnienie na B2B. Natomiast w większości naszych rekrutacji oferujemy wybór formy zatrudnienia między B2B/UoP/UZ. W przypadku zatrudnienia na UoP zatrudniamy na okres próbny 3-6 miesięcy w zależności od seniority, następnie podpisywana jest umowa na czas nieokreślony.

Git

Zadania dla kandydatów są sformułowane nieprecyzyjnie i kandydat ma się domyślić czego chciał/a autor/ka.

@Git

Cześć Krzysztof, jestem jednym z właścicieli firmy. Rozmawiałem z managerką, która Cię rekrutowała i sprawdziłem przesłane przez Ciebie zadania oraz omówiliśmy powód odrzucenia Twojej kandydatury. Przede wszystkim dziękuję za Twój feedback - postaramy się poprawić opisy zadań, żeby były jaśniejsze. Do tej pory te zadania (które otrzymałeś) wykonało ponad 150 kandydatów i nie dostaliśmy wcześniej do nich uwag. Ale i tak zdecydowaliśmy, że poprawimy opisy, żeby na przyszłość były bardziej jednoznaczne. Tak więc dzięki! Faktycznie, w Twoim wypadku zadania były wykonane nieźle, choć wkradły się małe błędy obliczeniowe - przesłaliśmy bardziej szczegółowy feedback w mailu. Natomiast w procesie rekrutacyjnym mieliśmy ponad 200 zgłoszeń i konkurencja była bardzo duża. Do kolejnego etapu zaprosiliśmy kilku innych kandydatów, którzy lepiej pasowali do roli i nie popełnili żadnych błędów w zadaniach. To był główny powód, dlaczego nie zostałeś zaproszony dalej. Prawdopodobnie w połowie roku będziemy otwierali kolejne rekrutacje - tak więc zapraszam do aplikowania! Pozdrawiam, Dominik

@Dominik

Super, że tu taka dyskusja się wywiązała. Mnie zaciekawił ten wątek zadań rekrutacyjnych. Ciekawa jestem, ile czasu kandydat ma czasu na zrobienie tego? I czy właśnie taki konkretny feedback co do zadania dostaje każdy kandydat, czy tylko jak ktoś się o niego upomni?

@Natalia

Cześć Natalia, Dzięki za Twoje pytanie. Kandydaci w zależności od stanowiska na które rekrutują mają czas na ich rozwiązanie od 3 do 7 dni, natomiast zawsze istnieje opcja przedłużenia czasu, jeżeli ktoś z różnych powodów nie jest w stanie go wykonać. Również wysyłając podziękowania informujemy kandydatów o możliwości uzyskania feedbacku odnośnie przesłanych zadań lub calego etapu rekrutacji. :)

Iwona
@Aleksandra

A mniej więcej ile czasu takie zadanie może pochłonąć kandydatowi? Chcę się upewnić, czy ewentualnie nie zabierze mi zbyt dużej ilości wolnego czasu. Nie jest płacone za jego zrobienie?

@Iwona

Cześć Iwona, W zależności od rekrutacji są różne zadania do zrobienia, natomiast zakładamy, że w przypadku zadań dla analityków/stanowisk administracyjnych nie powinny zająć więcej czasu niż 2-3 godziny. Zadania przygotowane dla deweloperów mogą zająć więcej czasu - do około 8 godzin. Nie płacimy za zrobienie zadania, kandydat może w każdej chwili zrezygnować z rekrutacji, jeżeli uzna, że nie chce poświęcać swojego czasu na zrobienie zadań. :)

@Aleksandra

A jak wygląda ścieżka przesłania kandydatowi tych zadań? Dostaje się maila z info i z zadaniem? Czy jest wcześniej telefon od rekrutera z pytaniem, czy kandydat nadal jest zainteresowany? Jak to wygląda?

@Natalia

Kandydat po przesłaniu CV może spodziewać się telefonu od rekrutera. Następnie po zweryfikowaniu odpowiednich informacji, do kandydata jest przesyłany mail z zadaniem z pełnym opisem krok po kroku jak zadanie wykonać.

Iwona
@Aleksandra

Okej, to jeszcze jedna rzecz. Na jakim etapie rekrutacji będzie można poznać stawkę? Bo nie widzę, żeby w internecie były wasze zarobki podane. Chyba że źle patrzę i jest transparentność w tej kwestii?

@Iwona

W każdym publikowanym przez nas ogłoszeniu dodajemy widełki płacowe. Dodatkowo w pierwszym formularzu rekrutacyjnym prosimy kandydatów o podanie oczekiwań finansowych. Finalna oferta jest składana po przejściu ostatniego etapu rekrutacji :)

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Office Samurai Sp. z o.o.?

