Opinie o Aj Sp. z o.o. w Piotrków Trybunalski

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Aj Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Aj Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Realizacja projektów budowlanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Aj Sp. z o.o. w Piotrków Trybunalski

JAcek

Deweloperka teraz jak w latach 2003-2011 heh..ten kraj się nie zmieni.. można pudrować ale i tak prosowiecki styl zostanie Musicie sprawdzić: 1. akta KRS - tej spólki, która wam budowała ale i innych tego małżeństwa - chodzi o adresy, personalia pełnomocników, osoby, które podpisują sprawozdania finansowe - rodzina ich (imiona ojców i mam, czasem rodzeństwa) 2. Dane ze sprawozdań 2a. Analiza prospektu i treści umowy - brak pokrywania się, zgodność z przepisami etc 3. Analiza giełd wierzytelności i kontakt z wierzycielami (typu dlugi.info i inne giełdy) - -jeśli podpisaliście umowy ze spółką , która już miała status dłużnika i to wobec znajomych wierzycieli to będzie gnuj (ale do odwrócenia), bowiem zawieranie umów z dłużnikiem może wiązać się z odpowiedzialnością cywilną (utrata przedmiotu umowy) ale i karną (na szkodę wierzycieli, (usunięte przez administratora) 4. Rejestr PESEL - pobranie danych z rejestru tego małżeństwa - macie interes prawny w tym - ważne, bo adresy z kRS mogą być fikcyjne - adresy w PESEL też mogą być co prawda niewiarygodne, bo w Polsce nikt obowiązku meldunkowego nie przestrzega (i dobrze w sumie), ale historyczne sprzed działalności już tak 5. Patrzeliście KRS - to dobrze, ale nie każdy zgłasza tam swojego dłużnika 6. Źródła polityczne - szeroko rozumiane partyjne/samorządowe i PKW - koleś z AJ może mieć związki polityczne albo około urzędowe w tym w wymiarze sprawiedliwosci, na co wskazuje buta kolesia Słowem - trzeba ocenić czy małżeństwo jest faktycznie prowadzącym spółkę i biznesmeny z nich czy raczej słupy - w Polsce spółki ciche i powiernictwo coraz bardziej popularne sądząc po interpretacjach podatkowych (po analizie umowy spółki można też znaleźć trop co do bycia słupem i stosowania powiernictwa etc) Taka jazda z deweloperem nie jest teraz jedyna w kraju nad Wisłą Wszystko po to aby obalić fikcyjne długi (skarga pauliańska), zarzucić (usunięte przez administratora) i inne czyny aby wnioskować o zadośćuczynienie w ramach postępowania karnego etc Jesli ktoś chce to może wskazać okoliczności sprawy zwane Wam tylko - w tym dane banku, który prowadził rachunki powiernicze i treść prospektu i umowy (bowiem prospekt niedawno był można powiedzieć publiczny, po noweli prawa już nie jest (nowela (usunięte przez administratora) na życzenie deweloperów), trzeba udawać klienta aby go pozyskać), resztę mogą sam zweryfikować mail: sprawa-aj@proton.me - (pisać również z protona - załóżcie sobie maila przez przeglądarkę TOR - i w razie skanów dokumentów umowy czy prospektu to sama treść bez danych stron)

