Opinie o Alfa Rank Michał Pukło w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Alfa Rank Michał Pukło. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Alfa Rank Michał Pukło o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Marketing, reklama i PR - działalności agencji reklamowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alfa Rank Michał Pukło w Kraków

Pola Nowy wpis

No ja chyba też zdecyduję się na ten płatny staż copywritera. Firma zapewnia o dużej ilości szkoleń i chcę wiedzieć ile na początek trzeba ich odbyć, zanim zacznie się pracę. Możliwa jest też praca po ukończonym stażu, tylko na jakich wtedy warunkach to się odbywa?

Jola

Firma niemal od roku poszukuje stażysty. O czym to świadczy?

DFC Nowy wpis
@Jola

No chyba znacznie dłużej niż rok, z tego co ja akurat obserwuję...

Michał - założyciel AlfaRank Nowy wpis
@Jola

Dzień Dobry, rekrutacja stażystów to u nas ciągły proces :-) Nie ograniczamy kandydatów - można do nas aplikować w każdym momencie roku. Szukamy diamentów, które możemy oszlifować. Parę dni temu na staż z #ALFATEAM dołączyła Julia. Podkreślamy, że nie tylko szukamy kandydatów, ale przyjmujemy na staże :-) Chętne osoby możemy zapewnić, że każde CV czytamy na bieżąco oraz z wybranymi kandydatami kontaktujemy się zazwyczaj w ciągu 48h. Zapraszamy do zapoznania się z historią Marzeny, która kilka lat temu rozpoczęła u nas staż: https://alfarank.pl/rekrutacja/ Jej historia, awanse, rozwój pokazują, że w ALFARANK tworzymy otoczenie do rozwoju, w którym prym wiedzie zasada chcieć znaczy móc. Czytelniku - napisz do nas, Twój staż może być kolejną pozytywną historią :-) Michał - założyciel AlfaRank

DFC

Witam, A ja mam pytanie z zupełnie innej beczki. Rok temu w czerwcu wysłałam do firmy swoje CV jako kandydat na staż i do tej pory głucha cisza. Po dwóch tygodniach wysłałam wiadomość przypominającą i jedyne, co zobaczyłam to to, że wiadomość odczytana i tyle. Cisza, jak makiem zasiał - do tej pory głucha cisza. Ani mru mru. Żadnej odpowiedzi w stylu: tak, nie, odczep się. Nic. Zero. W związku z tym pytam: skoro uważacie się za tak superową, dynamiczną i prężną firmę, to dlaczego stosujecie politykę pt. "olewam ludzi, bo zadzieram nosa i nikomu nic do tego"??? To naprawdę jest takie trudne i problematyczne, aby grzecznie napisać: "dziękujemy, nie możemy przyjąć, bo... Zapraszamy ponownie" albo coś w tym stylu??

Jolanta
@DFC

aż trudno mi uwierzyć w to, że firma mogłaby się tak zachować wobec kogoś z premedytacją. Możliwe, że akurat tą częścią u nich zajmował się ktoś bardzo złośliwy? Bo raczej dwa razy chyba przypadkiem by nie zapomnieli odpowiedzieć.

DFC
@Jolanta

Mnie też. Ale niestety tak się właśnie stało. I właśnie w takich sytuacjach czują się całkowicie bezkarni. Niestety. Faktów nie oszukasz.

Michał - założyciel AlfaRank Nowy wpis
@DFC

Szanowni Czytelnicy Zwracamy uwagę, że pierwszy komentarz został napisany o 12:45 , drugi (od rzekomo innej osoby) o 13:30, trzeci o 14:25. Wprawne oko zauważy, że są one całkowicie sztuczne/nienaturalne oraz wyolbrzymiają sytuację. Uprzejmie informujemy, że w każdym ogłoszeniu rekrutacyjnym dajemy znać, że odpowiadamy tylko na wybrane zgłoszenia rekrutacyjne. W ten sposób działa 99% firm i nikogo nie dziwi ta powszechnie znana oraz społecznie akceptowana praktyka.  Każde otrzymane CV przeglądamy, a z wybranymi kandydatami kontaktujemy się zazwyczaj już w ciągu 48h od zgłoszenia. Warto podkreślić nieprawdziwość wielu komentarzy na GOWORK oraz "sztucznego ruchu/zamieszania", które budują popularność serwisu. Oto przykład takiego samego (wielokrotnie skopiowanego) komentarza wystawionego wielu firmom, w tym także ALFARANK:(usunięte przez administratora) Szanowni Czytelnicy - warto wszystkie negatywne komentarze (często fejk newsy) weryfikować, próbując je potwierdzić na kilka sposobów, zanim się w nie uwierzy. Po prawdziwe historie rekrutacyjne, które się wydarzyły zapraszamy na: https://alfarank.pl/rekrutacja/ Michał - założyciel AlfaRank

nie polecam

będąc byłym pracownikiem odradzam każdemu klientowi - włożycie kasę i prawdopodobnie nic wam się nie zwróci - co do pracowników to od razu poszukajcie sobie innej roboty, tu nic dobrego was nie czeka, wykorzystywanie na każdym roku, zostawanie każdego dnia minimum poł godziny, bo dla szefa to co to jest pół godziny? dodatkowo trzeba uważać z kim się gada, bo ludzie lubią strzelać z ucha do szefa - co do stażystów to tak że jesteś przynieś-podaj i tak prze pół roku robisz za pomagiera który dostanie 600zł max a niczego się nie nauczysz oprócz robienia kawy i drukowaniu dokumentów wracając do klientów, jesteście tylko mięsem na pożarcie liczy się tylko ile zapłacisz a nie to ile możesz zyskać to taka szybka i obiektywna opinia :)

