Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Opinie o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Kiedyś się tam pracowało

Witam . Pracowałem w MBMPL około 3 lat na obróbce . I z moich obserwacji z mojego doświadczenia mogę coś napisać powiedzieć o tej firmie o tym dziale jak to jest z perspektywy byłego pracownika i to jest wyłącznie opinia i zdanie tego pracownika . A więc tak firma z zewnątrz faktycznie robi wrażenie logo gwiazdy prestiż i takie tam . Ale jak już się pracuje w środku zwłaszcza tam gdzie ja tam pracowałem to już pożal się Boże . Organizacja i traktowanie ludzi tragedia oczywiście zaznaczam że to jest moja prywatna opinia . Były menager który urzęduje dziś inne stanowisko nie powinien być na tym stanowisku co jest i co był nie potrafi dobrze traktować ludzi dla niego liczą się tylko tabelki analizy i nic więcej ludzie to robole. I to jest przykre .Osoby na stanowisku decydującym zarządzającym ludźmi na tej hali obróbki nie wymienię na jakim stanowisku ale decydującym to osoby grające udające statyści . Dla nich liczą się tylko pochwały że dobrze zostały kwiatki podlane na nadgodzinach albo dobrze udawać że coś się robi na nadgodzinach byle by poczekać na swoją 2 połówkę .. Powiem tak operatorzy i brygadziści są tam naprawdę super świetnymi pracownikami którzy są nie doceniani kompletnie a warto ich doceniać bo to wartościowi ludzie .. I mam takie 1 ale do jednego mistrza na dziale obróbki który potraktował mnie jak (usunięte przez administratora) w sytuacji gdy miałem dziecko na ojomie i chciałem wolne ktòre miałem ustalone zaproponowane przez pewien dział i wystarczyła zgoda tego pana a żeby to wolne odbylo się jak miało się odbyć . Ale niestety zostało mi to odmówione bo uraziłem jego ego w sytuacji dla mnie bardzo poważnej gdzie dziecko przebywało w szpitalu na oddziale intensywnej terapii . Mam nadzieję że karma wróci do tego pana w najmniej spodziewanej dla niego sytuacji. I na poważnie z mojego doświadczenia nie polecam pracy w tej firmie traktowanie 0 podejście do ludzi 0 to jest wyłącznie moja osobista opinia .

Smoczek

50 procent osób które się ze mną przyjęło już nie pracuje. Nie dali rady. Niektórym pomogli liniowi. Ludzie bez serca i moralności. Dlaczego tak się wypowiadam? Byłem świadkiem jak jedną osobę postawiono na dłużej na jednej stacji. Wyrabiał się na niej na samym początku. Wraz z upływem czasu zaczynał robić więcej błędów. Dlaczego po podpisaniu stacji nie przeniesiono człowieka dalej? Chciano świadomie doprowadzić do zwolnienia? Gdyby mnie ktoś Prywatnie spytał co zrobić aby ktoś sam się zwolnił z Mercedesa odpowiedział bym aby zostali go powiedzmy na 2 tygodnie na jednej stacji. Biorąc pod uwagę uwagę tempo produkcji można śmiało powiedzieć, że jest duże prawdopodobieństwo, że się podda. Fabryka diabelstwo 4.0. Czy kupiłbym nowego Mercedesa? NIE, ZA ŻADNE SKARBY. Jest drogi i tak samo produkowany jak niby dużo gorsza marka. Nawet są te same błędy produkcyjne które da się przepchać. Czuję się tu jak ryba w wodzie. Nie będę przepłacał za nic. Jeśli szukasz nowej pracy, to pamiętaj, że tutaj jesteś małym trybikiem który na różne sposoby i powody może być zamieniony na lepszy model. Najpierw przyjmiemy cię do pod firmy, potem do merca. Co to oznacza dla Ciebie? 18 miesięcy plus osiemnacie. Za ile lat będziesz miał umowę o pracę na stałe w mercedesie? A co będzie jak się dorobisz jakiejś choroby z powodu przeciążenia organizmu. Pamiętaj diabelstwo 4.0 Jest mi przykro pisać te słowa ale uznałem, że uczciwie trzeba postawić sprawę. Obecnie ftma żyje marzeniami o :. Napędzani jutrem postępujemy słusznie i uczciwie. Czy słusznie jest nie liczyć się z człowiekiem a kochać maszynę? Widziałem człowieka który naprawdę chciał pracować. Jednak był człowiekiem nie maszyną. Nie nadaje się do Mercedesa chcesz się odczłowieczyć zapraszam do merca....

