Opinie o Modalto Sp. z o.o. w Nowy Tomyśl

4/5
Na podstawie 72 ocen.

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Modalto Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Modalto Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Meble - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Modalto Sp. z o.o. w Nowy Tomyśl

Iggy

Unikać, firma jest zadłużona i chcą pociągnąć na dno małe przedsiębiorstwa. Póki wysyłaliśmy wezwania i się prosiliśmy, to mieli nas w poważaniu. Mała obsuwa zamieniła się w kilkumiesięczną sprawę, do której musieliśmy zatrudnić kancelarię. Nie dość, że inflacja i nowy ład daje popalić, to jeszcze duże firemki nie są w stanie zapewnić płynności dla tych mniejszych. Bo przecież zaraz ktoś nowy się znajdzie i da się zrobić w balona.. (usunięte przez administratora)

Pumpas
@Witold

Ma problemy i to ogromne. W zeszlym roku jeszcze placili. Teraz juz raczej nimt kasy nie odzyska

Ktoś wie do kiedy postój firmy będzie trwał?

Takatunga

...sami się zwalniacie...nie myl pojęć... Ktoś kogoś zwolnił to jedno.Zwalnia się grupa składając wypowiedzenia to drugie. Zaś słuszność złożenia wypowiedzenia grupowego w tym wypadku jest zasadna. Warto też prawnie sobie zabezpieczyć to zwolnienie.

Zmienilo sie szefostwo i jest dramat. (usunięte przez administratora)i chaos. Sami sie mercedesami woza, a w firmie nie ma na terminowe wyplaty, materialy i ogrzewanie. Uciekac z tej firmy gdzie da!

Pimp

Prezes ten sam. Tylko nagle zachowuje sie zupelnie inaczej. Juz nie udaje milego. No i rzeczywiscie Pan Jacek rzadzi na calego. Pozbyli sie Pani Agnieszki, a to byla jedna z nielicznych osob ktora wymyslala ladne meble i wiedziala jak je produkowac.

Zainteresowany Nowy wpis

Jak wygląda sytuacja w firmie?

Xdd Nowy wpis
@Zainteresowany

Jest jakaś tragedia firma wypłaca pracownikom wypłatę w częściach... Jeszcze muszą dać ostatnią część poprzedniej wypłaty nie wspominając że juz dawno powinna być następna pensja...Od paru miesięcy człowiek który tym rządzi obiecuje nie wiadomo co a z każdym miesiącem jest coraz gorzej ... A najgorsze jest to ze możesz sie pytać o pieniądze to wcisną ci kit ze niby właśnie wysłali a pieniędzy jak nie było tak nie ma ... Dziwie sie tylko pracownikom ze chcą pracować w takich warunkach... Tu już dawno inspekcja i sąd pracy powinien działać ale każdy za plecami gada jacy to oni zli a jak przychodzi co do czego to nie robią nic... Liczę ze ta firma szybko sie zwinie..

Fino Nowy wpis
@Xdd

Ale to co kasy brakuje że w częściach płaci? Nie wiem teraz czy jest sens iść tam do firmy.. brzmi jakby była na skraju działalności choć może sie mylę?,

Kacper

Czy Modalto już ruszyło z pracą ?

Rety Nowy wpis
@Kacper

Tak firma miała ruszyć w poniedziałek, informacja od samego Pana Prezesa . Niestety brak zamówień spowodowało, że praca jak narazie nie ruszy . Wszystko idzie w dobrym kierunku , niedługo każdy wróci na swoje stanowisko i będzie jak dawniej .

Ktoś wie do kiedy postój firmy będzie trwał?

X
@Marcin

Wątpię czy firma wytrzyma ten postój który z tygodnia przeciąga się o tydzień i zakręca błędne koło.

