Cognor S.A. Oddział HSJ

1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Cognor S.A. Oddział HSJ

Aktualność
WITAMY !
Cieszymy się, że postanowiłeś odwiedzić nasz profil na portalu Go Work.
Jesteśmy tutaj dla naszych pracowników oraz osób zainteresowanych hutnictwem  i ewentualnie pracą w Hucie Stali Jakościowych Stalowa Wola.

HSJ jest oddziałem GRUPY COGNOR. Grupa to liczący się na rynku  polskim i europejskim producent wyrobów stalowych. To polskie, prywatne przedsiębiorstwo, którego początki sięgają 1991 roku. Jesteśmy  Grupą Kapitałową notowaną na giełdzie.

Mamy świadomość,  że w strategii zarządzania hutą, musimy skupić się także na kształtowaniu pozytywnego wizerunku HSJ jako miejsca pracy. Jest to trudny ale konieczny proces budowania reputacji i atrakcyjności każdej firmy.

Najważniejsze i ciągle aktualne dla nas pytania brzmią:
1. Jak pracować, aby osiągać dobre wyniki i przewagę konkurencyjną na rynku hutniczym, czyli osiągać zysk i zmniejszać koszty własne ?
2. W jaki sposób mobilizować pracowników i kadrę wokół celów biznesowych ?
3. Co zrobić, aby bezpieczeństwo pracy było tak samo ważne jak wyniki produkcyjne ?
4. Jak skutecznie dbać o wyniki, wizerunek huty, szacunek do osiągnięć i tradycji stalowolskiego hutnictwa,  oraz dla marki (logo), a z drugiej strony stawiać na  lojalność, solidność, rzetelność i zaangażowanie wszystkich pracowników.
5. Co zmieniać w organizacji, aby nasza huta stawała się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem pracy,  prawdziwą hutniczą wspólnotą, gdzie zaspakajane są najważniejsze potrzeby i oczekiwana nie tylko najlepszych pracowników, także  przyciągania kandydatów  oraz budowania dobrych długotrwałych relacji z pracownikami.

To  Pracownik jest jednym z najbardziej autentycznych i wiarygodnych źródeł informacji o firmie.

Zachęcamy  Cię do włączenia się w merytoryczną debatę i przekazanie swojej opinii. Jesteśmy zdania, że Twoje uwagi, spostrzeżenia i opinie wokół wyżej cytowanych pytań pomogą nam w doskonaleniu naszej organizacji.

Jeśli uznasz, że warto poznać nas bliżej dołącz do hutniczej wspólnoty.

Przemysław Grzesiak - dyrektor generalny.
HW
@Andrzejek

Na wykańczali "na wadze" od tamtego tygodnia wisi lista dla chętnych do pracy na UZ - nie pojawily się nowe nazwiska. Pracy jest w bród na oddzialach głównych ale i na blachach i wypalarce a wbrew opiniom obsadę cięzko uzupełnić. Od poniedzialku w sekretariacie na walcowni zostanie zaprowadzony zeszyt z listą dla chętnych do pracy. Zapraszam wszystkich zdecydowanych chetnych ze stalowni i pomocniczych oddziałów również.

Bobo Nowy wpis

To jest prawda . Żadnego remontu po za malowaniem żółtych lin nie ma . Nas na urlopy wysylajom a sami kaskę zbijajom. Dziwne że opłacana jest szlachta na górze ktura powinna to od razu odkryć nic z tym nie robi . Bo jak się później kasa nie zgadza to z nas dojom i mówią że premi nie ma albo jest mała . A prezes daje pieniądze tylko gdzieś po drodze do nas zwykłych pracowników pieniążki znikajom. Oni som lepsi niż Cooperfild za najlepszy z czasów !!!

Rumak Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 godzin.

