Opinie o Operato Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Operato Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Operato Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Administrowanie nieruchomościami

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Operato Sp. z o.o. w Kraków

Wynajmujący

Nie polecam firmy jeśli chcesz wynająć pokój. Za wszystko pobierają opłaty. Nie uważają że sprzęty się starzeją. Wszystko musi być w stanie idealnym a jak będzie chociaż małe uszkodzenie (powstałe w skutek normalnego zużycia sprzętu) to musisz za to zapłacić. W środku roku podnieśli czynsz (wcale o nie małą kwotę).

Nie polecam, podnoszą czynsz w trakcie trwania umowy o 500zł, mimo że jest napisane wyraźnie że stawka się nie zmienia do końca trwania umowy. Z opiekunami nie ma kontaktu, telefonów nie odbierają gdy jest potrzeba. Radzę nie zawierać współpracy. Omijać szerokim łukiem i szukać rzetelnych ludzi którzy nie będą naciągali warunków umowy.

Anonimowe
@Anonim

Czy jak robisz zakupy w sklepie to też tak komentujesz zmiany cen przy sprzedawcach? Przecież media (woda, energia elektryczna itp) podrożały. Przeczytaj wysyłane pisma z Tauronu czy z MPWiK o zmianach w naliczeniach.. takie zmiany nie są zależne od administracji.

Marika Nowy wpis

Ogólnie to są jakieś komentarze o umowach ale widzę, że chyba z najemcami, a ja chce się zorientować jak wygląda sprawa tych o zatrudnienie. w ogłoszeniu piszą, że dają umowę zlecenie i te o pracę. ciężko tej drugiej się doprosić czy może na spokojnie dadzą?

Aśka Nowy wpis
@Marika

Dają bez problemu, po okresie próbnym. Ogólnie warunki są całkiem w porządku.

Kasia Nowy wpis

Zgadzam się z wszystkimi negatywnymi opiniami na temat wynajmowania pokoi w Operato . Również miałam takie same doświadczenia z tą firmą. Nikogo nic nie interesuje , przy jakichkolwiek awariach wynajmujący jest informowany jak to naprawić samemu , szkoda że w ogłoszeniu informowano że jest opieka techniczna w razie takich sytuacji . Grzejniki jak nie grzeją to też panie informują jak je samemu odpowietrzyc. Po odbiorze kluczy do pokoju przezylam szok , brud (usunięte przez administratora) , ..... ktoś opuścił pokój w ogóle nie posprzątal i tak było. Lodówki w części wspólnej dramat . I oczywiście podwyżka czynszu w trakcie trwania umowy . Nie polecam .

Administrator Nowy wpis

Na jakie zarobki można liczyć w firmie Operato Sp. z o.o. na stanowisku Specjalista? Czy pracownicy dostają premie?

Agnieszka

Nie mogę ich znaleźć na google więc zostawię tutaj ;) dobrze mi się mieszkało prawie 2 sezony ale musiałam się wyprowadzić już. Pani Iwona fajnie pomogła mi znaleźć zastępstwo więc w sumie to polecam. Pokoje ładne, porządek w kuchni czy łazience to już zależy od współlokatorow,a bywa różnie.

Firma Operato Sp. z o.o. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Specjalista / Specjalistka ds. zarządzania najmem. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Administrator
Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Techniczna
logo firmy Administrator nieruchomości mieszkaniowej
GGKO - Zarządzanie Nieruchomościami sp. z o.o.
Julita

Dzień dobry, interesuje mnie praca jako specjalista ds. zarządzania najmem. Mam już doświadczenie z podobnej funkcji, w samych kryteriach wskazano je jako wymagane. względem poprzednich opinii, jaka teraz może występować atmosfera podczas pracy? szukam zatrudnienia na dłużej

Justa

NIE POLECAM tej firmy i ostrzegam wszystkich szukających pokoju w Krakowie. Same problemy i żadnego wsparcia, ponadto stale wyciągają od wynajmujących kolejne pieniądze za wszystko czego może dotyczyć normalne funkcjonowanie w mieszkaniu np. zużyta żarówka, poszarpana wycieraczka, bałagan w szufladzie ze sztućcami itp. SZUKAJCIE FAJNYCH MIESZKANEK LUB POKOI ALE OMIJAJCIE SZEROKIM ŁUKIEM OOOOOPPPPPEEEERRRAAATTTTOOO

Anonimowe
@Anonim

madziorek

Cześć , jeżeli chcesz mieć spokój przez cały okres umowy to wybierz inne mieszkanie NIE OPERATO . Same problemy , zero pomocy z ich strony , podwyżki czynszu w trakcie trwania umowy. NIE POLECAM.