Dobromiła
@X

A poprzednie takie postoje tu u was w jaki sposób wyglądały? Zapytania o to kiedy koniec nieco martwią a teraz to nie wiadomo kiedy można bezpiecznie aplikować

Zloty
@Dobromiła

Mają w (usunięte przez administratora) pracowników nie potrafią dbać o wizerunek firmy

Jasio
@Zloty

Postój postojem ale kasa chyba jest znaczy no pensje są na terminowo płacone czy nie? Bo skoro nadal zatrudniają to muszą płacić, co nie...

kajo

no już nie przesadzajcie żeby było aż tak fatalnie, kryzys w wielu firmach sie przytrafia, nic nie poradzisz. Finalnie wszystko na styk jest wypłacone i nie trzeba po sądach sie specjalnie ganiac?

Xyz
@kajo

Wypłata za lipiec 900 zł to raczej nie jest wypłacane na styk. Sąd to kwestia czasu bo za miesiąc raczej już w ogóle pieniędzy nie zobaczymy.

Przemysław
@Xyz

A jak długo ten przestój już się ciągnie? Jest w ogóle szansa że firma będzie jeszcze normalnie funkcjonować i wszyscy wroca na swoje miejsca? Nooo grubo powiem, ja sobie nie wyobrażam żeby moja zarobiona kasa tak przepadła. Walczyłbym do ostatniej kropli krwi ...

Xyz
@Przemysław

...oczywiście że już w najbliższym czasie wszyscy wracamy do pracy, kasa będzie wyrównana i nikt nic nie straci a i ze względu na ogrom zamówień będzie nabór na pracowników... :)

nela

No to zle być nie może skoro sami twierdzicie ze ludzie mogą przyjść. a co teraz w końcu zachęca mimo tych negatywów?

@nela

...światełko w tunelu na to że firma rusza powoli i wraca do obiegu...zauważ że prawie wszyscy zostali w firmie mimo braku wypłat lub tylko części z całości.

Roma
@Takatunga

Coz to za światełko? Podaj konkret bo jeśli ludzie opóźnienia z kasa tolerują to sama jestem ciekawa co takiego zachęca. Może też sie szarpnę

@Roma

Obawiam się że miejsca są już zajęte przez obecnych pracowników...ale może kiedyś wraz z rozwojem firmy znajdą się dodatkowe etaty...gdyby kiedyś ...trzeba próbować...jeśli jest pani dobrym fachowcem w branży może się uda.

Xd
@Takatunga

Wydaje mi się że żyjesz w krainie (usunięte przez administratora), kasy nie ma, materiałów nie ma, pracy nie ma a ty tu gadasz o rozwoju firmy?

@Xd

A ludzie wciąż czekają za powrotem .Nikt się nie zwalnia nikt nie szuka pracy gdzie indziej ...dużo tych krasnoludków i duża kraina...

Pracownicy sami się zwalniają bo ile można siedzieć bez pieniędzy?

Xdd

Nie wiem kto jest tam bardziej (usunięte przez administratora) szefostwo które każdego dnia mówi że jutro wypłata i nie wypłaca ich długo po terminie czy ludzie którzy tam pracują i potulnie jak baranki pracują mimo braku wypłacenia pensji ... Ogólnie ta firma to jedna wielka machlojka cały czas nie płacą pracownikom i kłamiąc w żywe oczy i taka sytuacja powtarza sie co miesiąc ....

Kudłaty

Nie tylko kierownictwo i brygadziści robią bez umów , kilka osób produkcyjnych też

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Modalto Sp. z o.o. się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Operator lasera, maszyn CNC - Tokarz - Frezer
Uno foods
logo firmy Spawacz
Wolsztyn
Dextron Personeel B.V.

Po pierwsze strona internetowa Modalto jeszcze istnieje, po drugie nie łatwo z dnia na dzień zlikwidować spółkę z o.o. To jest długotrwały proces. Być może zamiast Modalto będzie funkcjonowała w/w spółka zarejestrowana 21.06 , wtedy pracownicy utrzymają zatrudnienie. Pytanie co z dostawcami i innymi firmami? Możemy domniemywać, że taki był cel i nie otrzymają swojej zapłaty, ale uwierzcie - są organy ścigania , które zagłębią temat i dopatrzą się szczegółów, myślę, że nie ujdzie to na sucho Zarządowi jeśli nie spłaci wierzycieli.