Panie Lewandowski czy to takie trudne sprawdzić kwitki za sierpień ? I wszystko będzie jasne kto i ile wziol kasy za sierpień jak co roku .I co było wpisane aby oszukać szefa a co było zrobione i za co sobie kasę wyplacajom. I wtedy możemy się spotkać jeśli pan to prześwietli i porówna dowody z moimi

Cma

Gdy rządził pan Wiesiek na wykanczalni ludzie byli szanowani i nie było zwolnień.moze miał gorsze wyniki ale wynikało to że nie robił walków jak ma to miejsce teraz.wpisujom złom i wybraki do tonażu i słupki od razu skoczyły.dziwi mnie to że się jeszcze prezez nie połapał i nie bierze się za tych 3 (usunięte przez administratora) czyli kierownik S starszy mistrz pan H i szef pan K z wykanczalni

Prostowacz Nowy wpis
@Cma

Chyba trochę przesadziłeś. Fakt jak nikt nie chciał zostać za nieobecnego to peryskop i 3umowy dal z łachą ale to tyle dobrego. Dziś możesz chociaż W przerwę odpocząć jak człowiek a mię jesć palić i lać w tym samym miejscu jemu to nie przeszkadzało i dalej nas wspiera z salonów!haseł typu zapiera...laj hju do roboty też nie słychać chyba że od swojego mistrzynią. Prawda jest taka że wykańczalnia to najgorszy kawałek chleba i jak kwitek się nie będzie zgadzał to i na 2 zmiany głupich nie zostanie

Nomzo Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Cenzura pełną gębą, komentarze nieprzychylne braciom że wschodu są kasowane? Brawo firma

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Cognor S.A. Oddział HSJ? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
Ww

Wydaje mi się że po moim kontakcie z panem Lewandowskim pan kierownik i starszy mistrz będzie musiał uzupełnić listę nazwisk do zwolnienia dopisując swoje .Jednak sprawiedliwość jakaś jest

Rumak

Dlaczego prezes i pan Lewandowski nie zajmnie się przekrętem na 700 000 jaki zrobili na wykanczalni z blachom.widocznie było im za mało po przecież kryzys mamy to uczciwych pracowników zwalniać a (usunięte przez administratora) dalej trzymać.i jakie konsekwencje tego ponieśli.uciekli na chorobowe aż sprawa przyschnie.powinni w jednej celi (usunięte przez administratora)siedzieć a nie po zakładzie się panoszyc.i robić listy z nazwiskami do zwolnienia.zeby chociaż wiedzieli jak kto pracuje .ale jedynym wykładnikiem branym przez tych nierobów było ile kto chorował.nie ważne czy ktoś miał opiekę na dziecko albo żonę.wszystko do jednego worka jak chorobowe.nigdzie tak nie ma tylko za zondow tej ekipy tak jest na wykanczalni.choroba nie wybiera człowiek nie jest maszynom a one też się psujom.Panie Lewandowski proszę się przyjrzeć bliżej tej sprawie.Jesli ma pan ochotę na spotkanie to bardzo chętnie wyjawię jak dzialajom ci panowie

@Rumak

Witam, znacie mnie. Jeżeli faktycznie są przekręty to zrobię wszystko żeby sprawcy ponieśli karę. Jednak. Uszy znać fakty - dowody. Podaję mój telefon: 508032174. Pozdrawiam. Marek lewandowski

Pck

Jak chłopak miał wypadek to kierownik miał straszny problem po co było dzwonione na pogotowie .najlepiej by było za bramę wyprowadzić niech tam umiera.takie mają podejście do pracownika .maszyny nie sprawne a każom na nich pracować.czas się w tym zakładzie zatrzymał na (usunięte przez administratora).zero remontów i inwestycji.a według tych 2 rządzących na wykanczalni sierpniowy remont polega na namalowaniu żółtych lin.A do kieszeni im wpada za to po 25000 tysi.i wtedy nikt nie mówi że są ciężkie czasy.dla nas zwykłych som cały czas choć wykonujemy swoją pracę uczciwie a oni!!!!