Jacek
@Esbankuś

Rozumiem - co do pokrywania się treści chodziło o identyfikację inwestycji, wykonawcy itp a nie dokładna treść jak w umowie, bo prospekt to nie umowa (prospekt ma też uregulowana treść więc też pod kątem zgodności z ustawą trzeba sprawdzić) Ponadto jak pisałem sprawdźcie akta KRS wszystkich spółek gdzie koleś z żoną siedzi - są bodajże 3 spółki, ta AJ działa od 2001 ale małzeństwo mogło kupić po prostu udziały w tej spólce dla uwiarygodnienia (stary KRS) - ja jeszcze nie sprawdzałem akt. W aktach będą dokumenty i pisma od urzędu skarbowego, ZUS, wierzycieli, prokuratury czy Policji - jeśli były jakieś postępowania. Bank owszem, mógł sie przyczynić - to już się zdarzało.. pracownicy banku współpracowali aby samemu przejąć nieruchomości dawniej.mieliście rachunki powiernicze więc środki na nich winny być bezpieczne i dla was dostępne nawet gdy deweloper ogłosi upadłość (wolne też od egzekucji). Wypowiedzieliście umowę - ok. Spółka nic nie ma - to nie dziwne w Polsce. Gorzej że pozywanie zarządu raczej też nic nie da - przygotowali się i też nic nie mają, tylko użytkują W każdym razie lepiej wysuwać roszczenia majątkowe w postępowaniu karnym niz w cywilnym - cywilny to można rozciągać w czasie różnymi głupotami.. Widziałem reportaż w TVN n/t - ale program jest za krótki żeby cokolwiek wyjaśnić. TVN tylko nagłaśnia ale nie wyjaśnia niczego skąd co sie wzięło.

Sonia Nowy wpis

Zaciekawiło mnie to założenie dotyczące braku placenia pracownikom zusu. Czy gdyby serio tak właśnie było to sami już dawno by sie na to nie skarżyli? Chyba nie widzę takiego komentarza więc trochę teraz zwątpiłam

JacekJacek Nowy wpis

Moglibyście podać nazwy choćby skrócone banków, które tak niedbale podchodzą do wydatkowania środków z rachunków powierniczych Co do rozbieżności wpisów z dzienników budowy a protokołami odbiorów - cóż, papier przyjmie a branża budowlana to (usunięte przez administratora) (przykład Euro 2012 i budowa autostrad, malwersacja kasy i wyłudzenia i deweloperka mieszkaniowa z lat 2003 - 2010)

JAcek

Esbankuś Nowy wpis
@JAcek

Jacku treść Umów Deweloperskich nie pokrywa się z Prospektami choćby w punkcie, w którym odbiory etapów mają być dokonywane tylko po zatwierdzeniu przez kierownika budowy, Inspektora bankowego oraz Nabywcę. Nikogo nz kupujacych nie powoływano do odbiorów a protokoły praktycznie w większości domów potrafią być rozbieżne z wpisami w dzienniku nawet o pół roku. Wszystko to jest zorganizowana grupa przestępcza działająca w zmowie. Bank w tym wszystkim odegrał bardzo dużą rolę bo gdyby nie on, jego osobisty wielomilionowy dłużnik Deweloper, nie otrzymałby nawet złotówki

Jacek Nowy wpis
@Esbankuś

Jacek

Jak widać mimo funkcjonowania ustawy deweloperskiej nadal funkcjonuje deweloperka bezkarnie - ten wasz Aj sp. z o.o. może mieć powiązania polityczne w okolicy - trzeba się przyjrzeć tematowi. Ktoś tu pisze, że mimo posiadania rachunków powierniczych bank wypłacał transze bez weryfikacji poszczególnych etapów - no powiem, tego bym się nie spodziewał.. Takie zaniedbania wręcz instytucjonalne (bo pracownicy banków przejmowali nieruchomości) w tym kraju zwanym Polska to w latach 2003-2011 było zasadą, ale teraz? Masakra.. Widać z reportażu TVN Uwaga, że koleś z tej spółki dobrze się czuje, widać obyty w kuluarach ... świeżak w branży takiego zachowania by nie miał.. Jaki ten kraj jest patologiczny. Pamiętajcie, że Polska to kraj posowiecki o dziwnych zwyczajach i bez kultury -wbrew temu co politycy mówią Widzicie sami, ze mimo ust deweloperskiej nadal mogą (usunięte przez administratora) i nie wywiązywać się z umowy Trzeba samemu sprawdzać spółki, ich akta KRS, długi w necie , księgi wieczyste etc - nie ma co liczyć na ludzi z banku czy polityków. Aj może mieć wyreżyserowane długi o znajomych wierzycieli - to jest do podważenia w sądzie. Treba znaleźć też ich pracownikó bo chyba ZUS/US nie płacili bo są ich hipoteki też.