Ojoj

I ktokolwiek sie z tego cieszy? Modalto calkiem dobrze radzilo sie sobie przez kilka lat. Zniszczylo ja: niekompetencja zarzadu i „nowych” wlascicieli, brak zamowien i watpliwe dzialania finansowe ( wyprowadzanie pieniedzy i nieplacenie dostawcom ). Budowanie marki to drogi i czasochlonny proces. Oferta modalto nadal bazuje na wizerunku Pani Agnieszki Wilimborek. Nie byli w stanie utrzymac dobrej, silnej marki - a beda w stanie z sukcesem w obecnych czasach zbudowac nowa? Wyplaca pracownikom zalegle wyplaty, urlopy i beda terminowo placic nowe pensje w nowej spolce - jezeli teraz sa problemy z minimalna? Dostawcy im zaufaja? Konkurencja jest ogromna. Tu nie ma szans

K.w B.
@Ojoj

Modalto to było Modalto jedyna w swoim rodzaju taka firma. I akurat wobec Modalto byłam lojalna. Co do zniszczenia tej firmy to jeśli jesteś w temacie poszło o rozgrywki między ...wiesz kim zapewne. Tak czy siak Niezgoda rujnuje co dokładnie się stało. Utracenie płynnosci finansowej pociagłą za sobą lawinę agoni tej firmy . Mówią że na cudzym nieszcześciu bogactwa nie zbudujesz...zobaczymy choc czasy inne i może te dawne prawdy nie mają już racji bytu.... A co do pani Agnieszki to kobieta niezwykle silna i błyskotliwa, ktoś wiadomo kto uderzył w najsłabszy punkt ...w taki punkt po najniższej lini oporu uderza człowiek bez honoru. Dlatego cieszę się , że mnie tam nie ma i że tą decyzję podjął za mnie ktoś inny bo ja sama nie miałam dość siły by odejść.

Emi

Ktoś sugerował ze mimo zwinięcia sie firmy pracownicy mogą utrzymać swoje zatrudnienie. a ktokolwiek jeszcze tu robi? ja to od razu bym sie ewakuował gdyby moja firma takie rzeczy krecila

Były p

Ludzie uciekajcie z tej firmy ja kasę jeszcze dostałem wy już nie dostaniecie ani grosza a zakład zaraz padnie bo z miesiąca na miesiąc coraz większy (usunięte przez administratora) Kucharski,Mrozek, Bartuś,Renata,Anka nie pozdrawiam banda (usunięte przez administratora)

zorro

Ja tam po nazwiskach ludzi znać nie musze, nie wiem czemu tym spamuja ale widzę ze podważasz te teorie spiskowe. To zakład ma sie jednak dobrze? Jeśli tak to w czym tu sciemniaja?

Tik Tak
@zorro

...za kilka dni firma rusza pelną parą i wszystkie niedowiarki i wichrzyciele głowę w piasek schowają i tyle będzie po tej całej zawierusze...

Pan Zegar
@Tik Tak

A z wyplatami jest taka kicha z dobrobytu? Dostawcom i trasportowcom nie placa, bo zapomnieli? Wiadomo, ze w przerwie jakies ochlapy zamowien wplynely. Cos materialu wyzebrali, bo fakury klienci placili, a produkcji nie bylo. Ale to nic nie naprawia. Utworzyli nowa spolke i beda kombinowac

Kury

W tej spółce razem jest 5 osób .

***

Nigdy w takiej firmie nie pracowałam żeby tak szefostwo leciało w kulki ze swoimi pracodawcami . Kompletny brak umiejętności w tworzeniu dobrych opini na temat swojej firmy . Brak wszystkiego (usunięte przez administratora)

Xxx
Użytkownicy czekają na odpowiedź 35 dni.