@Pck

Proszę, napisz na mojego e-maila: mlewandowski@cognor.eu skąd taka informacja o 25 tys. zł. zamalowanie pasów. Jeżeli możesz zadzwoń: 508032174. Ta informacja jest tylko dla Ciebie i nikt jej nie może przeczytać. Pozdrawiam. Marek Lewandowksi

Kkrr

Jak szukają oszczędności to niech zwolnią kierownika i starszego mistrza bo som do niczego nie potrzebni.zero pojęcia o pracy wszystkim kieruje pan Grzegorz bo się zna na robocie.to po co tych dwóch.za ich dwie pensje nie trzeba by było zwalniać 20 szaraków.a no i bym zapomniał jeszcze te umowy .dla nas nie ma dla tych 2 po 20 w miesiącu i limit wyczerpany z 4 zmian

Oooo

Dlaczego w Gliwicach mają inne stawki a praca ta sama.bo tam ktoś dobrze zarządza i nie ma złodziejstwa.tak samo jak jest karczma to od nas po 2 ze zmiany a od nich całe autokary.to jest sprawiedliwosc

Pcpc

Najlepsze jest to że pracujemy w systemie 4brygadowym a nie mamy tak płacone .co 3 miesiące nowe aneksy do umowy .trzeba to zgłosić do urzędu pracy .a teraz zwalniania bo trzeba skąs wziąć pieniądze na kary że nie były odprowadzane składki z hutnika .6 baniek to kupa szmalu to najlepiej na robolach odrobić to.takie wałki kręcą!!!

Gogo

W żadnym europejskim kraju obywatel swojego kraju nie jest traktowany w zakładzie jako drugi sort .a tu Ukraińcy żądza a swoi do odstrzału.

Ci Cu

Praca bardzo ciężka a zero szacunku dla pracownika.Pani na kasie w wiejskim sklepie ma taką samom stawkę a my.praca w systemie 4 brygadowym za najnizszom krajowom.

Kon

Sami siebie nie zwolnią bo mają przecież samochody w kredycie no to jak.najlepiej zwolnić tych którzy pracujom na nich bo przecież ci którzy zostaną to dalej będą na nich pracować tylko dwa razy więcej za te same pieniążki a oni będą się dalej śmiać że mają białych murzynow.l

Oczy

Pozdrowienia z OCZYSZCZALNI odcinek dyskryminowany i olewany przez szefa, kierownika i mistrza. Nigdy w życiu nie idźcie do pracy na ten odcinek (ŁADOWACZ WLEWKÓW) jest bardzo ciężko rzucanie przekładkę metalowych ważących często ok 30 kg przed 8 godzin do tego czesto brak przerw ! A najmniejsze premie i ogółem pieniądze! Ludzie uciekają na chorobowe, zwalniają się! Naprawdę bardzo ciężko jest zero motywacji nagród Nic!!!!!!!

Cyc

Masz rację i będą mieć czyjś dramat życiowy na rękach .Ale oni nie mają wstydu ani honoru .Najlepiej co potrafią to klepać po ramieniu muwiac "rupcie rupcie" robiąc z ludzi (usunięte przez administratora) i kłamać im prosto w oczy

Hugo
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Teraz zwalniajom za to że ktoś miał opiekę nad dzieckiem albo żonom.wrzucajom wszystko jako chorobowe.Banda siedząca na (usunięte przez administratora)...,która nic nie robi . Sami (usunięte przez administratora)premie i piszom sobie po 20 zleceń w miesiącu .Albo przyjdzie jeden albo drugi w niedzielę na 2 h i umowa jest.Zwyklego pracownika mają za nic .Tylko (usunięte przez administratora)umią a o pracy pojęcia zero.I tylko by chcieli karać a gdzie nagrody.?? U nich w kieszeni.!!! Jak ktoś nie wie to podpowiem, chodzi i tych 2 panów z wykanczalni co siedzą na koncu.Ile to bendzie jeszcze trwało.Jak sami narobili przekrętów i poszli na chorobowe żeby sprawa przyschla to się nie widzą.Niech zaczną od siebie !!!!!

Rozumiem Twoje emocje. Tak na marginesie, czy masz świadomość jak głęboki kryzys dotknął hutnictwo. Moim zdaniem i nie tylko, to jest walka o przetrwanie. Nikt, a w szczególności Prezes nie traktuje pracowników jak ciemniaków i prostaków. Zapewne organizacja pracy i tym samym My wszyscy mamy wiele grzechów, ale nie można wszystkiego i wszystkich wrzucać do jednego wora. Jesteś wolnym człowiekiem i postąpisz jak uważasz. Jednak mam prośbę, podziel się ze mną faktami odnośnie nieprawidłowości. Gwarantuję dyskrecję: mlewandowski@cognor.eu