@nie polecam

Pierwsze słyszę o tym, by stażyści parzyli kawę i drukowali dokumenty :) Tak się składa, że drukarkę obsługuje tylko szefostwo, a kawę każdy z pracowników robi sobie sam. Dodam, że pijących kawę jest u nas niewielu, a szef kawy nie pije. Pozdrawiam

@nie polecam

Witajcie Czytelnicy Opinia użytkownika "nie polecam" jest w 100% nieprawdziwa. Szanowny „nie polecam”! Nie wiemy, kim jesteś, jednak na pewno nie jesteś byłym pracownikiem AlfaRank. Cały #AlfaTeam wie, jakie panują u nas zwyczaje. Osoby z zespołu znają nasze realia i wartości (m.in. jakość pracy, elastyczność, szacunek) oraz łatwo mogą je potwierdzić. Nie funkcjonuje u nas zostawanie po godzinach. Każda osoba dostosowuje pory pracy do swoich potrzeb (pracujemy teraz głównie w trybie zdalnym lub hybrydowym). Stażyści otrzymują kwoty 4-cyfrowe za staż połączony z licznymi szkoleniami. Ponadto, w AlfaRank każda osoba parzy kawę samodzielnie. Stażyści absolutnie nigdy nie zajmowali się robieniem kawy ani drukowaniem/skanowaniem/kserowaniem dokumentów. Użytkownik „nie polecam”, który rzekomo podaje się za byłego pracownika firmy, powołuje się na sytuacje, które u nas zwyczajnie nigdy nie zaistniały. Czytelnicy - nie dajcie się zwieść, ponieważ opinia została zmyślona na potrzeby hejtu. PS. Zapraszamy na naszą stronę alfarank.pl, gdzie można znaleźć przykładowe efekty naszej codziennej pracy :-) PS2. Osoby rozważające staż lub pracę w AlfaRank zapraszamy tutaj --> alfarank.pl/rekrutacja - aby lepiej nas poznać :-) Z racji na m.in. komentarz użytkownika "nie polecam" zostaliśmy zmuszeni podjąć kroki prawne, aby dbać o nasze dobre imię. Chcemy kandydatom prezentować rzetelne informacje. 100% hejtowi opartemu o fikcję mówimy STOP! Michał - założyciel AlfaRank

@Michał - założyciel AlfaRank

Stażyście otrzymują kwoty 4-cyfrowe za staż połączony z licznymi szkoleniami, tak tu czytam - ciekawe. Na jak długi okres czasu zatrudniacie stażystów?

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Alfa Rank Michał Pukło się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
mariusz

współpraca z tą firmą to porażka, zainwestowałem 25 000PLN u nich w Kampanię i co? zarobiłem sumarycznie 3 649PLN - ludzie, to jest strata na poziomie pond 80% (usunięte przez administratora) Czasy zmusiły mnie do tego żebym sprzedawał przez internat bo stacjonarnie jest bardzo mały ruch od zeszłego roku. stronę internetową miałem, ale dochodów to nie przynosił. więc przyjąłem propozycję tego Pana. Mówi, trzeba zainwestować XXX żeby dostać Y - mówię ok. po miesiącu mówi, że takie są początki zawsze, nie od razu Rzym zbudowano, trzeba kolejną kwotę zainwestować i sytuacja się powtarzała kilka razy. Rozmawiałem z innymi co też zaczeli sprzedawać w internecine przez ten głupi lockdown i mówią oni zainwestowali 2000 i zamówienia mają po 10 000 - to Ja powiedziałem, już zainwestowałem taką kwotę, że to powinno się zwróci dawno temu i powinienem mieć na koncie minimum 100 000 a ten mówi, że z takim produktem to nawet on nie zdziała cudów - serio? inni sprzedają a dla niego cudów trzeba... Poważnie się zastanówcie przed podjęciem współpracy