Co to za firma , gdzie nie potrafią normalnie wypłacać pieniądze swoim pracowniką . Jestem w stanie zrozumieć wszystko ale skoro nie macie kasy na wypłaceniu pracowniką wypłat to pytanie po co ich przyjmujecie ? (usunięte przez administratora)

(usunięte przez administratora).nie płacą przewoźnikom, wykorzystują nowe firmy i od razu ich pogrążają...taka jest ich taktyka,uważajcie na nich...nikt już dla nich nie wykonuje usług

Zuźka

Ktoś stwierdził ze firma upadnie ale bez konkretów. Czy szykowany jest jakiś wniosek? Macie takie informacje?

Bryn
@Zuźka

Przepisza udzialy na jakiegos slupa. Albo M capital „pozyska wschodniego prezesa „. Nic nie oglosza. Za pozno. Za droga. Za uczciwie

janek
@Bryn

Skąd taka pewność ze to wszystko może na jakiegoś slupa pójść? Nie lapie jak można tak bezkarnie sobie robić

Gruby

Ta trójca to taka mafioza, nikt nic o nich nie wie, kręcą za plecami , jeden robi w balona . Miałem nadzieję że Miłosz będzie inny ale to też taki sam

Bryn

Nie - to nie prawda. Firma musi zachowac ciaglosc produkcyjna. Przez glupie decyzje stracili zamowienia. Nie umieli pozyskac nowych. Zamiast zadbac o dostawcow wyprowadzali kase z firmy ( np. lipne faktury Ariala, po ktorymi kazal sie podpisywac ludziom z magazynu ). Koszty stale nadmuchane. We wrzesniu bedzie tylko gorzej. Choc bardziej prawdopodobne, ze wrzesnia w modalto nie bedzie

XXX

Uciekajcie z tego syfu...wiem z pewnego źródła, że to koniec...nie zapłacą nikomu,nie będzie dalszej produkcji,brak kasy...nie ma kasy na towar,nie zapłacą pracownikom,nie zapłacą nikomu

pracujący

Piszą żeby z zakładu nie odchodzić bo może jest jakaś nadzieja. A przynajmniej tak rozumiem bo niby niektórzy sie przekonują żeby dalej siedzieć. Powie mi ktoś czym przekupują?

Kondziu
@pracujący

Obietnicami. Pani Renia opowiada jak to warto walczyc. Nie ma zamowien, nie ma materialow, nie ma kasy. Kazdego miesiaca jest gorzej. Uciekac - i to jak najszybciej.

AMZC
@pracujący

Nie ma juz raczej szansy. Nie realizujemy juz nawet tych resztek zamowien, ktore mamy, bo nie ma oplaconych tkanin. Nie ma skad brac pieniedzy. Runela lawina

Szara Istota

Pan Bartek dorabia papiery do dzialan Pana Milosza i Pana Jacka. Jego pomysly byly od poczatku dziwne i blokowaly prace calego dzialu handlowego. A Pan Pawel byl zdaje sie „pralnia” pieniazkow Kucharskiego i slupem, ktory mial pomoc ukrasc modalto Pani Agnieszce

Beka
@Szara Istota

Ten caly Pan Pawel Dobrodziej to kolega tego motocyklisty ktorego modalto sponsorowalo. Dziewczyny mowily ze on wiecej kasy co miesiac z firmy dostawal niz my wszyscy na wyplaty

Pimpus

No to takie wrogie przejecie. Mrozek wkradl sie w laski, zdobyl zaufanie i rozwalil firme. Potem sprowadzil kolegow co niby mieli ratowac ale juz bez p. Agnieszki. Tylko albo naprawde nie chca albo nie umieja jej postawić na nogi. Mysle ze autorem tego byl Kucharski. Pani Agnieszka kopnela go w zadek, znalazla innego i sie msci