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Aj Sp. z o.o.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Zbigniew

Cześć. Szukam pracy na budowie a widzę, że nawet w telewizji o firmie mówiono z tego, co piszecie. Wywnioskowałem, że jakieś tam budowy nie są jeszcze oddane. Może to tym bardziej szukają rąk do pracy i osób, które chętnie by pomogły? Bo jak tak to chętnie się zgłoszę. Nie wiem tylko, czy w ogóle jest opcja a jak tak to, ile teraz na rękę tu oferują? Mało wpisów o pracy samej w sobie ale może ktoś będzie miły pomóc.

Krzysiek

Już po emisji. Ciekawe władze miasta albo piotrkowskie elity skomentują sprawę czy standardowo przemilczą cytat- "Planowali nowe życie pod miastem, a dziś nie mają ani domów, ani pieniędzy. - Deweloper (usunięte przez administratora) nas i wiele innych rodzin. Teraz chodzi nam o to, żeby nie (usunięte przez administratora) już żadnej, innej rodziny – mówi pan Bartosz. Rodziny pani Katarzyny i pana Bartosza są jednymi z wielu, które kilka lat temu kupiły domy na nowo powstającym osiedlu na obrzeżach Piotrkowa Trybunalskiego. Stojąca za inwestycją małżeńska spółka przedsiębiorców rozpoczęła budowę na początku 2019 roku. W pierwszym etapie zaplanowano 20 budynków, całe osiedle miało zaś liczyć nawet do 300 domów. - Na początku wszystko szło, tak jak powinno. Do momentu kiedy zbliżał się pierwszy termin oddania domu. Pojechaliśmy dowiedzieć się, co się dzieje, dlaczego jest obsuwa – opowiada Katarzyna Szawłowska. I dodaje: - Deweloper powiedział, że mamy się niczym nie martwić, że wszystko będzie w porządku. Że nie wyrobi się w terminie, ale podpiszemy kolejny aneks do umowy deweloperskiej. - Słyszeliśmy, że są opóźnienia z powodu wojny w Ukrainie albo z powodu COVID-u. Zawsze były jakieś wymówki – mówi Bartosz Berenc. I dodaje: - Natomiast zawsze mówił, że wszystkie materiały na nasz dom zabezpieczone są w jego magazynach i tylko czekają na wybudowanie. Z relacji naszych rozmówców wynika, że deweloper nie informował, jakoby miał jakieś kłopoty. - Jak budowa stanęła, dzwoniliśmy i pisaliśmy wiadomości do dewelopera, z pytaniem, co się dzieje, dlaczego nic nie robi się na budowie. Ale cały czas padało, że to z powodu COVID-u albo wojny – przywołuje pani Katarzyna. I dodaje: - Jak skończył się marzec, czyli drugi termin oddania domu, to podjęliśmy decyzję, żeby dać mu 120 dni na przeniesienie własności. Tak nas zobowiązują przepisy w umowie deweloperskiej. Nic się przez ten czas nie działo. Deweloper nie skontaktował się z nami. Zaczęliśmy szukać i okazało się, że spółka nie ma pieniędzy. Deweloper już na koniec marca sam stwierdził, że nie ma żadnych środków i nie mamy co liczyć, że odda nam te pieniądze. Że spotkamy się w sądzie, ale i tak