@mariusz

Opinia użytkownika "mariusz" jest w 100% nieprawdziwa, co za chwilę udowodnimy :-) Mówimy "sprawdzam" dla blefu zawartego w komentarzu. Użytkowniku "mariusz" - prosimy o zamieszczenie publicznie dowodów na poparcie tego, co Pan napisał w formie: a) jakiegokolwiek potwierdzenia, że w ogóle prowadzona była dla Pana usługa - choć wiemy, że... nie była :-) b) potwierdzeń smsowych, mailowych c) potwierdzeń przeprowadzonych rozmów telefonicznych (poprzez zrzut spisu połączeń do AlfaRank z telefonu) d) adresu Pana strony / sklepu / zrzutu statystyk, potwierdzających rzekomo poniesioną stratę. Prosimy o cokolwiek, co UWIARYGODNIŁOBY Pana opinię. Inaczej, trzeba ją uznać za całkowicie niewiarygodną i mylącą dla osób planujących kariery oraz firm, które chciałyby nawiązać współpracę z AlfaRank. AlfaRank to mała agencja, dzięki czemu świetnie znamy nasze projekty oraz ich wyniki. Przeprowadziliśmy dokładną analizę wstecz dla prowadzonych stron/sklepów i poniżej przedstawiamy wnioski: 1) Nie mieliśmy Klienta, który miał stronę www, po czym zmienił ją na sklep internetowy, tak jak napisał "mariusz". Jest to pierwsza niezgodność. 2) Nie mieliśmy nigdy sytuacji, żeby przy inwestycji 25 000 zł ktokolwiek uzyskał tak niski zwrot. Jest to nierealne, ale to wiedzą już specjaliści, którzy prowadzą kampanie. 3) Wiemy, jakie firmy/sklepy rozpoczęły z nami współpracę w trakcie trwania pandemii i również nie znajdujemy choćby najmniejszego powiązania z tym, co przeczytaliśmy w komentarzu. 4) Osiągany przez nas zwrot z inwestycji na ogół wynosi XXX% lub XXXX%, czyli kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu-krotność wydanego budżetu. Zapraszamy na naszą stronę alfarank.pl, gdzie można znaleźć przykładowe efekty naszej pracy. 5) W rozmowach z Partnerami nie używamy zwrotów typu "nie od razu Rzym zbudowano" ani innych nieprofesjonalnych stwierdzeń typu "że z takim produktem to nawet on nie zdziała cudów". Wnioskowanie dot. efektów jest u nas zawsze oparte o statystyki oraz jest potwierdzone korespondencją mailową. 6) Mamy 30 dni rezygnacji ze współpracy, więc - jak się Szanowni Czytelnicy domyślacie - bronią nas efekty naszych działań. 7) Kampanie Google Ads prowadzimy przy współpracy z Trenerem Google Ads, Ekspertem z ramienia Google czy też byłym pracownikiem Google. Dzięki zaangażowaniu, wiedzy, doświadczeniu, jak również holistycznemu spojrzeniu, dostarczamy dobre lub bardzo dobre wyniki. Takie podejście owocuje często długoletnimi współpracami z Klientami, którym pomagamy w obszarze pozycjonowania/Google Ads/e-marketingu. Przykładem może być 13 lat ciągłej współpracy z jedną z firm. Pozdrawiamy wszystkich Czytelników Michał - założyciel AlfaRank

Tymon

Czy ktoś był w tej firmie w ostatnim czasie na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak wrażenia?

Bo
@Tymon

Jak wrażenia? Bardzo kiepskie. Nieumeblowane "biuro" w domu prywatnym oraz grad pytań skutecznie zniechęcają do pracy w tej firmie.

Urszula
@Bo

Dzięki za odpowiedź. Jakie pytania Ci zadawali? Napisz coś więcej, będę bardzo wdzięczna.

@Bo

@Bo - czy przypadkiem nie pomyliłeś rozmów kwalifikacyjnych? W naszym biurze mamy meble, ponieważ bez nich... nie da się pracować ;-) Pracownicy, którzy mają biuro w formie domu z ogródkiem są zwyczajnie szczęśliwsi. Fajnie jest w ramach przerwy wyjść na chwilę na zewnątrz, dać odpocząć oczom w ogródku czy też po pracy rozpalić grilla i spędzić miło czas. Dodatkowym atutem naszego biura jest duża liczba bezpłatnych miejsc postojowych, na co nie można liczyć w typowych biurowcach. PS. Na każdej rozmowie kwalifikacyjnej możesz spodziewać się wielu pytań - taka jest idea rozmów kwalifikacyjnych. U nas działa to w obie strony. Pytania zadaje ktoś z AlfaRank, jak i Kandydat, ponieważ zależy nam na tym, aby dobrze poznać się nawzajem :-) Michał - założyciel AlfaRank

paweł

skąd to info?

Michał - założyciel AlfaRank

Szanowny Zbyszku! Pragniemy uspokoić, że nasza firma istnieje nieprzerwanie od 2014 roku :-) Zapraszamy na stronę CEIDG, gdzie dosłownie w kilkanaście sekund można sprawdzić, czy dana firma istnieje. Szanowni Czytelnicy! Jak widać, nieprawdziwe/hejterskie komentarze na GoWork z łatwością mogą wprowadzić w błąd, dlatego warto je traktować z dużym przymrużeniem oka. Hejtowi opartemu o fikcję mówimy stanowcze stop. Michał - założyciel AlfaRank

Michał - założyciel AlfaRank

Szanowna Ado! Nasze biuro od początku istnienia posiada domofon. Jest dobrze widoczny, odpowiednio oznaczony napisem ALFARANK. Kandydaci trafiają zawsze bez problemu. Można skontaktować się z nami telefonicznie bądź mailowo. Numer telefonu znajduje się na naszej stronie internetowej. Nie mamy wiedzy, aby ktokolwiek kiedykolwiek miał problem z dotarciem do nas. W naszej ocenie jest to kolejny hejterski komentarz. Podjęliśmy kroki prawne, aby zadbać o rzetelność informacji prezentowanych na GoWork. To wartość, która powinna być normą, a mimo to, w dzisiejszych czasach trzeba się o nią upominać. Michał - założyciel AlfaRank

Jasiek

@Bo a jakie to dokładnie pytania ci zadawali podczas rozmowy? Co ci się w nich tak nie podobało?

