Opinie o Elporem i Elpoautomatyka Sp. z o.o. w Kolonia Zawada

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Elporem i Elpoautomatyka Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Elporem i Elpoautomatyka Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Elporem i Elpoautomatyka Sp. z o.o. w Kolonia Zawada

karol

Nie polecam tej firmy. Zmienił się prezes, ale dyrektorzy i kierownicy zostali ci sami.

@Pasażer na gapę

A to sprawdzone informacje? Czy poza prezesem ktoś jeszcze się zmienił? Bo widzę, że pracownikom nie odpowiadali inni wyżej postawieni np kierownik. Powiecie czy atmosfera teraz uległa zmianie na plus? Czy nadal jest tyle zwolnień wśród pracowników?

Czerwony jak cegła

Jednego spadochroniarza zastąpił kolejny. Korekty ( bo podwyżka to ciężko nazwać) wynagrodzenia nie mają jakiegokolwiek odzwierciedlenia z inflacja. Przeciętna stawka zbliża się nieubłaganie do najniższej krajowej. Za sznurki od lat pociągają te same osoby ( kto pracuje ten wie o kogo chodzi). Ci na górze huśtają się za dobre pieniążki a i tak nie ponoszą za nic konsekwencji. Szkoda, bo firma ma naprawdę duze przychody. Szkoda tylko że jest on przejadany, a dla nas nie zostaje nic...

Olga
@Czerwony jak cegła

Uuu no to słabo z tą kasą, ale można prosić o detale jeśli chodzi o posadę, bo ja widziałam aktualną rekrutację na stanowisko inspektor kontroli jakości. I nie podali właśnie pensji, jest info o umowie o pracę czy o zapomodze finansowej. Czy tu także zarabia się blisko najniższa krajową czy więcej?

Goraltk.

Rozmowa rekrutacyjna nawet spoko...............ale dalej?????????????????????????

Amelia
@Ex

Serio i nic więcej oprócz podstawy, żadnej premii lub coś podobnego? Kto napisał o spoko rozmowie rekrutacyjnej, możesz Ty się odnieść do tego tematu?

Czerwony jak cegła Nowy wpis

Olga Nowy wpis
@Czerwony jak cegła

Jeden z szaraczków Nowy wpis

Polecić firmę mogę tylko jako miejsce nabrania doświadczenia zawodowego. Brak perspektyw na godne zarobki pomimo zaangażowania w rozwój firmy. Odczuć można wątpliwy poziom szacunku dla pracowników ze strony przełożonych.

Izka Nowy wpis
@Jeden z szaraczków

Czyli biorą tu ludzi bez doświadczenia, takich zupełnie zielonych? Jest tu jakaś osoba odpowiedzialna za nowe osoby, która wszystkiego uczy?

Adrian
@karol

Może potrzebuje czasu, by ich zmienić? Nie jest łatwo znaleźć i wdrożyć nowe osoby, a poza tym, jaką masz gwarancję, że nie będą jeszcze gorsi? Chyba lepiej wyłożyć kawę na ławę i jeśli chce działać dla dobra firmy i zatrudnionych osób, niech ich naprostuje, a jak się nie da, to wtedy zmiana?

@Adrian

Minęło już sporo czasu. Pracownik nie ma prawa mieć własnego zdania. Jeśli coś powie nie po myśli kierownika (W.S) i dyrektora (S.P) jest zwalniany. Atmosfera w pracy jest fatalna. Młodzi pracownicy się zwalniają. Starsi pracownicy nie mogą się doczekać emerytury i nie chcą pracować dłużej. Emeryci nie chcą wracać do pracy na żadnych warunkach. To jest zasługa w.w panów.

Adrian
@karol

Właścicielowi firmy nie przeszkadzają odejścia pracowników, nie próbuje ich zatrzymać pieniędzmi, czy chociaż dowiedzieć się, co dokładnie jest powodem rezygnacji? Jak dobry tu mają system szkoleń, że są w stanie ich zastąpić?

Pasażer na gapę
@karol

Od lutego tego roku firma ma nowego prezesa. Jakie odczucia? Jak ta zmiana wpłynęła na warunki w pracy?

@Pasażer na gapę

Goraltk.

Beata
@Goraltk.

Co dalej? Odezwali się do Ciebis? Dostałeś pracę?

Praca
@Goraltk.

A dalej tylko gorzej :D

Ex
@Beata

Prace? :D Praca ma to do siebie, że za pracę uczciwie płacą, tutaj o płaceniu ciężko powiedzieć, minimalna krajową na michę ryżu i rób aż zdechniesz, najprędzej z głodu, no chyba że "najedzony" ale zatruty "zupką regeneracyjną", albo pasztecikiem, "zupkę zostaw, mięsko zjedz" :D

Amelia
@Ex

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Elporem i Elpoautomatyka Sp. z o.o. na stanowisko OPERATOR MASZYN SKRAWAJĄCYCH: TOKARZ bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.