@Pimpus

Jasny gwint ...telenowela się tworzy ...miłość ,zdrada,zemsta... Prawda jest taka ,że większość firm meblowych jest udupiona. Rachunek jest prosto liczony: Przyjmując 95 pracowników przy najniższej krajowej utrzymanie wynosi 5180,64 Calkowity koszt pracodawcy przy najniższej krajowej. Razy 95 osób to miesięczny koszt 492160,8 na same wynagrodzenie bez premii i dodatków dla kierowników,dyrektora księgowych...a dolicz koszt produkcji,prąd ,podatek . Koszty pozyskania klijenta,drzewo,tkaniny i całe to co jest regularnie dostarczane do utrzymania produkcji. 4 bańki inwestora rozeszły się w tri miga ... Czy firma produkuje co miesiąc produkty za minimum 180 000 żeby utrzymac minimum płynności licząc minimum wynagrodzenia?

@Kot w butach

Starajcie sie Panowie opowiadac bzdury udajac pracownikow. Ale my nie jestesmy idiotami. Niewielu w tej firmie mialo minimalne wie az strasznie to nie zabolalo. Drewno i pianka stanialy. Kiedys wyplaty byly czas. Długów mniej. Wiec moze czas sie przyznac ze nie macie pojecia co robicie. Nie ma zamowien to nie ma kasy. 4 miliony to kolejna bajka. Pieniadze byly, ale wyprowadzane do Kucharskiego i Szkopka, a od niego pewnie dalej. Nowa spoleczki i wielki krach. Wiemy, wszystko wiemy.

@JulM

...jedyna możliwość 1)Wyciśnięcie kasy z tego co zostało ,by zużyć maksymalnie wszystkie produkty od krojowni , stolarni itp 2)Ogłoszenie upadłości firmy Modalto...co pewnie ma już miejsce 3)Stworzenie nowej bez długów,złych opiniu z czystą kartą i nową marką z zespołem , który przetrwał... Ps.Wylali mnie jakiś czas temu..

Kury
@Kot w butach

Jeśli długi z Asadeny nie znikły to i nie znikną z Modalto

@Kury

Jeśli sąd odrzuci lub oddali wniosek o upadłość to kiepsko. ALE: Majątek, który uda się spieniężyć, jest przeznaczany na spłatę długów, natomiast pozostała część zobowiązań jest umarzana.  ALE: Jeśli sąd ogłosi upadłość,upadły straci kontrolę nad majątkiem, a przejmie ją syndyk. Po upłynnieniu masy upadłościowej (poszczególnych elementów majątku firmy) dokona także podziału środków finansowych pomiędzy wierzycieli. ORAZ: 586 kodeksu spółek handlowych: "kto, będąc członkiem zarządu spółki albo likwidatorem, nie zgłasza wniosku o upadłość spółki handlowej pomimo powstania warunków uzasadniających według przepisów upadłość spółki - podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku". Co z pracownikami gdy firma ogłosi upadłość? W sytuacji, gdy w stosunku do spółki ogłoszono upadłość, to roszczenia pracownicze podlegają ochronie. Jeżeli upadła spółka – pracodawca sama ich nie płaci lub nie może ich zapłacić, ponieważ nie ma na to środków, mogą one wówczas – chociaż częściowo – być wypłacane z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych

@Kury

Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - mają opłacani wszyscy więc spokojnie. Byle jakoś przetrwać tą niepewność co dalej...

@Kot w butach

A ja jeszcze pracuje. I wierz mi - to byla bardzo normalna firma. Nic z Kucharskim nie miala wspolnego. Zobowiazani miala swoje i tylko swoje. Kredyty splacala. Wyplaty ludzie mieli na czas. Dziwne koncepcje wniosl nowy prezes. Pani Agnieszka mowila, ze jej sie to nie podoba, ale on sie usmiechal i podpisywal sobie swoje dokumenty. Pieniadze wyprowadzal - zwlaszcza weekendowymi przelewami i sporsoringiem. Upadlosc jest po to, aby oszukac banki, urzedy i pracownikow. My swoje slyszymy i widzimy. Siedzimy cicho, a to nie znaczy ze nie wiemy nic.