nie odzyskamy środków od niego. - Otrzymaliśmy raport z KRD [Krajowego Rejestru Długów – red.], w którym spółka jest zadłużona na 70 tys. zł. A to jest zadłużenie wpisane tylko przez trzy firmy, natomiast wszędzie pojawiają się długi – zwraca uwagę pan Bartosz. - Jakby się wszystko zsumowało, to wyszłaby niebotyczna kwota – dodaje pani Katarzyna. Walka o odzyskanie pieniędzy Wobec braku perspektyw na przeprowadzkę do wymarzonych domów, część nabywców zdecydowała się na wypowiedzenie umów i walkę z deweloperem o zwrot pieniędzy. - Pan deweloper wyrzucił mnie z biura i powiedział, że wezwie policję – mówi pan Bartosz. I dodaje: - Po czym deweloper przesłał nam oświadczenie spółki, że jeżeli sprzeda nasze działki, to wtedy jest szansa, że odzyskamy pieniądze. Działka nadal obciążona jest hipoteką umowną banku na około 3 mln zł i hipoteką przymusową wierzyciela. Jest praktycznie niesprzedawalna. - Stajemy przed ścianą, nikt nie chce nam pomóc. Trzech prawników z Piotrkowa powiedziało, że nie wezmą tej sprawy, bo znają się osobiście z deweloperem – mówi pani Katarzyna. Nowy klient Tymczasem deweloper szuka nowych klientów. Gdy jeden z naszych dziennikarzy umówił się z nim na spotkanie pod pretekstem kupna domku, biznesmen zaoferował mu budynek, w którym miała mieszkać rodzina Szawłowskich. - W tej chwili cena za metr kwadratowy to 5,4 tys. zł. Ten można kupić od razu – wskazał deweloper. I dodał: - Ktoś musiał z niego zrezygnować, bo mu bank wymówił kredyt, więc zostawił. I w tym momencie dom jest do szybkiego skończenia. Cztery, pięć miesięcy. W trakcie rozmowy pojawił się nasz reporter, który zapytał, dlaczego mężczyzna chce sprzedać dom, który został już sprzedany. - To nieprawda. Poza tym przyjeżdża pan z osobami, które tu nie powinny przebywać, to jest teren budowy – oświadczył. - To nie jest rozmowa w tej chwili, bo państwo mnie nie uprzedziliście o rozmowie – dodał. W końcu mężczyzna odmówił rozmowy. Bank Niedoszli właściciele domów liczyli na jeszcze jeden sposób na odzyskanie pieniędzy. Byli przekonani, że chroni ich szczególne prawo, od kilku lat zapobiegające deweloperskim (usunięte przez administratora) Pieniądze z zaciągniętych przez kupujących domy kredytów hipotecznych trafiają na specjalne rachunki powiernicze we współpracującym z deweloperem banku i wypłacane są w transzach po zakończeniu kolejnych etapów budowy. Cała operacja powinna być ubezpieczona. - Deweloper cały czas nam powtarzał, że mamy się nie martwić, bo mamy ubezpieczone konto powiernicze, to okazało się nieprawdą – zaznacza pani Katarzyna. - Główną pretensję mam do banku, który nie kontrolował dewelopera. Etapy budowy nie były kończone, a mimo to pieniądze wypływały i szły do dewelopera – mówi pan Bartosz.