Cybul
@Smoczek

Ciężko przetrwać bez barszczu!

Kilogram
@Cybul

Niektórzy przynoszą swój barszcz czerwony z koncentratu.

Tata

Tak firma bardzo rodzina i wyrozumiała te osoby ,które pracują to są jacyś dziwacy te osoby ,które kombinują L4 ,Uż,spóźnienia i inne wybryki są zapraszane do działu personalnego na ciastko i pogawędkę my się o" Ciebie martwimy " to przecież najlepsi fachowcy co może dla Ciebie jeszcze zrobić !!!

XYZ

Witam, chciałabym się dowiedzieć jakie jest średnie wynagrodzenie osoby zatrudnionej na stanowisku montera? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Operator Maszyn

Rekrutacja na stanowisko pracownik produkcji... Patrząc na to że jest to nowa firma pozwalają sobie na pokazowa rekrutacje. Pytanie w większości nie mają związku z praca na produkcji. Najlepiej mówić że praca w Mercedesie jest twoim spełnieniem marzeń może wtedy Cię przyjmą i nie weźcie się mówić źle na wasz były zakład pracy nawet jak było tragicznie to mówcie że praca była świetna. Brak udzielenia informacji dlaczego Was nie przyjęli być może robią losowanie totolotka. Zobaczymy jak zakład ruszy pełną parą czy dalej będę głupie pytania czy branie ludzi do pracy jak popadnie.

Dlaczego zwolniła się z poprzedniej firmy,jakim jesteś człowiekiem,co powiedzieli by ludzie z którymi pracowałeś wcześniej na twój temat,jakiego przełożonego chcieli byście mieć, dlaczego mercedes,

XYZ

Witam, chciałabym się dowiedzieć ile zarabiają monterzy? Będę bardzo wdzięczna za informację.

Fabryka bardzo rodzinna. Mąż w biurze, żona w biurze, tato w biurze, mama w biurze. Czego chcieć więcej.

I w czym jest problem? Płacisz im ze swojego portfela czy o co chodzi? A gdzie mają według ciebie pracować żeby cię to nie bolało...

On

Właśnie niektórzy sia tak zachowują jakby płacili z własnego portfela w stosunku do pracowników. Za bardzo wczuwają się w role.

On/ona/oni

Z toba jest coś nie tak czy co? Jeżeli w takich korpo w biurach albo na stołkach w większości są to rodziny znajomi pociotki to ten na dole nigdy mieć dobrze nie będzie. Zawsze będzie na niego potężny nacisk i niech tylko zrobi coś źle to z miejsca "dywanik". Ci z biur jak zrobią coś źle to też dywanik, ale jest zamiatane pod dywanik

Zadowolona
@On/ona/oni

Jeśli rodzinna i sprowadzamy swoje rodziny, to znaczy, że to dobry pracodawca i tyle. A Tobie żal cztery litery ściska, że od Ciebie nikt tu nie pracuje.

@On/ona/oni

A skąd wiesz ze tak się dzieje? Mówisz to ze swojego doświadczenia że pracowałeś ze swoją rodziną? Niech każdy pracuje gdzie chce czy to z żoną, córką, mężem czy z bratem. Masz swoją pracę to rób to co należy do Ciebie. Masz wyższe ambicje składaj CV wyżej, a jak nie masz możliwości tu to inne firmy wezmą cie z otwartymi dłońmi jak jesteś taki wspaniały i masz taką wiedzę jak ta firma Ci nie odpowiada. Tylko gorzej jak tam też cię nie wezmą bo przecież dla ciebie będzie to jednoznaczne ze tam pracują rodzinami i cię blokują...

Sierżant

Nepotyzm jest nieprofesjonalny, nieefektywny ekonomicznie, obniża motywacje do pracy, personelu, rozleniwia, uniemożliwia wykorzystania potencjału talentów, jest niemerytoryczny, powoduje marnotrawstwo środków obniża wynagrodzenia szeregowym pracownikom

Pb400

Nie ma jak to Pani malująca ciągle ustaną na lince ,i poprawiająca ciągle włosy gwiazda mercedesa, i Pani z frond 2 zwykły pracownik a zachowuje się jak co najmniej brygadzista Pb400

Kusko

Nuda na GoWork MBMPL. Przez powszechną cenzurę nie można się pośmiać jak WC i BC mają problemy. Pozdro dla obróbki. Barszczu nadal nie ma.