Bo
@Jasiek

czy nie przeszkadza mi robienie kawy i oszukiwanie ludzi

@Bo

Szanowny „Bo”! Pisanie nieprawdziwych komentarzy jest oszukiwaniem ludzi. Chyba nie ma na świecie firmy, która zadawałaby na rozmowie kwalifikacyjnej takie pytanie, jak napisałeś. Pisanie tego typu absurdalnych i nieprawdziwych komentarzy świadczy tylko i wyłącznie o ich twórcy. Z racji na m.in. powyższy komentarz zostaliśmy zmuszeni podjąć kroki prawne, aby dbać o nasze dobre imię, a kandydatom prezentować rzetelne informacje. Bezwzględnemu hejtowi opartemu o fikcję mówimy stanowcze stop. Michał - założyciel AlfaRank

Michał - założyciel AlfaRank

Szanowni Czytelnicy, „Papier wszystko przyjmie” - taka była nasza pierwsza myśl, gdy czytaliśmy pomówienia zamieszczone na GoWork. W czasach internetowego hejtu i fake newsów wartością nadrzędną jest rzetelna, prawdziwa informacja, dlatego przygotowaliśmy sprostowanie oparte o 100% fakty: 1) Firma AlfaRank istnieje nieprzerwanie od 2014 roku. Rozwijamy się, zatrudniamy nowe osoby, prowadzimy coraz ciekawsze projekty. Nasze biuro posiada domofon - nikt nie miał problemu z trafieniem do nas. 2) Staże zawsze były u nas płatne (w odróżnieniu od wielu innych firm). Za staż połączony ze szkoleniami Stażyści otrzymują kwoty 4-cyfrowe. Kwota jest zależna od rodzaju stażu oraz stanu wiedzy kandydata. Historia jednego ze staży: https://alfarank.pl/rekrutacja/ 3) Prowadzimy ciągłą rekrutację na staż, co oznacza, że przez większość miesięcy w roku szukamy właściwych Kandydatów. Nie ma u nas rotacji Stażystów czy też wielu wakatów. Minusem (a dla niektórych dodatkową motywacją) jest być może to, że trudniej się dostać na staż, natomiast jeśli dana osoba przejdzie pomyślnie proces rekrutacji, to są bardzo duże szanse, że zostanie z nami nie tylko na miesiące, ale i na lata, gdy staż zamieni się w stałą pracę. 4) Nie funkcjonuje u nas coś takiego, jak „zostawanie po godzinach”, „nadgodziny”, ponieważ każdy dostosowuje pory pracy do swoich potrzeb - jedni wykonują zadania rano, inni wieczorami. Każdy sam kontroluje swój czas realizacji zadań. Pracujemy w trybie zdalnym lub hybrydowym. Wyznajemy zasadę wysokiej elastyczności, która przykładowo pozwala studentom łączyć staż ze studiami. 5) Celem stażu zawsze było przygotowanie danej osoby do podjęcia przyszłej pracy w AlfaRank. W trakcie trwania stażu stawiamy na ciągły rozwój różnych umiejętności. Każdy Stażysta ma indywidualny plan stażu oraz przydzielonego Opiekuna, na wsparcie którego (jak i całego zespołu) zawsze może liczyć. Na stażu w AlfaRank Stażyści uczą się konkretnych rzeczy, nabywają umiejętności i wykonują konkretne, różnorodne zadania. Warto dodać, że ostatnie 2 staże z 2021 roku zostały ocenione przez Stażystki na 100/100 oraz 90/100. Staże te ukończone zostały z sukcesem oraz skutkowały zatrudnieniem u nas na stałe. 6) W AlfaRank każdy parzy kawę samodzielnie. Drukarkę na stałe obsługują 2 osoby. Stażyści nigdy nie parzyli kawy innym, jak również nigdy nie otrzymywali zadań polegających na drukowaniu, kserowaniu czy skanowaniu jakichkolwiek dokumentów. 7) Jesteśmy dumni, że jako firma realizujemy około 90% zleceń z polecenia. To najlepiej świadczy o osiąganych przez nas wynikach. Nie należymy do firm, które chwalą się na co dzień osiąganymi od 7 lat efektami. Wolimy poświęcić ten czas na pracę nad rozwojem stron i sklepów internetowych naszych Klientów oraz uzyskiwanie efektów, które są oparte o nasze ukochane statystyki. To właśnie statystyki naszych projektów, pokazując progres, bronią się same. Z osiągania wyników czerpiemy satysfakcję oraz energię do dalszej pracy. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Osobom, które pracowały lub dalej pracują w AlfaRank i historycznie zamieściły na GoWork swoje prawdziwe opinie. Damian, Justyna, Karolina, Klaudia, Judyta - dziękujemy! Nie powinno być przyzwolenia społecznego na pomawianie innych oraz wprowadzanie użytkowników Internetu w błąd. W związku z tym zgłosiliśmy do organów ścigania komentarze (10 sztuk) naruszające przepisy kodeksu karnego. Warto zauważyć, że większość z nich pojawiła się od marca do czerwca 2021. Podejrzewamy, że może stać za nimi stać 1 osoba lub firma. Wiele komentarzy na serwisie GoWork, oprócz naruszenia dóbr osobistych, fundamentalnie wprowadza w błąd osoby zainteresowane informacjami o firmie AlfaRank. Nie jesteśmy wyjątkiem. Nie dotyczy to tylko profilu AlfaRank, ale wieluinnych firm widocznych na GoWork. Kandydaci zainteresowani pracą nie mogą podejmować optymalnych decyzji o swojej karierze, ponieważ czerpią wiedzę o danej firmie czytając komentarze oparte o fake newsy. Należy powiedzieć STOP praktykom hejtowania oraz zamieszczania nieprawdziwych informacji. Szanowny @GoWork - dlaczego nie dbasz należycie o moderację komentarzy? Dlaczego publikujesz informacje, które wprowadzają w błąd osoby planujące swoje kariery? Przykładowo, ten komentarz od „Zbyszka”, który napisał: „Firma przestała istnieć Dziękuję. Do widzenia”. W niecałą minutę można sprawdzić w rejestrze CEIDG czy dana firma istnieje. AlfaRank istnieje, mamy się dobrze oraz dalej będziemy z zaangażowaniem robić to, co najlepiej potrafimy, czyli pomagać stronom www i sklepom internetowym w e-marketingowym rozwoju! Pozdrawiamy i życzymy dużo słońca dla wszystkich :-) Michał - założyciel AlfaRank