Aleksandra

W Office Samurai wszystkim pracownikom zapewniamy standardową paczkę sprzętową, w której skład wchodzą takie rzeczy jak laptop, monitor, stacja dokująca, słuchawki itp. W zależności od potrzeb zapewniamy również telefon służbowy a także wyposażenie stanowiska pracy do pracy zdalnej.

Aneta
@Aleksandra

Czy praca zdalna jest możliwa w stu procentach? Czy jest traktowana jako dodatek który można wykorzystać od czasu do czasu? A moze to zależy od stanowiska? :)

@Aneta

Cześć Aneta, W Office Samurai domyślnym trybem pracy jest tryb hybrydowy tj. 50/50 z biura/zdalnie. Praca zdalna w stu procentach jest możliwa, tylko w szczególnych przypadkach, ale wtedy informujemy o tym w ogłoszeniu o pracę :)

Wiktoria
@Aleksandra

Czy pracownicy mogą wybrać konkretny model laptopa lub monitora, czy są one narzucone przez firmę? Czy firma oferuje wsparcie techniczne dla sprzętu? Czy paczka sprzętowa jest aktualizowana regularnie i czy pracownicy otrzymują nowy sprzęt, gdy jest to konieczne?

@Wiktoria

Mamy określony standard sprzętu, który zapewniamy każdemu pracownikowi. Jeżeli z jakichś powodów taki standard komuś nie odpowiada, jesteśmy w stanie go dostosować pod konkretne potrzeby. Do sprzętu oferujemy wsparcie techniczne a paczka sprzętowa jest aktualizowana regularnie lub częściej według indywidualnych potrzeb. :)

W mieście Kraków poszukiwano Data Analyst. Jakie tam proponowano zarobki?

Dominik

Widełki płacowe są podane zawsze w każdym ogłoszeniu. Tutaj link: https://www.pracuj.pl/praca/power-bi-developer-krakow-wojciecha-weissa-7,oferta,1002227456 UMOWA O PRACĘ, UMOWA ZLECENIE 6 000–10 000 zł brutto / mies. KONTRAKT B2B 70,00–90,00 zł netto (+ VAT) / godz. PS. Dużo macie botów, które bedą automatycznie generowały pytania na tym forum ? :)

Na jakie benefity można liczyć w firmie Office Samurai Sp. z o.o.?

Aleksandra

W Office Samurai pracownik może liczyć na dofinansowanie do pakietu medycznego, sportowego oraz kursów językowych. Zapewniamy również dofinansowania do kursów i szkoleń. Fukcjonuje u nas PPE (Pracowniczy Program Emerytalny) w którym składka płacona jest tylko przez pracodawcę. Raz na kwartał organizujemy wyjazdy i spotkania integracyjne dla całego zespołu. W biurze panuje przyjazna atmosfera (mamy również xboxa i piłkarzyki), nie obowiązuje dress code i zapewniamy możliwość przyjścia do pracy z psem :) Dodatkowo oferujemy dowolną formę zatrudnienia (B2B/UoP/UZ), wzrost płacy adekwatny do doświadczenia a także możliwość umowy na czas nieokreślony po okresie próbnym.

Aleksandra

Ostatnio wprowadziliśmy również możliwość przejścia na 7/8 etatu za to samo wynagrodzenie dla osób pracujących z nami minimum 3 lata.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Office Samurai Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Dominik

Tak, chętnie zatrudniamy studentów :) 50% naszych rekrutacji to osoby jeszcze studiujące (zazwyczaj przedostatni i ostatni rok studiów), które sami wewnętrznie szkolimy. Każdy ma do wyboru preferowaną formę współpracy (UZ/B2B/UoP). Jest możliwość współpracy na część etatu, ale preferujemy minimum 3/4.

Joanna
@Dominik

A czy godziny pracy da się u Was elastycznie dopasować pod zajęcia? Bo jeśli tak, to wtedy by może się udało nawet na cały etat pracować...

Dominik Jaskulski
@Joanna

Cześć Joanna, tak, jak najbardziej można dostosować u nas godziny pracy. W całęj firmie obowiązuje zadaniowy tryb pracy. To oznacza, że mozesz zacząć o 07:00 i popracować 4 godziny, zrobić sobie kilka godzin przerwy i na przykład kontynuować po 15:00. Albo w innym dowolnym momencie. Sęk w tym żeby na koniec tygodnia/miesiąca/kwartału zgadzała się ilość godzin, na którą się umówiliśmy. Oczywiście ograniczeniem mogą być tutaj spotkania zespołu czy z klientem, na których chcielibyśmy, żeby pracownicy starali się być. Ale nie interesuja nas w jakich godzinach kto pracuje, ważne, żeby były wykonane zadania.