@Kot w butach

Tak jest w uczciwym swiecie. Tu majatek, ktory pozostal jest wyprowadzany oplacaniem lewych faktur. Wczesniej wyprowadzal je Mrozek podobnie. Przypomne, ze w papierach Kucharskiego nie znajdziemy, wiec on raczki umyje. Z placeniem Zus nie badzmy tak optymistyczni. Na wszystkim wisza banki.

@Kot w butach

Stworzenie nowej marki wymaga lat pracy, kontaktow i zespolu ludzi. Nie utrzymali nawet rok na powierzchni dobrej marki stworzonej przez p. Agnieszke. Problemem najwiekszym jest brak zamowien. Zlych opinii nie bylo jeszcze rok temu. Nie ma kapitana. Produkcje bywaly lepsze, ale marka modalto dzieki p. Agnieszce byla bardzo lubiana przez klientow i do momentu jej zwolnienia zamowien nie brakowalo. Jaka idea przyswiecala reszcie - to juz sie mozemy tylko domyslic

@JulM

Kucharski mnie wylał ... Wiem ,że była to super firma. Wynagrodzenie,urlopowe i l4 dostałam co do grosza Słowa pan Prezes dotrzymał. W tej kwestii nic nie mogę złego powiedzieć. Przykro mi tylko bo wierzyłam w Prezesa i dyrektora Bartusia (pomimo ,że nie je chleba-pozdrawiam:) ),że jakimś cudem wyciągną firmę i ludzi z bagna w którym są wszyscy... Może musi być bardzo źle żeby potem mogło być dobrze. Kurcze coś mi mówi , że to ma tak wygladać a żeby było wiarygodne .... Musi być szum... ..............................................

@JulM

Tak p.Kucharski nie figuruje w Modalto. Wspólnikiem jest firma M Faktory ,której prezesem jest p. Renata Machij posiada tam 98%udziałów. To duża spółka, która chyba łyka małe zadłużone firmy... Ponieważ M Faktory ma kilka innych spółek o różnej specyfikacji branżowej i dość szerokie powiązania Można sobie to sprawdzić:)... Może wbrew temu jak stan Modalto wygląda będzie jednak dobrze, choć napięcie i emocje sięgają zenitu...pewnie nic poza czekaniem za informacją od zarządu nie pozostanie....

@Kot w butach

Ja jeszcze pracuje wiec wiecej nie moge powiedziec. Pewnie niedlugo, bo nikt sie juz pod decyzjami podpisywac nie bedzie. Ja za Bartkiem nie przepadalam, bo kilka razy wykazal sie wybitna niewiedza. O Miloszu mialam dobre zdanie, ale niestety slyszalam kilka jego rozmow z Kucharskim i Bartkiem. I odzywek do P. Agnieszki tez. Naprawde mysle, ze oni tego nie uratuja

@Kot w butach

Z M-Factory nie jest duza spolka. To podmiot utworzony na chwile przed przejeciem modalto. Robia jakies metalowe stoliczki. Kapital zadny, wyniki slabiutkie. Dolaczone sa do tego inne wynalazki o podobnej historii. Rezydencja Machijow to wg google maps obskurna chatka na wsi pod Wroclawiem. Pani Machij to fryzjerka. Ojciec naszego inwestora ( podobno ten bogacz ) to zwykly mechanik samochodowy. Zarzad raczej nic nie powie. Na upadlosc ich nie stac. Zeby byla skuteczna powinna byc zgloszona duzo wczesniej. Poza tym mysle ze Mrozek zrobi wszystko aby nikt w papiery nie zajrzal. To co sie tam dzieje od roku jest jednym wielkim przekretem.

JulM

Nie ma modalto bez p. Agnieszki. Trzeba ja bylo przynajmniej grzecznie pozegnac. To jak ja potraktowali bardzo odbilo sie na reputacji firmy. To jej pomysly i umiejetnosci sprzedazy trzymaly te firme i … zespol. Miłego popołudnia

@JulM

..czasami nie widzimy rozwiązań , które są tuż pod ręką... Może jutro się wszystko wyjaśni ...jakie możliwości i jakie perspektywy i w jakim czasie. Myśle że pan Prezes tyle z siebie wykrzesa , żeby powiedzieć prawdę... Wszystkiego dobrego....