Ile wynosi wynagrodzenie na stażu?

ktoś
@Monika

za noszenie kawy w szeregowej kawiarni dostaniesz więcej niż za noszenie kawy w tej firmie

Judyta

Moja przygoda z Alfa Rank rozpoczęła się nie od rozmowy kwalifikacyjnej, ale od intensywnego kontaktu mailowego z firmą, którym byłam mile zaskoczona. Odpisywali na wszystkie wiadomości tego samego dnia, maksymalnie na drugi dzień. Chętnie i rzeczowo odpowiadali na pytania i wątpliwości związane ze stażem. Zaoferowali również pakiet materiałów, dzięki którym mogłam dowiedzieć się więcej o SEO copywritingu i przez to podszkolić swoje umiejętności. Rozmowę kwalifikacyjną wspominam bardzo pozytywnie. Ze względu na zaistniałe okoliczności (pandemia) była to wideokonferencja, w której (oprócz mnie) brały udział jeszcze dwie osoby z Alfa Rank. Pan (usunięte przez administratora)wyczerpująco opowiedział o firmie, standardach i oczekiwanych, więc nie miałam poczucia, że decyduję się na kota w worku. Sama rozmowa dotyczyła mojego doświadczenia i wiedzy, a raczej (jak się okazało) niewiedzy, gdyż dopiero wtedy zdałam sobie sprawę, jak niewiele wiem w temacie SEO i nad iloma elementami muszę jeszcze popracować. Wydaje mi się jednak, że firmie nie chodzi o samo doświadczenie, ale o podejście pracownika do nowych wyzwań. Trzeba mieć otwartą głowę i głód nowej wiedzy oraz doświadczeń. Na staż się dostałam, z czego się bardzo cieszę. Ma on trwać 6 miesięcy, zostałam również poinformowana, że jeśli będzie to udana współpraca, istnieje możliwość zatrudnienia. Myślę, że to bardzo motywująca perspektywa. Sam program stażu został dostosowany do moich potrzeb tak, żeby uzupełnić wszystkie braki w wiedzy i umiejętnościach. Wiem też, że jest elastyczny, gdyż sama mogę zgłaszać, czego chciałabym się nauczyć. Zadania, które otrzymuję, są czasem bardziej skomplikowane, czasem mniej. Nie jest to staż, na którym można się wynudzić. Trzeba nastawić się na dość intensywną pracę - rzetelne i odpowiedzialne wykonywanie kolejnych zleceń. Zaskoczyła mnie ta bardzo pozytywna i niezobowiązująca atmosfera panująca w firmie, a zarazem gotowość do pomocy. Została mi przydzielona opiekunka stażu, z którą mam stały kontakt i która wspiera mnie na bieżąco w zadaniach. Mam jednak poczucie, że w razie jakichkolwiek problemów mogłabym zgłosić się w zasadzie do każdego i na pewno otrzymałabym pomoc.

ktos
@Judyta

Witam, można wiedzieć ile płaca za staż?

Jola
@ktos

Kilkaset złotych.