Joanna
@Dominik Jaskulski

A płacone macie od godziny czy od zadania?

@Joanna

@Joanna, na UoP otrzymujesz stałe wynagrodzenie miesięczne. Na B2B lub UZ rozliczamy faktycznie przepracowane godziny.

Wiktor

Czy jeśli w rekrutacji na stanowisko Junior Samurai w tamtym roku odpadłem na 3 etapie, to macie jakiś czas gdy taka osoba jest "zblacklistwona" w przypadku nowej rekrutacji na to samo stanowisko?

Dominik Jaskulski
@Wiktor

Cześć Wiktor, Miło nam, że chcesz ponownie wziąć udział w rekrutacji do nas. Nie "blacklistujemy" kandydatów i możesz spokojnie ponownie próbować wziąć udział. Ze swojej strony polecam zastanowić się nad powodami odpadnięcia na 3. etapie - i czy będziesz w stanie przejść go w najbliższej edycji. Rozumiem, ze chodzi o warsztaty u nas w biurze? Pozdrawiam, Dominik Jaskulski

@Dominik Jaskulski

Ale czy po tym 3. etapie jest jakaś odpowiedź od was? Właśnie aby znać powód i go ponownie nie popełniać?

@Natalia

Cześć Natalia, zazwyczaj po trzecim etapie informujemy wszystkich kandydatów o wyniku rekrutacji. Jeśli ktoś ma wątpliwości lub chciałby dostać dodatkowy feedback, to zawsze go udzielamy. Nie zawsze ktoś "popełnia błąd" - zdaża się, ze w 3. etapie mamy 3-4 fajnych kandydatów i wybieramy osobę, która oferuje najlepszą kombinację umiejętności, charakteru i doświadczenia do oczekiwań finansowych. Pozostałe osoby mogłyby też się nadać na dane stanowisko. Jeśli jesteś w trzecim etapie rekrutacji i nie dostałaś feedbacku, napisz proszę do nas na contact@office-samurai.com i wyjaśnimy sprawę. Dzisiaj zamknęliśmy rekrutację na stanowisko analityków biznesowych i będziemy wysyłać informację do kandydatów, którzy są w procesie.

Dariusz
@Dominik

Na stanowisko analityka też są trzy etapy? Głównie to rozmowa czy są jakiś testy do wypełnienia? Zdradzisz trochę szczegółów jak się przygotować?

@Dariusz

Tak, również są 3 etapy (formularz/CV + zadania praktyczne + rozmowy). Jeśli chodzi o zadania praktyczne ("testy"), to nie wiem czy da się do nich jakoś specjalnie przygotować. Pierwsze zadanie sprawdza umiejętność prezentacji informacji na prezentacji (Power Point). Drugie zadanie dot. analizy i przedstawienia danych w Excelu (tabele przestawne, wykresy, etc.). Trzecie zadanie wymaga obliczenia wyniku finansowego realizacji projektu (masz podane koszty i przychody i musisz policzyć wynik uwzględniając różne scenariusze). Moim zdaniem nie są one trudne i raczej sprawdzają podstawowyw poziom "ogarniecia biznesowego". Generalnie połowa osób rezygnuje z wysłania odpowiedzi na pytania, a wśród tych co wyślą, połowa odpada na tym, że źle zrozumieli instrukcję lub niepoprawnie wykonali te zadania. Tak wiec warto je zrobić, bo jedynie 10-20% osób przechodzi do ostatniego etapu :)

kandydat
@Dariusz

Dokładnie.

@Dominik Jaskulski

Super że nie ma black list, czyli taki kandydat ma jakby czystą kartę? A co do zastanowienia się nad tym dlaczego odpadł to jaki feedback taki kandydat otrzymuje aby wiedzieć o tych błędach?

@Natalia

Dajemy tylko dosyć ogólny feedback, nie wchodzimy mocno w szczegóły (typu "w pliku Excel w komórca "B3" popełniłeś taki a taki błąd"). Wiem, że to nie jest optymalne z punktu widzenia kandydata ale przy takiej ilości rekrutacji i zgłoszeń nie jesteśmy w stanie oferować szczegółowej analizy zadań każdej osobie.

Zostaw merytoryczną opinię o Office Samurai Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Office Samurai Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Office Samurai Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Office Samurai Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Office Samurai Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Office Samurai Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Office Samurai Sp. z o.o.
3.7/5 Na podstawie 3 ocen.
  • Rynek Dębnicki 4 lok. 14
    30-319 Kraków

Office Samurai Sp. z o.o.