Sebcio
@Kusko

Cenzura jak u dawnych towarzyszy z ulicy mysiej. Ciekawe ile osób odejdzie do nowej fabryki Vinkelmana....?

Julia
@Sebcio

A słyszałeś już coś od ludzi? Firma się jakoś przygotowuje na zwolnienia w razie czego?

Witam, kiedy dostaniemy podwyżki w związku z sytuacją w kraju. Wszystkie działające firmy w okicach Legnicy, Wałbrzycha i Jeleniej dla swoich pracowników w związku z inflacja dały podwyżki lub ekstra premie a my to co? Czy zarząd myśli że zarabiamy tak świetnie na tle innych. Może Dyrektorzy i Managerowie tak im to obojętne , ale reszta nie. Chcemy móc godnie żyć za naszą wypłatę a w tym momencie to niemożliwe. Bierzcie przykład z Volkswagena on potrafił pomoc pracownikom, inna firma podniosła place o 8 % z wyrównaniem od stycznia. Czekamy na ruch Mercedesa , bo inaczej będzie trzeba pomyśleć o zmianie bo sama gwiazda nie wystarcza. Może do tego się odniesiecie , tylko nie piszcie żeby rozmawiać z przełożonymi, to nie od nich zależy.

Też pracownik

Wszystkie? Podaj nazwy tych WSZYSTKICH firm. Wszyscy to trąbią o Volkswagenie. Ale to nie ten w Polkowicach, ale w Poznaniu- wiec to nie nasz region. A wiesz, że dali tam podwyżkę na 2022 w wysokości 5%, a na 2023 dostali 3,7%? Więc przypomnij sobie ile dostaliśmy na 2022, a jak dostaniemy w 2023 to nie zapomnij się pochwalić.

Smoczek

Witam. Na wstępie chciałbym potwierdzić jakość szkoleń wstępnych. Jest naprawdę na wysokim poziomie i motywuje do działania. Jednak po pierwszych dniach pracy zderzenie z rzeczywistością. Na szkoleniu znalazlem takie chaslo. Napędzani jutrem. Postępujemy słusznie i uczciwie. Dlatego pozwolę sobie uczciwie ocenić pracę w mercedesie. Wyżyłowany proces. Nie będziesz miał wpływu na jakość pracy na silnikach. Nauczysz się korzystać z nieautoryzowanych narzędzi, bo liczy się ilość. Przełożony zapytany, dlaczego mamy tak wyżyłowany proces m, przecież ucierpi jakość.? Opowiedz zwiezla i posta. Niemcy pokładają większą ufność w maszynach, a nie w ludziach. Wnioski? Drogi pracowniku jakość twojej pracy nie ma znaczenia liczy się norma. Jak się nie będziesz wyrabiał zamienimy Cię na lepszy model. Jest mi przykro, bo wyobrażałem sobie, że pracownik będzie miał większy wpływ na jakość produktu. Praca w mercu niczym nie różni się od tej np w VW Polkowice. Gdzie jest jakość w takim razie w mercedesie? Materiałowa. Aby każdy mógł zrozumieć na pierwszy rzut oka. Mercedes pokrywa zaworów wykonana z aluminium - VW wykonana z plastiku. Nie będę tu wymieniał więcej szczegółów, chodzi mi o ogolny obraz. W ramach ścisłości nie jest tak, że sobie nie radzę. Uczę się szybko stacji za stają. Rzekomo mnie chawlą i mam te przedłużenie umowy. Teraz muszę się zastanowić czy ja chcę pracować.

Ona
@Smoczek

Niestety trzeba to potwierdzić. Wyżyłowane maksymalnie stacje w dodatku czeka nas dodatkowo skrócony czas. W toaletach można spotkać płaczące kobiety z obdartymi do krwi opuszkami palców. Ale liczy się ilość…

Nie prawda
@Smoczek

Pokrywa zaworów w Mercedesie również jest wykonana z plastiku. Hasło piszemy przez „h”.

@Nie prawda

Pokrywa, a zabudowa to dwa różne pojęcia. Na silniku benzynowym jest z aluminium. Co do diesla się nie wypowiem. Zdjęć nie zamieszczę. Widzę jakość materiałową. Aluminiowa pokrywa zaworów, łańcuch rozrządu. Niektóre firmy sortują inne materiały. Pasek, zamiast łańcuszka. Nie napisał bym nic niezgodnego z prawdą. Na budowie silnika się znam.