Z całego serca nie polecam zarówno mieszkań/pokoi, jak również całego zespołu firmy Operato. Mieszkania są nieremontowane, zalegające brudem sprzed kilku lat, a na dodatek sprzęty w mieszkaniu nie są wymieniane ani naprawiane - jak można się domyślić, firma nie zamierza ich wymieniać na własny koszt, twierdząc, że sprzęty codziennego użytku (jak np. mikrofalówka) nie zużywają się. Współpraca z opiekunem mieszkania pozostawia wiele do życzenia, gdyż w żadnej sprawie opiekunowie nie chcą okazać pomocy. Posiadałam w wynajmowanym pokoju zapowietrzony grzejnik starego typu bez odpowietrznika - zgłosiłam sprawę do opiekunki, jednak jedyna pomoc, jaką od niej otrzymałam, to filmiki instruktażowe z YouTube'a, które nic nie wskórały ;-) Dopiero interwencja w administracji osiedla przyniosła oczekiwany rezultat. Piekarnik w mieszkaniu nie działał przez cały rok, a dopiero przy zwrocie kluczy dowiedziałam się, że założona została na niego blokada rodzicielska - natomiast nie mogę już tego sprawdzić, czy tak faktycznie jest. Po trzech miesiącach wynajmowania pokoju, czynsz został podniesiony o 250 zł, nawet dokładnie nie wiem, z jakiego powodu. Kaucja została zwrócona mi po terminie, a pracownicy stwierdzili, że to pewnie błąd systemu, że akurat do mnie kaucja nie dotarła w terminie. Na dodatek, otrzymując protokół zdawczo-odbiorczy po oddaniu kluczy, zostały w nim zapisane wszystkie usterki, które zgłosiłam na początku umowy, a które miały nie być brane pod uwagę, jako szkody stworzone przeze mnie. Dodatkowo, opiekunka mieszkania oczekiwała ode mnie oględzin każdej ściany w poszukiwaniu rys czy zadrapań, policzenia ilości niezgadzających się łyżek w kuchni, czy braku durszlaka. W ciągu roku firma chciała obciążyć najemców kosztami związanymi z udrożnieniem odpływów, z którymi był problem od początku i nie wiadomo, ile być może lat zalegały tam wszystkie (usunięte przez administratora) Co więcej, odmalowałam ścianę, którą uważam, że w czasie roku delikatnie zabrudziłam, a osoba odbierająca mieszkanie przy oględzinach stwierdziła, iż wspomniana ściana jest dalej brudna. Nową umowę zaproponowali stałym wynajmującym na "bardzo korzystnych warunkach", podnosząc czynsz o prawie 400 zł i nie wiadomo, ile tak naprawdę mógłby on wzrosnąć w przeciągu kolejnego roku. Świetna promocja ;-) Nie polecam zawierać umowy ani jakiejkolwiek współpracy z firmą Operato, jeśli ktoś nie chce w ciągu roku otrzymać kilku wiadomości o podniesieniu czynszu, ciągłych kontrolach stanu liczników, które się nie odbywają, aby na koniec nie doczekać się terminowego zwrotu kaucji.

Wynajmujący

Z całego serca nie polecam współpracy z firmą Operato. Za wszystko zostaniesz obciążony, nawet jeśli dbasz regularnie o porządek i zostawiasz mieszkanie w lepszym stanie niż go zastałeś na początku i tak znajdą coś żebyś nie odzyskał całości swojej kaucji. W przeciągu roku podwyższają czynsz, nawet o 250zł. W przypadku zepsucia się jakiegoś sprzętu zawsze to Ty jesteś winien, nieważne, że sprzęt jest stary i zużyty. Jeśli chcesz oszczędzić sobie nerwów i pieniędzy NIE POLECAM!

Wynajmujący

Wynajmownie pokoju/mieszkania od tej firmy to jakiś dramat. Umowa jest tak skonstruawana że za wszysto jesteś obciążany, za zużytą pralke (która się zepsułą ze starości), za firmę sprzątającą bo twoi wsółokatorzy nie sprzątali po sobie (mimo że było to zgłaszane). Prosza Cię o wszyto żebyś zam zrobił jakieś drobne naprawy w mieszakniu a jak jest już jakiś większy problem to nie ma się kot zająć naprawą - np z instalacją elektryczną - urwany kontakt. Pani Ci tłumaczy że nie ma żadnego problemu ze wspólokoatorami a pożniej wychodzą takie sytuacje że twój wspólokator z pokoju obok nie mowi po polsku, to tawet nie jest problem - ale jak nie sprząta po sobie i co gorsza ma duże problemy z higieną to jest dramat. Po zapachu w mieszkaniu dało się poznać kiedy ten "osobnik" jest obecny - zgłosozne do w odpowiedzi człowiek usłysza że trzeba rozmawiać (z osobą która nie zna poslkiego i angielskiego) śmiech na sali. Ogłonie nie polecam