Klaudia

Czytając niektóre powyższe komentarze zastanawiam się, czy są one pisane o właściwej firmie. Od kilku tygodni pracuję w Alfa Rank jako stażystka i zostałam zaskoczona wiele razy, ale tylko pozytywnie. Mając porównanie z kilkoma innymi firmami, dopiero w tej poczułam, że osoby przeprowadzające rekrutację wiedzą dokładnie czego oczekują od kandydata i są nim rzeczywiście zainteresowani. Rozmowa "w cztery oczy" trwała około godziny, ale nie ma w tym nic złego – wręcz przeciwnie. Dzięki dużej ilości pytań, które zostały mi zadane, a następnie dzięki możliwości zadania pytań również przeze mnie, mogliśmy poznać się nawzajem i zaznajomić ze swoimi oczekiwaniami. Pracę w Alfa Rank zaczęłam od szeregu szkoleń, które wprowadziły mnie w sposób działania firmy, a następnie w poszczególne zadania. Alfa Rank nastawione jest przede wszystkim na rozwój pracownika/stażysty. Wszyscy ze współpracowników służą pomocą i nikt nie ma problemu z deszczem pytań, które (jak to zawsze bywa na początku) zdarza się zadawać. Robią wszystko, aby pomóc w zrozumieniu danej kwestii. Jeśli chodzi o same zadania, które zostają przydzielane – są one dozowane wraz z rozwojem umiejętności. Wszystko jednak dzieje się w sposób spokojny, dopasowany indywidualnie do możliwości danej osoby. Ogólne wrażenia po kilkutygodniowej współpracy z Alfa Rank są pozytywne. Firma ta jako jedna z nielicznych potrafi nauczyć stażystę tego, co jest rzeczywiście przydatne w zawodzie, a nie tego, jak parzyć kawę lub kopiować dokumenty :) Mam nadzieję, że nasza współpraca nadal będzie tak owocna i że to dopiero początek wspólnej, długiej przygody.

Anonek

Jak wyglądają zarobki stażystów? I czy wiadomo coś o rekrutacji? Bo na stronie nie ma nawet zakładki "kariera".

Miłosz
@Anonek

Zarobki stażysty to na ogół kilkaset złotych. Po kilku miesiącach może dostaniesz więcej.

Anonek
@Miłosz

Po kilku miesiącach? Może? Trochę słabo jak na 6 miesięczny staż.

Ad
@Anonek

Zarobki stażysty zależą od wiedzy i doświadczenia, a z zasady stażysta niewiele wie i nie ma doświadczenia. Kilkaset złotych to i tak lepiej niż nic. Po stażu można jednak z łatwością znaleźć pracę gdzie indziej, za godziwe pieniądze.

Ann
@Ad

To by wyjaśniało czemu ciągle szukacie stażystów. Po 6 miesiącach wyzysku "niech idą gdzieś indziej"?

Wiktor

Dużym plusem jest to, że rozmowa skupiała się na kluczowych elementach, została pozbawiana oklepanych, nudnych (na które i tak większość osób odpowoada wyuczone formułki) pytań, większość zadanych była natury technicznej. Informacje które otrzymałem nie pozostawiały większych wątpliwości, co za tym idzie nie wygenerowały z mojej strony wielu pytań. Podczas części praktycznej brakowało doprecyzowania pisemnych poleceń zadań, jednak wszelkie wątpliwości zostały wyjaśnione na spokojnie podczas rozmowy. Czułem że podejście jest profesjonalne, ale jednak bez nadania przytłaczającej atmosfery. Nie ukrywam iż nigdy tak bardzo mi nie zależało aby dostać konkretną pracę, więc czułem ogromną presję, jednak podsumowując i patrząc obiektywnie- uważam że rozmowa rekrutacyjna w Alfa Rank była jedną z przyjemniejszych, jakie miałem.

Szymon
@Wiktor

Miło, że pozytywnie oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej, a sposób, w jaki opisałeś jej przeprowadzenie wydaje się ciekawy. Czy zdecydowałeś się ostatecznie podjąć pracę w Alfa Rank Michał Pukło? Jeżeli tak, to co firma oferuje dla pracowników? Jakie warunki pracy?

Pracuję w Alfa Rank już prawie rok i jak na razie jestem zadowolona. Nawet w nietypowych sytuacjach, w relacji pracownik-pracodawca, (usunięte przez administratora)rozwiązuje problemy na korzyść pracownika. Co do zarobków - są progresywne, zgodnie z obietnicami. Bez trudu można się dogadać, jeśli chodzi o elastyczność czasu pracy, co jest dużym plusem. Oczywiście trzeba się przyzwyczaić do stylu pracy, ale wymagania nie są z kosmosu. Nie ma jednak co liczyć na leniuchowanie. Jeśli tylko ktoś chce się czegoś nauczyć, tutaj na pewno będzie to możliwe - to dla mnie duża zaleta. Stażyści i juniorzy mają regularne szkolenia i wsparcie ze strony kolegów. Bardziej doświadczeni też mogą liczyć na dalszy rozwój, ponieważ takie panuje nastawienie w firmie. Zdecydowanie doceniam możliwość spokojnej, merytorycznej rozmowy na każdy temat oraz skuteczne wdrażanie moich pomysłów czy też pomysłów zespołu, co też ma wpływ na to, jak wygląda nasza codzienność oraz jak funkcjonuje firma. Wady? Oczywiście, że są (jak wszędzie). Nie przewyższają jednak plusów firmy, a wraz z jej rozwojem część z nich na pewno zniknie.