W firmie Elporem i Elpoautomatyka Sp. z o.o. poszukiwano pracowników. Czy ktoś podjął pracę jako Operator Maszyn?

Praca

No chyba jakiś niepoczytalny podjął :D Już dłuższy czas nie pracuje w tym cyrku, ale wchodzę tu co jakiś czas poczytać czy ludzie na tej "elektrowni" zdrowieją, czy nadal mają taki uszczerbek na zdrowiu psychicznym żeby tam tkwić :D

Krystyna
@Praca

innego powodu nie jesteś w stanie wobec tego przytoczyć? ciekawa mimo wszystko teraz jestem skoro już tak piszesz ile obecnie średni staż pracy mógłby tu wynieść, orientujesz się może?

Dominika

Naprawdę kierownikowi płaca 3200, to ile zarobi nowy pracownik?

Grzegorz
@Dominika

Każdy zarabia, tyle na ile się zgodzi. Jak komuś nie odpowiada, może zmienić miejsce pracy :)

Jan
@Grzegorz

Ale jaki kierownik się zgodzi na 3200, no szanujmy się :D

PracownikEX
@Grzegorz

Człowieku co Ty za bajki opowiadasz, może liznąłeś kilka rowów i się zgodzili na stawkę na którą jak myślisz TY się zgodziłeś? Pracowałem i podania o podwyżki były pisane nie raz, zawsze odmowa. W końcu jak zaczęli ludzie odchodzić to przyszli z propozycją 200zł brutto podwyżki. Śmiech i żenada, erea. Niech w końcu ludzie oczy otworzą i niech się ta firma zawali na łby tym którzy tworzą warunki jakie ta firma reprezentuje.

Jak przebiega proces rekrutacji w firmie Elporem i Elpoautomatyka Sp. z o.o.? Na Lento.pl jest 17 maja kilka ogłoszeń.

Były Pracownik

No niedługo to będzie przebiegać w obcym języku :D Bo swoim ku**y zarobić nie dadzą, ale z Bangladeszu jakiś przyjmują i wątpię że pracują za stawki które oferują Polakom. Już mniejsza z narodowością bo każdy chce zarobić. Ale ta firma to wrak, osoby decyzyjne poniżej krytyki. Końca z końcem nie można związać pracując w tym śmietniku. Ważne że dyrektorki, kierownicy i prezesik ma co do gara włożyć. Ha tfu na tą "firmę".

Grzegorz

Pracowałem ponad dwa lata. Atmosfera w pracy była w porządku,, na przełożonego nie mogę narzekać. Zarobki to sprawa indywidualna. Dobra firma i miejsce, żeby podłapać doświadczenia.

A.S.

Ja Aldona Agnieszka Szeliga-Strzelczyk przepraszam spółkę Elporem i Elpoautomatyka oraz jej prezesa zarządu za nieprawdziwy i obraźliwy wpis dokonany w dniu 10 czerwca 2019 r. na forum internetowym portalu www.gowork.pl. Wyrażam głębokie ubolewanie i tytułem zadośćuczynienia dokonam dobrowolnej wpłaty 1 000 zł na cel społeczny.

Kowal

Współczucia dla rodziny kolegi, który się powiesił. Zobaczcie jaką miał stawkę przed podwyżką z ostatniej chwili. 3200 BRUTTO, jako KIEROWNIK. Szkoda słów. Pomyślcie o zarobkach jego podwładnych... Gdzie tutaj jest miejsce na życie, rodzinę, satysfakcję. Apeluję do pracownbików, aby angaży ambitnych, za tak marne pieniądze nie przyjmowali. Lepiej już mieć robotę tępaka albo jechać na saxy. Dziś możliwości są, nawet z rodziną.

Mohdi
@Kowal

To tak nisko tu placą na stanowisku kierownika?

Czy jest tam dużo pracy?

Głupol

Na spawalni jest wesolo, kazdy tyra dookoło, nikt sie niczym nie przejmuje tylko wypłaty oczekuje!

Kowal

Co do czasu pracy, to bzdurą jest wytłumaczenie że elektronika się myli. To po co jest? Z tego systemu korzystają np. pracownicy ruchu elektrowni i jakoś się nie myli? Poza tym równoległa ewidencja (podwójna, książka i RCP) sama w sobie jest nielegalna. Jest także system kamer, prokurator nie powinien mieć problemu z czasochłonną analizą. Jeżeli godziny są niepewne, to pewna jest długość czasu między wejściem a wyjściem. Jeżeli prokurator nie da rady, to wezwijcie ZUS. Ten się doliczy każdej minuty na zakładzie i ściągnie zaległe składki. I nie będzie tłumaczenia, że wszedł sobie turystycznie. Za rozmowy służbowe telefoniczne w domu też się płaci składki i nadgodziny. I będzie czarno na białym.