Asia

Witam proszę napiszcie jak z Legnicy do Jawora jeździcie do pracy ,i czy ktoś pracuje jako informatyk? Chodzi mi o zarobki ? I jakie macie umowy?

Jolanta
@Asia

a informatyk to nie ma tutaj pracy zdalnej, musi codziennie do biura jeździć ?

Jagusia

Co się dzieje z naszym obiadami, tego nie da się jeść ????...ktoś przecież za to płaci grube pieniądze a podaje się nam posiłki gorsze niż w szpitalach ????wstyd żeby tyle jedzenia szło do (usunięte przez administratora)

Zosia
@Jagusia

Napiszcie do Magdy Gessler może zrobi kuchenne rewolucje :-) . To nie jest restauracja z gwiazdą Michelin to jest fabryka z inną gwiazdą.

ola

Hej mam ogromna prośbe czy ktos sie orientuje czy mercedes rekrutuje na produkcje ? Proszę o info wielkie dzięki ????????????

To co dzieje się na bateriach to jakis istny cyrk. Ploteczki, obgadywanie, nagadywanie na innych to już standard. Romansowanie z brygadzistami w szczególności jedna Pani, która wiecznie robi maślane oczko do jednego z przelozonych. Obrażanie mistrzów a gdy przychodzi co do czego to glowa w piasek. Powiedzcie Andrzejowi prosto w oczy to co myslicie. Stołówka na lini produkcyjnej. Panie chodzą sobie do toalety kiedy im się to podoba albo na papierosa gdy tylko mistrzów nie ma w zasięgu wzroku a brygadziści na to przystaną bo przecież lubią gdy się z nimi flirtuje. Masakra do potęgi ********

Eoeo

Fajnie, że w końcu ktoś to napisał (maślane oczka) , oby dotarło to do kogo trzeba.

Rozmowa

Witam mam rozmowę na stanowisko mechanik i jakie pytania mogę mieć no tej rozmowie i ile można zarobić na tym stanowisku

Kamilo777

Witam , chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca na Silnikach ale na CNC , jak to wygląda , jak długo w tej maszynie etap obróbczy idzie , np 5 minut czy 20sek i trzeba mierzyć , jakie dokładnie obowiązki tam są ? Czy tylko mierzyć sztuki , czy jak ?

Ile zmian jest na silnikach?

Basia
@Kandydat

Obecnie są 2. Ale w przyszłości na pewno będą 3.

Jolanta
@Basia

6-14, 14-22 , to są te dwie czy w innych godzinach ? pracuje sie tydzien na jednnej , tydzien na drugiej czy np caly miesiac na jednej ?

B
@Jolanta

Tydzień 1 zmiana od 6-14 tydzień 2 od 14-22

durszlak

Mam pytanko, ale nie tak jak większość dotyczące produkcji a pracy biurowej. Czy w Mercedesie istnieje możliwość pracy zdalnej na stałe albo chociaż pół na pół? Interesują mnie głównie stanowiska biurowe w logistyce, ale nie tylko. Pytam się, bo coraz więcej firm na strefie w Legnicy oferuje takie coś, i jeśli Mercedes nalega na ciągłą pracę z siedziby firmy to traci wg mnie dużo potencjalnych specjalistów.

Pracownik kandydat

Witam czy ktoś jest kto miał rozmowa kwalifikacyjna do mercedesa i dostał pozytywna odpowiedź na montaż?pytam z ciekawości bo tydzień temu miałam rozmowę I cisza a a tak ludzi potrzebują

ciekawy

czy ktos moze powiedziec jak się pracuje w Mercedes?

Co
@ciekawy

I czy są przestoje jakieś?

Niktwazny
@ciekawy

Zależy gdzie. Jeżeli chodzi o dział baterii to praca jest fajna. Pracuje się lekko i przyjemnie, bezpiecznie, w bardzo fajnych warunkach. Niestety tego samego nie mogę napisać o atmosferze jaka panuje od jakiegoś czasu na jednej ze zmian. Są też osoby które zdecydowanie nadużywają swoich stanowsik i czują się tam zbyt pewnie. Znajdą się osoby które dla własnego dobra czy pokazania się, zrobi koleżance czy koledze z pracy świństwo, donoszenie byleby coś pokazac/udowodnić, szydzenie, wysmiewanie i obgadywanie za plecami jest nie tyle widoczne u pracowników produkcji, ale również u brygadzistów-co niestety jest bardzo przykre i krzywdzące. Sortowanie ludzi na lepszy/gorszy, choćbyś pracował super świetnie, starał się i robił nie wiadomo co- jak podpadniesz komuś i Cie znielubi, nie masz co liczyć na karierę w tej firmie. Jeżeli masz odporną psychikę i będziesz potrafił znieść poniżanie i szydzenie (co napewno Cię czeka jak trafisz na kiepską zmianę, do kiepskich ludzi), to życzę powodzenia i trzymam kciuki.