Ale się uśmiałam :) Dobrze, że to przeczytałam bo miałam aplikować. (usunięte przez administratora)

Zespół AlfaRank

Witaj J.N. Przyznamy, że jako zespół AlfaRank byliśmy niesamowicie zdziwieni i zaskoczeni Twoim wpisem, jego formą (przypomina hejt), podaniem nieprawdziwych informacji czy też sztucznym naklikaniem 29 razy w ciągu zaledwie kilku dni przycisku o tym, że opinia ta jest rzekomo „pomocna”. Później jednak pomyśleliśmy, że to „żart” oraz ten komentarz pokazuje jedynie Twój charakter, podejście oraz chęć wyładowania emocji po nieudanej 40-minutowej rozmowie kwalifikacyjnej na staż SEO/COPY. Nie powinno być społecznego przyzwolenia na anonimowe pisanie nieprawdy, dlatego poniżej wyjaśniamy. Zacznijmy od faktu, że 17-tego maja 2019 wysłaliśmy mailowo podziękowanie i odmowę przyjęcia na staż. Zawarliśmy w mailu bonusowo także wskazówki, co możesz nadrobić, aby w przyszłości było lepiej (co ma stanowić dodatkową wartość dla kandydatów). Jak się domyślamy, powstało ogromne rozżalenie faktem odmowy przyjęcia na staż, jednak próba dyskredytacji 19-tego maja (po dwóch dniach od wysłania odmowy) - uwierz nam - nie jest najlepszym rozwiązaniem Twoich problemów z zatrudnieniem. Taka opinia wyrobiona w 40 minut oraz napisana w emocjach jest zwyczajnie niewiarygodna. Odpowiadamy po kolei na komentarz Kandydatki (prostujemy): Jesteśmy dumni z nowej lokalizacji naszego biura. Biuro, które wynajmujemy to część domu. W budynku mieszczą się 2 firmy. Dzięki temu, że nie jest to typowy biurowiec korporacyjny mamy ogródek do dyspozycji (np. na firmowego grilla), duże balkony oraz nawet leżaki do relaksu ;-) Lokalizacja sprawia, że nie ma najmniejszych problemów z parkowaniem. Informacją o zapachu… nieco obraziłaś odgrzewany obiad kogoś z biura. Mamy aneks kuchenny, a w nim dużą lodówkę i sprzęt niezbędny do odgrzania posiłków przez każdego z nas. J.N. – nie idź tą drogą ;-) Nie warto tak narzekać, a każdy musi coś zjeść. W pokoju rekrutacji znajdowały się w trakcie wspólnej rozmowy 2 biurka + fotel + 3 pufy, na których w luźnej atmosferze przeprowadzaliśmy spotkanie. Jest to innowacyjne podejście do rekrutacji, które redukuje poziom stresu i stwarza komfortowe warunki do rozmowy. Lepiej porozmawiać na luzie i poznać potencjał kandydata niż stwarzać sztucznie wykreowaną korporacyjną atmosferę. J.N. - czy kwestia ubioru w jeansy i koszulę ma naprawdę dla Ciebie znaczenie ? Formalny dress code jest zachowywany w korporacjach, a jako AlfaRank stronimy od tego. Chcemy iść w drugą stronę, stąd ubieramy się swobodnie i wygodnie. Nie znajdziesz u nas nikogo pod krawatem. Każdy w firmie może chodzić… w kapciach/pantoflach/klapkach (nikt w firmie nie chodzi w japonkach ;-). Dzięki temu lepiej nam się pracuje i czujemy się swobodniej. Jednocześnie pamiętaj: niezależnie, jak się ubierzesz na rozmowę kwalifikacyjną, najbardziej liczy się coś zupełnie innego. Wiedza, chęci, starania którymi się wykazujesz mają kluczowe znaczenie – inaczej żaden ubiór tego nie nadrobi. Powinno to być oczywiste już od matury ;-) J.N. – aplikowałaś na staż SEO/COPY. Zdecydowanie nie powinny dziwić pytania o to, czy czytałaś jakieś publikacje w sieci lub też interesowałaś się ogólnie tą tematyką, czy sprawnie poruszasz się w środowisku komputera. Nie padły pytania o poruszanie się na rynku czy też nawiązywanie kontaktów biznesowych – stąd nie wiemy czy nie pomyliłaś rozmów. Prostujemy także kolejne informacje: nie szukaliśmy w Twoim przypadku osoby do pracy, nie szukamy „od zaraz”. Zdecydowanie jednak potrzebujemy wiedzieć, jaki jest stan wiedzy kandydatów, aby móc atrakcyjnie zaplanować program rozwoju danej osoby – stąd różne pytania. Jeżeli chodzi o gratyfikacje stażu, to często pytamy kandydatów, jakie mają oczekiwania. Natomiast w sytuacji, gdy dana osoba dysponuje wiedzą na niskim poziomie lub w ogóle nie dysponuje zdarza się, że widząc w niej potencjał szkolimy ją bezpłatnie (czas poświęcony na naukę) + z racji, że staż zawsze jest płatny otrzymuje adekwatną gratyfikację. Jeżeli dana osoba dysponuje większą wiedzą (ale nie na tyle, aby została zatrudniona), to nie ma większych ograniczeń w stawce stażowej. Natomiast zawsze pytamy każdego kandydata/kandydatkę, jakie ma oczekiwania w momencie podjęcia docelowego zatrudnienia (po stażu). Na wspólnej rozmowie nie padła żadna propozycja dla Ciebie (dlatego podana przez Ciebie informacja o wynagrodzeniu po okresie stażu jest zwyczajnie nieprawdziwa). Po ostatniej analizie zauważyliśmy, że nasz płatny staż jest pod kątem atrakcyjności zdecydowanie powyżej średniej propozycji dla stażów SEO w Krakowie. Przykro nam, że wymogi na staż wydają Ci się absurdalne. Zastanawialiśmy się, skąd znasz te wymogi i kryteria oceny kandydatów? Nie udzielaliśmy takich informacji. Reszta informacji wydaje nam się na tyle oderwana od stanu faktycznego, że nie warto ich komentować. Mimo wszystko J.N. pamiętaj: chcesz zmieniać świat? Świetnie, jednak najlepiej zacząć od siebie i poprzez pozytywne działania i szacunek pokaż drogę innym. Ludzie docenią taką inicjatywę. Kończąc tą myślą, pozdrawiamy