wyborca Pis-u
@Krzysiek

to co się stało z tymi pieniędzmi które dostali z banku ?? Przecież skoro dostali transze za etap, którego nie było i którego nie zrobili, to coś musieli z tą kasą zrobić- nie ma inteligentnego prokuratora , który potrafiłby przeanalizować sprawę ?

Lika

Cześć. Wiadomo coś czy w tym roku będą jakieś domy wykończone i oddane przez dewelopera do zamieszkania?

Jaka jest kultura pracy w Aj Sp. z o.o.?

Bogdan

Miedzy ludźmi? Czy szefostwo jest mało życzliwe? Nie można liczyć na pomoc jak potrzeba? Nikt się nie integruje?

Oniemiały

Docelowo będzie to jedno z największych osiedli domów jednorodzinnych w Polsce, takie na wzór tych znajdujących się na amerykańskich przedmieściach - mówi Andrzej Matuszewski dodając, że zainteresowanie domami o metrażu od 80 do 120 metrów kwadratowych w cenie od 5 tys. zł za m kw jest bardzo duże - większość stojących domów ma już właścicieli. Wypowiedź z sierpnia 2022. Nie wiem jak wam ale mi imponuje wizja i rozmach Pana dewelopera.

Justyna

Chciałam kupić dom na życzliwej bo wydawały się naprawdę super i super okolica Nie wierze w to co tutaj jest napisane ponieważ z tego co wiem ci ludzie naprawdę się starają wybudować te domy To ze budują od 2018 i żaden dom nie jest skończony tak jak powinien być , to jest mało istotne Trzymam kciuki za budowę

Drzewek
@Justyna

Dokładnie Justyno ja też nie wierze w to co piszą. To są tacy mili fajni Państwo po 60-tce. Nie spotkałem się by ktokolwiek źle o nich mówił. Odremontowali Europę, w końcu można w niej poczuć klimat dawnych lat. A sztukateria na ich kamienicy przy Slowackiego 20, podobno 3 razy nominowana była do elewacji roku. No i najważniejsze, kompleksowa renowacja zamku w Szymbarku kraz zatrudnienie tamtejszej społeczności. Dla mnie filantropia , kochani uczciwi przedsiębiorcy. Poprostu natknęli się na jakiś hejterów albo konkurencję. Myślę że powinni kandydować do certyfikatu *kocham nasze miasto* na równo z Włochem .

Justyna
@Drzewek

Podzielam Twoje zdanie To ze maja jakiś mały poślizg lub z czymś się nie wyrabiają nie powinno ich przekreślać Tak dużo zrobili dla Piotrkowa ahh

Śmiech na sali
@Justyna

Dawno się tak nie ubawiłem jak czytając te herezje ????. To już do tego stopnia właściciele firmy są zdesperowani….

AJWM

Nie brednie tylko fakty. Ostatni czas na budowie praca wre. Sam pracuje to wiem co się tam dzieje. Szefu nakazał rozebrać domy z których ludzie porezygnowali i z materiałów z odzysku budować nowe. W sumie ilościowo wyjdzie to samo ale nowi klienci będą zadowoleni ;->

Janusz

Drogi hejterze, powoli pomału i proszę bez błędów stylistycznych i gramatycznych. Nic nie mozecie zrobić bo budowa trwa caly czas i chęć budowy jest cały czas. A wy przeszkadzacie tylko i uniemożliwiacie realizację wielkego planu. Czego oczekiwaliście ?? Że podpisując Umowy dostaniecie domy na środku bagna ?? Jeszcze wyposażone w media ;-> jedyne co sobie możecie to rozbić namioty !!

kapturek
@Justyna

Ciekawe budować domy bez infrastuktury niema gazu , wody , kanalizacji . Domy są budowane na bagnie .

Janek

Moja stara zatrudniła się w AJ i pracuje po ciemku. Brakło na żarowki ....

Jan_usz

Doslownie zero empatii dla Pańtwa Deweloperów. Nie ich wina że ludzie nie prześwietlili ich szkodniczej działalności i kupili domy, które nie miały szans powstać, znając ich wcześniejsze realizacje a raczej ich brak. Budynek Europy chyba wystarczająco pokazuje że należalo trzymać się od nich z daleka bo jedyne co dostaniecie to ruiny a wasza kasa pójdzie na zaspokojenie wierzycieli z przeszłości. Ja tam ich lubię i podziwiam bo pokazują jak będąc zerem można dymnąć ludzi na dużą kasę i nie ponosić żadnej odpowiedzialności.

Czyli co, Osiedle Życzliwa jest już skończone, że nie szukają budowlańców? No chyba nie, skoro w sierpniu szef mówił w wywiadzie, że jest poślizg i że będą budować też od Wolborskiej. Mój stary szuka pracy jako murarz, temu się interesuję. Ale tu widzę tylko płaczków, że firma ojojoj nie wiadomo, co będzie.

Gites
@Ewa

Firma działa pełną parą, maszyny grzeją się do sezonu wiosennego. Brakuje pracowników z certyfikatami a tylko takich szefu poszukuje. Teraz firma dostała duży zastrzyk gotówki bo posprzedawała działki więc tylko patrzeć jak asfaltowymi uliczkami będą mknęły mercedesy.