@Cognor S.A. Oddział HSJ

Panie Dyrektorze, pracuję w tej firmie grubo ponad 30 lat i jak zawsze był kryzys tak trwa do dziś. Nawet gdy go nie było nie mielismy lepiej. Kiedy jest dobrze nikt z zarządu z nami nie rozmawia a robi to tylko kiedy musi poinformować ze jest kiepsko i trzeba oszczedzać . Co przecietnego robola obchodzi kryzys? Macie ludzi na stanowiskach którzy pracują za gruba kasę by z tym sobie radzić . Co my szaraki mamy do tego ? My mamy pracować rzetelnie i sumiennie 8h. Kiedy było dobrze było cicho i nikt nawet nie wspomniał by się podzielić z ludzmi zyskami . Ale kiedy się coś sypie wtedy larum bo kasy nie ma. Nie powie mi Pan ze nie ma bo widzę ile materiału się przerabia i ile tirów dziennie wyjezdza. I jeszcze jedno ...wie Pan jak administracja spuchła w tej firmie? Na tygodniu o 15 z walcowni wychodzi więcej "kałamaży" niz roboli . Może tu trzeba szukać oszczędności?

piec-kaflowy

Oj ja wiem ,ale Oni robią z nas ślepych. Zresztą jak od lat . Klapki na oczy i ryć na szlifierce za 4.000 jak w tym miesiącu. A potem Pan Dyrektor pisze że cięzko na rynku stali . Jak cięzko to co robi te kilka tysiecy ton na wysyłce i auto za autem?

@Cognor S.A. Oddział HSJ

Nie bedę sygnalistą .Za stary już na to jestem. Szkoda mi tylko tych młodych bo wie tak Pan i ja że za te pieniądze nie zatrzymacie ich a my starsze pokolenie się wykrusza. Pracuję w tym zakładzie ponad 30 lat i jestem na najnizszej krajowej . Mam masę doswiadczenia tak na walcowni jak i stalowni ,mógłbym uczyć młodszych . Nie wstyd Wam że ..a no nie wstyd .Szkoda się rozpisywać . Dlaczego nas tak traktujcie? Tak !! Tych starych? Bo wiecie ze w tym wieku nigdzie nie pójdzemy . Mówię wprost 36 lat pracy w tej firme : stawka :4250 !!!!!!

Majster nigdy nie będzie patrzył obiektywnie na pracowników z którymi robi (usunięte przez administratora) lat bo przez ten okres czasu nie dość że przyjmuje do pracy sąsiadów i rodzinę to jeszcze nawiązuje bliższe relacje z niektórymi pracownikami a więc gdzie tu obiektywizm skoro na walcowni zawsze są różnice w premiowaniu i zawsze są doceniani jedni i ci sami dla zdrowo patrzącego majstra nie może być jego ludźmi obsadzona jego własna brygada i brak kontroli nad premiowaniem ktoś musi rozliczać majstrów skrupulatnie lub tak jak piszą inni członkowie brygady majster powinien pracować rok na zmianie i zmiana brygady to by było najsprawiedliwszeb rozwiązanie zresztą to się na stalowni sprawdziło prosimy o głębsze zastanowienie się nad tym bo nikt tu nie pisze po złości tylko chodzi o to żeby każdy miał prawo do godnego wynagrodzenia bo dla mnie jako pracownika hsj liczy się każda złotówka mam rodzinę na utrzymaniu żonę dzieci i serce mi pęka jak słyszę jak się niektórzy chwała ile dostają premi tylko dlatego są tak zwanymi pociotkami

Analizuje i sprawdzam te informację. Być może system premiowania jest dziurawy i przez to w odczuciu niektórych pracowników niesprawiedliwy. Proszę podaj mi konkrety odnośnie forowania "pociotków" w brygadach wtedy możliwa będzie odpowiednia reakcja. Z moich dotychczasowych rozmów z szefami wydziałów i kadrami nie wynika, aby mieli wiedzę o nieprawidłowościach. Myślę, że obaj twardo stąpamy po ziemi i doskonale wiemy, że idealnie nie będzie nigdy ale żeby można było podjąć jakiekolwiek działania naprawcze musze znać fakty. Proszę o opinie i gwarantuje anonimowość: mlewandowski@cognor.eu