@Kot w butach

On prawdy nie powie. Po tym co widzialysmy i slyszalysmy za zamknietymi drzwiami nie mam watpliwosci. To slaby Prezes, slaby biznesman, a o meblach i sprzedazy nie wie nic. Za to aktorem i klamca jest swietnym

JulM

To pokazuje, ze caly Machij to raczej postac „fikcyjna”. Podstawiony slup, ktory mial wykupic udzialy. A to, ze to kolega Pana Milosza tylko poteguje to wrazenie. I tak za wszystkim stoi Kucharski, ale jemu by Pani Agnieszka nigdy firmy nie sprzedala

JulM

W tej firmie sciany sa cienkie. Poza tym niektorym pracownikom pokazuja ( bo musza ) troche wiecej dokumentow.Tak - Pan Milosz jest kims innym niz nam wszystkim sie wydawalo

X

Nowa firma powstała

Ida

Co to za tekst w ogóle ze sa jacyś niepotrzebni pracownicy? Bo jeśli niby sa to po co w ogóle by ich trzymali bo nie rozumiem

Beka
@Ida

Pracownika na umowie na czas nieokreślony „trudno” zwolnic. Wiekszosci naleza sie zalegle urlopy i odprawy. Sa tez miesieczne limity zwolnień. Łatwiej im nie placic

Adka

Nie chce mi się wierzyć że robicie tutaj tylko dlatego że firma nie placi jak ktos sie zwolni. Ludzie bez przesady, stawki chyba jednak musza byc dobre a i warunki nienajgorsze?

Beata
@Adka

Nie. Nie placa. Stawki sa slabe. Warunki fatalne

Zibi
@Beata

I firma sobie tak prężnie od ośmiu lat działa? żarty jakieś. To co, te osoby co siedzą dłużej maja na boku jakieś inne warunki ugadane? Inaczej tego raczej nie widzę

Han

Drogi Prezesie. Laurki wystawiaj sobie jak chcesz, a prawda jest inna. Firma radzila sobie dobrze jak byla Pani Wilimborek. Byla twarza modalto. Zamowienia byly zawsze, nawet w pandemii. Znala sie na swojej pracy. Wdrazala piekne meble i zawsze przywiozla zamowienia. Upadek firmy zaczal sie pod koniec wraz z jej zwolnieniem. Wierzylismy, ze pojdziecie po rozum do glowy i ona wroci. Pan za to sciagnal do firmy obiecywacza Pana Machija i Pana Kucharskiego, ktory juz jest tu za dobrze znany.

@Han

Obawiam się ,że twoje wyobrażenie na temat faktycznego stanu firmy z 2022/2023 jest mizerne... Branża meblowa od kilku lat kuleje i obecnie jest w największym kryzysie od co najmniej 10 lat. Fakt ,że wypłaty były na czas nie znaczy że firma nie była zadłużona... Jedni dostali na czas inni do dziś płatności za dostarczony towar nie mają i to z kilku lat wstecz... Jednak szukanie winnych to dziecinada...raczej należy się zastanowić co dalej a nie zachowywać się jak dziecko w piaskownicy , któremu ktoś zabrał zabawki i teraz beczy...

Han
@Kot w butach

Panie Miloszu - byc moze rzeczywiscie nie znamy szczegółów. Pan byl i jest Prezesem i wie Pan najlepiej. Wiemy natomiast, ze za czasow Pani Agnieszki byly zamowienia, mielismy z czego produkowac, a wyplaty byly na czas ( mimo, ze nie raz kartki od Pana dostawalismy za pozno :). Ona sie strala, jezdzila, przywozila klientow i zamowienia. Robilismy nowe modele, ktore sie podobaly klientom i piekne targi. Wszystko sie zmienilo, gdy ja Pan zwolnil, a do firmy sciagal kolegow. Stalo sie to pod koniec roku. Obiecaliscie nam wiele i obietnic nie dotrzymaliscie. Wiemy, ze nie placicie dostawcom. Kryzys trwa i potrwa jeszcze, a Wy nie macie pomyslu. Wpuscil Pan do firmy Kucharskiego i pozwolil mu zniszczyc kolejna firme i oszukac kolejnych ludzi, a to wyjatkowo obrzydliwa postać. Tanio Pan skore sprzedal.