Zespół AlfaRank
@Monika

Witaj Moniko, Gdy przeczytaliśmy Twój komentarz to pierwsza nasza myśl była taka, że nie pisała go „Monika”, lecz ta sama osoba co wcześniejszą długa opinię (J.N. - @poszukująca pracy). Druga nasza myśl była taka, że pisała ją koleżanka J.N. na prośbę, aby próbować dodatkowo zaszkodzić. Zgłosimy prośbę do GOWORK o weryfikację. Jeżeli natomiast pisałaś to Ty – Moniko to pamiętaj, że opinie w sieci są często nieprawdziwe. Jeżeli chcesz sobie wyrobić o kimś (lub o firmie) rzetelne zdanie to najlepiej… spróbuj ją prawdziwie poznać, porozmawiaj z osobami, które w niej pracują (a nie tylko były na 40 minutowej rozmowie). Tylko wtedy uzyskasz cenne, pomocne informacje. Dziwi nas fakt, że zignorowałaś 2 inne wcześniejsze komentarze oraz wyrobiłaś sobie opinie tylko po 1-dnym. Pozdrawiamy

@Zespół AlfaRank

A mnie się wydaje, że to sztuczny ruch na goworku. Nieważne co mówią, byleby mówili. Sami pewnie sobie te opinie piszecie, potem odpisujecie i wdajecie się w dyskusje

@Monika

Czy ktoś może powiedzieć, dlaczego komentarz z tak dużą liczbą głosów został usunięty? Cenzura?

@Anna

Raczej tak. Opisywał jak wyglądała rozmowa rekrutacyjna.

Anon
@Anna

Komentarz opisał dość niski poziom rozmowy kwalifikacyjnej w tej firmie i niezbyt atrakcyjne warunki zatrudnienia na i po stażu - łagodnie rzecz ujmując. Najwidoczniej komuś przeszkadzał - można się domyślać komu :) - i został usunięty przez cenzurę. Fakt, że od kilku miesięcy firma zamieszcza te same ogłoszenia o pracę wiele o niej mówi.

Justyna

Firma, w której bardzo dużo się nauczyłam (jako stażystka) i nadal uczę (jako pracownik). Większość zagadnień cierpliwie tłumaczona od podstaw (co było dla mnie zaskoczeniem na tle wcześniejszych doświadczeń). Zakres obowiązków dopasowywany do predyspozycji pracowników, praca delegowana w jasny, przejrzysty sposób. Minusem jest brak benefitów pozapłacowych (Multisport, prywatna opieka medyczna) oraz momentami - duży natłok obowiązków, wymagający sprawnej i dobrze zorganizowanej pracy. W pracy panuje przyjacielska atmosfera charakterystyczna dla niewielkich firm. Regularne imprezy firmowe z ciekawymi atrakcjami. Zarobki rosnące wraz ze stażem pracy i umiejętnościami. Elastyczny czas pracy, dostosowywany do potrzeb każdego

Damian

Zarobki progresywne. Elastyczne godziny i formuła pracy. Nauczyłem się przydatnych rzeczy, praca wymagająca, ponieważ firma stawia na jakość realizowanych usług. Na minus brak dodatku typu multisport, czasem darmowa pizza. Fajna atmosfera oraz ogólnie ludzie.

Zostaw merytoryczną opinię o Alfa Rank Michał Pukło - Kraków

• Jak się pracuje w Alfa Rank Michał Pukło?

Zobacz opinie na temat firmy Alfa Rank Michał Pukło tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alfa Rank Michał Pukło?

Alfa Rank Michał Pukło
3.3/5 Na podstawie 18 ocen.

Alfa Rank Michał Pukło