@Cognor S.A. Oddział HSJ

Panie prezesie co mają powiedzieć dla kierownictwa czy kadrowych różnica pewnie 200zl to nie różnica tylko nikt nie zwrócił pewnie uwagi że majster co miesiąc dokłada po 100 czy 200zl tym samym osobom choć zdążały się i różnice prawie w tysiącu wszystko kwestia dokładnego przeanalizowania historia plac wtedy zaczną się kropki łączyć wie pan jak jest to denerwujące co miesiąc mimo sumiennej pracy dostawać na premi nawet te 100zl mniej bez uzasadnienia.Dziwi się pan że kierownictwo mówi że jest wszystko dobrze co powiedzą że nie panują nad rozdawaniem kasy na brygadach dla kierownika to są groszowe sprawy tak kilka stówek natomiast dla pracownika liczy się każda złotówka

Witam, dziękuję za opinie. Zdaje Pan sobie sprawę, żebym mógł odpowiednio zareagować na takie zarzuty potrzebne sa fakty. Proszę o bliższy kontakt e-mailowy:Marek Lewandowski: mlewandowski@cognor.eu

Stefan

Dokładnie porobili brygady pod siebie mają swoich ludzi i kasę trzepią pociotkom dokładają po 200zl a w skali roku się nazbiera i cieszą michę

@Stefan

Witam, dziękuję za opinię. Jeżeli mamy zrobić porządek to potrzebuje faktów. Proszę o kontakt e-mailowy: mlewandowski@cognor.eu.

Byly

Walcownia brygada C majster Grzegorz s.pracowalem na zmianie x lat dostać zlecenie graniczyło z cudem jeśli nie byłeś pociotkem lub nie wlaziles majstrowi wiadomo gdzie wypisywał tylko gdy się sprzedało dw lub urlop w przeciwnym wypadku było to nie możliwe premia zawsze najmniejsza mimo sumiennej i uczciwej pracy zawsze najmniejsza pociotki kilka stówek więcej miesiąc w miesiąc praca na tej brygadzie to strata czasu ponieważ nie zarobisz majster strasznie skorumpowany i pazerny na kasę daje tylko swoim po zmianie brygady w końcu dowiedziałem się że można dostać zlecenie w godzinach jeśli się robi za kogoś robotę w końcu dostaje uczciwa premie na ruwno z innymi jestem szczęśliwy że się wyrwałem z c brygady młodzi którzy chcą przyjść do pracy omijajcie Grzegorza s.nie da wam zarobic i jeszcze upoerniczy na premi dla pociotkow c brygada to szkoda zdrowia i pieniędzy pozdrawiam szczęśliwy pracownik innej brygady

@Byly

Proszę o kontakt e-mailowy, gwarantuje anonimowość: mlewandowski@cognor.eu

Byly
@Cognor S.A. Oddział HSJ

Całą walcownia trąbi że teraz Grzegorz s.zatrudnia ludzi na zlecenie i pojawiają się nowe twarze na brygadzie od x lat czy to nie jest dziwne nie daje do myślenia co przestraszył się wpisów ja już zakończyłem współpracę z tym panem ale co tam się wyrabia to jest cyrk przez tyle lat pracowałem nie było zleceń teraz po wpisach się przestraszył i najmuje ludzi na zlecenie tam nigdy nie będzie dobrze ale jestem dumny że przez moj wpis pomogłem zarobić innym nie tylko pociotkom a to co ja mam na majstra to już dawno by tu nie robił jeśli bym panu prezesowi to opowiedział i mam na to dowody konkretne daty przekrętów oraz paru chłopaków by poświadczyli ale po zmianie brygady mam to gdzieś co on robi

@Byly

Witam, proszę o spotkanie. Gwarantuje anonimowość. Jeżeli będę miał faktycznie zrobimy porządek. Marek Lewandowski: tel. Kont. 508032174

Zostaw merytoryczną opinię o Cognor S.A. Oddział HSJ - Stalowa Wola

• Jak się pracuje w Cognor S.A. Oddział HSJ?

Zobacz opinie na temat firmy Cognor S.A. Oddział HSJ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 96.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cognor S.A. Oddział HSJ?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 89, z czego 17 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Cognor S.A. Oddział HSJ