@Kot w butach

My jako pracownicy zastanawiamy się co dalej. Natomiast nasze zamartwienia dotykają głównie tego jak to dalej będzie, rachunki trzeba popłacić żaden bank nie będzie zwlekał, życie nie jest tanie, wyżywienie, dzieci niebawem do szkoły a pieniędzy brak i nie wiemy jak to dalej będzie, gdyż sytuacja już została jasno postawiona że kolejne wynagrodzenia nie będą na czas i nie będą w całości wypłacane. Aby tylko nie było za późno, firma zacznie działać ale może części pracowników zabraknąć i wtedy co dalej? Niestety są czasy jakie są, natomiast stawiacie nas pod ścianą. Żadnych jasnych informacji, długi się powiększają w stosunku do pracowników jak i firm zewnętrznych.

@.

Kot w butach to ja Iwona Magdalena Szulc -szawczka wkładowa,której nie przedłużono umowy decyzją pań ze szwalni ...przekazaną osobiście przez pana prezesa.. Na moją maszynę usiadła Anastazja, po moim odejściu. Pan Prezes dotrzymał słowa wobec mnie ,ale wtedy sytuacja nie była tak krytyczna. Kochałam tą firmę pomimo wszystko i bardzo bolało mnie to ,że musiałam ją opuścić , firme która była dla mnie wszystkim. Miałam nadzieję ,że jednak firma wyjdzie z tego ...i ... Niestety trzeba iść nową drogą ale jak to mówią gdzieś na serca dnie Modalto u mnie zostanie, bo to jedyna taka firma pod każdym względem i pomimo wszystkich złych opini wiem ,że też kochacie tą firmę nawet jeśli się do tego nie przyznacie. To tyle...

Piotr K.

To zwykli (usunięte przez administratora) nikt już nie chce z nimi współpracy...nie płacą firmom transportowym,wypłaty na raty i obcięte na maxa,...na giełdzie wierzytelności...do końca roku firmy nie będzie

asdf

Nie rozumiem pracujecie za najniższa stawkę i do tego nie płacą wam całości. To po jakiego licha nadal trzymacie sie firmy? Jak na moje to grubymi nićmi szyte jest wszystko

Beata
@asdf

Bo ludziom którzy odchodzą nie placa za poprzedni miesiac, nie placa za urlopy i robia problemy z dokumentami

MNM

To Wam powiem jedno. Powinnismy sie zebrac razem. Ja rozmawialem z prawnikiem i jak sie zbierzemy razem to drogo nie bedzie. Po pierwsze za placenie w ratach powinni nam zaplacic odestki, po drugie to z tego powodu mozemy sie sami zwolnic a oni musza nam wyplacic odprawy i to w dniu kiedy skonczy nam sie umowa. Wszyscy mamy kartki ktore pokazuja co P. Milosz nazywa premiami i jak to jest placone. Wszystko trzeba od razu zglosic do ZUS, inspenkcji pracy i skarbowki. Filmy z siatkami pieniedzy przekazywanymi pod bialym domkiem ich zainteresuja. Ta firma i tak padnie ale my mozemy dostac swoje

Ela

A co mamy robic i z czego? Co z tego, ze zarobimy jak przy liczeniu pensji znowu zmienia zasady, a pieniedzy nie wyplaca?

Zostaw merytoryczną opinię o Modalto Sp. z o.o. - Nowy Tomyśl

• Jak się pracuje w Modalto Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Modalto Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Modalto Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 13 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Modalto Sp. z o.o.
  • Długa 2 lok. 7