Wuj Dobra Rada
@ciekawy

Nie pchaj się na silniki, poczekaj na nabór na baterie.

Otto
@Wuj Dobra Rada

Otóż to, silniki to jest taki 3 świat w tej fabryce. Pracowałem tam i widać braki kompetencji kadry zarządzającej. Na bateriach też się trafiają podobne jednostki, ale to jest margines w porównaniu do silników. Lepiej poczekać na baterie niż trafić na silniki

Ciekawy
@Wuj Dobra Rada

A jak wyglądają przestoje produkcyjne w tej firmę? Np z braku półprzewodników lub części

Franek
@Niktwazny

A to prawda że pracują dzisiaj na bateriach 2 zmiana?

Silniki
@Niktwazny

Pracowałam na bateriach podczas oddelegowania Powiem wprost czytając ten wpis Poprzewracało wam się w głowach od przerw kawowych , od internetu , od telefonów , nagród itp. Macie zbyt dużo czasu i w głowach miesza się od luzu Zapraszam na diesla gdzie czas operacji jest 60s. Nikt cię nie zmieni do ubikacji Jaka kawa , telefon internet , potu z czoła nie ma czasu zetrzeć Zapraszam !!!!!

Niktwazny
@Silniki

Polecam czytać ze zrozumieniem i widocznie byłaś za krótko, żeby to odczuć. Wiem jak się pracuje na silnikach, ale z tą toaletą to przesadziłaś. Są rekrutacje wewnętrzne, zawsze można zmienić dział.

Zmiana
@Franek

A na silnikach ile w zeszłym tygodniu?

Pinio
@Niktwazny

Rekrutacja wewnętrzna to ściema - mistrz puści cię gdzie indziej tylko jeśli musi zmniejszyć liczebność zespołu (np. wie o długotrwale zmniejszonej wysokości zamówień).

@Silniki

Sami sobie jesteśmy winni, sami chcemy zrobić więcej, pokazać się nie wiadomo po co. Później mamy żal że normy wysokie. Pracownik na dole nigdy nie wyrobi się z robota a pracownik na górze zawsze ma na wszystko czas, ale to jest nasza wina. Przykład beteryjek, na testach wydajnościowych zrobiliśmy o około 25% więcej niż target a później mamy żal że norma, żal, ale do kogo? Do siebie samego chyba

Prac
@Pinio

Niestety to jest prawda czlowiek się stara, chodzi na te rekrutację wewnętrzne po czym udaje mu się przejść je pozytywnie, niestety przełożeni nie wyrażają zgody aby puścić takiego pracownika. Po co to gadanie , że można liczyć tu na rozwój skoro tak nie jest.

Disel
@Wuj Dobra Rada

Na silnikach nie ma tez tragedii ????

Damian

To jakie macie teraz te targety na bateryjkach?

Bateryjka
@Silniki

Miło że podczas oddelegowania miałaś takie luzy ale na bateriach już tacy jesteśmy. Zawsze osoby z silników traktowane są lajtowo-dostają najłatwiejsze stacje i pomoc w razie jakichkolwiek problemów. Szkoda że tego samego nie możemy powiedzieć będąc oddelegowani na silniki. Mam jednak cichą nadzieję że jeszcze uda nam się spotkać na hali nr 5 i pokażemy wam jak wygląda praca na bateriach.

Silniki
@Bateryjka

My też chcielibyśmy Was traktować "lajtowo ", ale niestety nasza specyfika pracy wygląda trochę innaczej, nasza najłatwiejsza stacja dla Was jest trudna, chociażby dlatego że wykonujemy ją w takcie 70 sekund, a na wyjście do toalety musimy czekać aż ktoś nas zmieni. Mam nadzieję, że zarząd doceni w końcu pracę monterów na silnikach.

Zostaw merytoryczną opinię o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. - Jawor

• Jak się pracuje w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 757.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 465, z czego 83 to opinie pozytywne, 199 to opinie negatywne, a 183 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.