mp

Chciałabym nie polecić tej firmy z całego serca. Jeśli planujesz wynająć pokój to proponuje przeczytać do końca. Jak byłam na oglądaniu pokoju to zgodziłam się na podpisanie umowy odrazu i Pani dała mi już do podpisanie e-umowę i miała problem że chcę przeczytać całą umowe, ale ok i tak przeczytałam i podpisałam. Mieszkam tu od września, przeprowadziłam się z drugiego końca Polski (około 600km) i podczas podpisywania umowy na pokój w lipcu/sierpniu byłam umówiona że przyjadę po odbiór kluczy dokładnie 18 września. Miałam wszystko ustalone że wtedy będę. 4 dni przed napisałam do Pani z którą miałam się kontaktować że bede o godzinie x. Ona mi odpisała że wtedy nie pracują. Powiedziałam, że przecież się umawialysmy, to nie kwestia 20 minut autem tylko około 5--6 godzin w jedną stronę. Nie zaproponowała żadnego wyjścia z tej sytuacji. Dobrze, że znam ludzi w Krakowie i odebrali klucze za mnie. Co jeśli bym nie znała nikogo stąd? Okej, wprowadziłam się. Było okej. Potem zaczęły się problemy. Długo prosiliśmy zimą aby grzejniki działały, pisaliśmy i dzwoniliśmy parę razy na tydzień, zero pomocy (z tego co wiem to w innym mieszkaniu był podobny problem). Po jakoś miesiącu łaskawie dostaliśmy ogrzewanie. Następnie mieliśmy problem z częścią lokatorów. W tym mieszkaniu mamy grafik sprzątania (ja akurat mieszkam w mieszkaniu na 10 osób, z tego co wiem to najmniej to 4/5 ale mogę się mylić) części wspólnych. W umowie jest napisane, że w sytuacji gdy ktoś nie wywiązuje się ze swoich obowiązków to musi opłacić osobę sprzątającą, niestety tylko w teorii. Z resztą współlokatorów próbowaliśmy "dotrzeć" do osób które tego nie robiły, ale na marne. Wtedy pisaliśmy do "opiekuna mieszkania", aby coś z tym zrobił. Napisał tylko, że skontaktuje się z danym/daną lokatorem/lokatorką, aby to załatwić. Jak nie wyszło to pisał wiadomości w stylu "No, trzeba się dogadywać między sobą, są różne sytuacje w życiu", "Oj, nigdy nie miałem takiej sytuacji" i koniec. To nie była jednorazowa sytuacja, to trwa od około 6-7 miesięcy regularnie. Wiele współlokatorów pisało w tej sprawie i reakcja zawsze taka sama. Kolejna sprawa- pralka. Mamy dwie pralki na 10 osób, jest to całkiem okej, ale jedna się zepsuła. W kilka osób pisaliśmy w tej sprawie i nawet wspomnieliśmy, że złożymy się na osobę która by to załatwiła albo cokolwiek. Przez 2 tygodnie tylko nam było mówione "wymieńcie filtry", wymienialiśmy i nic. Długo musieliśmy się doprosić o to, aby łaskawie dostać działającą pralkę (sytuacja z odkurzaczem była identyczna). Aktualnie jest problem z łazienkami. Mamy dwa prysznice, z jednym był problem i +/- tydzień temu zaczął być wyłączony z użytku, średnio nam się to podobało, ale trudno- nie mieliśmy zbyt wyboru (już nie wspomnę o tym że ten prysznic miał prawie zerowe ciśnienie i szczerze to porządne umycie tu to chyba ósmy cud świata ale okej). Dziś drugi prysznic się cały zatkał. Mamy całą zalaną łazienke i umycie się wiąze się z ponownym zalaniem jej, a logiczne, że trzeba się umyć. Z tego co rozmawiałam z opiekunem mieszkania to teraz ma urlop- okej jasne. Mamy napisane na kartce w kuchni, że "Opiekun mieszkania pracuje w godzinach 9-17 pon-pt i dzwonić na numer xxxxxx, poza tymi godzinami pracy proszę dzwonić na numer alarmowy xxxxxxx", więc dzwonię. Co usłyszałam, kiedy zadzwoniłam, bo nie mamy działającego prysznica? Automatyczną sekretarkę o tym, że teraz nie pracują i abym zostawiła wiadomość po sygnale, no proszę. Ironiczne jest to, że dostaliśmy dziś wiadomość, że jutro przychodzi pracownik firmy z nową lokatorką (bo każdy kto ma możliwość się stad wyprowadza) i że ma być porządek w mieszkaniu. Podsumowując- naprawdę uważam, że jedynym plusem tego mieszkania jest lokalizacja (nie wiem czy są inne mieszkania poza Nowym Kleparzem w Krakowie, mówię tu stricte o nim). Szczerze nie polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o Operato Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Operato Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Operato Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Operato Sp. z o.o.?

Operato Sp. z o.o.
  • Henryka Pachońskiego 32A lok. 27