Gigachad

Ej nie hejtuj tak Dewelopera. Podobno Esbank już załatwia mu nowy kredyt z zastawem pod Europę. Będzie kasa na budowę kolejnych 24 domów bo w sierpniu chwalił się że pierwsze 20 oddaje do użytku. Mamy duży progress tam, w tej chwili pracuje z 30 hindusów sam widziałem wczoraj. Ich się nie da upilnować tak zasuwają , nawet w hurtowniach brakło towaru to wpadli na pomysł by te cegły z Europy co ludziom na łeb spadają, wykorzystać. Genialne !!!

Ya
@Ewa

Firma nikomu nie płaciła.. teraz to nie istnieje..tylko bawi się w sądach..

Gutek
@Ya

Nieprawda . Pan M dawał wczoraj wywiad w Radio Łódź apropo spadajacej elewacji z budynku Europy. Praca wre pojawiają się nowi inwestorzy i ostro rusza do roboty !!!. Będziemy mieli perłę architektury , budynek cały w szkle !!

Gutek

To chyba będziemy bawić się na wspólnej sali Marleno. Pamiętaj że Pan M. Otworzył w Europie już 3 z 4 zapowiadanych restauracji w tym tą najbardziej exclusive z XIX wieku. W podziemiach jest klub nocny 400 mkw. Musi zadbać tylko o jedną rzecz. Żeby zciągnąć z KW hipoteki przymusowe miasta za niezapłacone podatki od nieruchomości ;-D

hehe

Dobre, linki które faktycznie mówiły co to za (usunięte przez administratora) z tej inwestycji usuniętę..dobre, dobre -:))) ale już niedługo pooglądamy w Tiwi.....

Czy Aj Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

Radek

Tak a potem zakopuje ich albo zalewa betonem podczas budowy. Ta Spółka już ledwo zipie tak na serio. A teraz zaczęła wyprowadzać majątek przed wierzycielami ;->

Łucja
@Radek

Ehh czyli co, nie zatrudniają nowych pracowników? A jakieś zwolnienia tzn. cięcia etatów były?

Radek
@Łucja

Oj tak były cięcia i to duże od szyi po jelita. PIerw uciekł pierwszy kierownik budowy bo widział że to szwindel, potem podwykonawcy a na końcu pracusie z Ukrainy. Co prawda pojechali na budowy do Warszafki ale usilnie Łucjo (Jolu) wciskaliście że na wojnę ;->. Są też tacy co kopią dalej szukając skarbów w Szymbarku. Jeden z nich po maryśce zdemolował drzwi na stacji benzynowej ale Andrzej grzecznie zapłacił, zupelnie jak nie on. Pewnie zostało mu coś z dealu cukrowego :-D albo nawąchał się kleju na stoisku z tapetami ;-D . Jedno jest pewne ten rok będzie dla Was, Państwa M. rokiem przełomowym w karierze. Show must go on cytując klasyka !!!

Siema, Szukam kogoś kto mógłby mi opowiedzieć na temat warunków współpracy z firmą. Czy rozmowa rekrutacyjna odbywa się z domu?

Ccc

Ta firma nie istnieje...o jakiej Ty robocie pytasz.. to tylko szyld i Piotrkow niech się wstydzi...wrócimy przy wyborach.

Ccc

Ddd

Czemu zniknęły wszystkie prawdziwe opinie o Tych (usunięte przez administratora) ludziach przez tą firmę?..I aby ostrzec przed kolejnymi?

V
@Ddd

To osiedle wiadomo, że nigdy nie powstanie uważać!

Klient

Czemu usunieto wszystkie opinie o tej oszukańczej firmie, której właściciele naciągnęli kilkadziesiąt rodzin na grube miliony złotych ???

Bogdan
@Klient

Dokładnie, czy moderator nie bierze pod uwagę, że takie informacje to ostrzeżenie dla innych ?? Wielu pseudodeweloperów na piotrkowskim rynku robi podobne rzeczy ! O niektórych już było nawet w dużej telewizji

Zostaw merytoryczną opinię o Aj Sp. z o.o. - Piotrków Trybunalski

• Jak się pracuje w Aj Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Aj Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aj Sp. z o.o.?

Aj Sp. z o.o.
  • Życzliwa 10/1