Kowal

System wynagrodzeń jest archaiczny i żenujący. Na wynagrodzenia przyznawana jest pula, a więc konkretna kwota do podziału. Oznacza to, że jeżeli potrzeby są wyższe, to nie ma możliwości ich zaspokojenia. Co ciekawsze, danie większej podwyżki jednemu, oznacza że trzeba zabrać po trochu innym. Powoduje to konflikty, zawiść i blokowanie awansu. No bo Panowie i Panie, jak po sto to po sto. Dla każdego no nie? A nie po 90 a resztę za zasługi. Żołądki w końcu mamy takie same. Żenada...

Kowal

Osoby ambitne, wykształcone nie mają tutaj czego szukać. Zarobić się nie da, zakres obowiązków niezgodny z zakresem stanowiska, jak najwięcej odpowiedzialności. Obietnice co do awansów czy szkoleń bez pokrycia. Podwyżki przez większość lat rzędu kilkudziesięciu - max stu złotych do stawki na rok. Nie każdemu też dany jest udział w ambitnych, edukacyjnych projektach, bo zlecenia się bierze proste. Sprawy bardziej skomplikowane elektrownia powierza innym, bardziej profesjonalnym podwykonawcom. Firma nie radzi sobie na rynku zewnętrznym (ilość wygenerowanego przychodu z tego tytułu w budżecie jest nikła), dlatego też jest na łaskawym garnuszku elektrowni. Przy rezygnacji z pracy wzbudzanie poczucia winy, wymówki o rzekomej, nietrafionej inwestycji w pracownika, jakby pracował do tej pory za więcej niż faktycznie wykonał. Granie na zaniżenie wartości ludzi i ich niepewną sytuację na rynku pracy (tak, tak - mało umieją, ale EREA wspaniałomyślnie się nimi opiekuje). Okres wypowiedzenia ciężki psychicznie, często bez premii.

Kowal

Firma ta to relikt komunizmu na siłę wklejony w realia gospodarki rynkowej. Jest byłym wydziałem remontowym i automatyki wydzielonym ze struktur Elektrowni Połaniec, aby pozbyć się z niej etatów i realizować utrzymanie ruchu i remonty jeszcze taniej niż do tej pory. Płace są niskie, możliwości awansu nikłe. Ludzie są przyzwyczajeni do stoi czy leży, to się należy. Pakiety socjalne, gwarancja pracy, dofinansowania dojazdów czy zupki zimowe. Aby zmydlić oczy, a rzetelnie nie zapłacić. Wydajność starych pracowników jest marna, delikatnie mówiąc. Taki stary spawacz uprawnienia ma, ale spawać profesjonalnie nie umie. Do pracy zagania się ich siłą i straszeniem, najlepiej nadgania się młodszymi. Zresztą nie dziwię się po części, skoro 30 lat się mało robiło za marną wypłatę, to dlaczego mają teraz zasuwać za nadal marną wypłatę. Przełożeni mają marne narzędzia motywujące, zostaje tylko straszenie i nerwy. Pracownik szeregowy z 30 letnim stażem zarabia tyle, że musi chodzić po zapomogi do związków jak mu ktoś w domu zachoruje lub potrzebuje aparat słuchowy. Żenada! Ludzie po studiach dostają stawki 200zł większe od pensji minimalnej i niejednokrotnie angaż robotnika. Większość czeka na emeryturę lub koniecznie chce być w regionie (bo rodzina, wybudowany czy odziedziczony dom) i nie widzi żadnych perspektyw lepszej pracy na miejscu.

Jan

Nie warto, nawet jeśli będą Was kusić większymi zarobkami - lepiej szukać pracy u konkrecji . Dobre czasy ER - EA już minęły! Brak kultury i poszanowania dla człowieka trwa tam od wielu lat - to przykre!

Lukasz

A co ty Bolek rozumiesz, wyjedz z polanca I zobacz co się w innych miastach dzieje. Prokuratura na darmo śledztwa nie otwiera, mobbing jest karalny. To nie są czasu komuny, gdzie władza rządzi ..!

Kazik

Nie polecam, nowy kierownik pan S. szkoda mówić już lepszy był ten co był wcześniej P. Atmosfera w pracy ciężka.

Zofia
@Kazik

Dla poszukujących pracy liczą się też takie informacje jak rodzaj umowy, możliwość awansu czy premie. @Kazik styl zarządzania kierownictwa oceniany jest subiektywnie przez każdego pracownika, wiadomo, że atmosfera jest ważna w pracy choć inne informacje też będą dla innych przydatne.

sedzina

neratyw... 100

Zostaw merytoryczną opinię o Elporem i Elpoautomatyka Sp. z o.o. - Kolonia Zawada

• Jak się pracuje w Elporem i Elpoautomatyka Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Elporem i Elpoautomatyka Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Elporem i Elpoautomatyka Sp. z o.o.?

Elporem i Elpoautomatyka Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 8 ocen.
  • 26
    28-230 Kolonia Zawada

Elporem i Elpoautomatyka Sp. z o.o.